Listopadky II

Milé těhulky, a jiné nakukovatelky :) Tak jsme zase o pár dnů popošli a naše mimi jsou o něco starší. A jak se ten náš mimísek vyvíjí..??? zhruba 3 týden od oplodnění už víme, že jsme těhotné a od té doby přikládám vývoj mimíska... stejně je to neuvěřitelný zázrak jak se ze dvou buněk stane človíček.

3. TÝDEN OD POČETÍ
Embryo může mít přibližnou velikost kolem tří milimetrů a jeho obal až 1 cm. Svou velikost brzy zdvojnásobí. V prvním měsíci se údaje o velikosti embrya v odborné literatuře do značné míry liší.
Již v dvoumilimetrovém zárodku člověka začíná fungovat mozek, který řídí vývoj celého embrya.Základ nervového systému je položen až na konec 3. týdne, kdy má embryo více jak dvojnásobnou velikost. Nervový systém se tvoří z vnějšího zárodečného listu, který na středu zhrubl a vytvořil dva podélné výběžky. Přes ně se utvořila podélná brázda, její vrcholy srůstají a tak vzniká rourka představující centrální nervový systém. Její přední část zhrubla, uzavírá se a utváří tak základ mozku, který začíná svoji činnost.
V tomto týdnu, již kolem patnáctého dne od početí, se objevují první žilky a po spojení dvou zde vzniká jednoduché srdce, které je zatím rourkovitého tvaru a v 18. až 21. dni od početí začíná pulsovat. Formuje se tkanivo střední vrstvy, zvané prvosegmenty. Z něj později vznikne část svaloviny, chrupavek i části kostí a kůže. Začaly se tvořit lícní váčky a být již viditelné základy očí.

4. TÝDEN OD POČETÍ
Naše lidská bytost, zvaná embryo, může koncem týdne dosáhnout už osmi milimetrů. V jejím jednokomorovém srdéčku se tvoří přihrádka, aby později dělila srdeční komory. Tvoří se tvář a krk.
Pokračuje utváření nervového systému. Dokončí se uzavření mozkového kmene. V místech, kde se nervová brázda spojila, na každé její straně se vytvoří ve tkáni střední vrstvy řada čtverhranných tělových segmentů z nichž později bude 32-33 obratlů. Mozek má tři bubliny. Z primitivní míchy vyrůstají nervová vlákna. Uprostřed tohoto týdne se formují ledviny, střeva. Do konce týdne má embryo v primitivnější formě už plíce, játra i štítnou žlázu. Má ústní otvor i základy vnitřního ucha. V tomto období jsou již zjistitelné pohlavní buňky, ze kterých se později stanou spermie nebo vajíčka. Ty se nyní přesunují do vyvíjejících se semeníků či vaječníků.
Nyní ještě výživu a tedy potřebu krevních buněk zajišťuje žloutkový váček, který se zmenšuje a později zanikne. Placentární klky plodového lůžka se rychle rozmnožují, tím se zvětšuje vstřebávací plocha, což je potřebné pro zvětšující se krevní oběh embrya a dostatečný přísun živin a kyslíku. Kromě výživy pak zajišťují látkovou výměnu mezi embryem a organismem matky, nedovolí však smíšení krve. Placenta je diskovitého tvaru a postupně dorůstá do velikosti l5-20 cm v průměru a do váhy 500 g. Na její vývin má určitý vliv i strava matky. Nevhodná jej může zpomalit či zhoršit.
O novém životě, v němž týden bije srdíčko, maminka stále ještě nemusí vědět. Její děloha je již zvětšená a je měkší. Děložní čípek má měkký a navíc zbarvený do modra.

5. TÝDEN OD POČETÍ
Embryo nyní denně může povyrůst téměř o milimetr, takže v tomto týdnu bude mít kolem 1 cm. Hned na začátku týdne se objevují pažní výrustky embrya, které po pěti dnech začnou tvořit plošky budoucích dlaní. Ruka je ve vývoji pokročilejší než noha a oko pokročilejší než ruka. Srdíčko této maličké lidské bytosti pracuje stále vydatněji, tlukot dosahuje 40-80 úderů za minutu a rozvětvený krevní systém zasahuje do všech klků plodového lůžka. Ač lebka ještě není, pokračuje tvorba mozku. Z jeho prvních měchýřků, zřetelných pod tenkou, průsvitnou kůží vznikne velký mozek se dvěmi hemisférami. Hlava je ohnutá k hrudníku a rychle se zvětšuje, na začátku dalšího týdne může být téměř stejně velká jako ostatní tělo. Na rýsující se tváři se objevuje nos, vnější náznak uší, v oční duhovce je jasný pigment. V rostoucím trupu těla se tvoří žaludek, přední střevo se zvětšuje a celé se stáčí vlivem své délky. Vzniká též slezina.
Je přirozené, že většina matek v této době častěji pociťuje únavu, nevolnost i zvýšenou citlivost prsů. Jde o vliv hormonu progesteronu, produkovaného plodovým lůžkem

6. TÝDEN OD POČETÍ
Na délku roste embryo v této době asi stejně rychle. Na začátku týdne má kolem 12 mm. Jeho váha, která je asi dvě desetiny gramů se během týdne zvětší až na čtyřnásobek. Ramena a nohy se protahují a vyčnívají dopředu. Ruce ohnuté v zápěstích již mají zřetelné prsty. V obličeji se utváří horní rty. Tvoří se oční víčka, ale oči bývají od sebe ještě nezvykle daleko. Srdce začíná mít konečný tvar. Střeva narostla natolik, že pro svoji délku mají v těle embrya málo místa a tak se jich část prozatím vsouvá do pupeční šňůry. Patrný je již i apendix. Tvarují se prsty a dá se říci, že celá kostra je ve chrupavce už utvořena. Nervový systém je vyvinut natolik, že embryo vnímá bolest. Také již na konci tohoto týdne bývají zachytitelné mozkové signály na elektroencefalogramu (EEG).

7. TÝDEN OD POČETÍ
U embrya 1.5 cm byla na začátku tohoto týdne naměřena velikost jeho chodidla 2.5 mm. Přibližně od této doby se projevují komplexní reakce, při doteku jemné oblasti rtů zareaguje dítě tak, že horní částí těla uhne ke straně a rukama udělá prudký pohyb dozadu. Vytváří se nervové dráhy a každou minutu vzniká asi až 100.000 nových nervových buněk. Do porodu jich bude několik set miliard. Svaly již pracují i bez vnějšího podnětu, dostávají též konečnou podobu. Víčka začínají zakrývat oči. Jsou vyvinuté čelisti se základem všech dvaceti mléčných zubů. V případě chlapečka jsou již rozpoznatelné semeníky a objevují se buňky, které budou produkovat mužský hormon testosteron.
Do osmi týdnů od poslední menstruace se při odstranění nového lidského života mluví o miniintrrupci a po tomto datu o interrupci. Je smutnou skutečností, že se tomuto lidskému životu nedostává potřebných práv, která by jej chránila. Po osmi týdnech od početí je embryo již vyvinutou lidskou bytostí a dostává se mu názvu plod.

8. TÝDEN OD POČETÍ
Temenokostrčová délka neboli výška v sedu mohou být v tomto týdnu i v následujícím směrodatné při posuzování odhadnutého data porodu. Měří se pomocí ultrazvuku. Na začátku tohoto týdne měří děťátko velmi často 2.5 cm a o týden později až 4 cm. V tomto týdnu se u něj dokončí formování všech orgánů a jsou přítomny všechny tělesné systémy. Očima, které někdy mohou být ještě od sebe o něco vzdálenější již dokáže pohybovat. Začíná fungovat i smysl pro rovnováhu a rozvíjí se sluch. Slyší bít matčino srdce. Prsty a palec se již úplně rozdělí. Žaludek již vylučuje žaludeční šťávy.

9. TÝDEN OD POČETÍ
Dítě již uchopí prsty objekt do dlaně. Počet jeho srdečních tepů se pohybuje mezi 110 až 160 údery za minutu. Tvorbu krvinek převzaly po žloutkovém vaku játra, slezina a stále více ji přebírá kostní dřeň. Malé střevo je schopné svalového pohybu - peristaltiky. Na delší dobu se zavřou oči, až do sedmého měsíce. V pupeční šňůře fungují tři cévy. Dvě tepny přečerpávají odkysličenou krev z plodu a žíla přivádí zpět okysličenou. U nás jsou funkce opačné, okysličená krev proudí v tepnách.

Tak myslím, že tohle je mocc zajímavých informací, a jinak jak se cítíme??? Co chutě nebo nechutě? A co únava, Máte někdo tipy jak na různé těhotenské nevolnosti či obtíže vyzrát ?

No tak zatím pa , opatrujte se i svá bříška, já si ráno skočím k doktorovi pro tu vytouženou těhot. průkazku a těším se na Vás.

Kosinka 8+3

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
215
14.4.04 12:12

Ahoj Kosinko!!!!
Tak klobouk dolu, to je teda informaci a toho casu nez jsi to napsala,vid…Moc rada jsem si pocetla.I kdyz jsem rikala, ze se zapojim az po te kontrole pristi patek, neda mi to do tehulko.denicku nakukovat.Stejne si uz myslim,ze bude vsechno v poradku.U prvniho tehot. mi bylo prvni trimestr dost spatne a jedine co mi pomahalo bylo jidlo.Taky jsem pak pribrala skoro 20kg, ale za pul roku bylo vsechno a jeste neco navic dole.To kojeni tuky primo vysava…Zatim mi neni moc spatne, ale jsem siiiilenen unavena.Tak jeste, ze je tady kolem me tolik lidi z rodiny ,kteri pomahaji starat se o Sammika.I kdyz jde prevazne o hrani, energie je potreba.Manzel zitra odjizdi do Ciny a bude tam necele 2 mesice.bude se mi styskat, ale snad to uleti.A ja mam absolutni nedostatek chtice pro jakekoliv vecerni tulenicka.Jak je to u vas?

Pa,mejte se pekne!
Shirin,Sammy(2r.)a Slunicko

 • Zmínit
 • Nahlásit
203
14.4.04 12:13

chi chi první .. nakukovatelka :-)))))

 • Zmínit
 • Nahlásit
203
14.4.04 12:13

Tak teda ne, :-(((( :-))

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
14.4.04 13:25

Ahoj holky,
tak u me je to s unavou podobne, ale rekla bych ze posledni tyden je to trosku lepsi. Minule tehotenstvi bylo pohodove v tom, ze kdykoli me prapadla unava, sla jsem si proste lehnout. Ted to bohuzel nejde tak snadno, protoze kdyz se mi chce nejvic spat, tak Domik ne a ne zabrat, a kdyz me to uz prejde, tak najednou usne.:)..ale drzim se:)
Kosinka: Dej vedet novinky od pani doktorky…ja si jdu pro prukazek az za 14 dni, tak doufam, zedo te doby bude vse o.k.
Zatim pa, opatrujte sve pupiky:)
Bootgirl, Domisek 14mes. a trpaslicek 9tt

 • Nahlásit
bzb
135
14.4.04 13:27

Ahoj Kosinko,
tak co, už jsi dostala vytouženou průkazku? A oslavila jsi to návštěvou těhu-krámku :-)? Musím uznat, že jsi si dala pořádnou práci s tvorbou deníčku a pokud se nebudeš zlobit, že Ti „fušuji“ do deníčku, tak bych přidala pár zajímavostí, které jsem se dočetla o placentě.

Takže placenta nejen „vykrmuje“ miminko po celých 10 měsíců, ale je také jeho záchranným systémem. Tzn., že filtruje od maminky vše, co vyvíjející se miminko potřebuje a zárovaň zabraňuje tomu, aby se smísila krev matky a plodu (jinak by imunitní systém matky plod zlikvidoval). Placenta vyrábí hormon, který v případě nedostatku kalcia v potravě umí vzít kalcium z kostí (a zubů) nastávající maminky. Takže pozor na to! Apropo - vypijete-li víc jak dva šálky kávy, nebo silnějšího čaje denně - nezapomeňte na sklenku mléka, protože kofein likviduje vápník!
Ve čtvrtém měsíci placentou protoče až 27 litrů krve denně, na konci těhotenství je to denně až 330 litrů. (až k neuvěření, že?)
V době porodu váží placenta něco kolem půl kila, v průměru měří cca 25 cm a je silná 3cm a k jejímu porodu dochází okamžitě po porodu miminka (dle osobních zkušeností některé k tomu potřebujeme injekci oxytocinu - vyvolá rychleji nové stahy)..
A proč vlastně některé běháme co 10 minut na WC objímat mísu? Je to způsobeno hormony, které produkuje placenta.
Takže bych těchto pár informací, které mě nesmírně zaujaly doplnila slovy mojí paní doktorky : „Jak se Vám daří?“ já na to: „Je mi pořád hrozně blbě.“ „To je dobře…“
Celý článek najdete v Mamince, já ji nemám, jen jsem ho četla v poradně, takže možná jsem už některé informace vynechala, nicméně to nejzajímavější jsem Vám tu vypsala.
Pokud jde o moje chutě - nechutě, tak po dopoledním nedobrovolném půstu do sebe tlačím zejména zmrzlinky (asi porodím eskymáčka) a ovoce všeho druhu, při psaní jsem si poradila s vaničkou jahod, kterou jsem koupila dětem, takže budu pomalu končit a půjdu zpátky do obchodu pro ty jahody :-).
A ještě jsem uvažovala o nějakém tom plavání a cvičení - když jsem byla po prvé těhotná, chodila jsem už od třetího měsíce (ukončeného), uvažujete o tom některá už teď také? Případně máte nějaké kontakty na tyto aktivity v Brně?
Zatím se mějte moc krásně a běžte vystrčit čumáčky na sluníčko, když nefouká - je tam celkem fajn, já si vemu na ten obchod pro tentokrát kolo ať mám pocit, že pro sebe taky něco dělám.
Ahoj Bára.

 • Zmínit
 • Nahlásit
bzb
135
14.4.04 13:38

Jo, ještě jsem zapoměla přispět svou troškou do mlýna:
Kovová chuť v ústech: citrusové plody - mám vyzkoušené, spolehlivě zaberou.
Nevolnosti: namrazit do čtverečků na drinky (které stejně nesmíme) coca-colu a kostečky vycucat (ale nepřehnat to) - docela pomáhá, nicméně já mám vyzkoušené, že smrtí je pro mě vertikalizace :-).
Pálení žáhy: žvýkní trošky mandlí (2-5) - nemám zkušenost.
A pak už je jen ta smrtelná únava …
Ahojky, vyjíždím pro jahody :-). B.

 • Zmínit
 • Nahlásit
211
14.4.04 18:57

Ahoj milé spolutěhulky a jiné nakukovatelky :-)

Tak poslušně hlásím, že jsem dnes byla u pana doktora, kde mi vzali krev, vystavili těhot, průkazku a podívali se s UTZ na mimíska. Mimísek má 2,2 cm, doktor řekl že jsem v 8+1 - (takže hurá do 9 tt), a že se hezky vyvíjí. Termín porodu mám zapsán na 17.11.2004, ale prý se to může o 14 dnů protáhnout - takže to může být i pěkné prosinčátko.. tak jsem na to zvědavá.
Tak mi aspoň trošku udělal radost, ale potom co jsem si tu dnes přečetla 2 příběhy o Dawnon.syndromu tak jsem z toho nějaká smutná. Je to fakt boj, a bohužel jsme v obavách co mimi, a moc toho neovlivníme?Jo a jinak já ted chodím strašně často čůrat nejlépe k ránu kolem 3 hodiny.. z toho jsem fakt nadšená? . Těhu oblečení půjdu omrknout v sobotu, abych na to měla klid, dnes jsem měla volno, ale do konce dubna jsem ještě v práci?

Báro, je fakt, že mi doktor, řekl to samé, že když je mi blbě, že je to jedině dobře, ale znám spoustu případů, kdy těhulky neměly žádné obtíže, a mají krásné a zdravé miminka?.Co se týče cvičení, tak se taky chystám, počkám na další kontrolu kdy jdu 12.5. což je za 4 týdny,( 13tt), a zjistím si kde co je a nějaké podrobnosti.. . A díky za tvé postřehy co se týče těhu problému, a víš co? Dnes jsem zrovna náhodou zjistila, že mi děla dobře cola? a ty přesně o tom teď píšeš. Jinak já si teď kupuji také různé zmrzlinky a nanunky? Dávej na sebe a mimíska pozor.

Bootgirl, já jsem byla taky unavená asi 14 dnů, ted to na 14 dnů přešlo a dneska když jsem přijela od doktora, tak jsem byla tak unavená, že jsem si šla lehnout a spala jsem 2,5 hodiny ? vzbudili mě sluneční paprsky.., no těch 14 dnů uteče jako voda. Jo a chtěla jsem od doktora fotečku, ale mají tam něco rozbitého a nejde jim to. Tak mám zatím smůlu. Ach jo. Chichi, to je jako kdyby to Domík dělal schválně, ale na druhou stranu já kdžy takhle spím i přes den, tak mi přijde, že jsem snad ještě vyčerpanější?

Shirin, díky, snažila jsem najít zajímavý informace a podařilo se tak, jsem si udělala pár výtahů?:-), jinak se těším, až teda budeš i více aktivní po té páteční kontrole příští týden. Držím Ti palečky, a těším na zprávy o tvém sluníčku. Tédaa, to je paráda, jak jsi to shodila, jinak moc Ti to sluší se Sammym na fotkách v albu matýsků. To je fajn, že Ti není nijak zle, tak snad to vydrží. Je fajn, že Ti teď se Sammym pomáhají z rodiny, je to určitě pro Tebe lepší, a sluníčko teď potřebuje silnou maminku..!No jinak co se týče absolutního nedostatku tulení, tak to jsem na tom stejně. Už to začínám řešit praktikou, která se manžílkovi líbí, a já se tak občas nemusím do ničeho nutit. Tak uvidíme, snad se to nějak zlepší. Jinak Tě obdivuji, 2 měsíce, já jistě rozptýlí a sluníčko taky..:-)

Tak těhulky, sluníčko nás venku volá, měli by jsme jít na procházku, myslet pozitivně, dát si něco dobrého?.. a mít se rádi.

Kosinka

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
15.4.04 11:56

Ahoj,

Tak kosinko uz je to jiste (tehu), to je super ze jste v poradku :o). to ale bezi rychle, jeste prednedavnem si hlasila 2//. :o))

Mne vubec neni ani hadam nebylo ble, tak je hadam vse v poradku. No nekde jsem cetla ze v 2. trimestru unava ustoupi no nevim, ja mam pocit ze jsem stale vice zmatorena :o))

Mejte se krasne, a vychutnejte si slunecni den.

Danka13tt

 • Nahlásit
Anonymní
15.4.04 12:57

Ahoj Listopadky!
Doufam, ze mate misto jeste pro jednu Listopadku. Napisu trochu o mne. Je mi 29 let, mam 4,5-leteho chlapecka Christiana a v zari jsme prisli v 15tt o miminko. Bydlim uz skoro sest let v Norsku (nedaleko Osla).
Podle mych vypoctu (posledni MS) mam termin 22.11. Poprve k dr. jdu zitra, tak doufam, ze je vse v poradku.
Mejte se fajn!
Mika 8tt

 • Nahlásit
211
15.4.04 18:04

Ahoj Miko,

samozřejmě Tě mezi sebou vítáme...... A jak se Ti líbí v Norsku, jsi tam už 6 let, a to už je co říct..
Tak nám zítra napiš co u doktora. Jak se Ti mimi vyvíjí.
Pa Kosinka

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
16.4.04 12:15

Nazdar holky, tak bych se teda taky přihlásila do klubu listopadových miminek. Průkazku eště nemám, budu ji mít až za 14 dnů (nevím proč, když už ju měla v kartě doktorka vypsanou). Právě sme v 8 týdnu. Musím se pochlubit, ani jednou jsem neblinkala, ale mám takovou tu kovovou pachuť jako bych někde pořád olizovala zábradlí. Což teda nedělám. Ale hlavně se mě chce pořád děsně spát. NIkdy bych netušila, že moje zam. sekrtářky je tak náročný haha. Včera sem se doplazila po 12 hod. práce domů a padla na no slušně řečeno ústa mrtvá únavou. Okoupala sem se, skorotaťka natřel pupíčka a šla sem spát. Dneska to snad bude lepší.
Tak se zatím mějte hezky papa

 • Nahlásit
Anonymní
16.4.04 12:39

Já se zapomněla podepsat
MUFINEK - Hanka
mail: mufinek.s@seznam.cz

 • Nahlásit
Anonymní
16.4.04 12:40

Já se zapomněla podepsat. To bude tou těhotenskou zapomnětliovstí a mou sklerozou. papa neblinkající sektretářka
MUFINEK - Hanka
mail: mufinek.s@seznam.cz

 • Nahlásit
215
16.4.04 13:00

Ahoj holky!!!
Tak ja to nakonec nevydrzela a na gynde jsem se dr.na ultrazvuk pomalu vnutila.Jedine pro me ted dulezite ale je, ze mimi je na svem miste a je z nej krasna kulicka.Tak to ted se muzu konecne oficialne pridat.
Mejte se pekne

Shirin, Sammy a Slunicko(asi 5t.)

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
16.4.04 13:03

já se nepodepsala. HANKA - mufinek
mail: mufinek.s@seznam.cz

 • Nahlásit
Anonymní
16.4.04 13:17

Zdravím všechny,
musím se přidat take se svými těhu obtížemi. Teda mimo to, že bych pořád spala tak mě nic moc dalšího netrapí. Pořád čekám kdy na mě přijdou ty ble dny a WC mísa bude můj věrný kamarád a pořád nic. Na kontrolu jdu až 26.4. tak se už nemužu dočkat, až uslyším že mimísek roste a všechno je v pohodě. Ursinka

 • Nahlásit
Anonymní
16.4.04 13:41

Ahojky spolutehulky,
tak jsem pred chvili prisla od dr. a vse je podle nej v poradku. Na UTZ bylo mimi krasne videt i busici srdicko, plodova voda a placenta (teda ja bych to nepoznala, kdyby mi to dr. neokomentoval). Mimi meri 26mm a je trochu vetsi nez 8tt (spise odpovida 10tt). Moc se mi ulevilo, protoze po zarijovem potratu, jsem dost nervozni, aby bylo vse v poradku.
Kosinko - Norsko je krasna zeme, fjordy, ledovce, hory. Lidi jsou tady taky moc mili.
Jsem tady spokojena, mame to 15 minut jizdy autem k mori a hodne moznosti zabavy v prirode. Ale taky se mi styska po rodne vlasti, kde mam rodice, brachu a vetsinu kamaradek z detstvi.
Mejte se fajn.
Mika 8+5tt

 • Nahlásit
211
16.4.04 20:31

jééé Shirin, to je super zpráva, že už víš, že tam máš mimíska v děloze, jinak neboj po kuličkcce tam bude brzo rohlíček.....:
Tak teda ještě jednou oficiálně gratuluji vítám Tě mezi námi, a těším se na naši společnou cestu vytöuženým těhulkovstvím

Paráda..!!!

 • Zmínit
 • Nahlásit
211
16.4.04 20:33

Ursinko,
bud zatím ráda, že mísa není tvá nejlepší kamarádka..... . Jinak s tím spánkem, to je asi jeden z nejspolečnějších těhu stavů.............:-))))))

 • Zmínit
 • Nahlásit
211
16.4.04 20:36

Miko,
to je krásný, že je mimísek v pořádku, a jak ti hezky roste vid??? :-
To je dobře, já mám 24mm a 8+3, takže to jsme na tom podobně…:-))
Neboj, jinak já jsem v září roku 2003 taky potratila - na dovolené takže naprosto chápu tvé obavy, mám je také.

Kdy jdeš na další kontrolu? Já až 12/5… to je dlouhááá doba..

 • Zmínit
 • Nahlásit
211
16.4.04 20:40

Ahoj těhulky,

tak mi bylo po delší době včera nevolno. předevčírem jsem si koupila v makru bylinkový balzám na vlasy. No, a když jsem včera byla ve vaně - jen jsem se sprchovala, ted se nakládat už nemůžu, nebojte..:-)) - tak jsem se namydlila, a na umyté vlasy dala balzám… ihned mi moc nevoněl, nicméně jsem to přikládala tomu, že je bylinkový, tak proč by mi měl vonět…, jenže za dvě minuty, jsem z něj 2 blinkla..,… no takže balzám je uklizenej pryč… radši..
No nadchází víkend, tak si ho moooc pěkně užijte, kdo bude moc tak se ukažte a kdo ne tak v pondělí, to už bude 3. díl.

Dávejte se na sebe pozor, nechte se rozmazlovat a užívejte sluníčka.. když bude..
pa Kosinka

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
16.4.04 21:16

Ahoj Kosinko,
na dalsi kontrolu jdu 3.5. a dr. udela zase UTZ. On je moc hodnej a rika, ze chape jak mi je tak mi to chce co nejvice usnadnit castejsimi kontrolami a UTZ. Taky mi dal neschopenku, za coz jsem moc rada, protoze delam se starymi nemocnymi lidmi a je tam dost zvedani a ja to psychicky dost spatne snasela. Tak si ted budu uzivat a opecovat sebe, brisko a Christianka doma (samozrejme taky manzilka).
Hezky vikend preje vsem
Mika

 • Nahlásit
7
22.4.04 10:08

Ahoj holky,
konečně se mi podařilo přihlásit a doufám, že se tu pro mě ještě najde místečko. Chtěla bych se s vámi podělit o to,jak prožívám svoje první těhotenství. Je mi 26 let jsem z Plzně a když mi doktorka řekla, že budeme mít miminko měla jsem slzy v očích. Jsem v 10tt. Termín mám 5.11. Cítím se docela dobře, i když musim říct, že občas bych nejraději prospala celý den a hlavně, když se mi ještě do toho dělá špatně. Občas mi zapíchá v bříšku a tak si asi každá pak dělá starosti o trpaslíčka. Příští týden ve čtvrtek jdu zase k lékaři a už se moc těším,až toho mrňouska zase uvidím. Už ho bude určitě kus. Mějte se moc krásně a dávejte na sebe pozor.

 • Zmínit
 • Nahlásit