Opičáci - 50.deníček

Rodičovství

Ahooj holky, u Opičáků zase mrtvo, tak třeba to trochu ožije novým deníčkem. Vítek spinká, Filípek si cosi brblá v postýlce /ano čtete dobře, tado to dítě vydrží i pár minut samotné v postýlce čumákovat na kolotoč či zavěšené plyšáky:)/, a já si dopřávám chvilku zaslouženého odpočinku. Zdá se, že u nás nastávla první sourozenecká a následně i rodinná krize nebo možná nejdřív rodinná a pak sourozenecká? kdo ví... V každém případě jsem se rozhodla vás zneužít k vypovídání se :)

V poslední době jsem strašně nervní a hrozně zlá :) Radim dokončoval diplomku, pak dělal státnice, pak nekonečné dny slavil a já jsem bývala celé dny, někdy i noci sama doma a prostě toho na mě bylo moc. Filip měl otočený den a noc, večer teda spíš v noci usínal kolem 1-2, ráno vychrupoval do 12. Vítek zá:,–(ně neusínal sám, takže večer sáhodlouhé uspávání Vítka s Filipem v náručí často ječícím. Když konečně usnul, nastupoval na scénu Filip. Vyžadoval neustále uklidňování pohupováním, pochodováním, hopsáním na balonu, vozením v košíku a nejraději neustálým obměňováním těchto činností :) Do postele jsem doslova padala a usínala ihned po pádu :). /Občas teda jsem ještě už v polospánku slyšela něco jako sex,proč ne? a co je to s tebou? unavená? a z čeho?- to když byl Radim doma/. Ráno zase nastupoval Vítek, většinou kolem půl sedmé voláním ču-aaaaaaaaat, maminkoooo, ču-aaat.
No a přes den jsem toho měla plné brýle, což se projevovalo a ještě projevuje tím, že na Vítka neustále řvu, zakazuju a přikazuju. Ach jooo.
Problém spaní je naštěstí už částečně vyřešen. Vítek usíná sám. Prostě toho bylo moc a najednou to šlo. Zázrak. Jednou jsme šli takhle po venku a říkám mu, že ode dneška bude chodit spinkat do pokojíčku s autíčkem /jeho oblíbený plyšáček miláček je plyšové autíčko od avonu :)/ sám. Díval se nechápavě a tvářil se jako, že v žádném případě. Večer jsem oba dva vykoupala, četla půl hodiny pohádky a rozhodnutá nepovolit odvedla Vítka za autkem do pokojíčku. Světe div se, sice slovně protestoval, ale zůstal tam, mačkal auto, pak si tam něco povídal a usnul. Od té doby to funguje. Rozhodla jsem se toho využít a zapracovat i na Filipovi. Sice se mi do toho moc nechtělo, ale fakt toho bylo na mě moc.
Filipa jsem dala do košíčku, odvezla do ložnice a šla se věnovat domácnosti. Takový řev ještě ve svém životě ze sebe nevydal. Byla to hrůza, ale přesto, že mi bylo všelijak, nadávala jsem si do krkavčích matek a já nevím čeho, jsem vydržela, protože jsem fakt už nemohla. Řval do 11, pak usnul. Druhý den jsem s hrůzou čekala na večer. Ale… opět zázrak. Filipovi došlo, co se po něm chce a už si jen asi ani ne hodinku slabě stěžoval a po nakojení asi v 9 usnul. A doteď /už je to asi týden/ usíná víceméně v pohodě kolem 9. Je to taaaaaaaak super mít před spaním chvílku jen pro sebe bez příšerek :)
Ale abych se dostala k tomu, co jsem chtěla říct na začátku. Vítek začal dost koktat. A já mám strach, že je to z té napjaté situace, co u nás byla a už naštěstí /pevně doufám/ doznívá. Na Filipa začal žárlit. Na začátku to bylo fakt úplně bez problémů, ale teď /asi i tím, jak jsem na něho byla protivná/ mu došlo, že Filip tu už bude pořád, že má přednost, když ho třeba kojím apod. Uvědomuju si to pořádně až ted, že žárlí, moc to nedává najevo. Ale třeba dnes si pořád hraje na miminko :) Celé dopoledne jsem ho pěstovala, dělala mu pššš, pššš… dudlal dudlík /a to přesto, že ho nikdy neměl a ani Filip ho nemá:)/. Když na něj zvýším hlas, hned letí pro dudlík a že je miminko a chce chovat. Ach jo, Je toho na něj hodně. A já nevím co s tím koktáním. Je to čím dál horší. Zdá se mi. Nemáte s tím některá zkušenosti? Jolko, to tvoje mamka dělá ve školce? NEmohla by ses jí třeba zeptat? K doktorce jdem až příští týden, tak se jí zeptám, co si o tom myslí. Prý do tří let se nic takového neřeší, ale nechcu něco zanedbat a nerada bych, aby mu to zůstalo.

Tak vás zdravím. Omlouvám se za ten výlev a přeju pohodové už skoro adventní dny Chillie+Vítek+Filip

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 25.11.05 22:33

Ahoj holky!
Tak jsem se po dlouhé době dostala k pc.
Chilii,teda máš to asi těžký,můžu říct,že bych to sama nezvládla.No jo Radim asi potřeboval náležitě oslavit svoje úspěchy(mimochodem gratuluju),ale možná by ti měl spíš pomoct než pořád slavit.No jo je to těžký,dvě děti,škola,bydlení atd,člověk se stím vším asi těžko vypořádá,ale když to tak je,tak holt musí každej pomáhat ne?
Každopádně to určitě zvládneš,si holka do nepohody a já na tebe pořád myslím,já bych tolik síly neměla.
S tím koktáním je to blbý,asi Vítek fakt žárlí a chce upoutat tvoji pozornost,takže když koktá,tak ty se ho snažíš opravovat(možná-nevím)a tím pádem mu věnuješ zrovna víc pozornosti a on toho třeba využívá.Zkus to absolutně ignorovat,třeba se to časem zlepší a přestane.No ale těžko říct,asi melu nesmysly,každopádně se na to zeptej u doktorky,ta o tom snad ví víc.
No a jak se vám bydlí?Já vlastně ani nevím,kde bydlíte?Nějak si nemůžu vzpomenout,jak to tenkrát dopadlo,jestli jste na samotě nebo vyšlo to druhý bydlení?
A bude mít Radim práci?Doufám,že to zvládáš v pohodě a jestli na kluky křičíš,tak tě můžu uklidnit,já na ně křičím taky a to dost.Jenže Tomáš je takovej cíťa,že to jsem neviděla,stačí na něj zvýšit hlas a už je dotčenej a řve.
Ale jinak je miláček,teďka jsme všichni nachcípaní,tak jsem pro jistotu šla k doktorce,jestli nemá něco v krku,naštěstí má krk v pohodě,ale ta rýma je děsná a venku zima až hrůza.
Takže celý noci skoro nespíme,už jsme říkali s taťkou,že je to horší než když byl kojenej každý dvě hodiny :-).
Jinak se pořád počurává,nemám sílu s tím něco dělat,snad ho to přejde samo a taky řeším,co mu dávat k snídani.Pořád pije ráno i večer mlíko,večer mu sice dám i krajíc chleba se sýrem,ale ráno nic jinýho kromě mlíka z flašky nechce.Tak nevím co s tím,nemůže být do školky o mlíku,tam děti snídají chleby s nějakou pomazánkou,ale to Tomáš nechce.No je na to ještě čas,ale mám z toho hrůzu.Je zajímavý,že u Lukyna jsem to nijak neřešila,prostě šel do školky a hotovo,děj se vůle boží,ale u Toma řeším každou kravinu,připadám si úplně nenormální.
No tak to u nás vypadá tak nějak všelijak.Máme to docela hektický,už se sem ani nedostanu a v momentě,kdy půjdu do práce,nebudu stíhat už vůbec nic.
Luky chodí na keramiku,já už taky a Tom na mě řve,že chce taky,tak nakonec ještě budu snad chodit i s ním.A to se nám blíží vánoce,dárky nemám ikdyž se snažím víc než loni,abych nakoupila aspoň něco,ale pořád mi toho spousta chybí.
Lukášek má ve středu narozeniny,vůbec nemůžu pochopit,že už je tak velkej,třináct,Už začíná mít blbý kecy a na obličeji se mu dělají fujtajbly:-))),hlavně na něho nesmím šáhnout,to hned řve,že mu pořád ubližuju atd,no je to děsný,člověk má pořád pocit,že musí mít pěknýho kluka doma a on nám pěkně puberťačí.Ach jo,.ještě že to neznáte:-))).
Tady pěkně sněží a je hrozná zima,ale to je asi všude,nějak se s tím pořád nemůžu vyrovnat,ještě před chvilkou jsme říkali,jak je krásnej podzim a najednou bum a rovnou sněží.

Tak to bude asi všechno,zase jsem zapoměla,co jsem vlastně chtěla napsat.
No hlavně Káťo už se těším na nový přírustek,teď si nemůžu vzpomenout,jestlis nám prozradila jméno???Tak se drž a držte se všichni s miminkama,máte to strašně náročný,ale věřte že na vás myslím(to vám teda vůbec nepomůže).

Tak ahooooj a zase někdy Zizi a Tom

 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 27.11.05 15:15

Ahoj holky,

jenom krátce…

Chillie, k tomu Vítkovu koktání, bych jen asi tolik co Zizi, já bych se to teda asi taky snažila co nejvíce ignorovat, nevšímat si toho, neopravovat, nespěchat, můj synovec taky někdy ve 3 letech po narození mladšího bráchy začal trochu koktat, ale je to už dost dávno tak si moc nepamatuju, jak to přesně bylo, ale brzy to odeznělo, nic moc s tím nedělali, chce to se Vítkovi co nejvíc věnovat, možná, aby i věděl, že teď má pro sebe víc Radima, když ty se staráš o Filípka....­....ale to jsou takové rady......určitě napiš, co ti na to řekne DR.Já se kdyžtak ségry zeptám,jak to tenkrát bylo s tím koktáním a napíšu, ale můžu to zjistit, až pojedu k našim o vánocích…

Jinak my dobrý, Verunka se konečně naučila skákat na dvou nohách, tak teď všude poskakuje jako kobylka (Tedýsek už umí skákat po jedné noze a výborně cvičí taichi, byli u nás na návštěvě a on tam vyšvihnul sestavu, jako kdyby se tím živil odjakživa, no to jsme nestačili mrkat, Šárka říkala, že doma takhle tančí dost často…).
Pokud to na Verunku přijde tak pořád zpívá, samozřejmě, že v žádným případě ne na přání (takže si ostatní můžou myslet, že kecáme), ale už umí dost celých písniček… Teď jsou její oblíbené koledy, takže třeba v obchodě nebo ve vlaku spustí na plný kolo Hajdom hajdom tydlidom ( a zpívá to 20 minut pořád dokola) a baví se tím široký okolí........­...(ale příbuzným to na přání nezazpívá ani náhodou).

Jinak udělala pokrok v malování a už pár dní maluje stále hlavonožce, 30 denně jich udělá v pohodě, z hlavy trčí ruce a nohy, potom oči, pusa, nos a vlasy.......ale fakt pěkný..........

Taky se chci podívat tady po nějakým cvičení, když jsme byli u našich, tak jsme byli na cvičení dětí v hale a Veronika i já jsme z toho byly dost nadšený, trampolína, kruhy, žíněnky, lavičky, prolízání tunelu, k tomu říkanky, no super…

FIALKO, ty zážitky s doktorama, to je fakt síla k neuvěření..­....... no snad už vás taková akce nepotká.

Dvojmámy HLASTE SE!!!!

JARČO, jak je to vlastně se Štěpánkou a kojením? V pohodě? Stačí jí to, Kačence to myslím, že bylo málo? Kačenka nežárlí?

MISHIČKO, a co Barbánek, co už všechno umí, ona byla vždycky moc šikovná, hlavně na mluvení......co brácha, stará se o něj? Jak to dopadlo s tím kojením?

MAŤO, dvojčatům už je půl roku, co? To je fofr.

Jo holky, umí vaše děti už barvy, někde jsem četla, že na tříletý prohlídce se na to Dr. ptá, ale pak mi někdo říkal, že to je blbost, že až později…Veronika teda barvy používá hodně, ale samozřejmě úplně špatně, což občas vede k tomu, že fakt nevím, co po mě chce, když tvrdí, že chce to zelený tričko a ono je přitom bílý........

No tak já se snad brzo zase ozvu, mějte se hezky a pište, já se budu snažit taky polepšit.....

Eržika a Veronika, odcházející stavět minisněhuláka­.......

 
jolioli
Stálice 68 příspěvků 27.11.05 20:07

Ahoj Chillie, chci Te podporit, a rict Ti, ze mas muj obdiv, že to zvladas. Tak vydrzet a ono zase bude lip. Radim si ty oslavy zaslouzil , ne :-)?
S koktanim, nemuze to byt treba jen tim, ze ma Vitek rychlejsi mysleni nez mluveni? Jako ze se chce tak rychle vyjadrit a nema dosattecnou slovni zasobu… myslim, ze jsem nekde slysela, ze to muze deti kolem 3,5 let potkat. Taky to muze byt rozrusenim ( takze holky bacha na certy ), zarlenim a tak… Radili dite zpomalovat, ves smyslu navodit pohodovou atmosferu ( se lehce radi, s batoletem a kojencem, vid? ) a prilis neopravovat. Tak to muzes vyzkouset.
Erziko, barvy Vojta umi, zakladni, odstiny typu ruzova, fialova apod. nerozlisuje. U nas se dr. na trilete prohlidce pta i na tvary - kolecko, trojuhelnik apod, to mi prijde nadneseny, asi nepro¨jdeme :-)
Zizi, to je dost, ze se ozvyvas, pis casteji!!!!
 Jolka

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 28.11.05 16:08

Ahoj!
Tom teda barvy umí,ale jenom někdy,spíš to častějc poplete než řekne správně,ale je fakt,že já ho to neučím,tak bych asi měla začít?že?No a s tím malováním,má volnou ruku,nikdy jsem ho nevedla,že by měl malovat postavičky nebo tak,takže jsme asi na takové úrovni,že maluje kolečka a šnečka a čáry a hlavně všechno černou barvou,čekám kdy bude malovat rakve :-)))).
To by mě teda nenapadlo,že se na to doktorka bude ptát,no jo ale už jsou to velcí rarášci a žádný mimina.Tak asi začneme s učením.
Tom si strašně rád čte a taky zpívá,ale před někým to taky neukazuje.
Už je to velkej chlap,váží 18kg a já mám co dělat,když ho potřebuju zvednout.
Jo a tvary docela ovládá,no tak aspoň něco.
Pořád se počurává a v noci se pořád budí a řve,nevím co s tím,taky se vám budí děti?
No a u oběda katastrofa,neposedí u stolu ani náhodou,pořád si odbíhá pro nějaký hračky,to z něj budou mít ve školce teda radost,jestli se nezlepší.

Zítra budem slavit Lukáškovi narozeniny,tak přijde rodina a bude šrumec,vůbec nevím,kdy tady uklidím a nachystám něco na mňamku,když se mi ten rarášek pořád plete pod rukama a chce umývat nádobí a tak,no bude to náročný.

Musím končit,začala školka,tak se mějte krásně a ahoooj Zizi a Tom.

Katule,kdy máš termín??

 
mnouk
Kecalka 113 příspěvků 29.11.05 13:30

Ahoj!

Chillie, představ si, že Renča taky asi před 2 měsícema začla z ničeho nic zadrhávat, no vlastně ani nevím, jestli to bylo koktání. Spíš bych řekla, jak myslím psala Jolka, že rychleji mluvila než myslela:-) Taky jsem z toho byla špatná, pak jsem ale někde četla, že je to normální v tomhle věku (fyziologická iterace, nebo tak nějak) a samo to odezní! A musím říct, že už je to opravdu skoro fuč. Tak doufám, že u vás to taky tak bude.

Pavlína

 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 30.11.05 15:20

Ahoj holky, dík za podporu, už jsem se bála, že se snad ani nikdo neozve a deníček nám opravdu skončí.
Zizi, my od srpna bydlíme ve Zlíně, v paneláku, v pronajatém bytě 3+1. Je to super ten prostor, teda aspoň oproti garsonce, kde jsme byli předtím. Samoty nebudou, ale kupujeme domek. Máme podepsanou předběžnou kupní smlouvu a vyřizujem úvěr. Radim dělá už od února, takže co se týká práce změna žádná, jen snad za ten titul mu něco přidají.
S tím Vítkovým koktáním. Já jsem se snažila si toho od začátku nevšímat, no moc to nepomohlo. Dnes mi mudr. říkala vpodstatě to, zo už jsem mi říkaly a radily vy. že asi myslí rychleji než mluví a že prožívá náročné psychické období a že dokud by s foniatrem či logopedem nespolupracoval, tak to stejně nemá cenu ho tam posílat, tak nevím. Myslím,si, že by spolupracovat mohl, on je takhle z cizích lidí dost v pohodě, ale tak teda zatím ještě počkáme, jestli ho to nepřejde samo.
Zizi, a co děláte v té keramice? To máte v Hustopečích? Jak jsou vlastně Hustopeče velké?
My máme teď aktivit plno, musíme využít výhod města :). Chodíme s Vítkem i Filipem plavat, s Vítkem na cvičení /s Filipem v šátku - docela sranda :)/ a 1× za 14 dní jsme začali chodit na tvoření pro maminky s dětma a Vítek chodí ještě každý pátek na dopoledne do školky předškolky.
Erziko Verunka je šikovná s tím malováním. Vítek zvládá tak sluníčko, ale moc ho to nebaví. a s tím zpíváním teda taky. Vítek si občas taky zpívá, ale melodii naprosto nechytá. Ale to se není čemu divit, já taky ne :D Asi bych mu písničky měla poštět spíš na CD Jo, barvy Vítek umí. TeĎ už docela bezpečně. Ještě nedávno říkal zá:,–(ně modré červená, ale už mu to došlo.
Jolko, tak s tím Radimovým zasloužením oslav si nejsem moc jistá :) Před dvěma rokama, když měl správně končit by si je zasloužil, teĎ už ne :D:D:D. Zvlášť když spolkly celou výplatu :D
A proč myslíš, že by děcka nepoznaly tvary? Vítek rozlišuje krásně.

Jo. Zizi, Vítek taky u jídla neposedí. Co ostatní??? NEvím, jestli ho mám nechat nebo vést k tomu, že se od stolu neodbíhá. To teda asi jo, ale jen nevím jak.
PAvlíno, Renča teda taky koktala? a jak dlouho?

Jinak, holky, pošlete nové fotky. Jsem zvědavá, jak opičáci vyrostli :)

Chillie+Vítek+Filip

 
Mata74
Kecalka 122 příspěvků 30.11.05 21:17

Ahoj holky!
Konečne mám čas :,-(núť si k počítaču a niečo napísať.
Cez deň čas na písanie nemám, ledva si stihnem dačo prečítať a po večeroch teraz dosť okupuje počítač taťka, takže na mňa sa nedostane:-) Ale ani veľmi nie je čas. Som rada, že si občas len tak :,-(nem prečítam nejaký časopis, prípadne :,-(nem s taťkem a dáme si pohár vína… Alebo žehlím, upratujem…
Naši prckovia už budú mať v utorok 7 mesiacov. Strašne to letí. Do šesť a pol mesiaca som len plne kojila a teraz druhý týždeň pomaličky začíname s príkrmami. Je to celkom sranda, krmiť naraz dva hladné krky… Inak som prekvapená, sú to malé kyselinky. Oliverkovi chvíľu trvalo než si na príkrmy zvykol a spočiatku jedol tak lyžičku, dve… Ríša a Klaudi sa do toho od začiatku pustili s vervou. Oliverek pritom asistuje a posledné lyžička musí vždy patriť jemu:-)) Nesmiem na neho zabudnúť.
Oliverkovi konečne lezie posledná stolička, tak snáď už bude pokoj. On totiž každý zub dosť ťažko nesie a vždy má pri tom min. jednu noc teplotu. Čuranie zvládame bez problémov, už sa nepočúrava ani v noci, ani poobede pri spaní, ale s kakaním bohužiaľ stále bojujeme:-( momentálne to ani nijako neriešim, snáď to príde samo… proste sa ráno vykaká do plienky a potom už má slipky. Farby pozná len základné, hlavne červenú a zelenú. Naučil sa to na semafore. Na červenú sa stojí a na zelenú sa može ísť… Pozná ešte modrú a žltú. Keď sa mu chce pospevuje si pesničky, prípadne recituje básničky. Síce nemá veľký repertoár, ale baví ho to:-) Stále u nás vedie Bořek a Pat a Mat. Jedenie je u nás našťastie bez problémov, sám sa naje a zje v podstate všetko čo mu nachystám, pokiaľ sa nenaje od stolu neodchádza. Nedá sa povedať, že by niečo vyložene nemal rád… Rozpráva už pekne, v podstate sa mu pusa nezavrie od rána do večera:-) A myslím, že na svoj vek i pekne čisto a rozumia mu i iní, nielen ja.
Inak má veľmi rád Ríšu a Klaudi, stále by ich pusinkoval, neustále im niečo rozpráva, komentuje čo práve robíme a pod. A stále hovorí, že až budú vačší budú sa s ním hrať a spinkať v pokojíčku…
Inak sme celé dni doma sami, taťka nám chodí z práce až okolo siedmej, niekedy i neskor… Ale už sme si zvykli a zvládame to dobre.
Chillie, tiež to nemáš ľahké. Myslím si, že na Vítka je to veľa zmien naraz. Určite sa to časom samo spraví…Si šikulka, že zvládaš toľko aktivit. My v podstate momentálne nestíhame nič. Akurát sa občas stretávame s holkami z predporodného kurzu, ale žiadne plávanie ani cvičenie momentálne nestíhame. Pravdupovediac, ani si to s troma deťmi neviem dosť dobre predstaviť. Nechystáte sa niekedy do Brna? Rada by som Ťa zasa niekedy videla.
Zizi, ako dopadla oslava Lukáškových narodenín?
Eržiko, Verunka je šikulka, že už maluje hlavonožcov. Oliverek maluje zatiaľ len kolečka a čiary. A vždy vysvetľuje čo to práve namaľoval…
Holky, majte sa krásne, nech vás obchádzajú všetky choroby a dúfam, že do Vianoc sa ešte ozvem.
Majte sa krásne.
Maťa, Oliverek, Ríša a Klaudi

 
mnouk
Kecalka 113 příspěvků 01.12.05 12:13

Chillie, asi to trvalo pár týdnů, nevím. No a teď jsem zjistila, že je to dobrý, přestala jsem to pak řešit s tím, že jí to musí přejít samo! Ale nebylo to moc, nevím, jak to má Vítek, naši si toho třeba ani nevšimli. Ona třeba opakovala já,já, já nebo natahovala první slabiky, jak chtěla honem něco říct. Je dost ukecaná. Zrovna mi včera říkala kadeřnice, že její holka taky koktala, když začla chodit do školky. A už dávno dobrý. Takže si myslím, že u vás je to taky určitě změnama, jak ti říkala dr. a brzo to bude dobrý i bez logopedů.
Měj se hezky a ať se vám daří!!

Pavlína

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 01.12.05 13:31

Ahoj holky!
Jen jsem nakoukla,ale musím něco napsat,aby se nám ty komentáře trochu rozrostly.
Maťo,Oliverek je teda borec s tím jídlem,to Tomáš se sám nenají,ne že by to neuměl,ale nemá čas,musí zrovna dělat u oběda všechno možný,hlavně s hračkama a neustále odbíhá,takže já mu vždycky vrazím lžičku s jídlem do pusy a snažím se mezitím najíst taky.Jinak básničky a písničky to je v pohodě,nejradši si zpívá a básní Jarka Nohavicu a to je v jeho podání fakt sranda.
Lukyho narozky dopadly tak nějak v pohodě,jenom já to vždycky špatně snáším,nemám ty oslavy moc ráda,hlavně když ulkízím a Tom mi všechno hned rozkramaří.

Chillie,na keramiku chodím jenom já a Lukáš,je to u nás na domě dětí a s Tomáškem chodíme taky do takovýho kroužku,říká se tomu tady výtvarná dílnička pro nejmenší a tam se maluje a teď sme dělali papírovýho draka a teď budem dělat keramický ozdoby na stromeček.Tomáška to hrozně baví a aspoň je mezi dětma.Je to jednou za čtrnáct dní a tak mezi tím chodíme ještě do cipíska a tam se schází maminky s malýma dětma a děti si hrají a mamky kecají :-).
Jinak máme asi šest tisíc obyvatel,takový malý město,je tu stadion,krytý bazén,sauna,velký koupaliště s tobogánem a dalšíma skluzavkama,di­vadlo,kino atd,jo a taky je tu spooousta hospůdek:-))))).No ale já to tu moc neprožívám,pořád mám pocit,že jsem se měla narodit někde v krkonoších na samotě u lesa:-))).

No nic,Luky došel ze školy,tak se jdu starat,Tomáš ještě spí,tak aspoň uklidím ten binec.Dneska mi potvora celý den říká,že mě nemá rád,že má rád jenom tatínka a že je jeho kočička,no tak to sem teda dopadla,jo a rozbil mi pusu,tak teď vypadám,jako kdybych dostala doma přes hubu :-))).

Tak se mějte a ahooooj Zizi a Tom(včera dva a půl roku)

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 01.12.05 13:33

pardon,ne dva a půl,ale dva a sedm měsíců.

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 01.12.05 13:46

Ještě já :-)))).
Konečně jsem se podívala na fotky.Chillie,Fi­lípek je moc hezkej a je podobný Vítkovi,tak ještě jednou gratuluju!
Jarčo,holky jsou nádherný a jsou si taky podobný,všem vám to tam moc sluší,tak taky ještě jednou gratulace.No a ostatní nám pěkně rostou,z Tedýska je mořeplavec a Šimáno bude asi velký čtenář a rozhodně otužilec,brrrrrrr…:-)))).Tak už doopravdy ahoj a mějte se.Zizi

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 05.12.05 16:42

Ahoj holky,
hlásím se po odmlce a zatím vcelku:-)))). Termín mám 20. prosince, dávám prckovi 14 dní, maximálně tři týdny, déle ho nosit nehodlám:-)))). Už jsem samozřejmě pěkně kulatá a nepohyblivá a to mě občas vytáčí, protože nemůžu, hlavně v případě Kubíka, zasáhnout tak, jak bych potřebovala.
Chillie, moc Ti neporadím ohledně toho koktání, zkušenosti s tím nemám, ale myslím, že holky Ti poradily dobře. Jinak klobouk dolů, jsi na vše sama a ještě zvládáš děti zabavovat. To já už teď začala posílat do centra s Kubou mamku, protože to nezvládám tělesně. Jo a Radimovi bych trochu domluvila, oslava je oslava, ale všeho s mírou ne? Můj manža si od září naplánoval různý aktivity, minimálně 3× - 4× týdně nějakou aktivitu. Tak jsem si s nim pěkně sedla a hezky jsem mu vysvětlila, že to by teda nešlo a nebo šlo, ale ať počítá s tím, že si nastěhuju domu mamku. To by nepřežil, tak to trošku zkrouhnul a po porodu se prý vynasnaží s pomocí. No uvidíme:-))))
Velká pochvala oboum klukům, jak pochopili, že budou chodit spinkat bez tebe. To závidím. U nás budou zřejmě podobný scény, protože chodíme spát s Kubou. A půl hodinky to trvá, než zabere. Ale musím ho pochválit a zároveň se pochlubit, že jsme konečně!!! bez dudlíka. A kupodivu to šlo hladce. Já to zkoušela už dřív, bezvýsledně. V pátek jsme byli s Kubou u zubařky a ta říkala, zahodit dudlíka a hned nebo budeme mít mezeru mezi zubama. A tak Kuba poslechl a hned po obědě usnul bez něj. A večer taky. Sice mu to nedalo a ze zvyku mlaskal a občas olizoval prst, ale dneska už je to vcelku dobrý. Doufám, že mu to vydrží!!!! Bylo na čase ho zahodit.
Jinak nevím, na co mám reagovat dřív a tak budu psát lehce zmateně. A též můj mozeček už se občas vymyká normálnímu myšlení.
Maťo, ty jsi taky šikula, o dětech ani nemluvím. Jak jsi naučila Oliverka sedět při jídle? Nebo to uměl vždycky? Kuba mi od jídla utíkal ihned, jak mu v tom přestala bránit dětská židle. A přesně, jak píšeš, Zizi, důležitě pro hračky, důležitě někam se podívat a tak. Do toho moje máti, že co asi budu dělat, až půjde do školky (velice často a s oblibou má takovýhle řečičiky, co mi vyloženě pomůžou). Takže já na nervy a musela jsem se držet, aby to nedopadlo tak, že jsem Kubovi jídlo znechutila nucením ho sedět jak přikovaný. Řešila jsem to tak, že jsem mu říkala, že už asi nemá hlad, když nechce papat (když odběhl třikrát) a že mu to sním. A taky jsem to tak dělala. No a je to lepší. Zvyknul si a docela vydrží sedět a jíst. Občas si odběhne pro auto, že prý se na něj auto bude dívat, jak jí, ale je to o moc lepší. Děsila mě totiž představa, že za ním budu lítat s talířem, aby snědl aspoň něco.
Barvičky umíme, i třeba oranžovou nebo stříbrnou (to hlavně na autech:-)))občas i růžovou a fialovou Kuba pozná a rozlišuje tmavou a světlou. Tvary mu jdou taky dobře. Zvládnem kreslit kruhy a čáry a momentálně nacvičujeme trojúhleník. Človíčky kreslíme tak, že já nakreslím hlavu a tělo a on pak ruce a nohy. Obličej ještě nezmáknem. Já s Kubou kreslím ráda, je to pro mě lepší než se plazit po zemi s autem!!! Přiznávám, to mě hrozně nebaví!!! Snažím se zpestřovat si ježdění sem a tam na tom hracím koberci se silnicema, ale vydržím to chvíli. Za to Kuba, ten by jezdil půl dne a nejradši se mnou.
No, holky, a co Mikuláš? Jak to prožíváte? Kubík byl na dvou besídkách a dneska přijde ségra, jako Mikuláš, to jsem musela zařídit. Trošku teda Kubu strašim, že mu nic nepřinese, když bude zlobit a přiznávám, někdy ho strašim i čertem. Jenže jinak to občas nejde. Paličák náš jeden, má tu svojí hlavinku pěkně umanutou. Prostě když něco nechce, tak to dělat nebude a basta. Včera jsem to probírala s kámoškou a říkala, že to vůbec nezná, jéé, jak já jí záviděla. A Fialko, jak probíhá vztekání u vás? Už je to lepší?
Jinak, na mimčo mám připraveno, postýlku rozložím tak nějak na poslední chvíli a to stejný s taškou do porodnice. Sbaleno mám na půl, zbytek hodlám dobalit v záchvatu kontrakcí:-)))) dle seznamu. Já jsem tak šíleně zvědavá, jak to bude tentokrát. Jarčo, Tobě se holky povedly pěkně stejně co? To mě doufám nepotká, Kuba byl až den po termínu, já bych to brala rozhodně dřív.
Taky jsme slavili tu manželovu třicítku. Přejedená jsem ještě dnes. Bylo to sice náročný, lítala jsem celý víkend, ale povedlo se. Jen mě mrzí, že mě napadlo až pozdě, že jsem si mohla namalovat mašli na to moje obr břicho a byl by dárek vyřešen:-))))
Tak jsem se rozjela, je vidět, že jsem tu dlouho nebyla. Kubík je venku s babi a brzo přijdou, radši končim. Mějte se krásně.
Katule 38.tt a Kubík

 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 05.12.05 18:23

Ahoj holky,

tak to máme šťastně za sebou, myslím čerty i Mikuláše s andělem…

Loni jsme to ještě úplně zasklili, ale letos už Verunka věděla o co gou, tak se na to těšila…Čertem jí nestrašíme a první informaci o něm zaregistrovala někdy před měsícem, tak myslím byla dost zvědavá… Musím říct, že když jsem je slyšela přicházet, tak jsem měla taky lehce nahnáno…že by nějaké vzpomínky z dětství??? nebo že bych nějak extrémně zlobila?.........
no a když jsem je viděla, tak jsem si byla jistá, že to Verča nerozdejchá, čerti byli fakt hrůzostrašný, zato Anděl krásnej a Mikuláš jakbysmet…
Borek držel Verunku, vůbec nebrečela, to jsem se dost divila, ale taky ze začátku nic neřekla, jenom že nezlobila. Měla přichystáno několik písniček, že jim zazpívá, samozřejmě, že nic, řekla, že zazpívá až za rok, až bude větší a pak jim asi 100× řekla ahoj. Když odešli, vrhla se na balíčky, vybalovala jednu dobrotu po druhé a byla moc spokojená. ..

Teda holky, ty vaše děti jsou tak šikovné, že umí barvy, Verče se to pořád nějak plete, na semaforu je taky dobře pozná, ale pak už v reálu tu červenou a zelenou poplete a jiný samo taky…

Chillie, kluci jsou si neuvěřitelně podobní, jako přes kopírák…

Maťo, nemáš nějakou fotku dětí? Zkus něco hodit do galerky, jsem na ty vaše šikuly zvědavá…

Káťo, kdybych už nestihla napsat než porodíš, tak HODNĚ SIL do finiše, ať se mimi brzo vylodí a třeba už stihnete vánoce ve čtyrech!!! Myslíme na vás!

Tak ahoj, zatím a PIŠTE!

Eržika a Verča nebojácná

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama