Normální porod? Ne, děkuji

Porod

Tak jsem tady s dalším deníčkem a tentokráte porodním. Naše slečna raketa přišla na svět za zvláštních okolností 27.10. Většina mých deníčků obsahuje slovo NORMÁLNÍ asi z důvodu nedostatku jakési normálnosti v naší rodině. A to už po generace holčiček...

Pro ilustraci pár historek našich dam: Prababička se drápala v devadesáti letech na smetiště, pro bezinky na šťávu, kde se několik následujících desítek minut válela jak kaňour, když se jí zlomila hůl. Babička v 80 letech při jízdě na kole pro sádlo sklouzla po jinovatce a zlomila si na dvakrát ruku, ale ve snaze být doma co nejrychleji nasedla zpět na kolo a dojela, před odjezdem na chirurgii sádlo ještě vyškvařila. Moje matinka se nedávno přivázala k větvi, kterou si pod sebou nejen příslovečně podřezala. Naštěstí ona i větev zůstaly viset o kus níž na jiné větvi. Ale tenhle deníček je no „normálnosti“ naší dámy nejmladší…

Je 24.10. přijíždím na běžnou kontrolu do porodnice. Na monitoru nic moc kontrakce, miminko (neznámého pohlaví) je v pořádku. Závěr: porod se nechystá, hrdlo sice proměklé, ale čípek stál. Otevřená těsně pro dva prsty.
Večer povolávám mojí maminku na hlídání prvorozeného, neb je jasné, že v noci pojedeme. Bolístky sice slabé, ale pravidelné po 5 minutách. Zakecáme se u kafe, manžel usíná, tak to taky zkouším. Kupodivu to jde.

25.10. bolesti jsou pořád slabé, ale pravidelné, tak ráno pojedeme pro jistotu na kontrolu. Nález stejný. Dva prsty, čípek zachovalý. Pro jistotu v neděli na kontrolní monitor.

Další den se nic neděje. 27.10. se kolem desáté vypravujeme všichni tři z domu. Jedeme do porodnice. Ze zvědavosti stopuju cestu. 13 minut od domu k bráně. Manžel se jde se synem projít po okolí a já jdu na kontrolní monitor. Miminko spinká, takže se musí přetáčet. Po čokoládě začne dělat psí kusy a všechno je fajn. Ještě lékařku prosím o vyšetření, jestli není nějaký zajímavý postup. Dva prsty, čípek zachovalý. Mám chuť doktorku bouchnout, že nemá lepší zprávy. Jsem 39+4 a navrhuji Hamiltona. Doktorka nemá nic proti, ale na porod to prostě nevypadá. Pořádně ani necítím, co vlastně dělá. Vyšetření od jejího kolegy bolí víc.

No nálada nic moc. Na dnešek jsme si naplánovala porod. Syn je 27. ledna a bylo by pěkné mu pořídit k „narozeninám“ sourozence. Pro zlepšení náladičky mě zve manžel na parádní oběd. Venku azuro, sluníčko svítí, syn spinká v kočárku, tak jdeme kousek pěšky. Sedíme na zahrádce a já neodolám slabému vinnému střiku. Trochu mě dloube podbřišek, ale to jsou určitě jen poslíčci. V klidu se nadlábneme a jedeme domů. Cestou mě dvakrát zabrní v břiše, ale žádná síla.
Kupujeme si dortíky a volám mámě, že k porodu to není. Když jsme přišli domů, nakládám se do vany. Bolesti odeznívají, tak si dělám legraci, že v ní budu až do porodu. Asi za půl hodiny cca v půl čtvrté z ní nakonec vylezu. Bolesti trochu zesílily, ale pořád nic závratného. Jsou po 3-4 minutách, ale nijak šíleně nebolí. Volám mámě, že večer uspíme prvorozeného a vrátíme se do porodnice. Pro jistotu voláme i bratrance, kdyby bylo potřeba vyjet dříve než dorazí máma. Přece jen bydlí 5 minut od nás.

Po čtvrté hodině se mi chce už hodně na velkou. Říkám si, že mám jen průjem a udělám ze sebe blázna dalším planým poplachem. Při zatlačení na záchodě ve mně luplo. Nějak netuším, jestli to byla voda nebo ne. Pro jistotu poskočím a v tu chvíli je pode mnou loužička. Křičím na manžela, ať spustí porodní alarm, že mi prdla voda. Čumí na mě jak z jara. Naštěstí pochopí a hned volá bratrance i mámu. Všichni se okamžitě vydávají na cestu. Díky bohu, že bratranec sportuje a dobíhá už za 4 minuty. Manžel mě mezitím obléká. Já mám hlavu zabořenou do deky a řvu, že kolik hodin tohohle nedám. Království za císaře a epidurál.

Bratranec je uzavřen do obýváku a mě manžel obouvá. Od prasknutí vody dostávám druhou kontrakci, ale bolí jako sviňa. Klátím se na židli a dýchám. Manžel mě zvedá a táhne mě k výtahu. Když výtah vyjíždí nahoru, oznamuji manželovi, že do porodnice na Mělník to rozhodně nestihneme. Oněch 13 minut mi připadá jako konec světa. Manžel rozhoduje, že DOJDEME do porodnice místní, kterou máme 300 metrů od domu. Ve výtahu na něj ječím, že POJEDEME, ne půjdeme. Je naštvaný, že na takovou vzdálenost musí startovat.

Při vystupování z výtahu se zmáhám už jen na jediné slovo. SANITKU! Kouká na mě, jak kdybych mu řekla, že jsem čínský bůh srandy. Začne se nadechovat, aby mi vysvětlil, že volat sanitku, která má stanoviště 50 metrů od našeho vchodu, aby mě odvezli do nemocnice vzdálené 300 metrů, je logistický nesmysl. Z posledních sil zařvu SANITKU A DĚLEJ. Naštěstí dál nedebatuje. Však za hysterku budu já.

Vysvětluje dispečerce, kde že bydlíme a co se děje. Ta nechápe, proč je voláme a nejedeme do nemocnice. Já už bezmála omdlívám. Moje hysterie dostupuje vrcholné fáze, zařvu, ať nesere a jede (čímž se jí dodatečně omlouvám). Radí manželovi, ať mě položí. Stojíme na silnici uprostřed sídliště. Je čtvrt na pět a kolem panuje čilý ruch. Manžel mě táhne do auta. Doslova mě hodí na zadní sedadlo. První, co mě napadá, je, že jestli porodím tady, tak už nikdy ty sedadla nevyčistím.

Přijíždí sanitka. Ne po silnici, ale přes obrubník a trávu rovnou k našemu autu. Prodýchávám další kontrakci a po ní mě vystrkují z auta. Přelézám na lehátko a fofrem mě zatlačují do sanitky. Manžel se ještě ptá, jestli jedou na Mělník nebo k nám. Ujišťují ho, že do místní porodnice, protože nebudeme zbytečně riskovat porod v autě. Přichází další kontrakce, doktor mi stahuje gaťky. Asi pět vteřin kouká a pak mi dá povel zatlačit. Ještě než stihnu popadnout dech, chytám sestřičku za ruku. Na tlačení už prakticky nedošlo. Miminko vyletělo jako Sputnik. Ptám se na pohlaví. Chvilku si nerozumíme, o čí pohlaví mám vlastně zájem. Sestra pochopí první a oznamuje mi, že máme dceru. Manžel ještě ani nevyndal tašku z auta a sanitka taky stojí na místě. Doktor ho pouští dovnitř a gratuluje k holce. Manžel mění barvy rychleji než chameleon na diskotéce. Raději ho rychle posadí a vyrážíme do nemocnice. Dcera nespokojeně ječí u mě na břiše a my vlastně pořádně nechápeme, kde se tam vzala.

Vždycky jsem nechápala, že se najde žena, co vlastně nepozná porod a může se jí stát, že porodí na cestě do porodnice. Dnes už význam slov překotný porod chápu. Dcera přišla na svět v 16:27.

Čtyři hodiny po propuštění z porodnice „protože se nic neděje“, hodinu po nástupu pravidelných kontrakcí a 10 minut po prasknutí plodové vody.

Hodnotilo 71 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
nikina3
Zasloužilá kecalka 855 příspěvků 04.11.13 00:15

UF, tak tohle je neskutečné!! Téměř u konce jsem se přistihla, že nedýchám a oči mi lezou z důlků, jak to vlastně dopadne :mrgreen: jsi hrdinka, klobouk dolů a moc gratulujeme! :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
Allons-y
Ukecaná baba ;) 1654 příspěvků 04.11.13 00:24

Ho ho ho hó!!! ty kráso! Gratuluju moc! :hug: :palec:, jak se to čírtě jmenuje?

 
LadyTommy
Extra třída :D 14794 příspěvků 04.11.13 01:01

:D jak jsem ráda, že mě nechali i při nijakém nálezu v porodnici, věřím, že kdybych poslechla doktorku a jela domů s „poslíčky“, tak píšu podobný deníček :mrgreen:

deníček se mi moc líbí, obdivuji, když někdo umí popsat porod s humorem :palec:

 
Lizinka3
Kecalka 393 příspěvků 04.11.13 01:04

Teeda gratuluju :) Cetla jsem to cele se zatajenym dechem :) Paradni

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30722 příspěvků 04.11.13 01:19

Tyjo, gratuluju k princezně, velice zajímavý porod, aspoň máš na co vzpomínat ;) mimochodem, podle metříku v diskusích koukám, že máš děti s úplně steným rozdílem jak já, taky na den přesně 22m :lol: a ke všemu můj mladší syn je o den mladší než tvůj prvorozený :mrgreen:

 
rachel55  04.11.13 06:33

Krasny prirozeny porod :mrgreen: moc gratuluju :kytka:

 
medvidek  04.11.13 07:02

Gratuluji k fofr porodu a k úžasné princezně :kytka: :kytka: :kytka:.

 
BABIES
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 04.11.13 07:06

Sputnik :D :potlesk: Gratuluju

 
joaska  04.11.13 07:17

To je mazec :mrgreen:

 
Kytkaa
Závislačka 3503 příspěvků 04.11.13 07:44

Super clanek. Uzasny porod hrozne zavidim a Vam vsem moc gratuluji :) A male moc moc zdravicka.. :kytka:

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 04.11.13 07:47

Bude to znít divně, ale tiše ti takový porod závidím. Po dvouch těžkých porodech jsem prohlásila, že kdybych rodila z minuty na minutu, třeba i na chodníku, byla bych raději :P

Příspěvek upraven 04.11.13 v 07:47

 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 04.11.13 07:49

Moooooc hezky. To musela bejt super akce!!! :dance:

 
lebudik
Ukecaná baba ;) 1850 příspěvků 04.11.13 07:52

Úžasný deníček :) Přeji všem moc zdraví a štěstí  :hug:

 
Anael
Echt Kelišová 7797 příspěvků 04.11.13 08:04

No fíha :lol:. Moc gratuluji :potlesk:

 
Lacenka
Neúnavná pisatelka 18644 příspěvků 04.11.13 08:05

Vítej v klubu "překotný porod” jak povedome vyprávění, gratuluji ke chladné hlave co si zachovala a sanitku zavolala. Jsi úžasná.

 
Run
Generální žvanilka 20201 příspěvků 04.11.13 08:11

Tak ještě jednou gratuluju :hug: Bude třetí? :mrgreen:

 
Petiik
Ukecaná baba ;) 1848 příspěvků 04.11.13 08:14

Fíííhaaa, tak takový je teda význam slovního spojení „překotný porod“ :lol: Moc gratuluju k holčičce :kytka:

 
Lenik82
Povídálka 14 příspěvků 04.11.13 08:22

Moc gratuluji;-) to byl opravdu adrenalinovy porod…ale zase rychly… :potlesk:

 
Petttruše
Extra třída :D 10026 příspěvků 04.11.13 08:24

:potlesk: :potlesk: :potlesk: „super“ porod a gratuluji ke Sputniko-holčičce :D :kytka:

 
Koty
Závislačka 3699 příspěvků 04.11.13 08:29

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: jóóóóóó, to znám a jde to ještě rychleji ;) do třetice to zvládnete doma jako profící :P Moc gratuluju ještě jednou, parádně jste to zvládly, holky :potlesk:

 
suricata
Kelišová 6604 příspěvků 04.11.13 08:34

Gratuluju a přeju, at jste zdravé. Co Maty? jak se mu líbí ségra?

 
goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 04.11.13 08:47

Paráda, to byl fofr. :lol:

 
Verca1989
Echt Kelišová 9467 příspěvků 2 inzeráty 04.11.13 09:05

Krásný deníček, jsem ráda, že jsem si mohla počíst detaily :) I tady posílám ještě jednou velikou gratulaci, ať vám Stellinka dělá jen samou radost :) Co na sestřičku říká Matýsek? :kytka:

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 04.11.13 09:20

8o 8o 8o tak to je masakr :lol: moc gratuluju… tohle je jak porod z filmu :D

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26171 příspěvků 04.11.13 09:45

Váááu :mrgreen: :pankac: :potlesk:

 
Susanna
Generální žvanilka 21057 příspěvků 04.11.13 10:00

Tak to je mazec :pankac: Gratuluju ke Stellince :kytka:

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 04.11.13 10:09

Diky za gratulace. Je fakt ze to byl fajn porod. Mala me nestihla ani moc znicit takze uz zase litam.
@Sibyla0 hele treti asi nebude. mam strach ze bych si nevsimla ze jsem porodila :lol:
@Verca1989 Matysek segru naprosto zboznuje. Pomaha prebalovat, chova, porad na no cumi. Ale je moc hrr tak ho musime hlidat aby ji neutrhnul hlavu

 
Káťa.21
Zasloužilá kecalka 886 příspěvků 04.11.13 10:14

Ty jo paráda a gratuluji..mně se stalo něco podobného, příjezd do porodky-kontrakce po 3 min. bohužel otevřená na jeden prst, takže si prý ještě počkáme..no a do hodiny malej na světě..také překotný porod.. :)

 
Uživatel je onlineLynette
Echt Kelišová 7673 příspěvků 04.11.13 10:18

No páni! Ty dispečerky na sanitku bych už fakt nakopala. Já jednou volala sanitku příteli a musela jsem zvědavé paní na druhé straně vysvětlovat proč mu sanitku volám já, když přítel je na druhém konci Prahy u rodičů, proč mu jí nevolají rodče. :roll: :roll: No proč asi - protože jsou dementní!

 
Baby86
Zasloužilá kecalka 939 příspěvků 04.11.13 10:28

Skvěle napsáno :palec: :potlesk: Gratuluji a přeji hodně zdraví :srdce: :kytka: :mavam:

 
Elessar  04.11.13 10:46

:lol: paráda! :mrgreen: :potlesk:

 
Uživatel je onlineBerousik
Nadpozemská drbna 25444 příspěvků 04.11.13 10:53

Paráda :lol: Moc gratuluju jak jsi to skvěle zvládla :-)
Chameleon na diskotéce mě pobavil :mrgreen: :mrgreen:

 
kristynaho
Zasloužilá kecalka 726 příspěvků 04.11.13 10:54

Gratuluji k holčičce! Aspoň jsi to měla rychle za sebou. Ta příroda si s námi pěkně hraje. :mavam:

 
Lucienka1984
Závislačka 3221 příspěvků 04.11.13 11:28

Týýýý brďo 8o 8o 8o 8o 8o - tohle je můj sen, i když bych ráda dojela do nemocnice, ale máme jí 35 minut :-D doufám, že ty sedačky půjdou vyčistit - protože já rozhodně kontrakce nepoznám!!! :nevim:

 
kacato
Povídálka 19 příspěvků 04.11.13 11:29
boží :)

Perfektně napsáno, mám termín za týden, porodnici přes cestu, úplně jsem se v tom viděla :D :D :D gratuluju k holčičce a přeju zdravíčko :srdce:

 
Ukulina
Extra třída :D 13831 příspěvků 04.11.13 11:38

:potlesk: Gratulu k dcerce a vydařenému deníčku!

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 04.11.13 11:40

Super, že jste stihli sanitku a gratuluji k holčičce! Moje kamarádka sanitku nestihla a porodila v předsíni při obouvání bot.

 
PavluškaH
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 04.11.13 12:03

Neskutečné :mrgreen: taky jsem četla s otevřenou pusou :lol: člověk o takových porodech slyší většinou z televize, ale přečíst si to takhle podrobněji…vůbec si to nedovedu představit, gratuluju k holčičce :kytka:

 
verulicek  04.11.13 12:06

Joo tak to byla asi šupa :lol: jak znám mojeho, porodila bych v tom vašem autě před porodnicí. :zed:

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 04.11.13 12:06

Krásný deníček!:)
Takovy porod bych taky chtěla:)

 
fiiiha
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 04.11.13 12:24

Vyletělo jako Sputnik… :mrgreen: To jsem málem spadla ze židle :lol:

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 04.11.13 12:30

Báječný počtení a moc gratuluju :potlesk:

 
Caitlyn
Kelišová 5690 příspěvků 04.11.13 12:51

Krásný a rychlý porod :palec:
Gratulace :) :kytka:

 
Fima
Nadpozemská drbna 28739 příspěvků 04.11.13 13:12

Deníček super, chvílemi jsem se parádně smála. :mrgreen: Nicméně v tvé kůži bych se nesmála rozhodně, to bych byla fakt adeptka na titul „Hysterka roku“. A o to víc mi dochází, že jsem měla sakra štěstí, když můj chlap vzal věci do svých rukou, zavelel odjezd do porodnice a stihli jsme to. Sice tak, tak, ale stihli. Že to nestihl on k porodu, protože se vracel s klukem na hlídání, už je vedlejší. :mrgreen: :lol: A pak že ženská pozná, když rodí. Já to taky nepoznala. :mrgreen:

 
mayerka
Ukecaná baba ;) 1581 příspěvků 04.11.13 13:50

Hezký, gratuluju! Já byla v porodnici na kontrole v 11 hod, nic se nedělo, za třičtvrtě hodiny jsme s manželem jeli zpátky a malý se objevil ve 13.20. Oni ti doktoři taky nevidí všechno :lol: počkej na třetího, to bude domácí porod :lol: :mavam:

Příspěvek upraven 04.11.13 v 13:50

 
JaLa
Závislačka 4340 příspěvků 04.11.13 15:34

Velká gratulace!! Ale je to teda mazec, sice si přeju rychlý porod, ale tohle je jaksi už moc :-)

 
Hlafka
Zasloužilá kecalka 915 příspěvků 04.11.13 16:49

Skoro jak muj porod, jen ja jela po prdnuti vody hned, nic me nebolelo, na sale prvni kontrakce a na druhou mimco venku. 10min od prijezdu.

 
sophinka1  04.11.13 16:59

Gratuluji :kytka: Ten můj poslední trval od první bolístky po dítě v náručí 1,37 hod :mrgreen: Kdyby ten taxikář věděl jak blízko má k přímé účasti na mém porodu :mrgreen:

 
Veras82
Závislačka 2583 příspěvků 04.11.13 17:56

Masakrrr :-) velka gratulace

 
mapag
Závislačka 4969 příspěvků 04.11.13 18:13

Super porod, moc gratuluju!

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama