Opičáci 30.deníček

Rodičovství

Ahooj opičáci a opičátka! Pořád jsem dneska psaní deníčku odkládala a najednou je téměř půlnoc a já tu sedím a přemýšlím, co vám napsat :). U nás se teď řeší jedno velké téma stěhování. Bohužel nebo možná bohudík zatím jen teoreticky. I když první praktické kroky již byly učiněny. S ohlášením druhého miminka bylo jasné, že v naší minigarsonce už nebude možné dlouho pobývat a tak přišla otázka kam jít.

Že byt a třeba dokonce byt ve městě by nebolo dobré řešení mi došlo po našem ročním pobytě v Brně. Navíc bychom si ho zatím nemohli koupit a cpát peníze do podnájmu se nám také nechce.
Radim přišel s tím /ne poprvé, ale poprvé začal připouštět, že tam lze bydlet/, že jeho otec má chalupu po rodičích v Liptále. Liptál je vesnice kousek za Vsetínem. Rozhodně je z ní větší přístup k větším městům a tudíž práci než od náz z Brumova. „Tchán“ nám už dokonce jednou tuto možnost nabízel, tak teď nebyl proti.
Ale… když jsme teď o Velikonocích projevili přání se tam podívat, přišel s další možností. Byt 2+1 ve velké chalupě na samotě u lesa na pasekách u Vizovic /tudíž poměrně blízko do Zlína, kde Radim teď pracuje/. Byli jsme okouknout obě místa.
No a teď se máme rozhodout. Ach jo :)
Nejsem naivní romantik, spíš realista a praktický člověk, ale ta samota mě láká. myslím, že potřebuju mít denodenní kontakt s přírodou. Je tu spousta pro a proti a zatím se neumím rozhodnout. Radim je spíš pro Liptál, já spíš pro samotu. A tak se rozhodujem…
Do toho všeho začínám být nervozní, protože těhu asi dělá svoje a já bych nejradši asi začala už „vystýlat hnízdo“ a já je nemám… Radim jezdí jen na víkendy a tím mám pocit, že se řešení oddaluje a oddaluje… Týdny ubíhají a my stále v naší, mnou už téměř nenáviděné, garsonce.
Snad bude brzy optimističtěji… :)

Jinak Vítek je teď strašně rozdivočelý, hlučný a aktivní. Asi na něj vlezlo jaro. Pořád hopsá, vyzpěvuje si a vykřikuje. Stále nemluví než mluví, ale nijak mu to zatím v ničem nebrání. Na nočník zatím kašle, i když v posledních dnech zaznamenány drobné úspěchy, při přebalování vyžaduje nočník. Dopoledne jsme trénovali bez pleny, nepočural se ani jednou, ale jednou se posr… Budem pokračovat, zdá se to být na dobré cestě.

Mimís začal o víkendu kopat a od té doby nepřestal. To od Vítka neznám. Tak snad se mi bude hlásit častěji než Vítek a nebudu muset každou chvíli běhat ke gynekologovi, že se malý nehýbe, jako to bylo s Vítkem. Zítra si jdu pro výsledky tripple testů a začínám být nervozní. Tak držte palce, ať je vše v pořádku. Už asi tři dny neblindím, tak klepu na dřevo, ať to vydrží. Unavená jsem pořád strašně, až nepředstavitelně a teď odcházím spát nebo mě ráno nevykope z postele ani Vítek :)

Tak dobrou noc :) Chillie+ Vítek + Bebely /16+1/

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.05 13:17

Ahoj Chillie a ostatní,
od rána vyhlížím avizovaný deníček a jsem první! :-)
Chillie - přeju Ti, ať se brzo rozhodnete a máš možnost se zahnízďovat, když jsem čekala Vojtu, kupovali jsme nový byt, stěhování proběhlo v únoru / takže nějaký 7.měsíc/ a já byla šťastná. Děsně jsem si lebedila va zařizování a parádně jsem si zpestřila nástup na mateřskou. Myslím, že s Vítkem bude lepší, zvládnete - li se přestěhovat co nejdříve, abys vše v pohodě zládla a nebyla úplně vyřízená.

Katule - co ty fotky? Už jsi to vyšpionila, jak je uploadovat do galerie? Já Ti neporadím, víš, jak jsem si poradila s V. uměleckým výtvorem :-) A jak se Kubíkovi líbí a spí v nové posteli, co usínání?

Zizi - už máš tříkolku? Kolik Tě stála?

Fialko - čekám na recept na dort, nebuď labuť a poděl se, ať se můžeme inspirovat.

Holky, taky Vám přijde, že je těhotenství nakažlivý? Jak se shodily kabáty, pořád potkávám samý těhule… vče jsem byla po nákupech a šla kolem Formes, modely pro těhotné a je to nádherný, ale drahý :-)

Vojta se rozmluvil ve větách, což hodnotím kladně, záporné je , že pusu nezavře a otázku co to je střídá s proč. Někdy přemýšlím, že by bylo na nobelovku, kdyby někdo vymyslel nějakej čudlík, kterým by se dal na chvilku vypnout :-)
Mějte se, má se ohcladit, tak pozor na rýmy a kašlíky.
 Jolka

Mata74
Kecalka 122 příspěvků 07.04.05 21:44

Ahoj holky!
Chillie, určite je to ťažké rozhodnúť sa. Prajem Ti, nech sa rozhodnete rýchlo a správne, aby si si mohla začať vystielať hniezdočko. My sme sa tiež sťahovali, keď som bola tehotná s Oliverkom. Bola som síce v nejakom štvrtom mesiaci, ale viem, že mi manžel nechcel pri sťahovaní nič dovoliť, tak som posedávala a bola som rada, že budeme konečne vo svojom. Inak gratulujem k prvým pohybom. Človek si to tehotenstvo tak nejako viac uvedomuje. A čo ešte keď kopú dve!:-) Držím palce na výsledky tripple testov, neboj určite bude všetko ok. V minulom deníčku si sa pýtala, ako to zvláda Oliverek vo svojom pokojíku a veľkej posteli. Zvláda to úplne v pohode. Dnes je to týždeň čo začal sám zaspávať, tak snáď to nezakríknem. Je to pohodička:-)
Jolko, Oliverek tiež rozpráva vo vetách a neustále sa vypytuje „co to je?“ Našťastie do fázy proč? sme ešte neprišli:-) Ale gombík na vypínanie pusy by sa tiež niekedy hodil.
Jarčo, čo Tvoje bolesti? Držím palce, aby bolo všetko ok a nemusela si ísť do nemocnice.
Ja som bola včera na kontrole, poslednýkrát u mojho gynekológa, povedal, že už ma musí poslať do porodnice, takže do 14 dní sa už mám hlásiť na prehliadku v porodnici. už sa mi začína skracovať čípok, ale som ešte úplne zavretá a bruško mám vysoko, tak snáď mimčá ešte chvíľu v brušku vydržia… Aj keď ono sa to už nedá veľmi nazvať bruškom:-) Už ma zmáhajú dlhé prechádzky. Momentálne je u nás hit chodiť na prechádzku s odrážadlom-motorkou a dneska sme stáli každých 5 metrov, Oliverek zostúpil z motorky a ukazoval mi kde raší aká travička:-) Takže dnešné tempo mi úplne vyhovovalo. Horšie to je keď letí na odrážadle ako vietor. Ale zatiaľ stíham.
Dnes som sa konečne pustila do prania výbavičky. Už je pomalu na čase… Zdalo sa mi to až neuveriteľné, že Oliverek nosil také prťavé vecičky…
Majte sa krásne a užívajte si pekného počasia.
Maťa 33tt a Oliverek

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 11.04.05 09:39

Ahoj miláčci,
Jolko, to si piš že jsem na vás s recepto-dortem nezapomněla, ale chtěla jsem ho dát do galerky i s fotečkou a receptem, ale dort budu dělat právě dneska. Aby se do víkendu hezky proležel a dal se hezky krájet. Tak ještě vydrž prťko vydrž.
Také jsem se vydala minulý týden z posledních sil a možná - MOŽNÁ - jsem sehnala školku. Ale jen za předpokladu, že Městská část povolí paní ředitelce dostavbu školky a otevření ještě jedné třídy. Takže vše je stále s otazníkem, ale tohle byla jediná školka, která se se mnou vůbec bavila a ve které jsem dostala přihlášku!!!!!!! No přihlášku teda mám a teď udělám všechno pro to abych tam v dubnu Šimona dotlačila. Když jsem si poplakala u svého šéfa co a jak - nemeškal a hnedka napsal na Městskou část superliebesbrief, že je nezbytně nutné dokončit dostavbu školky, protože potřebuje vykořisťovat své zaměstnance a tudíž je potřebuje 100% v práci a ne na mateřské!!!!!!!!!­!!!!!! Jemu to nic neudělá a paní ředitelce to snad pomůže. Takže Jolko, „papíry" vládnou světu. A stejně to není jisté, takže uvidíme co bude v dubnu 2006.
V jedné z dalších školek mi zase řekli, že jediný způsob jak dostat své dítko do školky mimo zápis v září 2005 je, že se děti přestěhují a tím odejdou i ze školky, pak se vytvoří volné místo. Ale usoudila jsem, že se zřejmě „blbě" narodil a podle tabulek pro školská zařízení se měl narodit v září!!!!!
V jiné mi zase řekli, že mám přijít na zápis příští rok, protože to mu budou tři roky a bude to aktuální až potom.
Atd atd atd. Byla jsem z toho tak vyřízená, že jsem začala uvažovat o dalším „pupku" abych mohla být doma a neřešit školku. Ale musím si to naplánovat tak aby se mé další dítko narodilo v září!!!!!!! No letos už to nestihneme, chi, chi, chi, chi........
Zapomněla jsem v sobotu popřát Barbánkovi k narozeninám, proto činím dnes. I když ani Barbánek ani maminka už sem k nám nechodí tak ani nevím jestli se to k nim dostane.
Holky podělte se se mnou. Chodíte s „opičákama" do nějakých zájmových kroužků (krom plavání)? Já jsem si všimla, ž Šimon dost často CVIČÍ před televizí když tam někdo tančí nebo cvičí. A tak mne napadlo zkusit i něco podobného ale nemám přehled co existuje. Jak jste na tom vy?
Tak zítra snad bude recepis a foto dortíku.
Mějte se zatím moc krásně a zase někdy ahoj.
Fialka a Šimonek.

Vložit nový komentář