Mít svůj názor!

Ostatní

Je snad špatné napsat svůj názor? Od čeho je pak diskuze? Aby se diskutovalo... Nebo se snad pletu?

Zdravím,
všechny které tohle budou číst. Mám něco na dámy, protože jsem si nevšimla mužů, kteří by dělali to, o čem chci psát :)

Ženy, co je špatného na tom, že každá máme svůj názor na věc? Jen pro příklad asi nejznámější diskuze „Chodítko“ a „Očkování“. Všechny, co četly, asi pochopí.

Jen pro informaci pro některé ženy, které to neví. Věci nejsou černé a bílé. Ne vždy máme pravdu. Nemusíme někoho urážet, když se chceme k něčemu vyjádřit. Když bude dělat 100 lidí stejnou věc, každý to udělá po svém. Pokud položíte těm lidem otázku, dostanete několik odpovědí.

Nechápu ty, které mají potřebu někoho titulovat. Chápu, že někdy chcete někomu napsat, že je takový nebo makový, ale dá se napsat soukromá zpráva. Tak proč toho nevyužít?

Jo a taky proč pokud se někdo zeptá na otázku typu: „Kolik stojí potrat?“ Dostane informace nejen o ceně, ale také o tom, co si myslíte o ženách, které na potrat jdou? Pokud někdo napíše proč nejít, tak to chápu, i když daná žena tohle vědět nechce. Ale neodsuzujete někoho, když ho neznáte. Ne každý má to štěstí že může mít 2 a více dětí. Vím, že je spousta žen, co děti mít nemůžou, ale to sem nepatří.

Tímto prosím ty, co dočetli až sem, neurážejte lidi co sem píšou, nesuďte je a prosím, troška taktu nikdy neuškodí. Nikdy nevíte, kdo sedí za počítačem a jak moc dané osobě ublíží to, co si přečte.

Přeji všem krásný den!

Vaše rýpavá Meg

Hodnotilo 17 lidí. Score 3.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Lizbeth
Extra třída :D 12981 příspěvků 14.03.11 12:15

Někdy je obtížné napsat svůj názor, aniž bych se tím kohokoli dotkla.
Nikdy nejsem sprostá, netituluji a přesto stačí mírná ironie či upřímnost a dost diskutujicích se urazí.
Takže já souhlasím s výše popsaným a přidávám - nebuďme vztahovačné, neslovíčkařme, nereagujme na vulgarismy, nechytejme se rýpání jak hovno košile a hned nám bude lépe.. :mavam:

 
verububu
Závislačka 4436 příspěvků 14.03.11 14:15

MegK - :hug: souhlasím

 
valtřinka
Neúnavná pisatelka 15882 příspěvků 14.03.11 14:42

Souhlasím !!

 
Lacenka
Neúnavná pisatelka 18644 příspěvků 14.03.11 14:46

Meg teda jooo, krásný deníček a moooc potřebný :palec:

 
TAPTINKA
Kecalka 408 příspěvků 14.03.11 14:55

Pod to se podepisuji..

Ale není to jen tady, u sousedů nebo normálně v životě. Přijdu si skoro jak nesvéprávná, řeknu že něco chci a ostatní mě přesvědčují že oni to měli tak a tak a že se mám podřídit že to je jedno přeci.

Zeptám se jestli venku svítí sluníčko a dostanu odpověď že jsem blbá že jsem si nevzala gumáky protože je bláto. Nesouvisí to spolu ? Že ne.. kolikrát nechápu proč dostávám odpověď na co se neptám. Už jsem si zvykla když píšu otázku na A komentuji to že na B, C, D se neptám. Ovšem i přesto se najdou tací kteří si jedou za svým.. :nevim:

Sakra, jsem přeci dospělá ne, mám právo na to mít svůj názor :zed:

 
Lusssi
Povídálka 35 příspěvků 14.03.11 15:03

Taky souhlasim - i já mám občas pocit, že mít vlastní názor je v některých diskuzích nepřípustné :-) o tom, jak tu některé vševědoucí matky soudí druhé ani nemluvim !!

Ale jinak - jsem ráda, že emimino funguje a že naprostá většina z nás je „v pohodě“ :-).

 
Aty
Echt Kelišová 7700 příspěvků 14.03.11 15:27

Meg krásně jsi to napsala a doufám, že i díky tobě ubude slovních útoků a osočování maminek, co si sem jdou pro radu či podporu většinou ve velmi vypjaté životní situaci. :hug: :hug: :hug: :hug:

 
petrusepetrus
Ukecaná baba ;) 1327 příspěvků 14.03.11 16:31
:hug: :pankac: :palec:
 
xxy  14.03.11 16:54

také souhlasím,ale … :-) Jsou diskuze kde se opačný názor nehodí psát :-)

Když se maminka zeptá na chodítka,proč se tam rozjede debata na to jak je to škodlivé,že dítě mrzačí?Každá přece máme hlavu a nepotřebujeme být osočovány

Očkování,léky,po­traty?To samé :wink: trocha tolerance a správný úsudek kam přispívat by nechyběla :mavam:

 
Mahora
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 14.03.11 17:14

Souhlasím s Lizbeth - mě nejvíce vadí ta vztahovačnost. Když něco napíšu, myslím to obecně a je to Můj názor, spousta lidí se toho najednou chytne, jako by to bylo mířeno či myšleno proti nim :nevim: . A začnou se osočovat, že si hned připadají jako „špatné matky“ apod. … to mě dost vytáčí.

Takže určitě trocha nadhledu neuškodí. Výměna názorů jako taková mi samozřejmě nevadí, pokud má hlavu a patu a diskutující uvede své důvody, nápady, názory, které s tématem i třeba jen něčím souvisí… a nemusí přímo odpovídat na prvně položenou otázku. Zkrátka si přečtu, co má kdo říct a basta.

Ale bohužel spousta lidí tady se cítí jakoby povinna se vyjadřovat k jakémukoliv tématu, ačkoliv kolikrát nemají ani co říct… ano, mají na to třeba právo, ale zabírá to čas nám všem, kteří se chceme dobrat paty :mrgreen: .

 
carla88
Stálice 82 příspěvků 14.03.11 18:24
:o)

krásně napsané. se vším souhlasím. :) kolikrát si říkám, že bych některým „milým paním“ zakázala tyto stránky navštěvovat. ne jednou jsem si vyslechla jaká jsem to a ono místo odpovědi na dotaz.

Přesně jak bylo řečeno Diskuze je od toho, abychom mohly diskutovat.

 
Monjie
Generální žvanilka 22975 příspěvků 1 inzerát 14.03.11 18:52

Vyborny !! souhlasim! :huban:

 
cherubínek
Kelišová 7257 příspěvků 14.03.11 19:42

ahoj, taky s tebou souhlasím.kolikrát jsem se na něco ptala třeba ohledně příkrmů a už se na mě seběhlo několik maminek a pomalu mě ukřižovaly,že dávám skleničky. ale už jsem holka šikovná a vařim prckovi domácí stravu. no,ale zase na druhou stranu jsem možná občas malinko vztahovačná a nějakej příspěvek si beru moc osobně :nevim: . každopádně mám taky ráda když mi někdo odpoví na to na co se ptám a nemá plno komentářů okolo :pankac:

 
Fiducia
Generální žvanilka 22101 příspěvků 14.03.11 19:47

Meg :potlesk: pod to se podepisuju :palec:

 
nakukovatelka
Závislačka 4174 příspěvků 14.03.11 22:33

Mne se hlavne nelibi, ze se pod vetu „tot muj nazor“ schova uplne vsechno. Vsechno, o cem tu ted piseme - prispevky do diskusi, ke kterym neni co rict, presto se pisou (ty prispevky), opacne nazory, ktere se druhe strane cpou a cpou a cpou az do umoru (snad v domneni, ze „jsem vtipna“ :roll: ), a kdyz nevi dotycna kudy kam a je ostatnimi i upozornovana, napise, ze je to proste jeji nazor a ten snad muze rict :roll: (a v nejhorsim pripade jede jako kulomet dal). Takze pak se stane, ze nekdo nevydrzi, a pouzije nejaky ten titul :lol:
Ale ono je to nekdy i o inteligenci dotycne osoby, ja myslim, ze se s tim nic moc neudela.
Jinak s denickem souhlasim, mysleno je to dobre.

 
Gina108
Generální žvanilka 23848 příspěvků 14.03.11 22:53

Hehehe, s tímto deníčkem musí souhlasit úplně každý. Nevím, jestli to byl záměr, ale je to napsané tak, že hraje do not rejpalkám a věčné opozici Ženy, co je špatného na tom, že každá máme svůj názor na věc? Jen pro příklad asi nejznámější diskuze „Chodítko“ a „Očkování“. Všechny, co četly, asi pochopí.
tak i těm, co se hádat nechtějí.

Takže já taky souhlasím, přestože na tenhle deníček vůbec žádný názor nemám :mrgreen: prostě nevím, co si o tom myslet. :nevim:

 
vrobca
Hvězda diskuse 49145 příspěvků 47 inzerátů 15.03.11 06:23

Ahojky Meg, vystihla jsi přesně to, proč jsem přestala číst a diskutovat mimo skupinky. :mavam: :huban:

 
GAVOTTKA
Extra třída :D 10016 příspěvků 15.03.11 12:46

Hezky napsane :palec: , hlavne, aby si to precetly ty, kterych se to tyka a vzaly si to k srdci , ale myslim, ze ne :wink: Nekdo ma proste zalibu a potrebu ostatnim rikat dost nevybiravym zpusobem, jak a co maji delat. Asi by potrebovaly vic zamestnat :mrgreen: , aby nemely cas na blbosti :lol:

 
KačuliKačka
Neúnavná pisatelka 17163 příspěvků 15.03.11 13:43
Meg

souhlasím s krásným deníčkem ohledně diskusí. Já už preventivně raději nikam nepřispívám… vždy se pak někdo sesype a „kamenuje“ mě za osobní názor na danou věc. :nevim:

Napsala jsi to krásně, ted je otázka, aby si to k srdci vzali i ti, kterým je tento deníček určen ;-)

 
Jura007
Neúnavná pisatelka 18319 příspěvků 16.03.11 21:48

Jakkoliv to bude znít divně, tak dnešní doba je rájem pro nekonformní názory. Ještě před 80 lety se na vesnici za „odlišnost“ trestalo vyloučením z veřejného dění. Před 200 lety člověk nedostal šanci uživit se. A že to chlapi nedělají…? Ti se tě budou snažit zpacifikovat jinak - v rovině vydělávání peněz… (radši nebudu rozebírat, je to příliš čerstvé).

Příspěvek upraven 16.03.11 v 21:49

 
MegK
Kelišová 7106 příspěvků 18.03.11 00:09

Všem děkuju za reakce :)

Juro stalo se něco?
Pokud jo napiš SZ :hug:

 
poletucha poletava  03.05.11 23:30

naprosto stebou souhlasim akt konecne to tu nekdo napsal :potlesk:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama