Mému synovi :-*

Rodičovství

Pár řádků mému čerstvě půlročnímu synovi, abychom nezapomněli!

s anginou v nemocnici

první kašička


1 komentář

Už je to půl roku, Matyášku! Neskutečné, jak to letí. :-) Za těch 6 měsíců jsi udělal neskutečné pokroky. Ale nejen ty. Hodně jsme se toho naučili i my s tatínkem.

Můj předchozí deníček byl o tvém porodu. No, nebyl příliš veselý, ale život holt není vždy jen růžový. A člověk prostě musí zažít i to zlé, aby o to víc docenil ty úžasné momenty plné štěstí, překvapení, smíchu a lásky!

Nebudu lhát, po porodu, ani po tom, co jsme si tě přivezli domů, moc lásky nebylo. Strach, stres, úzkost, nejistota… no prostě „co si mám s tím mrnětem jako sama počít?!“ A když si k tomu přidáš ještě čerstvé vzpomínky na porod, tak to prostě musel být boj.

Ale abych ti nekřivdila, prvních 14 dní jsi nám dokazoval, že miminko může umět jen spinkat, kakat a papat. Ale to bysme si tě neužili, že? Takže přišly tolik očekávané 3měsíční koliky! Jak já jsem si přála, abych se mohla vyprdět za tebe!!! A potom ty zácpy. 8-) Tatínek si nikdy nenechal ujít příležitost komentovat moje pokusy z tebe „vydolovat“ aspoň kousek – no toho tentononc. Prý „tak co chlape, jde se na anální sex?“ nebo „ přestaň se u toho (používání rektální trubičky) tolik usmívat, ať nemusím pochybovat o tvé sexuální orientaci!“ Nakonec to tatínek uzavřel s tím, že máme doma teplého exhibicionistu, jelikož největší úsměv jsi vykouzlil v momentech, kdy jsme tě svlíkli a použili trubičku.

To svlíkání ti mimochodem zatím zůstalo do dnes! Když už nevím co by, tak se jde přebalovat! Čerstvý vánek v kalhotách/bez kalhot dělá zázraky. :-D A právě tyto chvíle si s tebou užívám nejvíc! Tedy, teď to asi vyznělo trochu divně, ale přebalování nás baví, ty se u toho učíš nové věci a maminka se na tebe nemůže vynadívat. Ano, i na tu pokakanou prdelku.

A co se těch nových věcí týče, lenošku můj malý, těch si s tatínkem vážíme nad zlato. Vždyť když sis začal poprvé žvatlat, nedokázala jsem si vymazal úsměv z obličeje celý den a obvolala jsem půlku rodiny. A tvůj první hlasitý záchvat smíchu rozplakal i babičku (samozřejmě štěstím)! Pasení koníčků jsi se naučil v nemocnici a tím jsi nám dokázal, že to tak strašné zase není (a tím jsi mi strašně moc zlepšil náladu). Převalování na bříško trénujeme jako o život. Už teď se nemůžu dočkat, co nového se brzy naučíš!!!

Každý den je něčím nový. I když náš denní program často kopíruje stejný scénář, ty si nikdy nenecháš ujít příležitost dokázat mně i tatínkovi, že takový vegáč to pořád nebude :-) a že po smíchu vždycky přijde pláč (ne vždy ale tvůj :-D). Být rodičem je náročné – díky Bohu, že jsem nebyla vyslyšena a nenarodila se nám dvojčátka!!! A smekám před všemi rodiči dvou a více dětí!

Takže být rodičem je náročné, ale krásné. Občas je to jako bungee jumping bez lana… ale trocha toho adrenalinu nikoho nezabije (aspoň doufám). Zatímco ty objevuješ, k čemu všemu a kam se všude dají strčit ručičky a nožičky, já zase objevuju, že i po půl roce se dá den zvládnout jen s 2 hodinami spánku a že ráno nachystaná snídaně ještě líp chutná k večeři. :-D

No prostě, je úžasné být rodičem – tvým rodičem - a kdybych ti někdy tvrdila něco jiného, tak máš dovoleno mi předložit těchto pár řádků. Paměť stářím trpí, tak abych nezapomněla!!!

Hodnotilo 12 lidí. Score 3.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
bini851
Kecalka 327 příspěvků 19.12.13 08:16
:kytka:
 
deeni
Kecalka 457 příspěvků 19.12.13 09:03
:think:
 
bbetty
Kecalka 131 příspěvků 19.12.13 12:15

Moc pěkné!!! :lol:

 
Lucík 25
Závislačka 4783 příspěvků 19.12.13 15:13

Moc pěkně napsané :mrgreen: já už občas snídám i v době oběda ;)

 
Malike
Echt Kelišová 9560 příspěvků 19.12.13 20:13

Tohle někdo říct o mém miminku, tak dostane do tlamy a je fuk jestli je to chlap…

 
bublifučík
Stálice 77 příspěvků 19.12.13 22:16

Krásný deníček! A manžel má skvělý humor :-D mám doma něco podobného. A vůbec mi to nepřijde na „přes tlamu“. :-) ať malý prospívá :kytka:

 
věrasek80
Echt Kelišová 9341 příspěvků 20.12.13 20:35

Tak to je pravda at vám krásně roste

 
Inuska.pv
Kecalka 411 příspěvků 20.12.13 21:08

Moc děkuji, já ty manželovy komentáře beru s rezervou, on má trochu jiný humor, ale faktem je, že jsme se zácpou Matýska dlouho bojovali a pak ta trubička byla jediné řešení. A abychom si to trochu „odlehčili“ tak to manžel takhle komentoval :jazyk:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Prostě dlouhý porod


Reklama