Normální den

Rodičovství

Když byl syn maličké miminko, pořád jsem si říkala, že je s ním hrozná nuda. Přála jsem si, ať už umí to a ono. Za pár dní mu bude rok a už mě rozhodně nenudí.

Je něco málo po páté, z pokojíčku slyším kňourání. Rychle se otočím na druhý bok a tvářím se, že nic. Kňourání zesiluje, a ač ateistka, modlím se ke všem bohům, které znám, aby ještě chvilku spal. Kňourání přešlo do řevu. Je jasné, že tohle už nedopadne. Nastává souboj nervů s manželem. Kdo vydrží déle vzdorovat. Po 30 vteřinách rozlepuji oči, odhazuji deku a pokouším se vztyčit. Po tmě našátrám župan, otevřu dveře do pokojíku a dojdu k postýlce. Synáček se tváři rozmrzele, že je vzhůru :-/

Beru dítě z postýlky a… no moment co to tam je za hromadu? Jo aha kapesníky. Já trdlo nechala celou velkou krabici na stolku vedle postýlky. Dítě odkládám na zem, vztekle rvu kapesníky rozložené na prvočinitele do koše. Když už jsem se do toho tak pěkně pustila, vyměňuji i prostěradlo. Beztak už vypadá hrozně. Hotovo. To se mu tam ale bude krásně spinkat! Dítě mezitím stojí u svojí skříňky a vybírá si dnešní outfit. Co se mu nelíbí, letí na podlahu.

Hromada pod jeho nožkama dosahuje rozměru Sněžky. Vesele výská a culí se na mě. V hlavě mi zní cimrmanovské: „žehlení, žehlení, konce tomu není…“ Z hromady vytahuji namátkou punčochy, bodýčko a potomka. Vše odkládám na přebalovací pult a uléhám na syna. Začíná náš soukromí zápas s nejistým vítězem. Svlékám pyžamko, plenu otírám zadek mokrým perlanem. Syn předvádí obloukovou klenbu a vztekle kopne do misky s vodou. Mám mokré nohy a župan. Počítám do deseti a v rychlosti na něj navlékám vše potřebné.

Odcházíme do koupelny. Čistím oba synkovi zuby. Dvakrát se mě pokusil kousnout, ale to mě nerozhází. Vše patřičně komentuji a snažím se tvářit optimisticky. Při pohledu do zrcadla jsem trochu vyděšená. Honem umýt obličej, zuby, učesat. No už je to trochu lepší. Syn není zřejmě spokojen s tím, jak jsem mu provedla zubní hygienu, a pije manželovu mentolovou ústní vodu. Asi má grády, protože trochu fňuká.

V obýváku ho odkládám na zem a pouštím ranní zprávy. Jdu si uvařit kafe a synovi dělám pití. Beru z lednice jogurt a jdu snídat. O kojení syn zájem moc nejeví, zato můj jogurt ho láká. No fajn, tak se šábneme. Po dojedení vyhodím kelímek do koše, což v potomkovi vyvolá záchvat vzteku, jak jen si dovoluji sníst vlastní jídlo? Nevšímám si ho a jdu usrknout kávu k dalším ranním zprávám. Z kuchyně se ozývá šramot. Potomek si kelímek vyndal z koše, aby dojel zbytek jogurtu. Beru syna i s kelímkem do obýváku. Zavírám branku do kuchyně. Syn mezitím kreslí jogurtem po sedačce. Z ranních zpráv mám zase prd, ještě že jdou každých 30 minut. Utírám sedačku a vzbudím manžela do práce.

Vracím se do obýváku, do nohy si vrazím dřevěnou kostku, kleji jako pohan. Manžel mému buzení vzdoruje. Syn mezitím kreslí po sedačce pitíčkem. Otírám sedačku a do nohy si vrážím lodního piráta. Manžel vybíhá z ložnice v panice, že zaspal. S ublíženým výrazem se ptá, proč jsem ho neprobudila. Myslím si cosi o zadku. Palcem nakopává chodítko a já se v duchu škodolibě směji. Odchází. Syn ječí jak lodní siréna. Nesnáší, když někdo odchází a je fuk, jestli jsem to já, manžel, babička nebo pošťačka. Nedávno oplakal i odchod opraváře.

Usedám k televizi s vírou, že tyhle ranní zprávy už uvidím. Jo viděla, ale neslyšela. Zato syna slyší celý dům. Beru ho do náruče a snažím se ho uklidnit. Ukazuje na dudlík na zemi. Podávám mu ho. Položí si na mě hlavu a ve vteřině spí. Pokládám ho do postýlky. Rvu prádlo do pračky, pouštím myčku, v rychlosti házím hračky do krabic a z komory vytahuji robotický vysavač. Chlácholím ho, že synek spí tak se nemusí ničeho bát. Nebojácně vyráží do boje s drobky. Honem poklidit stůl. Dát židle nahoru, ať to můžu vzít pěkně z gruntu. Usedám před televizi, že si dám ty ranní zprávy. Na počtvrté to musí vyjít!

Na obrazovku se cpe Schimanski. Aha je skoro jedenáct. Tak nic. Jdu vařit oběd. Když je hotovo. Zasedám k eMiminu abych si v klidu přečetla deníčky. Z chůvičky se ozývá hulákání. Exuji ledové kafe a jdu pro syna. Rvu ho do sedačky, nasazuji jídelní kabát. Servíruji oběd. Syn se učí jíst sám. Ač je velký jedlík, obědu moc nedal. Házím to do koše. Po jídle otírám jeho, sebe, židličku, zdi. On mezitím stojí u koše a bagruje oběd do pusy po hrstech. A pak že mu nechutná. Umývám ho a jdu likvidovat to, co vytahal z koše. Zpoza barového pultu se ozývá zoufalé pípání. Ach jo zapomněla jsem odnést vysavač a syn na něm zkouší jezdit.

Odpoledne se nese v podobném duchu. Maluje na sedačku pitím i jídlem, z koše na pleny vytahuje igelit. Role stojí přes stovku a my s ní máme obtočeného houpacího kohouta. Z koše na látkovky vytahuje počurané plenky a nosí je po bytě. Rozmotává celou roli toaleťáku, vykusuje tlačítka z ovladačů. Než zlikviduji jednu katastrofu, vyrobí jinou.

Večer přichází manžel. Hurá spása. Vrážím mu potomka do náruče. On ho vykoupe, oblékne do pyžamka, podle zvuků se jim to oběma moc líbí (předpokládám, že syn provádí cvik Vítězný oblouk a řve). Tatínek ho ukládá ho ke spánku. Za 15 minut se vynoří z pokojíčku. Super dneska jde sám, sny usnul na poprvé! Večeříme, zalehnu na sedačku. Prý na co se budeme dívat. Na zprávy. Po 5 minutách jsem tuhá jako prkno. V deset se budím. A hle, jdou noční zprávy. Koukám asi 2 minuty a z chůvičky se ozývá mamamama. Jdu se kouknout co se děje. Asi špatné sny. Pohladím, uložím, počkám, až usne. Doprčic, zprávy jsou v tahu.

Usedám k internetu a studuji, co se tedy vlastně na tom světě děje. Oči se mi klíží. Dám si sprchu a jdu spát. Ještě kouknu na hodiny 23:50. Budí mě řev. Kouknu na hodiny 0:01. Super. Jdu nakojit. Pohladím, uložím, roztahuji cestovní matraci vedle postýlky. Počkám, až syn usne a pak vypadnu. Budím se kolem půl páté na cestovní matraci. Plížím se do svojí postele. Lehnu, usnu. Budí mě kňourání. Koukám na hodiny. Je něco po páté. Otáčím se na druhý bok. A jedeme od začátku. Hlavou mi běží jediná myšlenka. Co budu sakra dělat, až budeme mít další dítě?

P. S. Omlouvám se za délku a děkuji všem, kteří vydrželi číst až do konce.

Hodnotilo 47 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Radu 20
Závislačka 2775 příspěvků 23.01.13 00:11

Dokonalý… vtipný a asi i reálný… mám z toho docela obavy… už jen z toho ranního vstávání v 5 uuuuu 8o

 
hacko111
Kecalka 327 příspěvků 23.01.13 00:56

Krásně napsaný! :palec: :mrgreen:
Děsím se, až dojdeme do fáze - vstávání v 5

 
emaf
Ukecaná baba ;) 1810 příspěvků 23.01.13 01:16

Moc jsem se pobavila :) :palec:

 
Elísek22
Kecalka 377 příspěvků 23.01.13 04:40

Super denicek, moc pekne jsi to napsala. Dobre jsem se po ranu pobavila:palec: :kytka:

 
Ilonka007
Kecalka 327 příspěvků 23.01.13 07:25

Moc hezky napsaný… Pobavila jsem se :palec: Tomu se říká pravá mateřská DOVOLENÁ :lol:

 
Prcek88
Extra třída :D 12506 příspěvků 23.01.13 07:34

Opravdu užasný deníček :pankac: :pankac: :pankac: :pankac: :pankac:
Hodně mě pobavil a zárověn i trošku vyděsil :mrgreen: Malej má 8měsícu a už to u Nás vypadá podobně :mrgreen:
Skvěle napsané :pankac:

Příspěvek upraven 23.01.13 v 07:35

 
Krejzarka  23.01.13 07:46

Úplně rozumím, mám dva kluky 2,5 let a 10 měsíců a s tím starším od jeho narození vstáváme furt v 5 nejdéleš v půl 6 :-) a to fakt do teďka.. Do toho se párkrát probudí v noci ten mladší a já jsem úúúppplnněěě mrtvá :-) Popsala jste to úplně přesně jak to chodí u nás :-)))

 
Misheila
Kelišová 5697 příspěvků 23.01.13 07:49

Výborný deníček, jak z nějaké komedie ale reálné…jsem zvědavá na tu naši princezu :mrgreen: :mrgreen:

 
-Evka-
Závislačka 3126 příspěvků 23.01.13 08:11

Druhé dítě by bylo i spavé, ale naučilo se vstávat podle prvního:-) Pro potěchu po sedmém roce se jim už nechce vstávat do školy a o víkendu někdy vydrží i déle než do sedmi:-)))

 
Mína13
Generální žvanilka 20807 příspěvků 23.01.13 08:13

Už dlouho jsem se takto nepobavila :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

co mi to jen připomíná? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 23.01.13 08:14

Děkuji za pochvaly. jsem ráda že se deníček líbí :) Manžel po přečtení řekl, že přeháním :cert:

 
Run
Generální žvanilka 20184 příspěvků 23.01.13 08:25

Dobrý, malá jede podobný sestavy - vítězný oblouk mě dostal, ten důvěrně znám :mrgreen:

 
kerrankin  23.01.13 08:29

Moc hezký deníček, akorát v jeho kontextu nechápu tvůj druhý metřík :mrgreen:

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 23.01.13 08:42

@helenkka tož su odvážná žena né :lol:

jsme přesvědčená že dvě děti nerovná se dvojnásobná spoušť, proto mi přijde jednodušší likvidovat bordel po dvou dětech zároveň než po dvou dětech po sobě jdoucí ve větším odstupu :think:

prosím ty matky co mají praxí vyzkoušeno, že se pletu ať mi moje iluze neberou jinak budeme mít jedináčka :mrgreen:

Příspěvek upraven 23.01.13 v 08:46

 
Paja01
Ukecaná baba ;) 1087 příspěvků 23.01.13 08:44

Fakt jsem se pobavila :palec: jsme zvědavá, jak se budu bavit za pár měsíců, až budu v noci vstávat. :mrgreen:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 23.01.13 08:50

:mrgreen: Super deníček! A s dalšími dětmi to bude stejné s jedním rozdílem - tobě už bude všechno fuk.

 
Malaqi
Ukecaná baba ;) 2302 příspěvků 23.01.13 08:53

Nádhera!!! Čtivé a vtipné :potlesk:. A děsím se toho, jak moc reálné…

 
jitka0705
Zasloužilá kecalka 818 příspěvků 23.01.13 08:58

:palec: Tak tenhle deníček nemá chybu a myslím, že se s ním ztotožní většina maminek :mrgreen: :potlesk:.

 
lucienne
Neúnavná pisatelka 16065 příspěvků 23.01.13 09:10

Moc pěkný a vtipně napsaný. :potlesk:

 
janees
Kecalka 437 příspěvků 23.01.13 09:19

Včera jsem taky měla to štěstí vstávat o páté :zed: dnes mě ale malá obšťastnila a dala si spánek až do sedmi hurááá :dance:
Jinak přesně jak píšeš na začátku - děsně se těším, až bude „něco“ dělat, teď se teprve učí přetáčet. Ale když si čtu tvůj děníček (přestože jsem se i nahlas nasmála), asi budu za tohle naše období vděčnější :)

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 23.01.13 09:28

@Makinaa007 super. uklidnila si mě… :palec:
@janees my si taky dnes přispali až do 7!!! :dance: počítám že to bude vykoupeno horším spánkem večer :?
ono dělat „něco“ se velmi rychle mění v „dělat něco nepatřičného“ :lol:

 
Nespík
Povídálka 46 příspěvků 23.01.13 09:31

Tak to je super :D

 
llena
Závislačka 3115 příspěvků 23.01.13 09:38

Krásně popsaný běžný denní režim matek :-D :mrgreen: :mrgreen: To jsem se teda nasmála po ránu :mrgreen:

 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 23.01.13 09:45

Naše obě děti naštěstí spí dlouho, staršího jsme naučili, že k nám do postele může, až když je ručička nahoře a malá na 8 funguje to a Bára už spí klidně i do půl 9!!Hurá, takové manévnry jsem měli ještě neůdávno:) A přes den je to tady jako v blázinci:)Na druhou stranu už si vyhrajou sami a když se nedívám do pokoje, kde si hrajou, tak je to pohoda, podestýlku uklidím, dkyž usnou:)

 
Nika079
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 23.01.13 09:48

Krásný deníček :pankac:, děkuju za ranní porci dobré nálady! My jsme ve fázi - hurá, už leze x nemohl by ještě pár týdnů počkat?! Všem maminkám pevné nervy :hug:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 23.01.13 09:53

Pecka čtení!!! :lol: :lol: :lol:

 
nika.jed
Povídálka 15 příspěvků 23.01.13 09:55

Taky se těším až můj sotva třítýdenní prcek bude trochu komunikativnější… ale jak vidím, zas až taková sranda to nebude :-) :mrgreen:

 
Novire
Neúnavná pisatelka 19319 příspěvků 23.01.13 10:18

Dva (a více), mají výhodu, že se od určitého věku zabaví sami. Aktuálně nejmladší spí a starší dva ošetřují dinosaura po zásahu atomovou bombou :mrgreen:

Nevýhoda je, že vzniká více konfliktích situací s možností vyustění ve velmi hlasitý a několikanásobný řev. A nepomůže mít doma všechno 2× a vícekrát.

JAko dalším pozitivum vidím, že jak rostou, jsou schopní likvidovat po sobě následky činnosti sami. Akorát s emusí začít včas. U nás koupeme v šest a úklid začíná v pět :-)

PS: vstávám v šest, což je furt lepší než v pět :hug:

Příspěvek upraven 23.01.13 v 10:18

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 23.01.13 10:23

@Novire tak je pravda že k úklidu se ho taky snažím vést. před chvílí jsem mu dala hadr aby otřel sedačku. napřed se ho pokusil pozřít, pak mě s ním radostně otřel obličej a nakonec jsme se dopracovali společnými silami k otření sušenky z pohovky.

ošetřování dinosaura po zásahu atomovkou je super :palec: :palec: :palec:

 
medvidek  23.01.13 10:25

Super deníček. Máš můj obdiv. Vstávat ráno v 5 je pro mě nemyslitelný.

 
niikkii
Povídálka 42 příspěvků 23.01.13 10:42

Perfektni :)

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 23.01.13 11:17

Teta taky řešila brzké vstávání dcerky (1rok),budila se ji tak pětkrát za noc, poté co přestěhovala postýlku ksobě do ložnice malá v klidu spinká celou noc. dává ji lehnout v 21 h. večer, vstává kolem osmé někdy i deváté. Po obídku spí jen hodinu…super deníček

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 23.01.13 11:22

@jediný andílek náš prcek taky spinkal s námi v posteli, poté v místnosti. jenže co se manželovi rozjela alergie se z jeho strany postele linou zvuky za které by se nemusela stydět motorová pila takže byl prcek (a částečně i já) odstěhován. nepřipadá mi že by mu to nijak vadilo :think:

 
Gloaming
Závislačka 3926 příspěvků 23.01.13 11:24

Řekla bych, že celý den budu mít úsměv na rtech. :mrgreen: Moc vtipně napsaný. :palec:

 
Uživatel je onlinekocholo
Kelišová 6695 příspěvků 1 inzerát 23.01.13 11:39

Moc jsem se pobavila :potlesk: Snad tě uklidní, že s prvním jsem si prošla to samé a s druhým dítkem tohle neznám. Takže šance tu je :D

 
Delfínek.W
Kecalka 308 příspěvků 23.01.13 11:40

Skvělý deníček :palec: :D

 
Sparkl
Zasloužilá kecalka 894 příspěvků 23.01.13 11:41

Moc pěkně napsané :) Moc jsem se u toho zasmála. :potlesk:

 
jamelman.terez
Závislačka 3122 příspěvků 23.01.13 11:44

:palec: mooc pěkný :lol: :lol: :lol: :lol:

 
Sefa
Kecalka 465 příspěvků 23.01.13 11:56

Děkuji za deníček, nasmála jsem se jak už dlouho ne :lol:, u nás je to absolutně stéjné, dcerka bude mít v neděli rok :D. Myslela jsem si, že něco dělám špatně, ale ono je to všude stéjné :palec: :lol:

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 23.01.13 12:04

@Sefa no nekecej. Matýsek bude mít rok taky v neděli :lol:

jsem ráda že sem vás pobavila. hold tohle se nedá brát jinak než z humorem i když občas musím počítat do milionu aby ty svoje chlapi (i manžela je občas dost) nezabila :lol:

 
Sefa
Kecalka 465 příspěvků 23.01.13 12:30

Jj, malá se narodila 27.1 2012 v 18.40 :kytka:… doufám, že budeš psát další a další deníčky, protože já to takhle vesele nevidím :lol:

 
luluso
Kecalka 141 příspěvků 23.01.13 12:30

Opravdu povedene napsany denicek :potlesk:
Ranni vstavani mi opravdu nedela dobre a mam pocit, ze bych to asi neprezila. Dcera je nasesti nocni sova, stejne jako ja a manzel.
Preji hodne sil. Takhle caste a casne vstavani je nekdy na masli. Kdo si nevyzkousi, nevi o cem je rec. Ono se to par dni da vydrzet, ale existovat takto nejaky ten mesic ci rok je opravdu narocne. Preji co nejklidnejsi a nejdelsi spanek. :kytka:

 
petulle
Kecalka 339 příspěvků 23.01.13 12:33

:potlesk: fakt dobrý deníček, dost jsem se pobavila :mrgreen:

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 23.01.13 12:35

@Sefa to víš že napíšu. Ať vidíš že v tom nejsi sama :palec:
@luluso já si pamatuju jak jsem byla vždycky vytočená když mi zvonil budík do práce v 6:45! dneska bych měnila a ještě bych oblízla všech deset :)
Maty je bohužel skřivan, nechápu po kom to má :nevim: zřejmě nějaký infekční gen, protože po nikom z celé rodiny to zdědit nemohl…

 
Mrs.M
Extra třída :D 12639 příspěvků 23.01.13 12:37

Výborné čtení :lol: nejlepší hláška - vykusování tlačítek z ovladače a vítězný oblouk :D jsem zvědavá na sebe jak to jednou zvládnu :mrgreen:

 
Lenczii
Kelišová 6067 příspěvků 23.01.13 12:47

Jsem si poprskala monitor, když jsem četla, jak obrečel odchod opraváře :lol:
:palec:

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 23.01.13 12:56

@Tůmička zvládneš to jednoduše. zavrhni myšlenku že spánek je k životu potřeba. Není. zjistíš že se dá přežít ze sušenek, sucharů, vody a Gravimilku, až budeš běhat s kočárkem venku ve 4 ráno (protože jinak dítě neusne) zjistíš že jsou na tom lidi hůř, protože i v tuto dobu chodí do/z práce. zjistíš že všechno doma se dá udělat jednou rukou, na dalších cca 6 měsíců po porodu můžeš uklidit vidličky a nože- nebudou potřeba, konzumují se jen jídla lžící. močový měchýř nabude do obrovských rozměrů zatímco žaludek se smrskne neb na vlastní potřeby není čas a orgány se evolučně přizpůsobí.

a když už budeš mít opravdu ty největší nervy, budeš naštvaná na celý svět a touha chytit dítě za zadek a vrazit mu hlavu do ledové vody bude blízko realizaci, tak ten malej satan zvedne ruce, ubulenou tvářičku mu protne úsměv a z pusiny vypustí MAMA padneš na zadek a budeš si říkat, že máš nejlepší dítě na světě! hold nás mají ty pacholci na salámu :*

 
Adona-i
Zasloužilá kecalka 883 příspěvků 23.01.13 13:20

Výborně napsané. Taky jsem to tak prožívala a dneska se mi po tom stýská.

 
obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 23.01.13 13:31

Haha, fakt moc vtipne napsany, jako obcas mi trhaly oci nejaky ty hrubky, nicmene jsem se taky hezky zasmala :D

a se dvema detma - muj manzel rika, ze nechape, kdyz nestiham - vzdyt mam na ty dve deti prece dve ruce ne?? :twisted:

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1705 příspěvků 23.01.13 13:37

Super deníček. Mezi dětmi mám dva roky a když se malý narodil, tak jsem si říkala: „Co jsem proboha celý den dělala, když jsem mělo jenom jedno dítě“. A o hubu je to pořád, i po čtyřech letech! ;)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama