Jak to začalo II

Těhotenství

Tak testy na screaning dpadly dobře hodnoty 1:10000 takže opravdu v pohodě.

Jinak musím zaklepat ale těhu nevolnosti fakt neznám, ano, zvracela jsem 2× ale to bylo tím, že mi nesedlo jídlo a bylo to vždy večer. A ještě jsem doposud přibrala jen 1 kilečko a to jsem už po třetím měsíci :)

Na kontrole ve 14+4 tt měl náš bobek 169 gramů, na pohlaví jsem se ještě neptala, sama jsem usoudila, že je ještě brzo, ale co, zhruba od 15 tt jsem začla cítit pohyby. Jsem nezaměstaná, taže jsem svoje tělo pozorovala docela dost, každou maličkost jsem hlasila příteli, ten ale zájem o to teda rozhodně neměl.

Trápil se hodně tím, jak budeme žít a vše platit, prostě finance, ale řekněte mi kdo v dnešní době neřeší peníze! A moje takové motto k tomuto je : KDYBYCH MĚLA ČEKAT AŽ SI NA VŠE NAŠETŘÍM A BUDU MÍT TY PENÍZE, TAK SI NIKDY NEKOUPÍM NIC!

Během asi týdne jsem se dozvěděla, že moje sousedka je těhotná taky :) Sice má termín o měsíc dřív, ale aspoň mám s kým řešit starosti a radosti. S někým, kdo je vlastně na tom stejně :) Samozřejm teď bez sebe nedáme ani ránu :)

Uběhl další měsíc a jdeme na další kontrolu. Momentálně jsem v 18+2 tt, čeká nás velký UTZ. No, samozřejmě že mám strach jak blázen, jestli brouček bude mít srdíčko v pořádku, játra atd… Váží 332 g.

Doposud jsem přibrala 2 kila, takže zatím pohoda, jen prsa povyrostla tak o 2 čísla, takže všechny podprsenky mi jsou malé ale přítel si velikost užívá :)) Mno jo, ti chlapy :D

Na velým UTZ vše dopadlo dobře, snad říkala i Dr. že na jedničku. V té době mi to už nedalo a zeptala jsem se na pohlaví toho našeho drobka :) Mno, řekla mi že to na 80 % vypadá na chlapa… Radosti bylo doma jak na Starém bělidle :D

Další kontrola byla až za 5 týdnů (docela dlouhá doba), ale paní doktorka si taky musí odpočinout, nedivím se, věnuje se svým pacientkám fakt hodně. Jsme 24+2 tt, těchto 5 týdnů bylo opravdu kritických, ne na zdraví, ale na váhovém přírůstku mamky. Přibrala jsem 5 kilo, taky břísko nám porostlo hodně, ale strie se neukázaly, a snad ani neukážou ;)

Pořád jsem se divila, proč tak přibírám a jeden den jsem seděla na gauči, po pravé straně piškoty pims, po levé straně čokoládu a nějaké sušenky a tlačila jsem do hlavy, jak kdybych týdny nejedla. Na kontrole jsme opět zkontrolovali pohlaví našeho chlapečka a i mamka viděla kouličky a šulínka, takže jsem tvrdila že ženskou nám z něho už neudělají :) A váha našeho drobečka 676 g.

Pohyby jsou čím dál tím silnější, náš drobek hlavně řádí když jdu spát, ale tak že si občas myslím že i vyskočí přes to břísko :) Včera jsme byli na další kontrole, přibrala jsem jen 1,5g drobek má 1300 g a 39 cm.

Ptala jsem se paní doktorky jesti Matýskovi (bude se jmenovat Matyáš) neupadli kouličky, protože 15. 10. se narodila kamarádce s překvapením holčička, i když jí Dr. tvrdila 3× že to bude kluk a i v nemocnici jí řekli 2× že to bude kluk a mají holku :), ale krásnou :) Bylo mi tedy řečeno že mu neupadly a znova jsem je viděla i já.

Přítel byl docela smutný, když jsem nedonesla domů fotku z UTZ, ale Matýsek se prostě nebude fotit, pořád si před čumáček strkal pacinky a prostě neee. Přítel se pokaždé, když přijde z práce mazlí z bříškem, a jak kdyby to Matýsek věděl, tak se hned vyšpulí a nechá se hladit :)

Já se s naším synem mazlím ráno, když se probudím lehnu si na záda a hladím břísko, sice se taky vyšpulí, ale to je tím že mám plný močový měchýř a on mi říká „Mami běž už na ten záchod mám tu málo místa“.

Takže to je zatím moje krásné těhotenství…
Na další příspěvky si musíte počkat.

Hodnotilo 2 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
smajlicek90
Zasloužilá kecalka 819 příspěvků 25.10.10 20:13

jééé já už taky chci abysme se hýbali :-( jsem teprve 11+4 podle velikosti jinak ukončenej 12 :think: kdy jsi mimiska poprvy citila?

 
pajulinkka22
Zasloužilá kecalka 784 příspěvků 12.11.10 21:24

Cítila jsem ho snad plus minus od 16 tt,

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Jak přišel na svět Matyášek

Jak to začalo


Reklama