Další normální den

Rodičovství

Od minulého deníčku, který jsem psala těsně před 1. narozeninami našeho synáčka, se leccos změnilo. Tak hned 12 dní po narozeninách nás obšťastnil prvním samostatný krůčkem. Moje mateřská hruď se dmula až do nebes jak šikovné dítě to mám! A i po tolika zkušenostech se mi nerozblikalo v hlavě červené světlo, že se chystá další průšvih. Ale pěkně po pořádku.

Minulý deníček jsem končila otázkou co budu vlastně dělat až budu mít ty děti dvě? No jak už tak osud bývá vtipný velmi záhy mi dopřál tu radost a já v ruce držela dvoučárkový test. Super bude číslo dvě!

Objednávám se k doktorce. Jsem 6+1. Do ordinace jdu s pocitem, že je všechno fajn. Odkládám svršky a hlavně spodky, radostně skáču na kozu a ejhle. Je tam jen dutinka. Doktorka mi jí neustále ukazuje a mně připadá, že si myslí, že jsem blbá. „No tak si přijďte za 14 dní a uvidíme co se s nimi děje.“ Nastává velmi dlouhá, tichá chvilka. Mozek šrotuje, doktorka se usmívá. Dávám si ránu do hrudi a doufám, že se mi srdce zase rozjede. Po chvíli zmateně koktám o jakých NICH je řeč? Aha takže nebude číslo dvě, ale rovnou i číslo tři. Odcházím jako ve snách. Nasedám do své milovné cé trojky. Najednou mi to auto přijde nemožně malé.

Po příjezdu domů usedám s manželem k časnému obědu. Přináším sklenici vody a čichací sůl. Když vidím, že sedí celkem stabilně oznamuji mu novinku o dvou dutinkách. Bere to velmi sportovně. Myslí si, že je to sranda. Při pohledu do mé bledé tváře mu začíná docházet, která bije. Okamžitě se zvedá a prchá k počítači hledat informaci, do kterého auta se vejdou 3 autosedačky… Před očima mi defiluje nápis 3 děti ve věku do dvou let!!!

No o 14 dní později už je vidět jak jedno miminko mizí. Ani druhé nemá ještě vyhráno, ale naštěstí všechno, v rámci možností, dobře dopadlo a dnes spolu kopeme 14. týden.

Nějakou dobu jsem si myslela, že mě kolektivně budou ničit až po porodu. Zase chyba lávky. Kdy už se konečně poučím? Velmi brzy přichází nevolnosti. V noci syna do postýlky prakticky odhazuji, protože předklonit se je velmi riskantní počin. Noční kojení je přerušováno sprinty na záchod. Manžel trpí nedostatkem spánku, dítě trpí neustálým odtrhávání od prsu a já trpím nad mísou. Přes den jsou naše epizody trochu pestřejší. Dítě si velmi rychle vypěstovalo uskakovací reflex, když vidí maminku, jak se na něj s výrazem lokomotivy hrne. Na záchod to zvládám v poslední vteřině. Syn je mi v patách. Snaží se mě odstrčit, aby viděl co zajímavého v té míse kutám. Když nepovoluji, začne trhat toaletní papír. Po pár sekundách váhání kam s ním, mi ho strká do tepláků. Když roli uklidím na polici, kam nedosáhne, alespoň mi vyhrnuje triko a prdí na bok.

Pevně jsem věřila, že můj prvorozený je milosrdné stvoření a nechá svou vyčerpanou matku spát o chvíli déle než do pěti. Další z řady naivních omylů. Občas se mi ho podaří ošálit, když ho navléknu do kombinézy a povozím u otevřeného okna. Ovšem tyhle akce častěji končí mou osobou v horké sprše a synovým tréninkem hodu na cíl. Cíl jsem já, munice vše, co v koupelně najde. Pak se přesouváme do obýváku. Moje touha vidět zprávy už výrazně poklesla. Manžel pořídil settop box s možností koukat na pořady zpětně a já zjistila, že jsem vlastně o nic nepřišla. Vybavuji dítě pitíčkem, křupkami a instrukcemi, že si má hezky hrát. Odpadám na gauč. Ač se poctivě bráním. Únava mě přemáhá a začínám klimbat. Nastává Satanova chvíle.

Moje procitnutí je vždy náhlé a nikdy ne radostné. Nejhorší předzvěstí lotrovin je ticho. Otvírám oko a poslouchám. Nikde ani trocha zvuku. Zvedám se z gauče a plížím se do pokoje. Syn spokojeně sedí uprostřed ložnice a z pusy mu trčí tyčka. Tyčka od velké kostky velmi drahé belgické čokolády, která se má vložit do mléka. Byl to dárek pro sestru k svátku. Dítě vrhám do vany a nenatropilo ještě více škod. Celého ho omývám, zapírám fleky na oblečení a koberci. Než mu stihnu dát plenu, běží se vyčůrat na koberec do pokojíčku. Čistím další flek.

Znovu ulehnu na gauč. Únava v prvním trimestru spolu s nevolnostmi mě ničí. Znovu se propadám do spánku. Po pár vteřinách mě budí mlaskání. Tentokrát z jídelny. Nakukuji a synovo, před chvílí čisté oblečení, září zelení. Chvíli mi trvá než mi dojde, že pojídá tabletky chlorelly. Jak se na ně dostal? No jednoduše. Shodil si je vařečkou. Nechápu.

Omývám, převlékám. Než stihnu odnést jeho oblečení do koše. Krade z topení dva rohlíky na sušení pro slepice. Jeden si tajně schovává, aby ho mohl rozdrobit na vysátý koberec. Druhý drobí ihned. Beru mu rohlík a on demonstruje svůj osobní názor cvikem „Placka“. První období vzdoru je fakt lahoda. Sbírám rudnoucí dítě z podlahy a ometám z něj drobky.

Vaříme společně jeho oběd, dělá se mi zle. Syn vidouce moje obličeje pojímá podezření, že se ho snažím otrávit a odmítá otevřít pusu. Po chvíli oběd dojídá z koše. Já si ohřívám šunkofleky od večeře. Talíř odkládám na stůl. Syn nasazuje první kosmickou rychlost a než se naději má obě hrsti plné těstovin. V záchvatu paniky, abych mu to náhodou nesebrala, si rve obě ruce do pusy. To se ale chlapeček přepočítal. Do očí se mu hrnou slzy, pusa se začíná křivit. Jídlo je opravdu horké, ale vyplivnout ho nechce. Ještě se se mnou pere abych mu ho nevyndala. Strkám mu k puse skleničku s vodou tak to alespoň zapíjí.

Když manžel večer přichází domů, předávám mu dítě jako fyzická i psychická troska. Prosím ho, aby mi tohle natočil a pustil mi to v době až začnu pindat o třetím dítěti. Každý den uléhám s modlitbou a přesvědčením, že druhé dítě bude hodné. Jestli ne, tak další deníček napíšu z Bohnic!

Hodnotilo 27 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29742 příspěvků 8 inzerátů 02.05.13 00:12

:mrgreen: :hug: Vidím, že dítě číslo dva už dává zabrat, i když je zatím uvnitř. Bude líp :D

 
GaSara
Stálice 51 příspěvků 02.05.13 01:10

Super denicek :potlesk: mam to za sebou a ver mi, bude lip :palec: alespon o neco :D :mavam:

 
Manifee
Ukecaná baba ;) 2165 příspěvků 02.05.13 02:19

Haha, to jsem se pobavila :lol: :lol: :lol: Preji pevne nervy a at te ta nevolnost brzy prejde. :hug:

 
Barushe  02.05.13 02:54

:lol: :lol: :lol:
Pobavila jsi me, soucitim :hug: taky jsem to tak mela. I kdyz dcera teda nic nevyvadela, protoze ji bylo 9mesicu ;) to bylo jeste hodny mimino :P at to brzy prejde :hug:
Ja mam to stesti, ze syn je fakt strasne hodnej. Skoro nerve narozdil od sve sestricky, ze ktery jsem v noci nekdy silela :)

 
Delko
Ukecaná baba ;) 2156 příspěvků 9 inzerátů 02.05.13 06:54

Krásný deníček. :potlesk: :potlesk: Fakt jsem se pobavila. Přeji ať je to jen a je lepší. :hug:

 
Ivaneska
Hvězda diskuse 47614 příspěvků 02.05.13 06:58

Jo to znám, akorát že už se pomalu blížíme do finiše a čekáme už třetí přírůstek :lol: Neboj, bude líp :hug: :hug:

 
mari1912
Vesmírná mluvilka 31742 příspěvků 02.05.13 07:31

:palec: To jsem se po ránu zasmála, i když je mi jasné, že tobě do smíchu mnohdy není ;) Pevné nervy :lol:

 
Lemuska
Kelišová 5342 příspěvků 02.05.13 07:46

Hezky jsem se pobavila :mrgreen: :mrgreen: tvuj smysl pro humor i ve chvilich, kdy by clovek brecel je obdivuhodny. At brzo zkonci nevolnosti :kytka:

 
mian
Kecalka 448 příspěvků 02.05.13 07:47

:D Perfektně napsaný deníček. Přeji pevné nervy a snad ti začne být lépe :kytka:

 
jesenka33
Závislačka 3928 příspěvků 02.05.13 08:03
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 02.05.13 08:10

Díky všem za chválu deníčku a přání brzkého zlepšení. Musím říct, že nevolnosti už jsou o poznání lepší! :dance:

 
xpisk03  02.05.13 08:13

Nezklamala jsi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ať je brzy líp :)

 
Uživatel je onlinerobínek
Extra třída :D 10628 příspěvků 02.05.13 08:35

Po ránu moc fajn čtení - když teda zrovna ty těhotenské nevolnosti neprožíváš :mrgreen:

 
tejuho
Ukecaná baba ;) 1788 příspěvků 02.05.13 08:44

Paradne napsany, mas fakt talent :potlesk: A velke diky za pobaveni :mrgreen:

 
Ango
Ukecaná baba ;) 1326 příspěvků 02.05.13 09:06

Tomu se ani nechce věřit, když jsem tě naposled viděla, vypadala jsi dobře :pankac:. Víš jak, matky toho nakecaj :jazyk: :jazyk: :jazyk:

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 02.05.13 09:10

@Ango však si mě viděla před dvěma dny a to už mi bylo dobře… :lol: ale aby to taky vydrželo :P

 
Apocalypse
Ukecaná baba ;) 1546 příspěvků 02.05.13 09:46

Skvěle napsané, už dlouho jsem se tak nezasmála :-). Přeju pevné nervy i zdraví, ať ten zápřah teď zvládneš, musí to být fakt náročné…

 
NinJan
Kecalka 210 příspěvků 02.05.13 10:03

:lol: vtipně napsané, v pošmourném ránu příjemné rozsvícení. No dovedu si představit jak to musí být pestré s ročním prckem a mimi v bříšku…Přeji hezké těhulkování a pevné nervy s prvorozeným :mavam:

 
Janani
Kecalka 495 příspěvků 02.05.13 10:34

Úžasně napsané! Živě jsem si to představila :palec: a velmi mě to pobavilo. Zároveň ale soucitim, kez bych ti mohla nějak pomoct. (Mimochodem včera jsem shodou okolnost chtěla objednat konecne ten bambus na deku ale oni ho v eshopu nemají, tzn zkončila to u písemného dotazu… a s ohledem na tebe to tak i zůstane). Držím pesticky, ať těhotenstvím v největší pohode proplujes a prcci ať jen kvetou! :hug:

Jinak souhlasím s Ango :pankac:

 
Elennn
Zasloužilá kecalka 991 příspěvků 02.05.13 10:56

Super :pankac: :pankac: :pankac: :lol: :lol: :lol: :lol:

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 02.05.13 11:03

@Janani klídek. bambus klidně objednej ;) jak říkám druhý trimestr je zázrak těhotenství :lol:

 
Mína13
Generální žvanilka 20807 příspěvků 02.05.13 11:20

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
výborný deníček… fakt jsem se pobavila.
a soucítím s tebou :hug:
jsem 25+0 a mám doma 15ti měsíčního chlapáka, který je naštěstí o něco klidnější než ten tvůj, lotroviny zatím nepáchá, ale i tak je to teda záhul lítat s pupkem za malým drakem :zed:

 
Šáriii
Závislačka 3637 příspěvků 02.05.13 13:54

:potlesk: :potlesk: :potlesk: paráda :palec: :palec:

 
mismurka
Závislačka 2843 příspěvků 02.05.13 15:04

No, několikrát jsem se upřímně zasmála, máš to moc hezky napsané, ale chápu, že když se to zrovna děje, tak Ti do smíchu není, ale napsala jsi to krásně s nadhledem :palec:

 
Koty
Závislačka 3700 příspěvků 02.05.13 18:07

Úžasný deníček :potlesk: :mrgreen: :mrgreen: Líp bych to nepopsala :pankac:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 02.05.13 20:06

Krásný, pěkně jsem se tady zachechtala :lol: nezávidím ;)

 
svycarka
Kelišová 6895 příspěvků 02.05.13 20:14

Suuuper! to jsem se zase pobavila a ze jsem to dneska potrebovala :palec: Preju zdravi a co nejvice klidnych chvilek do porodu 2 cipery/ky ;)

 
lucka8252
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 02.05.13 20:38

Už dlouho jsem se tak nenasmala :P. Úžasně napsaný. :lol:

 
silwuschka
Závislačka 4410 příspěvků 02.05.13 22:23

Super počteníčko :P

 
Lucie_Sx
Ukecaná baba ;) 2385 příspěvků 02.05.13 23:14

Vtipně napsaný, nasmála jsem se :-). Akorát mi ten úsměv trochu tuhne, když si představím, že chceme druhé taky. Asi budeme muset z bytu udělat holobyt nebo fakt nevím.
Tak si pěkně odpočiň při druhém trimestru, ať jsi ready na ten třetí 8)

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 02.05.13 23:16

Ajajaj! já za to nemůžu…mě prosím nebij :oops: :mrgreen:

vydrž - bude hůř…i líp ;) je to masakr, ale stojí to za to! :palec: zápas s takovým drakem s pupkem, hysteráky, nemoci…děs! ale když pak vidíš dva malý prďolky, kterak si hrajou, řehtají se a starší to mladší pusinkuje a to k němu natahuje ručky…není nic krásnějšího :srdce:

drž se!! pěkný počtení - já se bavila, páč to nebylo moje utrpení :mrgreen:

Příspěvek upraven 02.05.13 v 23:17

 
Bibi82
Extra třída :D 10700 příspěvků 03.05.13 13:57

Ježíši to jsem se nasmála :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Super deníček :potlesk:

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 03.05.13 16:58

@dvojmatka já se u tvých deníčku taky vždycky dobře bavím… holt nic nepotěší tolik jako cizí „neštěstí“ :lol:
P. S: stejně mám pocit, že si mě uhranula :P :mrgreen:

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 03.05.13 20:38

@paola white taky jsem čarodějka, tos nevěděla?? :mrgreen: :jazyk:

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 03.05.13 20:39

@dvojmatka ne a kdybych to věděla tak před tebou utíkám až se mi za patama práší :P :lol:

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 03.05.13 20:59

@paola white smůla, dostala jsem Tě :lol:

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 03.05.13 21:02

@dvojmatka to teda…

P. S: nejede ti Pepulkův metřík :P

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 03.05.13 21:10

@paola white já vim, že mi ten metr nejede a zrovna jsem se ho snažila zprovoznit, ale mateřská demence asi už dosahuje vrcholu, páč mi to nějak nejde :zed: :oops: :lol:

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 03.05.13 21:19

@dvojmatka si udělej nový :P

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 03.05.13 21:27

@paola white jo pokoušela jsem se…pak to po mně chtělo heslo a jsem v háji :zed: :mrgreen: tak až budu mít chuť a náladu, tak to opravim…jinak budu mít furt ročního chlapečka…vždyť on je beztak moje miminko a bude jím i ve 30ti..ho nikomu nedám - ježíš já budu ta tchýně, o který se tadyy budou zakládat diskuze :mrgreen:

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 03.05.13 21:29

@dvojmatka přesně. už se těším až snachou budeme psát deníček Moje tchyně je kráva/ S mojí snachou je k nevydržení :P

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 03.05.13 21:34

@paola white tak na tenhle deníček si počkám a na emiminu kvůli tomu vydržim :mrgreen:

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 03.05.13 21:37

@dvojmatka já doufám, že budu hodná tchýně, ale už teď vidím jasně jak mě její rozhodnutí budou cuchat vnitřnosti :lol: doufám, že druhou budu mít dceru abych se vybila na ní :P

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 03.05.13 21:41

@paola white cítím to stejně…to víš, že taky budu chtít bejt hodná tchýně, ale je mi jasný, že když si ddotáhnou někoho, kdo nebude úplně podle mých představ, že se budu muset sakra držet…ach to bude boj! snad zlatý šestinedělí s kolikama :mrgreen: moc přeju, aby ta holka vyšla :palec:

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 03.05.13 21:44

@dvojmatka no já doufám, že si pořídí nějakou potrefenou eko bio bláznivku. ta by se mi líbila :lol:

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 03.05.13 21:56

@paola white jo holka - nezbývá Ti, než se modlit :mrgreen: no a mě asi taky…mě by se zase líbila nějaká, co bude ráda vařit a bude mít ráda děti a nebude líná…a…a - no to jsem ale ve svým věku naivní :mrgreen:

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 03.05.13 22:40

@dvojmatka já bych chtěla nějakou takovou jako jsem já. protože já jsem ideální :lol: jen moje pitomá tchyně to neví :P

 
Hellísek
Závislačka 3419 příspěvků 03.05.13 22:41

Krásný deníček :potlesk:
Bude zas líp, drž se :kytka:

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 03.05.13 22:45

@paola white hele, ta moje to taky nevěděla a když se narodil Pepánek, kterýho vlastně už nechtěla, páč se bála, že se nebudu umět o všechny řádně postarat…tak dneska je z Pepína vys. aná a mě řekla, že mě obdivuje, jak to s dětma zvládám a máme od tý doby dobrej vztah…takže po 5ti letech války - mír :lol: třeba to u vás taky nastane ;)

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 03.05.13 22:48

@dvojmatka takže už mám jen 2 roky klidu a pak se začne chtít usmiřovat??? proboha nestraš mě :twisted:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama