Svěží vítr do života

Nové začátky jsou svěží vítr do života, ale někdo ten průvan moc nemusí.

*

Status - matka (dovolím si říct aktivní)

Děti - jednovaječná dvojčata

Plusy (možná jsou to mínusy) - miluji stereotyp

Můj bezdětný život byl pro mě krásný a byla jsem smířená i se životem bez dětí. Hodně sportu, kamarádek a věnování se sama sobě. Roky letěly, vztahy se střídaly, protože na jednu noc nebo na život bez dětí, se najde chlapů dost. Ovšem potkat prince, který chce děti je někdy hodně o štěstí.

Správný chlap se objevil po třicítce a děti přišly krátce na to. Už s těhotenstvím přišly změny životního stylu a trávení volných dní. Nebylo to pro mě ideální a ukáplo spousty slz, když jsem se loučila se starým životním stylem a pomalu si zvykala na jiný, který mi vůbec neseděl. V koutku duše mi zůstalo trochu naděje, že to vše zvládnu skloubit a nebude to pro mě veliká změna.
S narozením dětí mi došlo, že je to „nový začátek“ a bojovat s tím nemá smysl. Běhání, ježdění na kole, sporty s trenérkou… to vše bylo fuč a děti byly na hlavním pořadu dne. Došlo mi, že to neskloubím dohromady.

Po pár měsících děti povyrostly a já přemýšlela co s nima. Běhací kočárek byl můj další „nový začátek“ a byla to spása. Denně jsem si odběhala několik kilometrů ke splavu, děti spaly. Já si dala na pařezu u lesíka kafe z termosky a pokračovala během přírodou zase zpět domů. Bylo to nejkrásnější jaro a léto co jsem prožila.

Ovšem s růstem dětí, tohle rychle končí. Najednou přesedlaly do většího, tereního kočárku a začlo období, kdy jsem s nima prošla snad všechny turistické výšlapy u nás v předhůří Beskyd. Nebavilo je už koukat na cyklostezku, ale koukání po lese a na panoramata je bavilo. Nejkrásnější podzim a zima co jsem prožila.

Děti se postavily a od té doby už snad jenom běhaly. Začlo nové období vymýšlení tras - kde je pustit, kde je nechat padat a zkoumat okolí, běžné ulice byly vyloučené. Denodenní vymýšlení tras a podnětů, čím je venku motivovat k poznávání nových věcí, světa.

Teď už jsme ve vývoji zase někde jinde a zase prožívám jiný „nový začátek“. Jsou to mé malé „nové začátky“a hlavně jsou to velké „nové začátky“ mých dětí. Mám momentálně v životě velké štěstí, že nemusím řešit vážnější situace a můžu si užívat tuto všednost a považuji za „nový začátek“ každou vývojou etapu dětí i trávení mých dnů.

Mám ráda řád, systém a jakékoli změny nenesu lehce. Jak si na něco zvyknu, těžko měním zaběhlý režim a stávám se nervozní. Vždy jsem si na každou etapu zvykla, nadchla se a najednou konec a žačla jiná… ale co se dá dělat, takhle to je a utíká to rychle. Pro mě je jakýkoli „nový začátek“ výzvou, novým nádechem, čerstvým větrem. Ale nemám ráda změny, nerada se loučím se zaběhlým systémem, takže je to pro mě i nepříjemný životní průvan.

Vím, že „nový začátek“ (ať už je to cokoli) vždy člověka posílí a dodá mu novou chuť do života. Je to výzva něco zažít, něco dělat jinak, lépe. Takže přeju všem úspěšné „nové začátky“… u mě bude další začátek - hledání práce nebo další potomek, uvidíme co bude dříve a budu doufat, že budu řešit opět jen banální, všední, malinké „nové začátky“.

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
620
23.2.18 07:36

To je moc krasny denicek :potlesk: :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4920
23.2.18 08:21

Denicek obsahove hezky. Ale blbe se mi cetl, casto se tam opakuje spojeni,,novy zacatek". Az moc casto :nevim:.

 • Nahlásit
 • Zmínit
620
23.2.18 08:35

@vertunka
Zajimavy postreh…vidis a mne tohle vubec nevadilo. Ale mozna mas pravdu.Mne to prislo takovy vesely, optimisticky a proste-zivot jde dal a radujeme se z toho, co prave je. Hezky me to naladilo :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
11275
23.2.18 09:25

Když příjde první dítě, vše je nové a těch nových začátků je opravdu hodně (at už v těhotenství, tak i po příjezdu z porodnice - první společná noc, první měsíc za námi a všichni živí, první jaro, první sníh, první vánoce, první narozeniny), jenže ono to je všechno nové i když příjde druhé dítě - vše je zase jinak… S dětmi je těch začátků opravdu hodně, dalo by se říci, že to jsou takové nové výzvy, nové zkušenosti, nové vzpomínky…

Mě se moc líbí deníček v tom, že jsi mámou na plný uvazek - hodně je ted trendy při mateřské honem něco dělat, nějak se realizovat, být užitečná, něčeho dosáhnout, něco budovat, být někým i jiným než jen mámou…

Mimochodem jaký běhací kočárek jsi měla? B. O.B nebo Thule? Já sním o Thule, ale místo toho jsem si pořídila croozer a jsem s ním spokojená hodně mě překvapil, že to není taková pasivní cyklokostka, jakjsem si představovala :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2799
23.2.18 11:45

Deníček jsme sepsala v rámci soutěže"nové začátky"tak je pravda, že jsem to asi moc vypíchla ;) děkuju moc za příjemné reakce :kytka:
Pořád věřím, že i s těch všedností by si měl člověk udělat radost, nenechat se semlít rutinou.Ten ranný věk dětí uteče rychle a nechci si pamatovat jen vstávání několikrát za noc, beznaděj a křik dětí :lol:
Kočárek jsme pořídili Thule Chariot a hlavně proto, že se nám nabídl za směšnou cenu, hned jsme jej brali a ani jsme moc ostatní značky nezkoumali.Fakt jsme s ním prolezla kdejakou stezku, v létě, v mrazech…možná je to povahou dětí, možná tím, že jsou zvyklí, ale nevadí jim mrazy, déšť, běhají a chodí dlouhé trasy (a fakt rádi) některá místa si pamatují, to úplně hledím a perfektně trefí domů snad odevšad :lol:.Třeba jsem je vytlačila lesem na kopec, koukali jsme na panorama města, já si dala kafčo, děti mlíko…no a teď mají 2,5let, tak si to vyjdou sami a zase já kafčo, oni něco dobrého a tak ty trasy obrážíme i teď bez kočárku. Ať to dětsví prožijou v přírodě, než mi povyrostou a budou jen lapět u mobilu apod. :roll: :lol:

Příspěvek upraven 23.02.18 v 11:47

 • Nahlásit
 • Zmínit
2567
23.2.18 12:01

@axlpol Moc pěkný deníček! :) Mám to podobně jako ty, také mám ráda svůj zajetý řád a systém, ale děti tak rychle rostou, že mi to občas pěkně narušují :) Ale, jak říkáš, jsou hezké změny :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
2664
23.2.18 14:10

Moc hezky napsané. :kytka: Změny nejsou ani můj kamarád. :) Ať ti kluci krásně rostou! :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2447
23.2.18 21:12

@axlpol Máš dobrý přístup k životu :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3395
23.2.18 22:30

Moc pěkný deníček s krásnými myšlenkami :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit