Jak vybrat kočárek?

Ostatní

Ahoj všem asi zde není běžnou náležitostí, že se do diskusí a příspěvků zapojuje i nastávající tatínek. Ale to víte, žena dělá ve zdravotnictví a tam internet nemají a domu nemáme ani pevnou linku telefonu natož přístup k internetu.

Ale raději k věci, moje žena Johanka a já čekáme naše první děťátko, včera jsme jej viděli poprvé na ultrazvuku, měří zatím jen 38mm, ale roste jako z vody. Než jsme se stačili vzpamatovat z té radosti, že konečně bude mít miminko, tak nám utekli dva měsíce.

Stojí před námi výběr toho nejlepšího kočárku. Chtěl bych se vás zeptat na vaše zkušenosti s touto problematikou. V obchodě, jsme se zatím s profesionálním přístupem prodavačů nesetkaly, spíš se snaží prodat ten kočárek co mají na skladě a z kterého mají největší rabat, než aby poradili objektivně, aspoň to na nás dělá takový dojem.

Kočárků je na výběr opravdu mnoho, ale my nejsme ani rozhodnuti zda koupíme kočárek hluboký a poté nějaký sporťák, nebo zda je lepší koupit nějakou kombinaci. Když jsme tak chodili po obchodech, tak jsme zjistili, že kočárky jsou si dost podobný konstrukcí, jen je pozměněný vzhled. Např. nejsou moc odpružené, sice mají i nafukovací kolečka, ale konstrukce je jinak dost tvrdá. Nevím zda je to také zá:,–(ní problém nebo ne, ale myslíme si, že by se kočárek měl spíš houpat, než poskakovat po nerovné cestě.

Prosím vás tedy o vaše zkušenosti a radu na co dát především pozor při výběru toho nejlepšího kočárku.

Moc vám děkuji a přeji pěkný zbytek dne
Rojda

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.03 01:34

Rojdo, já bych na vašem místě především zvážila, JAK a KDE budete kočárek používat. Pokud žijete (řekněme) na malém městě nebo na vesnici, kde vás čekají terénní jízdy, ale kde se všude dojde pěšky, tak potom hluboký kočárek s velkými nafukovacími koly je asi to nejlepší.
Pokud žijete ve velkém městě, zvažte, jak se tvoje žena (předpokládám, že ona bude doma s prckem) bude s kočárkem pohybovat - aby se s ním dostala do MHD, nebo aby šel jednodušše složit do právě toho vašeho auta. (Ani na jedno mi klasický, velký hluboký kočár nepřijde moc praktický).
Také zvažte roční období, do kterého se váš prcek narodí. Pokud by se měl narodit v zimě, tak asi není od věci hluboký kočár - mimi je v něm chráněnější. Ale pozor, aby se do něj vešlo i s fusakem atd… Podle těch 38 mm to ale vypadá spíš na léto - v zimě mu bude půl roku, bude už to pěkný cvalík a je otázka, jestli bude nějak extra zvědavý na polehávání ve fusaku (pochybuji).
To jsou jen takové praktické otázky k zamyšlení - kromě maličkostí jako odpružení, nebo barva potahu… :-))

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 17.10.03 10:55

Ahoj Rado,

mrkni se také do Diskusí (vlevo pod novými komentáři), je tam zrovna diskuse ohledně kočárků a autosedaček.

ahoj Veronika a Adámek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.03 13:10

A taky pozor na výtah! Aby nebyl kočárek moc široký!
Hodně stěstí a držím palce při výběru!
 Hanka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.03 20:56

Ahoj,já se přidám s vlastní zkušeností.Mám 5ti měsíčního kluka a máme sportovní kočárek Dany sport.Je to4kombinace,nemůžu si vynachválit vnitřní přenosnou tašku-pokud usne,nemusím ho budit při vytahování a dospí i doma,někdy mi v ní usne odpoledne třeba v obýváku,je z dutého vlákna,může sloužit i jako fusak na zimu.Kočárek se moc nehoupe,pokud je rukojeť vepředu jako u hlubokého kočáru,ale když se přehodí dozadu u sporťáku,je kočárek pružnější,krásně se vyjede na chodníky atd…Bydlíme na malém městě,blízko jsou louky a hodně přírody-i tam se s ním báječně jezdí.Zní to jako óda na ten kočárek,ale opravdu jsem zatím max.spokojena.Na dnešní dobu nebyl ani drahý.V každé Betynce teď na něj bývají reklamy,vč.seznamu prodejen.Hodně štěstí při výběru.M.

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 19.10.03 11:21

Ahoj Rojdo,
taky stále zvažuji výběr nejvhodnějšího kočárku a po zkušenostech mé kamarádky bude pro mě nejdůležitějším kritériem váha kočárku. Vícekombinační s přehazovací rukojetí jsou konstrukčně složitější, a tím i těžší. Při představě, že se tahám s 14kg kočárem+váha dítěte do schodů nebo tramvaje mi nahání hrůzu a bicepsy o:)))
Možná zkus zapřemýšlet, jestli není praktičtější koupit kočáry 2 (samo, že ne najednou), ale s přiměřenou váhou.
Pa
 Miša

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.03 18:35

Ahoj,
my máme skoro 4měsíčního chlapečka a moc se nám osvědčila 3kombinace s velkými nafukovacími koly (Inglesina Magnum). Autosedačku používáme skoro denně a jak Matýsek nabírá na váze, čím dál víc vychvalujeme možnost jednoduchého připevnění autosedačky na podvozek. A vůbec jednoduchost skládání apod. Jediné na co si dovolím upozornit je velikost. Naše miminko se narodilo jako 4kilové a tak na zimu budeme mít problémy do hlubokého kočárku nacpat Matyho i fusak. Takže kdybych kupovala znovu, velikost by byla důležitějším kritériem. Jinak si nemůžu vynachválit velká nafukovací kola - lehounce se s nimi jezdí jak po městě, tak po lese. Konstrukci doporučuju spíš měkčí, protože miminka chtějí houpat a pohodlně se s kočárkem jezdí. U tvrdých konstrukcí je pak při jízdě pocit, že je kočár hrozně těžký. Měla jsem možnost vyzkoušet u kamarádek i jiné kočáry a jiné konstrukce a některé bych tedy vozit nechtěla. Jinak zkušenosti co jsem zaslechla - dražší versus levné kočárky: levné vesměs uhýbaly z osy… na to pozor!, někdy v záruční knize je výslovně uvedeno, že na tento problém se záruka nevztahuje!!! Ještě přidám jednu zkušenost týkající se autosedaček. Pro bezpečné upnutí na pásy doporučuju sehnat sedačku takovou, která má držáky pro připnutí kratší části pásu i zespod sedačky (pod sedačkou), protože zkušenosti mé i mých kamarádek jsou takové, že při správném upnutí vzadu potom délka pásu nestačí přes horní část sedačky. U některých aut mi pás dosáhl, u některých ne. A nebo jsou super sedačky s pevným dílem, který je připevněný na pás a zůstává stále v autě a sedačka se připíná na něj. To je dost praktické.
Takže tolik ze zkušeností mých i mých známých. Přeju pohodové těhotenství a hodně štěstíčka a zdraví!
Olča a Matýsek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.03 20:20

Ahoj Rojdo,
nevím, jestli je problém s výběrem stále aktuální, ale i já přidám trochu své zkušenosti.
V těhotenství jsme s manželem řešili stejný problém. Je fakt, že větší váhu mělo mé slovo (koneckonců jsem hlavní a častější řidič:-) ) a manžel se ochotně přizpůsobil. Maminka přede mnou tady zmínila kočár Danny sport, který jsem měla původně vyhlédnutý také. Jela jsem pro něj do velkoobchodu do Val. Meziříčí (Dara baby), ale tam jsem na prodejně uviděla jiného favorita. Klasičtější hluboký, ale čtyřkombinaci - velký hluboký, malý hluboký, taška a sporťák. S nafukovacími koly a navíc jsem velmi ocenila klasické řemínky na houpání kočárku, které se u dnešních moderních kočárků objevují už málokdy.
Dcera se narodila v listopadu 2002, s kočárkem s přenosnou taškou jsem jezdila celou zimu, na jaře vytáhla tašku, přes léto jsme udělali sporťák a teď na zimu znovu velký hluboký, kde se má roční dcera ještě krásně vejde, neboť kočár je opravdu prostorný.
Samozřejmě jsme počítali i s rostoucí váhou dítěte (nyní má 10 kg) a taky s praktičností při cestách autem a tak jsme na podzim koupili polohovací golfáky, ve kterých malou vozíme na takové „rychlovky“ (ale vejde se do nich i s fusakem).
Můžu říct, že jsem velmi spokojená jak s praktičností, tak i váhou a funkčností kočárku. Jediné, co lze vytknout, je poněkud nekvalitnějsí nástřik konstrukce kočárku, především kol, kde se lak již během léta (zřejmě vlivem zimní soli) začal odlupovat a působí to trochu neesteticky.
Je ale pravdou, že víc dám na pohodlí dcerky, než na krásu.
Takže já bych asi doporučila nákup klasického hlubokého a po čase nějakého golfáku.
Hodně zdaru při výběru
Lucie a Noemi Nela

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.05 17:16

Ahoj Rojdo.Taky pozor na kombinace s vysokým podvozkem.Většinou bývají i dosti lehké.Nemusíš mít ani moc divoké dítko a v nestřežené chvíli máš kočárek i s děťátkem převrácené na řídítkách.Takže ta váha a výška mají taky svoje opodstatnění.Určitě si pořiďte tašku na přenášení,to je vynález století.Přehazovací rukojeť taky není k zahození.Prací a dobře udržovatelný potah je samozřejmostí­.A pokud stejně jako já s manželem rádi chodíte i do přírody,určitě si pořidte sportovní kočárek.Přeji ti uspěšný kup a ať se vám narodí krásné a zdravé miminko.Ahoj Iveta

Vložit nový komentář