Jak přišel na svět Matyášek

Porod

Pokud se rozhodnu pro další těhotenství, tak chci znova rodit císařem. Byl to teda fakt mazec, ráno jsem se jestě modlila, aby měli plno, ale jsem ráda, že to mám za sebou.

Ráno klasika, vyšetření, ozvičky atd. Pak jsem šla na pokoj, kde jsem se převlékla a v 9 hodin jsem dostala 1/2 tablety. A pak už se jenom čekalo a čekalo, za 2 hodiny jsem šla znova na ozvičky, a pořád se nic nedělo, stav na čípku pořád stejný, otevřená na 0,5 cm a čípek moc vysoko, pak me začalo jako že bolet břicho před ms, ale to byl ještě slabý odvar. Postupně to ale začalo sílit, zase za 2 hodiny na ozvičky a tam už jsem se občas kroutila, ale nález na čípku pořád stejný.

A kolem 14 hodiny to začalo, dali mi nějakou tabletu na zastavení nebo co to bylo a tím se to rozjelo jak sviňa, promiňte ten výraz, bolest nehorázná, ležet mi nešlo, sedět taky ne, chodit taky ne, no prostě jsem se pořád kroutila jak had. A ještě jsem během kontrakcí lítala na wc zvracet a vzápětí na velkou. No jako mazec! Když jsem šla znova na ozvičky, musela jsem na sál, protože ty druhé ozvičky byly obsazené, a tam jsem se kroutila jak paragraf, a ještě si ze mě jedna sestra dělala srandu, že se pry začínám kroutit a takový kecy, jsem myslela že jí v tu chvíli skočím do úsměvu! Kravka jedna.

Na pokoji jsem si pěkně vlezla do sprchy a tam se mi konečně ulevilo, a to už přišla zase sestra, ať jdu zas na ozvičky, a že už zůstanu na sále, tak jsem volala Zbyňovi, ať přijede, že už se to začína hybat! Chudák přijel, byli jak stěna :) Na ozvičkách jsem dostala něco proti bolesti, teda vyžádala jsem si to, protože už se to nedalo vydržet :) Jsem se pak smála, protože pokaždé, když mi dali něco proti bolesti, mi začaly kontrakce ještě silněji.

V 17:15 mi praskla voda, kroutila jsem se čím dál tim víc a modlila jsem se, ať už je to za mnou, mezitím jsem zase zvracela, všechno co šlo! Ale čípek už byl, teda nebyl, a byla jsem otevřená jen na 3 cm. Mno, tak jsem zase šla do sprchy a to naposled, protože pak mi měřili ozvičky asi hodinu, já jsem u toho trpěla, nevěděla jsem, jak si sednout, ješte jsem do toho pořád zvracela. No hnus, kolem 18 hodiny se měly měnit služby, kontrolovala mě jedna sestra pak ta, co přišla na noční, a to už měl malý slabé ozvičky!

Zavolali doktora, ten taky kontroloval a říkal, bohužel, musíme udělat akutního cisaře, malý má slabé ozvy a bude to lepší. Kdybyste viděli ten můj výraz, jako v tom smyslu už nebudu trpět, a konečně to budu mit za sebou! Ještě jsem dolezla na sál :) Tam mě napichovali na kanylu, kterou jsem si nechtěně vytáhla a dali mi něco na zastavení kontrakcí. Pan anesteziolog mi všechno vysvětloval a pak už jsem jen viděla, jak všichni lítají a dávají mi kyslík :) Který jsem citila v sobě ještě 3 dny a z malého to šlo cítit taky.

A pak už jsem se jen probudila na pokoji, kde kolem mně lítaly sestry, dávaly mi kapačky a pustily za mnou dojatého přítele s kamarádkou Andrejkou, která to absolvovala s námi, ukázali mi fotky malého. A moje první slova byla: „táto to je celý ty“. Malého jsem za 30 minut dostala k prsu díky laktační poradkyni a sestřičce Olšinové a nosila mi ho i v noci :) Potom jsem podepisovala snad tisíc papírů ohledně celkové narkózy a všechno možné. A pak přišel Dr. Stejskal a vysvětlil mi průběh porodu, kdy mi oznámil, že malý měl omotanou pupeční šňůru kolem krku a kolem ramen.

A závěrem chci říct že děkuji personálu Krnovské nemocnice. A pokud se rozhodnu mít druhé dítě, tak chci rodit znova císařem, bez bolesti a výsledek je stejný :)

Hodnotilo 9 lidí. Score 2.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Sýkorka2
Kecalka 457 příspěvků 09.02.11 07:47

Měla jsem to úplně stejně. u prvního broučka v celkové anestezii (po ní mě bylo ještě hůř něž při kontrakcích) a při druhém ve spinální analgezii (moc fajn, hlavně proto, že jsem malého mohla hned vidět a nebylo mě zle). Teď bychom si přáli ještě jedno mimčo a nedaří se (prý můžu mít po předchozích císařích srůsty), všechno má svoje pro a proti. Každopádně moc gratuluju k miminku a přeju hlavně zdraví! :-)

 
Pajule22
Echt Kelišová 9034 příspěvků 18 inzerátů 09.02.11 08:54

Mela jsem porod skoro podobny,akorat ze ja jsem teda pri cisari byla pri vedomi,takze jsem prcka videla hned :)
Samik mel pak taky slaby ozvy,tak se slo honem na sal a pro me to bylo od tech bolesti docela vysvobozeni :)
Ale ja bych teda priste rada rodila normalne :)

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 09.02.11 09:12

Tak jsem si u Tvého deníčku opět zavzpomínala na porod můj. Vítej v klubu trpitelek, které po mnoha a mnoha hodninách šílených bolestí (já měla taky vyvolávanej) skončily akutní sekcí. ALe teda díky bohu a vynálezcům císaře za to.

Mě to začalo lehce ve 3 ráno, v 8 jsem dostala tabletku, protože kontrakce byly ale neotvírala jsem se, naprali do mě za celý den tolik oxytocinu a jiných možných i nemožných „zdravých“ látek, že se jim nakonec podařilo mě otevřít na 10. Epidurál na dvě hodiny strááášně pomohl, ale pak začalo peklo. Hodinu jsem nesměla tlačit, i když jsem nutně potřebovala, kdo nezažil, ten ať nikdy nezažije, protože to nepřeju fakt nikomu, pak půl hodiny tlačení a nakonec císař. Malá se narodila v mé plné narkoze v 17:33.

Jsem rozhodnutá příště pokud se to nerozběhne samo, vyvolávací tabletu i ty hromady oxytocinu odmítnout a jít rovnou císařem. Taky pokud to půjde přirozeně, tak s epidurálem. Na tohle fakt znova nemám. :-?

Ať Ti kulíšek krásně rostě, jste nádherná rodinka. :hug: :kytka:

 
Pettulle
Extra třída :D 11504 příspěvků 09.02.11 10:40

Měla jsem skoro to samé, malý pořád nahoře, já už druhý den vyvolávaný porod. První nesnesitelné bolesti byly při zátěžáku, trvaly asi hodinu a byly v kuse - s porodem nic společného natož s kontrakcemi. Druhé byly 4.12. kdy mi zavedli ráno tabletu a večer mi dávali tabletu na zastavení, opět bolesti v kuse s porodem nesouvisející, teď mě začíná zarážet, proč s tím doktoři nic nedělali a vůbec neřešili, na monitoru vůbec nic nebylo. Druhý den opět vyvolávání porodu akorát na oběd. Tyhle bolesti se přetrpět daly a kontrakce to už opravdu byly, nebyly v kuse, voda mi praskla na monitoru a to byl poslední monitor, který jsem zažila, druhá polovina vody mi odtekla na přípravě, stále se vyčkávalo, já se neotvírala a malý nesestupoval, akutní císař, měla jsem na výběr - lokální nebo celkovou, celkovou bych nikdy nechtěla a tak jsem byla pro lokální a moc dobře jsem udělala. Přítel mohl být se mnou a já malého hned viděla. Rodila jsem ve 38+5tt. Čeho se obávám - druhého těhotenství a jeho průběhu, že něco neni v pořádku a já nebudu moct mít dalšího mimíse, pokud jo, tak porodu, rekonvalescence po této sekci byla vynikající, 7. den po porodu už jizva nebyla ani cítit a já si malého odnesla sama k autu v sedačce a cítila jsem se na 100 % v pořádku a dalšího císaře už bych asi nechtěla.

 
peka83  09.02.11 11:10

ahojyk Pavli,teda tys měla divokej porod.Děkuji Bohu že já měla vše v pořádku a bez problémku.A je dobře ž ei u vás to dopadlo dobře a že s ese Zbynou mužet eradovat s maleho Matyáška.-)
p.s. já ti říkala že si řekneš o něco proti bolesti:-D

 
kyblicek
Echt Kelišová 9619 příspěvků 09.02.11 12:31

tohle vůbecv nezávidím a uplne chápu po 27 hodinách jsem měla akutního císaře taky slabé ozvičky a ted čekáme druhou holčičku v březnu a mám strach jak to bude chtela bych to skusit normálně ale pokud by to melo být tak dlouhý jako u první holky tak bych raději císaře

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 09.02.11 16:27

Je to krásné.
I když potom zakončen císařským řezem hlavně že je malej a ty pořádku.
Hádherné a Gratuluji. :kytka:

 
Monjie
Generální žvanilka 22975 příspěvků 1 inzerát 10.02.11 09:48

taky jsem si to zazila a vyvolavani a bez epiduralu prirozene a na zaver manualni vybaveni placenty

Příspěvek upraven 10.02.11 v 09:50

 
hankamisa
Kelišová 7305 příspěvků 12.02.11 19:21

gratuluji.vidíš ty raději císaře,já bych raději normálně.císařský řez je fajn do jisté míry, mám za sebou 3 (nedobrovolně) a díky tomu,už nemůžu mít další dítě,které bych moc chtěla.mám 2 kluky a jedinou holčičku mi krátce po porodu zabila zákeřná nemoc.a další už si díky císaři pořídit nemůžu.

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Jak to začalo II

Jak to začalo


Reklama