Jak se narodilo naše štěstíčko

Porod

Ráda bych se s vami podělila o náš příběh, jak jsme vše nakonec zvládli, i když jsem si kolikrát myslela, že se toho překrásného konce nedočkám... Ale nakonec jsem se dočkala a je ze mně teď ta nejštastnější maminka pod sluncem!

Ještě v porodnici
1 komentář

První den doma

A konečně odchod z porodnice :)
1 komentář

Zdravím všechny z emimina, předem se omlouvám za román, ale musím to ze sebe dostat :) Je to teprve pár dnů co se narodil můj malý uzlíček, moje zlatíčko, můj celý svět.

Konec těhotenství už byl opravdu náročný a já se už nemohla dočkat, kdy to konečně přijde. Nervozita se stupňovala, já se nemohla už ani hnout, špatně jsem spala, ale porod pořád nikde. Už jsem si začínala myslet, že ten malý lumpajzníček ve mně chce zůstat už napořád. Termín jsem měla 5. 11. Bylo po termínu a já byla opravdu už unavená. 12. 11. má narozeniny můj manžílek, a tak jsem si řikala, že nejspíš čeká na tento den, aby mohli společně s tatínkem slavit svoje narozeniny. Na poslední kontrole mi řekli, že pokud do pondělí neporodím, nastupuju na vyvolání, mělo to být 15. 11.,už jsem ani nedoufala, že bych to mohla zvládnout dřív.

Bylo 11. 11. a celý den mě pobolívalo v podbříšku, ale opravdu jsem tomu nepřikládala velkou pozornost. Každopádně jsem si řikala, že už mám pomalu poslední šance na to porodit sama, tak jsem si byla trochu zaběhat a vydat nějakou tu fyzickou aktivitu, ale bylo to náročné :) V noci mě probudili „poslíčci“, bylo to před půl jednou, to se mi poslední dobou stávalo každý den, takže nic neobvyklého, šla jsem na záchod a najednou ze mně začal odcházet bílý řídký hlen, nevěděla jsem co to je, ale měla divný pocit, „poslíčci“ byli tu noc docela intenzivní.

Šla jsem teda k počítači, kouknout se co je nového na eMiminu, nějak mi ta bolest nedala spát. Sedla na židli a během chvilky mokro, trocha vody s hlenovou zátkou, trochu jsem se rozklepala, že už je to asi „ono“. Během chvilky odešla ještě další část vody, nebylo jí moc, ale co jiného by to asi tak bylo. Začaly mi bolesti, nepravidelné, nic výrazného. Šla jsem tedy vzbudit manžela, že mi asi praskla voda, byl vyděšený, chudák ještě trochu rozespalý :D Během chvíle jsme tedy vyrazili směr porodnice, po cestě mi začaly bolesti po pěti minutách.

Při příjmu mě napojili na monitor, vyšetřili a zjistili, že se nic neděje. Nutno dodat, že jsem nastupovala uplně zavřená, skoro s žádným nálezem. Poslali manžela domů, že to tedy asi jen tak nebude a mě ubytovali. Já měla stále kontrakce po pěti minutách a na pokoji jsem je už musela rozdýchávat na míči. Nad ránem přišla sestra a napustila mi vanu, tady jsem strávila několik hodin, bolesti se stupňovaly, byly nepravidelné, po 3–5 minutách. Napsala jsem manželovi, ať přijede, že už se tam asi bolestma zbláznim a sama to nevydržim, dorazil asi v osm. Ráno mě opět vyšetřili, Dr. řekla, že je tam o něco lepší nález než předtím, ale stále jsem nebyla otevřená ani na jeden cm.

Tak jsem ještě zůstala ve vaně, prodýchávala bolesti, byly už opravdu únavné a dost mě to vysilovalo. Asi v 11 h jsem z vany vylezla a další dobu jsme strávili s manželem na chodbě, seděli jsme na gauči a já během kontrakcí hekala a nevěděla, jak se uvolnit. Pendlovali jsme mezi chodbou a pokojem a stále se nic nedělo, já bolesti po 3–5 minutách a nikdo se mě moc nevšímal. Asi ve 14 h jsem tedy požádala o vyšetření, protože už jsem byla dost vyčerpaná a bolestí jsem brečela.

A výsledek? Stejný nález jako ráno, ani jeden centimetr. Já už nevěděla co tedy dělat, bylo mi hrozně, bolesti silnější a přitom to nikam nevedlo. Chtěla jsem na císaře nebo cokoliv, hlavně aby mi někdo pomohl. PA řekla, že bohužel v tuhle chvíli mi nemůžou dát ani epidurál, ani mi pomoct jakkoliv jinak. Byla jsem vysílená, neštastná a porod v nedohlednu.

Když jsem na pokoji sténala, přišla PA a řekla, že to takhle nejde, byla jsem stažená a nedokázala dát bolestem volny průběh. Řekla, ať se uvolním, poradila mi polohu na všechny čtyři, aby se mohlo miminko lépe dostat do porodních cest a řekla, jak mám dýchat. Pak přinesla miminko a řekla, ať si ho pochovám, byla to holčička a jmenovala se Žofinka – na to nezapomenu :) Chtěla mi ukázat, proč tu jsem a pro koho to dělám. Já jí chovala a brečela u toho, bylo to krásný.

Snažila jsem se tedy během kontrakcí víc uvolnit a volně dýchat. Vydržela jsem to asi dvě hodiny a po dvou dlouhých hodinách bolestí jsem byla otevřená na 2 cm. No nic moc, ale aspoň něco se začalo dít, výsledek se slovy žádná změna bych asi opravdu už neustála. Při vyšetření mi praskla zbytek vody. No zbytek, spíš mi přišlo, že mě někdo polil kýblem vody. Začalo mi být ale opravdu už hrozně, stále silnější bolesti, mezi kontrakcemi jsem brečela a prosila manžela, ať mi pomůže, že už to nevydržím.

Bylo mi zle od žaludku a zvracela jsem. Přesunuli mě tedy už na porodní box a pomalu jsem se konečně otvírala. Poprosila jsem o epidurál, udělali mi odběry na krevní srážlivost a dalších 45 minut se čekalo na výsledky. Během té doby se kontrakce tak zesilily, že jsem nebyla schopná vydržet v klidu, ležela jsem na monitoru, ječela, klepala se a kroutila sebou. Když přišel anesteziolog na ten vymodlený epidurál, sdělil mi, že mi ho nedá, že by to bylo moc riskantní, jelikož bych nevydržela ležet.

Byla jsem na sebe strašně naštvaná, konečně se mi mohlo ulevit a já ho prostě nemohla dostat jenom kvůli své neovladatelnosti. Prosila jsem alespoň o něco jiného proti bolesti, dostala jsem tedy kapačku na zeslabení kontrakcí a musím říct, že jsem to tedy moc nepocítila. Po dalším vyšetření jsem byla otevřená už na pět centimetrů.

Pak už to šlo všechno rychle… Když jsem se po několikátém vyšetření dozvěděla, že je branka zašlá, nemohla jsem tomu uvěřit. Pomohli mi si lehnout a vysvětlili, jak tlačit. Dali mi injekci na zesílení kontrakcí, aby to šlo rychleji. Já už konečně začala věřit tomu, že to ještě ten den stihneme a Dominiček se opravdu narodí na manželovy narozeniny. Bylo úžasný vědět, že už to bude brzy za mnou, proto jsem začala tlačit jak o závod, byla to úleva…

Ve dveřích už stála připravená dětská doktorka se sestřičkou… chtělo se mi štěstím brečet, když jsem věděla, že opravdu za chvíli už bude malý na světě. Párkrát jsem zatlačila a Dominičkovi byla už vidět hlavička, musela jsem si šáhnout a opravdu jí cítila :) Potom mě nastřihli, trochu to štíplo, ani nic hrozného. Na další kontrakci byla už hlavička venku, pak jsem zatlačila už jen jednou a byl na světě můj malý chlapeček, dali mi ho hned na břiško, bylo to nádherné.

Bohužel mi ho rychle vzali, protože měl problémy s dýcháním, naštěstí to nebylo nic vážného, musel být pár hodin v inkubátoru, prý měl akorát horší adaptaci. Pak už mi bylo všechno jedno, byla jsem neskutečně štastná, že to mám za sebou a že je Domík na světě a my jsme konečně tři.

Dominiček přišel na svět ve 21.02, vážil 3510 kg a měřil 51 cm!

Dali mi injekci na odloučení placenty a v tu chvíli ji vyndali, sama nějak vyklouzla, vůbec jsem to necítila. Umrtvili šití a zašili, to už byla pohoda :)
Zhruba ve tři hodiny ráno mi ho přivezli na pokoj z inkubátoru, byl už uplně v pořádku a měla jsem ho u sebe po celý zbytek pobytu.

Ještě v den porodu jsem si řikala, že rodit už NIKDY v životě nechci, že to už nikdy nechci zažít, další den jsem si tu bolest už skoro ani nepamatovala a teď vím, že to zkrátka STOJÍ ZA TO, je to dar. V postýlce mi spinká malinký uzlíček, který miluji nadevšechno na světě. Je to nádherný pocit mít u sebe konečně to malinký stvořeníčko, který ve mně žilo celých devět měsíců. Kdykoliv se na něj podívám nemůžu uvěřit, že ho mám a neubráním se slzám.

Musím říct, že přesto přeze všechno jsem si přivezla z porodnice krásné zážitky a nikdy na první okamžiky života mého chlapečka nechci zapomenout!

Hodnotilo 4 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
damoncicak1980
Ukecaná baba ;) 2007 příspěvků 19.11.10 08:24

Moc gratuluju k Dominičkovi a ať roste a sílí. Už se na to naše štěstí taky moc těšíme. Máme termín až 11.1.2011. Tak jsem zvědavá, jestli nám samé jedničky vyjdou… :lol:

Tak ještě jednou hlavně hodně zdravíčka a štěstíčka… :srdce: :srdce: :kytka:

 
smajlicek90
Zasloužilá kecalka 819 příspěvků 19.11.10 09:29

Gratuluju k prckovi :palec: My máme termín až 9.5. a když budeme mít chlapečka tak taky bude Dominik tak jenom doufám, že to budu mít jednodušší i když už semoc moc těším až bude malá venku:lol:jsi statečná :dance:

 
žanule
Kecalka 130 příspěvků 19.11.10 11:21

Gratuluju :kytka: :kytka: :kytka:

 
žežula  19.11.10 13:06
Gratuluji

Moc gratuluji, krásně napsané!!! Ve které porodnici jsi rodila? Přístup Pa mi přijde z popisu úplně dokonalý!

 
MeloryNox
Kelišová 5617 příspěvků 1 inzerát 19.11.10 13:11

Ahoj Jahůdko,

téda pořádně sis užila. Jsi statečná. Doufám, že taky budu :kytka:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14422 příspěvků 19.11.10 13:29

Gratuluju!

 
ankasz
Kelišová 6267 příspěvků 19.11.10 13:35

Gratuluji k chlapečkovi a přeji mu to nejkrásnější do života. :kytka:

 
jitulka80
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 19.11.10 14:41

Ahoj gratuluji k chlapečkovi.máš můj obdiv za ten dlouhý a náročný porod :potlesk: Oběma přeji hodně štěstí :hug:

 
Jahudka87
Ukecaná baba ;) 2374 příspěvků 19.11.10 15:12

žežulo: rodila jsem v Neratovicích. Ale věř, že mi v tu chvíli ten přístup vůbec úžasný nepřišel, přišla mi v tu chvíli hrozně zlá, hlavně když řekla, že mi momentálně nemůžou pomoct, málem jsem z toho vyskočila z kůže. Ale když to vezmu zpětně, tak mi opravdu pomohla, mluvila na mě rázně a srozumitelně a já jí aspon trochu poslouchala.

 
Mikeila
Ukecaná baba ;) 2199 příspěvků 19.11.10 17:23

Mocinky gratuluji. My máme termín až 22.4., ale když čtů Tvůj příspěvek, tak už bych chtěla, aby to bylo zítra. Né kvůli těm bolestem, to vůbec, ale už bych chtěla prtínka taky držet v náruči :-) :kytka: :srdce:

 
AngelinaBalerina
Echt Kelišová 7930 příspěvků 19.11.10 19:40

Jahůd máš to hezky napsaný, až mě to dojalo :kytka:

 
koralina11
Neúnavná pisatelka 16756 příspěvků 19.11.10 19:51

taky mě to dojalo hlavně jak ti daly to cizí miminko do ruky a fungovalo to?

 
Dokana  19.11.10 19:55

zrovna jsem docetla tvuj denicek a musim se priznat neubranila jsem se slzam. Jsme v 6. mesici a cekame kluka pro kteryho mame vymysleny jmeno Dominicek, asi proto jsem se desne vzila do tvyho pribehu a predstavovala jsem si ze jsme to my. Uz se taky tak nemuzu dockat az ho budu drzet v ruce. Moc ti gratuluji a preji hodne zdravicka cele rodine a at je z Domiska krasnej, zdravej sikovnej klucina… :srdce:

 
Krteček + linda
Kecalka 230 příspěvků 19.11.10 20:24

Velká gratulace :kytka: :kytka: :kytka:

 
Jahudka87
Ukecaná baba ;) 2374 příspěvků 19.11.10 21:26

Korali: Fungovalo to, vůbec jsem nemohla uvěřit tomu, že už taky brzo budu chovat takový uzlíček, hrozně jsem u toho brečela, byla to krásná holčička a krásně voňěla, asistentka řikala, at si jí očuchám, že to taky pomáhá :-)
Akorát jsem jí pak musela rychle vrátit, protože přišla další kontrakce :cert: :poblion:

 
zizinka
Extra třída :D 11929 příspěvků 19.11.10 22:20

Jáhudko krásné jsi to napsala.
Já teda porod…No radši ani na nej nemyslím, ale na Nera vzpomínám velice rada, skvělý přístup. A to s tím miminkém jak ti donesli, to je úžasný. V den kdy jsem šla domů přišla právě za mnou PA že tam mají maminku co chce rodit a nejde to, tak jestli si může půjčit na chvilku malýho aby si ho pochovála. Dělají to často, že s tím mají dobrý zkušenosti. Byla jsem strašně rada že někomu mužů takhle pomoct

 
KunhutaLud  19.11.10 22:30

Jahůdko… gratulace k DOminikovi a žes to všechno tak ustála! Já můžu taky každým dneam rodit, teším se na miminko…

TO je zajímavý s tím"půjčováním miminek".. říkala jsme si , „kde je berou“ :) tak to je hezký, že s e takhgle zeptají a tak, jeslti si ho můžou půjčit a je to opravdu zajímavá metoda a myslím, že to může fungovat.

Fandím všem porodnicím s alternativním přístupem, jen tak dál!

 
Laddmie
Závislačka 2970 příspěvků 7 inzerátů 20.11.10 07:22

Jahůdko, jsi moc silná a statečná :kytka: Příští porod bude rychlovka, uvidíš. :-D :wink: :hug:

 
Janca.Zik
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 20.11.10 10:45

Jahudko krásný příběh,jak jsi napsala,že ti donesli holčičku na pochování,tak jsem hned věděla,že jsi rodila v Neratovicích,já tam rodila 2.11 a dostala jsem na pochování chlapečka :srdce:

Přeji vám strašně moc štěstíčka,mlíčka a málo proplakaných nocí :srdce:

 
Janca.Zik
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 20.11.10 10:48

Nerodila tě PA Věrka?

 
zizinka
Extra třída :D 11929 příspěvků 20.11.10 10:50

Janca.Zik: nemel nahodou ten chlapecek hodne vlasku a krivej nos :-)) jestli jsi ho dostala do rukou toho 2.11. tak to byl muj cvrček :oops:

 
Janca.Zik
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 20.11.10 11:25

Zizinko byl krásňoučkej a měl modrou čepičku :-)

 
zizinka
Extra třída :D 11929 příspěvků 20.11.10 12:03

Aha, tak to asi nic. My jsme cepicku neměli a nevím že by mu ji na chvilku dali.

 
Janca.Zik
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 20.11.10 13:06

Zizinko malej se narodil 2.11 v 23:45 myslím že mi to ,,cizí,, miminko dali pochovat kolem 22hodiny a říkala mi,že se teď právě narodilo a ať si ho pochovám a očuchám :-)

 
Jahudka87
Ukecaná baba ;) 2374 příspěvků 20.11.10 18:49

Janco, jé to já si už napamatuju, ale je to dosti možný :think: Já byla v takovým transu, že jsem pomalu nevěděla jak se jmenuju :nevim:
Každopádně je to teda goool, že se tam takhle půjčujou miminka :lol: Ještě tady zjistíme kdo si koho mimčo pochoval :mrgreen:

 
zizinka
Extra třída :D 11929 příspěvků 20.11.10 19:38

Janco tak škoda. Tak to cvrcek nebyl. V ten den jsme sli kolem šesté domů.
Ale bylo by to fakt krásný vědět u koho v náručí byl.
Jinak máte holky pocit že to pomůže takhle si mimi pochovát?

 
Jahudka87
Ukecaná baba ;) 2374 příspěvků 21.11.10 06:28

Já myslim, že mě to pomohlo opravdu hodně, proti bolestem mi to samozřejmě nepomohlo, ale srovnala jsem si to v hlavě, uvědomila jsem si pro koho to dělám a nemohla uvěřit, že zachvíli budu mít i já takový uzlíček u sebe. Byla jsem fakt v hrozný křeči a ječela a ječela, pak jsem se trochu zklidnila a během kontrakcí se snažila myslet na Dominička. Do tý doby jsem se neotevřela ani na milimetr, pak už to pomalu šlo :potlesk:

 
Janca.Zik
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 21.11.10 10:03

I já si myslím že mi to pomohlo,celou dobu jsem myslela na to,že budem mít každou chvíli broučka u sebe a jak mi PA donesla to cizí teplé miminko,úplně mě to dostalo,neveřila jsem jak je to malinké,teplou­čké,voňavoučké,no začla jsem taky bulet :oops: No já si porod užila 13hodin křížových bolestí,ale snášela jsem to docela dobře,až na konec,kdy se nám malej zasekl v porodních cestách,to byly pro mě nejhorší dvě hodiny šílených bolestí,ale díky manželovi jsem zvládla být jako myška a na druhou kontrakci byl Matyášek venku,chtěla jsem mít u sebe taky už to krásný voňavý miminko a tak jsem se soustředila na tlačení a na druhou kontrakci jsem měla miláčka na bříšku :srdce: Hned by jsem rodila znova :-)

Jinak Jani ta Věrka je cca kolem 50let a měla brýle :-)

 
zizinka
Extra třída :D 11929 příspěvků 21.11.10 10:33

Janco a ta Verka má blood vlasy neco jako na mikado? V ted den přišla na sněmu až večer?

 
Janca.Zik
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 21.11.10 13:27

Jj Zizinko nějak kolem šesté se myslím měnila služba :-)

 
zizinka
Extra třída :D 11929 příspěvků 22.11.10 11:08

Janca.Zik: naprosto uzasna pani, ja ji teda u porodu nemela…myslim. ono za 37hod se na me vystridal snad vsechen personal a nakonec SC. ale opravdu zlata zenska, pomahala mi se pak zvednout a tak nejak si za mnou chodila povidat.
pak strasne fajn byla detska sestra, uplny slunicko kdyz jsem ji videla hned jsem mela lepsi naladu. byla mensi, drobna a vlasy mela hnedy s trvalou-skoro az prstynky.
no clekem ten personal. i primarka byla fajn, sice razná a drzela si odstup ale taky velice lidska

 
Janca.Zik
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 22.11.10 17:16

Zizinko já vím koho myslíš,Květušku,ta byla úplně zlatá,opravdu na ten pobyt v porodnici strašně ráda vzpomínám i když mi strašně scházel manžel,to jsem nesla asi nejhůř z celého pobytu v porodnici,ale s takovýmhle personálem se člověk opravdu jen tak nesetká a je to hrozná škoda,každá maminka by si to zasloužila :srdce:

Teda a koukám že jsi si chudinko u porodu vytrpěla :cry:

 
zizinka
Extra třída :D 11929 příspěvků 22.11.10 19:01

Janco, ja byla typicka hystericka rodicka :lol:
ve stredu rano jsem vstala a vlastne poradne jsem spala az z patku na sobotu. do ty doby jen v mezi bolestma.
na porod jako takovy radsi nevzpominam. nemam na to dobry vzpominky.
Personal ale i pres to vse super, snazili se mi strasne moc pomoct a delali vse pro to aby uz malej byl venku ale moje telo se rozhodlo ze mu prostor neudela :mrgreen:
a napsala jsi to hezky, kazda maminka by si zaslouzila takovou prodnici.
me tam pritel ani nejak nechybel, kdyz vynecham porod. ale to cekani nez nas pusti domu mi vubec nevadilo bylo porad si tam s kym povidat.
jinak ja se do Nera dostala nahodou. mela jsem rodit v Motole a termin jsem mela az 9.11. praskla mi ale voda a v motole malovali takze by me nevzali. takze jsem otevrela net a zkusila jsem zavolat jestli me v Nera vezmou. dalsi noc uz byl stop stav. predbehlo me 10maminek :lol:

 
Janca.Zik
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 22.11.10 19:39

Zizinko jejda,to mě mrzí,musela jsi si vytrepět své :cry: M+ přijímali v půl osmé ráno s kontrakcema po 15min,ale ty bolesti jsem si vytrpěla sama,věděla jsem že je ještě času dost i když jsem měla ty strašné křížové bolesti,byla jsem pořád na pokoji ve sprše a až kolem 20hod.jsem se odplazila na sesternu,aby na mě jukli a byla jsem na 4cm,pak už jsem jen zavolala manželovi,ten dorazil kolem 21hod to už byly bolístky šílené,ale díky PA jsem byla počád uvolněná a dýchala jak pes v 22 jsem byla už na 7cm a pak se mi malej zasekl v porodních cestách a to začli ty šílené bolesti,ale opravdu díky Věrušce,jsem se nezatínala a ve 23.45 byl Maty venku,já mám na porod jen ty nejkrásnější vzpomínky a hned by jsem rodila znovu :mrgreen:

A vidíš,porod jsem zvládla v pohodě,ale ten pobyt v porodnici byl pro mě psychycky strašně náročnej,každý večer jsem probrečela,na to nevzpomínám ráda :cry:

Jsem hledala jestli není nějaká diskuze porodnice Neratovice,že by jsme si psali tam,ale nic jsem nenašla :roll:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama