Listopadky - prosinčátka

Těhotenství

Milé těhulky, Tak s ubíhajícími týdny, kdy už se chystá výbavička na miminko ? kupujeme věci potřebné ale i nepotřebné?..) hlavně že jsou hezké?), určitě spousta z nás bude kupovat autosedačku. Našla jsem zajímavý test autosedaček, a myslím si, že to stojí za přečtení. Jinak počasí už není tak horké, ale docela příjemné ?., a pupíci nám rostou. Tak je hezky hlaďte.. povídejte si snimi.

Ačkoliv všechny typy dětských autosedaček musí před uvedením do prodeje projít schvalovacími zkouškami, nelze automaticky spoléhat na to, že při nehodě dítě dobře ochrání. Vyplynulo to ze série testů připravených organizací Euro Test, která sdružuje autokluby několika evropských států, Mezinárodní turistické aliance (AIT) a Mezinárodní automobilové federace (FIA).
Při zkouškách autosedaček Euro Test poprvé využil také boční crash testy, které simulují reálnou nehodu při bočním nárazu. A konstatuje, že zejména při bočních nárazech je malé dítě v autě ohroženo mnohem víc než dospělý člověk.
Výrobci zatím konstruují sedačky tak, aby obstály ve zkouškách podle evropské normy ECE R/4403 a získaly tak homologaci. Zmíněný požadavek však je podle názoru odborníků málo přísný, neboť se liší od reálných podmínek, ve kterých se dítě může při nehodě ocitnout.

Pro výběr sedačky je rozhodujíci váha dítěte:
Dětské autosedačky jsou podle váhy přepravovaného dítěte rozděleny do následujících kategorií: 0/0+: do 13 kilogramů (ještě nesedící kojenci). Je to buď vanička upevněná paralelně na zadním sedadle nebo sedačka, ve které je dítě umístěno v pololežící pozici. Montují se na přední i zadní sedadlo proti směru jízdy.

I: od 9 do 18 kilogramů (pro děti přibližně do 4 let). Dítě cestuje ve směru jízdy v sedačce, která je k zadnímu sedadlu připevněna bezpečnostními pásy pro dospělé. V sedačce je připoutáno dalšími bezpečnostními pá­sy.

II a III: od 15 do 36 kilogramů (pro předškolní a školní děti až do 12 let). Pasažér je ještě malý, nemůže tedy sedět pohodlně na zadním sedadle jako dospělý. Sedák bez opěradla zvýší dítě do správné pozice tak, aby mohlo být připoutáno pásy pro dospělé.

V současnosti platná norma například vůbec nepožaduje boční crash testy, které se s figurínami dětí v reálné velikosti konají teprve od roku 1996. Výzkumné práce, na kterých se podílí několik automobilek společně s odborníky z osmi evropských výzkumných institutů pro bezpečnost silniční dopravy, sice ještě zdaleka nejsou u konce, nicméně rezervy v ochraně dětí už odhalily.
Proto se Euro Test snaží pro:,–(it zpřísnění normy, a tím i zlepšení ochranných vlastností autosedaček. I když dětské autosedačky nejsou zatím dokonalé, skýtají alespoň určitou ochranu.
„Proto se musí používat,“ shodují se odborníci pracující pro organizaci Euro Test. „Bez sedačky nemá dítě při nárazu žádnou šanci.“ Ze statistik totiž plyne, že polovina dětí, které zahynuly na evropských silnicích, seděla v autě. Při každé páté nehodě bylo dítě vymrštěno z auta ven, což znamená, že buď bylo připoutáno špatně, nebo nebylo chráněno vůbec.
Sedačky jsou povinné v řadě zemí. V České republice se musí od ledna letošního roku povinně používat alespoň na dálnicích. Přesto policejní záznamy z evropských zemí říkají, že mnohé děti, zejména novorozenci, stále ještě cestují v matčině náručí.
Ani sebevětší mateřská láska však nepřekoná fyzikální zákony. Při nárazu v padesátikilo­metrové rychlosti se totiž dvacetikilové dítě promění v šest setkilogramovou střelu. Nepřipoutané dítě riskuje život již při rychlosti 20 km/h.
Studie kanadského ministerstva dopravy z roku 1999 dokazuje, že používání zádržných systémů přizpůsobených hmotnosti dítěte snižuje riziko jeho zranění o 70 procent.
Uspěla jen málokterá sedačka
Povinné schvalovací zkoušky dětských autosedaček jsou méně přísné než testy, které dělá sdružení spotřebitelských organizací International Consumer Research and Testing.
Jeho odborníci zkoumají nejen upevnění pásů a celkovou koncepci výrobku, ale i schopnost ochránit dítě při čelních i bočních nárazech. Využívají k tomu různých automobilů, například Volva S40.
V testech, které zmíněné zahraniční sdružení uspořádalo na jaře tohoto roku, o něco lépe než ostatní uspěly mezi sedačka mi kategorie 0+, tedy pro nejmenší děti do 13 kilogramů, výrobky Concord Baboo, Bébé Confort Elios, Maxi-Cosi a Storchenmühle Happy Dream, montované proti směru jízdy.
V kategorii I, určené pro děti mezi 9 a 18 kg, se lepší než jiné ukázaly Römer Prince a Wavo Kind. Solidní ochranu nejmenším dětem, především díky dobré konstrukci, poskyt nou také modely Britax Rocka tot Deluxe a Babydéal Babyssimo. Z uvedených autose daček jsou některé i na zdejším trhu.
MF DNES

A jak je na tom mimísek ?

23. týden těhotenství(21. týden stáří plodu)
Miminko už má dobře vyvinut sluch, takže slyší jak hlas maminky, tak tlukot jejího srdce, nebo dokonce kručení v břiše. Kromě těchto „vnitřních“ zvuků slyší i hlasitější zvuky z venčí - můžete tedy miminku pouštět hudbu. Plíce se nadále vyvíjejí a připravují na dýchání (dochází k vývinu krevních vlásečnic a žil v plicích. Pokud by se miminko nyní narodilo, mělo by díky intenzivní lékařské péči vysokou šanci na přežití (téměř 85%), bohužel přibližně 50% takto předčasně narozených dětí má částečné nebo trvalé poškození. Děloha je stále větší a tlačí na bránici. Díky tomu se začínají projevovat problémy spojené s vyšším stupněm těhotenství ? problémy s dýcháním a pálení žáhy. Pálení žáhy je dáno tím, že jsou žaludeční kyseliny vytlačovány zpět do jícnu. Pomoci si můžete trochou mléka, nebo se poraďte v lékárně a kupte si antacid

Pokud vám někdo řekne, že máte malé bříško, nic si z toho nedělejte. Velikost miminka nezávisí na velikosti bříška, takže je jistě vše v pořádku.

24. týden těhotenství(22. týden stáří plodu)
Kůže miminka je stále ještě příliš tenká. Navíc je jí podstatně více, než by bylo potřeba na pokrytí těla miminka, takže je velmi zvrásněná. Od minulého týdne přibralo miminko kolem deseti deka. Proporce těla se vyrovnávají a tělíčko vyplňuje stále více prostoru.Miminko se stále velmi čile pohybuje ? zatím má v děloze dostatek prostoru.. Spolu s intenzivními pohyby miminka se mohou vyskytovat i problémy s tvrdnutím dělohy. Je to sice občas velmi nepříjemné, ale pokud se to nestává častěji než pětkrát až desetkrát denně, o nic nejde. I děložní svaly se musí procvičit a připravit. Jde vlastně o reakce na podněty z vnitřku ? jak se miminko dotýká děložní stěny (nebo do ní kope).

25. týden těhotenství(23. týden stáří plodu)
Tělo miminka roste rychleji než hlava, takže se zmenšuje podíl velikost hlavy na celkové délce.Plíce se pravidelně pohybují (dělají dýchací pohyby) ? i když zatím neobsahují žádný vzduch ? cvičí se na plodové vodě.U chlapců postupně zvyšují počet buňky produkující testosteron.
Nervové buňky v mozku miminka začínají zrát.
Sluch dítěte je již plně funkční ? často slyší dokonce více, než dospělí ? slyší i zvuky za naším slyšitelným rozhraním. Reaguje spíše na vysoké zvuky a tóny, než ty nízké. Dokonce i po porodu vnímá lépe vysoké zvuky ? a jsou interpretovány jako zvuky radostné (je to jeden z důvodů, proč když mluvíme na čerstvě narozené miminko po:,–(íme svůj hlas zpravidla o něco výše).
Také zrakové nervy začínají pracovat ? dítě vnímá světlo přicházející přes břišní stěnu. Určité pokusy ukázaly, že pokud se na bříško maminky posvítí světlem, miminko za ním otočí hlavu, někdy můžete cítit pravidelné ? rytmické pohyby, když miminko začne škytat.
I když váš spánek zatím patří k těm příjemným částem dne (rozhodně ve srovnání s prvním trimestrem a s tím, co vás čeká ve třetím trimestru), s blížícím se porodem se mohou objevovat živé a někdy i velmi znepokojující sny. Vaše podvědomí se vám možná snaží dát něco najevo. V mnoha snech se objevují obrazy, za kterými se skrývá strach z porodu, z budoucího mateřství, ale i ze ztráty svobody. Navíc je dokázáno, že budoucí maminky si více svých snů pamatují. Tak se tím nenechejte zaskočit.

26. týden těhotenství(24. týden stáří plodu)
Miminko
Váha miminka se pohybuje kolem 750 gramů a délka kolem 35 centimetrů.
Vlásky na hlavě jsou delší. Řasy a obočí jsou dobře vytvořeny. Oko je již plně vytvořeno a začíná se otevírat. I když dítě ještě nedokáže zaostřit na větší vzdálenost (ještě i po porodu dítě nezaostří dál než na cca 30cm). Nosní dírky jsou otevřeny.
Mozek se i nadále vyvíjí. Vytváří se nerové dráhy pro sluchové vjemy a také lze v mozku zachytit reakce na případný dotek.
V plicích se vytvářejí alveoly a také rostou průdušky, i když budou muset ještě dozrát. Dítě i nadále získává kyslík stejně jako živiny - pomocí placenty, ale stále provádí dýchací pohyby a nacvičuje tak dýchání.
Dítě již má přibližně takové proporce (poměr délky rukou, nohou, trupu a hlavy), jako novorozenec. Kůže již není průhledná, ale má načervenalý nádech. Fungují mazové a potní žlázy. Miminko je velmi hubené ? nemá vytvořenou žádnou zásobu podkožního tuku - tukové zásoby si bude muset ještě vytvořit. Na pažích a nohou je již normální množství svalové hmoty.
Pokud by se miminko narodilo, mohlo by s odpovídající péčí přežít. Bohužel u takto malého miminka je ještě poměrně velká pravděpodobnost postižení do budoucna.
Začínají se objevovat potíže spojené se zvětšující se dělohou. Budoucí maminky si často stěžují na pálení žáhy a další zažívací potíže. Díky hormonům a sníženému pohybu se může vyskytovat zácpa.

27. týden těhotenství(25. týden stáří plodu)
Miminko
Váha miminka se pohybuje kolem 900g a velikost 36cm, v následujících týdnech bude rapidně narůstat. (Ovšem nezapomeňte, že jde o průměrnou hodnotu ? hodně záleží také na genetických předpokladech, tedy na velikosti a váze maminky a tatínka).
Mozkové buňky i nadále zrají. Podle některých experimentů je dítě již v tomto stádiu vývoje schopné učit se a pamatovat si. Oči se zavírají a otvírají.
Dítě si začíná vyvíjet vlastní denní rytmus ? začíná pravidelně spát a probouzet se. Bohužel to vypadá, že většina miminek spí v době, kdy jste vzhůru, zatím co když jdete spát, probouzí se a začíná být aktivní. Možná vám ale jen dává najevo, že jste si lehla špatně. Mnoho miminek si už v bříšku cumlá paleček a saje.
Zvyšuje se počet plicních sklípků ? vzdušných vaků. Jejich růst se bude zvyšovat až přibližně do 8 let. Také se rozmnožují cévky v plicích. I když plíce nejsou ještě plně vyvinuty, pokud by se miminko narodilo, byly by již schopny (za určité podpory ventilátoru) zásobit tělo kyslíkem.
Změny vaší postavy začínají být stále výraznější a nárůst hmotnosti rychlejší. Pokud jste zatím příliš nepřibírala, teď se to může změnit.
Díky nárůstu váhy a změnám těžiště se mohou objevit i další problémy spojené s vyšším stupněm těhotenství, jako jsou křečové žíly, hemeroidy nebo křeče v nohou.
Důležité je i číst miminku knížky (to se hodí, pokud máte už nějaké děti ? udělejte si společné hodinky nad knížkou), aby si miminko zvykalo na jeho hlas.

28. týden těhotenství(26. týden stáří plodu)
Miminko
Váha miminka se pohybuje mezi 900 a 1200g a jeho délka je přibližně 37 centimetrů.
Miminko reaguje na podněty zvenčí. Otevírá a zavírá oči, otáčí hlavu za zdrojem světla, pokud se v okolí ozve veliká rána, může sebou „škubnout“ (sluch už je dobře vyvinut). Miminko má velké množství chuťových buněk ? dokonce víc, než bude mít po porodu ? takže velmi intenzivně vnímá chuť. Také dokáže cítit bolest a reaguje podobně jako donošené dítě.
Miminko začíná řídit teplotu svého těla ? i když tato schopnost nebude dokonalá ještě ani po porodu.
I nadále se intenzivně pohybuje ? pokud jeho pohyby necítíte, obraťte se na lékaře.
Vstupujete do třetího trimestru. Můžete mít problémy se spánkem ? bohužel to bude jen horší.
Již touto dobou se mohou objevit nepravidelné a nebolestivé kontrakce. Zpravidla je budete lépe snášet v sedě než za chůze. Mohou se projevit i jako ztvrdnutí břicha. Pokud nejsou příliš časté (častěji než 5-10 za den), nejedná se o žádný problém ? pokud ale máte pochybnosti, poraďte se s lékařem.
Až do teď jste do těhotenské poradny chodila jednou za měsíc. Nyní pravděpodobně začnete chodit častěji - každých 14 dní.
Zapojte tatínka. Dítě se začíná učit, jak zní hlas jeho tatínka (nebo spíše té druhé osoby, která se v maminčině okolí tak často vyskytuje a která si s ním přes břišní stěnu povídá. Pobízejte tatínka, aby si na dítě mluvil. Můžete si pak být jistí, že jeho hlas po porodu pozná a bude na něj pozitivně reagovat. Známý hlas dokáže dítě velmi snadno utišit.

29. týden těhotenství(27. týden stáří plodu)
Miminko
Váha miminka se pohybuje kolem 1100g a jeho délka je přibližně 38 centimetrů (od hlavy po paty).
Mozek miminka roste a prodělává závažné změny. Povrch získává charakteristický zvrásněný tvar, aby se do hlavičky poskládal. Hlavička se zároveň prodlužuje, zvětšuje se tak prostor pro mozek.
U chlapců se přesunují varlata z blízkosti ledvin ? kdy zatím byly do třísel aby se připravily na sestoupení do šourku. U děvčat je zatím výrazně vidět klitoris, protože jej ještě nepřekryly stydké pysky (to se děje až v posledních týdnech před porodem).
Miminko s vámi komunikuje ? kope a vrtí se. Pokud se po:,–(íte ta, že je to nepohodlné, rozhodně vám to dá najevo.
Dítě narozené v tomto týdnu těhotenství již může přežít ? i když pravděpodobnost jeho úmrtí může být ještě velká.

V některých případech může dítě začít pomalu sestupovat. Většinou jde o prvorodičky. I když se tak vlastně připravuje k porodu, ještě nemusíte mít strach, že už budete brzy rodit. Má to své výhody i nevýhody. Dítě, které doteď tlačilo na bránici je níže a vám se tak lépe dýchá. Také tlak na žaludek se zmenšil a mizí pálení žáhy a podobné problémy. Nevýhodou je, že dítě naopak začíná tlačit na močový měchýř a vrací se tak problémy s častým močením, tak známé z prvního trimestru. Zhoršuje se chůze (stále více si připadáte jako valící se koule ? nic si z toho nedělejte ? nejbližší okolí vás tak nevnímá ? všichni se totiž těší na miminko).

Kosinka + Tomášek 28 tt

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Pemm
Kecalka 219 příspěvků 23.08.04 23:24

Ahoj Kosinko,

hezký a hlavně zajímavý deníček - o víkendu jsme si přivezli autosedačku Maxi-cosi, takže mám radost že patří mezi ty bezpečnější.

Mailem Ti posílám ještě nějaké doplnění k seznámku.

A ještě mám jednu otázku - je tady některá ještě „nevdaná“? My jsme se s přítelem nejdříve chtěli vzít letos v létě, ale začínáme stavět a tak jsme to kvůli hypotéce odložili až na příští rok (abychom měli lepší úrok a ručení, když nejsme manželé). Občas - hlavně na začátku těhotenství jsem měla trošku depky - ale teď už jsem si docela zvykla… Nevím jaké máte kdo zkušenosti, ale mě se všichni neustále na svatbu ptají, až mi to často není příjemné… No, myslím že teď budu mít určitě jiné starosti než svatbu, takže to snad ten rok ještě vydržím…

Zatím pa

Katka + mimi (30tt)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.04 00:14

Ahoj tehulinky a mimisci.
Kosinko, paani, to je uplne dokonale. Cetla jsem to a predstavovala si, co uz ten muj broucek asi vsechno dokaze. To je parada, jak se nam mimisci hezky vyvijeji. A Kosinko, moc dekuji za seznamek.
Jinak holcicky, dnes jsem se mela dozvedet testy z tehucukrovky, ale jeste nebyly hotove, tak se budu nervovat az do zitrka. Jsem dnes vzhuru uz od sedmi od rana a jeste porad nespim.Taky uz mate takove problemy se spanim. Jsem uplne ubita, ale spat mi nejde.
Diky Jole a Kosince za odpovedi, napiste mi jestli jeste nekdo nemate v prukazce zapsane CS.
No jdu zkusit trosku spat, dobrou noc holcicky a mimiskove.
Lajla 28tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.04 07:17

Ahojky holky, tak sem opět zase zavítala na emimino. U mě skoro nic novýho. Pořád chodím do práce - jupí, přibrala sem 4,5 kg. Z výbavičky máme komodu na přebalování, postýlku. Začala jsem prát a vyvařovat poděděné oblečky. Mimčo eště není na světě a už sem mu dala prát 4 pračky oblečení. Už ted jsem na nějakém počtu 13 bodíček a to nepočítám ty nový nakoupený.
Zítra jdu na kontrolu do poradny.
MUFI 27+2 tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.04 08:35

Ahojky, tak jsem pátrala po CS a jsme obě v normě. Vlastně je to všechno i v průkazce, prostě s blížícím se termínem porodu nám CS bude narůstat. A po termínu se budeme modlit aby už bylo 10 :-).
Včera jsem manželovi vyprávěla, že za chvíli půjde poznat na co šahá tomu našemu Cipísovi. Přišlo mu to nepravděpodobné. Ale miluje, když mu kopne Cipís do ruky, až mu naskočí, to je pak v sedmém nebi.
Mějte se a přeji aspoň trochu kvalitního spánku (mě to zatím spíše neumožní moje záda - achichouvej).
Jola + Cipís 26+6tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.04 08:37

Ahoj holky,

v úterý po ránu vás zdravím z práce, ale vůbec se mi nechce začít dělat, tak jsem hned po příchodu zabrousila na emimino a hledala jsem nový deníček. Kosinko, moc se ti povedl.

Ráda bych doplnila něco k těm autosedačkám. Minulý měsíc vyšel časopis DTest - časopis pro spotřebitele (nevím jestli je to přesný název, stojí asi 23,– Kč) a zrovna tam testovali dětské autosedačky. Jednoznačně nejlépe v té nejmenší kategorii vyšla firma Romer, autosedačka Romer Baby Safe Plus. Autosedačky Romer se dají objednat přes internet na stránkách www.matysek.cz a stojí asi 3.870,– Kč podle potahu, barvy apod. Už jsem se rozhodla, že do ní asi budeme investovat.

Lajlo, doktor mi do průkazky CS píše, ale mám pořád 0. Naposledy jsem byla na prohlídce ve 27. týdnu. Na další prohlídku jdu tento pátek, tak jsem zvědavá jak dopadneme.

Holky, jak jste na tom s výbavičkou? Jak jsem četla co všechno už má Mufi, tak nevím jestli jsem něco nezanedbala. Mám teprve jednu soupravičku do porodnice ve velikosti 56 a jednu 62, které jsme dostali jako dárek a pár obnošených oblečků od kamarádky. Já mám pořád pocit, že je ještě spousta času. Ale začíná se to krátit, co…

Přeju všem příjemný den, mějte se hezky

Radka + holčička (30 tt)

P.S. Kosinko, seznááááámek mi došel, ale když jsem zprávu otevřela nic v ní nebylo. Můžeš to prosím zkusit poslat na rsedlackova@bdcmo­rava.cz ještě jednou? Moc děkuju. R.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.04 09:47

Ahoj tehulinky a briska.
Musim se s vami podelit o tu uzasnou novinku. Nemame tehucukrovku, huraaa!!!!
Zitra jdeme na ten 3D do Podoli, tak uz se moc tesim, pak napisu, jake to bylo.
Kosinko, proswim, me ten seznamek take zlobi, prisel mi jako priloha soubor winmail.dat, ktery nemuzu nijak rozumne precist, prosim o radu. Hezke utery.
Lajla 28tt

gazela2
Kecalka 315 příspěvků 24.08.04 11:04

Ahojky sluníčka,
tak k tomu CS, já měla celou dobu 0 a ve 23tt mi dr. napsal 1. Na kontrolu jdu 31.8. tak podám zprávu jak to vypadá, jinak mě pokaždé kontroluje vnitřně a zmáčkne dělohu, pokud nezatvrdne tak není dráždivá, tzn. že nehrozí předčasný porod.
Alespoň tak mi to vysvětlil.

Kosinko: prima nový deníček, je fakt že ta děloha tvrdne, křeče v lýtkách jsou čím dál tím větší, ale na pálení žáhy jsem vyzrála tím že si dávám na noc mléko, pak se mi i líp spí :-)))

Radko: Tak jsem zkusila tu měsíčkovou mast ale nijak moc mi to nepomohlo, dr. mi na to dal magnesium, to trochu pomáhá, ale když už někoho chytne křeč do lýtka, tak i když to bolí je potřeba stoupnout si na patu, nebo po ní chvilku lehce skákat, to pomáhá, už to znám z puberty :-)))
Jinak s tou výbavičkou, už mi zbývá jen pár věciček léky, drogerie, pár oblečků. Po genetických testech v 16tt.jsem si řekla že kdo ví co pak od 7m. bude a nechtěla jsem aby mi pak věci sháněl někdo jiný :-))) Takže když se naskytla příležitost tak jsem nakupovala :-)))

Boot: Chudáčku s těma zubama mě to mrzí, takové problémy jsou hrozné normálně a natož s mimískem v břiše, držím palce ať už Ti zubani dají pokoj a máš klídek :-)

Lajlo: Gratuluji k výsledkům na cukrovku a už se těším na výsledky z 3D UTZ, jdu hned po Tobě a Boot tak už aby to bylo :-)))), a viděli jsme zase prcka jak roste.

Mufi: Když už tolik pereš máš nějaký speciální prášek nebo aviváž pro mimčo?
Sestra má nějakou spec. alergii tak si musela na radu lékařky pořídit prášek na praní a aviváž pro mimčo. Myslím že to byly Lavela a Batole aviváž, prý krásně voní. Jaké máte zkušenosti? Taky už se mi ty hadr. plínky a oblečky hromadí, tak dokud je teplo chtěla bych je vyprat a dát dohromady podle velikostí :-)))

Shirin: TAk jak to vypadá s Trinidadem? Už něco víte? Jinak jsem koukala na fotečku, moc Vám to se Samíkem sluší :-)))

Tak manžel má nějaký lehčí zápal plic, tak se modlím abysme to s prckem taky nechytli, je to síla, mít ho doma a moc se k němu nesmět přibližovat :-)))

Tak se mějte moc a moc krásně a už se těším až přidáte své fotečky na naše stránky listopadky-prosinčátka: http://rodina.cz/…um/album.asp?…
Stačí se přihlásit jako přítel, mailem dostanete potvrzení a můžete přidávat fotečky :-)))

Pa Mon a (Denis?) 26tt

Shirin
Kecalka 215 příspěvků 24.08.04 11:13

Ahoj holky!!!!

Kosinko_supr denicek, diky za seznamek!!!

Jinak holky, dneska mam veeelikou radost.
Byla jsem zase na tom genetickem ULZ a PO CYSTICKACH ANI PAMATKY!!!
Tak uz je to vsechno spatne snad za nami. Jinak je mala prokontrolovana uz tolikrat, ze naas snad uz nic neprijemneho neprekvapi.

Pa a ja napisu vice vecer!!!

Shirin, sammy a sarinka(24tt)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.04 11:22

Ahoj tehulky,
tak mam za sebou desivy dopoledne. Byla jsem s Christiankem u zubare a oni mu museli vrtat zoubek. Malej byl rval jak tur a ja s nim a navic se jim ani nepovedlo udelat vse, protoze malej vubec nedrzel. Bylo mi ho tak lito. Myslim, ze priste s nim pujde manzel, ja se na to nemuzu koukat, jak chudinka mala place.
Kosinko - dekuji za seznamek, muzes tam doplnit, ze mi termin posunuli na 26.11. a ze podle UTZ cekame holcicku, bude se jmenovat Sara.
Ja mam se spanim taky problemy, mala dost kope i v noci, porad se mi neco, vetsinou hrozneho, zda a taky uz mi vadi brisko, tak nevim co bude ty dalsi 3 mesice.
Vubec netusim jake mam CS, ja jsem jeste za cele tehotenstvi nebyla „zespoda“ vysetrovana.
Vybavicku mam uz kompletni, mam toho hodne po Christiankovi, neco pujceno od kamaradky, kocarek jsme koupili nekdy v cervnu. Strasne moc se mi libil a byl tenkrat v akci. Prat vecicky chci zacit tak za mesic.
Mejte se fajn
Mika, Christian a Sara 27tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.04 11:31

Ahoj Shirin,
tak to je skvely, ze je mala v poradku. Doufam, ze uz jste si to spatne vybrali a zbytek tehotenstvi bude uplne bezproblemovy.
Mika, Christian a Sara27tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.04 12:21

AHojky holky.
ne že bych byla nějak dopředu, ale snažím se jak mám volnou chvílku. Protože chci do poslední chvíle pokud to půjde chodit do práce, chystám si věci dřív a zas tak pilná nejsu. Komoda na přebalení se musí dodělat a manža začne natírat postýlku nebot v IKei nebyla povrchově upravena. Jo jeden poznatek v Ikei je sice za 899 dokonce i za 699, ale má rozměry 112 * 57 cm a bohužel se do ní nedá sehnat matračka těchto rozměrů(normálně všude jinde 60*120cm) což jsme zjistili až byla doma. V Ikei sice maračku prodávaj ale absolutně blbou - za 300 je to jenom molitan bez potahu. V Carefouru maj super se snímatelným pratelným obalem asi za 400. Takže tu koupíme a musíme jí kousek zakrátit na rozměry IKEI. A jinak v Makru je postýlka i s matračkou v akci od zítra za 950 Kč. To jenom tak co jsme zjistili.
HOlky já to peru v norm. prášku BOLD. POkud bude mít mimčo alergii, což dopředu nikdo nevíme, stejně to budeme muset všechno přeprat jenom v mýdle. Takže až bude mimčo, tak to napasujem na to. KOšilky sem teda vyvařovala v MIMINU.
Takže tak papa jo zítra jdu poradny, snad nás pochválí jako vždy.
MUFI + nevím co v bříšku (myšutka naša malá)

Nany1
Stálice 72 příspěvků 24.08.04 13:00

Ahojky babule.
Tak som sa sem konecne dostala, uz od vcera mam strasny frmol, mala som vcera jednaci den v Bratislave, ta je cela rozkopana a tak som jazdila v strasnych teplotach krizom krazom, strasne. Domov som potom prisla az podvecer, nohy ako z olova, hladna a spotena… des a hruoza. Ale jednania mam za sebou, uz by som mala absolvovat len par lahsich stretnuti a potom sup ho na matersku. Ale… viete co si vymyslel muoj sef? Ako managerka by som vraj mala zariadit, aby pocas mojej materskej oddelenie pracovalo tak, akoby som tu bola a to bez toho, ze by prijal noveho cloveka. Mam k dispozicii asistenta, ten by mal za mna robit agendu, ale pocas materskej by som mala zvladat jednania a ine sluzobne cesty + aspon 2 hodiny denne stravit nad pracou. Jednoducho mi ani na materskej nechce dat pokoj. Uz neviem, ako mu mam vysvetlit, ze od tak maleho babatka na jednania nepuojdem. Mate aj vy takych blbcov sefov? Ked som to spomenula muzovi, tak sa hrozne rozculil a povedal, ze si radsej zoberie o dve tri roboty viac, ale toto robit nebudem. Hmmm.., ale ked ja zarobim o nieco viac, ako on. A to ma desi. Mam z toho nervy ako hrom. Nemala by som mat stres, ale to tu nieje mozne, samozrejme potom maly kope ako o zivot, nepaci sa mu to.
Este ze je emimino, kde sa muozem postazovat.
Shirin, som hrozne rada, ze cisticky z hlavicky su tatam, uz len sa tesit na drobceka. Ja som vcera malemu kupila overal, taky jemnucky a krasne zlty s medvedikom. Chodila som s nim hore dolu a tesila sa ako blazon. Uz sa fakt neviem dockat.
Boot, uff tak to je hrozne s tymi zubami. Dufam, ze to uz bol posledny …tfuj tfuj.
Kosinka, vdaka za pekny dennicek, velmi sa ti podaril. Nejako sa ku mne este nedostal zoznamik. Posielam este raz pre istotu adresu: vyskocilova@po­box.sk
Babule, drzte sa, nech sa vam vyhyba stres a krce a babatka nech pekne priberaju.
Zdravi Nany a Jakubko 26tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.04 13:15

Ahojky těhulindy,

tak jsem se zase od soboty nedostala k internetu. Ale teď jsem to nahnala a hltala jsem všechny novinky ze starého deníčku i tohoto nového. Přiznávám, že mi všechny děláte radost, když slyším, že všechny různé testy (těhucukrovka, cystičky,…) jsou v pořádku. Je vidět, že jsme silné budoucí maminky a v bříšku se nám vrtí ještě silnější a zdravá miminka… ;o)

Kosinko: díky za seznámek. Doplňuji informace: 33 let, zatím v bříšku - Dominika, svobodná, TP 3.11./5.11., posl. MS 28.1.04. Jinak taky super nový deníček. My jsme už taky neodolali, a kopupili mimískovi autosedačku Maxi-Cosi. Když pročítám týden co týden, jak se ti naši broučci připravují pro život, je to něco fakt nepopsatelně úžasného. Jen tak dál… ještě mají „spoustu“ času, ne?!

Pemm: taky spadám do Tvé kategorie „nevdaná“! A zatím ani nevím o tom, že bychom to do budoucna nějak plánovali změnit. Přítel má už jednu zkušenost z minula (nehezkou!) a tak jsem si po 4 letech, co jsme spolu, už docela zvykla na to, že jsme spolu „bez úřadu“. Je teď s mimískem bude problém se jménem. Ale i to zvládnem… a třeba se někdy uvidí… ;o)

Lajlo: spaní mi zatím nedělá problémy. Jen musím 2× za noc na toaletu a pak mi někdy trvá, než opět zaberu, protože princezna má pocit, že už se vstává. A taky moc prožívám sny. Někdy jsem je měla fakt živé, ale teď jsou maxi-živé. ;o) Co se týče CS v průkazce mám skoro od 15 tt CS: 1. Jinak gratuluji k negativním výsledkům těhucukrovky. Nebylo by to nic moc mít dietku. A držím palce na 3D ultrazvuk. My jsme ho také absolvovali a bylo to něco úžasného. Co všechno dokáže ten počítač udělat… ;o) A pak je super si doma sednout před TV a pustit si pohyb mimíska v bříšku. je to fakt zážitek!!!

Mon: představa, že rozespalá s křečí v noze budu skákat po setmělé ložnici a k tomu si budu muset uvědomit, kde mám patu a lehce si po ní i zaskákat, mě dohání k smíchu. Já někdy ani nevím, čí jsem, když musím na toaletu, natož takovéto cviky… Byl by na mě úžasný pohled! Ještě že přítel má tvrdý spánek! ;o)) Držím palečky, ať se manžel brzo vykurýruje. A vy jste s mimískem bez bacilů! Až bude zdravý, přitulíte se v rámci možností Tvého bříška… ;o)

Mufi: závidím Ti přibraných 5kg. Já už mám 10kg navrch a už to taky začnám i cítit na únavě, bolesti v nohou a kyčlích,… Jinak výbavičku už v zá:,–(ě taky mám, něco jsem podědila, něco nakoupila a už i vyprala. Teď mě čekají vyvařit látkové pleny, chci je kombinovat dohromady s jednorázovými plenami pro správný vývoj kyčelních jadérek…

Shirin: taky bych chtěla vědět, zda Karibik bude nebo ne. Jinak též obrovská gratulace ke zmizení cystiček. Pohlaď Sammíka i bříško se Sárinkou… ;o)

Boot: zuby jsou prevít! Snad už máš vybráno a už vydržíš až do porodu… přeci jen je to ještě pár týdnů a ty už máš 5 zubů venku…ať Ti něco zbyde! ;o)) Pohlaď Domíska.

Nany: Tvůj šéf snad ani okomentovat nejde !!! Někdy mě připadá, že ti chlapi jsou vážně prdlí! Nenech se vyhecovat, miminko Tě bude potřebovat, a bude na 1.místě, i před tou prací. Ale možná že to zvládneš a bude práce fungovat i nadále tak dobře jako teď s Tebou. Všechno se teprve uvidí, ale teď buď hlavně v klidu. Už kvůli mimískovi!

Dneska se nějak mění tlak. Jsem ospalá a nechce se mi nic dělat. Naštěstí toho v práci nění moc. A malá princezna se v bříšku vrtí, tak je vše v pořádku. Už se těším, až si dáme společně něco dobrého k obídku.

Mějte se, těhulindy, a pohlaďte svá bříška, ať vědí, že je máme rády… ;o)))

JARKA + Dominika (30tt)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.04 14:37

Ahoj holčiny,

hlásím se po dlouhé době, strašně mě zmohla ta vedra a jen jsem otékala, spala. Takže jsme se odebrali k mým rodičům do chladnějšího prostředí rodinného domu, abych v tom našem panelákovém bytečku nelekla a počasí se teď taky umoudřilo, takže už je vše zas v pohodě.

Kosinko díky za deníček, pro mě je opět velice aktuální, jelikož jsem sehnala sponzora dětské autosedačky pro našeho Cipíska - mou sestru. Akorát jsem se chystala skouknout nějaké info a tys mi to hodně usnadnila, výborně!! :-))

Jinak zítra jdeme do Podolí na 3D UTZ, tak už se snad konečně dozvíme, jestli jsme si udělali chlapečka nebo holčičku :-)), je to děsně napínavý! Podám info.
Mám za sebou návštěvu zubaře - jeden malý kaz a zubní kámen, jinak v pořádku. Snad to nebude horší, mám teď totiž strašnou chuť na sladké a to není pro zoubky nic moc. Dneska odpoledne se taky objednám na předporodní přípravný kurz do Motola, už jsem si tam volala ale sestra u sebe neměla diář. Taky začnu chodit plavat, konečně jedna maminka porodila a uvolnilo se tak místo , huráááá… :-)
Jinak začínám pořizovat výbavičku, něco jsem nakoupila něco objednala přes net a už se může plnit skříň, kterou za chvilku jdeme s Tomášem sestavovat dohromady, aby doplnila dětský pokojíček.
Letos to nějak všechno rychleji utíká, nebo se mi to zdá?? :-)
Mějte se moc hezky, vychutnejte si chladnější počasíčko,

čauky Nenicka + Cipísek 27 tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.04 18:58

Ahojky jeste jednou!!!

Boot.teda 5 zubu, to uz je sila, zustalo ti jeste v puse neco nebo doma strasis Domiska,hi:)))

Nany:ja uz taky nakoupila nejake roztomile vecicky a taky jsem se na ne asi kazde dve hodiny divala a kombinovala a predstavovala si jak bude Sarinka rozkosna.

Jarus.teda ja zase zavidim tech tvojich 10kg, ja uz je mam pomalu ted a to jsi kus napred.Neboj, to pak shodime…

Jinak ja uz mam taky spoustu veci vypranych, ty po Sammikovi. My jsme je s mamkou prali snad 3 dny.Kdyz uz budu ve statech sama, tak at se alespon neco udela ted.

Karibik uz zase neni aktualni.Ted spis cekame jestli manzel zustane u svoji firmy nebo si bude hledat neco noveho.pokud zustane v pittsburghu, tak se budeme snazit jeste pred porodem koupit domecek.

Uz jsme jich po netu prosly snad stovky a mame asi 20, ktere si chceme prohlednout.Hi uz se vidim jak budu v 7, 8.mesici litat po tech baracich.A jeste se sammikem, musim si uz zvykat, ze babicka tam nebude…

Jinak podejte zpravicky z 3D ulz, snad to bude lepsi nez u nas!!!

Tak pa holky, ja jdu bastit meloun!!!

Shirin, SAmmy a Sarinka(25tt)

Jo a fotte a davejte fotecky do alba. At nejsme s Mon samy..!!!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.04 13:51

Ahojky holky:)
Shirin: No v puse jeste nejakej ten zoubek zustal..dva z toho byli moudraci:D..a ostatni dost vzadu, ale uz mi pripada, ze Domisek bude mit za chvilku vic zubu, nez ja:)..po porodu se na me zubar vrhne a bude delat ,mustky..prece nebudu bezzuba maminka:D
Jinak jsem si na sebe privolala krece lytek, jak jste psaly..v noci me to pekne chytlo, krec trvala asi 20 vterin, ale prislo mi to nekonecny..bolesti jsem nemohla ani promluvit, ..uff, takze taky skusim tu mesickouvou mast, jak tu nekdo radil, jinak zitra me ceka ten 3D a v nedeli odlet do Bulharska..moc se tesim..ale bojim se letadla:D..tak se mejte moc krasne, zase mizim..paaaa
Bootgirl, Domisek 18mes a trpaslicek 28tt

lajla1
Kecalka 171 příspěvků 25.08.04 19:02

Ahoj holcicky a briska,
tak mam za sebou dalsi noc se spankem od dvou do sedmi, asi uz telo trenuje na ty mesice, kdy se moc nevyspime. Zavidim Jarce a i Vam vsem ostatnim spavym, ja uz jsem jak matoha,ale spat, to ne.
Dnes jsme byli v Podoli na 3D. Tak je to opravdicky chlapecek, videli jsme mu vsechny ty jeho organy, bylo to uzasne.
Jen to 3D nevyslo, mrnous celou dobu vysetrovani spal jak spalek natocenej v brisku tak, ze nebylo nic videt. Pi doktorka byla moc hodna, vzdycky nas poslala na chodbu se na ctvrt hodiny projit, to jsme absolvovali celkem trikrat, ale drobka jsme nevzbudili. pak uz do neho i stouchala tou sondou a rukou, az to bolelo, klepala se mnou, ze jsem si pripadala jak rosol (to jak se krome beiska klepaly vsechny me tuky) a mrnousek spinkal jak splalek. Hlavne ze v noci , kdyz chci spat, tak mam v brise doslova „chobotnici“. No takze z 3D nebylo pres veskere usili me i doktrorky nic a to jsem v Podoli stravila tim usilim skoro hodinu a pul.
Jinak jak pisete o vybavickach, ja protoze jinak mam klidovy rezim a musim lezet, tak jsem skoro vse nakoupila po netu vcetne postylky, povleceni, veci na koupani, atd. Jen oblecku moc nemam, ty bych si preci jen radeji vybirala osobne.
A co se tyce vahy, budtče vsechny uplne v klidu, ja uz jsem taky peknej pasik, 9kg nahore, ale mi to po porodu vsechno vykojime, uvidite.
Boot, napis, jak zitra vyjde 3D tobe, jsem zvedava, jestli jen ja mam takoveho lenocha. A tise Ti z postele zavidim tu dovcu.
Mejte se vsechny bajecne.
Lajla a chlapecek (asi Davidek) 28 + 1 tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.04 22:26

ahoj holčiny,

tak jsme dnes absolvovali 3D v Podolí ( Lajlo asi jsme se minuly, já tam byla v 16:00 a ty?) Ve zprávě od paní doktorky stojí, že máme velice vitální dítě, což mohu jen potvrdit. Pořád utíkalo a paní doktorka měla co dělat, aby záběry stály aspoň trošku za to. Povedlo se, je to uplně super, ale hlavně… konečně jsme se dozvěděli, že čekáme HOLČIČKU!!!! Můj muž se zaradoval, ale pak se mu to venku rozleželo a okamžitě začal uvažovat o tom, že budeme samozřejmě muset mít ještě další miminko, nebo miminka, aby byl nějaký zachovatel rodu, a to i kdyby na chleba nebylo. Trochu mě tím vyděsil, doufám, že ho to přejde, já osobně do důchodu rodit nechci :-)). Každopádně jsme moc moc rádi, že je všechno v pořádku a já už aspoň vím, v jakých barvách se budou odehrávat mé příští nákupy.
Boot, užij si to, držím palečky, aby se ultrazvukové záběry podařily.

Dneska těch zážitků bylo trochu moc na jednu těhuli, jdu to zaspat.

mějte se krásně,
zdravíme Nenicka + Terezka 27tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.04 09:08

Ahoj holky,

zdravím vás z upršeného čtvrtka a mám na většinu z vás dotaz - jak to, že chodíte na UTZ ve 27. a 28. týdnu? Můj Dr. mi po posledním UTZ ve 20. týdnu říkal, že další a poslední se dělá až ve 32. týdnu. Nebo už je to nějak jinak a k nám na vesnici se novinky ještě nedostaly? Nerada bych něco prošvihla a taky bych uvítala každý další UTZ, který bych mohla absolvovat, protože se už teď hrozně těším, až mimko zase uvidím. I když teď mám 30 tt, takže je to v podstatě už jedno.

Boot, mě ta měsíčková mast na lýtka pomohla, od té doby co si ji mažu už křeče nemám, ale samozřejmě nevím, jestli to není jen náhoda.

Mějte se krásně, moc vás zdravím, a přeju hodně hezkých zážitků na UTZ :-))

Radka + holčička 30 tt

Jana12
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 26.08.04 09:45

Ahoj holky,
tak se po děsně dlouhé době taky hlásím. Měla jsem nějakou dobu dovolenou, teď jsem zpátky v práci. Koukám, že máte samé pozitivní zprávy - tak všm držím palečky, ať to tak jde dál.
Kosinko - díky za seznámek a hlavně za deníček. Jsem úplně rozeschvělá, když si čtu, co už všechno mimčo umí (hned jsem uvažovala, jestli si mám svítit baterkou na břicho:-)
Byla jsem na ultrazvuku a podle pana doktora to vypadá na holčičku. Manžel statečně dělá, že mu to nevadí a já nakupuju červené oblečky:-) Jestli se pan doktor dobře kouknul, tak to bude Kateřina. No a co se týče výbavičky, už jsem docela pokročila s hadříky, ale chybí mi kočárek. Pořád si nějak nemůžu vybrat-jsem hrozná.
Když jsem si přečetla deníček o autosedačkách, skoro si říkám, že se budu bát po:,–(it mimčo do auta, čemuž se ale v Praze nevyhnu. Mám možnost si od kamarádky půjčit Maxi cosi, tak toho asi využiju, když tak hezky vyšla v testech.
Jinak si připadám, že jedu podle tabulek, protože mě přesně podle harmonogramu začalo trápit pálení žáhy, křeče v lýtkách a mám nedostatek železa. Po návštěvě poradny jsem bavila své okolí historkou o tom, že mě sestřička zprdla, že jsem od poslední návštěvy moc ztloustla - já jsem totiž tintítko a teď jsem poprvé v životě překročila „magickou“ hranici 50 kg. Ostatně není divu, že přibírám, protože jím v podstatě nepřetržitě. Jsem závislá na pacholících s rohlíkem:-)
Hlavně, že nám skončily ty vedra. Nevím, jak vy, ale já to málem nepřežila.
Tak se holky mějte a opatrujte bříška!
Jana+?Kačka 24tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.04 09:46

Ahojky, neboj já jdu na příští velký UTZ taky až v 32. týdnu. 3D UTZ je nadstandard. Jinak pak záleží na bezproblémovosti nebo problémovosti průběhu těhotenství a na vybavení tvého gynekologa.
Jola + Cipís 28tt

Jana12
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 26.08.04 11:01

Ahoj,
teď si čtu staré spříspěvky a koukám, že jsem prošvihla sraz! Tak jsem se koukla alespoň na fotku a moc vám to holky sluší!!!! Tak snad příště se přidám.
 Jana

kosinka
Kecalka 211 příspěvků 26.08.04 18:47

Ahoj tehulinky,

Tak jsem byla včera v poradne, Tomasek je v poradku roste tak jak ma, CS zase nemam napsanej, a i jsem se zapomela na to zeptat. Jinak podle mereni uz ma 1300 gramu, a na další poradu jdu za tri tydny a pak u po 14 dnech?. Holky v kolikatem tydnu se teda chodi na materskou???34 nebo 36 tt??

Lajlo ? ten tvuj mrnousek si proste postavil hlavu, a byl schvalne klidnej.., to vis, my je furt s doktorama prohlizime, a oni asi chteji vic soukromi..J) Co se tyce vahy jsme na tom podobne, do konce 28tt jsem pribrala 8 kg, ale neprijde mi to nejak moc. Na to ze uz je konec srpna, to vidim, ze bych se mohla do tech 14 v poho vejit?. .

Boot ? me zubar ceka na konci zari, pravidelna pulrocni kontrola, ale zatím to vypada ze by
To mohlo byt v pohode?, hihi Domisek bude mit casem opravdu vic zubu. Nevim kde jsem to cetla nebo slysela, ale pry za kazde dite jeden zub?, napis pak co na tom 3d utz. Ty se mas, v nedeli uz jedes do Bulharska, tak si to tam koukej hezky uzit, v ramci moznosti.

Nenicko ? no me taky prijde ze to hrozne rychle utika. Furt jsme cekali kdy se nam zacne boulit brisko, pohyby.. a ted? uz ke konec srpna?.a listopad s prosincem se kvapem blizi..
Gratuluji k holcicce!!

Jarko ? diky za další info, rada je do seznamku pridam. Jinak uvazuji asi taky o koupi autosedacky Maxi cosi, vsimla jsem si ze byla akce na tuhle autosedacku, . Jedna z nejlepsich autosedacek kategorie 0-13 kg Maxi-Cosi Citi 3.290,– Kc 2.500,– Kc, vztahuje se na siroky vyber z nasich skladovych zasob ? ale uz jsem ji propasla, bylo to na www.spuntik.cz

Miko ? to jsme na tom podobne, Tomasek je přes den pomerne klidny, za to vecer a v noci pekne radi?, takze poslední dobou nocni spanek není v kuse, ale uz se s kopanecky budim:-) Co se tyce prani vybavicky, taky se chystam tak na konci zari ? zacatek rijna.

Mufi ? doufam ze vse v poradne bylo v poradku, ja bych se ještě chtela v Ikei taky stavit, během zari nakoupit nejaky blbovinky do pokojicku. :-)

Mon- doufam, ze se to s manzilkem lepsi, jak si uhnal zapal plic??

Radko ? ja jsem 28+2, a vybavicku mam téměř kompletni. Najednu stranu je fakt ze casu je ještě spusta, ale když genetika dopadla dobře zacla jsem decentne nakupovat a když i srdicko plodu, tak jsem udelala nakupovaci najezdy, v 7 nebo v 8 se muze stat cokoliv, muzu lezet třeba v nemocnici, a muzu byt v klidu, ze mam vse nachystane..:-)
Dosel na druhy pokus seznamek?

Pemm ? myslim ze je to stim neustalym vyptavanim na svatbu prejde, hlavne co se narodi mimisek?:-)

Shirin ? jsem moc rada ze ty cysticky jsou pryc?, to je super zprava..!!!! Teda, nejdriv Karibik, ted zase kde bude manzilek pracovat do toho Samik?, to se teda nenudis vid? :-)

Pa Kosinka a Tomasek 29 tt

Shirin
Kecalka 215 příspěvků 26.08.04 19:56

Ahojky tehulinky!!!!!

Tak dneska byl teda den.Moc jsem se tesila,protoze jsme meli s holkama a detma Z Ostravy opet srazik.Meli jsme naplanovanou fajn restauraci, kde maji detsky koutek.Tam ale nakonec zavreli a my se museli presunout na misto naprosto nevhodne pro deti.Decka rvala, Sammik mi porad utikal a v jednu chvili jsem musela preskocit asi dve lavicky aby mi neutekl na cestu.No hruza.Misto pokecani, docela fuska.Holky jsou ale moc fajn, tak jen priste musime vybrat neco opravdu pro deti.

Kosinko:to uz je teda Tomasek kus chlapa, vazne…

Lajla:to je skoda, ze se 3D nevyvedl.Dali vam alespon slevu??

Jana:teda ty jsi po Bootgirl dalsi hubenour.:))

Nenicko:gratuluji K Terezce, tak ted hura na nakupy:)))
Ty holcici vecicky jsou rozkosne!!!

Bootgirl:uzijte si dovolenou!!!!Docela ti zavidim.Doufam, ze bude Domisek hodnoucky!!!

holky, pa

Shirin, Sammy a sarinka(25tt)

gazela2
Kecalka 315 příspěvků 26.08.04 20:14

Ahojky sluníčka,
tak manželovi se zdraví už trochu vylepšilo, tak snad budu moct zase normálně fungovat… To bylo pořád jen vyvařování, čaje, prášky, no znáte přece chlapy :-))))))

Tak jsem zjistila pár věcí ohledně různých léčivých mastiček.
Tak např. Měsíčková mast je dobrá na křečové žíly, čistí regeneruje a vypíná pleť. Řebříčková mast je na rozpraskané ruce a paty, a při nekrvácejících hemeroidech.
Lnicová mast je výborná při plísních ekzémech, opruzeninách, někdy i lupénce a svrabu.
Kostivalová mast je dobrá na namožený pohybový aparát, na otoky, výrony a podlitiny.
Lopuchová mast při dětském atopickém ekzému
Propolisová mast na rozpraskanou kůži, lupénku, bércové vředy.
Svízelová mast skvěle regeneruje pleť vyhlazuje vrásky.

Tak tu měsíčkovou si každý večer po sprše masíruji lýtka a křeče ustoupily, což je super, dřív jsem v noci vstávala z postele a skákala po patě, jinak mě to nechtělo pustit, a když to bylo hodně zlý tak jsem dostala i křeče do prstů na noze a to byla opravdu hrůůůza :-))) Představila jsem si jak dostanu takovou křeč při porodu na tom porodním lůžku a naskočila mi husí kůže :-)))

Jinak v Makru je nyní akce na plínky Huggies soft and dry. Balík za 198,98 s DPH, což je príííma, zítra se tam vypravím :-)
Tak to tvrdnutí břicha se mi docela zvyšuje :-))) Za den už je to min. tak 8×. V út. to řekjnu v poradně, ale snad to bude v pohodě.

Neničko: Tak moc gratuluji k Terezce :-))) Už je mi to s těma bříškama celkem jasný, kulatý..holka, špičatý kluk. Vždyť na srazu jste byly skoro všechny s kulatým pupíkem a já špičkou ale na sto pro to zjistím 8.9. na 3D UTZ :-))))

Kosinko: Kde si to uhnal? No mě je to docela jasný, jak přestalo svítit sluníčko, tak chdoil do práce v triku a kraťasech a z domu vyrážel ve 4,30 a vracel se okolo 22h. Takže pěkně prostydl, hlavně když jezdí takovou dálku až z letiště :-)))
To koukám, Tomášek už je pěkný kus chlapáka :-)
Jinak na mateřskou se chodí 6 týdnů před TP, ale 4 týdny jsou dané ze zákona. Takže to záleží spíš na Tvém doktorovi, kdy Ti to napíše.

Jarko: Úplně jsem přehlídla Tvou minulou narážku na masáže :-)) Jasně v tomhle období to jde ale jenom s masáží šíje, a lýtek :-)) protože abys ležela na břiše a já Ti mučila záda to už nejde :-))))) Takže se stačí domluvit a já Tě zmasíruju :-))))

Shirin: Super že už se cystičky zmenšují. A dopředu držím palce s tím vybíráním domečku v USA, to Ti to bude pěkně před tím porodem ubíhat :-)))
A s tím srazíkem, no musíme Tě tady v Praze dohnat, děláte ty srazíky nějak často :-)))) A skok přes lavičku, to je docela o strach :-)

Jani: teda ty si hubeňourek, jen pěkně papej ať je mimčo kus chlapa, nebo holky :-))) To se zase všechno zhubne :-) A s tím srazem předběžně počítáme na září :-)

Lajlo:Škoda že mimís spal, ale aspoň už víte že to bude chlapeček :-)))
To se mám na co těšit, ten náš je teď pěkný divočák až mě ty kopance občas dost bolí :-))) A určitě bude otočený zádíčkama, nebo bude spát :-)))

Radko: Ten 3D UTZ je opravdu nadstandart, musí se platit a dělá se okolo toho 28tt, v Podolí. Výhodou je že Ti to nahrají na VHS, což mi na velkém UTZ u Apolináře udělat nechtějí a kamera se tam používat nesmí :-)

Boot: Tak jak jsi dopadla na 3D UTZ Ty? Už se nemůžu dočkat co budete mít :-)

Jufko: Tak jak jste dopadli v nemocnici? Jste s dvojčátkama v pořádku? A co narkoza? Držím palce aby Ti v bříšku zůstali mimísci co nejdýl.

Tak se mějte moc a moc krásně, příští týden prý zase budou horka, což mě teda vážně netěší :-))))

Pa pa Mon a (Denis)27tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.04 00:09

Ahojky holky
skusim to napsat strucne..dnes jsem byla na 3D utz a jsem dost mimo..miminko bude holcicka, ale nasli ji vrozenou vadu nozicek..neni to asi nic vazneho, ale vypada to, jako kdyz miminko roztahuje prsticky..akorat to moje ma od sebe jen palecek a ukazovacek..proste palecek na obou nozickach je rostly trochu krive..kdybych nesla sem, tak by na to nejspis vubec nikdo neprisel,..jinak vypada, ze je v poradku, takze musim do tydne znovu k nim na utz a jeste navic na genetiku..pro jistotu,..je mi z toho nejak divne. jinak tomu rikaji „sandal gap“..ale snad to nebude nic hrozneho…Jinak k foteckam..mam dve…jedna pekna z poloprofilu, jak si drzi hlavicku v dlanich..a na te druhe jsem se spis lekla..:)..je ze predu a vypada tam jak bramburka, nebo divnej cernousek:D..Manzel hned chytre podotknul, ze tohle potkat v noci venku, ze se dost vydesi..tak ho sjely hnusnym pohledem:D…Asi fakt zalezi, jak se mimi natoci, tak se nelekejte, kdyby nevypadalo presne podle vasich predstav:D..Holky drzte mi palecky at je na genetice vse o.k…jdu tam hned po dovoleny…Tak ja musim letet..mejte se krasne..paaa
Bootgirl, Domisek 18mes a trpaslickova 28tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.04 00:11

Jo jinak miminko ted vazi 1138..to uz je docela kus:D..Bootgirl

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.04 00:30

Lajlo a to ti vubec neudelali ani fotecku? Ta moje holcinka docela zivala..a podle me se minimalne hybala újinak je to fotbalistka primo extremni:D/ a pani doktorka hned zahlasila..„No tady je to o necem jinem“ :D..prede mnou totiz poslala taky jednu tehulku chodit se spicim mimiskem..tak nejsi sama..Navic mi napsala, ze mam v deloze vitalni plod:D..to bych ji prala prilozit utz v noci..mozna by o nej prisli:D..Paa Boot

Majdalenka
Kecalka 374 příspěvků 27.08.04 08:45

Ahoj těhulky ,dlouho jsem tu nebyla ,nějak jsem v depresy už se mi to blíží a já si pomalu uvědomuji že se tomu nevyhnu ,strašně se začínám bát.Jinak u nás nic nového.až na otoky nohou a křeče v lýtkách.Ale koukám že vy taky všechny krásně rostete a je vše ok ,to jsem moc ráda .Zahlídla jsem něco o tom že chystáte srazík tak doufám že se k vám tentokrát přidám .Jinak koupila jsem plínky látkový přes net u www.pleny.cz a nejsou nic moc takový hrubý uvidím až je vyperu jestli se na nich něco změní třeba to bude jen tou novotou.Tak se mějte fajn moc se opatrujte já běžim na přměření tlaku tak doufám že bude v normě .pa Majdalenka a Terezka 28tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.04 11:30

Ahoj holky,

právě jsem přišla do práce z kontroly u Dr., ale vůbec nejsem schopna nic dělat, oči mám jako králík a chce si mi hrozně spát!!! Dneska jsem se opravdu vůbec nevyspala,protože naše odrobinka se asi inspirovala olympijskýma hrama a celou noc (jen s malýma přestávkama) trénovala asi nejspíš na desetiboj. Tak jsem se jen převalovala, čímž jsem vzbudila mého muže, který zjistil co se děje a hrdě prohlásil, že malá bude celá po něm, protože on je taky noční sova a docela sportuje, pak se otočil na druhý bok a spal jak dřevo až do rána. Tak to se fakt těším.

Pan doktor nás dneska pochválil, že máme všechno v pohodě, CS stále 0. Dnes poprvé poslouchal ozvy a byl spokojen, že jsou slyšet moc pěkně. K 30. týdnu jsem přibrala 7 kg. Minule jsem se zajímala o nějaké cvičení, tak mi sestřička zjistila, že na rehabilitačním odd. na Břeclavské poliklinice probíhá každý čtvrtek cvičení pro těhotné, tak to půjdu příští týden omrknout. Jen nevím co si na sebe obleču :-))

Kosinko, seznámek mi zatím ani na podruhé nepřišel, prosím prosím zkus to ještě jednou (rsedlackova@bdcmo­rava.cz). Na mateřskou se chodí buď 8 nebo 6 týdnů před plánovaným datem porodu. Lepší je prý jít až těch 6 týdnů před, protože těch 28 týdnů (nebo kolik), kdy ti dávají ty větší peníze se počítá od nástupu na MD ne od porodu. Takže když porodíš později, tak je lepší že pobíráš ty větší prachy déle s miminkem než když si sama doma a čekáš. Aspoň tak nějak mi to vysvětloval můj kamarád gynekolog. (Nevím jestli je to moje vysvětlení pochopitelné, nějak jsem se do toho zamotala :-))) Je super, že Tomík tak pěkně roste, mě zatím nic o váze doktor neříkal, vždycky mi měří jen dělohu a ta roste podle grafu. Na tu váhu je třeba dělat UTZ nebo se to dá zjistit i nějak jinak? S tou výbavičkou už jsem se nad sebou zamyslela a začínám shánět. Naštěstí toho mám dost slíbeného od kamarádek, tak to začnu dávat příští týden dohromady. Je pravda, že každým týdnem jsem čím dál víc unavená a nepoužitelná. A když mi dneska sestřička řekla, že příště už mi dá seznam co si mám sbalit do porodnice, tak je asi opravdu už čas se připravovat. Už se moc těším.

Boot, ničeho se neboj nožičky budou určitě v pohodě. Samozřejmě nevím, co máte za problém, ale moje neteř se loni narodila s trochu zdeformovanýma (křivýma)nožičkama - prý nějak špatně ležela v děloze a vše se spravilo pravidelným cvičením. Dneska má rok a dva měsíce a už krásně chodí. Všechno se spraví, hlavně, že to není nic vážného. Držím palce a přeju hezkou dovolenou.

Mon, jsem ráda, že ti ta měsíčková mast taky pomohla. Dneska jsem o těch křečích říkala Dr. a taky to že si to mažu tou mastí a podkládám na spaní a on mě pochválil, že v podstatě víc pro to dělat nemůžu. Žádný hořčík ani nic jiného mi nenapsal, tak nevím. Jen se zeptal jestli beru ty těhot. vitaminy, že by to mělo stačit.

Shirin, doufám, že se vám příští srazík povede líp. Odkud Vás - matky s dětma - tak nelidsky vyhodili? Jsem taky z Ostravy, ale před 5 lety jsem se přestěhovala na jižní Moravu. Přesto jsem velký patriot a pořád se považuju za Ostravačku. Škoda, že už tam nejsem…:-)

Dneska se budu muset pořádně vyspat, zítra jdeme na svatbu - švagr se žení. Je to hrozné, ale nejvíc se těším na tu svatební svíčkovou.:-)) Tak já jdu pracovat, mějte se moc hezky a užívejte víkend

Radka + holčička sportovec (30 tt.)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.04 12:25

Ahojky holky:)
Radko: Doufam, ze mas pravdu a ze bude nase holcicka brzy v poradku..snad s tim neco udelaji. Ted jeste ohlidat ty protilatky, aby se nezvedly:(. Jinak mame uz vybrane jmeno…konecne­..vybrali jsme ho pred pul hodinou a manzel rekl, at uz ho vsude rozhlasim, at to uz nemenim:D..Porad jsem chtela Bereniku..a jemu se to vubec nelibilo, tak jsme uvazovali nad Zanetou, Agatou atd..no a ja jen tak placla a co Eliska? A on se do toho jmena uplne zamiloval, tak mi nezbyva nic jineho, nez si na jmeno zacit zvykat, hi, hi…Ale myslim, ze je to to docela hezky jmeno..a zdrobnele ji muzem rikat Eli, Elisek atd.. A co vy..uz mate vsichni jmena vybrana?
Paaaa
Bootgirl, Domisek 18 mes, Eli 27tt

Shirin
Kecalka 215 příspěvků 27.08.04 21:17

Ahojky holky!!!!

Moc vas vsechny zdravim a hlavne nemyslete, ze jsem na vas zanevrela.To fakt ne.

Boot:to jsou teda strasaky, vid?Doufam, ze bude mala Eliska v poradku.Ja mela taky neco s nozkama a spravilo se to cvicenim.Tak v nejhorsim budete cvicit.Drzim pesticky.A uzijte si tu dovolenou!!!

Mony:je fakt, ze ty sraziky ted budeme mit kazdy tyden, je to fajn.Skoda, ze jste tak daleko…Tak to mas pravdu ,musite to dohnat a potom poreferovat.I kdyz ja uz brzy odletim a mym jedinym pojitkem s CR bude zase internet:((
Takÿ bych brala to tvoje masirovani,hi!!!

RAdus:uzijte si svatbu!!!nas vyhodili z Grillu, je to na piskovych dolech v Zabrehu, ale nova restaurace, takze to asi neznas.

Ja dneska koupila dalsi dvoje saticky, uz si davam prisny zakaz do obchodu!!!

pa

Shirin, sammy a sarinka(25tt)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.04 07:05

Ahoj holčičky,tak Vám musím napsat,že se cítím jak Šebrle na olimpiádě když vyhrál zlatou medaili.Včera ráno jsem vzstávala s příšernými pocity a po probdělé noci jsem byla jak zlámaná.V Ústí jsme byli objednaní na 10:00.Můj manžel byl jako vždycky skvělý,od rána se mne snažil rozptylovat i když v něm byla taky malá dušička.Po všech těch prognózách už jsme oba málem ztráceli naději.Když jsme přišli do ordinace chytil mne za ruku a čekali jsme co bude.Paní doktorka malého prohlížela ze všech stran,ale byla pořád zticha.A najednou to řekla „VŠECHNO JE VPOŘÁDKU“ my jsme se s manželem na sebe podívali a rozbrečeli jsme se jak malé děti.Paní doktorka anechápala,tak jsme ji vysvětlili čím jsme si posledních 14 dní museli projít a pak řekla,že ráda dává dobré zprávy.My jsme od tamtud vylítli rovnou do cukrárny,kde jsme se přecpali zmrzlinovými poháry a dorty.No přece jsme ten zázrak museli nějak oslavit.Apak jsme Dominičkovi koupili nádherný kočárek.Takže zatím ahoj Všem přeju moc krásné sobotní ráno.Ta nejšťastnější mamina pod sluncem.Monika

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.04 15:58

Ahojky těhulindy,

taky doufám, stejně jako Shirin, že si nemyslíte, že jsem zanevřela na emimino nebo náš už celkem velký debatní klub, ale nějak mám pořád nějaké lítání někde úplně jinde než u počítače a pak to takhle vypadá. Ale slibuji, že se polepším. Doufám. ;o)

Neničko: zrovna jsem si tak říkala, že se nám někde touláš. Ale ta vedra byla opravdu už neúnosná i pro ostatní, nejen pro nás těhulky, a tak ses u rodičů určitě měla lépe. Posílám taky blahopřání k Terezce! Budou jí určitě chutnat dortíky! ;o)

Shirin: doufám, že máš pravdu s tím, že lehce naši přibranou váhu shodíme. Já už začínám být celkem zoufalá. Těch 10kg mi začíná vadit, jsem neohrabaná, všechno mě padá z ruky,… a hůř se mi dýchá… Ale přežily to jiné, vydržím i já. Porod bude horší terno než momentální nějaká neohrabanost! ;o) Jinak s tim Karibikem je to mozna skoda, ne? Za 2 roky se už fakt budete muset někam přesídlit natrvalo… Při srazíku v Ostravě to při přeskakování laviček asi nebylo moc veselé, co?

Lajlo: blahopřeji k chlapečkovi! Aspoň další pánská populace. Škoda, že 3D miminko skoro prospalo, ale nediv se, když „chobotničí“ v noci! ;o) My, když jsme byli na 3D, tak si ta naše holka pořád dumlala prst. Ani sondou jí pani doktorka neodradila a spokojeně si tam vegetila s ručičkou v puse. Byl problém z toho udělat i fotečku, ale pak se podařilo. Na pár vteřin ručku vyndala, paní doktorka okamžitě udělala výřez, a na kazetě je vidět, jak si tam tu ruku zase rychle vrátí. Je to něco neskutečného!

Radko: taky jsem se inspirovala měsíčkovou mastí a pomohla. Asi na tom vážně něco je! Jinak když mě naš princezna v noci budí svým úžasným kopáním do močáku, připadá mi to, že tam „šlape zelí“. A můj mužskej je taky hrdý, že bude po něm noční sova a úplně stejně se mu při tom krásně usíná, zatímco já se snažím tu sovičku uspat. ;o)

Jano12: pro ty maminky, pro které je „magická“ hranice 50kg, musí být těhotenství asi opravdový šok, co? Ale věř, stejně jako my ostatní, že se zase vrátíme zpět na původní váhu! Doufám! Na příštím srazu buď vítána!

Kosinko: 1300gr je už opravdu velký kus chlapa! Jsem zvědavá, až půjdu za 14dní na UZ, jak povyrostla ta naše princezna.

Mon: hlavně že ten Tvůj mužskej je už zase v pohodě. Musíš hlídat, ať se tepleji obléká. Léto už asi nebude moc vystrkovat růžky! ;o)) A jinak k těm masážím… ráda se na nějaké možné s Tebou domluvím. Těhulka pomáhá těhulce!!! ;o)

Boot: držím všechny place, ať genetika dopadne v pohodě! Teď už jsi asi někde u mooooře v Bulharsku, tak snad si aspoň tam trochu odpočineš… A uvidíš, že holčička bude mít nožičky v pořádku.

Tak zatím se mějte krásně a pohlďte mímísky… ;o)))

JARKA + Dominika (31 tt)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.04 10:40

Ahoj holcicky a briska,
tak mame dalsi tyden tehu za sebou, to nam to docela utika, ze? Ja uz se tak tesim, az budu drzet toho sveho mimiska v naruci.. Jinak jeste k tomu 3D, jak jste se ptaly. Fotecku mi udelali, ikdyz to byl taky problem, protoze jako Jarcina holcicka, si mrnous take cucal palecek a nechtel prestat, proc taky, ze jo, ze se ma fotit :-)) Tak mam aspon fotecku. Vazil odhadem dle UTZ 1427g, takze peknej cvalicek. Taky mi denne v brisku skyta, az se cely ten jeho domecek natrasa, asi, jak se vzdycky preloka plodove vody. Jestli bude takovy „zrout“ i po narozeni, tak se urcite hodne vyspim :-))
Nenicko, ja tam byla o chvili pred Tebou, ikdyz mozna jsem tam jeste ve ctyri byla, to uz jsem nesledovala ani hodinky, ani okoli, jak jsem byla uchozena, takze jestli jsi tam videla po chodbe bloudit neajou matohu, tak jsme se mozna videly.
No a v patek jsem mela svatbu, takovou tu „maxi“, jen na obrad a rychle zpatky do postylky, aby moc neutrpel muj klidovy rezim :-)) Ale bylo to pekne, takova pohodova atmosfera, zadni lide, zadne nervy, ze na to budu moc rada vzpominat. Noc pred svatbou jsem nervama usnula asi na dve hodiny, tak jsem pak byla desne ospala, jeste vcera jsem cely den dospavala to vzruseni. A to jsem si rikala, ze o nic nejde a je to jen formalita.
Jsem rada, ze nam vsem mimisci tak pekne rostou, Boot neboj, holcicka bude v poradku, ja jdu ve Ct do Motola do poradny, tak uvidim.
Pa a opatrujte nase drobky, at se jim u nas libi a vykuknou az v listopadu (prosinci).
Kosinko, vis , ze mame uplne stejne stare chlapecky:-))
Lajla 28+5tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.04 17:51

Ahoj berušky,
Tak se hlásím po týdnu,bylo toho na mě nějak moc,svatba a hlavně konečné přiznání rodičům.Myslela jsem,že to bude horší,ale dopadlo to tak,že se tchýně s tchánem pěkně alkoholově upravili.Takže nám spadl kámen ze srdce.Samozřejmě,že jsme se jim snažily vysvětlit všechny pro a proti,takže to v pohodě zkousli.Dnes jsem byla na kontrole s bobíkem.Vše je v pořádku,akorát jsem se dala do řeči s Dr. na téma 3D ultrazvuk.Vzhledem k tomu,že jsem z Pardubic,tak tato možnost vyšetření je bohužel nulová.Tento druh ultrazvuku je pouze v Brně a v Praze,takže vám pražandám opravdu závidím.Nechci se nějak plašit,stále žiji tím,že brouček roste,tak ,jak má,ale na sto procent si nemůžu být jistá.Určitý strašák obav se nade mnou vznáší.3D ultrazvuk je schopen rozpoznat spoustu skrytých vad,na rozdíl od klasického,na kterém,bohužel není vidět spostu věcí.Nachci tímto strašit ostatní maminky,které nemají možnosti,jako já,ale je to téma k zamyšlení.Takže mě nezbývá,než doufat,že vše bude v pořádku.Trochu mě mrzí,že v naší společnosti se hospodaření s penězi,moc nedaří a na tak důležitou věc,která je budoucností,našich
ještě nenarozených miminek,nechává naše politiky chladnými,k této problematice.Vždyť se to může týkat jednoho dne i jich osobně.Tak to je jen malý zlomek,co jsem vám chtěla napsat.
Tak se maminy opatrujte,ať nám ti naši uzlíčci pěkně a zdravě rostou.
Zdraví KAROL a SAMUEL 29 tt

gazela2
Kecalka 315 příspěvků 30.08.04 18:57

Ahojky sluníčka,
jsem dneska celkem zdrcená z neochoty lidí. Po sto letech jsem jela v metru. Totálně nacpáno, dokonce zase hlásili abychom urychlili nástup a výstup do metra. Všude mraky cizinců, ale hlavně páni podnikatelé, ukrajinci, cikáni. Nikdo mě nepustil sednout. Pak nastoupila stará hluchoněmá paní co by si sama potřebovala sednout a když mě uviděla že stojím, tak na jednoho ukrajice zaklepala jako aby mě pustil sednout a on málem na ní vytáhl pušku…
No málem mě omyli, fakt síla, každý do Vás strká, vůbec žádné ohledy, děs běs.
No nic to jsem si trochu ulevila…

Karol: Ten 3D UTZ si můžeš zamluvit, ať jsi odkudkoliv, sice v Praze stojí 1250,– ale zase je to jistota jak píšeš že mimčo překontrolují odspodu nahoru jestli je v pořádku. Jen jde o to aby Tě někdo do Podolí dopravil :-))
Jinak moc gratuluji ke svatbě novomanželko :-)) Je prima, že to rodiče takhle přijali, a nedělali nějaké scény :-))
Jo a už víš co to bude? A jak se bude jmenovat? :-)

Jinak jsem byla v makru, tak ty plínky Huggies-soft and dry už všechny byly pryč a nestály těch 198,– ale 268,– Jsou to docela pěkné potvory, do letáku dají něco jiného než v reálu, do regálu :-)))

Zítra jdu do poradny, jsem docela zvědavá kolik kil jsme zase přibrali :-)))
Taky Vás začínají kopat a vlnit se čím dál tím víc? Někdy to vypadá jako když se bouří moře a vlní a někdy je to jako když se hýbá vetřelec :-)))
Dneska jsem zjistila že i když se mažu jako blázen tak se mi dělají strie na bocích a stehnech jsou to takové malé červené čárky, jako prasklé žilky. No je to síla… Kdo ví jak dopadnu v tom listopadu :-))))) Ale co za prcka to stojí :-) Škoda že skončily OH. Teď si musím vymyslet novou náplň dne. :-)) Na malou už chodím min. 3-4× za noc, taky prima :-)

Shirin: S tím počítáme, že na nás nezapomeneš ani v Ostravě a ani v USA a budeš na mailu :-)))

Moniko: Super zpráva že je Dominiček v pořádku, pořád mě udivují, proč dr. vlastně takhle své pacienty děsí, když ví že cystičky samy zmizí,ty nervy které maminka v té chvíli prožívá jsou děsivé, znám to na vlastní kůži…

Jarko: Neboj, manžela se snažím oblékat, ale znáš to chlapi mají vlastní hlavu, jsou přece Ti nejchytřejší… :-))) Už je snad v pohodě. Jinak s těma masážema stačí říct, kdy máš volno a domluvíme termín :-))) Spojíme to s kafčem a pokecem :-)

Lajlo: To je teda Davídek pěkný kousek, jsem zvědavá co mě řeknou 8.9. příští středu na 3D, jestli je Denísek taky takový kluk jak buk :-), taky jsem se chtěla zeptat jestli jíš nějaké těhu vitamíny.

No zase jsem se nějak moc rozepsala, tak se mějte sluníčka moc krásně

Pa Mon a Denis 27tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.04 19:52

Ahoj Mon.
Celou dobu jsme přesvědčeni,že to je chlapeček,tedy Samuel,ale na každém ultrazvuku se prostě otočí,takže paní dr. stále tápe.Jednou viděla kuličky,pak jí to přišlo,jako pipinka.Takže stále jsme napjatí,jak to dopadne.Když to bude holčička,tak to bude Natálka,takže s jmény si starost neděláme,bylo rozhodnuto,docela rychle.Vzhledem k tomu,že miluji modrou barvu,tak i holčička bude do modra.V dnešní době se na to moc nehledí a zároveň to je naše rozhodnutí,tak mě jiné názory moc nezajímají.V pátek jdu ke specialistovi na ultrazvuk,tak snad budeme s tím pohlavím moudřejší.Já někde ve skrytu duše cítím,že to bude chlapeček.Intuici jsem měla,když jsem přišla do jiného stavu,to ženská pozná,tak v tomto případě to cítím stejně.A kdyby náhodou bylo vše jinak,hlavně,že ten malý zázrak v bříšku,bude hlavně zdravý.Dokonce se mi po tom bříšku bude stýskat,je to prostě zázrak,který je naší součástí a víme,že ho tam můžeme ochránit,před světem.Zárovaň se těším,až ho budu mít v náručí a budu mu muchlat ty malé nožičky,kterými mi momentálně uštědřuje pěkné kopance.Potvůrka jedna.Ten ultrazvuk bych i absolvovala,ale tu cestu,bych nezvládla.Mám hrozný strach z cestování,mám před očima hned scénář,co by se mohlo stát a hrozně se nervuju,tak se do té Prahy,prostě nedostanu.
Zdraví KAROL a SAMUEL (SNAD) 29 tt

Majdalenka
Kecalka 374 příspěvků 31.08.04 10:13

Ahoj spolutěhulky , v poslední době sem jen tak nakukuji a koukám jak jste dost optimistický ,ani nevíte jak vám to závidim .V poslední době jsem nervozní ,nevyspalá ,bříško mi tlačí i přes hořčík tvrdne a mám obrovskej strach ,někdy si představuju a promítám si co mě zas čeká,myslím toho císaře,a uvědomuju si že už to bude za chvilku .Ach jooo.Do poradny jdu až 6.9 tak jsem docela zvědavá jestli jsem aspon něco přibrala zatím mám nahoře 6 kilo asi se divite co si stěžuju ale brala bych víc aspon někdy mám tak možnost přibrat a nebejt jak lunt.Tak jsem si zas postěžovala a poplakala.Holčiny mějte se tu moc a moc fajn opatruj te se a zatím Majdalenka a Terezka 29tt

tutu
Kecalka 119 příspěvků 31.08.04 10:14

Ahoj holky,
je ještě možno zařadit se do deníčku? Mám termín 12. 12., takže (když všechno poběží tak hezky jako dosud) budeme mít prosinčátko:) Bude to mé první miminko, takže toho moc zatím nevím, ráda si čtu názory a zkušenosti ostatních maminek a těhulek.
Nevíme, jestli to bude kluk nebo holka, ani si to nenecháme říci, takže zatím se loučím jen
Tutu + mimi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.04 10:16

Ahoj holky,

tak se nám dneska rozpršelo a na mě jde nějaký spánek. No je teprve deset, tak ještě do čtyřech musím vydržet.

Karol, neboj, že nemáš přístup k 3D ultrazvuku, určitě je miminko v pořádku. Kdyby měl doktor nějaké podezření, tak by tě poslal třeba i do Prahy. Ber to z té lepší stránky, že máme možnost jít aspoň na ten „normální“ UTz, když naše mamky neměly kdysi ani to. Jinak s tebou naprosto souhlasím, že páni nahoře zapomínají především na matky na mateřské dovolené. Asi je nás málo a je malá pravděpodobnost, že bychom šly s miminama stávkovat někde na Václavák - i když by to mohlo být zajímavé.

Mon, ty Huggiesky v Makru jsou za 199,– Kč/balení ale jen když koupíš tři balení najednou. Máme s tím taky zajímavou zkušenost - včera nám paní pokladní za tři balení naúčtovala místo 597,– Kč něco přes 800. Tak jsme se hned ohradili, a ona se hrozně divila, že nějaká taková akce je. Pak něco hledala pod pokladnou a nakonec prohlásila, že máme pravdu. Kdybychom dělali velký nákup, tak bychom si toho možná hned ani nevšimli. Naštěstí jsme toho moc neměli.

Kosinko, nevím kde je chyba, ale seznámek mi zase nepřišel. Přišla mi od tebe zpráva a když jsem ji otevřela v textu nic nebylo a nebyla připojena ani žádná příloha. Tak nevím. Není seznámek k nakouknutí někde jinde? Nebo nedá se poslat nějak jinak? Nechci tě s tím nějak obtěžovat, ale jsem hrozně zvědavá a moooc bych ho chtěla.

Ještě se dneska musím objednat k zubařce, pořád mi chybí potvrzení v průkazce a taky ještě zajít k obvoďačce. Už máte všechny ty vyšetření oběhané? Já jsem na to hrozný lempl, ale Dr. v pátek říkal, že už si to mám vyřídit prý hlavně zubaře, aby mi stihl do porodu opravit všechny kazy. Ach jo!

Příští úterý jdeme na ultrazvuk, tak jsem zvědavá jestli to bude pořád holčička. No, hlavně, aby bylo mimko v pořádku. Už se hrozně těším, až ho zase uvidím :-)))

Mějte se krásně,

Radka + holčička (31 tt.)

Nany1
Stálice 72 příspěvků 31.08.04 14:23

Ahoj Majdalenka,
nie je velmi zdrave pre teba a pre malicke v brusku, aby si bola tak smutna. Takto sa citi niekedy vacsina z nas, ja si to vsak nehcem pripustat, zle myslienky musia ist bokom. Zacni sa tesit, aky bude tvoj drobcek milucky a krasnucky, kolko lasky ti prinesie, tes sa, ako ho budes objimat. Vela fyzickeho stradania prinasa zo sebou psychika. Ja ti budem velmi drzat pasticky, aby si to prekonala, lebo tvoj drobcek od teba caka dobru naladu a rad pocuva tvoj smiech.
Asi som ti velmi nepomohla, musis byt silna, to zelam nam vsetkym.
 Nany

Nany1
Stálice 72 příspěvků 31.08.04 14:27

Vítam ta medzi nami, odkial si? Budeme radi, ked sa k nam pripojis.
Nany a Jakubko 27tt

Nany1
Stálice 72 příspěvků 31.08.04 14:50

Ahojky vsetkym,
tak som sa sem konecne dostala a mam chut vam napisat, ze uz som si vcera kupila kociarik DEMA Quatro (www.dema.sk) za vynikajucu cenu. Je to sice kolekcia roku 2003, ale mne sa velmi pacil. Mali dokonca moje oblubene dve farby (tmavomodra s cervenou). Je to stvorkombinacia a ma 12kg, co nie je zas tak vela.
Vcera v noci som tiez tak ako vy nemohla spat, nas pesisko stekal na zahrade na vsetky netopiere a mysi a niekolkokrat ma zobudil. Potom mi trvalo dalsiu hodku, kym som zabrala, nato ma zobudil muzicek, ktory sa na posteli roztahoval, az ma skoro zvalil pod postel. Pocas toho celeho maly v brusku cvicil na spartakiadu, ci kam a tak som celkom spala asi tri hodiny. Hrozne.
V piatok mam diabeticke testy a v pondelok idem do poradne, dufam teda, ze vsetko bude uplne v poriadku.
Karol, netrap sa tym 3D UTZ, urcite aj bez toho bude male zdrave a krasne. Nesmies si pripustat opak.
Hladkajte a mazte bruska, pozdravuje
Nany a sportovec Jakubko 27tt

gazela2
Kecalka 315 příspěvků 31.08.04 15:17

Ahojky sluníčka,
tak jsem dneska byla v poradně, opravdu tam mají nějakou divotvornou váhu… :-)
když tam jdu že mám doma víc tak u dr. míň, dneska jsem tam šla hrdě s tím že mám jen kilo a prd u nich na váze 2,5 kg. Už vážně nevím jak je to možné, asi jak teď hodně piju mléka ..i v noci :-)))

Karol: Tak jsem zvědavá jestli je Tvá intuice správná a bude to Samuel. Já jsem celou dobu doufala v holčičku a když mi řekly že tam viděli kouličky a na 95% je to kluk, tak jsem se ptala jestli to myslí vážně, já a kluk? :-)) Ale teď už je mi to jedno, hlavně že to na druhý pokus vyjde a bude to zdravé miminko se vším co má mít :-)))

Radko: Tak s těma Huggieskama je to sranda, tam co jsme byli my už jednak žádné nebyly a cedulky byly úplně jiné než měly být, nikdo o tom nic netušil :-)))
Jinak jsem Ti zkusila poslat ten seznámek, kdo ví jestli dorazí, když Kosince neprošel :-)))
Jinak zubaře, obvodní i internu mám za sebou, chybí mi plicní ale tam se má jít až po 30tt :-)))

Tutu: Tak Tě tady také vítám, jen bys nám mohla o sobě něco málo napsat :-))))

Majdalenko: Taky mi tvrdne břicho, dokonce dneska krom toho že jsem dost přibrala mi dr. oznámil že prcek začíná naléhat už trochu dolu, takže klid a víc hořčíku. V noci nespím, protože malý kope jako o závod, takže jsem pak celý den pěkně utahaná, ale snažím se alespoň hodně číst, koukat na optimistický dvd filmy, jíst všechno co mi chutná a myslet na prcka až tady bude s náma a jak bude vypadat :-)) Taky se mi začaly po bocích a stehnech dělat strie a přitom přibýrám nejvíc v břiše :-)))
Tak nebuď smutná, malá prý všechno cítí…

Nany: Držím palce při diabetických testech aby vše bylo v pořádku :-))

Tak mě ještě čekají během září dva UTZ, příští stř. 3D a na konci UTZ u Apolináře, tak musíme ještě nechat udělat spousty foteček :-)))

Taky už máte tak velká bříška? je to síla, dala jsem zas nějakou tu nejnovější do mé galerie.tady.fo­toalba..soukro­mé…gazela2
Ten pupík vypadá jak když čekám čtyřčata :-)))) Jak jste na tom Vy? A kolik jste přibraly?

Shirin: Asi jsem Tě s Váhou zase předběhla :-))))

Tak Boot si užívá někde v teplíčku v Bulharsku, trochu jí závidím vyrazila bych taky :-))) No možná příští rok :-)

Tak se mějte moc překrásně berušky a ať se mimísci ještě nějaký ten měsíc drží uvnitř jako klíšťata :-)))))

Pa Mon a Denis 27tt

tutu
Kecalka 119 příspěvků 31.08.04 15:37

Ahoj holky, to je fajn, že se můžem přidat:)
Jsem sice z Prahy, teď tady ještě hodně pobývám (chodím normálně do práce), vypadá to, ze do porodnice v prosinci půjdu ještě také v Praze (asi Apolinář), ale potom patrně hurá na Moravu „následovat muže“… Největší událost před narozením miminka bude ještě svatba, už také na Moravě. A ta bude za dva týdny, takže budu kulatá nevěsta:)) Teď řeším šaty. Protože svatba nebude žádná veliká, klasická, jen v maličkém rodinném kruhu, takže nějaké krinolíny nepadají do úvahy. Tak uvidím, pak přidám fotku:)))
Jinak miminko je moc hodné a rozumné, nezlobí, jen se převaluje a něžně kopá, spíš šimrá. Někdy ztvrdne, když ho zlobím a třeba sbírám popadaná jablka na zahradě:)) Bříško je spíš menší, ani moc nepřibírám, zatím 3 kg nahoře, což je dost v normě, myslím. Pozítří jdu na cukrovkové vyšetření, tak mám obavy, protože brácha cukrovku má… Asi nejsem klasická maminka, nenakupuju ani oblečky, ani kočárky, postýlky.. ale to bude tím, že ještě nemám jasno, kde se usídlíme.
Tak jsem se trochu popsala, a budu se těšit na další deníčky, vždycky se dost poučím.
Pohlazení bříškům
Tutu + mimi

Pemm
Kecalka 219 příspěvků 31.08.04 19:38

Ahoj Mon,

je možné se podívat do té tvojí galerie fotek? Jestli ano, na jaké adrese?
Díky
Katka a mimi (30tt)

Pemm
Kecalka 219 příspěvků 31.08.04 19:43

Ahoj Majdalenko,

neměj depku…

Jestli se nepletu, tak jsme si psali že jsi z Modřan a že bychom se mohli sejít. Platí to ještě?

Katka - mimi (30tt)

gazela2
Kecalka 315 příspěvků 31.08.04 21:16

Ahoj Katko.
Jestli máš na mysli moje fotky, tak jsou tady v hlavním menu, ve fotoalbech, soukromá fotoalba, gazela2. Je tam i fotečka z prvního srazu :-)

Jinak adresa kam můžou všechny listopadky-prosinčátka přispívat svýma fotečkama je:
http://rodina.cz/…um/album.asp?…
Tam se stačí přihlásit se svou přezdívkou a zažádat o přístup na stránky jako přítel. Pak Ti do mailu dorazí potvrzení a můžeš vkládat, a prohlížet fotky.

Tak zatím se měj moc a moc fajn…už víš co to bude? :-)
Mon a Denis 27tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.04 21:26

Dobrý večer mamči a bříška.
Dnes jsem se dala do překopávání bytu,začínám to trochu organizovat,aby toho před porodem nebylo moc.Hlavně za měsíc budu už větší hroch,tak jsem začala.Zároveň pak nebudu mít čas na nějaký vánoční úklid a podobné blbosti.I když mě mamka i tchýně stále opakují,že všechny věci půjdou stranou.Jenže já jsem ve znamení kozoroha,což je hrůza,vše musím mít pod kontrolou a vše naplánované.To si ze mě dělá srandu i manžel,že se mi neustále povalují nějaké seznámky,co je ještě potřeba nakoupit a co již máme.No není to se mnou zrovna lehké.Je faktem,že mě to mateřství nechávalo dlouhou dobu v klidu,co se týče nakupování výbavičky,kočár­ku,postýlky.a­le čas neůprosně utíká a já z toho šílím.Hlavně kdybychom dopředu věděly,že nám tam ty mimískové vydrží opravdu,až do termínu a nebudou chtít na svět s předstihem.Co se týče váhy,jsem ve 30tt a mám 11 kg nahoře.Docela jsem z toho panikařila,ale dr. mě ubezpečila,že to je v normě.Sice mám před sebou ještě dva měsíce,ale ten nárůstek nebude tak veliký a hlavně ten můj mrňous si vždy usmyslí,že si mě lehne na žaludek a to pak nemůžu ani jíst.Jak jste na tom mamči už to taky chystáte a plánujete?To jsem si ještě umanula vymalovat ložnici,aby mimi přišlo do čistého,já jsem prostě k neutahání,je fakt,že energie mám na rozdávání.Tak mamči,vám i mimčům přeji dobrou noc,ať nás moc nekopou a zítra pa.Musím ještě poprosit manžu,aby mě nainstaloval ty fotky ze svatby,dám je asi do podzimního očekávání, fotogalerie,ať se pobavíte.Dám vám vědět.
Zdraví KAROL a SAMUEL 30tt

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »