Křesťanské jesličky - Křížkování

Rodičovství

Moje milé, poslední dny jsem se odmlčela. Není čas (měla jsem narozeniny, připravujeme křest), ten co je, jsem vyčerpala sledováním diskuse o domácích porodech, a v neposlední řadě jsem strašně líná hledat náš deníček na xté straně. Tak abych si napravila reputaci, posílám deníček nový .

Je osm hodin večer, jsem unavená. Děti už jsou v pyžamu, bečícího Matouška chová muž. Ještě jim vyčistím zubáky a mám splněno, říkám si.
Děti z posledních sil řádí, pokřikují. Jsem unavená. Že bych dneska vypustila večerní modlitbu?, bleskne mi hlavou, ale přemůžu se.

Pane, děkujeme ti za dnešní den, za všechno, co jsi nám v něm dal… děkujeme ti…za naše děti, že k nám mohly přijít …děkujeme, že Míša je takový šikovný kluk, dej ať je spokojený ve školce, ať neubližuje Bětušce, …hmmmm, ozve se ze synovi postele…
Děkujeme ti za Bětušku…že… …že jsem šikovná, šikovná, šikovná, opakuje snad desetkrát naše malá, jako Míša, hodí očko po panu Obdivuhodném, …ano, že je tak šikovná, že krásně zpívá a spoustu toho umí, dej ať tolik nebečí kvůli zbytečnostem.
Chvíli se odmlčím.
A za Matouška, mami, nezapomeň, nabádají mě, …ano, za Matouška děkujeme, …že se nám narodil, že je zdravý, dej ať ho tak nebolí bříško, ať nepláče…

(…)

Přidáváme Otčenáš, s vysvětlivkami ;-)
A co je to viníkům, ptá se pokaždé Bětuška
Jak posvěť se?, vzpomene si dodatečně Míša;

Zdrávas Maria, tolik pozornosti nebudí :-).

Amen.

Končíme požehnáním. Ať tě Panna Marie ochraňuje, ať ti Bůh žehná, říkám každému zvlášť a provázím malým znamením kříže - křížkem…

Včera jsem dostala krásný i když kapku opožděný dárek k narozeninám.

Zvedni mě mami, zvedni mě!
Copak Bětuško?
Zvedni mě, dožaduje se.
Beru ji na ruce.
Taky ti udělám křížek.
Můžu taky, maminko?, ptá se Miška.
Co bys nemohl, čím víc křížků tím víc požehnání, směju se.
Tátovi taky a Matouškovi…

Od včerejška u nás „bydlí" hojnost božího požehnání. Ještě aby ne, při tolikém křížkování.

Vaše Markéta 31:-), Míša 4r.3m., Bětka 2r.1m. a Matoušek skoro 7týdnů

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 17.03.09 21:22

Díky,

myslím, že zrovna dneska jsem si něco podobného potřebovala nutně přečíst.

L.

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 17.03.09 21:25

Není zač! Asi jsem tě, Lesi, nějak slyšela, protože to byl nápad jak blesk z čistého nebe ;-)

 
christabel
Závislačka 3546 příspěvků 17.03.09 22:01

Maky, DĚKUJI! Krásný deníček, úplně na mne dýchla vaše rodinná pohoda. Ať vám to vydrží!
 Chris

 
Uživatel je onlineharpyje
Extra třída :D 10419 příspěvků 17.03.09 23:29

maky jsi fakt dobrá.
oblíbenost křížkování naprosto chápu .-)

Jen ten náš mrmla má pořád  ještě rád velké kříže, bo ho  lechtaj na ramenou a on se může zbláznit smíchy. (tedy když dřív neusne)

har. +  roční Ondřej

 
Demi
Závislačka 3823 příspěvků 18.03.09 11:12

Ahoj všem.  

Tento příspěvek se mi nepíše vůbec dobře. Dokonce mi jaksi tuhnou prsty…  

Nějaký čas nabývám dojmu, že už mezi vás nepatřím, a není to myšleno ve zlém proti žádné z vás. Nemůžu to ovlivnit svým rozumem, protože racionálno tady žádnou roli nehraje.  

Protože se nechci jen tak „zdejchnout“, jako mnohé mé předchůdkyně, bez vysvětlení, a natolik si vás vážím a mám vás ráda, považuju za přinejmenším slušné se rozloučit.  

Mám plnou hlavu Danečka a jeho neustále rychle se zhoršujícího stavu, takže nemám sílu zabývat se čímkoli dalším. Upřímně řečeno mi ve světle takových problémů připadá vše ostatní jako nicotné.  

Nepouštím se Boha, ani našeho boje, a doufám, že On nás také neopustí.   Maky: moc hezký deníček. Kéž bych někdy mohla napsat nebo prožít něco podobného i já…  

Moc vás zdravím, přeji všem mnoho dobrého a co nejméně starostí v životě.  

Vaše Demi.

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 18.03.09 13:14

Demi!

Neblázni! Já chápu, jak toho teď máš až nad havlu, že nemoc dítěte, zvlášť takhle těžká a zdlouhavá, tě musí vyčerpávat, opravdu i chápu že ti naše problémy teď můžou přijít jako banální, ale musí to být dovedeno až k odchodu?
A proč máš pocit, že mezi nás nepatříš? Jako, že žádná z nás nemá takové problémy? Ale nás, myslím, že můžu mluvit za všechny, váš osud zajímá a mě osobně nebude vadit, pokud budeš psát třeba jen o Danečkovi. Pro mě je moc důležté, že vím, jak na tom jste, co se s vámi zrovna děje… Navíc tedy mám pocit, že bez tebe nebudou Jesličky jesličkami, prostě jsi už takový „inventář“, jestli se neurazíš…
Prosím tě, zkus to ještě přehodnotit nebo aleposń vysvětli v čem to je, „že mezi nás nepatříš“, třeba to nějak vyřešíme. Pokud se chceš jen na chvilku odmlčet, nepsat tak často, že tě to třeba zdržuje, tak jo, ale neodcházej úplně, prosím…
 M

P.S. Já  mám teď pocit, jak kdybych za to mohla svým banálním deníčkem já :-///
P.P.S. Já teď taky nemůžu moc psát, protože Matoušek doma v podstatě nespí, jen venku v kočárku, takže pořád chovám…

 
christabel
Závislačka 3546 příspěvků 18.03.09 14:12

Demi, napsala jsem ti SZ.
Obsah podobný jako Maky:)
Také doufám, že neodejdeš!

 
Uživatel je onlineharpyje
Extra třída :D 10419 příspěvků 18.03.09 17:45

Demi. tož neblbni. psala bych totéž co maky -a jeste navíc jsi nám tu nedávno psala. je to pár dní naposledy, že ti pomáhá se nám tu vymluvit a my s tebou také cítíme a snažíme se vcítit do toho jak ti musí stále být , stres, strach, nervy…A ještě tuhle jsi psala , že máš v hlavě deníček  k Velikonocům a byla jsi ráda že Jesličky máš.

A snad je i pro tebe dobré, že se snámi mužeš trochu odreagovat, že tě  i potěší když si přečteš něco od nás at uz drobné radosti nebo drobné starosti. Tak jsem to měla předloni já, když jsem  potratila, takže usuzuji, že bys to mohla  mít podobně. a také jak tě z Jesliček znám, nezdá se mi že bys byla typ, který chce záměrně zůstat se svým trápením sám …  Pokud však potřebuješ být sama, pak to pochopím. Popravdě,  jsem dnes očekávala Danečkovy výsledky.  že by to byl ten duvod, proč jsi tak rapidně a rychle změnila na Jesličky názor? Napiš, (chešli ovšem).

Gerberko - ty nebud zmatená z Deminy reakce a vůbec se necit provinile. Demi je pochopitelně ve stresu, ale je normální, že se všichni nezabývame problematikou  transplantace ledvin, a tím že je to skutečně velký problém (sama o tom mám trochu ponětí jen proto, že jsem se s problémem techto transplantací setkala v práci a i tak o tom moc nevím). Mne Demi ale také zajímalo jak jeto s možností transplantace mezi detmi- a jak se na takovou vec dívají lékaři atd atd. to přeci snad ani nejde, aby nekdo rozhodl  za díte. ( I když cynismus medicíny je občas bezbřehý, takže co já vím?

Maky - tak to určitě není - tvuj krásný deníček Jesličky potřebovaly. Je dobře žes ho napsala.

A ostatní zas jindy - protože si potřebuji otevřít minuly deníček, a jaksi mne dneska ten server zlobí.

Ondřejek bude mít o Velikonocích rok a muj tatínek se taky narodil o Velikonocích.

 
Demi
Závislačka 3823 příspěvků 18.03.09 23:23

Holky,  

děláte mi to o něco těžší, než jsem čekala.
Z reakcí i SZ soudím, že jsem se asi nevyjádřila srozumitelně, a proto, abych nebyla pochopená jako ženská, co podléhá jakémusi rozmaru, chci ještě uvést věci na pravou míru.  

  1. Jesličky budou fungovat bez ohledu na to, jestli tu je nebo není nějaká Demi. Neopouštějte to tu, prosím.
  2. Žádná z vás mi neublížila a není důvod cítit se provinile, Gerberko.
  3. Nový deníček je hezký, ale bolí mě, že tohle já psát nemůžu. A bolí to tak, že jsem ho ani nedočetla do konce. Ale není to tvá chyba, Maky, neřeš to.
  4. Stres, vyčerpání - to ano, to jsou mi důvěrně známé stavy, ale s tímhle nemají žádnou souvislost, Harpyje. 
  5. Stav mého dítěte se dle posledních výsledků zhoršil tak, že už to dosáhlo hranice veliké závažnosti a nevím, co bude. Potřebuji shromažďovat veškerou energii na boj, který nás čeká, a který bude těžký, s nejistým koncem. Čeká nás pravděpodobně mnoho bolestí a strachu - ale pokud je Bůh mou záštitou, čeho by se člověk bál? - To jsou tvá slova na Hostýně, pamatuješ, Maky? Teď se staly mým životním krédem.
  6. Mezi mnou a vámi je podstatný rozdíl v tom, že vy můžete s radostí sledovat, jak vám vyrůstají děti, plánovat jim budoucnost, těšit se na ni. Mně naše budoucnost zůstává jak pod těžkým, černým mrakem.
  7. Moc ráda se k vám vrátím, jakmile mi to okolnosti dovolí, a pokud naberou příznivější spád. Samozřejmě budete-li o to stát vy. Prosím, abyste mi dopřály čas, ikdyž vůbec nevím, jak bude dlouhý. Mám vaše telefonní čísla, s dovolením si je ponechám i nadále.

  Lamvinku: tobě děkuji za všechno, co jsi mi napsala v SZ.  

Demi.

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 18.03.09 23:24

Demi, Deminko - neplaš nás . Já vím člověk kolikrát čeká reakci na svoje slova a ne a ne se dočkat té pravé nebo vůbec nějaké.. . … . Tak taky prosím promiň, žes někdy čekala i na toto.
Stejně jako Maky, Harpyje, Christabel a ostatní  holčiny tě tu chceme, prostě jsi jesličkanda to už ti neodpáře nikdo :-)) ikdyby ses chtěla ozvat za já nevím jak dlouho.
Myslíme na tebe, ikdyž tu jsi i nejsi a tak je to u každé z nás ( kolik je těch   co nás  čtou…)  
S jarem, zahradou, chutí být venku....., i ostatním času u PC  ubude a to bychom s prostoji ve psaní mohly každá cítit, že už tu nepatříme, ale tak to není. I s tou Danečkovou nemocí jsi „naša“ ty i on, celá rodinka. Prosím ťukni aspoň občas.   

 
Gerberka
Závislačka 3079 příspěvků 19.03.09 11:33

Ahoj holky,   Maky- moc díky za tak krásný deníček, fakt pohoda každým napsaným slovem, úplně jsem si vás všechny doma představila. A co jinak - jak všechno stíháš?Je Matoušek hodný? Určitě si všechno užíváš, doma opět malé miminko a všechno okolo. Ať se vám vydaří křtiny.   Demi- já jsem myslela, že nám napíšeš, jak dopadl výsledek těch vyšetření. Měli jste se přece dozvědět výsledky nebo nějaký souhrnný komplex všech těch předchozích vyšetření - nebo to neproběhlo? Mělo to být přece 18.3.? Já mám na data geniální paměť :-)), tak když mi někdo řekne nějaké datum, tak to hned nosím v hlavě. S tou tvojí odmlkou zde...... - dělej, jak myslíš, každý má právo rozhodnout se sám za sebe, jak to cítí. Beru tě jako trvalou součást tohoto deníčku, vždy jsi bojovala za to, aby deníček zůstal stále „živý“ a nezapomělo se na něj, tak nevím.  

Kupříkladu  je škoda, že se dlouho neozvala Barča,aspoň že zůstává s ostatními v kontaktu přes sz.    

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 20.03.09 07:36

Ahoj holky, já jsem stale v maratonu, Maky Janku však to znáte tři děti práce, makám.
Maky deníček je úžasný, taky jsme měli to období,ale ted tak v poklusu se nějak nedokážu zastavit.O víkendu slavíme manželovy narozeniny, takže nebude zase žádný oddych.
Gerberko, SZ jsem psala jen Demi, protože mi předem než to psala sem telefonovala a já byla v práci tak jsem to chtěla ještě doprobrat.Mají to moc těžké.
Kontrola u nich neproběhla paní doktorka ke které měli jít onemocněla, takže zatím tam nebyli.
U nás je hodně migrenovo Anetka je má 2× do týdne takže jsem z toho vykolejená, dostala zase nějaké léky tak uvidíme jestli zaberou.
Zuzinka je šidílko strašně začala chytračit, opakuje všechno co řeknu proti holkám a těm se to nelíbí, je to sluníčko.
Jinak my dneska máme soud s tím řidičem( hledačem klíčů) doufám, že manžel se udrží at nedostane pokutu za urážku soudu, je strašně naštvaný.Já taky, ale už jsem rezignovala, vůbec se mi tam nechce, pak nás čeká oční s Anetkou nějak hůř vidí.
Víc Vám poreagovat zkusím o víkendu, ted se už jdem chystat.
 Barča

 
Uživatel je onlineharpyje
Extra třída :D 10419 příspěvků 20.03.09 23:06

nazdar holky,

slibila jsme si , že se budu líp soustředit na to, co píšete - jso upro mne ty deníčky proste hrozne nepohodlne, v diskuzi se muzes podivat zpatky behem psani a osvezit si, cod chtela napsat, a tady vzdycky otevru novy komentar a v tu ránu v halve vymeteno a nevi mco jsme vam chtela, takže , odpříšte :)  Demi se asi nejaký čas nestaví, p otom posledním příspevku ji chápu snd o torchu líp, předtím jsme nevedela která bije.

tak jsem si dnes ráno říkala, že už toho mám na hrbu nejak moc, a že musim zatnout zuby, rychle se snažit soustedit dodelat co nejvic restu at mam trochu klidu a mín stresu . a odpoledne mi volala kamarádka - 25 let, že ji zemrel manžel. náš dlouholetý přítel. tak tu brečím, čtu jeho maily, zas brečím, vztekám se - a všechno je mi tak nějak šumák. Zavolali jsme si alespon s přáteli, byli jsme taková parta tří rodin, jsou to společně s tím kamarádem naši nejstarší společní prátelé - a jejich jobovky z rodiny mne dorazily. šla bych do něčeho praštit, ale nevím do čeho. zítra jdeme s mužem na duchovní obnovu, tak uvidim, ale radši bych zalezla do nory a nikam nešla.

napište, kdo máte něco pozitivního!

náš O. už stojí, a říká táta :-)
har.

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 21.03.09 16:10

Harpyje a samo i ostatní,
já mám taky problém s psaním komentářů, když se nemůžu vracet, sice si občas otevřu ještě druhé okno, ale nějak mi to nesedí. Ještě bychom to mohly udělat tak, že bychom založily diskusi „KJ“ a tam se scházely a deníčky psát jako občasníky, když by někoho něco napadlo a chtěl napsat  „na téma“, co vy na to?

Harpyjko,  k tvému žalu. Úplně chápu, jak se cítíš. Mně se přesně tohle stalo před čtyřmi lety. Seděli jsme večer s M., Míša čerstvě uspaný, vykládáme si a najednou zvoní telefon. M. to vzal, chvíli poslouchá a jen, no, to nemyslíš vážně, t není možné…čekala jsem nějakou jobovku, ale že mi řekne, že náš společný kamarád, s kterým jsme ještě před necelým čtvrt rokem zapíjeli narození Míši, umřel na rakovinu, to  bych nečekala ani v nejhorším snu. Brečela jsem jak želva. Na pohřbu pak úplně stralivě, měl jedno malé dítě a druhé na cestě… Ještě teď se mi svírá srdce, byl to tak skvělý člověk, fakt báječný společník, takový ten, u kterého si můžeš říct, že nikomu neublížil, u kterého cítíš, že je lepší než ty sama, ach jo. Myslím na tebe… Pomodlím se, za tvého i svého kamaráda, vlastně minulý týden to bylo ty čtyři roky od úmrtí…

A pokud mám napsat něco pozitivního, tak že celý můj život je vlastně tak nezaslouženě pozitivní, resp. tedy posledních osm deset let , co jsem s Michalem…až se bojím, že se „neco“ stane, ale nechci si to připustit, tenhle pocit, připadá mi to jako hrozné rouhání a vlastně jsem s tím musela vždycky dost bojovat, abych Bohu mohla říct „zde jsem“, „ne má vůle…“, vždycky jsem v tom měla „ale“, pořád jsem čekala nějakou zkoušku… trochu se to zlepšilo, lae teď jak jsem přemýšlela nad Demi, i nad dalšími jobovkami, které člověk na netu má v takové koncentrované podobě, začíná se mi ten pocit vracet:-(. Ono to asi souvisí s mým neutěšeným duchovním životem. Až bude mít MAtouš tak dva roky, pokud nebude nějaký šílený mamánek, musím zas na:,–(it nějakou duchovní obnovu. Snad to pomůže i tobě. Asi ti nemusím říkat, že první dny bude ten Zlý dělat všechno pro to, aby sis říkala, co tady teď dělám?! Já to tak mám i za normální situace, tím spíš v tvém rozpoložení. Tak ať je ti to k dobrému.

JIank zítra křtíme Matouše. Měl nám ho křtít kaplan, který je mi takový sympatický, nakonec nemůže a bude to děkan, kterého naopak moc nemusím, no, ale jasně, není to o lidech…
Bětuška už tu stepuje, musím končit. Mějte se a pouvažujte o té diskusi. M

P.S. Děkuji za pochvaly deníčku, byl to takový nápad z čistého nebe. Já jsem jinak strašně nenápaditá :-/ :-)

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 21.03.09 16:11

Jo a blahopřeju k chůzi i jazykovým schopnostem :-) Je vidět, že se Ondří rozvíjí jako vyvážená osobnost ve všech směrech :-))) !

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 22.03.09 19:19

Ahoj holky,  

Harpyje gratulujem k TATA , malý je šikulka.Přejem at Vám s Chris vyjde příprava na křest.Moc na Vás myslíme, blíží se Vám to.  

Maky je to úžasné jak jsi pozitivní, budu z tebe čerpat. U nás to bylo dnes v rámci slavení narozenin Anetky a manžela, tak jsem uhoněná.Jak dopadl křest Matouška? Napiš nám o něm, já křest u nás vždy v srdci opláču když nám náš kněz Zuzinku nepokřtil, tak je mi to moc líto. Věřím že se vydařil.  

Holky mají tento týden předsevzetí o dobrých skutcích a odpuštění tak se s nimi chci zapojit i já.
Tak jak píšeš když dělám nějaký pokrok k Bohu blíž vždycky jako by mě něco strašně pokoušelo, ale hrozně moc, bud podlehnu (bohužel), newbo to ustane.
Duchovní obnova by nám taky bodla.
Požehnaný víkend všem.
Máte taky už jarní únavu, nebo je to jen moje lenora?
 Barča

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 23.03.09 18:45

HOLKY! NEMÁM CO DĚLAT :-), TAK JSEM ZALOŽILA DISKUSI KŘESŤANSKÝCH JESLIČEK, VIZ MŮJ PŘEDCHOZÍ NÁVRH. nAJDETE JI VE STEJNÝCH NÁZORECH TUTO: https://www.emimino.cz/modules.php?… . Když se neujme, nic se neděje, každopádně je. Markéta

 
Gerberka
Závislačka 3079 příspěvků 23.03.09 21:01

Markétko,  

fajn, žes to založila. Chtěla bych se zeptat, jestli se ta diskuze dá najít jinak než podle tohoto odkazu?? my máme hrozně blbou klávesnici a nejde na ní psát to „a“ (ozdobné), fakt jsem na to úplný blbec a nevím, jak to takhle napsat. Dá se to jinak najít?  

Gerbi

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 23.03.09 21:06

Gerberko, můžeš buď označit, zamodřit, celý odkaz, zkopírovat ho a vložit na lištu vyhledávače. Pokud by ti to nešlo, pak je to v diskusním foru, pod „stejnými názory“ - úplně dole. M

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama