Obytným autem do Maďarska

Cestování

Jak jsme cestovali po Maďarsku. Minulé léto jsme se rozhodli, že si zase uděláme netradiční dovolenou. Půjčili jsme si obytné auto a po zkušenostech z Norska jsme ve stejné sestavě uspořádali akci Maďarsko. Bylo nás šest, já můj muž, ségra, naše dvě roztomilé děti a bratranec Fanda.

Východ slunce na Zelené Vodě

ME Masters Maďarsko 2010

přívoz řeka Tizsa

večeře na hradě

Večer na Balatoně

Tentokrát jsem si dali celý den na balení auta, aby jsme nevyráželi ve stresu.Hned při prvním průzkumu vozu jsme měli výborný zážitek. Syn našel v prostoru pro plynové bomby tropického pavouka, zřejmě přistěhovalce z Řecka, kde byli ti před námi. Hned začla hysterie, že děti nejedou, že se ho bojí. Jirka se na mě vykašlal, tak jsem ho zkušeně dorazila plácačkou, no moc si u nás neužil.

Druhý den jsme vyrazili a z nostalgie a vedra zastavili hned na Pálavě. Večer jsme vyjeli směr Slovensko, jenže po přesných informací naší navigace jsme zabloudili a do vybraného kempu jsme dorazili až o půlnoci. Byl to pískový lom Zelená Voda u Nového města nad Váhom. Nejdřív mě vyděsil vrátný, že každé ráno tu sbíráme (já vyhrkla mrtvoly) řasy, voda je čistá. Byla opravdu nádherná, dvakrát jsem se koupala za východu slunce. Pak jsme se vydali směr Maďarsko, kde jsme opět bloudili, ale šťastně jsme dorazili do Egeru, kde jsme si užili v lázních a prohlédli nádherný hrad.

Musím říct že teda lázně doporučuji v jiném období než v létě. Když měl vzduch asi 40 st. a voda 38 stupňů, tak jsem radši lezla do sprchy. Dětem to ale bylo fuk a vyvařovaly se spokojeně jako prasátka. Po Egeru jsme skoukli Nireghiazu, kde můj muž Jiří běžel závod na 10 km. V tom vedru úděsné. Tady mají nádhernou ZOO, kde probíhá šou lachtanů a mají nádherná akvária. Po ZOO jsme byli opět upečení, zase asi 40 stupňů a skočili jsme do místního aquaparku. Po cestě dál jsme si ještě prohlédli hrad Boldoko, kde jsme si dali středověkou hostinu. Oblékli nás do dobových kostýmů a jedli jsme z dřevěných talířů a dřevěnou lžící.

V jednom kempu jsme strávili max dvě noci a pak jsme razili dál. Musím pochválit Maďary, protože kempy byly vždy čisté a služby dobré, jen to vedro. Ještě jsme si zařádili v největším aquaparku ve střední Evropě – Hajdusboslo. Doporučuji spíš pro starší děti, protože do deseti let nepouštěli na atrakce, což naší Vali dost naštvalo. Poslední dvě noci jsme strávili na Balatonu. Místečko přímo u vody a romantický západ slunce. Jen ty užovky ve vodě, synáčka jsme tam po seznámení z užovkou přímo ve vodě už nedostali. Letos asi opět vyrazíme, ale asi jen po Čechách, kdo by měl zájem tak koukněte na http://www.obytna-auta.com

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Michaelakkk  20.03.11 09:44

Určitě jste si to moc užili :palec: také jsme cestovatelé obytným autem a těším se na léto loni jsme bli v chorvatsku a ještě nevím kam se vydáme letos :-)

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 20.03.11 15:58

Hezká reklama :mrgreen:

Ale vypadá to, že jste si dovču pěkně užili. Známí taky jezdívají do Maďarska rok co rok. No…my mu na chuť nepřišli poté, co jsme jim projížděli do Chorvatska… Ale určitě je tam spousta krásných míst. Mimochodem…potkat úžovku ve vodě…mám infarkt :mrgreen:

 
mamcapavca
Závislačka 4752 příspěvků 20.03.11 16:08

no mě to moc nadchlo,až do přečtení deníčku jsem netušila,že i taková dovolená může být fajn,i ceny mě překvapili,asi to navrhnu letos na dovolenou,jsu zvědavá jak pochodím :dance: :-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama