Nevzdávám se

Snažení

Na stránkách eMimina jsem zaregistrovaná od června. Dozvěděla jsem se díky nim mnoho věcí, o kterých si se mnou nikdo nepovídal a i mně bylo trapné ptát se svého gynekologa. Oblíbená věta, že gynekolog má být vaše nejlepší kamarádka, prostě nevyšla.

V červnu mi manžel po 6 letech našeho soužití řekl, že už by si moc přál miminko. Byla jsem překvapená, ale na druhou stranu plná očekávání a zvláštního pocitu, že se děje něco důležitého.

Nikdy jsem nebrala HA, celkově žijeme zdravě, sportujeme, prostě ideální předpoklady k početí miminka. Ouha, to jsem se spletla. Při další a další příchozí MS mi pomaličku padaly růžové brýle z očí. Ty spadly úplně, když jsem samovolně potratila. I tak jsem se nevzdávala a pořád si říkala, to není možné, že my tu smůlu prolomíme.

Po dalších měsících už jsem si tak jistá nebyla a navštívila gynekologa. Ten se mi v podstatě vysmál do očí, že co bych chtěla, a když se nám to po víc jak roce nepovede, až pak za ním mám přijít a snad něco začne řešit! Docela šok. Ale ustála jsem to a chodím k jinému dr.

Nyní nás čekají Vánoce a nový rok. Miminko zase nepřišlo. Snažíme se pořád, ale nadšení a kupování těhotenských testů, mě pomaličku přechází. Přistupuji k tomu úplně jinak. Miminko najednou není to jediné, co bych moc chtěla. Možná vám to přijde špatné, ale je to tak pro mě lepší, lépe se mi večer usíná.

Vím, že jsou mnohem horší případy, ale potřebovala jsem ze sebe shodit tu masku, kterou nosím 7 měsíců na obličeji, že jsem v pohodě, nic mě netrápí a hlavně mi vůbec nevadí, že nemáme miminko. Ale nevzdávám to, jsem ve znamení lva, a ten se přeci nikdy nesmí vdát bez boje!

Hodnotilo 5 lidí. Score 3.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Peczka
Extra třída :D 12557 příspěvků 08.12.11 06:24

Jsme na tom stejně. Ja už taky začínám přecházet do fáze, kdy miminko pro mě není priorita. Je to tak nejlepší než na to být tak dlouho upnutá. Věřím, že se co nejdříve zadaří a příští vánoce budete 3 :hug:

 
Jiti88
Kelišová 5974 příspěvků 08.12.11 08:09

držím palečky, ať to brzy vyjde..

 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 08.12.11 10:38

Držím palce, ať se brzy zadaří. Nám u prvního dítka trvalo 9 měsíců, než se nám podařila „výroba“. Už jsem se domlouvala, že po novém roce si nechám udělat vyšetření a na podzim se zadařilo. A druhé nám trvalo už jen 5 měsíců. Někdy to chce čas,a by se knám nasměrovalo to pravé děťátko :)

 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 08.12.11 10:38

Držím palce, ať se brzy zadaří. Nám u prvního dítka trvalo 9 měsíců, než se nám podařila „výroba“. Už jsem se domlouvala, že po novém roce si nechám udělat vyšetření a na podzim se zadařilo. A druhé nám trvalo už jen 5 měsíců. Někdy to chce čas,a by se knám nasměrovalo to pravé děťátko :)

 
Pengetra
Stálice 70 příspěvků 08.12.11 12:52

Nevzdávejte to! Nám to trvalo skoro rok. Ono se zadaří. Prý 1-2 roky normální stav. Jen málo těm to vyjde napoprvé. Držím pěsti :kytka:

 
katoosa
Ukecaná baba ;) 1771 příspěvků 08.12.11 16:53

Ahojky my se snažíme už 5 let a pořád bez vysledku, taky si říkám jestli já se vubec jednou dočkám

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26449 příspěvků 08.12.11 18:27

Ono to prijde az to nebudes cekat.A to,ze ted neni dite priorita je normalni stav potom,co to clovek vzdava a nema uz chut bojovat.Je to normalni reakce-taky jsem to tak mela a pak me prekvapil tehotensky test v dobe kdy,jsem to snad ani uz nechtela :D
Vam to ale vyjde-nesnazite se leta jako nektery tady,takze odvahu Lvice :mrgreen:

 
nonynka8
Ukecaná baba ;) 1910 příspěvků 08.12.11 18:47

Děkuji všem za milé názory. Potěšili jste mě :kytka:

 
verulenka
Generální žvanilka 21581 příspěvků 09.12.11 08:10

Držím palce, určitě jsi bojovnice, neboj vyjde to :kytka: . Je asi dobře, že to není tvůj jediný cíl, budeš uvolněná a než se naděješ … :srdce: Mně nepomohlo ani to, že jsem se na to „vykašlala“, ale je to tím, že na to stejně v duchu neustále myslím. Nicméně, už jsem to vzdala, jsem smířená, že ne každému je dáno. Měla jsem limit do roka /po potratu/, nestalo se nic. Rok se sešel s rokem a jen prázdno. Život jde dál.

 
PetraP86
Zasloužilá kecalka 629 příspěvků 09.12.11 13:09

My na tom byli stejně, hodně jsem se na miminko zaměřila a nemyslela na nic jiného. Když se nedařilo, přestávala jsem na to myslet a soustředila jsem se na jiné věci… A ejhle po roce a čtvrt tam najednou byli // :) Přeji hodně štěstí a držím pěsti :)

 
Anonymní  18.12.11 22:59

Ahoj Nony,
moc dobře si pamatuju jak jsem vždycky dem před MS dělala těhu test…(MS jsem měla nepravidelnou, ale pravidelně se mi dařilo testovat den před) a taky jak po roce snažení mi pan doktor řekl, že mimi jen tak nebude…a taky jak jsem nakonec začala řešit jiné věci, přihlásila se na další VŠ :lol: a to byl zřejmě ten moment, kdy si tělo řeklo, že mě dostatečně překvapí a nasadí záškodníka, který překazí moje veškeré náhradní plány a na nějakou dobu mě zavelí do postele :pankac: Tak držím palce ať se daří udržet klid a pohodu…a prostě se měj fajn :kytka:

 
Verun83
Kelišová 5581 příspěvků 69 inzerátů 19.12.11 12:26

Ahoj Nonynko, my se s přítelem snažíme od ledna. a jak píšeš, ten zvláštní pocit, ten jsem měla taky :kytka: byla jsem nadšená :) ale nadšení se po půl roce snažení vystřídalo s naštváním, že to není dle mého očekávání. teď už jsem ve stádiu, kdy na to samozřejmě myslím, ale už nečekám. netestuji. koupila jsem si roční členství do fitka a začla jsem makat na své postavě :dance: a taky jsem lvice ;) a věřím že vše má svůj smysl. miminko přijde, až ono bude chtít. takže jsem to přestala hrotit. takže přeju hodně sil a pozitivní energie :kytka:

 
niceta  06.01.12 18:10

Moc hezky napsaný. Rozhodně se nevzdávej, ale děláš taky moc dobře, že se snažíš myslet i na něco jiného :palec: Taky jsem tohle řešila a i s doktorem jsem to měla stejně … ale jakmile jsme se začali soustředit na něco jiného než na miminko (v té době jsme měli mít svatbu) tak nám to vyšlo. Teďka jsem ve 30tt a malá nám už teďka dělá radost. Hlavu vzhůru, jednou to výjde :) Držím palce :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama