Růzňata č. 56 - JÁ SÁM !

Rodičovství

Ahoj Růzňata tak jsme se doma dostali do období : „ Co je to ? To mě sice až tolik neděsí, jde jen o to odpovídat denně zatím jen tak na plus mínus 50 otázek (kolik jich bude za pár týdnůJ? ). Více se bojím období osamostatňování a věty JÁ SÁM. To se teda u nás zatím moc neprojevuje, protože Luky raději řekne, že mu má maminka obout papuče, než aby se s tím trápil sám. No ale jednou to jistě přijde to budou nervy budu zrovna pospíchat k doktorce a Luky se rozhodne sám oblíkat........ Tak jsem hledala nějaký návod, jak toto období, kterým si projde dřív nebo později jistě každé dítě, zvládnout .J

 

#####

Podporujte dítě v samostatnosti  

#############­#######################

Je jednou o jakou jde činnost a jak dobře ji vaše dítko v daném okamžiku ovládá. Od určité chvíle se v jeho slovníku začne velice často objevovat jedna věta:

Já sám!

Začíná to velmi brzo. Už jakmile pochopí, že ta tlustá část lžičky patří do pusinky, snaží se vám lžičku sebrat a nakrmit se samo (tuto fázi jsme zvládli celkem v pohodě a bez velkých následků v bytě J). Hodinu sedí na zemi a pokouší se obléct si samo tepláčky. Boty? Samozřejmě, že skončí levá na pravé noze a naopak. Pokud nespěcháte, tak vám to asi nevadí a budete se jeho pokusy dobře bavit, ale horší je, když se rozhodne být samostatné ve chvíli, kdy spěcháte.
S postupem času se přidávají další a další činnosti. Buďte na svého miláčka hrdá. Posunulo se ve vývoji do další fáze. Čím starší je, tím samostatnější se snaží být. Nebojte se, buď se to naučí (a o to tu vlastně jde - žádný učený z nebe nespadl), nebo nejpozději s příchodem nového sourozence jeho samostatnost zmizí jako mávnutím proutku. A najednou bude zase chtít, abyste jej oblékli a nakrmili ( no to doufám, že ne!!!!!!).

Dítě je naprogramováno tak, aby se snažilo být samostatné. Od okamžiku, kdy si uvědomí, že je samostatná bytost a ne součást maminky, se to snaží nejen sobě ale i celému světu dokázat. Na vás je, abyste mu pro jeho samostatnost vytvořili láskyplné a hlavně bezpečné prostředí. Malé dítě si totiž neuvědomuje, že občas někde mohou číhat i nebezpečí. Jako rodič také určujete, co dítě může dělat samo a co ne. V tomto ohledu se vyplatí důslednost. Jednou něco povolit a pak zakázat není zrovna výchovné. A pokud už jej nenecháte dělat tu činnost, kterou si vybralo, dobře mu vysvětlete, proč jste se tak rozhodli.
Pár rad jak se s jeho samostatností vyrovnat

Začíná to velmi brzo. Už jakmile pochopí, že ta tlustá část lžičky patří do pusinky, snaží se vám lžičku sebrat a nakrmit se samo (tuto fázi jsme zvládli celkem v pohodě a bez velkých následků v bytě ). Hodinu sedí na zemi a pokouší se obléct si samo tepláčky. Boty? Samozřejmě, že skončí levá na pravé noze a naopak. Pokud nespěcháte, tak vám to asi nevadí a budete se jeho pokusy dobře bavit, ale horší je, když se rozhodne být samostatné ve chvíli, kdy spěcháte. S postupem času se přidávají další a další činnosti. Buďte na svého miláčka hrdá. Posunulo se ve vývoji do další fáze. Čím starší je, tím samostatnější se snaží být. Nebojte se, buď se to naučí (a o to tu vlastně jde - žádný učený z nebe nespadl), nebo nejpozději s příchodem nového sourozence jeho samostatnost zmizí jako mávnutím proutku. A najednou bude zase chtít, abyste jej oblékli a nakrmili ( no to doufám, že ne!!!!!!). Dítě je naprogramováno tak, aby se snažilo . Od okamžiku, kdy si uvědomí, že je samostatná bytost a ne součást maminky, se to snaží nejen sobě ale i celému světu dokázat. Na vás je, abyste mu pro jeho samostatnost vytvořili láskyplné a hlavně bezpečné prostředí. Malé dítě si totiž neuvědomuje, že občas někde mohou číhat i nebezpečí. Jako rodič také . V tomto ohledu se vyplatí důslednost. Jednou něco povolit a pak zakázat není zrovna výchovné. A pokud už jej nenecháte dělat tu činnost, kterou si vybralo, dobře mu vysvětlete, proč jste se tak rozhodli.

  • Pokud něco plánujete, dejte si dostatečnou časovou rezervu, aby dítě mohlo svoji samostatnost projevit (pokud tedy bude chtít). To se týká především oblékání a obouvání. Potřebuje přece čas na to, aby si věci vyzkoušelo.
  • Mějte trpělivost- lehce se usmívejte a v duchu počítejte do deseti. Dítě musí cítit, že věříte tomu, že to zvládne.
  • Nesnažte se dítěti pomáhat, pokud vám nenaznačí, že pomoc potřebuje. Když mu budete pomáhat i přes jeho přání, dáváte mu tím najevo, že si myslíte, že není dostatečně šikovné a můžete snížit jeho sebevědomí. (Tu kuchyň můžete uklidit až potom, co se samo najedlo - uvidíte, že časem bude kolem něj stále méně nepořádku).
  • Neupozorňujte jej na drobné kazy. Pokud to nevadí nechte tričko oblečené naruby - důležité je, že si jej obléklo samo a ne jak. Až to dokáže běžně, můžete pilovat i to, aby bylo obrázkem dopředu. Nechte dítě zažít jeho pocit úspěchu..
  • Pochvalte ho. Musí cítit, že si jeho úspěchu vážíte. Zvlášť důležitá je pochvala ve chvíli, kdy se dítě přijde pochlubit, co zvládlo. (Běžte se s radostí podívat, jak vám umylo zrcadlo v předsíni - zpátky ho naleštit můžete až ve chvíli, kdy bude spát). Ovšem s pochvalou se to nesmí přehánět. Pokud pokaždé propuknete v jásot, když se mu něco podaří, časem pro něj pochvala přestane mít takovou cenu.

I když vám samostatnost vašeho drobečka přinese nejednu náročnou chvilku, berte ji s humorem a s hrdostí. Za čas se vám už svými úspěchy a samostatností chlubit nebude a uvidíte, že vám to bude chybět.

Samozřejmě tu máme maminky, které již toto období mají u jednoho dítka za sebou, že Helo, Iko a JitušJTakže holky pište, jak jste to zvládly a jak se nejlépe vyhnout infarktovým stavům ???????!!!!!!!!!!!

Všem držím pěsti a pevné nervy - možná to nebude ani taková hrůza, jak čekámJAhoj Dáša a Lukášek

Autor článku: Lenka Hanzlová

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 31.03.07 18:41

Ahoj holky, moc se omlouvám za tu úpravu, včera jsem si s tím v noci dala spoustu práce ve Wordu a ono se to tu nějak změnilo - teda hlavně ta velikost písma :-( No příště si dám bacha a zkouknu pořádně náhled :-(  Jdu na večerníček Pa Dáša

 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 31.03.07 18:48

Mohu ti to upravit - ale takto mi to opravdu přišlo, tak jsem to neměnila, nevěděla jsem, zda to není záměr… Pro příště - NEPOUŽÍVEJ WORD, lepší je zkopírovat text z poznámkového bloku a ručně si jej upravit přímo při vkládání… Opravdu, je to rychlejší a funguje to lépe.  

Pokud mi pošleš, jak to má vypadat, upravím ti to, ju?
 Lesina

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 31.03.07 19:18

jééé druháááááááááá!!

to se mi hodí…supr deníček..

Ty jo to je tedy nářez !!!tak sem si šla dát sprchu a najednou koukám a vypadlo ze me Tělisko ,ale je fakt že jak mě ted bolelo to břicho tak už neboli!!!

no to mě muj Gyndak pochvali -kamaradka mi ted psala ,že to je nespis že ho spatně zavedl ci jak se jeste pak deloha stahla jeste vice nez byla pri zavaděný?!-no uvidíme co mi řekne Dr.uplne se tam bojím v pondělí jít!!!!!!!

Mili a Kubisek(mmt knučíčí a seroucí mě)9,5m

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 31.03.07 19:36

jej uz se moc tesim az si to prectu, po ulozeni Vitka ke spanku ;)

jen pridam, taky v denicku zapominam :

***Pelotonek:****

Andílek - Nicolka 2.1.2005, Lipník nad Beč. (Jana-1982)
Anděla - Jaroušek 11.1.2006, Děčín,(Lenka-1981)
Dalif - Vitek 25.10.2005,přek­vápko TP kolem 20.4.2007, Brno,(1976)
Dasa 2 - Lukášek 23.1.2005, ( Dáša-1976)
Helena77 - Nikolka 12.7. 1995;Natálka 10.2. 2005, Třešť (1977)
Ikaika - Vítek 1.5.2005, Ondra 9.4.2003, Žďár, (Ilča-1977)
Jedule - Anežka 27.8.2005, Jičín (Jitka-1976)
Jituska - Barunka 28.4.2003, Vojtíšek 20.11.2005, Žďár (Jitka-1977)
Mamulinka -Eliška 14.10.2005, Třešť, ( Péťa-1982)
Nikkol - Filípek 6.6.2005, Náchod (1978)
Ruza (Millik) - Jakub 13.6.2006, Plzeň, (1985)
Valli - Martínek 22.6.2005, Karolínka 15.3.2007 Třebíč, (Eva-1982)
***Violet - Matyáš 15.1.2005, svištátko TP. ? , Most, (Denisa-1981)****

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 31.03.07 20:15

DASO- moooc pekne napsany, jej uz ted se toho desim, trpelivosti neoplyvam a duslednost…

u nas budicek v 5:45h ;( ale den pak v pohode a spal 3 hodky kolem poledne ;)
ma nabehly dasne, toz asi rasi zuby…

peknou Kvetnou nedeli. D a Vitek 17mes, baby brzy

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 31.03.07 21:43

Brý večer děvčata, manža v práci, v TV ho…       -hodila jsem na rodinu nějaké foto, tak jukněte Dáša

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 31.03.07 22:30

Ahoj,

tak že by čtvrtá?!

DÁŠÍ - super deníček, teď ty rady opravdu potřebuji.Bohužel si totiž nepamatuji, jak to probíhalo přesně u Niky, vím jen, že s ní problémy nebyly, byla takové hodné a zlaté dítko.Natka je její opak, takže to je a bude horší.

RŮŽO - s tím tělískem to je teda síla, podle mně by se to stát nemělo, takže si jako tvé kamarádka myslím, že za to může ten doktor.

DALIF - gratulace k rašícím zoubkům :o), hlavně ať jejich růst je bez dalších problémů s tím souvisejících

Dobrou noc všem.
Helena a spící nanynky

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 01.04.07 08:50

novy denicek,juuuu

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 01.04.07 08:52

vkladam ze stareho:-)
TAk ahoj,konecne chvilicka casu:-)

vcera jsem rano frcela do brna do skoly,asi pul hodky pred cestou prsily babicky hlidat,no spsi mi tady prekazeli ve vypravovani…no nakonec jsem odjela:-)
v brne jsme objela nekolik obchodu s kocarama,abych mrkla na tandemy,no to teda cumim,moc toho neni a ty levnejsi nemely polohovaci madlo a bylo to jak pro obry!a to jsem vysoka a sotva jsem s tim jela,takze nic,jane byl moc drahy,ted jsem vymyslela,ze jeste zkusim ab martinek jel treba na „motorce“ a treba takhle aspon dojedeme na hriste(500m) :)

pak jsem si zasla do Orsaye,jakoze kdyz uz zase jsem hubena,takze bych si neco koupila,tak jsem tam byla pekne dlouho a nakojnec mam bile elasticke kalhoty a takovou peknou halenu-triko a dost jsem cumela na tu velikost!(36)!takze jsem nadsena,tatkovi se libim,tak dobry…

vecer byl pokus o sexik,hm,tak napul a pak to bolelo,takze to nechame na pozdeji…

dnes je u babicky zabijacka,tak zase jezdim sem atam a ted jsem se teprve za cely den najedla!rano jsem vezla martinka na plavani,pak zpet,rychle doma uklidit,pak zase vyzvednout,na­koupit,atd atd.pak zase jdeme za babickou-kocarama,takze prca no.

tak paewa

dnesni noc kaja byla asi hodku vzhuru,nemohla usnout,pak nakonec zabrala a jeste spi!

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 01.04.07 12:43

Ahoj holky,  

tak taťka opět v práci, včera přišel dřív - 22,45hod :-((( No mě picne, snad to už dodělá, aby jsme si ho trošku užili. Pro jistotu jsem mu dnes nabalila i oběd, protože ho včera nestíhal (ještěže jsem mu udělala velou svačinu) , tak ať není hlady. Dnes ráno jsem šla s Lukym na hřiště, které konečně otevřeli . Luky byl úžasný, jako jediný byl vybaven hračkama, které bez řečí půjčoval ostatním dětem, jezdil na klouzačce, houpal se, bagroval kamínky.......... No problém nastal, když jsem řekla, že půjdeme domů. On samo nechtěl, protože se na hřiště strašně těšil. Ani lízátko nezabralo. Tak jsem ho vzala na ruce, mluvila na něj.........No nakonec to nějak ustál a vezl domů kočárek, což bylo o nervy, protože jsem už chtěla jít rychle domů, aby se najedl a šel spát. On pořád najíždel na chodník a zpět na cestu (šli jsme kolem řeky, kde moc aut nejezdí), takže cesta se protáhla. Jak jinak utíká kilometr přede mnou, tak se loudal. Odpoledne jdeme totiž přát taťkovi k narozkám, tak jsem chtěla vyjít dřív, když je tak krásně.  

Růžo, to je něco, to jsem zvědavá, co ti řekne DR.  

Dalif, dík za peletonek.  

Helo, tak máš doma protiklady, jo? A po kom mají ty tvoje princezny povahu - teda která je jako po tobě a která po manžovi?  

Valli, tak ty už jsi zase štíhloučká, to se dobře nakupuje, že :-) A co ve škole, pohoda? Máš toho jistě spousty.  

Tak zatím pa, večer zkusím juknout na chat. Dáša a spící Luky

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 01.04.07 13:29

Téééda, deníček ???

No jsem dobrá, ale nebyla jsem vůbec tady, takže radši ani nepočítám kolikátá jsu. :-(
Jinak nevím jak večer s chatem, jdem ke známým a jak to tak znám, tak dorazíme domů možná v 9 večer a než našupu děti do hajan, tak budu ráda, že jsu ráda.

Jinak se pokusím dočíst starej deníček, tenhle deníček a zítra ahoja.
Za chvilku valíme na kola, tak si taky užijte krásnou neděli.

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 01.04.07 17:43

Ahoj,
super-novej deníček.Chválím téma,pak se vyjádřím,teď nestíhám-jsem totiž děsně dobrá a dneksa jsem umyla okna,vyprala a vyžehlila záclony a odbyla si oslavu narozek.  

Jen proč píšu-abych nezapomněla:
VIOLET,koukala jsem u našich na leták Makra a mají tam tu :,-(u papiňáků,jak jsem ti říkala za 1700,–,tak kdyby jste měli možnost,je to hezká cena.  

Tak jo,pádím dělat s Bárou velikonoční košíček a večer mám výměnu manželek a upadnutí do komatu,tak písnu až zítra románek.
Papa a dobrou.Jíťa

 
andela  01.04.07 19:35

No tohleee, co to jako je??? Hned vysvetlim … sem vcera i odpol koukala jestli je novej denicek a nic. Dnes sem vlezu a nic … a bylo mi dovny ze jste ve starym nic od vcera nepsali, tak jsem zas vratila na domovskoustranku emimina .. a zadnej denicek. A az kdyz sem teda ve strym odeslala komentar a pak skocila na dom. stranku, tak se mi ukazali novy denicky .. nas a jeste nejaky ty horoskopy. No to je divny co?,? tak sem zkopiruju co jsem napsala, a jdu si to precist .. nadobi snad stihnu :-)).  

Nazdarek ruznata,  

no to to tu koukam a neverim vlastnim ocim .. to jste toho moc za ty dva dny nenapsaly .. no jo, uz nam to zacina .. teplicko, a zas bude pres leto na miminu mrtvo :-P  

Toz jsem okna umyla, jeste v koupelne a loznici, ale ja to beru tou hadrou na okna, takze jen pretru a fertig. Koberec je suchej, tak parada. Uz mi na nej jaja slintnul cervene (mel cervenej bonbonek), tak jsem hned hadrikem surovala. No stejne to za chvilinku bude zas flekaty jako blazen … ale aspon chvilku kdyz to vydrzi :-).  

Vecer jsme se naslechtili, Jara zas kecal ze to kvadro nechce, ze vypada jak blbec, a mohla jsem a vlastne i muzu ho porad presvedcovat ze mu to sekne, ale nenecha si rict. No vecirek (jak to meli v nazvu) tak nejak na jednu stranu nic moc. Ale zas jsem si s Jarou trsla par plouzaku a to jeste byl strizlivej ;-) on nerad tancuje. Po pulnoci uz ji krapet mel jak prase cvicky, tak me vyzval k tanci na tuc tuc pisnicku :-)). A docela nam to spolu slo … no byla prca, bo jsem s nim zacla delat blbiny na parkete. Zpocatku asi hodinu a pul hrali 2 kluci a holka zpivala - spis delala doprovod … a pak nastoupila jakasi kapela a holka to rozjela .. jen mi to vadilo, bo to strasne rvalo … a samy tuc tuc pisnicky. … Hm, asi jsem na to uz nejaka stara ci co … :-P No Jara s Davidem si spolu skoro porad neco suskali, sem tam se zdejchli na frtana, a Iveta radila na parkete se spoluzakama (byl to jeji „ples“) takze se i stalo, ze jsem sedela dost dlouho sama u stolu. … tak to jako nic moc. No snad Jaru pristi rok zas nekam dostanu, a bude to lepsi :-)). Ale nemuzu roct ze jsem si neuzila .. i kdyz ja si uzivala spis toho volna a klidu bez Jarouska :-)). ne ze by se mi nestyskalo … holky, ale ten vegac … celej den jsem mela vypnuto a nemusela byt jak ostriz :-)).
Rano jsem vezla jaru do prace a po nakupech, bo on to radsi kvuli alkoholickym vyparum nechtel riskovat, obed jsme si dali v hospode a jeli pro jaju. A presne jak jsem rikala … vlezla jsem do obyvaku, Jaja po me hodil pohled jako „jee, to je jen mama“ a hral si dal. Vlezl tam Jara a Jarousek se rozzaril a tatíííí tatíííí :-)). Sycak jeden … vsak uz tu doma po me zas lezl a prdel na tatu ze jsem musela varit vecu s nim na ruce. :-)). Mama se me hned ptala jestli jako si ho pristi vykend muze vzit zas .. tak jsem na ni vykulila oci … ale rekla jsem ji ze pro me za me, at si ho vezme kdy chce, staci jenom rict a ma ho zbalenyho na to tata. ;-)). No dali jsme si kafe, nalozili postylku a jajovi kramy co jsem mu tam natahala, jarouska a jeli jsme dom.Jaja byl u nasich pry moooc hodny. Tata rikal ze si hral asi hodinu s tim mluvicim hrncem … a vubec ze si hral hodne sam … To doma teda neznam :-P. Mama s nim courala po venku, vecer ho uspala na ruce, a v noci se pry vzbudil a sel k ni do postele a chrupkali spolu :-))).  Ale je dobry, ze mama ho uspi na ruce, ale doma vi ze jde do postylky a maminka mu zazpiva a on pekne bude lezet a usne v postylce. Ze jako vi, ze tak je to doma a onak je to u babi :-)). Jo a umi 2 novy slovicka - Bojar a berle :-)). Rika Boja a belé :-)).
Tchanovci byli pryc, a kdyz pred patou prijeli, tak tchyne zas delala jak kdyby jaju pul roku nevidela, a pak jako ze pride za nim ven kdyz je hezky. No tak prisla, nasypala neco slepicim, chvili postala u nas a sla si sazet kyticky. No tak at si skubne brkem ze. A to aj vcera rejpala do me jestli uz mam okna umyty, zaclony vyprany, uklizeny kde co … no cumela jsem jak blazen a radsi sla pryc. Na jednu stranu je pravda ze kdyz jsem tu jaju nemela, muzu udelat veci ktery s nim jdou horko tezko, na druhou stranu jsem na to prdela (krome tech oken ze) bo si myslim, ze kdyz mam po jaky dobe volno, tak proc si nedoprat leharo, ze :-)). No ja si to hned myslela, ze s tim jejim souhlasnym ksichtem kdyz jaja odjizdel, to nebude jen tak. Kvuli ni urcite nejakej generalni jarni uklid delat nebudu … No to jsem ji jste v patek rikala, ze si Jara stezoval ze mu bude smutno, a ja mu rikala, ze muze byt rad ze s jednou babi bydlime v baraku, ze kdyby jsme bydleli zvlast, tak si ho treba na stridacku na vykendy budou brat obe baby. :-)).  A to tchyne hned, ze by si ho jako vzala klidne na tejden, ale ze az bude starsi, ze je ted porad mama mama. A pritom kdyz jsem ji rekla dneska, ze po nas Jaja celej vikend ani nestekl, tak rikala no vzdyt jo, tam mela babu a dedka a mel se dobre … No fakt mi z ni hlava nebere, jednou neco rekne a vzapeti si protireci. Ona asi fakt nevi co mluvi.  

Valli - to je co ted dilema s kocarem … a nevyplatil by se koupit nejaky treba ojety z MMB ??? Na chvili nez martinek bude sam poradne capkat??? Pak uz ho treba zas nebudes potrebovat …  

Tak valim umyt nadobi a snad se sejdemv 8 na chatu.  

Andelka a Jaja 14m

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 01.04.07 20:47

Brej večír -

tak pro začatek jednu perličku -jdu na zachod muže to byt tak minutka a honem se hrnu do obývaku a Kuba vám stojí na gauči - V rozpacích V rozpacích V rozpacích V rozpacích V rozpacích jak se tam dostal netuším!!ponevadž nikde nidko jen poblíž ležel Bobeš V rozpacích tak že by on ??no ale mam tůšo ,že vylezl skrz stoleček na křeslo ..no to vám byl šok!! _________________

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 01.04.07 21:04

Cauky,cucim na manzelky a ctu denicek.
DASO:super!
u nas uz taky je obdobi SAM-akorat to nemuimi rict,ale naznci to rukama dost jasne:-))
hlavne jidlo,as pak se rad sam oblika,uz si parkrat oblikl kalhoty obe nohavice dobre:-)bundu si tak dava,ale vetsinou blbe:-)ale jde videt ta snaha:-)

tak vcera jsem byla uplne ulitana,pora jsem nekde jezdila a chodila,vecer me bolely nohy,a v noci me z toho chytla krec do lytka-hnus.
kaja byla v noci asi hodku vzhuru,brecela,chvi­li cucela a pakzase brecela,ze ji vypadl dudlik,pak nakonec usnula a spala az do 9h.
uz se to u nas docela srovnava a martinek uz tolik nezarli,sice k ni obcas leha,ale zlepsuje se to.dnes dal pusinku kaje,pak me a pak i tatinkovi,nam uz nedal dlouho,tak to bylo pekny.

dnes bylo krasne,meli jsme nvstevu a kdyz martinek spal,tak jsme jeli s kocarama ven-kamaradka svym a a ja s kajou.

jo psala jsem ze jsem si koupila hadriky?bily elasticky kalhoty a halenku,fakt vypadam pekne:-))

tak papa EWA,MARTINEK,Kaja

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 02.04.07 08:47

Ahojky,
tak víkend byl hezkej,hlavně to počasí vyšlo krásně.
V sobotu jsem dsopoledne byla sama s děckama,Honza jel na ty karty a byl 17tý z 96,tak si myslím,že taky dobrý.přinesl domů krásnou dřevěnou stoličku a hrabátko do ohniště-krásný,tepaný,tak jsem spokojená:)
Odpoldne jsem šla k našim a pekli jsme s mamčou a dětma perníčky,Barunku to po prvním plechu,který udělala celý sama!(vykráje­la,dala na plech a popatlala vejcem)šla pomoct dědovi hrabat zahrádku.Bylo to kouzelný,doslata svoje malý hrabičky a radila dědovi,jak to dělat.Makala,až se z ní kouřilo a taťka byl celej pyšnej,protože na zahradě byli „náhodou“i sou­sedi,co touží po vnoučatech a našim děsně závidí.
Měli jsme to upečený v cukuletu,mamča rovnou udělala polevu,tak jsem si to pak doma nazdobila.Stavil se pro nás Honza a Barunku jsme našim nechali na spaní,tak jsme si domů odvezli jen Vojtíka.Večer jsme si udělali moc hezkej,já zdobila perníčky a Honza se zavřel do kuchyně,pak jsem se šla vykoupat a když jsem vylezla,tak byly na stole jednohubky a obložený talíře a oříšky a a no prostě žrádlo.Akorát jsem zjistila,že po určitým zážitku do sebe nedostanu červený vínko,tak jsem pila vodku s džusem.
Koukali jsme se na Click-komedie s A.Sandlerem,ají jsme se celkem nasmáli,i když teda šíleně americkej konec,ale jinak fajn oddechovka.
Ráno jsem vypakovala chlapi ven a pustila se do oken-jsem nadšená,protože jsem vypucovala cigem i rámy,tak je to jeden blesk.Akorát jsem zírala-na každý okno kýbl špinavý vody.
Na oběd Honza uklohnil pečený žebírka,a pak jsme šli ke Kadlecům na zahradu-mají celkem velkej oplocenej pozemek s chatičkou a velkou zahradou,tak tam Honzova máma slavila narozky.Honza jí koupil nabíjecí baterky a rovnou i s nabíječkou a ještě vínko a kafíčko.Docela jsem zírala,když od švagrový dostala jen oliv.olej a čaje,protože mi říkala,jak mají teď dostatek peněz,že můžou rozhazovat a hlavně vím,že by měli maminku na rukou nosit.No co,ona je strašně skromná…
Bylo to příjemný,svítilo sluníčko,děcka si hrály kuličky a na písku,hlavně jsem byla ráda,že nemusíme být zavřený v minibytě.
A večer jsem s Baruškou dělala velikonoční košíček,ho vyfotím a pošlu-pro inspiraci,je to děsně jednoduchý.
A pak blbiny,pomazlit,vy­koupat a do postelí.
tak,a teď k vám:
DASO,moc hezký téma,u Barunky to až tak bouřlivý období nebylo,ale měla ho taky.Jednu chvíli jsem myslela,že zešedivím.Rady sice hezký,někdy i proveditelný,ale přiznávám,že ne vždycky na tohle mám nervy.Bára doteď zuří,když něco,co je zvyklá dělat sama,omylem udělám za ni(zhasnu nebo spláchnu na WC..).Horší období bylo,když všechno musel dělat tatíííínééééé­éék,mami ty běž pryč-zadek utřít taínek,vykoupat tatínek,oblíkat tatínek..což o to,mně to nevadilo,ale tatínek měl pěnu u pusy.Teď už je děsně rozumná(má teda občas výpadky),ale strašně ráda pomáhá,tak když mám čas a chuť,tak ji ke všemu pouštím-dokud ji to baví.Pomáhá vařit a píct a utírat prach a je vždycky pyšná,dkyž ji pak pochválíme.
Jinak jsem nehrotila věci jako oblíkat se sama,jíst sama-prostě to nějak přišlo a začla to dělat sama,ale nenutila jsem ji.Umí to,tak co.Vyzkoušela jsem,jestli už umí a když ne,tak jsem jí zas pomáhala.Stejně už mi připadá taková dospělá,achjo.  

VALLI,nojo,dyť ty děláš ještě tu školu?!No skláním se,máš můj obdiv.A hezky jsi nakoupila,se máš,že kilča navíc nemusíš řešit ani chviličku po porodu.
S tím kočárkem,taky bych na tu chvilku koupila spíš bazarovej.Já si to teda bez tandemu nedokážu představit-když někam spěcháš a musíš nahánět Martínka,to musí být nervy.  

ANDĚLKO,tak jste si užívali bez juniora,jo?Ná­hodou,co akci popisuješ,tak mi to přijde moc fajn.Závidím-já nebyla společně s honzou někde večír ani nepamatuju.A štve mě,že on ani moc nemá chuť někam vyrazit.Spíš by se mnou seděl doma.A Jája je hodňoučkej,musíš bejt pyšná.A taky šikula,že už umí takový těžký slovíčka.Vojtovi se moc rozvazovat nechce,on si ukáže,a já mu rozumím.
Holky,koukaly jste na Výměnu manželek?Připadala jenom mně ta Justýna jako děsná hysterická kráva?A mám si připadat jak bordelářka,když neukloízím denně a nevytírám podlahy?  

Ajé,Vojta už zuří,tak já si s ním jdu hrát.Mám sto chutí s ním jít k doktorce,protože má čtvrtý týden rýmu dozelena a furt mu slzí očička.Asi se zítra vypravím.
tak papa,Jíťa

 
andela  02.04.07 09:11

cau babule,
ja toho jaju pretrhnu jak hada vejpul ..sycak jeden … Jara uz byl linej soupnout gauc od okna, a co myslite?? No jasny ze mladej vyvalenej na gauci v okne a turuje mi kytky .. mela jsem v kelimku na zakoreneni, tak to vilil a spolecne s hlinou rozmatlal po parapetu. Pak mi stipnul v koupelne mop na podlahu (mam jen ten s „copankama“) a stihnul mi na druhym okne kytku shodit na televizi … jeste ze mi tu hodne sviti slunicko, a i 2dny po zaliti je hlina sucha … A to mi mama bude tvrdit jak je hodnej a sam si pekne hraje ;-)).  

andela a jaja ulicnik  

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 02.04.07 09:37

No nazdar,
tady dočteno, ale ještě musím do starého deníčku, tak pak písnu náš víkend. Jo- Matýsek je dneska opravdu zlatíčko, takové chci i druhé mimi!!
 Violet

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 02.04.07 12:06

Tak ahojte holčiny.

No, je tady toho teda hodně, nějak jsem se v tom promotala, ale chaos vládne.:D

jinak víkend byl super. Já jsem tak ráda, že je konečně hezky. V sobotu celý odpoledne na chatě, opekly jsme si buřtíky, baly to pohoda. V neděli jsme vyrazily na fotbálek se podívat, Ondra jel na kole, Vítek se vztekal na motorce…Ondra jezdí jako drak, jemu se vůbec nedá stíhat, v Sobotu s ním jel Stnda na tu chatu a říkal že je to malej pirát. No zkusily jsme mu odmontovat boční kolečka, ale nějak neumí držet rovnováhu, takže zase radši s nima.

Dneska se chystáme zase na chatu, takže pohoda klídek.....

Jé, zítra jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá co mi doktor řekne. Sice už jsem dá se říct dobrá, ale ta rýma pitomá ne a ne pryč.

Dáší- no, tak JÁ SÁM už začíná u Vítka taky. Nejvíc se to projevuje tím, že si musí sám na nočník, to se občas špatně zeslíkne a je počuráno až nevím kde, běda jak bych ho chtěla z nočníku já zvednout, to volé Néééé a odhání mě. No, i si sám musí utírat zadek…toho přemlouvání, že mu ho musím utřít ještě já… Děs. Už se i stalo, že šel na záchod a ani jsem o tom nevědela a tak čuchala kde jako co …no kadil, sám se utřela a je jasný jak to dopadlo :D
Jinak jí sám už docela dlouho a jsem za to moc ráda, konečně aspoň stíhám i já jíst teplej oběd. U nás hodně pomohlo, že začal asi v roce a 4m. sedět s náma u stolu, na velký židle jako dospělej. No, ale místo bryndáku používáme velkou bavlněnou plínu.

Růží - takže Kubík už taky horolezčí na gauč, tak to si začneš hezky užívat. No holt te´d bude chvilku období zkoumání a tobě nastane větší hlídání.

Andělko - čtu že sis ten víkend hezky užila, i sis zatrsala na tuc tuc. no nějak si tě nedovedu představit, asi mi to v květnu budeš muset ukázat. No a ty sis ještě nezvykla, že mamí je nic, ale tatííííí, jó, tak to je jiná. Já to znám u obou kluků. No a kde je teda ta tvoje fotka, jakže jsi byla krásná????

Valli - takže ty jseš jako po porodu už zase hubeňour jako před tím, jo. No a velikost 36, to si snad děláš srandu. to jsem měla naposledy snad na základce. jinak koukám že jsi se zběhla se 2 dětma docela rychle, co.

Ach jo, te´d volal Standa, že dojde domů až večer v 10, že někdo vypadla, tak tam zůstane 16 hodin. kruci.

Nic, já budu končit, mám doma rozdělanej úklid, tak ať to dodělám, než pak povalíme do školky. Holky, mám umytý okna, vypraný záclony, a tak nějak docela i poklizeno, jenom te´d po obídku je v kuchyni jako po boji.

Tak se zatím mějte a zase někdy
Ilča a svišti

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 02.04.07 12:55

ahojky,

taky jste dnes meli desnou noc??na nas asi pusobil dnesni uplnek!martinek byl asi 2-3hodky vzdhuru,a mel jakobxy zachvat revu.tatinka nechtel,jen me,a porad kricel,martin ho musel i vytahnout a umyt studenou vodou,prootze blaznil nebo co.pak chvili lezel s nama,ale pak zase otravoval,nakonec jsem s nim musela spat ja.kaja spala dobre,ale martinek stal teda za to!
mamka rikala,ze u nich sousedovic kluk(2roky) taky v noci rval,asi to fakt pusobi ten uplnek!

mamka si dnes vzala martinka dpo zitrka,takzže vaklim na uceni,mam toho horzne moc a nestiham!a to bych mela chodit na praxi,to teda nevim jak udelam,zkusim prekecat reditele aby mi dal jen razitko…

jinak se mame dobre.akorat martinek obcas zlobi,jako kazdy decko:-)vcera u nas byl bratranec a ma batole15m. a je to martinek v bledemodrym,tak­zte je to asi vazne normalni:-)

jinak jsme o vikendu potakli jednu znamou-babicka od deti ktere mela v kocaru-dvojcata,v unoru meli dva roky a krasne mluvi,o to by neslo,ale oni umi poznat vsechny pismena a cisla!!to jsme cumeli a nas martinek okolo nich rval akorat mamííí tatííí babííí:-))a to bylo tak vse:-))

VSECHNY POZDRAVUJU ted nestiham nic cist,snad to doctu,kdyby se neco duleziteho delo,piste mi SZ,diky. EWA

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 02.04.07 13:17

Ahoj holky,  jen v rychlosti, Luky spal jen půl hodiny a pak řev, že spát ne, takže se mi ho nepodařilo ani ukecat, aby si lehnul, natož ho uspat.  

Jituš, tak už taky úklid hotov, napečeno, košíček - určo čekám na foto, protože jsem zase zapomněla za:,–(it žito, tak nevím, zda to za týden vyroste. Výzdobu jsem zvládla včera. Takže velikonoce, pojďte :-) Víkend jste měli supr - proč nemůžeš červené víno :-))))))))))))))))))  

Andělo, to jsi měla supr víkend, ještě nemuset uklízet, že :-) A na Jáju se nezlob, on ti musí pomáhat zalívat kytičky :-)  Jinak je supr, že ty děti ví, co si můžou dovolit u babi a co doma. Protože já někdy šílím, co mu babičky dovolí, to já bych nesnesla.  

Růžo, tak co DR říkal na tělíško? A Kuba už na gauči.....tak to ti začíná období být neustále ve střehu :-)  

Valli - no Martínek je šikula, že už se jakžtakž oblíká, v létě se už obleče sám a ty budeš mít čas oblíkat Karolínku. Jo a úplněk, taky mi mamka říkala, že to má nějaký vliv.  

Iko, jíme sami už taky - celkem dlouho, začínáme se sami vyzlíkat - teda včera a dnes po návratu z procházky, ale na oblíkání je Luky celkem pohodlný. No zatím mi to vyhovuje, protože jsme nachystaní ven za 5 minut a je to bez nervů, ale až to začne.......  

no nic, Luky přiběhl, že už si asi nebude hrát sám, tak valím.  

Dáša  

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 02.04.07 13:55

No já zas nic pořádného nenapíšu, nestíhám :-/
V sobotu jsem byla s Matýskem u naší mamky, jeli jsme k nim na zahradu, taťka musel dodělat výplaty, takže byl doma- v práci, že nás v neděli vyzvedne, dá si u mamky oběd s námi a že vyrazíme na ten malý výlet. Na té zahradě super, Matý byl zlatý, ačkoli po obědě nespal, byl u hroudy písku s bábovkami a neskonale šťastný. Občas tedy funěl a povzbuzoval se slovy „Zaber, Matýsek, zaber“, nešlo mu kolikrát nabrat na lopatku písek, jak to bylo ještě ztvrdlé, no jsem se nasmála. Večer vytuhl raz dva, ale dala jsem mu pro jistotu plínku, aby se nepočůral mamce na letišti s čerstvě povlečeným ložním prádlem. V neděli byl uchvácen z tatínka, jak jinak, rázem zapomněl, že je tam mamka s babičkou, poobědvali jsme a vyrazili na mou oblíbenou zdejší přehradu Fláje. Bomba, svítilo slunko, chtěli jsme vyzkoušet foťák na krajinky a velké dálky a tak, tak prošel :-) Dala jsem na Rodinu jen něco málo, zbytek jsou fakt jen tak umělecké fotečky a pokusy pro nás. Jen to tedy na hrázi, když jsme ji přecházeli na druhou stranu, příšerně foukalo. Nebyli jsme tam poprvé, tak jsem to tušila, ale nebýt větru, vydržela bych tam půl dne. Pak nakoupit, na kolotoč s Matým (opět scéna a řev při odchodu domů) a pak už byl večer, jen jsem uvařila pudink, aby bylo dneska co na svačinu, dala chlapům něco sníst, uložila dítě a byla jsem na odstřel, totálně unavená z čerstvého víkendového vzdoušku. Usnula jsem s kocourem na gauči, hezky se tulil, tak to bylo raz dva.
Ráno byl Matý zlatíčko, vstal v 7:20 a do 8:30 si v obýváku na zemi stavěl z Lega. Holky, on fakt nic neprováděl, ani za mnou nelítal do ložnice, jen jsem slyšela ty kostky v tom obr kýblu a občasné nadávky, když nějaké kostky spadly. Luky je totiž v Praze, jel z domova už v 6h, tak jsem se válela takhle s nedozorovaným dítkem. Celé dopoledne si mě nevšímal, nepotřeboval mě, a to mu ani neběžel Krteček :-) Takže jsem se také dala do úklidu, no, moc toho nemám, ono to prostě není moc vidět, no :-( Odpoledne půjdem na motorce, to se i těším.
Všichni jste měli, jak se zdá, prima víkend, což je fajn. To sluníčko ale dělá divy, co :-))
Jdu dělat zelňačku, tak letím, konkrétní budu asi až večer, tak se nezlobte. Pápá   Violet, spící Matýsek a asi i svišťátko :-)

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 02.04.07 15:18

Tak jsem doma ..hm sestra zahrabala moji kartičku ,takže kdyby nešel dr.ze dveří ven a neviděl me čekám tam asi ješte ted..a prohlidl a zkonstatoval že pockame mesíc(boze to ten mesic udelam manzovi na nem uzel) a pak že zavedeme jine nejaky jiny tvar atd..a peníze no pozvedl obočí ,a řekl ,že se pokusí něco vymyslet!!!at prej se nebojím!

Kubulka- dostal tu chirurgickou zelenou tak ma zelenyho pindoura pac mesic uz lecim a lecim a nic porad cervene kulky a okoli(opruzeniny to nejsou)prý ma hrozne citlivou plet -ten náš cíta..tak aby se mu to pekne zahojilo dychat to bude ale nepujde na to moč..

hlásím naší váhu v 9,5m 7300g

manža ted krmí malýho a pak vyrazí ven a ja si dam sprchu -naštestí už ze mě nemá co vypadnout Vychechtaný Vychechtaný Vychechtaný Vychechtaný a pak se natahnu …no jak se znam budu zase uklizet atd…

Růža a Kubísek (9,5m)

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 02.04.07 19:55

cau,

Vitek ZASPAL !!!

15 min.

vstaval AZ v 6:35h , Vitek spal v pohode celou noc,ale janicmoc, paleni zahy, wc, bolesti bricha, k ranu krec do lytka…  

chceme Vitkovi koupit nejakou tu motorku- odrazedlo :
tady na caryfuku maj dve - mensi od 1,5let :
 http://caryfuk.cz/…-ruzne-vzory

(tohle maj v Intersparu a prislo mi male na V., mel skrcene nohy…nosi vel. oblec. asi 80)

a vetsi od 3 let !!! :
http://caryfuk.cz/…-ruzne-vzory

jo dnes je uplnek pry, toz se to asi zase rozrodi v dubnatech

RUZI- to s teliskem je teda sila.

VIOLET- teda takhle vzorne ditko snad neexistuje a je vymyslene !!!

ANDELKO- jojo to znam, jestli mi stalo tech 10 minut klidu za to… Vitek rozhrabal starou vanocni hvezdu, hlidna na balkone, v obyvaku, na obleceni… no proste uklid za tech 10 min. nestal.

JITUS- nadherne jste si uzili vikend…cervene nemusis jo ? cim to ;)

IKAIKO- teda chatu zavidim, i kdyz V. staci ke stesti piskoviste, pes, ptak…tady mistni Rokle, prip.obchodak…
dnes na rovince utikal a spadl nejen na ruce ale i na pusu, no krev nad pusou…nastesti to vypada jen jako povrchove zraneni, kdyz on miluje behani po strmych cestach…spadl teda zrovna na rovince !?

DASO- Luky nechtel spat pres den jo ? No Vitek dnes spal jen 1,5hod, vcera spal 3 hodky- a u toho mel M. kecy, ze to mam leharo, kdyz V. takhle furt spi…

VALLI- teda fakt jeste studium jsi dobra ! toz at ta praxe razitkem vyjde.

jdu dat maleho do postylky, ciao

D a Vitek 17mes, baby za necelych 20 dni

 
andela  02.04.07 20:16

bry veciiiir :-))  

Dasi - sem ti jeste ani nestihla pochvalit denicek … moooc pekny :-). No u nas se zatim to ja sam neprojevuje. :-)) Ale moooc se na to tesim, uz proto, ze zas toliko trpelivosti neoplivam :-P. Zatim jaja umi protestovat samo ze revem, ale naucil se pouzivat slovo NE, a dost casto tedy neco ne ne ne a bud nas odstrkuje, nebo tu podavanou vec, nebo macha rucickou a roka ne. :-))  

Dneska bylo pekne, ze? Jsme byli venku skoro cely den. V 10 jsme vypadli z baraku, a jaja mi po ceste usnul, skocila jsem pro nove dudliky a objednala jsem ty na avent hrnecek. Tak jaja bude snad pit z hrnecku s dudlem. (koulim ocima) Meli tam moooc pekny boticky, kozenkovy, s peknou pordrazkou, hezky ohebnou a fakt lehoucky … meli jen vel.20, a ja do nich jajovi nedostala nohu, bo ji ma nejakou sirokou. Tak nic … no premyslim, ze by to ted uz dobehal v tech co ma a pak koupime nejaky otevreny na teply pocas … uvidim jak mu tyhle jeste vydrzi :-)).
No, dojeli jsme k nasim, a tam jaja behal po venku celou dbu az do odjezdu dom. Doma jsme se pak prevlikli a byli jsme venku do 17 hod. No myslela jsem ze pak bude mrzout protivnej, bo je vzhuru od 11:15 dopol, a on byl az do tech 19 hod. naprosto v poho. Asi jak byl vylitanej, tak nemel cas na mrzutost :-)). A usnul ani nemrkl. Takze super :-)).
No a tchyne .. ja na ni normalne kaslu … tak ona ze jde ven, a pak ze nejde na zahradu ze musi behat do trouby ze tam ma maso (tedy pekla jen kosti z kotlety) a kdyz teda pak uz sedela na zahrade, tak misto aby sla za tim jajou, tak si lustila lustenky. Jako chapete to??? Ja fakt nevim co mam s ni jako delat … to za ni mam chodit a ptat se jestli nahodou ted si nechce pohlidat a pohrat s jajou?? Nebo jak jako??? Ja ji preci do prd… nepolezu … Ona je fakt jina, a timhle me desne sejri. (mracici smajlik). Ale rejpat jestli jsem privezla ten velkej kocar to umi. To jsem ji rekla ze jsme ho neprivezli ze na co kdyz mam golfky a lip se mi s nima jede. Tak nastvane mavla rukou ze v nich na jaju fouka ze vsech stran a sla pryc. Jako kdyby jezdila s kocarem ona .. zrovna dneska jsem to mame rikala … kdyby s jajou tchyne aspon jezdila treba aspon jednou do tejdna, tak ten kocar dovezu jestli se ji lip jede s velkym ze. Ale kdyz si vzpomene dvakrat do roka, tak se kvuli ni nepo po … ne??? A to chci videt jak se bude tvarit na tu trojkolku .. jeee to budou keci. No ale dost o tchyni … at vas zas toliko neotravuju :-)).  

No a ted nevim ani co jsem chtela vam … tak ekdy priiisteeeeee :-))). Jdete na chat dneska nekdo??? ja tam mrknu …  

Andelka a Jaja 14,5m  

PS- fotky jsou na mailu :-))

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 02.04.07 21:41

Ahojky maminy,

tak u nás dnes také bylo krásně, v noci také Naty nějak špatně spala a ráno samozřejmě vstávala stejně jako já s Nikou, která šla na doučování, takže kolem šesté a pak už neusnula.Chtěla ale pustit na DVD Příběh žraloka, tak jsem se ještě na půl hodinky zavrtala pod peřinu.
Dopoledne měla jen kalhotky a co myslíte?No, samozřejmě nečůrala, ani do kalhotek ani do nočníku, určitě čekala, až dostane plenu na spaní (Dáší, začíná to být u nás podobné jako u vás).Spala dlouho, tři hodiny, úplně jsem mrkala.Pak mi volal taťka, že jede k nám a ať na něj počkáme, že půjde s námi ven, tak jsme se šli projít na město a nakoupit.Roman mezitím vyndal už sezení a Natynce pískoviště, tak jsme pak ještě byli na zahradě.
Doufám, že to hezké počasí vydrží, i když se prý má trochu ochladit, ale snad to bude jen na chvíli.

VALLI - stejně jsi dobrá, že školu zvládáš, smekám před tebou :o).Ty jsi ale hubeňourka a určitě ti to v nových „hadříkách“ moc sluší.To jste včera měli pernou noc, štěstí že se nevzbudila i Karolínka.Mar­tínek není jediné dítko, které sem tam zlobí, takové jsou všechny děti, tak se tím netrap.

DÁŠÍ - páni, tobě manžel chodí takhle pozdě domů.A co, prosím tě, dělá, jestli se můžu zeptat?Abych řekla pravdu, tak nevím, po kom má Nika povahu, po mně ne a po Romanovi taky ne.A Naty ta mi přijde, že má povahu po mé nejstarší sestře, jsou stejné znamení, ta jako dítě byla strašné zlobidlo, ale teď už z toho naštěstí vyrostla, tak to mně uklidňuje.

JITUŠKO - to jsi šikula, já ještě ani s úklidem nezačala, se úplně stydím.Víkend se vám vydařil, viď?Jsem zvědavá na foto košíčku, já jsem totiž n atyhle věci úplně levá, nemám pro ně cit :o(, úplný opak je má sestra.

ANDĚLKO - ty už máš okna taky vyšůrovaný, teda já se na ně taky musím vrhnout.Nahoře to je v pohodě, tam jsou okna nová, ale dole, to je děs, vůbec se mi do toho nechce.Koukám, že večírek  jste si celkem užili a Jája zvládl víkend u prarodičů na jedničku :o) Já se v té tvé tchýni taky nevyznám.

RŮŽO - Kubík je teda čipera

IKO - to musí být paráda, užívat si na chatě.A jak to máte ze Žďáru daleko?Taky mě teď začala trápit rýma a to je tak hezké počasí.Tak snad to bude u doktora v pohodě.

VIOLET - tak jste si udělali hezký rodinný výlet, musím kouknout na fotečky.Matý je opravdu zlatíčko :o))

DALIF - teda, když spí Vítek, tak zase nemůžeš ty, to je smůla, viď?

Přeji všem krásný večer.
Helena, Nika a Naty

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 03.04.07 13:23

Ahoj holky,  

tak Luky konečně spí, já jsem si pověsila pračku, tak jsem zvědavá, jestli venku uschne. Balkon máme na východ, takže se snažím pověsit pračku hned ráno (večer ji nachystám a ráno, když vlezu do koupelky, už jen zapnu a než jdeme ven ,tak pověsím). Dnes jsem to nějak neměla nachystané, ale stejně jsem si hodila černé, že to pověsím hned, jak přijdeme z procházky. Samo se to protáhlo, ve dveřích jsme se potkali s manžou, takže rychle oběd, uspat....... No ani moc nefouká, tak to snad nebudu večer muset převěšovat domů :-(
Včera jsme byli na hřišti, Luky byl supr, hrál si se vším, jen ne se svýma hračkama. Ale ostatní děti na tom byly podobně. No odpoledne chceme jít zase, jen mě Luky štve, nechtěl usnout, už jsem volala i čertíka, aby se přišel podívat, jak zlobí. No snad bude spát dýl jak včera.  

Jo, ráno jsem ho po:,–(ila na nočník, na druhém seděl medvídek - řekla jsem Lukymu, ať se vyčurá, že si maminka jde umýt hlavu. Za chvilku přijdu, Luky si to s méďou vyměnil - jenže po:,–(il méďu do plného nočníku - tedy už po své akci. Nevím, jak se mu to povedlo, ale ten medvídek byl suchý :-)))) Takže jsem ho ani nemusela prát. Možná mi chtěl ukázat, že i méďa čurá, nejen on :-)))))))))  

Violko, tak víkend jste si užili, fotky jsou supr, dá se v té vodě i koupat? No Matý je fakt zlatý - on si ráno tak hraje a ty ještě dřímeš. No Luky se ráno vzbudí, hned mi „skáče po hlavě“, že chce papuče, takže plenka dolů, ponožky a papuče na nožičky. Jakmile ale zase zalezu pod peřinu, tak mi ji sundává se slovy maminka taky papuče . Tak si toho važ!!!! Včera jsem si tebe vzpomněla, když na hřiště přišla kamarádka - sousedka s 3-letý klukem a 3 týdenní holčičkou. Když viděla ten mumraj dětí a jak lítám za Lukym, tak prohlásila, že je na tom se 2 dětmi líp jak já s jedním. On si totiž Honzík sedl do kamínků a hrál si s našima hračkama a já lítala za Lukym a pořád mu říkala, že pokud si chce něco půjčit, tak semusí zeptat - no ono to bylo těžké, protože většinou majitelé hraček si hráli s úplně jinýma věcma :-)  

Dalif, co to v noci provádíš, když Vítek spí!!!! Pěkně pohlaď miminko v bříšku, že má udělat hají a ty taky!!!! Ať nabíráš sílu! Já vím, ono se mi to říká, že :-)  

Andělo, ta tchýně tě fakt pořád tak průží? To je něco. Jinak na fotkách vám to moc sluší. Jsi kočka, škoda jen, že jak se taa bižu leskne, tak není moc vidět - chtěla jsem vidět, co jsi si koupila. A co to má Jája na nosíku? Kde honil zajíčky?  

Helo, tak vidím, že plenky a nočník pořád boj jako u nás :-( Už jsem z toho nervozní. A počasí je suprovní, taky mám radost!!! Snad se nám to nepokazí, protože je to žůžo :-)))))))  

Tak já valím, pa Dáša a spící Luky

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 03.04.07 13:35

Ahoj,děcka,nestíhám-jenom Dášo,sehnala jsem ti ty rifle.Mylsím,že jsou super-Nextovky,ale 104,takže jsou delší nohavice-cca 58cm.Pak ti je vyfotím na MMB,ať je můžeš zmkrnout.Jen píšu,abys zatím jiný neháněla.Jíťa

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 03.04.07 13:37

helo, ještě jsem si vzpomněla, ptala jsi se na manžu - co dělá - pracuje jako vedoucí informatik u jedné firmy tady ve VM, ale mají pobočky i v Ostravě, Zlíně. Teď zrovna najíždějí na nový program, takže byl u jeho vytváření a teď se připravují na spuštění. Takže toho má dost  a je věčně v práci i do noci, aby mohli spoustu věcí dělat po zavíračce, když nejedou pokladny a PC. Tož tak je to u nás. Dáša

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 03.04.07 13:38

Jíťo supr, klidně hoď fotku do mailu nebo na rodinu, velikost je super, alespoň vydrží dýl, však se to dá zahnout :-) Jsi supr. Zatím dík, pak se ještě domluvíme , jak dál. Dáša

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 03.04.07 13:39

Čaues holky,  

tak večer jsem se sem zas nedokopala jít, jsem ke spánku připravená vždy už tak kolem 20.hodiny, takže na pc už nějak nejsou myšlenky.
Dneska jsme měli doktorský den, a to je zrovna Luky zase v Praze na poradě, takže jsem neměla ani hlídání, ani auto :-/ Ráno jsem byla na ultrazvuku s miminkem, tak vše dobrý, mrňousek mi asi mával, měl ručku nahoru a fakt byl hezky vidět. Má už 9cm, páteř byla hezky vidět, srdíčko samozřejmě taky. Matý byl celkem hodný jak u sestřičky, tak u pana doktora, i když před odchodem do kabinky, kde jsem se chtěla převlíknout, měl trošku vztekací chvilku. no v ordinaci byl skvělý, pan doktor s ním totiž hezkou chvilku bagroval na stole Matýho bagříkem kamínky z Chorvatska, co tam měl vystavené :-)), tak pak tam hezky seděl u stolu a bagroval sám, když jsme koukali na mimíska. Za týden musím na zase na krev, blééé. Pak jsme jeli tramvají domů, asi tak na 30minut:-/, něco jsme pojedli, vyčistili si zase zoubky a vyrazili kočárkem k zubařce na preventivku. A tam už byl Matý fakt zlatíčko. Krásně otevřel pusu paní zubařce a dokonce se mu tam i chvíli „hrabala“ a on držel. Byl pochválen za rovné a bílé zoubky a šel si vybrat obrázek. No sestřička otevřela šuplík a Matý hned „papír a pastelku,jo?“ No chtěl si kreslit a pak tiskat razítkem, truhlík. Já také zuby v pořádku, měla jsem vítr, kdby mi měli vrtat, jak by to Matý snesl. Dostala jsem razítko do těhu průkazky a jelikož nám vychází další preventivka na říjen, dohodla jsem se s dr., že dorazím už v září, abych tam pak nemusela v šestinedělí, to jako fakt nemusím. Pak procházkou domů, zaplatit fakturu za tel. a naivně jsem si myslela, že Matý hezky usne, když jsme trajdali..no ještě teď tam hudruje. Odpol. mi přijde na hodinu ta těhulka se stejným TP, tak už se těším na pokec a Matý jde k tetě ALče, super, pak si i dáchnu.   dalif - tý jo, když už Vítek krásně spinká, tak zas nemůžeš ty…chjo. Ale mimi už se asi blíží, co? Dej vědět, jak se rodí v dubňátkách. A Matý je fakt hodný, ale neboj, i on má dost chvilek, kdy je na zabití, ale naštěstí to jsou zatím jen chvilky.   IKO- tak jak na kontrole, už je ti úplně hej? Jo- včera jsem narazila na to samé prkýnko, cos mi poslala ty, v takových malinkých domácích potřebách na druhém konci města. Donedávna tam býval nábytek, ani jsem nevěděla, že tam domácí potřeby jsou. Takže nejsme úplní exoti tady v MO a i prknko se tu sehnat dá :-)) Znovu díky, Matý na něm sedí, ještě chci nějakou stoličku, aby si na záchod vylézal sám.   Jituško- copak, že ti nevoní red wine? :-)) A já tu mám pro tebe lahvinku archivního…no tak nic, vyžahnem ji s manželem, když ty ji nechceš, no :-) Barunka je šikulka, i my bychom rádi takovouhle holčičku, tak budem doufat, že se zadařilo :-)   Dášo- tý jo, moc si manžela neužiješ, to je pravda. Teď jsme měli výjimku s Lukym, tenhle měsíc ukončil tak nějak dobře, jak jsem psala, že vždycky konce měsíce jsou děsné, že bývá v práci do večera, až na tu sobotu, co makal celý den, ale to jsme byli u mamky na zahradě a Matý i já v pohodě, tak se to dalo. Taky mě napadlo, co vlastně manžel dělá? Možná už jsi to říkala a já si to nepamatuju.. Jo a zelňačka výýýýýborná, trošku jsem si ji poupravila a fakt mňamka, jen jsem celý hrnec sežrala sama, Matý měl dvě misky…až jsem se styděla.   andělko- jsem se nasmála, když jsem si představila Jáju u toho okna a kytek :-))) Promiň, holt jsi uklízela, ale musel být sladký. Už je to kluk šikovná, no. tý jo, já vlastně nemám s Matým žádnou zkušenost s kytkama, nic nevysypal a nepřevrhl, ale náš kocour, to byl exot, když byl malý, tak už jsem asi měla vybráno :-) A fotky jsem ještě neviděla, tak nemůžu chválit:-) Tchýně - NO COMMENT.   Helčo- tý jo, takhle brzské doučko už na základce, jo? Nebo to má Nika daleko do školy? Moc ses nevyspala, ale já to mám teď tak, že i kdyby mě Matý nechal spát třeba do 12h, tak já stejně ve 20h umírám únavou a usínám. Dneska ráno se zas Matý po:,–(il k Legu a parkoval autíčka do garáže, co postavili s tatínkem, jen škoda, že mi zvonil budík a museli jsme k dr.  

Zbytek teď nevím, tak snad příště. Jo, holky, já asi budu od ČT do NE SAMA DOMA! Luky si bere od ČT dovolenou a pojede Pepovi od hlídací tety pomoct na chalupu a vymyslel, že si vezme Matýska s sebou, já za nima přijedu asi v neděli. To bude super, když se to povede, já budu spááááááát :-))
Musím letět poklidit a sbalit Matýmu sváču. Pápá   Violet s Matým 26,5měs a svištěm 14+2

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 03.04.07 13:58

máš SZ,nafotila jsem je na MMB.Papa,valím.J.

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 03.04.07 15:40

cau,

toz su opet grogy… ten uplnek nam dal zabrat, zadne dubnatko se nenarodilo, Vitek jakztakz, jedno buzeni, ale ja i Martin nicmoc, paleni zahy, WC, nemohla jsem usnout- to se mi vazne uz dlouho nestalo a  kdyz jsem konecne zabrala  - budicek - sice opet 15 min. „zaspal“ - tedy do 6:35h,ale co takova 7-8 hodina to by bylo super !!! snad ho sourozenec utaha a bude spat dyl.

HELI- jej nocnikovani se uz ted desim…Naty je teda pekny cislo.

DASO- Tvuj muz vazne chodi pekne pozde dom, hlavne kdyz chlapa prace bavi, M.nedavno dosel s tim, ze ho prace prestava bavit, ze tam snad vazne bude chodit pracovat jen pro penize ;) vtipalek. Ja bych i sla do prace hned…

VIOLET- kdy presne mas TP, teda Matysek vzorny u zubaka- super, ja s V. byla jen u kamosky a ta pry dobry,chystam se az nekdy pozdejc- ona kamoska zubarka ma 9 mes. dvojcatka,toz je v ordinaci jen 2× mesicne…sranda loni tam byla ona s pupikem i jeji zdrav.sestra - ted obe maminy delaj,ale jen part-time, obcas.
Jej Ty budes sama doma ??? no asi bych mela radost i strach. Super ze kontrola mimca v poradku, teda su napjata,zda bude mit Matysek brachu ci segru.

JITUS- Ty jsi neskutecna, fakt najdes v sekacu vse co clovek potrebuje. Jej chtela bych videt Baru i Vojtika nazivo, snad nekdy.

vic snad pozdejc, mam sirky v ocich…

D a Vitek 17 mes a baby za 16 dni ( snad ne driv, chceme jet na velikonoce do Pelhr.-za M. rodicma)

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 03.04.07 21:27

Ahojky maminy,

u nás nic nového.Jen Naty se dopoledne počůrala na židli.Proboha, kdy už to dítě ten princip čůrání pochopí :o(
V pátek už jdu na nehtíky, jupíí! Já se těším.Konečně budu mít hezké nehty a ne jak teď.
Dnes jsem dopoledne jela s Naty pro oběd, to byla jízda s jídlonosičem.No a odpoledne jsme šli, jak jinak, na zahradu, Naty si hrála na písku a vozila kotouč, tak byla spokojená.
Roman dnes zaspal do přáce, ještě že jsem se vzbudila dřív a probudila ho.Asi si zamáčkl budík a spal dál, já se z něj picnu.

DÁŠÍ - to se máš, že můžeš prádlo vyhodit ven.Já co měla venku šňůry, tak každý konec byl uvázaný na stromě a oni mi ty stromy loni a letos pokáceli, takže budeme kupovat, až dorazí rodičák, ten otáčecí venkovní sušák.Do té doby holt musím sušit doma.Já už jsem z toho nenočníkování taky na prášky.Manžel má zajímavou práci, ale také si ho moc neužijete.I když mně to teda někdy nevadí, když je Roman pryč :o)

VIOLET - páni, mimi už je pěkný „dlouhán“ :o)) A u zubaře jste to teda zvládli skvěle.Nika to má do školy asi 3 km, bydlíme na kraji města, takže si musí přivstat.Naštěstí vedle v ulici bydlí její spolužačka a s další se ještě po cestě scházejí, takže nechodí sama.

DALIF - další špatná noc, tak přeji, ať se to srovná a konečně si dáš pořádnýho šlofíka :o)

Ostatní moc zdravíme.
Přejeme hezkou noc.

Helena a spící nanynky

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 04.04.07 12:53

cau,

dnes budicek v 6:10 h, se aj do porodnice tesim,ze se vyspim, pac druhe mimi bude strasne hodne…

jinak dnes jsem byla na kontrole :
monitoring- „baby“ se tam hejbalo,ale pak skytalo,ze prehlusilo i svuj tep… jsem dr. rikala ze bych rada na velikonoce do Pelhr.,jestli jako ok.,ze chci rodit v Brne a on dle monitoringu v pohode, deloha se nechysta, ale pak zase zatukal mimisovi na hlavicku a rekl, at horcik urco jeste beru,ze mimi je vazne dole…a CS 3 , minuly tyden 2… a pribrala jsem najednou 2kg za posl.tyden toz to dr. okomentoval tim,ze mimi chce jeste dopect, nabrat… jej to bude asi zase macek… (Vitek mel 3,80kg).

napisu vic pozdejc ciao D a Vitek 17mes, baby za 15 a vice dni ;)

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 04.04.07 12:56

Ahoj holky,  

tak u nás nic moc nového, včera jsme byli opět na hřišti, přijela tam sestra od bývalé spolužačky se synem na velkém šlapacím bagru. No to bylo něco. Snad všechna dítka krom těch v kočárku se asi na vteřinu zastavila, čučela a pak brala bagr útokem - včetně Lukyho. No naštěstí byl kluk rozumný a bagr půjčil, Luky ze začátku jen bagroval, pak se ale konečně dostal na řadu a sedl si a já ho nemohla dostat dolů. Takže řev, no tak jsem ho ukecávala, že přece kvůli bagru nemůže tak plakat. No pak se ještě chvilku vyřádil a kluk s bagrem a maminkou hřiště opustili - naštěstí. Vím, je to blbé, ale já bych takovou hračku na hřiště asi nebrala - 1/ ten kluk si to vůbec neužil, protože mu maminka pořád říkala, že hračky se musí půjčovat, tak byl hodný a půjčoval a sám si s ním chudák ani nehrál. 2/ chápu, jak je maminkám, které odtrhávají plačící dítě od hračky - cizí - takže bych asi nechtěla dělat vzrůšo.  No vlastně i ona sama byla v šoku, protože nečekala, co se na tom hřišti strhne za hrůzu . Tak jsem zvědavá, kdy zase přijedou :-)  
Jinak Luky od rána zlobí, ale tak jinak - ráno nechtě sejmul lžičku z misky s jogurtem a lupínkama - tak jsem drhla koberec, pak vylil v kuchyni čaj, 5× mu musím říct, že má jít do koupelny, že se jdou umývat ručičky. No je to takové zlobení nezlobení, já jsem dnes nějak podrážděná, takže musím fakt počítat do 10, abych nebyla zbytečně zlá maminka.
Dopoledne tu byla tchýně, půjčit si cestovní tašku, kterou jsem jí podala přes balkon, kde jsem zrovna věšela prádlo, takže jsem jí teda Lukyho jako ukázala, ale samo jsem ho hned brala domů, protože je tu dnes fakt kosa. Když přišel manža na oběd,, tak jsem mu říkala, že tu byla mamka - no tvářil se překvapeně, ale když zjistil, že přijeli jen pro tašku, tak prohlásil : Mě to bylo hned divné, že by se jen tak stavila- takže i on už asi začíná mít vztek, že posloucháme, jak se nestavíme a oni nezajdou, jak je měsíc dlouhý.  

Jo, dnes jsem volala na výsledky výtěru z krku - mám nějakého koka - sestřička se ptala, jak se cítím ( s tónem v hlase, jestli jako ještě žiju) , tak jí říkám, že úplně v poho (no ATB zabrala hned snad do 24 hodin), ale stejně se mám zítra stavit pro další, že se to musí přeléčit. Tak jsem zvědavá, co mi zítra řekne doktorka.  

Violko . tak Matý je takový šikula, u Dr bagruje, hned bere pastelky a chce kreslit.....No fakt nevím, jak by se choval Luky, beru ho pořád jako čertíka, ale možná........Jinak jsem ráda, že zelňačka se povedla a chutnala - jak jsi ji upravovala?  

Dalif, to chci vidět, jak sourozenec Vítka utahá - to si ještě chvilku počkáš - ale pobavila jsem se. Možná, kdybys ho nechala celé odpoledne vozit kočárek s miminkem..... :-)))))  

Helo, no někdy jsem taky ráda, že je manža dýl v práci, protože si můžu udělat co potřebuju a připadá mi, že to zvládám s Lukym líp, než když je manža doma a hlídá ho. To se mi tu pak oba pletou pod nohy, manža pořád něco radí a diví se , že jako pořád uklízím, proč si nelehnu at ak. No ale teď už je to fakt dost dlouho, takže bych ho chtěla mít zase chvilku doma. Dnes přišel ve 12, slyšela jsem, jak si dal sprchu , pak už jsem vytuhla, ráno v 6 mu zvonil budík, oblíkl se , dal nám pusinku a byl zase v tahu :-((((((((((  

No nic děvčata, jdu ještě na mail a zkouknout denní tisk. Tak pa Dáša    

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 04.04.07 13:22

AHOJky,tak uz na me pada krize:-)

martinek je hrozne vztekly,mamka ho mela jako je hodnej,ale najerdnou se zacne vztekat,jak neni po jeho,tak se vali po zemi,decka v koutku stipal,ze mu nedali micek co chtel,pri oblikani se vzpouzi,proste kdyz mu neco rekneme at udela,tak kdyz nechce tak proste nehcce.martin ho za to mlati,ja pak bulim.dnes dostal i ode me,ale pravem.v noci se vzbudil,martin za nim jde,ale on ho nehcce a vola porad jen me,takze jsem tam s nim asi hodinu spala.kaja se v noci taky furt budila,a ja usinala pri uspavani,jsem uplne grogy,aleted nechci jit spat,prootze musim neco psat do skoly:-(

jinak budu kupovat tandem,snad jeste martin nezmeni nazor.ale to se neda,ja bych musela byt furt doma.

tak se mejte hezky.snad se to zlepsi:-)tak pa EWA

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 04.04.07 13:22

Čaues,  

rychle jsem dočetla, poslala naše miminko z UZ na Rodinu (leží a vlevo má hlavičku) a budu zas muset něco dělat, jelikož ten můj chlap mi včera večer oznámil, že jedou na chalupu už DNES ! No já myslela, že ho uškrtím. Takže zrušit podruhé hlídání u tchýně (jsem si fakt přišla jako magor, ale co, já za to nemůžu, Luky se nepotřebuje svěřovat hned, jak se dějí změny!), dnes celé dopol. lítání s kámoškou po městě, potřebovala jsem Matýmu dokoupit aspoň dvoje tepláky a koupila jsem i troje punčocháče (jedny za 14,– a mají 70% bavlny, tak to mě potěšilo), protože tam bude lítat jen v tom a ze všech tepláků mi přes zimu vyrostl, tak honem honem, ať mi nemusí tahat sváteční džíny a kalhoty. Ale povím vám, že tepláky jsou tu fakt nechutně drahé, a to jsem slítala všechno možné, dokonce jsme popojížděli busem, že jsme skoukli skoro celé město…ach jo, v sekáčích měli jen na holky v naší velikosti, nebo fakt úplně jeté se skoro průhlednými koleny. Takže budu sama už ode dneška, no já to snad bez nich nevydržím! … i když… možná i jo, když půl dne prospím, že :-))   Dášo- já nedala do zelňačky nové koření, ale bobkový list a nakrájela jsem si do ní dvě brambory na malinké kostičky, aby to zasytilo ještě víc, bylo to rychlé a mňamka.  S tím bagrem bychom dopadli stejně, taky jsme bagráci:-)  

Tak, já musím dobalit aspoň hadry, fakt mě ti chlapi štvou, mohla jsem něco navařit, takhle vaří jen ta naše teta ALča. Tak zatím pápá
 Violet

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 04.04.07 15:52

andělko- teď jsem byla snad po měsíci na našem mailu a téééda, jsi byla na plese za princeznu, co? :-)) Fáákt ti to holka sekne, jen co je pravda!
***V****

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 04.04.07 17:00

Táááák, a je to. JSEM SAMA, tedy s kocourem a králíkem a svištíkem… Kluci mi právě zamávali z auta před barákem a vyrazili na chalupu. No, pocity smíšené, ale jdu si trošku poklízet, jak jsem balila, je to tu jak po výbuchu bomby…
Ale co jsem chtělka hlavně:
chceme vám s Lukym moooooooooooo­ooooooooooooo­ooooooooooooo­ooooooooooooo­oooooooc poděkovat za váš svatební dar!!!! Dnes ho manžel vyzvedl na poště, dorazil v pořádku a je supeeeeeeeeee­eeeeeeeeeer! Ani nevíte, jak jste mě dojaly, je to od vás moc hezký…až je mi trapně, fakt. Takže o to vís se těším na srazík, až vás poznám osobně všechny, jste opravdu fajn přítelkyně :-)) Hlavně to fakt bylo překvápko, co jste uchystaly. Svištík bude určitě nadšen jako my s taťkou … DĚKUJEME :-) ******
Violka, sama samotinká možná až do pondělí :-(

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 04.04.07 17:18

Ahojte holky.
Tak já se teda zase pokusím konečně něco napsat. To je se mnou děsný, já pořád nestíhám. No a ještě ke všemu je snad Vítek naočkovaném od Standy, protože on když mě vidí u počítače, tak dělá jako kůň.

Jinak jsem se doma dala taky krapet do úklidu, žádný přehánění, to ne. Jinak včera měl Ondra ve školce odpoledne s rodiči, takže jsmen s ním tvořila všelijak dělaný vajíčka, pak si je vázal na větývku, s roury od toaleťáku jsem si vytvořila kuřátko, protože Ondra už absolutně nejevil zájem něco tvořit, tak jsem si pohrála aspoň já. No domů jsem šla jako ježíšek. Igelitku věcí ze sauny, větev a na ní 5 vajíček, kuře, ještě děti dostali zákusek, takový to velikonoční kuře ( indiánka), batoh, vztekajícího Vítka, kterej nechtěl sedět v kočáře a za ruku to absolutně nehrozilo, takže jsem domů došla zpocená až na prdelíně . Ale jinak to bylo hezký odpoledne. Nejhezčí bylo, když jsem se v 5 zbalila a šla si na solárko. Konečně jsem začla chodit, abych obarvila moje zelený nohy a na dovolený pak netrpěla.  

Noc byla děsnáááá. Ondra se nám ze spaní počůral, vůbec nic nevěděl, ale cugrunt, opět se u nás prala i madračka. Peřina snad do večera uschne, no sranda. Takže on u nás v postely a za chvilku tam byl i Vítek, takže jsem byla jako sardinka. No ráno budíček klasika, před šestou. Jo, ale v týdnu jednou děti dokonce vstávali až v 7 na budíka, ale to byla si vyjímka. No pak Ondru do školky a zašla jsem si na drb k ségře, kafíčko, chlebíčky…pak jsem ji ještě vytáhla na město pocajrat a normálně mi pak volala, že došla domů, už na chodbě v přízemí cejtila děsnej smrad ( bydlí ve 4) a když otevřela dveře, tak u nich doma smrad, černo.....ona blbec zapomněla vypnout polívku. Dělala uzenou s kroupami, takže to vyvařilo, kroupy prý úplně černý…no prý to vypadalo děsivě, ještě pár minut a byl průser jako trám. No naštěstí s dobrým koncem.  

Odpoledne jsem šla na poštu, došel mi pro Ondru balíček s kolejnicemi, zbláznil se do těch dřevěných, takže přikupujem. Hlavně že jsem si o vánocích říkala, že bude mít jen tu 8 z IKEA, ha ha ha ha . Má už 2 ty osmičky, teď dokupujem všelijaký křižovatky, rozdvojky a přejezd…takže když to v našem pidi bytečku rozložíme, tak to tu je na přizabití.  

Taky něco k vám, co, děvčata.  

Takže, zkoukla jsem všechny fotečky, Andělka jako madam, Dáši Lukynek je strašně hezoučkém a tyky kudrnáč, žejo. Violet je samo hubeňour furt, i když se nás snaží oblbnout fotkami kde se cpe, no Jitka s dětma, super, krása, a miminko Violet…jůůů.  

VIOLET - takže ty si budeš tak hezky dlouho užívat, jo. No psala jsem ti to všechno včera, já bych si to táááák užila, i když by se mi teda taky dost stýskalo, to jo. No počkej, jak budeš vděčná, až ti ti 2 odjedou a ty si budeš moct užívat jen s miminkem.  

DÁŠO - jé, já dneska měla taky volat o výsledky, ale úplně jsem zapomněla, no nic, svět se nezboří a snad si zítra vzpomenu. No a on dneska Luky teda jako krapet zlobí? Neboj, tohle je u nás docela často. Ale te´d zatím OK, až se i divím.  

DALIF - takže ty si budeš ještě takhle před porodem cestovat do pelhřimova, jo. Tak hlavně ať se nerozsypeš cestou. No a jsem zvědavá, kolik 2 mimi teda bude mít, říká se že 2 děti jsou větší. U nás to naštěstí neplatilo. Ondra měl 3,72 a Vítek 3,25. A byl to velikéj rozdíl. Jo a neboj, můj Vítek taky dovede zakopnout i o koberec…:D Holt asi Vítkové, no. Odstrašující to jméno. Bacha Violet !!!! Vítka nedávej.  

HELI- chatu máme kousek od baráku, je to asi 2km, Pěcho tam jsme za 15 minut.  No prostě je to kousek od baráku, ale přitom jako v jiným světě. Já tam jezdím strašně ráda. Hurá, počasí tomu konečně přeje. Však počkej, snad ji tu naši chatičku taky poznáš.  

Jo, mimochodem tchánovi jsou se mrazíkem obeznámeni a naštěstí ani nic nenamítali.  

ANDĚLKO - tak koukám že na Jáju taky to lítání venku hezky působí, mě taky Vítek usne dá se říct hned jak lehne. A ty máš fakt kouzelnou tchýni. Začínám si ju představovat jako zhrbenou babu v šátku, opřenou o berlu a na nose bradavici s hodně dlouhým chlupem.:)  

Nic, tak já zase končím,  no uvidím jak večer, jestli budete nějaká na chatu, tak možná dorazím.  

Tak pa, Ilča a 2 dovádějící svišti

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 04.04.07 17:20

Deny, takže vše v pohodě, jo. Tak já ženský napíšu, že dorazilo v pořádku.

Ahoj ty naše slamněná vdovo.:D

 
andela  04.04.07 20:19

Ahoja vsici,  

toz vcil se mi nejako nechtelo psat, tak jsem to nechala na dnesek :-)).       Krome zubu c.15 (dolni spicak) u jaji se ani nic moc nedeje :-)). jee, jen jaja pekne vysprchoval tatinka :-)). Ho sel jara koupat, a my se normalne jen sprchujem, takze je sprcha porad nahore v drzatku. A jaja si poustel vodu (pakovkou) a pak ho asi napadlo povytahnout ten cudel na prepinani na sprchu, a to predpokladam ve chvili, kdy byl jara nad vanou tak naklonen, aby zarazil vodu. Takze jaja pustil sprchu a tatinej byl pekne mokrej, a me hned doslo co se stalo, bo jsem je poslouchala od PC, a malem jsem se zu pocurala smichy :-)).       Holky, snad mi odpustite, ale ja se musim pochlubit, jajou .. ja jsem z nej naprosto unesena, jak je sikovnej … normalne uplne krasne rika jak delaji zviratka. To mu rikam jak dela pes, prasatko (naucil se uz chrochtat :-)) ) , kocicka (tedy delame jen ci ci), husa, kachna, slepice, krava, ovce, a opice. A on to fakt vsechno udela … nejsrandovnejsi je, jak naspuli pusinku a dela huhuhu jako opice :-))). To je stejne uzasny, jak pomalu kazdej den umi neco novyho .. dneska jsme vecereli a jedli chleba, a jaja bastil, a nejak ukazoval na ten chleba a ja mu rikam nekolikrat chleba a on beba a ma dalsi slovicko. Jsem dojata ;-)).      A dneska jsem si tedy zalozila to pojisteni. Mam to od CSOB, zivotni pojisteni se sporenim, vselijaky ty veci k tomu, a automaticky mam pojistenyho Jarouska a budou tam i dalsi deti pry i kdyby jich bylo 5 :-)). Budu platit 500 mesicne, coz si myslim ze jde. Za nejakych 20 let pri nejnizsi inflaci (nebo jak se to menuje nejaky ty procenta neceho) by tam melo byt nasporeno 60 tis. tak za predpokladu ze vic jak 2 deti mit nebudeme, bude mit kazdy nejakou kacku do zacatku. Tak si myslim ze to jde ne???        Holky, mam dotaz … jak s botickama?? Ja nevim jaky ted jajovi koupit, nebo se na to bodnout a poridit pak rovnou nejaky letni sandalky??? Ted ma kozenkovy kotnickovy botky. Zatim mu jsou dobre .. ale nevim jestli nejsou jako moc teply kdyz je vic teplo. On ma vzdy dost upoceny nozicky, tak jsem chtela neco lehkyho, ale nemam tucha co. Koukala jsem na botky a meli jen s tvrdelma neohebnejma podrazkama, a jedny co se mi fakt libili, byli i mekci, tak jsem do nich nedostala jajovi nohu, bo byli uzke a vetsi nemeli.         Jo a jeste neco mam vlastne … jaja mi vylezl na TV stolek!!! Jak mame placatou TV tak si tam vzdy hraje a ja koukam z balkonu na nej, tak pres domecek vidim sesulku hlavy … a mrknu vedle a hned zas tam a cumim jak blazen, jak se rusisky chytaji za vrsek TV a vykoukla cela hlava. No ja sem vystartovala a normalne mu lupla po zadnici!!! Dokonce i Jara reagoval proc mladymu hubuju a kde lezl. Jako sice ma ta TV tezkej podstavec, ze by ji snad neprevrhl, ale pri predstave ze slitne a jeste na sebe strhne televizi … no skandal. Pak to chtel zkusit jeste jednou, ale to jsem spehovala a hned varovala at tam neleze. No fakt se nebudu divit az jednou prijdu a dite se bude houpat na konzolich nebo lustrech (koulim ocima).  

Ilco - no pekne jste si taky uzili vykend. No sak taky ondra neni moc klidne dotko, takze je jasny ze na kole bude dracit :-)). Skoda ze na nem taky nejde dat nejakej omezovac rychlosti jako do auta co ;-)). Ty jo a burtiky .. nami nami … taky bych si dala :-P.  

Valli - jeste ze mas Kaju hodnou, vid. No to vis ze vsechny deti zlobi a jsou nekdy na zabiti :-). Ty jo, ale ucit 2lety deti aj cisla a pismenka jo?? Tak to by ani me nenapadlo teda :-)).  No uceni ti nezavidim, a drzim pesti at ti praxe vyjde jen s razitkem a bez prace :-)).  

Daso - Jo jo, nastesti je dobry, ze Jaja fakt vi ze to co muze u babi nemuze u me. Treba u tchyne pousteji digestor, svetlo na nem, a vselijaky veci. Doma ani u druhy babi si na nejakou digestor ani nevzpomene a i kdyz vidi ze to kolikrat poustim, jen ukaze ze je to vrrrr a jde pryc. Oni jsou ty nasi prckove moooc chytri :-)). No vidis, jak se u vas i meda pekne vycura a vykaka na nocnik :-)))) Jaja sjel po papule u nasich z gauce na zem, tak mel kobercovej lisej na nose :-)). Ale uz to ma dobry :-)). Jo jo, tchyne je prudilka a me to pruzi cim dal vic .. sakrys .. :-P. Ta bizu co se leskne, to byli jen ty strasovy kaminky … ale ucel to splnilo :-)). No u vas tchyne koukam taky nic moc co?? Fakt je nekdy nejlip zapichnout … :-P  

Violko - koukam ze jste si taky slunicka a vikendu pekne uzili. To je fajn. A maty uz na motorce draci jo?? :-)) No jo je to sikula i u dr. A svistika uz je koukam taky poradnej kusanec co?? :-)))). A uz zducha do mamky??? :-DD No z kytek nastesti moc bordelu nebylo .. ja mam hlinu porad suchou. Z TV jsem to vysala, z druhyho parapetu setrela a kytky dala z dosahu. Ted uz je zas gauc odtazeny a jaja my po ptakach :-)). A uzij si klidu a spinkej .. at mas silu az budes mit kluky zas doma :-)).  

Dalif - koukam taky lamete rekordy sem tam v delce spani co?? Jaja mi v pndeli chtel vstavat uz v 5:30!!! Sem myslela ze me omejou kdyz jsem ten cas videla!! A ty to mas porad. No snad budes mit mimi stejne hodne a spave jako ma Valli a Violet :-)). Po motorce jsem taky koukala pro jaju. Ale neporadim, bo bych to musela  videt na zivo :-). Tak drzim pesti at se mimis rozhodne az po nedeli jo?? Aby sis uzila jeste velikonoce :-). Pohlad za me pupika :-)).  

Helco - neboj, ty okna mam jen v obyvaku a kuchyni, jeste mi chybi koupelna (2 okna) a v loznici jedno veelky :-). Nejsem superzena :-P a taky jsem lina neco delat :-)).  Ty jo, s naty a nocnikem me desis. Jsem si ted koupila casopis family star, takl tam je o nocnikovani. Toz to opisu jako denicek ju?? Treba se da neco pouzit i pro vas :-)). Chi, koukam ze u vas taky jezdite s kotoucem. My tu na severu totiz pouzivame kolecko :-)). A kdyz mi tenkrat svara rekl ze mam dovezt kotouc, toz jsem absolutne nechapala coze jako bych mu tak mela dovezt :-D.  

No jeste jsem neco chtela, ale treba zas zitra, at to nemam tak dlouhy :-))))  

Andelka a jaja skoro 15m!!!

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 04.04.07 20:26

Ahoj babky,
tak jsem po přestávce zde,nebojte čtu všechno,ale přiznám se,že mám strašnou náladu a nechtěla jsem přenášet dál.
Nevím,čím to je,jestli na mě padla jarní únava,ale jsem protivka protivná,děcka mě vytáčí.Dneska už je to lepší,ale včera jsem byla jak bubák.Ještě k tomu mě chytly záda,dopoledne jsem v rámci jarního )klidu byla zametat před barákem a záda jsem si dorazila,tak jsem na sebe zvědavá.Nebolí to furt,jen při určitým pohybu,tak se to snad umoudří.
Honza má totiž čt a pá volno,zítra se chystáme do aquaparku do Jihlavy a taky provýst velikonoční nákupy,už mě štve,jak peníze jen lítaj.
V pondělí bylo nádherně,tak jsem vzala děcka a kolo pro Báru a vyrazili jsme na stezku,co je u baráku.Bára strašně ječela,že ho chce dát do sklepa,že se bojiiiiiiiiii­iii,tak jsem jí řekla,že jestli na něm nepojede,že ho prodám a myslím to vážně.tak se lekla a jela sice jak podesraná,ale jela,pak se osmělila a začla sei věřit.Na stezce jsme potkali Honzu,co se šel projet na kole,tak ho šoupnul do sklepa a šel jezdit s Baruškou.Byli venku snad 2 hodiny a říkal,že už za ní pak běhal a už umí i brzdit,Tak snad se toho dočkáme a bude jezdit sama.
Já byla s Vojtou u zvířáteka to je tak jiný,když se starám jen o to jedno.Nemusím se furt točit,kdeže lítaj a mít oči i na zadku.
Včera jsme byli v tý školce tvořit velikonoční ozdoby,Báru moc nebavilo malování-nejde jí to,tak dostala vzteka a začla bulet.Naštěstí na ni platí,že začnu počítat pomalu do tří a většinou přestane.Vojta řádil jak černá ruka,nejoblíbenější hračkou se stala štětka na záchodě,udělal tam potopu,pak lítal tam a zpět a já to prostě nezvládala.Tak jsem volala Honzovi,dorazil tam celkem brzo,ale on trpí fobií ze stísněných prostorů s hodně lidma,tak začal hledat východ a hned kdy jako půjdem.
O víkendu přijede ségra z Franice,jen na pár dní,ale jsem za to vděčná,,hrozně se na ni těším,je to moje zlatíčko.Docela se už v práci zajela,akorát má příšernou šéfku a mizerný peníze,ale je v takový díře,že stejně nemá za co utrácet.
A ještě dobrá zpráva-tchyně se nabídla,že si v sobotu vezme Vojtu na spaní,tak zkusím naše a měli by jsme s Honzou po snad dvou letech večer jen pro sebe.To by bylo…už jsme se domlouvali,že by jsme šli na véču a pak do hudebního klubu-ještě jsem tam nebyla.
Jinak nic,blbá nálada trvá,nevím,jestli je to tím ochlazením nebo zádama,nebo tím,že mám výčitky,že nechodím cvičit(kvůli zádům) a žeru(kvůli čokovýslužce,co mám nakoupeno…mi to nějako nedá),začínám zas kynout,ach jo.Prostě se musím furt hlídat a to mě neba.Ale vážně,teď jsem povolila uzdu a hned 2 pracně shozený kila nahoře-za 4 dny.Je to nespravedlnost!!!  

VIOLET,fakt není zač,jsem ráda,že jste rádi:)(za dar,jako..)Jinak nevím,jestli sis všimla,pro jistotu ještě jednou:mají v Makru soupravu těch tlakáčů za 1700,–,vypadají dobře.Jen tip.A jinak ti závidím toho tvýho anděla,jak je hodnej,to snad není možný.Prostě klidný dítko.i když nemůžu říct,že by děcka byly zlobivý,prostě mají „svoje chvilky“,kdy jsou napřesdžku a já na lustr.Třeba Vojta-andílek,krásně si hraje(cupuje v koutě ubrousky),tak si jdu barvit hlavu,pak si to smejvám a na hlavě mi zničehonic přistanou tyče,co máme zavěšený jako sušáky u stropu.Moje pacholátko došáhne na ty šňůrky a v mžiku je spustilo naráz na hlavu nebohé matky.Ale naučil se dávat pusinky,tak mi furt dává oslintaný a zasoplený hudlany-našpulí pusinku,nebo mi chytne hlavu a nasměruje si mě-no dá se odolat?
A co ti ještě závidím-ty dny volna,kor před velikonocema.Já absolutně nestíhám,nic nemám uklizený,kromě oken,u kterejch jsem si odrovnala záda.A ten klídek…aspoň se budeš těšit na chlapy.A vyraž někam,sezvi si babinec a vůbec,užij si to!!!  

DALIF,my máme taky tohle odrážedlo,nevím,jes­tli to menší,asi jo,když Vojta došáhne a je skvělý.Myslím že za chvilku budem drandit.Téda,to utíká,za chvilku je kulíšek venku.Akorát teda nechápu,proč máš brát magnezko-teď už by to předčasný nebylo,já ho vy:,–(ila 3 týdny před porodem.To budeš mít tak akorát.Kámošce doktor neřekl,že ho má vy:,–(it,tak pak přenášela děsně dlouho a nakonec vyvolávali.  

ANDĚLKO,tchýni máš vážně „super“,ono asi dělá hodně i to,že jste spolu v baráku.  

HELI,taky už začínám zkoušet nočník,ale myslím,že ještě dlouho to bude bez šance.Vojta se už sice 3× vyčural-pochopil,co se po něm chce,ale dneska ráno jsem ho po:,–(ila,on se zvedl a vzápětí se mi vyčural na polštář.Takže nic.Nechám to,až bude tepleji.Ale nezávidím,hlavně ty prachy za plínky,doufám,že se tohodle výdaje někdy zbavíme.  

DASo,s tím medvídkem jsi mě pobavila.Děcka jsou koumáci:)ty máš doma ajťáka,jo?No tak to nezávidím,já dělala v Praze školení pro informatiky a až na pár výjimek to byli dost divný pavouci.A hlavně to pracovní nasazení-v práci skoro furt…ale dělají,co je baví.A co vím,tak penízky neměli vůbec špatný..No vidíš,jaký nástrahy čekají na hřišti,já bych taky ten bagr vytáhla(teda,žádnej nemáme) a takovej hukot by mě nenapadl).  

VALLI,Martínek ti předvádí na chlup to stejný,co nám Bára.Fakt se mu musí Martin strašně moc věnovat,ono se vám to vrátí a zklidní se,uvidíš.A hodně pomáhaly právě babičky,u nich byla zase číslo jedna.Ale zase jsem nechtěla,by měla pocit,že je odstrkovaná:(Moc ti fandím,aby se to uklidnilo,na nervech to nepřidá a člověk je ještě rozhozenej s hormonama a aspoň já jsem na tyhle výlevy neměla nervy-pak nastoupil právě Honza.A ten tandem budete kupovat novej nebo jetej?  

tak a už vážně končím,jdu se mrknout konečně na ten Parfém:příběh vraha,jsem na to zvědavá,jak to zfilmovali-jsem to četla.
tak pa,Jitka a ratolesti      

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 04.04.07 21:23

Ahojky holky,
jen hlasim, ze jsem dnes zakoupila tandem,martinek asi bude po mne a chce proste jezdit.ja pry jezdila v golfacu jeste v e3,5letech! zitra pokud nebude prset,ratzime s deckama ven a pak dodam foto.
mam babywelt oregon.pa
vsechny zdravim,prominte ze nectu,nestiham,mu­sim delat do skoly,jsem nevyspana…paa ewa

 
andela  05.04.07 11:09

Ahoooj holky moje zlaty :-))  

ja vam mam takovou pohoooduuuu :-)). Sem se zbavila ditete az do 17 hod odpol :-)). No segra jak ted chodi na ten rekvalif. kurs)z?  tak Jaju nevidi. Vcil tu byla, a ze jsme planovali s kamaradkou couracku po meste, tak mi navrhla abych jaju dala mamce at ho doveze k nim. No tak jsem dnes Jaju zbalila, nalozila do busu a sla dom sama:-)). Jee, to je vegaaaac :-)). Ale si zas jako nemyslete, ze se jaji zbavuju jen tak .. to fakt ne … :-)))  

Jitusko - Ona se barca na kole osmeli vic a vic, a pak bude dracit s ondrou a budou delat zavody a domu ti bude chodit s rozmlacenyma kolenama a loktama jako ja :-))). I kdyz ty hnusny kola co se jim porad toci slapky, ty uz snad nedelaj … nebo jo??? Drzim pesti, at si tchyne zas neco nevymysli, a zbavis se obou deti najednou … at mate s Honzou romanticky vecer pouze ve dvou :-)).to je Vojtik takovej raubir jo?? :-))) Ja jsem stetku na WC uz davno dala do vyssich mist. Sice to vypada blbe, ale je na policce nad hajzlikem. Ale to zas nebrani jajovi, aby vyuzil nestrezene chvilky a otevreneho hajzliku a treba vytahnul to vonitko ze .. nebo do WC namocil ruzne predmety :-P. Ja kdyz se rano cesu a maluju oblicej na ksicht tak musim mit taky oci vsude. Uz skoro dokatu jednim okem cumet do zrcadla a druhym okolo co vyvadi Jaja :-))))).  

Valli - tak to je fajn ze uz muzes s obouma detma ven sama :-)). No vidis .. martinek je tak velkej a chodit se mu nechce, a tchyne do me bude prudit na co kocar … Jako by byl jedinej kterej bude ve 2 letech drandit v kocaru :-))). Ale myslim ze je to tak pohodlnejsi. Ted pro tebe urcite .. takhle mas prcka v kocaru a nikam ti nezdrhne a nemusis litat sem tam od kocaru k diteti a tak :-)).Tak at se ti pekne jezdi :-))  

tak co, mam jit neco delat .. nemam .. mam .. nemam … kaslu na praci ta neutece :-D  

Andelka samotinka a jaja vejletnik  skoro 15m

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 05.04.07 12:53

Ahoj holky,  

tak se cítím jak spráskaný pes, jsem pořád utahaná, jako bych běhala maraton, po obědě mám co dělat, abych nevytuhla s Lukym, ráno se mi nechce z postele. No je fakt, že mi dnes Dr řekla, že je to tou nemocí ( já to připisovala spíš jarní únavě a tomu, že si fakt neodpočinu).Divila se, že mi Lukyho někdo nehlídá a já neležím doma. Ale ATB už nemám, mám cucat tantum verde, kloktat vincentku (to teda nehorizí, já kloktat neumím - strašně mě to nadavuje) a 2× denně C 500 .No to mi mohly babky se sestřičkou říct i po telefonu a nemusela jsem se tam hnát, že :-)  

Luky měl včera zase svůj den, já byla večer na prášky, raději ani nebudu popisovat scénky.......    

Valli, tak tandem vypadá dobře, doufám, že se  s ním bude i dobře jezdit!!!!!!! Martínek teda řádí, ale u nás je to hodně podobné. Takže pevné nervy !!!!  

Violko - foto je super, jen já tam nic nevidím :-((((((((( I když jsem byla těhu, tak mi Dr musel vše ukazovat, pak už to šlo. Tak já se budu těšit už na exponát mimo bříško, ju :-)))) Jo , s těma bramobrama - ony tam přijdou, já ti to asi zapomněla napsat, protože já je tam moc nedávám, já v polívce brambor nemusím :-( Ještě něco.....co to bylo???  

Iko, tak ségra měla s polívkou teda štěstí. A mašinky se rozrůstají...­.......hmm, no počkej, až se nebudete mít kam hnout :-) Jinak Luky je taky kurdnáč, ale nějak se mu to začíná natahovat - jako u mě , teď už mámvlasy rovné.  

Andělo, Jája je šikula. No já měla taky radost z každého nového slova, psala jsem si to do kalendáře .........no teď už Luky fakt kecá, takže už ani nepíšu, protože nestíhám. A vy jste takoví horolezci....­.....hm, tak bacha na pády. Luky moc nelozí, jen občas a to si stoupne na takové to odrážecí auto, to mám vždy v očích děs, jak vidím, jak to s ním popojíždí.  

Jituško, tak Barunka se začíná na kole osmělovat, no za chvilku za ní budeš běhat :-) Náladu mám taky pod psa, navíc Luky včera měl svůj den, takže jsem si opět připadala jako zlá macecha, protože k večeru už mě vytáčel........ Jo ajťáka mám, naštěstí není pavouk (nebo jak jsi to psala :-)))  ), je fakt, že práce ho baví, ale finančně nic moc - jeho šéf nevidí, že i jeho práce je důležitá pro chod obchodu a nejsou vydět pod rukama faktury s korunkama..­........:-((((((((( Proto taky uvažoval o té práci v Brně.  

No nic, tak já končím, papa zítra Dáša    

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 05.04.07 12:55

AHOJ holky,valim neco delat do skoly.na rodinu davam ted rychle fotky,byli jsme ted cele dopoledne venku,chtela jsem dofounkout kola,ale bohuzeol se mi to nepodarilo,tak musi az tatka,takze jsem jela trochu s namahou.pak jsme se stavili na hristi,martinek sbiral kaminky a jezdil na skluzavce jako blazen:-)bavilo ho to,horsi bylo ho odsud pak dostat.kaja mela uz hlad.:-)

ANDELo:ja jsem jezdila v kocaru do 3,5let!takze deti jezdi radi a nas martinek asi taky:-) na tchyni se vyprdni.

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 05.04.07 13:34

Valli, foto je supr, kočár má pěknou barvu, Martínek vypadá spokojeně :-) Máš pro Karolínku takovou tu tašku do kočáru nebo už ji s blížícím jarem ani nekupuješ?
 Dáša

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 05.04.07 13:37

Škoda, že na fotce z UZ nic nevidíš,tady je to zrovna docela dobrý..i když na obrazovce to bylo úplně super, tam jsem poznala i ručičku zvednutou nahoru :-) Dneska už máš lepší náladu doufám..?
***V****

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama