Porod prvorodičky

Porod
  • Maxim170511
  • 03.06.11

Všechno začalo dne 16. 5. v 1:30 hodin ráno, kdy mi začaly nepravidelné kontrakce. Porod trval od prasknuté vody 12 hodin.

Pár minut po porodu :-)
2 komentáře

První vážení :-)
1 komentář

Ošetření po porodu

Zabalení po porodu
3 komentářů

6 hodin po porodu už v pojízdné postýlce :-)
1 komentář

Řekla jsem si, že jelikož přenáším, byla jsem 40+5 t.t., tak už by bylo načase, aby ten můj malý čertík vykouknul ven, i když tomu podle prohlídek a monitorů nic nenaznačovalo. Tak jsem vlezla do sprchy, že buď bolesti ustoupí a opět to byli jen poslíčci a nebo se to rozjede naplno. Po sprše byl chvíli klid a pak se začaly bolesti stupňovat a ve 3:30 hod byli každých 5-8 min. Tak jsem vzbudila manžela, že raději pojedeme do porodnice, že to fakt docela dost bolí a že nás při nejhorším pošlou zpět domů.

V porodnici mě přijala mladá a příjemná PA a napojila na monitor. A najednou jsem necítila žádné kontrakce a hlavou mi problesklo, že si bude myslet, že jsem hysterická prvorodička, kterou někde zabolí a hned letí do nemocnice. Nakonec byly na monitoru vidět kontrakce každých 5-8 min, ale byly jen k 90. Potom PA zavolala doktora a ten mi řekl, že v tuhle chvíli jsou to jen poslíčci, že hrdlo je zcela uzavřené, ale že to vypadá na rozjíždějící se porod, ale ať jdu domů, že tady bych stejně jen ležela a čekala, a to mi doma bude líp.

Tak jsem se vrátila domů a to bylo 5:00 hodin, bolesti neustoupily, takže jsem do až do 8:00 hodin prohekala v posteli. V 8:00 hodin jsem se vydala opět do porodnice, kde jsem měla domluvenou poradnu s monitorem. Na monitoru nebyly žádné kontrakce. V poradně jsem už bolestí byla v předklonu a prosila mladého doktora, ať něco udělá, že už chci rodit :-) Doktor mě prohlédnul a řekl mi, že je tam zbytek hrdla, ale že je stálé uzavřené a že mi udělá Hamiltonův hmat, že to možná pomůže. Vrátila jsem se zklamaná domů, kde jsem si pro velké bolesti dala sprchu a zalehla do postele, ve které jsem se kroutila jako žížala.

Bylo 14:00 hod když mě v podbřišku chytla taková křeč, že jsem myslela, že už se nenarovnám. Když jsem se narovnala, tak jsem zjistila, že ze mě něco teče - jo, rupla mi voda a odešla hlenová zátka. Takže jsem opět alarmovala manžela, že mi rupla voda, že jedem. V porodnici mě přijala přijemná doktorka, která mě vyšetřila a řekla, že jsem otevřená na 1 cm. Abych to zkrátila - ve 14:00 jsem byla otevřená na 1 cm a ve 21:00 hod (do té doby jsem byla na hekárně) jsem byla stále na 1 cm. To už jsem zoufalostí nevěděla co dělat, bolesti byly fakt sv*nské. Brečela jsem, křičela a prosila mladou, milou PA, ať mi nějak pomůže, že už chci epidural. PA mě prošťourala a v tu chvíli jsem začala krvácet. Po hodině mě opět prohlédla a řekla, že jsem otevřená na 4 cm, že už jen půjdeme na přípravu (klystýr) a pak na sál, kde mi zavolají anestezioložku, která mi epidural píchne.

Na sál jsem se dostala ve 23:00 hodin. Asi za 30 minut přišla příjemná anestezioložka, která mi všechno vysvětlila (i když mě to bylo šumák, chtěla jsem, aby kontrakce střílející ke 190, už skončily) a napíchla mi epidural. To byla úleva! Cítila jsem jen tlaky v podbřišku při kontrakcích. V 1:30 hodin mě přišla PA vyšetřit a řekla, že jsem pořád otevřená na 4 cm (od 22:00 hod), že mi musí ten epidural nachvíli „vypnout“ a napíchnout kapačku oxytocinu, abych se otevřela. No a to začal ten pravej mazec! Bolesti jako svi*a, svíjela jsem se do kuličky a navíc se mi chtělo strašně moc tlačit. Řvala jsem, jako kdyby mě někdo vraždil, načež přišla PA, na kterou jsem začla řvát, ať mi ten epidural dá zpátky. Ona mě prohlédla a řekla, že jsem otevřená na 6 cm, že to je hezké, jak jsme postoupily a že mi zase dopíchne na chvíli epidural, abych se vydýchala a odpočinula si od bolestí a pak že zase dáme oxytocin, abych se ještě víc otevřela.

Napíchla mi další dávku epiduralu, jenže ten účinkuje až po 2 kontrakcích a já měla nutkání tlačit jako o závod, a tak jsem i přes zákaz tlačila a ječela. PA najednou řekla, že jsem si protrhla branku, že už jdeme rodit, i když jsem jen na 6 cm. Třikrát jsem zatlačila a malý MAXIM byl na světě (17. 5. ve 2:40 hodin) s mírou 53 cm a váhou 3570 g. Pak přišel mladý doktor na šití a docela se zhrozil a zavtipkoval, že je to jak když bude skládat puzzle. Tím, že jsem začala tlačit na 6 cm, jsem si roztrhla celý čípek, stěny, močovou trubici a zvenku byl nástřih + trochu natrhlý pysk. Asi po hodině a půl dokončil šití a já usnula s malým vedle mě.

I když to byl fakt horor a bolest a v jednu chvíli jsem myslela, že snad nikdy neporodím a nebo že vyskočím z okna, ale ten můj čertík za to opravdu stál a ten pocit po porodu bez bolesti s tím malým stvořením vedle vás je opravdu k nezaplacení :-) Omlouvám se za dlouhý deníček, a všem přeji pevné nervy a hodně síly při porodu a doufám, že budete mít rychlý a bezproblémový porod :-)

Hodnotilo 6 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
sheinee
Závislačka 4531 příspěvků 03.06.11 08:20

no po prečtení se už „moc“ těším na porod :lol: hlavně že jste oba ok gratuluju :palec:

 
henculka
Kecalka 332 příspěvků 03.06.11 09:22

No gratulace k synovi :potlesk:
Jeden porod mám za sebou-taky těžkej a druhej mě čeká letos v srpnu(po 4 letech)takže se cítím stejně jako kdysi i kdzž vím do čeho jdu.
Přeji hodně zdravíčka vám oběma :kytka:

 
Maxim170511  03.06.11 09:30

Děkuju Vám za gratulace :-)

Sheinee - Já vím, že ten deníček zní hrůzostrašně, já taky hltala jenom ty dobrý a rychlý deníčky o porodech. Ale ikdyž to bylo peklo, tak po porodu Maxe jsem už o žádných bolestech fakt nevěděla a teď? Teď bych brala další mimi ikdyž raději už bez porodu ale to nejde co :mrgreen: Přeju ti bezproblémový a rychlý porod a pak dej vědět jak jsi dopadla :mavam:

 
kitri
Ukecaná baba ;) 1653 příspěvků 03.06.11 09:46

gratuluji, ze jsi to zvladla :potlesk:
jak uz psala Sheinee , taky po tomhle denicku tesim se „moc“ na porod :mrgreen:

Příspěvek upraven 03.06.11 v 09:47

 
ewelinka23
Kecalka 325 příspěvků 03.06.11 10:40

Gratuluju k Maximkovi! Úplně se mi vybavil ten můj porod :lol: Bolesti jak kráva, a ten strašnej tlak, až mi lezli oči z důlků 8-o :lol:
Hned po porodu jsem řvala „Už nikdy.“
A druhej den „Já chci znova!“ :-)
V tu chvíli to opravdu bolí, ale když jsem si uvědomila, že už to nikdy nezažiju, opravdu jsem to chtěla prožít znova.

 
Gretchen
Zasloužilá kecalka 572 příspěvků 03.06.11 10:49

Gratuluju k miminku, moc hezky napsaný deníček :potlesk: :palec: Ovšem po jeho přečtení se na porod rovněž „teším“ čím dál víc 8-o :mrgreen:

 
Jaja027
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 03.06.11 12:10

Ježiš, tolik potrhaná a hodinu a půl šití. To je noční můra. A to mám příští týden rodit. Ale gratuluji k Maxikovi, ať jste všichni zdraví.

 
Jaja027
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 03.06.11 12:11

:hug: Maximovi ne Maxikovi, jsem úplně mimo z toho šití.

 
Leonika
Povídálka 25 příspěvků 03.06.11 12:23

Moc me to dojalo. GRATULUJI!!! :kytka:

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 03.06.11 12:50

gratuluji k Maximovi :kytka: supr jméno :mrgreen: já mám Maxmiliána :-D já jsem taky tlačila a byla jsem jen na cca 7 cm, ale naštěstí pro mě byl brouček moc vysoko, takže jsem si ho tím tlačením posunovala do porodních cest a mezitím se úplně otevřela, ale zvládla jsi to, šikulka :palec: přeji rychlé zahojení šití :kytka:

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 03.06.11 15:00

Moc dobře si pamatuju jak se mi strašně chtělo tlačit a že nikdy v životě jsem nic nepřemáhala jako tohle. Prý mi chyběl už jen srpeček, aby branka byla zašlá. Úsilím mi vibrovaly stehna, pro mě nebyla největší dřina dítě vytlačit, ale přemoct to tlačení a netlačit příliš brzo. Ufff… Ale díky tomu jsem nebyla potrhaná.
Maminko Maxíka, doufám, že nemáš následky a že se ti všechno dobře zahojilo. A gratuluju ke krásnému mimískovi :kytka:

 
Jankaxx
Závislačka 2878 příspěvků 31 inzerátů 03.06.11 15:43

Gratuluji :mrgreen: a za sebe můžu říct, že si mě neviděsila :mrgreen: bolesti veliké a potrhaná jsi byla, ale neměla jsi žádné komplikace a chytla jsi super personál! Všichni jste zdraví… to je krásné :wink:

 
lumu  03.06.11 18:11

jejda to byl porod 8-o ale že se na to rychle zapomene viď? a zbyde jen tan krásný uzlíček :srdce: :srdce: :srdce:

 
Stani1701
Kecalka 379 příspěvků 03.06.11 20:21
tlak

Moc blahopřeju ke chlapečkovi,
já mám za sebou 3 porody a tlak jsem necítila ani u jednoho. O to hůř se mi rodilo:-( .Děti prostě nesestupovaly dolů, prvního mi vytlačili tlakem na břicho, druhého páčili kleštěma (ten se vzpříčil) a tu třetí jsem teda vytlačila sama, ale jak říkám,tlak jsem bohužel nikdy necítila.

 
Maxim170511  04.06.11 11:54
Děkuji

Ještě jednou všem moc s Maximkem děkujeme za gratulace a přejeme bezproblémový a rychlý porod a dejte nám pak taky vědět, držíme vám palce :kytka:

Ewelinka23 - No já druhej den to neříkala protože jsem sotva seděla ale teď jsem přes dva týdny po porodu a máš pravdu „Já chci znova“ :mrgreen:

Jaja027 - No to protože jsem blbec, neposlouchala PA a tlačila si když jsem neměla na 6 cm, tím pádem proto tolik šití a ještě jsem Maximovi trošku „pochroumala“ ramínka, jak se cpal v 6cm uzké uličce :-) Takže fakt se vyplatí poslouchat ikdyž je to SAKRA težký!!! Držím palce :kytka:

Lumu - Když na něj koukám, tak fakt už o ničem nevím, je to miláček :-),

Stani1701 - Téda, to jsi si taky pěkně užila :-( No já cítila ten tak po dávce oxytocinu, před ním jsem tlak necítila, jen sakra velký bolesti, fuj!

 
luciblank1
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 04.06.11 17:17

vcelku dlouhý porod ale smekám statečná jsi byla :kytka: mě jako prvorodičce trval porod 16,5hod od prasknutí plodovky jen s tím rozdílem že mě ta plodovka praskla hned tak už si mě v porodnici nechali epidurál jsem měla taky a hodně mi pomohl jen je fakt že jsem se tak neporanila jako ty ale když to na tebe šlo nedivím se ti asi bych jednala stejně teď mě v září čeká druhý porod tak jsem zvědavá jak dopadnu :-D

 
Maxim170511  04.06.11 19:55

Luciblank1 - Téda…16,5hod to je taky mazec. Ono to šití mi pak už ani nevadilo, jelikož mi to opíchal takže jsme nic necítila ale když to pak přišlo k sobě tak jsem myslela, že se po*eru :mrgreen: Držím palečky s druhým porodem a dej vedět jak jsi dopadla :kytka:

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 04.06.11 22:09

Tyyy jooo, tak to byl masakr, potrhaná jsi teda byla dokonale. Hlavní ale je, že jste oba v pořádku :palec: :kytka:

 
Jannica
Závislačka 2575 příspěvků 05.06.11 15:48

huuuuu, za chvilku mě to čeká a díky tomuto deníčku vím, že nemám tlačit dokud neřeknou, i kdybych měla lízt po zdi :-P díky za sepsání, aspoň vím do čeho jdu :D hodně zdraví tobě a Maxíčkovi :) :kytka:

 
deiska
Stálice 84 příspěvků 07.06.11 18:44

obrovská gratulace k malému :potlesk: Jinač po přečtení se hnedka více těším :-D četla jsem s otevřenou pusou..a teda obdiv.. doufám, že to zas tak drastické není! :-D

 
Maxim170511  09.06.11 11:58

deiska - Myslím, že jak u koho jelikož čtu taky deníčky ikdyž jsem už po porodu a někdo má mímo venku za hoďku a někdo se potí jako já 12 hodin v pekelných bolestech. Doufám, že budeš mít štěstí na tu první variantu :kytka: A děkujeme za gratulace :huban:

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 12.06.11 10:24

gratuluju že si to všechno zvládla :palec: ,hlavně že to máš už za sebou,ted už jen hodně zdraví a štěstí :kytka: :srdce: :palec:
po přečtení se mi okmažitě vybavily moje dva porody,po porodu dcery jsem se zařekla že už nikdy rodit nebudu,porod byl těžký dlouhy 18hodin,malá zloměnou klíční kost,já při tlačení sratila vědomí,ikdyž byla dcerka maličká tlačila sem asi 8× než vylezla na svět :srdce: byla sem pak zaštupovaná jak ponožka,ale všechno to stálo za to ,zdravá holčička :srdce: ,po 12letech jsem nakonec rodila zase,porod vyvolávaný po 10dnech přenášení,voda zakalená,dlouhý 19hodin,museli mě pořád rozevírat,vůbec jsem se opět neotvírala,nakonec mi napíchly epidural po 19hodinách trpění a za necelou hodinu byl syn na světě,ale byl hodně přidušený měl JEN AS:3-6-7 hned jak ho rozdýchali ho okamžitě přenesli do inkubátoru kde sem se mohla na něj jen dívat celých dlouhých 5 dní,byl plně na kyslíku,nesměla sem ho chovat ani kojit..ale nakonec je ze všeho venku a je úplně zdravý :dance: :srdce: mám 2 zdravé krásné děti :srdce: :srdce: :dance: ,ty porody stály za to,ale su ráda že už rodit nikdy nepůjdu :lol:

Příspěvek upraven 12.06.11 v 10:30

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama