Růzňata č. 78 - ECHINACEA

Rodičovství

Ahoj růzňajdy a růzňata!!! Po přečtení článku na netu jsem se rozhodla s vámi podělit o informace o bylince, kterou letos v zimě hojně využíváme tedy okamžitě při nástupu každého nachlazení. Nevím zda díky tomu nebo zda i díky jiným okolnostem jsme přežili zimu s méně nachlazeními než loni (příští rok by nemusela být ta rýma vůbec J ) Jde spíš o odbornou teorii než o nějaký pěkný deníček, které tvoří jiné z vás (bohužel nemám básnické střevo jako např. Andělka a spol.), ale i tak si myslím, že by se mohl hodit J

ECHINACEA TŘAPATKA

Echinacea ovlivňuje nespecifickou (přirozenou) imunitu. Jako spouštěč nespecifické imunity se musí podat při prvních příznacích onemocnění, a to co nejdříve (do 18 hodin). Později je její užívání bez účinku. Účinky echinacey

Obsahové látky echinacey zvyšují aktivitu imunitního systému, mírní bolest, redukují zánět a mají hormonální, antivirové a antioxidační účinky. Přesto se nejedná o přímé působení proti virům a bakteriím, ale schopnost zvyšovat nespecifickou imunitu organismu.
Použití echinacey

Vnitřně:
a) prevence infekčních onemocnění a celkové posílení imunity
b) podpůrná léčba infekčních onemocnění horních a dolních cest dýchacích, kašle a nachlazení, bolestí v krku, zánětu průdušek a chřipky
c) léčitelé využívají echinaceu při chronických zánětech močového měchýře, problémech s prostatou, opakujících se vaginálních mykózách, onemocněních ucha, zánětech dutin, senné rýmě, migréně, dyspepsiích…

Zevně:
při léčbě hnisavých ložisek na těle (abscesy, vředy, akné…), ekzémů, popálenin, oparů, lupenky, bodnutí hmyzem, uštknutí hadem…

Preventivně:

  • by se měla podávat v nízkých dávkách 1× denně
  • maximální doba preventivního nepřetržitého podávání je 6-8 týdnů
    (Například v Německu je používání Echinacey omezeno na 8 týdnů. Jedním z důvodů je zjištění, že po delším podávání se účinek echinacey snižuje až vytrácí. Dalším důvodem je obava z negativního působení tzv. pyrrolizidinových alkaloidů na játra při delším podávání echinaceových přípravků.)

Léčebně (při nástupu onemocnění):

  • léčebně by se měla dávka zvýšit až na 5× denně resp. každé 3 hodiny a s užíváním začít co nejdříve při prvních příznacích onemocnění (do 18 hodin)
  • léčebně se doporučuje užívat pouze 2-3 týdny

V závislosti na formě přípravku a věku:
A. Dospělí
TINKTURY(obsahují alkohol) - dávkují se většinou po kapkách a užívají se samotné TABLETY - většinou se doporučují užívat během jídla či po jídle
SIRUPY - se užívají přímo na lžičku nebo v čaji či minerální vodě
ECHINACEOVÝ ČAJ - připravíme z rozmělněného kořene či natě přelité 250ml vroucí vody a 10 minutovým vyluhováním. Po scezení pijeme čaj co nejteplejší, po doušcích (možno osladit medem).

B. Děti
U dětí se doporučují přípravky bez obsahu alkoholu (nejlépe čaj, sirup, kapky bez alkoholu).
Některé u nás dostupné přípravky s obsahem alkoholu doporučují užívání i u dětí již od 1 roku věku (s 20obj.% alkoholu) případně od 2-3 let (s 22%-50 obj.% alkoholu).

Vedlejší účinky echinacey Často se setkáváme s názorem, že echinacea je netoxická a že nejsou známy kontraindikace a vedlejší účinky. Přesto se začínají objevovat informace, že i echinacea může působit negativně. Nejčastějším vedlejším účinkem je ALERGIE, která může mít charakter mírné vyrážky až anafylaktického šoku. Týká se to především pacientů s astmatem a atopickým ekzémem. Dalšími vedlejšími účinky mohou být: třes, zimnice, pocity na zvracení až zvracení, brnění či otok jazyka.

Kontraindikace

Přípravky s echinaceou by neměli užívat pacienti s tuberkulózou, kolagenózou, leukémií, AIDS, revmatoidní artritidou.Vysoké opatrnosti je zapotřebí u lidí trpící alergiemi (alergie na rostliny z čeledi Asteracea), astmatem a atopickýn ekzémem. Přípravky s obsahem alkoholu jsou kontraindikovány u jaterních onemocnění, epilepsie, v těhotenství a při kojení. V těhotenství a při kojení se dá použít echinacea ve formě čaje, přesto někteří odborníci její užívání v v tomto období nedoporučují pro nedostatek zkušeností.

Doufám, že echinaceu nebudete potřebovat nebo velice rychle zabere a nemoci rychle ustoupí a budeme si moct užívat radostí jen se zdravými dítky !!!

Dáša + Luky + mimi

Čerpáno www.vasedeti.cz

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 27.02.08 22:33

Prní! Jdu číst.  

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 27.02.08 23:15

Ahoj holky,  

tak se mi už podruhé podařilo uzmout prvenství :-)  

Měla jsem pocit, že celou noc prší a Toník je neustále vzhůru. Ráno jsem vztávala jak zbitá… Ješte krapet pršelo a Toník už v 5,30 nezabral a jal se hlasitě dávat najevo, že jen tak potichu ležet nebude. Naštestí Roman vztal dřív a zatopil, tak jsme vztávali do tepla. Anežka zjistila až v půl 7, že je sama, tak přiběhla se slovy: Mamí pát!! (spát) a tahala mě zpět do postele. Jak já bych šla ráda! Mělo to i výhodu to raní vztávaní, jeli jsme ke kamarádce do Valdic. Tak jsme tam byli brzo a naštěstí měl ten její raní, tak jsne si vklidu zdrbly a děti byli zlatý. Anežka s Míšou si kupodivu hráli bez scén typu: MOJE, NEEEE a nejlepší zábava bylo kopání do míče a hra na honěnou. Toník to tam skoro celé prospal a Filípek si vklidu lezl a zkoumal hračky, které patří bráchovi a ted si hraje z Any a nemá čas to před ním uklízet :-) Dokonce jsme se i vklidu naobědvali a po jedné jsme jeli dom, aby ten náš hafan, nebyl tak dlouho sám doma.  Jsem si celkem i odpočinula. Chtěla jsem jet v pátek za babičkou do Prahy, ale Toník není ve své kůži a tu cestu bych jela s dětma sama a to poslední, co potřebuji průjezdem Prahou je řvoucí Toník v autě .-/ Tak snad příští týden..  

Poslední dny je Toník nějak uknouranej, bud je to očkováním, nebo „zuby“ - už aby byly venku a snad i trochu rýma…  Ach jo, já chci JARO!!!! Dnes sice sluníčko, ale ten studený vítr. Zapoměla jsem venku přes noc pověšený malý koberečky, ráno bych s nich kapala voda :-)) Takhle jsou dvakrát přeprané.  

Kdyby jste to ted viděli u nás :-) Na stole v kuchyni dva notenboocky - na obou dělá ten můj chlap, něco má tam, to zase tu..... Já v chvílích kdy nepotřebuje ten menší, tak píšu :-) Ale furt něco chce, zítra brzo ráno jede do Prahy a vrátí se v noci z pá na so. Tak pozvu nějakou kamarádku, at nelítaj peníze výfukem jenom mě :-)   Dasa - hezký článek, můj tatka echinaceu pěstuje a dělají si čaje. Tinkturu jsem používala a myslím, že vždy zabrala, ale co jsem čekala Anežku jsem ji nebrala neb jak píšeš v těhotenství a při kojení ji nedoporučovali. Dávala jsi echinaceu i Lukymu?  

Chtěla jsem napsat více, ale to neustále vyrušování mě nebaví...... tak zbytek zítra.  

Jitka a spící dítka    

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 28.02.08 07:30

Ahoj,
Dášo,díky za deníček,taky dávám Báře vitamíny s echinaceou,snad jí to pomůže.
Jinak,holky,u nás je to děs-mýho tátu včera vezla rychlá,měl infarkt myokardu,ještě v nemocnici další,tak ho převáželi do Jihlavy,kde mu ještě večer profukovali balonkem žílu k srdíčku-měl to ucpaný.za chvilku se dozvíme,jak moc má srdíčko poškozený.Je mi hrozně,mám o něj šílenej strach,už ho vždycky budu mít.achjo,když on je typickej adept-workoholik,co neumí odpočívat,jíst zdravě neumí-nejlepší je bůček a uzený,to bude boj,aby si uvědomil,že to není jen jeho věc a bude muset změni životní styl.Honza je skvělá podpora,aspoň že ho mám a nejsem na to sama.
máte s tím zkušenosti?jak často se to vrací?kolika se člověk s tímhle může dožít?
Jnak děcka jsou zlatý,Bára včera dobrala ATB a dnes jdem na kontrolu,tak už asi bude dobrá.
vaše smutná Jituš

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 28.02.08 08:02

Ahojte v novém deníčku,  

ty mý děti nějak podezřele vstávaj čím dál tím dřív :-/ Matý dnes už v 6:55 a Barča v 7:20. Naštěstí tu svítí slunko, tak se to dalo, ale teda svěží si nepřipadám. Včera dopol. tu byla kámoška s Péťou, takže jsme zdrbly, já jí zase dala nějaké věcičky po dětech v neutrální barvě, když zatím neví, co budou mít, pak obídek, trochu poklidit a šli jsme naproti tchýni, že se společně projdem. No by lo tak hnusně, hlavně studenej vítr, pak trošku i kapalo, že jsem po hodině a půl zavelela, že jdem k nám na čaj. U nás děti dělaly, že ani neumí zlobit, no jsem koukala jako blázen, jak byly vzorný. Večer dorazil Luky, ihned byl oblepen dětmi, ani mu to nevadilo, já si musela dát pořádně horkou sprchu na ten můj bolavej kříž a oholit porost. Noc docela v pohodě, ani nevím, kolikrát jsem kojila, jsem nějak mimo.
Dnes zajedu s Matým na betonárku okouknout náklaďáky, něco si tam potřebuju vyřídit, pak nákup,když už budem v autě, chci ještě do banky pro novou kartu a myslela jsem, že si zajedu koupit hodinky (včera ve městě jsem se zamilovala asi do čtyř kousků!), ale to už bych nestíhala nic, po obědě musím ke své nové obvodní odnést jí kartu, Luky mi jednu tady v MO domluvil, oni totiž obvoďáci tady vůbec nechtěj nový pacienty, že mají plno!!?   Dáší -super deníček, moc díky, já toho o echinacei moc nevěděla, nějak mě zatím ani nenapadlo ji vyzkoušet…ale zas doufám, že ani nebudu muset :-) A co, jak pokračuješ s výbavičkou, pořídilas ještě něco?   Jituško - to mě moc mrzí s taťkou. Strach už nikdy neodpářeš, to je jasný. Tímhle trpěl taťka mé spolužačky z gymplu a já si jen pamatuju, že během prvních 6-ti let po první příhodě se mu to vrátilo 2×, že se rodina vždy bála dalších 3let poté, že se to prostě bude takhle opakovat :-( Jestli to fakt tak bylo nevím, jen vím jedno- doteď je mezi námi a žije až na dietu a samozřejmě patřičná omezení normálně, po Vánocích jsem ho potkala u mamky v práci. Tak se držte, Honza je s tebou, tak budeš mít i sílu podpořit mamku.   Jedule -taky brzské budíčky, soucítím s tebou. Že by i u vás vylezly zoubky? Ti povím, že mě nějak ani nenapadlo, že by tu naší princeznu mohly takhle trápit, když s Matým jsem o zubech nevěděla…no jo, prej si musím tu holčičku zasloužit-povídaly kamarádky, co mají jen kluky :-) Tak ať je Toníkovi líp, to kňourání je vopruz. No a jsem se smála, Luky navrhoval, že bychom si mohli udělat hezkej víkend v Praze, že bychom za ním třeba přijeli v pátek do Prahy a byli tam do soboty, to bychom šli na Matějskou…no při představě sebe s dětma v autě v Praze v páteční špičce…chachá, vydržím ještě do příštího týdne, jak to u nás bude vypadat :-)  

Mějte se všechny fajn, já jdu dát prát. Violet

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 28.02.08 08:12

4.:-)

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 28.02.08 08:37

Ahoj holky,
tak deníček včera vyšel, jsem se ho večer nedočkala. Jsme byly s Helčou jediné na chatu…kde jste se flákaly !!! :-) Jinak mám od včerejška nějaký průjem, tak jsem se po mé neustálé zácpě trošku pročistila, ale už by to mohlo skončit. Večer už dobré, teď ráno zase :-(((( No tak mám dietku, asi si půjdu koupit cocacolu (nebo ta je na zvracení???) a smectu. Teda musím se zeptat v lékárně, zda to můžu.  Jsem četla na netu, že nesmím připravovat jídlo pro jiné osoby, hlavně ne děti…chudák Luky, bude asi taky hlady :-))) Ne , chci dělat na zítra kuře, dnes máme oběd ještě ze včerejška.Teda Luky , já budu mít asi opět rohlík :-( Taky jsem chtěla dělat takový zákusek z medových plátů. Tak nevím, zda mám nebo nemám…uvidím, co se mnou udělá dietka.  

Jituš, ať je tatínek v poho, je to těžké, strach už bude asi pořád. Hlavně si musí uvědomit, že změna životního stylu je důležitá. Stres, bůček, knedlo vepřo zelo…to už si asi moc neužije, nevím zda kouří, to taky ne. Tchán měl 2×, oba slabší, byl na profucích, teď nevím, zda mu žílu (tepnu) i vys­tužovali. Sice se u brokolice tváří všelijak, ale naučil se ji jíst, vrátil se k oblíbené pohance z dětství atd. No ale na Martina si dopřeje kačenu, na nový rok moráka, doma si vyudí klobásku nebo masíčko …není to jen o tom, že by musel jíst dietně, myslím, že jednou za čas může hřešit, ale držet se hesla, všeho s mírou. Tak ať je tatínek brzy doma, fit a další infarkt ať už nepřijde!!!! Je supr, že máš i doma podporu.  

No nic, mám tu za zadkem Lukyho, zbytek asi až po O. Pa Dáša

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 28.02.08 13:04

AHOJ,
DASO:diky za denicek,ja to nejak nekupuju,mame klasiku.ale mamka to do nas driv cpala ve vitaminech.ale mne to moc nejelo.

JITUSKO:drzim pesti s tatkem,snad to bude lepsi a bude brzo doma a fit.martinova babicka mela nekolik infarktu a je celkem dobra uz nekolik let,ale asi nemela zadnou operaci jak tvuj tatka.

***Pelotonek:****

Andílek - Nicolka 2.1.2005, Lipník nad Beč. (Jana-1982)
***Anděla - Jaroušek 11.1.2006, Děčín (Lenka-1981)****
***Babulda - Tonik 29.9.2006, Trutnov (Zuzka-1980)******
Dalif - Vitek 25.10.2005, Zuzanka 17.4.2007, Brno,(1976)
Dasa 2 - Lukášek 23.1.2005, překvápko TP 29.6.08,Valašské Meziříčí ( Dáša-1976)
Helena77 - Nikolka 12.7. 1995, Natálka 10.2. 2005, Třešť (1977)
Ikaika - Vítek 1.5.2005, Ondra 9.4.2003, Žďár (Ilča-1977)
Jedule - Anežka 27.8.2005,Toník 15.8.2007, Jičín (Jitka-1976)
Jituska - Barunka 28.4.2003, Vojtíšek 20.11.2005, Žďár (Jitka-1977)
Mamulinka -Eliška 14.10.2005, Třešť ( Péťa-1981)
Valli - Martínek 22.6.2005, Karolína 15.3.2007 Třebíč (Eva-1982)
*Violet - Matyáš 15.1.2005, Barunka 5.9.2007, Most (Denisa-1981)****

KOMETKO:jak to popisujes,je to u nas stejne,ja jsem to vedela,ze velky podil na to m vztekani ma asi muj stres,predevsim z casu-to mam od jakziva,jakmile me omezuje cas,tak jsme nervni.noa prave ted hodne porad nekam specham,manza zavole-rychle toto potrebuju a ja musim rychle sbalit decka a do auta a vsechno aby bylo hned a martinek se vzdy u tohoto blokne.tento tyden byl celkem v pohode,nikam jsme totiz po vestinou nespechali…
jinak moje odmena je i to,ze koupim neco deckam a  ze jsem chvili smaa,vetsinou ten patek,co jsem ve skole si docela oddychnu,ze nejsem s nima.ani nic pro sebe nepotrebuju,tak jsem si nic nekupovala.jako divam se treba po hadrech,ale proste to co chci nemaji:-)a stejne ted nemuzu nic kupovat,davame vse do stavby.
akorat jak jsi psala,moje mamka neni rozvedena,ona je vdova,ale to nevadi.
ja myslim,ze az bude po te skole ze se to zklidni a bude o martinek lepsi.
zatim pa.
 ewa

 
andela  28.02.08 14:04

ááách jo asi desátá, ale neva jdu číst.Díky Dášo :-)

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 28.02.08 14:06

Ahoj,
tak jsem opět zde, samo jsem vytuhla s Lukym, ale snad něco písnu, než se vzbudí. No průjem pořád…já frajerka to včera podcenila, měla jsem ho i ráno, pak celý den klid, tak jsem si myslela, že mi něco nesedlo, tak co, zapečené těstoviny se špenátem jsem riskla a večer už jsem si dala chleba s tuňákovou pomazánkou…no moje blbost, od rána jsem teda na rohlíkách a v lékárničce jsem objevila smectu.....no chtěla jsem jít na finančák, bohužel…šla jsem jen na rohlíky a tady kousek k zubařovi…jsem myslela, že nedoběhnu :-( Teď už od oběda zase dobré, tak uvidíme, co večer…Jen doufám, že si neuženu nějakou megazácpu - už teď cítím, jak mám v žaludku kamení z těch rohlíků :-( no nic, přejdu raději na jiné téma..... :-)))  a rovnou k vám :  

Valli, tak jsi si užila MC s hodným Martínkem, teda až na ten závěr…no jestli je to tím stresem a čas. presem, jak píšeš, tak zvolni tempo (vím, že se to lehce píše, že toho máte fakt dost) a mysli vždy na to, jak si za chvilku budete všichni 4 krásně užívat v novém baráčku, klídek, pohoda, na terase u bazenu nebo u rodinného krbu. A co pokuta? už jste ji platili? a jak je vysoká? Jo, já Lukymu dávám vitamíny spíš v ovoci a zelenině, moc do něj ty umělé nechci cpát, spíš jen tu Ech., když na něj něco leze…i když je otázka, kolik toho v tom ovoci a zelenině teď v zimě je…jestli tam není víc sraček maček v podobě dusičnanů apod. - vlastní zásoby jsme již bohužel zlikvidovali :-(  

Violko, to je supr, že ech. nemusíte., vy jste snad jediní, co tady v deníčku nemarodí…jen tak dál!!!!! No a výbavička, zatím se držím, mám jen jeden komplet z tesca, nějaké drobnosti se sekáče nebo mmb (univerzál barvy) a dostali jsem již hračku jo a manža dotáhl z německa jako dárek pro mimi flaštišku......tu avent jsem teda po Lukym vyhodila, protože byla dost zašlá, tak jsem si nechala jen ňáhradní díly"  :-))) no třeba ji nebudem ani potřebovat, jako u lukyho…naštěstí manža koupil rovnou s pítkem a na cumlíkovou se vyprdl :-)  

Jedule, tak super doma, odpočatá od rodičů!!! A ekzém tě trápí? používáš třeba rukacice při úklidu nebo tak? No  o oknem mi ani nemluv, jak zasvítí sluníčko, tak se musím dívat, jak jsou hrozné, chtěla bych je umýt, pak s pupkem už to moc nepůjde…A co Toník? myslíš, že to jsou ty zoubky?? ať je to kňourání brzy pryč!! Jo já ech. nepiju, dávám ji lukymu,když  začíná nějaké nachlazení… a po dobu nemoci…  

Mamulinko, tak snad to vyjde a Eli bude mít sestřičku!!! A střevní problémy, ať jsou rychle pryč!  

Iko, tak oslavu jsi stihla, ples taky supr … no až na závěr…ber to pozitivně…nepila jsi, v neděli ti nebylo zle, mohla jsi hned fungovat a stejně jsi si to užila :-) si představ, jaké by to bylo nosit celý den na zádech opičku :-))) no s tím autem, to je síla, co šéf?  No taky jsem se divila, jak byl Luky v klidu, dnes jsem tam byla znova a už taková pohoda nebyla…asi se bál, že by musel k dr a teď viděl , že ne, tak už trošku raubířoval :-)) I když se zubařem máme zatím jem + zkušenosti…teda Luky . No a to hlídání…samo závidím kámošce, jak si chodí na kosmetiku, cvičit apod., manža nebo maminka jí hlídá.....občas si říkám, že si zase Lukyho pořádně užiju, i když odpočinout si od něj je taky portřeba…mám to stížené tím, že když je manža pryč, tak jsem na něj defacto sama… no taky si říkám, že když nikdo nehlídá, tak můžu být pyšná, jak to zvládám… i když první 3 měsíce těhu byl fakt záhul!!! Ale zvládla jsem to :-)))  

Jituš, ještě k tatínkovi, já myslím, že ten věk je individuální, hlavně musí tatínek zbrzdit, tchán začal hodně jedit na kole, kg šla dolů ( i když nebyl nějak obézní), přestal kouřit - i když pak zase začal, teď zase přestal…Myslím, že se to nemusí vůbec vrátit, pokud se tatínek bude řídit pokyny lékařů …teda taky záleží na tom, jak moc to má asi ucpané.....držím moc pěsti, ať je brzy doma, v pořádku!!!!  No a s Vojtíkem budou výsledky taky snad OK!  

Helo, jsi se ptala na školky…není pořád volno :-( a co, nakoupila jsi něco včera?  

Kometko, dík za tipy, jak na malé roˇštáky vzteklouny!  

No nic, Luky je vzhůru, valím, pa Dáša

 
andela  28.02.08 14:36

Jituško - to je mi mooc líto, a držím pěsti ať je taťka v pohodě co nejdřív, a aby vzal rozum do hrsti .. No já si myslím že tohle je prostě nevypočitatelný … myslím že se tomu sice dá nějak předejít, nebo aspoň částečně, ale záleží asi na stavbě každého člověka. Každopádně pokud měl taťka uspanou tepnu/žílu, a odstranili to a jinde nic nemá, mělo by to být v pohodě. A pak se bude muset šetřit, ať dělá co chce, ale pomalu a s odpočinkem. A jídlo taky trochu zredukovat.Babička měla infarkt podruhý snad po víc jak 4 letech. Jenže babičce je 76 tak to je zas jiný.měla taky uspaný cévy k srdci. :-/. Neboj, taťka bude v pohodě, za chvíli ho máte doma :-).

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 28.02.08 18:50

Ach jo, asi poslední.......
nestíhám, napíšu snad zítra, ale DÁŠO - deníček jsem přečetla.
Já dávám klukům mulťáky s echinaceou, teď mají spajdroše, ale kupovala jsem před tím Echiňáčky, jsou hezky ve tvaru medvídků a chuťově jako dětská zubní pasta. Ale reklama udělala svoje,  Ondra má teda teď aji hodinky, je hotovej pavoučí muž :-D. Naštěstí se ty vitamíny  dají koupit aji na mmb.

Nic, končím, nestíhačka, Jituš mě nalákala na nějakou novou hru a já se od toho nemůžu odtrhnout, asi to budu muset odinstalovat, protože te´d kvůli tomu nestíhám :-)
Pa Ilča

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 28.02.08 19:21

IKO:tak jsem teprve ted cetla tvuj prispevek ohledne MMB,sla jsem hned tam a tam uz jsem mela oa adminu upozorneni,tak jsem to smazala…dik za upozorneni.
co furt delas,ze nestihas?nekde vykecavas co?:-)

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 28.02.08 20:15

Vidíš, já jsem říkala že maminy na mmb jsou v poslední době děsný.
no co dělám, oba kluky mám doma už 3 týden, což je zápřah a na nervy, na počítač mě až tak moc nepustí :-D, tento týden si užíváme že konečně můžem ven a taky fuj hnus flus moje odříkaný žehlení, vůbec se mě nechce.
No a nejhlavnější důvod, holka, LENOST :-) :-) :-)

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 28.02.08 20:44

Ahoj holky  

Roman zase odjel na dva dny do PH, tak jsme osiřeli. Jsme raději zůstali doma, kdyby toník to nakonec měl rýmu, ale vypadá to spíš na zuby, celý den byl vpohodě až večer by snad nacpal do té pusy vše, až se tím dáví. Anežka měla k večeři chleba s máslem, kurku nechala, že je tvrdá a za cvili koukám on ji žužlá Toník se spokojeným výrazem. Jsem mu ji chtěla sebrat a tak hlasitě se ohradil, že jsem mu ji nechala. Rozžužlal ji důklaně, byla všude na zemi…
Počasí nic moc, jsme chvilku s Anežkou hrabaly trávník, ale na přípravu záhonků bylo moc mokro..... neb slibují další deět, tak to budu muset odložit. Roman včera dones čerstvé pstruhy, tak jsme si je dnes udělaly s Anežkou k obědu a také koupil 3kg kližky na guláš - ten musím uděla ješte dnes večer, zítra už nebudu mít čas.....   Jituško - tatínka je mi líto, nejvíc bude záležet asi na něm, jak se k tomu postaví. Náš třídní na střední dostal 3 infarkty za sebou o prázdninách, on byl teda silný kuřák a workoholik, ale pak nějak spomalil a kouřit přestal postupně a ted už je v důchodu, ale na srazu  byl pořád pohlený kantor a řekla bych i plný optimsmu a elánu.  Tak snad tatínek to zvládne dobře, když má takovou oporu v rodině, to je důležité. Držím palečky.   Ikaika - tak rodiče už nechtějí hlídat? Neví o co přicházejí. Je fakt, že trochu závidím těm, co mají hlídací babičky a tety. Já snad „tahám“ děti všude sebou. Roman naposled oba hlídal, když jsem byla na kontrole po šestinedělí, u našich to jde, ale veškerý provoz ohledně dětí se starám já. Mamka si Anežku vezme ráda, když jde nakoupit a ta hodinka tak rychle uteče :-) Mě je u rodičů fajn, Uherské Hradište je velké, ráda tam nakupuju a mám tam hlavně dost kámošek ze střední, tak než je objedu :-) O příbuzných tetičkách, sestřenicích ani nemluvě :-)   Dasa - bohužel se mi AE snad po 5ti letch vrátil, jsem to nějak zaspala a nepodchytila včas,tak mi „olezla - jak tomu říká Roman“ pravá ruka, holt pořád něco utírat, umýt, opláchnout… Na mytí nádobí, podlah, Koupelny používám rukavice. Ale už to vypadá dobře, exem teměř zmmizel, jem musím pořád dokola mazat, jinak to suchá kůže svědí. Ješte to pár týdnů potvá, než se to plně shojí a stratí, pokud to ovšem nerozškrábu ( to jsem jako dítě dělala aještě ted ve stresu to podvědomě škrábu až do krve :-( ).   Violet -tiše závidím vaše „brzké“ raní vstávaní. Až v 7,20! To neznám..... Vztáváš s dětma nebo dřív jako skřivánek? Já se poslední dobou nemůžu ráno probrat. Spala bych i do oběda :-)  

Jdu si nachystat tu cibuli na guláš.....  

Jitka

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 28.02.08 21:45

Ahoj,vy jste takový moje podpory,je to tak milý tohle číst:)
díky!!!
jinak nové zprávy-nebýt toho,že se to stalo tátovi v nemocnici,tak tady už asi není-udělali zásah co nejdřív,ale stejně měl ucpanou tepnu k srdci,takže má v současným stavu 1/3srdíčka odumřelou.prý se mu snad zase kousek obnoví,ale i tak už to nebude ta správná pumpa,jak má být:( špatně to nese,protože si myslí,žýe je pořád mladík a nepřipouští si nějaký omezení.achjo,to bude boj.snad tu ťafku od pánbíčka pochopil,i jsem mu řekla,že ne každej má druhou šanci,tak ať se podle toho chová.no prostě už od teď budu mít o něj pořád strach,toho se nezbavím.
Dneska jsem byla na kontrole s Baruškou po tom zánětu středního ucha,tak ještě týden radši nesmí do školky,se asi zbláznim.ale ven můžem,tak to zas tak hrozný nebude.spíš jde o to,že chodím ráno ještě cvičit a tak,taky už mi volali s tou brigádou-jedna zaměstnankyně jim dala výpověď,tak mě od příštího týdne začnou zaučovat.moc se těším,ale bude to peklo s hlídáním.no třeba zapojím taťku:)
jo a k tý  Báře-doktor zjistil,že má tekutinu za bubínkem či co,prostě dělal testy sluchu a ta naše prďola ho na jedno ucho skoro neslyšela:(říkal,že se to občas stává,no za tři týdny jdem znovu na kontrolu,snad to bude dobrý.to už by bylo na mě trochu moc,i takhle mám žaludek furt sevřenej.
na ten víkend nakonec s Honzou nejedem,je toho celkem dost a asi by jsme si to neužili.V neděli ráno má Honza zápas(to mi nevadilo,říkala jsem si,že si užiju klídku s knížkou),jenže odpoledne už by jsme jeli za tátou do Jihlavy,tak jsme to vzdali.pojedem,až to bude na celý víkend.
hlavně mě dorazili tchánovci-dneska jsem tam byla,hlídali hodinu Vojtu,když jsem byla u doktora s bárou.Oba se tvářili na to víkendový hlídání tak,že mi bylo jasný,že se jim moc nechce.až pak jsem se dozvěděla,že děda(měl neschopenku)hlídal celej týden nemocnou neteř,v úterý tam měl i synovce,takže toho má plný brejle a rád by si dáchnul.se mu nedivím,na druhou stranu už mě to štve,my to měli domluvený takovou dobu:(no ale chápu švagrovou,že holt musí nemoc nějak řešit-i když,má druhou babičku s dědou oba v důchodu,tak to trochu nechápu.
no dost stěžování si,děcka jsou pusinkový,krásně si hrajou.Honza je z práce utahanej,taky toho má plný brejle,ale snaží se.    

JEDULKO,to je hezký,když si děti myslí,že máma už je taky v pět ráno vyspaná:(no jsou to drahoušci…je fajn,že máš kámošku s dětma,je to pohoda,když si děti hrajou-ty máš dobrej pocit,a ještě zdrbneš.a máš můj obdiv,že se jen tak vydáš na štreku s dětma v autě,já bych si netroufla.i když je to asi o zvyku,ale i tak,překonat ten první strach.
já chci taky JARO!!!už to začíná venku i vonět,doma začínám skupovat zajíce a velikonoční výzdobu,Vojta už má obr tašku na výslužky,a hlavně-chci sluníčko.hned je všechno veselejší.  

VIOLET,kam na ty hodný děti chodíš?:)no a hele,na ranní vstávání si nestěžuj,koukni k Jedulce a pak mluv.dík z a útěchu,já se právě taky bojím,že se to vrátí,to nejde jen tak přepnout na novej životní styl.a ten infarkt byl hodně silnej.ale prostě si nepřipouštím,že by se mělo stát něco horšího,na to mám tátu moc ráda.a je fakt,že nás zbytek rodiny to dalo strašně dokupy.  

DASO,já mám na včerejší chat omluvenku!ty už nevíš,co bys,nejdřív zácpa,pak průjem..coca cola je super,na žaludek,neuško­dí.smecta je taky dobrá.
jinak táta nekouří,nadváhu nemá,na svůj věk vypadá fakt dobře,každej den cvičí na orbitreku-má artrozu v posledním stadiu v obou kolenech,potřebuje cvičit.má rád i zeleninu a tak,ale hlavně ke všemu si dává buřty,jitrnice a klobásky.tučný sýry a rád si vypije skleničku,ale zas patologicky ne-pivo když přijde dom,ráno panáčka slivovice a večer s mámou vínko.sakra,tak že by?jo a je mu 54,na tohle je sakra mladej!!!
tak,jdu na kriminálku.do­brou!Jíťa    

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 28.02.08 22:50

cau,

mam docteno,ale su grogy.
Zuzka v rezimu ASIZUBY- nebo MALOMLIKA ? Proste rano a vecer rve rve rve, venku je hodna, ale doma. Vitkovi jsem uz strhla maslicku, jen musi zarust to vyholene misto.
Vcera, dnes i zitra behame po skolkach, snad od rijna bude V. chodit.

JITUSKO- myslim na T. otce, vazne asi zmenit jidelnicek, ta pohanka je vazne dobra na cevy…at se to neopakuje.

IKAIKO- no snad se marodeni blizi ke konci. teda ples sis uzila ;)

DASO- peknej denicek. Co uz se neco rysuje v Brne ? Vim bez manzela doma nicmoc, ja byla po tom tydnu bez vyflusla. No nejvic za to muzou ty ranni budicky, kdyz ja se nedonutim jit driv spat.
Teda prujem- fuj, jo smectu klidne v tehu muzes, dieta : dusena mrkev, ryze, banan, rohliky, piskoty.
Mam pocit ze letosni zimou si musi snad kazdy projit prujmem :smutnysmajlik:
(jo hlavne vynechat mlecne veci, mliko, jogurty atd, aspon par dni.)

ANDELKO- odpovedela jsem Ti na FL ;) teda Jaja a pes- no snad tu dobu prezijou oba zdravi.  Skoda ze tch. nema nejakeho pritulnejsiho „detskeho“ psa.

JEDULKO- ja bych teda tu Prahu nedala. Tak rypat na zahradce apod. by se Ti zachtelo ;) Super ze sis u rodicu odpocinula.

VIOLET- teda tema Vasima budickama ( pry brzkyma) dost prudis, to kdyz mi deti vstanou po 7h, tak muzu slavit ;)
Zuzka taky asizuby- ma 4 toz uvidime. At to Baru brzo prejde a zubaky se vyklubou.

VALLI- jej uz jsi to psala, ale na jak dlouho tu skolu mas ? s M. nezavidim, V. je ted posledni dobou fakt hodnej, teda motorku nepujci,ani kdyby si to druhe dite na kolena kleklo a prosilo :rozpacitysmajlik:, ale posledne v MC si varil v kuchynce a nikoho nebil a tak. Zuza se predvadela- strasne rada stoji, delala jaky je andilek, certa projevi vzdy az doma.

HELI- to je super ze Naty si vyhraje s dareckama. Co skolka ? promin, jak si nepisu poznamky, tak mam v hlave uplne vymeteno co jsem Ti chtela.

jo to Vam jeste napisu, vcera jsme jeli do cviceni-Zuzka v kocarku sportaku, Vitek na motorce, po ceste neusnul ani jeden, oba me povzbuzovali ve cviceni /Vitek : Mamka nEEEEEEEEEEEEEE cvicit ! Zuzka knouranim/, po cviceni dostala Zu obed-bylo 11h, a V. si mezitim lehl do sportaku, ze pry Zuza ne do kocarku, Vitek. No tak jsem Zuzku poradne oblikla a sla na zada do satku, takze V. v kocarku,Zuzka na zadech, motorka pod kocarkem. Zvladli jsme i nakoupit, Zuzka usnula v satku, V. si v kocarku jen odpocinul ale vysledek- prisli jsme dom, deti odpocaty a mamka zpocena az kdovikde. Vcera spala Zuzka za cely den tech 25 min na zadech !

toz dobrou D a spici deti Zuzka a Vitek

ps. 12. jdem do ty nemocnice… do te doby musim vyplnit prihlasky do skolky pro V.

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 28.02.08 22:58

jo DASO- ted vysel clanek o echinacee i v Uzlicku. Tys ho ale moc pekne napsala - srozumitelne a na urovni ! sikulka.

My teda doma jeste echin. nemame, mam preventan akut a kdyz vidim ze na me neco leze, vezmu si ho. (Preventan junior je se super prichuti - moc mi chutna : rdicisesmajlik:)

D

 
kometka01
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 29.02.08 01:00

ahojky.

díky za odezvy…v našem deníčku jsem s Lukynem extrém :-)))

valli: jsem nevěděla, že tvoje mamka je vdova promiň.
a s tím něco pro sebe…já taky ráda vybírám lukymu. ale sobě je sobě, je jedno jestli si koupíš rohlík, oblíbenou sladkost, nebo třeba sušenou kytku.zkus to. taky jsem dřív lítala a vybírala jen lukynovi. ale takhle se fakt jen honíš pro druhé. ikdyž pro manžela nebo děti. ale opravdu doporučuju z vlastní zkušenosti, zkus každý den udělat něco jen a jen pro sebe. třeba večer jak budeš v koupelně stát, tak se sama na sebe usměj. zní to asi blbě, ale já jsem seod té doby co to vědomě praktikuju hodně zklidnila, sice spěchám taky furt, ale je to lepší.a já se honím sama, mě nikdo nevolá, že potřebuje vrtačku…já si sama schválně skládám program, tak abych nemusela sedět tady v paneláku, nebo na pískovišti.

daša: tipy jsou ověřený a fungují :-)))

holky, máte někdo zkušenost s očkovacím schématem? máme ho posunutý, dneska jsme dostali priorix a pak teprve dr. zjistila, že jsme měli prvně dostat polio, tak nevím. a máte žloutenku A? kolik se platí?
díky a dobrou Radka

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 29.02.08 09:17

kometko:martinek ma ted navic ockovanou jakoiusi zloutenku,ale ktery typ to je nevim.jinak dalsi zkusenost s timto nemam.kazdy den se maluju:-))aby se me venku nelekli:-)tak pa,jdu nachystat decka a jedu so skoly.

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 29.02.08 12:03

Ahojte,  

Barča mi spí na balkoně v kočárku (venku prší), Matý sedí V novém boxu na hračky a čte si (vzdělává se, čte si anglické říkanky :-D ), tak jsem vás aspoň dočetla. Holky, já vás nechci prudit s budíčkama, ale mně to fakt přijde vopruz, já potřebuju spát tak do 8:30, abych fungovala bez keců :-) Tudíž
Jedulko- vstávám fakt,až když je to nevyhnutelně nutný, neexistuje, abych vstala dřív než děti třeba kvůli práci. To jsem vstala snad jen jednou, to byl Matý takhle malej jako Barča a je se ještě krapet učila na zkoušku z angliny…
Včera jsem si udělala radost a koupila si ty mé vysněné hodinky. Jsou elegantní, takže si k nim budu muset pořídit ještě nějaké věcičky na sebe…a to se vyplatí :-) Luky nedojel včera z Phy, měl v práci blbej den (se hádal s vedením), takže tam s Martinem zůstali a šli ze zasedačky rovnou do knajpy na panáka…dnes mi ráno chudinka psal, že je mu tak blbě, že nemá ani tužku :-) Tak jsem zvědavá, jak mu bude´, až dorazí. Koukala jsem na předpověď, má bejt zas hnusnej víkend, takže Matějská fakt nehrozí. Musím na sobotu holt ještě něco vymyslet, neděle už je naplánovaná, tu si užijem všichni po svém.
Jituš- no hlavně, že je tátovi o dost líp, ono to nakonec bude dobrý, uvidíš. Je to docela dopad na pomyslný dno pro taťku, když si fakt nepřipouštěl, že už mu není 20 a podle toho žil, ale je to všechno asi o zvyku, to se zvládne! Barča už snad taky bude v poho, chudinka, taky si zas krapet zkusila.
Dáší -no, nemarodíme, zatím je to fakt super, jen jak už sama poznávám, každé dítko je totál jiné, tak uvidíme, jakej držák bude Barunka. S nakupováním na juniora se držíš, to zírám, já už v tomhle stadiu chodila každý lichý den v týdnu po sekáčích a objednávala z MMB :-))  

Tak ju, dám hřát obídek, přeju hezký víkend, uvidím, kdy se sem dostanu. Violet

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 29.02.08 14:30

Ahoj holky,
tak včera hrůza, jsem v sobě neudžela ani čaj…do 30 minut byl vždy venku :-( Tak jsem byla ráno u dr, výtěr, postrašila mě kapačkama.....ale na druhou stranu alespoň nezvracím a nemám teplotu, což je myslím přiznak něčeho pozitivního. No stejně jsem tam musela, aby mi udělala zápis do těhu průkazky :-) No a od rána se držím, tak snad to bude ok, dnes jsem si pro změnu koupila housky místo rohlíku, zítra testnu asi i banám…no možná to nevydržím a sním ho již dnes…mám normálně šílené chutě…jsem dnes mamce a Lukymu záviděla kuřátko na oběd :-) No a krom doktorky jsem stihla vlítnout do města, mimojiné jsem jako že jen nakouknu po dlouhé době do sekoše…že stejně nic nebude…nakonec mám za 200 5 ks bodyn zn HM, čepičku, 3× ponožky a jedny tepláčky :-) Takže jsem měla radost, dnes se mi poštěstilo. No jen doufám, že to fakt bude ten kluk :-)))) a taky , že to nemude obr jako Luky, mám sice většinou nakoupenou 62, ale i přesto :-))))) Včera jsme byli tady před barákem s kámoškou (dál jsem si fakt netroufla po utrpení a skoronedoběhnutí  z rána :-))) ), kluci si pohráli, my pokecaly, no stejně byla kosa, takže jsme šli brzy domů. No a samo jak nemíváme moc návštěvy, tak přišli naši se známou, do toho manžova babička, .......Luky se předváděl....­.odpoledne teda uteklo, pak jsem upekla kuře s nádivkou pro chlapy (chci takýýýýýýýý) a pak už koupání, pohádky, spaní, seriál......Dnes jsem chtěla do MC (takže nic) , ale odpoledne to asi risknu do sokolovny na dětské loutkové představení o Mlsném drakovi. Vypadá to, že bude pršet, tak se alespoň zabavíme. no apak už konečně přijede tatínek. Jinak jsem se těšila, jak si udělám ten medovník…no stejně asi zítra… pak napíšu, ju  :-)))) Jo, ještě jsem dnes v masně natrefila, že mají v akci filetky ryby Pangasius - holky, supr, bez kostí, dobrá chuťově… doporučuji!!!!  

Violko, no já se s nákupama pořád držím a čekám, až to bude 100% ( to sice asi nikdy, ale až to dr potvrdí, že je to kluk) jinak bych už taky utrácela :-)))) - viz dnešek :-)))) Mám z toho takovou radost :-) Navíc mám i něco po Lukym, tak si říkám, že jako počkám, ale myslím, že až se to narodí a budu vědět i velikost , tak bude na MMB pěkný vítr :-)))  

Jedulko- ať je AE rychle zase pryč! Já to znám, pořád ruce pod vodou, mi připadá, že nedělám nic jiného, než si je umývám :-(  No my chtěli - teda hlavně manža - guláš o víkendu, tak já asi nic, ale koupila jsem si supr filetky, tak se těším :-)sice si je udělám jen dietně, ale i tak …  

Kometko, s očkováním bohužel zkušenost nemám, takže neporadím :-(  

Jituš, tatínek bude v poho, neboj, jen se musí šetřit !!! A ať jí pohanku, já ji teda newmusím vůbec, ale přidávám ji třeba do polívky, jen tak trošku nebo z ní tchýně dělá karbanátky…tchán si ji dá klidně i jako přílohu. No a myslím, že tatínek bude muset omezit jitrničky, jelítka…no tchán měl infarkt před 50, já mám strach o manžu, teď hodně přibral, ale faktdost, nemá vůbec pohyb, pořád ve stresu cca 2 roky, taky si stěžoval, že mu je zle, ale na ekg atd. nic nezjistili a uzavřeli to s tím, že to má asi od nervů.....no a v jídle si taky nedá říct :-(((( Jsem mu říkala, že ho má ve 40 jak vyšitý, mám taky strach. a ten panák slivovice - já myslím, že ba naopak!!! pokud je jen jeden mini.....No a Barunka na jednu stranu dobrá a co ta voda? snad se do těch 3 týdnů ztratí. Máš toho teď dost, tak ať je to už vše v poho a te víkend si naplánujte, až si ho budete moct fakt užít!!! Teď by jsi z něj stejně nic neměla. A s tím hlídáním, to by mě taky štvalo. No a omluvenka na chat je v tvém případě jasná, o tom jsem ani neuvažovala !!!  

Dalif, neeee, žádný jogurt??? Je fakt, že už si dělám zálusk na ten poslední banák, co tu je …pokud si ho Luky nedá na sváču, je můj :-) No budu to muset vydržet, co nadělám :-( A 12. na vás budu moc myslet!!!! Určo to dopadne dobře!!! A Kde bude V.? s tatínkem doma?  

No nic, valím, nevím, jak o víkendu, tak si ho všichni moc krásně užijte, papa Dáša    

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 02.03.08 12:45

Jedulko- přejeme Any k jejímu dnešním svátku vše nej, hezky si ho užijte :-)   Violet s broučkama

 
andela  02.03.08 20:15

Ahoja děvčata :-)

Přiznávám se bezmučení, že pořádně dočteno nemám … (stydící se smajlík). Jsem nějaká líná, vždy přečtu co nového, sem tam hodím jen příspěvek do diskuze a zas jdu. A večer se mi na poč ani moc nechce, to třeba zaskočím jen o reklamě … chjo .. jsem z toho dítěte a psa nějaká vyšťavená.
No dítě a pes u nás horor!!! Jára je defakto bit od rána do večera :-( … hoky já nevím co s ním. Domlouvám jak můžu po dobrým, ukazuju vařečku, někdy plácnu rukou, někdy dojde i na tu vařečku když už dlouho vyhrožuju, a nic nepomáhá. Jája prostě nedá psovi pokoj. Ne že jako by mu ubližoval, ale provokuje … pořád imrvére nonstop pomalu :-/. Tu po něm něco hodí, tu ho jde dráždit autem, polštářkem, balonkem … dává to k němu a matěj zdrhá a jája se chechtá jaká to je prča. Nebo matěje schválně honí, pes zaleze pod stůl, tak jája aspoň tou nohou na něj doráží, popř vezme cikoliv čím na psa dosáhne. :-(. Jsou i chvíle kdy si Jája psa delší dobu nevšimne, a já tajně doufám že jako třeba už mu docvaklo že takhle ne. No a to dokonce dostal na zadek i od Járy!! A to už je co říct když se do toho vloží tatínek! No chudák pes … Tak jsem z nich kapánek hotová, že musím imrvére být ve střehu.
Jinak skore k dnešnímu dni jsou 3 kousance od matěje. Včera jája na něj sahal v autě tak ho matěj chytl, ale asi jen trochu bo jája ani nepípl.
Včera jsme byli u babičky, brala jsem i psa, bo jára měl v práci na pilno a nevěděl jak dlouho bude makat, takže by byl pes dlouho sám doma. No babička byla z pejska potěšená :-). Nejprv jsem jí řekla že to je pro ní pes, a ona éé to néé to já to nechci do baráku ;-). Ale pak matýsku sem matýsku tam … :-D. A kdyby mohla tak mu nacpe do tlamy kde co :-D. Tak jsem přemýšlela že by jsme jí mohli fakt nějakýho psa pořídit.Spíš kapánek staršího, bo o štěně se musí pečovat i v noci a musí se víc lítat. No uvidíme. Jinak si babča zas výborně rozuměla s jájou. Ten se k ní hned přicic, a porád chtěl k ní na ruku. No prostě si s prababičkou skvěle rozumí :-D. Cesta byla v poho, i když byl vítr, ale nic moc tak se jelo dobře.Noa  celej den byl v tahu :-P.
Jinak jsem i na celej barák sama .. no snad teď už Járu taky k něčemu donutím.Měl šéfa pryč tak byl v práci na vše sám celý týden, takže defakto přijel domů na chvilku, odfrknul si a zas jel.No můj dení program - ráno vstát, zatopit nebo přiložit, rozmočit chleba, odnést slepicím, vyvenčit psa. Dopol nákup, návštěva, vaření, jít se psem na špacír, dát dítě spát, odfrknout si, jít zas zatopit či přiložit, něco poklidit. Oblíknout dítě, jít pro uhlí či dřevo (dle toho co dochází), sebrat vejce, jít na delší procházku se psem, udělat véču , vykoupat jáju, dát ho spát a veget :-). Noa  mezi tím každou chvilku řvát, volat, přemlouvat - Járo!! necháš matěje? Skyšíš? nedělej mu to, kousne tě!! No jak zaseklá deska :-D. Uf .. ještě něco přes týden a matěje se zbavíme .. super.
Jinak s brigádou teda nevím … papír ze socky jsem jim tam dala, a vedoucí se mi vůbec neozvala … tak přemýšlím že se jim na to víte co … já to nutně nepotřebuju, a přemlouvat je nebudu. Když vedoucí měla nechat papíry, nic nenechala, ostatní o tom neměli ani páru, z persa to se mnou nevyřídí, to musím s vedoucí, ta tam teď ani přes týden nebyla a v sobotu jí jára nezastihl aby se zeptal. Tak nevím nevím teda …
Jdu se natáhnout na gauč, nějako se mi chce spinkat, asi pundu dneska dřív :-).

Jedulko - přejeme any vše nejlepší k svátku a posíláme pusu :-).

Jituško - co taťka?

Andělka a Jája 25m

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 02.03.08 21:28

Ahojky děvčátka,

tak jsem po obědě psala komentář, už byl docela dlouhý a vypli nám proud.Počasí příšerné, takže bylo jasné proč.Nakonec nám ho zapli až o půl osmé, takže se holky myly a jedly při svíčkách.Už jsem z toho byla na prášky.
Zítra na mě myslete, ať ten první pracovní den přežiji ve zdraví.Nevím ohledně práce vůbec nic, ani na kolik půjdu hodin, i když doufám, že na 6, ani kolik dostanu peněz atd.Ráno se musím hlásit u švagrovýho otce a ten mi snad vše řekne.A to jsem si myslela, a asi nejen já, že už tam nebude ten starej paprika oxidovat, ach jo.
Naty už je nachystaná na to, že bude ve školce spinkat, ani jí to nevadí, no uvidíme, jak to bude v reálu.Ráno se o ni musí postarat Nika, všechno jim nachystám, tak jí dá najíst a obleče ji.Roman pak pro ně přijede a odveze je.Doufám, že to všechno zvládneme.Pokud budu v práci na 6 hod., tak malou budu vyzvedávat já a pokud tam budu na 8, tak je to opět na Romanovi.Pokud bude na montáži, budu jezdit do práce autem a natku hodím do školky už brzy ráno.
Jinak víkend u nás v pohodě.Včera jsme byli se švagrovou a jejím přitelem na věčeři, na to jak foukalo cesta docela šla.Holky spaly u tchánovců.Naty byla hodná, přes den si hrála se svým oblíbencem Tedíkem a večer šla hezky spát.
Příští týden má můj taťka oslavu 60, tak to bude docela velké.Tchánovci taky jdou, ale bábí pak odvezou s Natkou domů, tudíž u nich opět bude spát.
Nic už mě nenapadá, tak radši něco málo k vám.

DÁŠÍ - hezký deníček.S echi­naceou zatím zkušenosti nemám, ale teď už o ní díky tobě něco vím, tak také třeba někdy vyzkoušíme.Jak jsi to nakonec vyřešila s přípravou jídla pro Lukyho?Finančák ti neuteče, dojdete tam jindy.A jdete tento rok k zápisu do MŠ nebo si ještě Lukyho necháš doma?Už jsi v pořádku nebo tě ještě trápí průjem?

JEDULKO - scény tipu „to je moje“ taky moc dobře znám.Já už bych taky chtěla jaro, už se na něj těším.Snad Toník bude brzy opět ve své kůži a zoubky ho nebudou moc trápit.

JITUŠKO - to s tatínkem je mi líto, hlavně ať se opravdu začne šetřit.Úplně chápu, jak se cítíte.Taťka měl infarkt před necelými dvěma roky.Pracoval v lese, práce těžká, v každém počasí, fakt děs.Dostal ho zrovna tam, naštěstí tam jako jindy nebyl sám, takže mu včas kamarád zavolal pomoc.Byla to hrůza.Dostal se z toho, měl se šetřit, tak radši v lese skončil, ale co se týče jídla, je to pořád děs, taky miluje tučné.A Barču budeš mít ještě týden doma, jo?Hlavně že můžete jít alespoň ven.

VIOLET - a už máš nějaké hodinky vybrané?Pochlub se :o).To je super, že máš domluveného doktora, když už nechtějí brát.U nás je to zas bída se zubaři.Teda o spaní do 8:30 se mi může tak akorád zdát, nehrozí to ani o víkendu, i když mám pocit, že by mi to taky sakra bodlo.

IKO - to tě musím uklidnit, poslední v deníčku nejsi, to já.

DALIF - tak na jaký režim to nakonec vypadá, málo mléka nebo zoubky?To se ti muselo cvičit parádně, dkyž děti povzbuzovaly pomali jako roztleskávačky.

ANDĚLKO - no, koukám, že si s Jájou a psíkem užíváš.Kolem baráku máš plno práce, to se ani nezastavíš, viď?A kdy už se tchánovci vrátí?To jsem ani nevěděla, že jsi chtěla jít na brigádu.

To je tak vše.Dobrou noc všem.
Skoro pracující Helena a dračice

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 03.03.08 09:04

Povíkendové ahoja,
teda,tady bylo tak šílený počasí,asi ostatně jako všude.Venku to vypadalo jak konec světa a takovou bouřku bych v únoru nečekala.Na vítr jsme tady zvyklí,když je hezky,tak aspoň fouká,ale tohle byla síla.
Víkend ve dvou jsme nakonec zrušili,snad to spácháme,ale když jsem viděla to počasí,ani mě to nemrzelo-radši aby bylo hezky a mohli jsme vyrazit na tůru.
V sobotujsem dopoledne vyrazila na maminkovskou burzu a byla jsem zklamaná,nic moc tam neměli a když,tak věci na miminko.Na Báru vůbec nic.a některý věci se divím,že si mamky dovolí za to chtít peníze-flekatý,žmolka­tý,ale brutálně a třeba za dvacku.takovýhle věci jsem házela do koše,ty lepší jsem dala zdarma.No ale to bych nebyla já,abych si tam něco nevyšmejdila-všechno na Vojtu-svetr se stojáčkem(oranžovo khaki,moc krásnej),jako nový riflíky,dvě čepky a gumáky.aspoň jsem neutratila.No jsem zvědavá,co jsem prodala já,asi se tam zítra pro to stavím.třeba i něco vydělám:)
Odpoledne jsme se vypravili za tátou do nemocnice,naštěstí ta nejhorší bouřka byla přes poledne.Táta vypadá v pohodě,byl veselej a přišel mi optimistickej­.Dokonce je smířenej s tím,že minimálně měsíc bude doma a pak by chtěl rovnou do lázní na měsíc,tak jsem se uklidnila,že se hned nepohrne do práce.Tento týden by ho měli pustit domů,přijede k nám babička,aby mu vařila a tak.jsem moc ráda,protože tím pádem asi budu mít vyřešený hlídání Vojtíka na brigádu.-nastupuju už zítra,to se budu zaučovat,pak se uvidí,ale asi to bude na tři měsíce.těším se jak malá,že vypadnu na chvilku do jinýho světa.to bude něco pro mě-ženský,který chcou zhubnout a být hezký,to si užiju:)
Večer jsem propustila Honzu na karty a až do noci hrála debilní hru s kuličkama-jmenuje se to Azteca a já to hraju jak o život.strašně návykový,jsem prdlá.
V neděli měl Honza zápas,tak jsem s děckama vařila vepřový s hořčicí-fakt výborný,doporučuju-zas změna
 http://www.mimibazar.cz/recept.php?…

Odpoledne jsme šli na třetí hodinu na karneval,naštval mě Honza-tvářil se,jak kdyby ho mučili.On tohle nesnáší,ale taky by se mohl přemoct,je to jednou za rok,do cvičení s děckama nechodí,tak se taky mohl tvářit trochu jinak:(a odmítl se oholit,byl jak rumcajs,já byl na něj naštvaná,on protivnej,fakt super náladička.Vojta se vzbudil prdelí napřed,řval,pak řval když jsem mu dala kostým,tak jsem si říkala,že se na to vykašlem.Jenže Bára byla natěšená,tak jsme šli.Nakonec to bylo príma,Bára tančili,Vojta tam sbíral takový barevný kolečka,Honza se tam potkal s kámošem,takže nakonec fajn odpoledne.Rozhodně lepší než doma nebo zas u nějaký babi na návštěvě.
Večír jsme koukali na ten film Once,jak dostala Irglová oscara,moc hezkej hudební film,i ta muzika se mi líbí.Musím to ještě dokoukat,protože jsem se pak šla dívat na Chirurgy,bylo to totiž minule děsně napínavý:)
za cvhilku čekám návštěvu-přijde kámoška s děckama,tak dopoledne aspoň hezky uteče.
DALIF,tak si teda užíváš,už jsi přišla na to,jestli to jsou ASIZUBY?je něco novýho v pusince?
jak jsi popsala ten svůj výlet do cvičení-to je ta klasická uštvaná matka,děcka odpočatý,máma hotovson.jak začne to menší chodit,je to lepší,ale i tak si  občas Vojta vzpomene,že už nemůže a chce se nosit.nejhorší je podlehnout,pak už ho šlapat nepřinutím.
V dubnu jdu taky na zípis do školky s Vojtíkem,no jsem zvědavá,jestli mi ho vezmou,protože vlastně nejsem pracující matka,ale teoreticky bych být mohla,nevím,jak jim to mám podat.
s taťkou to bude kříž,co se týká diety-začla jse do něj na návštěvě hustit,co může a nesmí,tak mě pak Honza zdrbal,že kdyby někdo takhle spustil na něho,tak udělá opak.achjo,když mě na něm záleží.no každopádně mu donesu domů vzorky zdravý výživy,ať si to vyzkouší,třeba mu něco zachutná.Pohanka mu nechutná,mě taky ne,ale mám ráda pohankovej nápoj-piju ho ráno na střídačku s kafem,tak třeba mu zachutná taky.  

KOMETKo,taky souhlasím s tím,že děti vycítí nervozitu rodičů a začnou o to víc zlobit,aby si vynutily pozornost.Někdy je strašně těžký reagovat v klidu,když dítě ječí,na sporáku se ti připaluje oběd a druhý ti vysypává sůl na zem.Taky jsem ještě nezažila,že bych tichým klidným hlasem řekla,ať něco nedělá a ono by poslechlo,když zaječím,okamžitě upoutám pozornost a občas je i poslechnuto.ale nejvíc se mi osvědčilo mít spoustu věcí na salámu,když nejde o život,jde o ho..,takže se občas takový infarktový situaci i zasměju.to pomůže hodně.a pak taky se moc s dětma muchlat,a pořád říkat,jak je máš ráda.a takový to společný lechtání a muchlání v posteli,to milujem všichni.
ještě k tvýmu příspěvku v minulým deničku-psala jsi o tchýni,že dává jídlo,který si nepřeješ,aby dávala a tak,a proto jí děti radši nedáváš.byla jsem taky taková,než jsem došla k tomu,že babi nehodlá dítě otrávit a že když to zakázaný není doma denně,tak se nic neděje a je to daleko lepší,než zkazit vztah k babičce.babičku totiž nikdo nenahradí a podle mě to jsou prkotiny,zkus se překonat.nevím,jaká babi je,ale třeba to schválně nedělá.jo a neboj,že se děti zkazí tím,že u babičky můžou zakázaný věci-oni mršky dobře ví,že u babi tohle smí a doma ne.nebyla bych tak přísná:)  

DASO,tak jak je?ještě tě zlobí zažívání?tady to teď zase řádí taky.no halvně že máš chutě,to je dobrej příznak.koukám mám v tobě sekáčovýho příznivce:)Pangasia znám,taky ho mám moc ráda-nejradši mám rybu po mlynářsku-pečenou s česnekem.teď se chystám vyzkoušet karbanátky z pangasia a brokolice,mamky si to moc chválí.
no chlapi jsou na ty nemoce hrozný a nedaj si říct,dělají machry a pak,dkyž lehnou,tak jsou pomalu umírající.ženská vydrží daleko víc.no s manželem-jestli se mu zas udělá zloe,tak ho po doktorech hoň,radši jít zbytečně než jednou pozdě.
s hlídáním a tchánovcama-tovíšže o víkendu volala babička,jestli se nestavíme.přitom věděla,že jedem za tátou a v neděli na karneval,tak nebylo kdy.ale bylo to jen na ní-hlídání bylo domluvený,mohla říct,že i když nikam nejedem,tak si vojtu na noc vezme,i jsem to čekala a nic.tak ať si trhne.v úterý bude tchán hlídat obě děti od rána do dvou,tak nemůžu držkovat:)sice se moc netvářil,ale na to už dlabu,prostě to potřebuju a nikdo jinej není.  

ANDĚLKO,ty máš celkem doma psycho s duem Jája-pes.a to chci domů pejska,sakra.ale něco jinýho je,když spolu vyrůstají od štěněte a taky záleží na rase.ten váš je asi pěknej vztekloun.a to jsem nevěděla,že máš tolik práce okolo baráku,no zas mám veký významný plus pro náš pidibyteček.jako zatápění je romantika,ale jednou za rok na dovolený.zas asi ušetříte za teplo,no.a dost tě lituju,že jseš teď na barák sama,Jára je taky v tý práci furt,co.neuvažuje o změně?  

HELI,náhodou,to musí bejt romantika večeřet při svíčkách,ne?:)jé­,večeřé,kterou nemusím vařit,závidím:)snad se taky někdy dostanem.práce se neboj,to zvládneš.akorát je blbý,že tam straší ten dědek,to znám,tyhle děsněnepostra­datelný případy.prostě v důchodu být nedokážou(můj táta).tos mě uklidnila,s tím infarktem u tchána-je to sice hrozný,ale je vidět,žeje pořád tady a i přesto,že se extra nehlídá.akorát mě strašně čštve,jak je všehcno o penězích.kdyby bylo kardiocentrum v každý nemocnici,předešlo by se spoustě úmrtí a komplikací.přitom infarkt je tak častej problém.achjo.no a táta by potřeboval znovu tu angiografii-vyšetření,aby se vidělo,jak se srdíčko zotavilo,jestli ještě nezačlo něco fungovat a jestli tam není ještě nějaké zúžení-prej moc drahý vyšetření,takže na to půjde zase,až to s ním klepne nebo co:(  

nojo,jdu poklidit,je to jak po výbuchu.snad návštěva pochopí.čus
Jitka            

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 03.03.08 09:05

Povíkendové ahoja,
teda,tady bylo tak šílený počasí,asi ostatně jako všude.Venku to vypadalo jak konec světa a takovou bouřku bych v únoru nečekala.Na vítr jsme tady zvyklí,když je hezky,tak aspoň fouká,ale tohle byla síla.
Víkend ve dvou jsme nakonec zrušili,snad to spácháme,ale když jsem viděla to počasí,ani mě to nemrzelo-radši aby bylo hezky a mohli jsme vyrazit na tůru.
V sobotujsem dopoledne vyrazila na maminkovskou burzu a byla jsem zklamaná,nic moc tam neměli a když,tak věci na miminko.Na Báru vůbec nic.a některý věci se divím,že si mamky dovolí za to chtít peníze-flekatý,žmolka­tý,ale brutálně a třeba za dvacku.takovýhle věci jsem házela do koše,ty lepší jsem dala zdarma.No ale to bych nebyla já,abych si tam něco nevyšmejdila-všechno na Vojtu-svetr se stojáčkem(oranžovo khaki,moc krásnej),jako nový riflíky,dvě čepky a gumáky.aspoň jsem neutratila.No jsem zvědavá,co jsem prodala já,asi se tam zítra pro to stavím.třeba i něco vydělám:)
Odpoledne jsme se vypravili za tátou do nemocnice,naštěstí ta nejhorší bouřka byla přes poledne.Táta vypadá v pohodě,byl veselej a přišel mi optimistickej­.Dokonce je smířenej s tím,že minimálně měsíc bude doma a pak by chtěl rovnou do lázní na měsíc,tak jsem se uklidnila,že se hned nepohrne do práce.Tento týden by ho měli pustit domů,přijede k nám babička,aby mu vařila a tak.jsem moc ráda,protože tím pádem asi budu mít vyřešený hlídání Vojtíka na brigádu.-nastupuju už zítra,to se budu zaučovat,pak se uvidí,ale asi to bude na tři měsíce.těším se jak malá,že vypadnu na chvilku do jinýho světa.to bude něco pro mě-ženský,který chcou zhubnout a být hezký,to si užiju:)
Večer jsem propustila Honzu na karty a až do noci hrála debilní hru s kuličkama-jmenuje se to Azteca a já to hraju jak o život.strašně návykový,jsem prdlá.
V neděli měl Honza zápas,tak jsem s děckama vařila vepřový s hořčicí-fakt výborný,doporučuju-zas změna
 http://www.mimibazar.cz/recept.php?…

Odpoledne jsme šli na třetí hodinu na karneval,naštval mě Honza-tvářil se,jak kdyby ho mučili.On tohle nesnáší,ale taky by se mohl přemoct,je to jednou za rok,do cvičení s děckama nechodí,tak se taky mohl tvářit trochu jinak:(a odmítl se oholit,byl jak rumcajs,já byl na něj naštvaná,on protivnej,fakt super náladička.Vojta se vzbudil prdelí napřed,řval,pak řval když jsem mu dala kostým,tak jsem si říkala,že se na to vykašlem.Jenže Bára byla natěšená,tak jsme šli.Nakonec to bylo príma,Bára tančili,Vojta tam sbíral takový barevný kolečka,Honza se tam potkal s kámošem,takže nakonec fajn odpoledne.Rozhodně lepší než doma nebo zas u nějaký babi na návštěvě.
Večír jsme koukali na ten film Once,jak dostala Irglová oscara,moc hezkej hudební film,i ta muzika se mi líbí.Musím to ještě dokoukat,protože jsem se pak šla dívat na Chirurgy,bylo to totiž minule děsně napínavý:)
za cvhilku čekám návštěvu-přijde kámoška s děckama,tak dopoledne aspoň hezky uteče.
DALIF,tak si teda užíváš,už jsi přišla na to,jestli to jsou ASIZUBY?je něco novýho v pusince?
jak jsi popsala ten svůj výlet do cvičení-to je ta klasická uštvaná matka,děcka odpočatý,máma hotovson.jak začne to menší chodit,je to lepší,ale i tak si  občas Vojta vzpomene,že už nemůže a chce se nosit.nejhorší je podlehnout,pak už ho šlapat nepřinutím.
V dubnu jdu taky na zípis do školky s Vojtíkem,no jsem zvědavá,jestli mi ho vezmou,protože vlastně nejsem pracující matka,ale teoreticky bych být mohla,nevím,jak jim to mám podat.
s taťkou to bude kříž,co se týká diety-začla jse do něj na návštěvě hustit,co může a nesmí,tak mě pak Honza zdrbal,že kdyby někdo takhle spustil na něho,tak udělá opak.achjo,když mě na něm záleží.no každopádně mu donesu domů vzorky zdravý výživy,ať si to vyzkouší,třeba mu něco zachutná.Pohanka mu nechutná,mě taky ne,ale mám ráda pohankovej nápoj-piju ho ráno na střídačku s kafem,tak třeba mu zachutná taky.  

KOMETKo,taky souhlasím s tím,že děti vycítí nervozitu rodičů a začnou o to víc zlobit,aby si vynutily pozornost.Někdy je strašně těžký reagovat v klidu,když dítě ječí,na sporáku se ti připaluje oběd a druhý ti vysypává sůl na zem.Taky jsem ještě nezažila,že bych tichým klidným hlasem řekla,ať něco nedělá a ono by poslechlo,když zaječím,okamžitě upoutám pozornost a občas je i poslechnuto.ale nejvíc se mi osvědčilo mít spoustu věcí na salámu,když nejde o život,jde o ho..,takže se občas takový infarktový situaci i zasměju.to pomůže hodně.a pak taky se moc s dětma muchlat,a pořád říkat,jak je máš ráda.a takový to společný lechtání a muchlání v posteli,to milujem všichni.
ještě k tvýmu příspěvku v minulým deničku-psala jsi o tchýni,že dává jídlo,který si nepřeješ,aby dávala a tak,a proto jí děti radši nedáváš.byla jsem taky taková,než jsem došla k tomu,že babi nehodlá dítě otrávit a že když to zakázaný není doma denně,tak se nic neděje a je to daleko lepší,než zkazit vztah k babičce.babičku totiž nikdo nenahradí a podle mě to jsou prkotiny,zkus se překonat.nevím,jaká babi je,ale třeba to schválně nedělá.jo a neboj,že se děti zkazí tím,že u babičky můžou zakázaný věci-oni mršky dobře ví,že u babi tohle smí a doma ne.nebyla bych tak přísná:)  

DASO,tak jak je?ještě tě zlobí zažívání?tady to teď zase řádí taky.no halvně že máš chutě,to je dobrej příznak.koukám mám v tobě sekáčovýho příznivce:)Pangasia znám,taky ho mám moc ráda-nejradši mám rybu po mlynářsku-pečenou s česnekem.teď se chystám vyzkoušet karbanátky z pangasia a brokolice,mamky si to moc chválí.
no chlapi jsou na ty nemoce hrozný a nedaj si říct,dělají machry a pak,dkyž lehnou,tak jsou pomalu umírající.ženská vydrží daleko víc.no s manželem-jestli se mu zas udělá zloe,tak ho po doktorech hoň,radši jít zbytečně než jednou pozdě.
s hlídáním a tchánovcama-tovíšže o víkendu volala babička,jestli se nestavíme.přitom věděla,že jedem za tátou a v neděli na karneval,tak nebylo kdy.ale bylo to jen na ní-hlídání bylo domluvený,mohla říct,že i když nikam nejedem,tak si vojtu na noc vezme,i jsem to čekala a nic.tak ať si trhne.v úterý bude tchán hlídat obě děti od rána do dvou,tak nemůžu držkovat:)sice se moc netvářil,ale na to už dlabu,prostě to potřebuju a nikdo jinej není.  

ANDĚLKO,ty máš celkem doma psycho s duem Jája-pes.a to chci domů pejska,sakra.ale něco jinýho je,když spolu vyrůstají od štěněte a taky záleží na rase.ten váš je asi pěknej vztekloun.a to jsem nevěděla,že máš tolik práce okolo baráku,no zas mám veký významný plus pro náš pidibyteček.jako zatápění je romantika,ale jednou za rok na dovolený.zas asi ušetříte za teplo,no.a dost tě lituju,že jseš teď na barák sama,Jára je taky v tý práci furt,co.neuvažuje o změně?  

HELI,náhodou,to musí bejt romantika večeřet při svíčkách,ne?:)jé­,večeřé,kterou nemusím vařit,závidím:)snad se taky někdy dostanem.práce se neboj,to zvládneš.akorát je blbý,že tam straší ten dědek,to znám,tyhle děsněnepostra­datelný případy.prostě v důchodu být nedokážou(můj táta).tos mě uklidnila,s tím infarktem u tchána-je to sice hrozný,ale je vidět,žeje pořád tady a i přesto,že se extra nehlídá.akorát mě strašně čštve,jak je všehcno o penězích.kdyby bylo kardiocentrum v každý nemocnici,předešlo by se spoustě úmrtí a komplikací.přitom infarkt je tak častej problém.achjo.no a táta by potřeboval znovu tu angiografii-vyšetření,aby se vidělo,jak se srdíčko zotavilo,jestli ještě nezačlo něco fungovat a jestli tam není ještě nějaké zúžení-prej moc drahý vyšetření,takže na to půjde zase,až to s ním klepne nebo co:(  

nojo,jdu poklidit,je to jak po výbuchu.snad návštěva pochopí.čus
Jitka            

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 03.03.08 09:05

jé,sorry,omylem dvakrát,aspoň simě užijete:)

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 03.03.08 13:36

Ahoj děvčátka, snad odpočinutá po víkendu… :-)  !!!!  

No u nás nějaké novinky, Luky se po 3 týdnech v noci počural…vzbudil se v 1, přiběhl za náma, tak jsem šla s ním, vyčural se a jak usnul, tak jsem šla zpět do ložnice. Ráno přiběhl do ložnice znova, lehl si ke mně, potichu, nic neříkal, já byla spokojená, že můžu ještě trošku dřímat…pak to z néj vylezlo, že je počuraný..tak jsem ho nechala v posteli, šla zkontrolovat stav…peřina naštěstí suchá, oblečení na zemi (aspoň si ho sundal :-) ) a prostěradlo jsem hned hodila do pračky. Naštěstí byl igeliťák, takže madrace v poho. Se mi to zdálo moc dobré, 3 týdny bez čurání …no teda musím ho dávat v 11 , když chodím spát na nočník, vyčurá se a spí dál. Nejhorší je, když vytuhnu u tv a pak místo toho, abych se jen přemístila do ložnice, tak musím za lukym, vyčurat, umyt nočník, většinou se proberu :-(
jinak buřina- v sobotu si v klidu obědváme, trošku přeháňky, dokonce jednou náznak sluníčka - volala mi babička z čech, jaká je u nich hrůza, popadané stromy, kroupy, vítr…tak jsme se divili …no cca za 20 minut venku tma, větrnná smršť , kroupy......hrůza. sledovali jsme to z okna a Luky jse jak mlýnek pořád dokola ptal proč kroupy, proč je bouřka atd.  :-) To mám teď pořád a proč a nač a kdy a kde atd…
jinak jsme se ve st chystali do brna, manža mi volal, ať přijedem již dnes, že zapomněl klíče od bytu…no bohužel zítra jdu na krev, moč a vyšetření diabetes - takže jedem zítra odpoledne. Bude spát asi u souseda nabo na hotelu. cesta domů by byla  teda fakt asi dost drahá :-(  

Jinak jsem dělala docela dobrou buchtu, hlavně je rychlá http://www.mimibazar.cz/recept.php?… no a ten falešný medovník, jak jsem psala jsem dělala v sobotu…tý jo, jsem samo neodolala a ochutnala…mňam, jen mi chyběly ořechy, tak příště to bude ještě lepší. I můj manža s rozmlsanou pusinkou chválil :-) A za oběd jsem dostala 1* (dělala jsem šťouchané brambory se špenátem a rybu). A ani nevím, zda jsem psala, minule po obědě u tchýně jsem dostala pochvalu, že moje svíčková byla lepší…teda to jsem čučela, tchýně vaří výborně, na:,–(ila v tomto směru laťku vysoko a nikdy bych teda neřekla, že mě manža takhle pochválí, že něco bylo lepší než od maminky :-))) to jsem měla fakt radost!!! Jo a ten medovník - je to rychlovka - koupila jsem v kaufu medové pláty, ty rozřezala ještě na půl podélně a krémem potřela ( 1 salko vařené 2 hodinky ve vodě a jedno máslo) , pak jsem to posypala jedním rozdrceným plátem a ty oříšky tam teda chyběly, ale i tak mňam!!!! takže taky rychlovka a hlavně něco extra :-)  

No asi teď něco k vám, musím pak jít ještě rychle balit, odpoledne jdu do cvíča, Luky bude u našich, pak vykoupat, uspat, ráno přijde mamka, já jdu k té dr a hned po obědě jedem…taková honička :-)  

Jedule - vše nejlepší Any k svátku!!!!  

Andělo, mi připomínáte Lukyho a psa u tchýně…to je to samé, ten ho pořád honí, navíc i pes provokuje Lukyho, ale naštěstí nekouše nebo včas zarazíme…venku je to ještě pohoda, to se honí a lítají po zahradě, ale v momentě, kdy se dostaneme domů…to je hrůza. např. pes jde s lukym a babi do ložnice …pes si lehne pod postel a štěká a dořáží na lukyho, ten na něj piští a dělá , jako že za ním leze a honí se.....no mají zákaz tam chodit spolu :-( No a co kdybys psa nechala dole u babi a chodila s ním normálně ven a občas si ho nechala nahoře…třaba na noc nebo tak… jo a té vedoucí bych normálně zavolala, až bude mít směnu, jak to vidí, jestli s tebou počítá nebo ne…  

Helo, tak jaký byl 1. pracovní den??? piš, přeháněj!!!!chodíš na 6 nebo 8? Tu 60. pořádně oslavte!!!! Jo a to jídlo, vařila jsem normálně, dávala jsem si fest bacha, 5× si myla ruce, měla jsem jiný ručník, jinak jsemto neřešilo, stejně mi nic jiného nezbylo :-) jinak růjem je pryš a zpět opět zácpa :-(((( No a FÚ, nakonec to manža hodil strýcovi, co dělá účto, takže už je to vyřešené, celé nám to udělá :-) No a na zápis jdeme 100% !!!!  

Jituš, tý jo, jste měli hodně podobný víkend.....teda na karneval jsme nedorazili, já šla nakonec nakupovat a nechala kluky,ať si sebe navzájem užijou :-)))) Irglovou a Once jsem měla taky v plánu, ale nakonec jsme se dívali na ČT1 na ten český film…ale chci to vidět, nejen proto, že je holka od nás, znám i rodiče :-) Jsou všichni pohodoví! S tatínkem jsem dokonce ještě ve škole spolupracovala a psala o něm -teda spíš novinách, které vydává. Tak jsem zvědavá, příští týdento snad zvádnu zkouknout. No a chirurgové, teda, mě naštvali, jsem chtěla vědět zda fakt umře, no uvidíme, zda se ještě probere nebo fakt ne…musím příště koukat…jen mi přišlo absudní, jak všichni přední lékaři - od ředitele až po „sokyni“ na ní pracovali, stážisti čekali za dveřma…kdo asi ordinoval :-)))  A jak děláš tu rybu s brokolicí ? uvaříš a uděláš karbose? No a hlídání, to samé…tchýně jsem se ptala, co dělá v út, že jsem se po 100 letech objednala na kosnetiku,tak samo neřekla ne, ale vypadalo to tak, že si mslí neco v tom smyslu, že dřív nic a teď jí malého strkám…už ho tam měla minulý týden, když jsem byla cvičit…no třeba to byl jen můj dojem, nevím, ale nadšeně nevypadala. No a jsem ráda za dobré zprávy o tatínkovi…to je fakt supr, že to tak bere!!! To je polovina úspěchu a na to jídlo se taky naučí, neboj.    

No nic, ještě jdu pověsit pračku, pak k našim, cvíčo......tak papa Dáša    

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 03.03.08 14:35

Čaute,  

tak koukám, že většina z nás určitě přežila :-) To byl ale hnus fialovej o víkendu, to vám povím. Sobota byla taková nijaká, měla dorazit kámoška s dítkem, že taky bude mít manžela v práci (Luky byl zas něco přivydělat bokem), jenže nepřišli, páč klučík onemocněl :-/ No, Matý už to bere celekm sportovně, tyhle zrušený návštěvy kvůli nemocem, stalo se nám to během zimy tak 4× určitě od různých lidí, tak už si asi zvykl :-) Takže jsme jen tak četli, kreslili i vodovkama, Matý mi pomáhal věšet prádlo a vařit…Barunka do toho občas nemilosrdné záchvaty vzteku, ale dalo se.
A neděle začala báječně, Matý opět vstával brzy (v 7h), tož lapil tatínka a ani nevím, kdy se z ložnice vypařili, my s Barčou spaly (v noci snad 6kojení!). A probudili mě kluci až v 9:30 snídaní do postele, to byla parádička! Pak jsme strávili další hodinu společným válením se a mazlením v posteli, pak jsem si dala sprchu, snad půlhodinovou, to byla parádička, Luky mezitím uklidil kuchyň (až jsem si říkala, že takhle se neblýská ani po mém šůrování) a odjel na 2hodinky dodělat tu brigádičku. Já mezitím uklohnila oběd (zapekla jsem žampiony) a vyžehlila. Pak si Luky přišel pro věci na fotbal a vyrazil na zápas, mně dorazila Vendy s malým Péťou, kluci si hráli a my drbaly. Přišli jak od kadeřníka, měli krásně vyfoukaná číra :-))) Takže jsme to nějak doklepali do večera, pak koupání, večeře a spát, Luky dorazil až ve 20:45, trošku se zapomněl u píva, oslavoval totiž svůj návrat na hřiště (po cca 9měsících si zase zahrál) a hlavně dal hned 2góly, tož jsem to musela pochopit :-) Přišel krapet opivněn, byl roztomilej, zas mi vyznával lásku a jelikož jsem odpoledne dělala palačinky, tak dostal „bezva“ nápad dát si šlehačku ve spreji z mýho malýho tělíčka :-)) No, už se těším na neděli, jak se zase dostaví domů :-)
A dnes ráno jsme jeli busem, Matý nadšen, musela jsem si vyzvednout novou kartu do banky (už konečně s novým jménem :-) ) a nakoupit maso. Zpět jsme šli procházkou, paráda, sice byla zima, ale nefoukalo a hlavně po tom víkendu doma jsme jak znovuzrození, fakt potřebujem být venku každý den. Jo a abych nezapomněla- ta Barča je taky pěkný zrádce, fakt si to u mě dnes ráno rozlila. Co myslíte, že ráno jen tak, halabala, řekla?? „TÁTA“ !! To jako neví, kdo k ní v noci vstává, kdo trpěl, když se líhla na tenhle drsnej svět a s kým má teda držet? :-)))))) Takže když nám Luky dopoledne volal, jak se máme a já mu to řekla, tak mám pocit, že ve Fabii nejel, ale vznášel se :-) Dokonce jsme se tenkrát v porodnici v:,–(ili, že co řekne ta holka jako první, jestli máma nebo táta :-/ ALe nevím už, co jsem vlastně prohrála :-) Tož tolik u nás. Jo, zítra jdem dopol. do MC, odpol. asi umyju okna, vařeno mít budu, tak to snad zvládnu vše a ve ST mi přijdou opravit balkonové veře, nějak nám nesedí, takže při těchhle vichrech tu byl normálně průvan. Snad proběhne reklamace normálně. Po obědě učím, hurááá a odpol. si bere cestou z práce tchýně Matýho, ve ČT si vzala dovču a já si ho vyzvednu kolem oběda, až pojedu s Barčou z půlroční preventivky. Musela si ho nutně vzít přes noc, tak jsem to vymyslela takhle, o víkend jí ho dávat nebudu, chci, abychom byli všichni i s taťkou, když v týdnu se vidíme jen večer. A když pořád dokola mlela, že si i vezme dovolenou, když budu potřebovat, tak ať je po jejím. Ale nebojte, zas jsme měly v týdnu výstup ohledně jejího cpaní čokoládama Matýho, už mě zase nasra, tož jsem vynadala i Lukymu (se mi totiž krapet ulevilo :stydícíse smajlík: ) a řekla mu, že takhle ho prostě vídat moc nebude a bylo. Doteď to zvládám vše sama, budu i dál.   Jituško - a co poradíš mně, když já vím, že mi ho tchýně cpe sladkostma schválně?? Ona prostě trpí, když není po jejím. Jinak je hodná, to jo (na děti), má je ráda, ale prostě tohle mě sere a já jsem fakt spokojenější, když tam nechodí (nebo aspoň rozhodně ne tolik, jako by mohl, ona je každý den před třetí doma a víkendy dřepí doma)… Super nápad nabídnout taťkovi ty ochutnávky zdravé stravy, určitě mu něco zachutná. A pln optimismu, to je vůbec ta NEJ zpráva, to je fakt základ. A s těma penězma a zdravotnictvím - :-(( nějak nevím, co na to říct. Holt se fakt nesmí nic stát, což je dost smutný. A víkend nakonec taky ušel, ne. Si skoro neumím předtsavit vás s Honzou, jak se tváříte, když nemluvíte :-))   Dáší -no taky dobrej manžel, odjede bez klíčů od bytu :-) Tak si ho aspoň užijete dýl, ne? Hele, ty jdeš zítra na ten zátěžový test, jak musíš vypít tu glukozu?? Jestli jo, tak teda na tebe upřímně myslím, páč já se u toho pozvracela :-/ Já si ani čaj nesladím, kafe jednu lžičku a oni pak chtěj, abych vypila takovouhle věc :-/ A hodinky mám, hurá. Jsou stříbrný s obdélníkovým ciferníkem a jsou jako náramek, ale nezapínají se, jen se jakože otevřou, ale nejsou ani spojený. Byly na extra hubenou ručku, tož jsem šla po nich :-) Budu je mít jakože lepší, ještě si koupím nějaké sportovnější s koženým páskem, ať mám ponětí o čase i v teplákách :-)   andělko -tak co Jája a Matěj, jsou oba celí? :-)   **Helčo -tak jak dopadl první pracovní den po letech? To už to teď půjde jak po másle, postupně se začnou do práce vydávat i další a další… hrůza, jak to letí. Oslavu šedesátin si užijte, bude vás asi hodně, viď.  

Tak ju, já mizím, děcka si hrajou, tak se přidám. Papa Violet    

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 03.03.08 15:17

Holky, to je hustý, už můžem přidávat ke komentům i obrázky!  

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 03.03.08 15:50

:)Violko,no co bych řekla ke tvojí tchýni-asi to,co Kometce.prostě funguje vzájemná averze,tipuju,ono to asi ani nejde,aby to fungovalo na stopro.Asi takhle-kdyby mi ho cpala sladkostma přede mnou,i když ví,že si to nepřeju,asi bych se zlobila a dost jasně jí to řekla.když bych u toho nebyla a dozvěděla se to třeba od Matýho,tak bych to neřešila-jestli nemá nějakej zdravotní problém,nevidím důvod,proč by si něco sladkýho nedal.vadilo by mi,kdyby dávala sladký před obědem,ale třeba po svačině nebo tak-babičky jsou od toho,aby rozmazlovaly.pocho­pila jsem až nedávno,že tyhle drobný rozmíšky nestojí za to,abych připravila dítě o babičku.i tím,jak často se tam stavuješ,se buduje jejich vztah.Já to vidím na Báře-má prostě radši naši mámu,protože je tam častěji-si o ni máma co 14dní říká na spaní.a kdyby si sama říkala o matýho,já osobně bych byla jen vděčná,že se sami užijou.jestli ho má ráda,pak není co řešit.že tě sere je druhá věc:)když dávám děti na hlídání k babičce,tak to neberu,že se jich zbavuju,beru to tak,že si sebe navzájem užijou(je to jiný,než když tam oprdelkujou rodiče),my si trochu ofrknem,uděláme,co je potřeba a pak se zas můžem na děti těšit.hmmm,akorát už se to nějak dlouho nestalo..
s tátou je to všelijaký-asi ho zítra pustí domů,což je dobrá zpráva,ale přece jen byl na nějakým-i když ne tak podrobným-vyšetření,tak tam mu zjistili,že srdíčko funguje jen na 50%.což je v pytli,je to málo,kdyby nedejbože dostal další infarkt,tak už by to nemusel přežít.nenápadně se se sourozencama snažíme,aby naši prodali ten obrovskej barák, a za ty prachy si nechali postavit nějakej malej 3+1 domek s garáží,aby to neměli do schodů a měli míň úklidu a taky peněz do oprav.jestli tátovi hrozí invaliďák,pochy­buju,že ten náš hotel uživí.zkusíme je zpracovat,mě se to zdá být super nápad-v našem baráku se začíná všechno sypat,budou d o toho muset rvát zas prachy a teď to asi bude všelijaký.
papa Jituš
hele,zkusím vložit fotku děcek z maškarního,jestli to funguje:) 

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 03.03.08 19:12

No supeeer, jsou to fešáci, hlavně Vojtík s knírkem :-)
Díky za radu, já už se tě ptala snad stokrát od narození Matýho… když já prostě nemůžu skousnout, že když u ní Matý je, dává mu přesně ty věci, co nechci, aby měl a dělá přesně ty věci, co nechci, aby dělala (odmalička jsme Matýho NIKDY neuspávali, ona si s ním chodí lehnout, drží ho za ruku a když byl malý, zkoušel to pak na nás i doma, 2týdny jsme mu vysvětlovali, že musí spinkat sám......). A vím, že ona prostě z principu se mi nepřizpůsobí, protože ona vychovala 3děti a umí to líp!! A hlavně „Matý je chudinečka, co si neužije dětství, když ani čokoládku nemůže!“ = její slova poté, co jsme jí zakázali ve 2letech cpát ho čokoládou každé odpoledne… no, jsem divná ohledně jídla, já vím, ale díky ní jí Matý jogurty s těma lentilkama a křupkama, proti kterým jsem byla jednoznačně od začátku a čokoládu mu dala jako první taky ona :-/  A že mi ho teď, ve 3letech, nosí na rukách, když jdou na 15-ti minutovou procházku se psem jen proto, že „se smutně koukal“… to mi taky jaksi nejde přes hlavu. No jo, nějak to dopadne. Už se totiž nechci dostat s Lukym do fáze, kdy kdyžbychom byli svoji, jsme se rozváděli :-/ Dělám občas hodnou snachu, i když vím, že jí to stejně není dobré, ale aspoň Luky to ocení, že se přemůžu, Matý z toho zatím neonemocněl a já se z toho tady pak taky vykecám :-)) Díky ti moc :-)
A k taťkovi - to řekli doktoři, že je to na 50% to srdíčko? To fakt nezní nejlíp, ovšem oni ví prd, jak začne taťka žít a jak se k tomu postaví, takže by to takový být nemuselo. Musíte věřit, že fakt prodají barák a taťka o sebe začne víc dbát… Violka

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 03.03.08 20:27

to je těžký,s tchýní,když jste neměli ten nejlepší start-chápu,že teď už se na všechno díváš jinýma očima.je to hlavně její chyba,když to podává tím stylem,že ona ví nejlíp,jak na výchovu.Já jsem měla problém s mojí mamkou,ta třeba pořád chtěla cpát děcka na nočník v půl roce,protože nás tak naučila všechny tři.nakonec jsem ji musela vzít s sebou k doktorovi,a ten jí vysvětlil,že je to zbytečný,že si to stejně neuvědomujou.jenže to víš,je to máma,tak se na ni ani nezlobím.a sama nevím,jaká budu,až bude moje snacha dělat s dětma to,co bych si myslela,že je kravina,když jsem vychovala dvě,že.protože to budou nejnovější výzkumy.
teď už je Matý větší,takže už to dokáže rozlišit,že s babi tohle jo a doma ne,když byl menší,tak se to hůř odnaučovalo,ale teď bych se toho nebála.no o tý chudince-co říct,prostě si rejpla,babizna:)na procházce se s ním tahá sama,to je její problém a myslím,že to dělá z lásky,a to je nejdůležitější.že ti to hlava nebere-chápu-jsem se tomu tlemila:)ale mám pocit,že se aji tvoje tchýňa snaží o něco víc než dřív,je to moc dobře,už kvůli děckám.
nemám tady na to patent,jen ti to píšu jako člověk zvenku.a musím se přiznat,že jsem měla jinej přístup,když jsem měla jedno a když mám teď pomalu odrůstající dvě,hodně jsem slevila a myslím,že je to jen dobře.
teda,teď jsem si odběhla na krásnou chvilku-děcka chtěly ukolíbavky,tak jsme leželi v posteli a já zpívala a oni mě pusinkovali a hladili.už vím,proč jsem si je pořizovala,to jsou ty nejhezčí chvilky:)
jinak jsem hotová ze cvíča,jdu si dát koupel.
 pa

 
babulda
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 04.03.08 07:59

ahojda holky,
tak se zase ozývám po delší době, jenže jámám teď nějakéobdobí, kdy mám celku furt co dělat a počítač ani moc nelezu a ani se mi moc nikdy nechce psát (stydícísesamjlík), ale jinak se máme docela dobře, toník je naštěstí zatím zdravý, i když se mu asi nějaká rýma nevyhne vzhledem k těm teplotním přechodům, já jsem se nějak uhnala zánět spojivek, už je to docela dobrý, ale bylo to fakt fuj, oko oteklý , bolavý, jinak krásnej den jsem měla v neděli, poprvé nám naši hlídali skoro celej den, my jeli do hrace do futura a nakupovali a nakupovali :-)))) no pro mě svátek (eee tedy narozeniny :-))) )
jo a k tchýním mám momentálně taky co říct, moje tchýně tady byla před 14 dny, já jí vařím, obskakuju a tak a pak se od švagruše dozvím, že přijela pravila, že já nic nedělám, vše dělá petr, je z toho děsně unavenej a tak, no myslela jsem, že vyletím z kůže!!je fakt, že ona je tak trochu mimoň, ale tohle mě tááááák vytočilo, ještěže petr to vidí fakt jinak  

jituško. to jsi měla moc hezkou chvilku, já se těším, až tonča trochu vyroste abudem mít taky takový chvilky, on zatím nevydrží a jaksi mazlení je spíše z mé strany, když tonča udělá malá tak mám svátek :-)))  

dalif: na zuzanku mocmoc myslím!  

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 04.03.08 12:46

Ahoj holky,
tak zbaleno, nachystáno…ráno jsem byla na ten test, teda žízeň hrozná, nemohla jsem se ani napít vody…rozpíchané prstíky …no ale už to mám za sebou :-) V 14,17 nám jede vlak, Luky spinká, ráno byl s mamkou v pohodě. Včera taky paráda, jsem si krásně zacvičila, Luky už byl po večeři, kdy jsem dorazila k našim, tak pak jen koupel , ostříhání drápků a spinkání.....Luky už se moc těší, doufám, že bude ve vlaku hodný. Jo se musím pochlubit, mamka mi koupila supr tuniku, už jsem ji dnes měla na sobě, včera jsem ji u našich ještě rychle přepláchla a do rána mi uschla…tak budu mít alespoň chvilku co nosit…jen nevím jak v létě, šaty u mě nehrozí, musím sehnat nějaké kalhoty…  

Violko, tak palačinky a šlehačka šla jinam,ju ? tiše závidím :-))) A gratuluji k 1­. slůvku, i když není zrovna to, co jsi asi chtěla slyšet,co? Luky to vyřešil, řekl první baba :-)))) A ten cukr byl fakt hnus flus, hlavně jsem měla fakt šílenou žízeň… a hodinky vypadají dobře!  

Jituš, teda to jsou malí fešáci!!!! Mo jim to sluší. No a tatínek, snad se srdíčko vzpamatuje, bude prcovat víc. Ono možná hned po infarktu je to ještě brzy.Tak držím pěsti!  

Babuldo, u nás mazlení z Lukyho strany dlouho nehrozilo, jsem z toho byla smutná, pak jsem s ním dělala blbiny, když se probudil a sem tam nějakou pusu uzmula…dnes mě obejme a řekne mám tě rád a pusu dá taky…tak uvidíš, že Toník se začne taky mazlit! A co jsi si koupila pěkného?  

Dalif, ještě jste doma??? Myslím na vás!  

A co ostatní, kde jste???  

No nic, do příštího týdne asi nebudu, tak pak budu číst ty vaše megakometny týden :-)) PAPA Dáša    

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 04.03.08 13:51

Ahoj,
teda holky,já jsem normálně nasr… a vytočená do vývrtky!!!hele,Vi­olko,zlatá tchýně,protože co mi provedl tchán,to je na odstřel.
Hlídal mi od rána děti,že tam budou na oběd a po spaní si je vyzvednu.šla jsem na tu brigádu.Skončila jsem dřív-měla jsem dělat do dvou,přišla jsem po jedný.zvoním jak na lesy zespodu,pak mě pustily nějaký holky,tak klepu,zvoním…nic,jen zevnitř jsem slyšela plačícího Vojtíka.To už jsem začla mít strach,jestli něco dědovi není nebo tak,tak jsem zvonila a konečně přišel děda otevřít-nalitej jak žok.Rozespalej,ož­ralej totiž vytuhl a proto jsem ho nemohla vzbudit.
On měl dřív problémy s chlastem,před dvěma roky přestal úplně pít,takže jsem tohle nepředpokládala.
Vojta nahej zadek,uřvanej,Bára spící v obýváku,na koberci rozlitá rajská omáčka…dala jsem děcka vyčurat,pořád jsem nechtěla uvěřit tomu,že by byl tak nezodpovědnej a ožral se,když hlídá.Já to na něm tak nepoznám,ale na 90%jo,motal se,měl skelnej pohled a trochu blekotal.mohlo to být z rozespání,ale myslím,že ne,protože by za střízliva nenechal vylitou omáčku na koberci.pak jsem odhalila,že to vylil asi on,protože měl pokypaný fousy a tričko.
Z Báry jsem vytáhla,že jim dal oběd-i když ho prosila,ať jí nakrájí maso,tak to neudělal,daj vojtovi flašu a a ni mu nedal plínu a dal ho do postele a sám si šel lehnout a vytuhl.Barunka nevěděla,co má dělat,tak si pustila telku a usnula u ní taky.vzbudila jsem je až já.Volala jsem to Honzovi,nevím,jes­tli bude volat mamce,ale jsem šíleně naštvaná,protože mě hned napadá,co se mohlo stát.už mu děcka v životě na hlídání nedám!!!!!!!!!!!
nejhorší je,že u Kadleců se prostě o tomhle nemluví-je to tabu,takže se to všeobecně ví,ale dělá se,že se nic neděje.Nechtěla jsem Honzovi volat,ale jak jsem byla rozzlobená tak jsem si říkala,ať se babička připraví,protože děda měl pak hlídat odpoledne ještě synovce.
je mi jasný,že se zas bude dělat,že se nic nestalo,já se dědy ptát nechtěla-nejseš náhodou ožralej???když jsem si nebyla stopro jistá,ale po zpovědi Báry mi to bylo víceméně jasný.
Holky,co s tím?jak se mám teď tvářit a chovat se k němu,jako by se nic nestalo…je mi normálně špatně.
Jinak brigáda dobrá,naučila jsem se ovládat solárko,pak jsem tam uklízela studio a študovala nějaký materiály.obslou­žila jsem první zákazníky a příští týden už jedu naostro-ve středu.Jinak mi bylo nabídnuto 70,–kč na hodinu,je to málo nebo moc?čistýho,sa­mo,načerno:)
tak jo,jsem se vypsala a je mi líp.
 Jíťa

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 04.03.08 13:52

Ahoj,
teda holky,já jsem normálně nasr… a vytočená do vývrtky!!!hele,Vi­olko,zlatá tchýně,protože co mi provedl tchán,to je na odstřel.
Hlídal mi od rána děti,že tam budou na oběd a po spaní si je vyzvednu.šla jsem na tu brigádu.Skončila jsem dřív-měla jsem dělat do dvou,přišla jsem po jedný.zvoním jak na lesy zespodu,pak mě pustily nějaký holky,tak klepu,zvoním…nic,jen zevnitř jsem slyšela plačícího Vojtíka.To už jsem začla mít strach,jestli něco dědovi není nebo tak,tak jsem zvonila a konečně přišel děda otevřít-nalitej jak žok.Rozespalej,ož­ralej totiž vytuhl a proto jsem ho nemohla vzbudit.
On měl dřív problémy s chlastem,před dvěma roky přestal úplně pít,takže jsem tohle nepředpokládala.
Vojta nahej zadek,uřvanej,Bára spící v obýváku,na koberci rozlitá rajská omáčka…dala jsem děcka vyčurat,pořád jsem nechtěla uvěřit tomu,že by byl tak nezodpovědnej a ožral se,když hlídá.Já to na něm tak nepoznám,ale na 90%jo,motal se,měl skelnej pohled a trochu blekotal.mohlo to být z rozespání,ale myslím,že ne,protože by za střízliva nenechal vylitou omáčku na koberci.pak jsem odhalila,že to vylil asi on,protože měl pokypaný fousy a tričko.
Z Báry jsem vytáhla,že jim dal oběd-i když ho prosila,ať jí nakrájí maso,tak to neudělal,daj vojtovi flašu a a ni mu nedal plínu a dal ho do postele a sám si šel lehnout a vytuhl.Barunka nevěděla,co má dělat,tak si pustila telku a usnula u ní taky.vzbudila jsem je až já.Volala jsem to Honzovi,nevím,jes­tli bude volat mamce,ale jsem šíleně naštvaná,protože mě hned napadá,co se mohlo stát.už mu děcka v životě na hlídání nedám!!!!!!!!!!!
nejhorší je,že u Kadleců se prostě o tomhle nemluví-je to tabu,takže se to všeobecně ví,ale dělá se,že se nic neděje.Nechtěla jsem Honzovi volat,ale jak jsem byla rozzlobená tak jsem si říkala,ať se babička připraví,protože děda měl pak hlídat odpoledne ještě synovce.
je mi jasný,že se zas bude dělat,že se nic nestalo,já se dědy ptát nechtěla-nejseš náhodou ožralej???když jsem si nebyla stopro jistá,ale po zpovědi Báry mi to bylo víceméně jasný.
Holky,co s tím?jak se mám teď tvářit a chovat se k němu,jako by se nic nestalo…je mi normálně špatně.
Jinak brigáda dobrá,naučila jsem se ovládat solárko,pak jsem tam uklízela studio a študovala nějaký materiály.obslou­žila jsem první zákazníky a příští týden už jedu naostro-ve středu.Jinak mi bylo nabídnuto 70,–kč na hodinu,je to málo nebo moc?čistýho,sa­mo,načerno:)
tak jo,jsem se vypsala a je mi líp.
 Jíťa

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 04.03.08 13:52

sorry,už zas dvakrát,nevím,co to blbne..  

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 04.03.08 14:18

tak teď mi volal Honza,že mluvil s mámou a ta prý hned telefonovala taťkovi-neřekla,v jakým je podezření,jen jako pokec a pak volala zpátky,že je táta v pohodě,že by to poznala,že byl asi jen rozespalej,jak jsem ho vzbudila zvonkem.prej bere silný léky na bolest a je pak takovej oblblej.mezi náma,stejně z toho nemám dobrej pocit-když vytuhl tak,že ho skoro zvonek nevzbudil a nechal Báru samotnou a šel si lehnout:(kdybych to věděla,seženu si hlídání jinde,nebo na brigádu nejdu.no aspoňjsem poučená do budoucna.tak pa

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 04.03.08 14:56

Tý jo, Jíťo, tak to je síla!!
Tak 1) v životě by děti už nehlídal, ani 7letý, to je jasný.

  1. dle mýho napitej byl, holt se to blbě sešlo, potřeboval se z toho vyspat a né hlídat nějaký děti, že.
  2. víš, že jsem si myslela, že mamka řekne, že je v pohodě? Ono to totiž tak bývá, navíc, když píšeš, že se o „tom“ sice ví, ale prostě se o tom vůbec nemluví… :-/
  3. těžký radit, ale jak znám sebe, já bych nastolila poněkud chladnější přístup ke tchánovi, asi se mu i vyhýbala, což vlastně nic neřeší, ovšem nemusela bych přemýšlet, jak se vlastně chovat. Jo- a jsi dobrá, žes to vydržela se nezeptat, jestli pil, já bych se optala hned, bez servítek. Mě polejval pot jenom to tu číst, natož to zažít :-(
 

NO, asi ti to pokazilo radost a dojmy z brigády, viď. Snad to hlídání teda zvládneš i bez něj!   ***V****

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 04.03.08 15:29

Dík za podporu,už jsem si myslela,že to přeháním.hele,i kdy­by byl pod vlivem léků na bolest-je doma 14dní,tak by snad babičky byla soudná,že není schopnej hlídat,jestli to má na něj takový účinky.já si taky myslím,že zas začal,jen je těžký tomu uvěřit,když to takhle vydržel.já už ho totiž jednou zažila-to hlídal asi před čtyřma rokama švagrový děcka na kopci,když sáňkovali-a byl nalitej,táhlo to z něj.takže vím,že nezodpovědnej je na tohle dost.
a taky si myslím,že i kdyby to mamka doma zjistila,že by nevolala,že jsem měla pravdu,za tohle se hrozně stydí.Jednou jsme za ním jeli já s Honzou a mamkou do lázní ho navštívit-věděl,že přijdedem a byl tak zlinkovanej a chrápal,že ani nebyl schopnej komunikovat.máma se strašně styděla,ale cestou zpátky ani slovo,jen že je naštvaná.
u nás se všechno probírá,sice občas itálie,ale zas máme všechno s našima vyříkaný.
Prostě už mu nikdy děcka na hlídání-jen jemu samotnýmu-nesvěřím,i kdybych to měla zařídit nevímjak.
Jinak z brigády mám dobrej pocit,je to fajn prostředí,můžu si tam zadarmo zacvičit a na solárko,dokonce mi vrátí část peněz,co jsem zaplatila,když jsem chodila cvičit na ten přístroj.
ještě ke všemu jsem se včera chytla s mou mámou-vůbec jsem si kráva neuvědomila,v jakým je máma stresu a ptala se jí na to,jestli by nechtěli prodat barák a postavit novej menší,aby neměli takový práce a menší náklady.máma se úplně sesypala,že ji posílám do hrobu,že to za ni organizujem,že ten barák s tátou dělali cihlu po cihle,no bylo mi z toho hrozně,že jsem to na ni vybalila.ještě ke všemu si dává za vinu tátův infarkt-protože ona přece vaří a věděla,že má táta vysokej cholesterol…už mám strach i o ni:(
tak jo,jdem ven,musím se vyvětrat,je toho na mě poslední dobou nějak moc.

 
andela  04.03.08 15:38

Hele Jíťo, to si klidně 2krát posílej komenty jak chceš, ale stejně ti je budu počítat jednou … to je nekalá soutěž teto :-D :-D

Holky, tak jsme byli dnes u zubaře. Neprv jsem do Jáji dostala prášek, jája byl v čekárně s babičkou a já na křesle. Pak nastoupil jája.Tak mi seděl na klíně.Nejprva mu dr. vyvrtla stoličku, ale jája držel úplně krásně. Akurát je děsně zvědavej, tak když sestra matlala ten cement či co tak se otáčel, a pak se otáčel i když zapla ten přístroj na plombu :-D. Ale dobrý. Pak mu dr. opíchla ty přední zuby, to se jája krapet cukal a trošku zaplakal. Pak byla sranda, bo porád jako cucal ret a tahal a ptal se co to je?? co to je maminko? Jak ho měl umrtvenej … :-D. No trhání bylo rychlí, ale jája se krapet cukal no a plakal. Ale šlo to. Čekala jsem to horší. No jeden zoubek měl už maličko zanícenej, že jsme přišli za 5 dvanáct.Sem totiž dr. říkala že si poslední dny stěžoval sem tam že ho bolí pusinka. No a doktorka i sestřička byly obě fakt super. Hlavně dr. Pořád na jáju mluvila, usmívala se, říkala co udělá …
No po cestě dom jája řval a řval a řval více méně bez přestávky. Doma si dal nanuka a hodinu jsme ho s mamkou přemlouvali na spaní. Usnul nakonec až ve 2 :-/. Zatím spinká.
Jo sranda byla … máma s ním byla v čekárně a koukali z okna, a jája kecal pořád něco. A máma že na něj ten prášek nějak neúčinkuje. Pak přišla zřejmě dcera doktorky s miminkem, tak se šel jája podívat na mimi. A jak šel tak se motal jak nudle v bandě :-D. Tak se máma přesvědčila že prášek zabral. Já to poznala hned, bo mluvil tak jako pomaleji.

á jeje, dítě je vzhůru mrzutý až hrůza :-(. Tak to vám ani nedopíšu super historku ze včerejška ;-). tak jindy.Pa pa pa všem.

Andělka a Jája bezzubáček 25m

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 04.03.08 19:51

AHOJ holky,to jsou teda megakomenty,nektere 2×:-)

Teda JItus cumim co mate za starosti.s tim tchanem bych taky nevedela co delat,asi bych hrizne zurila a odjela bez slova rtozlouceni a uz mu je nedala hlidat.nas tatka pil,takze vim co to je,ale u nas se to bohzel rozebiralo,tak ze mamka furt rvala a my z toho byly nestastny,prootze jsme ani moc nehcapaly proc.ja to nesnasela a vzdy jsem poznalůa sebemensi alkohol(i jedno pivo).a tchyne je teda divna,kdyz o tomto mlci a omlouva to…to jako nevi,co se mohlo stat?nechapu fakt.
jinak tys chtela mamce jako rict,aby prodali barak,aby toho bylo na ne min?nojo,tos asi blbe naplanovala,ale neboj,ono se to srovna a bude zase lip,urco i tatka.drzim pesti.
brigada myslim ze je slusna,taky bych to hned delala:-)nevim s tema 70kc,ale kdyz je to jen brigada tak to jde.je to asi takovy stred bych rekla.

tak docetla jsem vas,ale nejak nevim uz na co reagovat.
HELi co v praci?co natka spani ve skolce?

martinek mel vcera blby den,byli u mamky,j delala na diplomce,ale nejak od rana byl vztekly,vsemu odporoval aa tak.no dnes rano trosku zlobil,ale dala jsem mu na prdel a vyhrozovala,ze cert sebere a taky ze krome jednoho sebral)DVD,no a v centru byl pak uplne milionovy!uplne vymeneny,fakt nejhodnejsi,takovy kdyby byl porad!hral si sam,neotravoval decka,byl u mne atd.

jinak kaja se zacina nejak podezrele vztekat,vezmes ji nejakou vec(nebezpecnou) a ona sebou mrska jak zizala a rve a rve,taky dost nechce strojek,uz to moc chape a zuri u nandavani.no zlobilka jedna:-)

tak jdu pro martinka,macha se ve vane uz pul hodiny.pa ewa

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 05.03.08 15:21

CAu,tak jsem to vcera ani nestacila dopsat.
takze o vikendu, v sobotu byly decka u tchyne a ja jsem psala diplomku.v nedeli jsem myslela ze to bude zase tak a prd,martin sice hlidani zaridil(u nas doma),ale musela jsem s nnim jit na stvabu,protoze v npondeli meli prijit delat omitky,tak jsme maltou zazdivali panty ve sklepe na dvere,pak jsme zalepovali okna aby je nepocakali,no byla jsem pekne znicena!
v pondeli jsem litala kvuli uveru na kuchyn,tak nam ho nedaji,ale domluvila jsem si to s mamkou,ze to bude na ni a my to budeme platit.odpoledne jsme mela decka zase u mamky a ja psala diplomku,pak jsme pro ne jela vecer,o pul8 jsme dorazili domu,ja unavena koupu kaju,uspim ji pred8h.a vola martin ze stavby,ze musim mu jit pomoct,ze to nevedel,ale ti chlapi ,ze pujdou na omitky do prizemi,takze jsme sli lepit zase okna,hm dobry mamka pohlidala a my lepili,pred9h nam dosla izolepa,takze jsem vymyslela,ze rychle do intersparu zajedu koupit(zaviraji v9h),tak lilo a ja na to slapla,abych to stihla pres celou trebic,no zaparkovala jsem pred dverma letim,vyhazovac na me vola,ze uz ne,a ja vlitla dovnitr,ze to stihnu,tak jsem po nejaky izolepe hrabla(ne pruhledne v te rychlosti) a sla paltit a presne v9h jsme vylitla ven.no sranda,tak jsme o pul11 dosli domu.
vcera jsme sli s mamkou vyridit i s deckama ten uver,zenska prisla pozdeji o pul hodiny a my jsme decka bavily klicema,obrazkama  akravinama,no kaja uz byla unavena a zacala rvat,des bes.odpoledne po spani jsme sli do cenra(detskeho),mar­tinek byl uplny vzornbas,to jsem uz psala.
dnes jsme sli do mesta a do cukrarny,pak domu,chvili si pohrali a jeli jsme do bazenu.fotili jsme se pod vodou,mam objednane CD tak jsme zvedava -no ja jsem tam jak blb,kaja pekne a jednou potopili i martinka,rval jak tur,ale pak dobry,mel uz zavreny oci pod vodou,tak mu poridim bryle,pry mu to asi vadi.
kaja usnula hned v aute a martine za minutu v posteli,takze dnes vecer usne martinek asi pozde,kdyz teprve ted chrni.

EWA,MArtinek32m­.,Kája za 10 dnu 1ROK!

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 05.03.08 20:22

kde jste?

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 06.03.08 12:55

Zdárek,
tak to venku sice vypadá přes okno nadějne-sluníčko,ale když vylezu,tak je tam hnusnej mrazivej vítr:(
Kauzu „tchán“jsme holt uzavřeli s tím,že dělám,že věřím tomu,že to bylo z prášků a ne z pití,ale nevěřím.každopádně tam děcka na hlídání dávat nebudu.snad nebudu potřebovat.
V úterý večer jsem klasicky žehlila obr hromadu,já nevím,kde se tolik hadrů bere-že by ze sekáče?:)taky hlavně chodíme oba s Honzou několikrát týdně sportovat,takže jsou furt zapocený smrdutý hadry,do toho dě´tátka čuňátka,ale mě to nebáááá!!
Ve středu se ráno stavila Ika s Vítkem,tak si děcka pohrály a my konečně trochu zdrbly.Mám ji omluvit-nejde jim PC,teda už jo,ale nešel a dneska odjíždí včetně víkendu k mamce,tak se tady zastaví až pak.
Pohlídala mi na chvilku děti a já si sjela pro výdělek z té maminkovské burzy a pro zbytek věcí.no na to,že jsem táhla zas dom dvě narvaný igelitky jsem vydělala-920,–Kč!tak jsem spokojená,aspoň nebudu mít výčitky,až si zas koupím něco na sebe.
Odpoledne hnusně foukalo,tak jsem s dětma vyrazila do obchoďáku nakoupit a pohrát si do dětského koutku-jedna skluzavka a prolejzka,docela bída na tak velký město.pak jsme se ještě stavili k našim-hlavně za tátou.Máma má chřipku,tak jsem ji prosila,ať leží v ložnici a překousne,že děcka neuvidí.no za půl hodiny samo slezla dolů,a nosila si roušku.no prdlá mamuša,no.snad nic nelapnem.
Táta vypadá skvěle,je plnej energie a dělá si ze sebe srandu.donesla jsem mu spoustu zdravý výživy,kterou krmím sebe a rodinu-tak vzorky,ať si vybere,co mu zachutná.byl takovej dojatej,že na něj jako myslím:)
ukázal mi platíčko,kde má vyrovnaný léky,který bude až do smrti brát-je to děs,má toho denně snad 9prášků:(a říkal,že každý měsíc bude muset chodit pro nový,normálně doplácel za ty léky 750,–!a to teď bude každej měsíc,je to otřesný.on sice vydělává,ale nedokážu si představit,jak tohle utáhnou chudáci důchodci.
Doma byl odpočatej Honza,měl sice školení,ale přijeli jsme až o půl šestý,tak si trochu ofrkl a hned si s nima šel hrát.Já šla pak cvičit,tak jsem si dala do těla.mě zas bolí celej člověk.Večer vínečko a filmeček,u kterýho jsme oba vytuhli,tak jsem to v noci vypínala.aspoň jsem vyspaná.
Dneska ráno jsem byla s dětma v solný jeskyni-Bára poprvý,moc se jí tam líbilo.Krásně se zabavily,je to lepší,než když jdu jen s Vojtou.Příští týden s náma půjde i táta,tak bude Barča zadarmo.takhle jsem musela doplatit 60,–kč.
Odpolko se chystám po obchodech,budu dělat pro Honzovu babičku medovník jako dort,tak musím sehnat něco na načančání.budem jí asi kupovat meteo stanici,mají furt starej teploměr,tak snad se bude líbit.
Večer bude klasika-cvíčo,pak růžovka a moji miláčci Hrdinové.
tak jo,toť od nás vše.
a co vy,skoro nepíšete???
ANDĚLKo,to víš,aspoň v něčem chcu být první,tak se snažím,jak můžu:)teda toho zubaře nezávidím,ale Jája je statečnej chlap,že to takhle zvládl.mám obavy,že nás to bude čekat taky,Vojta má ty zuby děsný,sice ne začernalý,ale je to síla.a to mu poctivě pucuju 3×denně zuby,konečně přestal ječet a spolupracuje.mys­lím,že to má z těch antibiotik a už se to asi nezachrání:(
s tím omámeným Jájou-jsem si vzpomněla,jak mi přišel srandovní Vojta-před operací.taky se motal a pořád se mi smál a ukazoval někam vedle mě a říkal máma,měla jsem ho litovat,ale musela jsem se smát.  

VALLI,já nemohla odjet rozzuřená,já si doteď nejsem jistá,jestli byl fakt opilej a byl by to průšvih,kdybych z toho dělala aféru a nebyla to pravda.koukám je v každý rodině nějakej alkoholik-u nás to byl děda a máma i tety jsou tím poznamenaný.
tchýně divná není,že mlčí,prostě je taková,u nich se o problémech nemluví,dělá se,že prostě nejsou.já na tohle nejsem zvyklá,ale musím to respektovat,já ji určitě nepředělám a ani nechci.
s tím prodejem baráku-už jsme o tom mluvili dřív,než měl táta infarkt.on sám začal.chtěla jsem se zeptat na její názor,protože se právě tady za naším prodávají pozemky-jediný stavební ve ždaře,a za chvilk ubudou prodaný.tak aby se něco nezaspalo.a taky si myslím,že te´d sice není doba pro to,aby se stavělo,ale jsou ještě relativně mladý a aspoň trochu mají ještě sílu tohle řešit,za pár let už budou jenom nadávat na velkej barák,ale nic s tímdělat nebudou..no s mámou jsme si to vyříkali,nakonec uznala,že mám pravdu a myslím to dobře,ale teď na tohle prostě není vhodná doba.s tím souhlasím.
s tou stavbou domu mi tak připomínáte mý rodiče-ty byli totálně vyfluslý,pořád se muselo něco dodělávat,oba unavený a podrážděný.ale aspoň vy si najdete chvilku i na radovánky s dětma,na tohle u nás čas prostě nebyl.máš můj velikej obdiv,já bych na tohle neměla a za ten barák by mi ta dřina nestála.ale až budeš v novým,tak samo budu závidět:)no ale musím ti říct,ještěže máte takovou podporu v rodině-co se týká hlídání i peněz.bez nich by to asi nešlo.  

tak jo,jdu něco dělat.čus Jitka  

 
andela  06.03.08 14:44

Violet - jé vidíš, mám tu 2 anglické knížky, jsem ti je chtěla poslat minule a ouplně jsem na to zapomněla. Tak ti je musím pro matýho někdy dodat, když je to takový vzdělanec a čte anglicky :-D.

Helčo - držím pěsti ať ti to s prací klapne - tedy s prac. Dobou. A co natka ve školce? Jo jo, s psíkem a jájou si užívám … :-/ chjo … ti nevim že je to dítě tak nechápavý a nenechá ho na pokoji. No když jsem se zas po půl roce v Kaufu ukázala, tak do mě zas holky hučely ať jdu makat, tak se mi to nějako rozleželo, že bych i tak na ty víkendy šla. Tož jsem se optala mamky jestli by mi každý víkend hlídala, a pak řekla že jim teda budu chodit. No ale vedoucí se nějako do zařizování nehrne no :-P.    

Jituško - no klidně si to posílej i 3krát, ale já ti to teda netapočítám viš :-D ;-). Ty hele, a o tom jste neuvažovali že by jste se třeba i nastěhovali k vašim? Mylím udělat z toho 2 generační domek? Myslíš že by to nešlo? Než stavět novej barák …  Jinak tvojí mamku chápu v tom, že by se nerada vzdala něčeho, na čem dělala celej život. Ono je to těžký se staršíma lidma potom .. rodiče nerodiče. No vidíš jak se taťka zmátořil. Jo jo, léky znám, babička jich má taky pěknou hromadu.Je to děs. Jo hele, a taky ať si taťka dá pozor na nachlazení, a když už omarodí ať to kouká vyléčit pořádně. A to viš, jen se o něj pěkně starej, ať pěkně papá zdravě :-).No s tím tchánem to je hustý … i kdyby bral nějaký prášky tak to jako nechápu jak si může dovolit hlídat děcka, že neřekne hele já bych rád ale nejde to páč beru to a to. No ale bůhví jak to bylo že? Já bych byla nasraná jak brigadýr ať chrápal z čehokoliv. No jinak si myslím že barunka je už holka velká, tak by si i s vojtou poradila. Mmch a že jí nenapadlo dědu vzbudit nebo se o to pokusit? Jinak teda chudinka malá, musel abýt dost bezradná. Jůů a takovejch peněz jsi vydělala jo? No ty se mááááš ;-). Tak šup ať si něco koupíš … ne že bych tě naváděla to ne … ;-) Jo, jája byl děsně hodnej u dr., fakt chlapák. Akurát tu papulu neotvíral jak dr. Chtěla, ale ona si poradila. No on měl jako ten kraj zoubku takovej středně hnědej. Ale ten jeden, právě co měl už jako zánětek, tak celej ten zub i s kořenem (tedy zbytek zubu) byl takovej do šedo černa, ale jakoby zevnitř víš. No ještě že jsem neváhala … Jo a to mi dr. Ještě říkala, že mám štěstí, bo by mu to jinej dr. V děčíně neošetřil!! On jinej takhle malí děti nedělá!! Tak jsem koukala jak blázen teda.    

No radši to odešlu, jája už je vzhůrru, tak budu postupně dopisovat jo?  

Andělka a Jája 25m

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 06.03.08 21:18

Ahoj holky,  

jsem nějak líná :-) Pořád někde lítáme a večer jsem tak unavená, že jsem po dlooouuuhé době raději vzala knihu a chvilku četla (vytuhla jsem za chvílku). Sice jsem vás dnes dočetla..... uvařila jsem si čaj a večeřím zbytek rýže a masa od oběda a čtu klovu jednou rukou :-)  

K tchýni :-) Bych byla zvědava, co bys řekla o mé tchýni :-). Byli v neděli u nás. Poprvé za XY let dojeli jen s hodiným zpožděním a to už v 10 hodin (když nahlásila devátou, většinou přijedou až 11,30 kdy chystám na oběd) přijela se svým přítelem (ten je kapitola sama pro sebe) a ješte přijel i jeho nejmladší syn (asi 35let) o kterém nic neřekli :-/ Vletěl mi do kuchyně s křikem (Toník spal v kuchyni v postýlce a vživotě jsem ho neviděla a nebyl tu). No dobře ........ Anežka koukala na pohádku a zcela jejich příjezd ighorovala…Jen co jsem je pozdravila, tak mi vrazili tašky do ruky a tchyně vytáhla foták a fotila ........ Pak začala říkat instrukce k taškám a Anežka stále zakoukaná na PC s pohádkou, tak tchýně Anežčičko pojd se podívat do tašky něco ti babička přivezla! (Plně chápu švagrovou, která říká, že její děti nemají rádi babičku, ale její tašku :-) ) ........... stále to beru............  Stále všehny upozornuji, že mají potišejc, neb Toníček spí (Anežka totiž stačila počurat všehny postele i postýlku, tak to vše větrám - a to už několik měsíců bez nehod) Tchyně si uvědomí, že ji dává hrající dárek a vytrhává jí ho zruku za řvu Anežky NEEEE MOJÉÉÉÉ.  Toník stéle spí. Anežka dostává čokoládu a pak se teprv tchýně ptá, zda ji jí mohla dát (férové od ní, ne??) Už jí čokoládu neberu. Tchýně si hraje s Anežkou, dělá ji koně. Anežka upatlala její bílou krajkovou značkovou halenku od čokolády (tchýně je neštastná, stála moc peněz) Anežka si vzala kus lana a cpe ho tchýni do pusy (jako ohlávku), tchyně s rozpaky, ale s úsměvem TO ANEŽKO MYSLÍŠ VÁŽNĚ? Anežka na ni nazkakuje a bere jablonový proutek a svého koně pophání.(Přestane me chodit na dostihy :-/) Všichni se smějí a mají švandu. Nestačím zasáhnout neb Toník se hlásí a odcházím kojit vedle. Když se vracím už si nehrajou na „dostihy“ ale tchýně našla naše zvířátka ze ZOO a To je ZLÝ TYGR A KOUŠE a dělá že tygr ji kouše. Anežka je zaskočena a utíká, ale za chvíli se přiřítí se šíleným řvem z koupelny a kouše tchýni do stehna a několikrát. říká, že  JE ZLÝ TYGR A KOUŠE.  Tchýně se obrací na Anežku a s usměvem od ucha k uchu  a sladoučkým hlasem jí říká: TAKHLE SE HODNÉ HOLČIČKY NECHOVAJÍ. Anežka zavrčí a znovu kousne. JÁ ZLÝ TYGL -  tvrdí Anežka. Tchýně znovu opakuje, že tahle se hodné holčičky nechovají. Anežka  na ni několikráv flusne - na její bílou krajkovou halenku.....za­sahuji  a snažím se Anežce vysvětlit, že...... tchýně mě odzbrojuje větou ALE JÍ SE TO LÍBÍ, TAK JI NECH. Nevím co říct, beru Toníka a chystám na stůl k obědu......­..........Tu vytahují dárek, zelenou velkou rybu na kolečkách. Anežka si radostně prohlíží, tu syn přítele tchýně ji pouští.....ozve se šílený řev - teda nějaký zpěv asi čínsky a bliká barevně… Anežka začně řvát, že se bojí a couvá a tchýně bere rybu a za ní, Anežka ječí a uteče do koupelny. Všichni (tchýně, její přítel a jeho syn obrovskou radost......... Anežka ječí, pokládám Toníka, vypínám rybu ( Toník na ní mohl oči nechat) a uklidnuji Anežku. Asi ve dvě hodinu už opravdu odjíždějí (dali si ješte třetí kafe) a říkám Anežce, že..... v tu chvíli „syn“ chytá Anežku ta začne ječet a bezmocně se brání, drží je pevně a má ztoho radost, že křičí. Pokládám po xy Toníka na zem a vysvobozuji Anežku, usedavě pláče. Odcházím s ní do koupelny, uklidnuje se. Přichází tchýne se rozloučit. Natahuje se k ní ANEŽKO POJD KE MĚ, POCHOVÁM SI TĚ.  Anežka se ani neotočí a vrhá se mi do náruče. ANEŽKO ŽE ZA MNOU PŘIJEDEŠ. NÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ. Tchýně je nějak pobledlá. raději říkám, že je unavená a pujde spát. Snaží se mi omlouvat, že není schopna svého přítele přimět odchodu..... Ale to my už známe, až si dá třetí kafe, pak teprve zvedne zadek ze židle.........Nikdy nepochopím, proč s takovým chlapem je :-(   Posledně spolu do všeho kopali a včetně psa. Ale na nikoho si to ješte nedovolila jako - kopat, koustat, bít proutkem či flusat. To zkouší jen na tchýni........ Ale co na to říct: ALE JÍ SE TO LÍBÍ. Tak, že se jí to líbí si nechám na sebe flusat??  Taky mě nikdy nenapadlo, jí říkat, že zvířata jsou zlá a koušou lidi.........pokud jsou agresivní, tak, jen vinou člověka.....no nic.  

Jé to je dlouhé, jdu vyvenčit psa a spát, zítra jedem zase ke kámošce, co má koně a i týdenní hříbě, tak se Anežka bude mít.  

Komentáře k vám až zítra  Jitka a zlý tygr Anežka a zlatíčko Toníček

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 06.03.08 22:19

cau ,
u nas jeste pred chvili psycho- obe deti VZHURU, Zuzka rvala rvala, Vitek kecal…kojit nechtela, asi pretazena, holt Vitek spal po obede 1,5h ( slecna se nepridala ba naopak radila jak cerna ruka).
Z Ordinace a zehleni jsem mela prd ( teda to zehleni hromada zustala, Ordinace uz neni )-

stav pred 10 min. : Vitek stoji v postylce a rika Ticho ZUZI, neplac.
Zuza rve rve rve rve

stav ted : Vitek spi v postylce , Zuzka na rameni v satku.

doctu a snad se ozvu. D a spol.

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 07.03.08 15:38

Ahojte,  

za chvilku přijede taťka z práce, tak snad to stihnu :-)
Jedulko -to si děláš srandu, né? Ty máš TAKOVOUHLE tchýni, jo? :-)))) promiň, ale napsala a popsala jsi jejich návštěvu tak suprově, že jsem se teda řáídně nařehtala :-) Kam se hrabe ta moje, i když včera mě tak namíchla, že jí zas měsíc vidět nemusím :-/   dalif -téda, večer fakt psycho, o to větší máš můj obdiv, že chodíš běžně spá kolem půlnoci, to bych nezvládala! Tak přeju dneska dítka zlatíčka, vyřádila se včera, tak dneska půjdou vzorně spinkat!   andělko -no vidíš, my i budem zrovna dokupovat něco s anglinou, pro toho našeho nezbedníka, tak kdybys našla ty knížky někde na netu, pošli mi odkaz, ať vím, co u vás tedy máme :-) Dík. A chudák Jája, takhle brzy zažít zubaře kruťáka, ale zvládl to suprově, to se musí nechat!  

Tak v rychlosti, ze ST na ČT měla Matýho tchýně, já se tam stavovala včera kolem oběda na oběd, když jsem jela s Barunkou od dr. z půlroční preventivky. Jsme holky malinký, ale šikovný - 65cm a 6,75kg. A dneska jsme zkusily poprvé k obídku mrkev…holky, to je moje šikula, snědla asi tak 3 čajové lžičky, což je výkon, kterého při začátku přikrmování dosáhl Matý po 6-ti týdnech bojování! Jsem čekala i u Barči, že si nedá, ale nakonec dobrý. A doteď mi po tom obědě spinkala v postýlce, to jsem zteda zírala, asi jí ta mrkev prospívá :-))
Začala jsem učit, tak snad to budu zvládat, hrozně mi chybí ta aspoň malinká nezávislost ohledně peněz a hlavně jsou na ruku, tak je to o jiným než je vybírat z účtu (šetřícího). A maminka jednoho z mých studentů je učitelkou ve školce, což mi vůbec nedošlo!, asi protože ta školka je skoro na 2.konci města od nás. Nabídla mi, že by mi zařídila u ředitelky, že by mi Matýho vzali. Probrala jsem to s Lukym, myslela jsem, že bude proti, ale nebyl. Argumentoval tím, že když máme každý své auto, nebude problém a hlavně většinu rán by Matýho vozil on, což by bylo super. Takže teď budu nervozně čekat ten měsíc, než bude oficiální zápis, snad to klapne a Matý začne od září chodit. Fakt by potřebovat už zkusit zvykat na nějaký režim. Tož tolik od nás. Jdu vyndat vypraný nádobí a těšit se na Lukyho, veze mi nějaký darček, tak se těším dvojnásob :-))
Hezký víkend vám přeju, Violet s Matým 37měs + Barča 6m+2dny 

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama