Opičáci - 48.deníček

Rodičovství

Ahoj holky, zdravím vás v novém opičím deníčku. Měla jsem v úmyslu počkat, až oba svišti usnou. Ale Filípek se, v rozporu se svými zvyklostmi /většinou skoro celý den prospí a v pozdních večerních až nočních hodinách řádí/rozhodl, že prostě dnes teda hned tak neusne a dělá mi společnost.

A jak to teda bylo s jeho narozením…
V úterý 13.9. /termín jsem měla 20.9./ jsem poprvé šla na kontrolu do porodnice. Docela zážitek to byl. Strávili jsme tam celá rodina celé dopoledne /asi tři hodiny/. Přišlo mi, že nás volají zcela náhodně a vůbec ne podle toho, jak kdo přišel. Radim byl už pěkně naštvaný, odešel z práce s tím, že je tam za chvíli zpátky, Vítek protivný, jak se v čekárně nudil a mě taky nebylo zrovna nejlíp. Ale dočkali jsme se. Na monitoru se ukazovali nějaké kopečky kontrakcí, otevřená jsem prý na dva prsty, nachystané to je pěkně a že nejspíš v nejbižších dnech porodím. Kdyby ne, za týdne na kontrolu. Odcházela jsem s rozhodnutím už se tam neukázat :). Cestou z nemocnice jsme se s Radimem bavili dohadováním, kdy by to tak mohlo být. A já měla pořád takové jakoby tušení… a bylo mi tak nějak divně :) /ale to mi bylo celý měsíc :)/ Tak jsme se rozloučili s tím, že se uvidíme večer, teda spíš v noci. /Na poslední chvíli jel Radim na matriku, do místa našeho trvalého bydliště, to je asi 20 km od Zlína, vyřizovat papíry o přiznání otcovství/ Já jsem jela s Vítkem domů. Doma dala Vítka spát a odpoledne jsme ještě zajeli do Carrefouru koupit rychlozavinovačku, která nám chyběla a tam ji zrovna měli v akci za 169 Kč.
Tam mě poprvé napadlo, že se něco chystá opravdu brzo. Odešlo mi asi kus zátky.
Domů jsme se vrátili kolem půl sedmé. Navečeřeli jsme se, vykoupali a kolem osmé jsme šli uspávat. .............­.............­...
pauza… Filip sice před 10 minutami usnul, ale
vstává Vítek. achjoooo......... .............­.............­...
Tak dva dny jsem se k pokračování nedostala. Dnes pro změnu spí Filípek a Vítek "usíná” ve svém pokoji. Snad něco napíšu.

Už při uspávání jsem začala pociťovat slabé kontrakce. Poslíčky jsem předtím nemívala a ani při Vítkovi ne a přesto jsem myslela, že jsou to posli J. Vítek mě naštěstí brzo propustil /uspávání je teď u nás hororové přes den i večer/ ač neuspán, tak nijak zvlášť toužící po mé přítomnosti. A já se vrhla na „rodit" na chat J. „Porodní babka" Ro nezklamala a byla připojená. Zjistily jsme, že kontrakce mám po pěti minutách. Ro a dalším holkám, které ještě dorazily bylo hned jasné, že rodím. Už vymýšlely i teorie, jak to udělat a co s Vítkem, kdyby Radim nestihl přijet. Jen já jsem měla furt pocit, že se nic neděje, že ty kontrakce jsou nějaké slabé a vynechávají. Přesto jsem volala Radimovi, že asi rodím. Kupodivu tomu uvěřil /já tomu fakt nevěřila J/, sehnal hlídání Vítka a hned jak bylo možné dorazil domů. Já pořád v rozpacích, že ho plaším, navíc si domů volám hlídání, které nejspíš nebudu potřebovat. Tak jsem tak zmateně pobíhala po bytě, když zrovna nebyla kontrakce, tak si nadávala do blbců, proč jsem je plašila, a když přišla, tak jsem si říkala, že bysme teda jeli??? J Jooo a mezitím jsem se dohadovali o jménu pro chlapečka, které jsme stále neměli vybrané. Chtěla jsem Hynka nebo Nikolu a ani o jednom Radim nechtěl ani slyšet. Tak jsme strávili polovinu noci. Myslím, že holky na chatu už byli na 100 % přesvědčené, že porodím doma :D:D:D.
Asi o půl noci jsem se rozhodla, že teda zavolám sanitku /auto nemáme/ a pojedeme. Ovšem Radim se zrovna v té chvíli rozhodl, že je čas, uvelebil se v posteli s kalendářem a po pořadě od ledna si listoval a vybíral jméno. Fakt groteska. Ale já už zavolala a nezbylo nic jiného než čekat na sanitku J
Radima do ní samozřejmě nevzali, přesto že přemlouval, jak mohl a pak nadával jak špaček.
A já si připadala jak debil, když se mě sestra záchranné služby ptala, proč jsem je volala a jestli mám vůbec bolesti. Stejně se pak na mě tvářila porodní asistentka, mimochodem dooost protivná /jediné negativní na mém porodu/. Radim dorazil asi 10 min po mě. Vzal si taxíka /mohli jsme ho volat rovnou, že J/. PA ho nejdřív ke mně vůbec nepustila /byla jsem na monitoru a vypisovali jsme papíry /trvalo to skoro hodinu. Pak přišel doktor. Řekl, že jsem otevřená na 6 cm!!!! /to bylo překvapení J/ a že mimi tu za chvíli bude. Ještě mě PA oholila a dala klystýr. A pak se mě ironickým hlasem zeptala, jestli má zavolat přítele, jestli ho chci mít i při vyprazdňování. No až později jsem se dozvěděla, proč byla taková zlá. Radim ji na chodbě seřval, že ho tam nechá hodinu stát a ani mu neřekne, co se děje a co se mnou je. /Stejně ho za mnou nepustila/. Až jsem se vyprázdnila, tak jsem si pro něj na tu chodbu zašla a šli jsme už spolu do sprchy. No a tam už se mnou během chvíle nebyla řeč, doba mezi kontrakcema se zkracovala, kontrakce sílily a já jsem se divila, jak to, že jsem to toho šla znova, když už jsem to jednou zažila :D…Za chvíli to bylo k nevydržení, tak jsem poslala Radima, ať se jde zeptat PA, co dál. Ta zrovna někde rodila, tak nás uklízečka uvedla do porodního boxu č.1 /tam se narodil i Vítek J, ale s ním jsem tam strávila 12 hod/. Pak jsem si odskočila na záchod, kde mi doslova explodovala plodová voda /kdo nezažil, neuvěří J/ a pak se konečně objevila PA. A že mě vyšetří. Na stůl už jsem bez Radimovy pomoci nedokázala vylézt. PA mě vyšetřila, nic neřekla a začala se chystat. Za chvíli mi došlo, že se bude tlačit. Vůbec jsem tomu nemohla uvěřit, že už :D. Pak konečně promluvila. Prý při kontrakci můžu tlačit. Tak jo J Zatlačila jsem a řvala jak tur, /strašně to pálilo, to si od Vítka nevzpomínám/. Pak podruhé, potřetí a už je venku. Bylo 3,06 h. Koukám, snažím se něco uvidět a vidím pytlík :)…chlapeček …vydechuju. Hurááááááá:) Byla jsem šťastná,jak blecha a připadala jsem si, jak Alenka v Říši divů, že i takhle může porod vypadat. Bylo to takové rychlé a v pohodě.
No a pak mi ho položili na břicho a od té doby jsme spolu. :)
PA nakonec zabodovala, protože jsem neměla žádné zranění, tudíž žádné šití. Radim mi pak říkal, že šel malý ven už na první zatlačení, ale že ho vždycky zatlačila zpátky asi jak mi chránila hráz, aby nešel moc rychle. Tak jsem jí odpustila tu protivnost.

Abych to shrnula, byl to úžasný, neuvěřitelný porod a příště to snad bude zase takové :D
/a Filip se mnou souhlasí, právě se mi poblinkal do klína :)/

Zdraví Chillie + Vítek /spící/ + Filip /sosající/

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Missorka  10.10.05 16:38

Chillie,

udělala jsi mi radost, aspoň někdo je na tom podobně jako já. :-) Nejen, že jsi deníček poslala bez názvu, ale ještě do rubriky Těhotenství. :-D

Hodně štěstí chlapíkům a pevné nervy

Peta, Vojta (15m) a Val (2m)

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 10.10.05 17:34

Chillie,
ještě jednou moc moc gratuluju k Filípkovi a doufám, že se máte všichni parádně :-))
Porod super, doufám, že takhle v pohodě to mají podruhé všechny :-)))

Mějte se famfárově :-)

Sylva

PS: Kdo teda nakonec vybral jméno Filip? A kdy? :-))

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 10.10.05 20:07

Ahoj Chillie,

docela akce, ten tvuj porod :). Ale hlavne, ze jste to stihli a slo to tak krasne rychle.
Tak jo, mejte se vsichni moc fajn a uzivejte si to :).

Pavlina + Iva od Spuntiku

 
Liliana
Povídálka 13 příspěvků 11.10.05 08:08

Ahoj Chillie, nebyla jsem tu dlouho a tak mi to nedá a chci poblahopřát k pohodovému narození druhého děťátka - Filípka. Ať se mu na tom našem světě dějí jen samé příjemnosti, ať je hodně zdravý a ať Vám dělá jen radost. Při čtení Tvého popisu porodu jsem si říkala, jak trefně jsi vyjádřila to, že ses divila, žes do toho šla znovu. Jo, jo, přesně jsem si to vybavila, jak jsem tyto pocity měla při druhém a třetím porodu i já! A po porodu - jako by se to vygumovalo a šla bych do toho znovu a znovu. To štěstí z miminka za to stojí!!!
Zdraví a přeje Liliana

 
zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 11.10.05 14:28

Ahoj CHillie
Tak ešte raz všetko naj naj naj k Filípkovi a hlavne veľa zdravia celej rodinke.
Ten Tvoj pôrod bol fakt rýchly, takže ďalší bude ešte pohodovejší, že ? :-))))

Tak si to krásne užívajte, nech obe detičky svietia ako slniečka.

Zdraví Zuzana a Kristián od špuntíkov

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 13.10.05 13:11

Ahoj opičáci,
teda to je zase nekázeň, aktivitu zachraňují přespolní:-)

Chillie, teda to je slušnej porod, koukám, že se Filípkovi na svět celkem chtělo - tak ještě jednou moc a moc gratuluju!!!! Akorát teda ta porodní asistentka - to mě nadzvedlo, já nechápu, proč se takhle některý lidi chovaj, můra jedna! Takhle kazit mamině porod - já vím, že na to člověk rychle zapomene, ale je to tak zbytečný a nepříjemný!!! Opakuju se jak kolovrátek, ale zlatý Vrchlabí:-) A jak fungujete, co Vítek na bráchu a tak vůbec?

Dneska nemám moc čas se rozepisovat, mám hromadu práce, a jsem akutně postižená lenorou:-) U nás nic moc novýho, Tedýska už opouští rýma, akorát měl předevčírem večer před spaním přes osmatřicet, tak jsem plašila, nacpala ho Panadolem a chystala se ráno k doktorovi - a on nic, běhal tu jak splašenej a tancoval polku u Kouzelný školky, tak si fakt neumím vysvětlit, co to bylo. No, hlavně, že je to pryč!

Tak se mějte, já se ozvu, až budu mít volnějc. A PIŠTE!!!!!!!!

Renatko, všechno nej, nej, nej k dnešnímu svátku, a ať se maminka zase někdy ozve:-)

Šárka

 
mnouk
Kecalka 113 příspěvků 13.10.05 14:00

Ahoj opičky :-)

No joo, ta nekázeň, se přiznám, že číst chodím vždycky večer, ale nejsem schopná se přihlásit a něco připsat. Takovej porod jako měla Chillie nezbývá než závidět :-)

Šárko, Renča děkuje za přání, zatím nic nedostala, vypukne to u nás odpoledna a hlavní párty v sobotu :-) Renča taky trsá u Kouzelný školky a pořád zpívá.

Včera jsme byly na očkování, to byl řev, konečně je totiž Renča zdravá, asi měsíc měla kašel… Tak já zase letím…snad se sem brzo dostanu dokončit myšlenku :-)

Ahoj Pavlína

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 13.10.05 23:08

Ahoj Chillie, a všichni ostatní.
Ať je to jak je to hlavně že jsou všichni v pohodě, zdrávi a dneska a už doma, viď? Šárko, musím se přiznat, že se u nás také objevila půldenní horečka. Absolutně to nechápu, ale tak rychle jak přišla, tak po dvou dávkách panadolu byla fuč. A zatím ŤUK ŤUK ŤUK je to v pohodě. Jsem sice v očekávání něčeho už přes týden, ale Šimáno se pořád drží a bojuje, tak uvidíme.
Co mi dělá těžkou hlavu je zase Šimonovo období vzdoru a negace. Došlo to tak daleko, že jsem si opět nakoupila literaturu a studuju a studuju a studuju abych ho nezabila. Už jsem z toho byla zase tak hotová, že jsem to vzdávala. Došlo na hádky, došlo na rány a nic. Stále stejná reakce NE.
Absolutně vyčerpána hltám teď literaturu a docela se bavím nad tím vším, protože já jsem vlastně ten problém. Takže si teď asi musím najít nějakého psychouše abych toho svého synáčka nepoznamenala!!!! Je to docela zajímavé.
Ale hnedka v první kapitole bylo docela zajímavé upozornění. A sice: „že děti někdy reagují jinak než normálně právě před počínající chorobou, nemocí apod, protože to sami vycítí, že jim není dobře a tak reagují jinak než obvykle“ Zajímavé: druhý den na to teplota a od té doby klid. Zatím.
Tak co se ještě nedozvím. Nevím jestli potom půjdu vráti knihu nebo Šimona, ale kam???
Toť od nás asi vše, snad se příště polepším a napíšem něco veseljšího.
Ahojky Fialka a Šimonek.

 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 16.10.05 17:52

Ahoj holky,

Chillie, ještě jednou gratulace k Filípkovi, děkujeme za popis porodu,byla to teda rychlovka, to je dobře…
A co Vítek na brášku? A chodil za váma na návštěvy do porodnice? A jak přežil hlídání, když jsi byla v porodnici?

Verunka měla minulý týden premiéru v hlídání přes noc, babička se už asi rok dožaduje, ať jim jí tam nechám samotnou, tak jsme to vyzkoušeli až teď, měla jsem doma neuvěřitelný bordel, tak jsem si říkala, že bych to mohla v klidu uklidit, tak jsme odpoledne odjeli domů a ač Verunka celý den tvrdila,že tam bude spát sama bez maminky a tatínka, tak nás teda moc odjet nechtěla nechat, pak s ní šla ale babička na krávy, tak jsme prchli. Doma jsem samozřejmě téměř nic neuděla, vyvalila jsme se k bedně a dost lenošila, až mě z toho bolelo celý tělo. Verunka tam v pohodě šla spát, jenom k ránu se probudila a půl hodiny mě prej nutně potřebovala,takže i plakala, potom ale zase usnula a ráno už v pohodě. Když jsme přijeli,tak mi hned říkala, že po mě v noci plakala a že jí bylo smutno po mamince a po tatínkovi. A taky mi přišlo, že je na mě tak trochu naštvaná, že jsem jí opustila.Je taky fakt, že se potom doma ještě nějaký den v noci budila, asi kontrolovala, že jsme s ní opravdu doma.

A dneska, když měla jít po obědě spát, tak jsem odcházela na houby a to mě taky nechtěla dost pustit, žadonila maminko buď tady, no drnda malá je to ještě…

Včera měla velký zážitek, byli jsme na návštěvě u Borkových bratranců, kteří mají dva koně, teda dvě menší kobylky, tak jsem poprvé v životě jela na koni, byl to vždycky můj sen, no musím říct, že jsem se teda trochu bála a mít ten kůň normální vejšku, tak minimálně aspoň o půl metru víc, tak teda nevím nevím. Verunka když viděla, že jedu já, tak že pojede taky, bylo vidět, že se bojí, ale držela jsem jí za ruku a před ní seděl 5tiletý kluk, kterého se držela druhou rukou, tak z toho měla pořádný zážitek. A celý den o tom potom mluvila.

Jo s tím malováním, Verunka maluje buď na papír pastelkama a voskovkama nebo na tabuli křídou, teď skoro každý den, ale jenom chvilku, pořád to jsou ještě čmáranice, ikdyž teď už se snaží dělat i kolečka… Malování vodovkama miluje, já už mnohem míň… V létě jsem jí zeslíkla, dala ven na trávu a bylo, to vydržela experimentovat dlouho, ale doma jsem k tomu našla odvahu jen jednou, na zem jsem rozložila vrstvu novin, ale víckrát jsem na to ještě nenašla energii…

Jinak mám docela výčitky, že jí možná vychováváme (jakž takž), ale velmi málo vzděláváme. Byli jsme se minulý týden podívat ve školce, kam si chodí pohrát ještě neškolkové děti, což se Verunce teda hodně líbilo, ale těch dětiček tam chodí opravdu moc, takže masovka na entou. Nicméně ona si hrála jak o život, ale mě tam nejvíc zaujalo to, že tam Verunka poprvé v životě lepila. Na stolečku bylo lepidlo, papír a nastříhané malé kousky barevného papíru, sedla ani nedutala, ukázala jsem jí, jak to má dělat a byla z toho hodně nadšená! Mě by to vůbec nenapadlo, že bych to s ní mohla doma dělat, tak jsme byla ráda za inspiraci… A taky jsem tak trochu líná něco vymýšlet, protože si říkám, že dokud si tak pěkně hraje a vždycky se zabaví sama, tak jí nebudu rušit. Což se zatím děje. (no moje výmluva) .Taky jsme teď byly u kamarádky, co má o rok starší holčičku, a zrovna tam měly navlečené korálky, tak mi to taky přišlo jako dobrý nápad to zkusit už teď nebo třeba jako dárek k vánocům…

Jo Šárko, jdete zítra do té školky? My asi jo, Verča už rýmu skoro nemá, tak kdyžtak za 5 min. 10.00 před tou školkou, jo?

Mějte se a piště
Eržika a Verunka, téměř dvouapůlletá

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 17.10.05 15:06

Ahoj Chilie a ostatní,
jééé, ty se máš, takhle bych si ten druhý porod taky představovala:-)))). Nevzpomínám si, jak to bylo s Vítkem, ale psala jsi, že nic moc? Já taky ne, Kubovi se nechtělo a teď, když se to blíží, jsem úplně nedočkavá, jak to bude tentokrát. A vůbec jsem zvědavá na ty naše letošní Vánoce. Ještě jednou posíláme s Kubíkem velkou gratulaci Tobě i Filípkovi!!!!!
Fialko, mluvíš mi z duše. My teď máme zase vztekací období a já vůbec nevim čím to je. Kuba hází hračkama, naschvál je rozbíjí a když mu domlouvám, mlátí i mě. Mlátí i ostatní, kdo mu nechtějí vyhovět. Jsem bezradná. Zkoušeli jsme mu domlouvat, vysvětlovat, potrestat i naplácat, ale marně. Je fakt, že měl minulý týden rýmu a nebylo mu dobře, ale tohle trvá asi 14 dní. Poslední dobou už si ani nechce moc hrát sám. A to je co říct. Nutí mě jezdit si s autama s ním. Pro mě už není válení se po zemi moc příjemný a tak vydržím jen chvíli. Nevím, jestli nepociťuje trochu konkurenci už teď, občas o miminku mluvíme. I když si s Fandou myslíme, že o pozornost nemá zatím nouzi. Zkrátka nad ním kroutíme hlavama, proč je taková protiva. Jestli najdeš nějakou pomoc, prosím, poděl se o ní se mnou. Nechci mu ublížit, ale někdy mě ta jeho netrpělivost, svéhlavost a vzteklina maximálně deptá.
A ještě staré téma - kreslení. Kreslíme si moc rádi. Samozřejmě oba, samotnýho to Kubu nebaví. Umí obstojně kroužky a čáry a křížky. Nejradši „fickama“. Vodovkama kreslíme zatím jen v mateřským centru a chystám se koupit křídy a možná ještě stihnem počmárat chodník. Šití dopadlo dobře. Původně jsem si šla koupit metr látky na domácí kalhotky pro Kubu a z obchodu jsem si odnesla kromě toho jednoho metru dalších osm!!! Tak jsem našila prostěradla a povlečení pro Kubu. Už to mám skoro zlikvidovaný.
Musím končit, běžíme na malou procházku. Mějte se zatím pěkně, doufám, že se zas stihnu ozvat.
Zítra jdu na UZV, asi poslední před porodem. Těšim se, jsem zvědavá, jak vyrostl, ale dle mého břicha a váhy to bude kluk jako buk.
Katule 31 tt a Kubík

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 19.10.05 14:48

Ahoj holky!
Tak jsem zvědavá,jestli stihnu vůbec něco napsat,protože Tomáš bude za chvilku vstávat a zase bude po zbytek dne hrozný maraton,ach jo.

Tak rychle,dokud spí.Mám několik problémů a hlavně ten,že se Tom začal počurávat,teda pocvrkávat a to dost.Vůbec nevím čím to je,ale už si i kolikrát neřekl,že chce čurat,tak kdybych to nehlídala aby si zase necvrknul,tak by byl asi celej mokrej.
Je fakt,že je trochu usoplený a venku je chladno,tak prostě čurá každou chvilku,ale prooooč si neřekne!Jsem z toho dost na nervy,protože do sklepa musím vozit hromady slipů,punčocháčků a tepláčků,no hrozný.Už jsem mu chtěla dát zpátky plinku,ale mám hrůzu,že by přestal říkat úplně a byli bysme zpátky u mimina.No a v noci a po obědě na spaní plinku dát musím,protože má po spaní asi dvě kila,tak nechápu,jak ho to mám naučit.
Tak brouček už se vzbudil,cpe se tady zase nějakýma koko.To je taky hrozný,ty sladkosti jsem teda neuhlídala,ale to se u nás prostě nedalo,protože Lukáš se cpe něčím pořád a vysvětlujte tomu prckovi,že on to nesmí,no konec.Takže celá moje výchova asi stojí za .....,píšu to aby se Káťa uklidnila,taky máme teď nějaký zvláštní období,pořád s něčím mlátí a zahazuje hračky a bije se do hlavy občas :-),no taky jsem byla na pokraji šílenství,seděla jsem na schodku a všechny sem posílala někam,to teda byly krize,fuj.Dneska jsem si řekla,že se na to řvaní můžu pěkně vykašlat,jinak přestanu úplně mluvit a hodila jsem se do klidu a světe zboř se,Tom byl taky hodnej,tak Fialko,jestli to nakonec nebude pravda,že je to spíš naše vina:-))).no jo,jenže já jsem děsnej nervák a hned vytočím a křičím a blbě si myslím,že mi to pomůže a že se třeba někdo lekne:-))),pak zjistím,že celý efekt byl jenom to,že jsem si vyřvala hlas a s dítětem to ani nehnulo.No tak já nevím,asi ze mě bude otupělý flegmatik a nebudu si radši ničeho všímat.
Další problém,pořád mi utíká od stolu,když obědvá.To je hned pro hračku,hned to a hned to,nejsem schopná ho u toho stolu udržet.Jím s ním,takže mám taky po obědě a vždycky to do sebe hážu studený,pořádný oběd si už ani nepamatuju a aby to bylo bez křiku,taky ne.
Další problém,v noci se nám budí a okamžitě začne řvát,ještě pořád spí s náma v ložnici v malé postýlce,tak si ho jenom přehodíme za náma a je klid,ale tím pádem ho nemůžu dát spát do pokojíčku,protože by celou noc budil Lukyho a to by taky nešlo.Takže jak vidíte,je to u nás hrozný,mám z toho všeho depku,že jsem naprosto neschopná matka a až teď si uvědomuju,jaký byl Luky hodný a zlatý děťátko.
Měla bych toho nechat nebo se z toho zhroutíte :-)))))).
Jo a ještě mě hrozně štve,že ani jedna babička není ochotná si Toma vzít na noc,už mám hrůzu že jsme tu dobu,kdy tam měl začít chodit aby si zvykl,pěkně prošvihli,protože jsem se ho ptala,jestli by chtěl taky spinkat u babičky jako Luky a on mi na to řekl že ne,že babičky nenávidí a spinkat tam nebude,že ho babičky zlobí.Tak jsem pěkně v pytli a budu ho mít prostě asi pořád doma.Už bych se taky potřebovala vyspat,tak ti Eržiko hrozně závidím,že sis to mohla pěkně prolenošit.
No a jak si tak stěžuju,tak jsem zapoměla,co jsem vlastně chtěla napsat,tak to radši ukončím,těch negací už bylo dost.

Tak a co je novýho.Celkem nic,chudák Luky byl dneska u zubařky a vrtala mu čtyři zuby.Ve škole je to hrozný,nosí čtverky a nechce se učit.
Tom je velký vinař,musela sem mu ušít zástěru(vinař­skou,modrou),a­by byl jako tatínek.Zrovna teď si tady za mnou hraje,jak lisuje hrozny.Vysypal hračky z beden a dotáhl to sem a teď si chystá lis na hrozny,no bezva,roztahal taťkovi oblečení a cpe to do beden,že to bude lisovat a pořáááááád u toho mele pantem:-))))Už vyžaduje skleničku na šťávičku z hrozinků a já tím pádem musím skončit,protože tohle už se nedá uhlídat,kramuje tatínkovi v šuplíkách.
Jinak chodíme do mateřskýho centra hrát si s dětma a do výtvarné dílny pro nejmenší,teď jsme dělali stojánek na pastelky,takže tam poznal i co je to lepidlo,no a Lukyho jsem přihlásila do keramiky.Máme toho poměrně hodně,teď ještě to vinobraní a do toho občas nějaký lidi do sklepa,takže nestíhám nic a zahrady sem se ještě ani nedotkla.

Tak Tom je celej černej od centropenu,tak už musím fakt končit.
tak se mějte a já se zase někdy ozvu,přiznám se,že teď v tomto období nestíhám ani emimino číst,vlastně se vůbec nedostanu k PC,takže jsem ráda,že sem se sem dostala aspoň dneska.Takže ahoooooj,mějte se všichni hezky,Užívejte si nových miminek a já se zase ozvu.Pá Zizi a Tom

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 20.10.05 10:30

Ahoj holky, ahoj opičáci.
Tak se válíme s opičákem Šimonkem od pondělka doma s nachlazením. Celkem nic mu není, ale protože potřebuji jet příští týden pryč (SAMA!!!) tak jsem to chtěla odbýt raději teď, než aby na to zůstali chlapi sami a Michal si musel brát ošetřovačku. No a právě proto, že Šimonovi skoro nic není tak mne tolik nepotřebuje a já proto dávám do kupy domácnost a dělám taková zvěrstva ke kterým se jinak musím dlouho odhodlávat a přemlouvat. Šimon mi docela vydatně asistuje a tím pádem zdržuje jak jen to jde.
Přelouskala jsem tu svoji knihu, kterou jsem si v záchvatu koupila a ze které jsem byla tak nadšená, ale musím říct, že teď z toho mám pocit, je to tak Zizi, že za všechno můžu já. A tím pádem z toho mám ještě větší depky. Shrnula jsem si to pro sebe, že nejsem dobrý rodič!!!! No děsný.
Ale dobré pomůcky a návody tam také byly, zkouším je praktikovat, ale......... . Příklad: Šimon si otevře skříňku ve které jsou sladkosti a podobné blbosti a chce čokoládku. Říkám NE, stojí dál u té skříně, pláče a naříká, že chce čokoládku, stále v klidu říkám NE a proč ne a že si dáme jablko, že půjdeme stavět hrad, že si budeme posílat auto a tak pořád dál a dál. Šimon zvyšuje hlasitost, já zvyšuji hlasitost, Šimon ječí, já ječím. Nakonec ho od té skříně odvleču do pokoje a tam ho nechám na zemi. Podle příručky jsem se zachovala naprosto špatně, ale podle mne jsem byla naprosto dokonalá, protože nebýt knihy, tak bych ho už daleko dříve seřezala. Tak co teď. Podle knihy jsem měla odvést pozornost a začít o něčem jiném, ale i když se stavím na řasy, tak Šimon dál bude stát u té skříně a řvát že chce čokoládku. Jenom jednu čokoládku přece. Jenom jednu dneska. Jenom jednu!!!!!
Poslední dobou je u nás problém koupání a čištění zubů. Absolutně nemožné. Ještěže jsem této činnosti ušetřena a užívá si tatínek, protože tohle už bych nezvládla a nevím jestli bych ho neuškrtila na sprchové hadici. Michal je v pohodě. A hlavně má sílu na to ho v té vaně udržet a jakš takš umýt. A při čištění zubů ho drží pod paží a čistí mu zuby násilím. Zastává teorii, že mu to znepříjemní tak, že si snad uvědomí, že po dobrém je to vždycky lepší.
A tak tady žijem každý den. Každý den je nějaký problém. Když chodíme do jeslí, tak máme problém jakým dopravním prostředkem se dát a je to přesně tak, že když mu vyhovím tak si vymýšlí pořád dál a dál a když striktně trvám na tom jeho prvním požadavku tak spustí a vydrží mu to klidně až domů. A to znamená při přestupování přenáším ječící bezvládné tělo svého dítka. A cesta domů - nekecám - nám trvá někdy i tři hodiny.
Ale jinak je nám tady dobře.
Mějte se krásně, pohodově a zase někdy
Ahoj Fialka a Šimonek (2,5 roku)

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 23.10.05 23:09

Ahoj!
Teda já jsem hrozná,ale Fialko mě to vždycky tak pobaví,ty tvoje zprávy z domova,že jsem hned klidnější :-)))))))).
No aspoň jsem se utvrdila,že v tom nejsem sama,u nás je to podobný,Tom má teď špatný období,pořád řve,já řvu na něj a nejsem schopná se zklidnit.Když on je tak děsně pracovitej a já nestíhám zabránit těm katastrofám,protože má asi vrtulku nebo co,prostě kosmickou rychlostí dokáže zlikvidovat naprosto všechno a když mu řeknu,že se zlobím,tak začne mlaskat,jako že mi chce dát pusu,tak potom neodolám,dám mu pusu a on se jenom zeptá„už se nezlobíš?“,no a jsem na měkko.Ale teda v poslední době mám pocit,že zlobí dost nebo se mi to zdá,protože i já jsem na nervy,chjo čeká na mě asi psychiatr :-))).
Taky si šíleně vynucuje a já se přiznám,že to taky dělám špatně a povolím,jenom aby byl klid,no jasně že se to vrátí,ale kašlu na nějaký knížky,s takovou bych přišla o rozum.
Docela se bavím,když občas vidím „Výměnu manželek“,jak sou ty manželky spořádaný a pořád uklízí a když ta druhá má doma někde vlas,tak jaký je to hrozný,že takovej bordel atd.No já teda nevím,ale já tu mám bordel taky,ty naše hračky po celým bytě,po topení navěšený neustále slipy,punčocháče a všechno co stíhá počurat,nevlastním myčku,takže pokaždé hora nádobí,která čeká až malej po o usne,abych to mohla umýt,no řeknu vám,k nám přijít někdo na návštěvu tak nevím.Neustále mi křupe písek pod nohama,protože Tom musí pořád běhat ven a zase domů,všude natrhaný papírky,zrovna musí malovat a tak podobně,já teda nevím,jak to stíhá a kde se to v něm bere ta aktivita,já večer padám na hubu a chlapeček by nejradši řádil až do rána,no co mám povídat.A do toho musím dělat s Lukášem úkoly do školy,mezitím mu malej vytahá a roztrhá sešity nebo je pomaluje nebo je polije,já fakt nevím,jak to ty super matky dělají,bohužel mezi ně nepatřím a řídím se heslem"bordel v bytě,šťastné dítě",radši ten úklid vzdám a jdu s ním za dětma nebo něco vyrábět a kašlu na vyleštěnou domácnost.
No tak jsem si zase postěžovala,vzpo­mínám na vás,co jste nedávno porodily a na tebe Maťo,na tebe vzpomínám nejvíc,protože by mě asi kleplo.A to jsem si říkala,už jsi stará…všechno zvládneš mnohem líp,bereš to klidnějc a tak.Ha haha :-)))))))))))))))))))),to teda byla blbost,jak mraky.

Takže všem mimískům hodně zdraví a mamkám hodně sil a mějte se a pište.Pa pa Zizi a ďábel Tom

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 29.10.05 12:58

Ahoj,tak teď nevím,jestli jsem nepřehlídla nový deníček anebo fakt nikdo nic nenapsal za celý týden?To znamená konec nebo jen momentální nestíhačka?
Tak já ještě počkám,třeba se někdo ozvete,zatím ahoj Zizi a počuránek Tom

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 01.11.05 08:53

Ahojky holky,
já momentálně fakticky nestíhám, mám toho v práci moc… Ale slibuju, že tenhle týden novej deníček bude, jen nevím, kterej den, viděla bych to na čtvrtek…

Zatím ahoj, musím letět, Tedýsek už se oblíká a huláká na mě z chodby maminko, dělej)))

Šárka & Tedýsek dvouapůlletý:-)

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 04.11.05 09:28

Zdravíme ze Šimonova.
Tak kde vás má člověk hledat????
Prodloužili jsme si se Šimonem nádherný podzim a někdo jezdí k moři my jsme vyrazili do hor.Povím vám, vysokohorské výhledy a nádherné počasí to je prostě boží relax. A když říkám vysokohorské tak nemyslím svoji milou Šumavěnku, ale rovnou Alpy. Segra se nastěhovala nyní do domečku v oblasti, kde jsou kolem dokola třítisícoví velikáni. Je velký rozdíl vylézt z baráku a hledět do parkoviště aut nebo na tyto obry, den co den a noc co noc poslouchat auta, tramvaje a nebo zvonce pasoucích se krav.
Tak chvilka poezie skončila, i když jak vidíte, mlátí to se mnou ještě a stále!!!!! Šimon jako obvykle - žádná změna. I když!!! Máme novinku z jeslí. Kde nám bylo řečeno, že je Šimon hyperaktivní dítě. Neposedí, pořád skáče, nevydrží sedět u stolu, když se v kolektivu vytváří nějaké výtvory tak je hned zničí atd, atd atd atd atd. Měly štěstí, že to ráno řekly klidnému Michalovi, být u toho já tak nevím. Ale vím, že v prvním chvilce jednám v afektu, takže by to asi dopadlo špatně. Do odpoledne jsem vychladla a když mi tyto výtky opakovala odpoledne tak jsem jen zdvihla ramena a řekla, no, asi jo. CO DODAT????
Mně osobně se nezdá jako hyperaktivista, protože jsem si hnedka našla vysvětlení pojmu a co to znamená v chytrých knihách, ale je živej. Což je velikánský rozdíl. Tím jsem se uklidnila a rozhodla, že to nemá smysl s nima řešit, protože oni jsou mnohalety zkušené odbornice tak by přece měly vědět jak na něj. A víte co mne na tom nejvíce pobavilo???? Její odůvodnění jak k tomu závěru došly: Protože tam mají nové čtyři dětičky, které jsou velmi malé 14 měsíců +/- a že pořád pláčou. ??!!??!!??!!?­?Chápete???? Ve skutečnosti je to tak, že se musejí mimískům věnovat více než ostatním a takovíhle raubíři je prostě otravují. NO COMMENT.
Tak tolik od nás.
Mějte krásný víkend a v novém deníčku, snad už brzo. AHOJ
Fialka a Šimonek

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 08.11.05 09:32

Ahoj holky!
Tak co je s váma??Snad to není opravdu konec?
Jelikož jsem teď asi půl hodiny strávila tím,že jsem hledala deníček,tak nic nenapíšu,protože už zas musím letět.
Fialko,nic si z toho nedělej,mě taky všichni říkají,že je Tomáš hyperaktivní.Holt máme živýděti a pokud se s nima paní učitelky nechcou otravovat,tak s tím stejně nic nenaděláš.
No nic končím a radši si to schovám do novýho deníčku,jestli teda bude.

K´áťo,tak co??Nemáš už miminko???Zapoměla jsem,kdy máš termín.
Já letím,tak ahoj Zizi a Tom

PS:Omlouvám se za chyby,ale nechce se mi to opravovat.

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 08.11.05 13:53

Ahoj holky,
teda to je síla, kam jsme se to ztratily a tím pádem se nikomu nechce psát. Jdu na to a sesmolim nějaký deníček, snad už na něm některá nepracujete.
 Katule

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 08.11.05 14:01

Jé, Káťo, právě jsem napsala první dvě věty:-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama