Severomoraváček č. 1

Ostatní

Deníček je pěkně zahrabaný a nikdo nepíše? Co to je za docházku v novém roce?

Vánoce jsou v trapu, stromečky schované, po vánoční výzdobě ani památka. Jak rychle přišly, tak rychle odešly a mně osobně připadá, že rok od roku je to rychlejší a přípravy horší. Vánoce i Silvestr se povedly a bylo to fajn. Máte nějaká předevzetí do nového roku?

Koncem ledna navezou do obchodů Velikonoční výzdoby, čokoladové vajíčka a…

Počasí je krásně lednové, tak jsme zalezlí doma a využíváme hračky od Ježíška. Leden a plus deset, nevídáno - neslycháno. Bacilům bude hej.

Pracovní a školkový proces je v plném proudu.

My teď máme v plánu obejít dny otevřených dveří ve školách, ale na 99 % vyhraje Kosmonautů. Filda o jiné škole nechce ani slyšet, extchýně mi pomůže, když bude potřeba Fildu vyzvednout, zajede pro něj, tak už se nemám v čem rozhodovat. Trochu nervy z toho má mamka, jeden týden dvakrát a druhý týden třikrát se bude s Fildou učit a psát úkoly, ať to s ním nedělám já v 8, kdy dojedu z práce. Budou to zase změny pro všechny.

Aji co vy? Je něco nového se Štěpánkem a kam půjde Adi do školy?

Mějte se krásně a pište!

Lucie a Filip

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 09.01.11 15:31

Ahojte,
Luci díky za deníček, už byl třeba!

Já jsem nějak neměla náladu psát. Vánoce se povedly, vypadli jsme na 4dny na chalupu, bylo krásně, takže spokojenost. Ondra vydržel zdravý do středy, ve čtvrtek a pátek už byl u tchýně. A to měl před Vánocema antibiotika. Já jsem šla po Vánocích do školy taky s bolestí v krku, která se postupně horšila, ztratila jsem hlas a v podstatě už týden se o mě pokouší nějaká hnusná cholera. Takže příští týden si s Onďou pobudem doma.

Vánoční výzdobu jsme zrušili dneska, stromeček jsme měli huňatý a ani moc neopadával.

Přejeme vám všem úspěšný rok, hlavně zdraví a tak…

Ajko - až budete vědět něco nového, ozvi se :hug:

A školáci, vám se to blíží :wink: Luci, Tomík je ve škole spokojený, teda škola ho nebaví, ale to je nějaký mor, prý to tak mají všichni, nejlepší je družina :mrgreen:

Pa, Fifíci chrobaliví

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 09.01.11 18:36

Ahojte,

Luci, díky za deníček. Školní rok bude zajímavý, to každopádně, jsem zvědavá hlavně na tu logistiku :-)
Markéto, tak se léčte a až se vyhrabete z nejhoršího, užijte si domácí volno. My dnes taky rušili stromeček, resp. Petr s Davídkem.
Před chvílí jsme se vrátili z lyžovačky na Bílé. Filda tam byl od rána s lyžákem a já si panička přijela sama kolem oběda. Bylo to super, krásné počasí, skoro žádní lidi, užili jsme si to. Včera byla pánská jízda do Hasičského muzea, příští týden čeká Kopřivnice, tak to už pojedu taky :-)

Zubříci

 
Annini  09.01.11 19:13

Ahoj,
Luci- super, že tě napadlo zase něco sepsat, my tě nemít. Přiznávám, že jsem včera chtěla něco napsat, ale nechtělo se mi hledat starý deník.

U nás také marodno. Bětuška už týden mizerně jí, spí a od čtvrtka má teploty kolem 39 st. Sice ji ve čtvrtek brali krev, měla to v pořádku,ale tak dlouho tak vysoké teploty se i nezdají, zítra budu muset zavolat Dr.Naštěstí jsme v sobotu byly na posledním převaze, zítra ji to můžu sundat a na kontrolu jizev jdeme až 31.1.

Adélka měla dnes vystoupení s mažoretkama na maškarním plese. Chtěla jsem si zkrátit cestu a zůstala jsem stát na muldě, kola ve vzduchu, takže ani tam, ani zpět, až mě „vysvobodila“ nějaká paní s terénním vozidlem. Pro Adélku mezitím přijela trenérka, jinak by vystoupení propásla a já teda dorazila až šly holky z pódia. Jela se se mnou podívat mamča, tak sice neviděla nic, ale měla boty od bláta, kabát taky, zaházela si lopatou, no popravdě pěkný výlet měla, takový adrenalinový :mrgreen:

Jinak nám tatínek ve středu odjíždí na 3 týdny, takže se těším právě na tu logistiku, hlavně ráno do školy, odpoledne ze školy, do toho pes, marodná Bětulka. Doufám, že mě počasí nezklame a napadne minimálně 3m sněhu, ať si to jaksepatří užiju se vším všudy.

Tak písejte, kde je co nového, mohla by se ozvat Denisa jak válčí s miminkem a Bledulka s Klárkou a Ajka samozřejmě.....

Mějte se
AAA

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 10.01.11 00:06

Já věděla, že ještě něco chci - Ivo, můžeš mi pls poslat kontakt na tu vaši výbornou cukrářku - pekařku? Davídkovy narozeniny se blíží a mašinku Tomáše sama fakt nezvládnu :-(

Z.

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 10.01.11 11:14

Ahoj,

jdem vás pozdravit a novém roce. U nás je jednou líp jenou hůř. Ono to všechno potrvá ještě hodně dlouho než se to nějak usadí. Pořád doufám v nějaký lepší výsledek vyšetření z toho Motola. Třeba, že by Štěpánkovi stačily „jen“ naslouchadla. Pak bude třeba se spojit a prokonzultovat ouško s nějakým dobrým plastickým chirurgem protože časem až bude Štěpánek v dětském kolektivu všem na očích tak by to pro něho bylo trápení. Víte, jak děti reagují na odlišnosti druhých a zvlášť na takovou, kterou má jen on a je to patrné na první pohled.
Ve středu jedu s malým do Poruby do organizace, která pomáhá rodinám sluchově postižených dětí. Věnuje se jim už od miminkovského věku. Takže budem asi začínat znakovat. Do toho strach o budoucnost všech tří dětí. Myslím tím, že u všech je riziko postižení jejich dětí ať už DS nebo sluchovým postižením. Je to sice ještě daleko, ale to na faktu nic nemění. Je toho tolik co mám v hlavě a na srdci, že se to fakt nedá vyřešit ani nějak urovnat za pár týdnů.

Pak nás samozřejmě v září čeká Adámkův nástup do školy a nedělám si iluze, že ho to bude hrozně moc bavit a všechno půjde samo. O vypravování ani nemluvím, ale ony jsou fakt horší věci než se vypravit se třema dětma i když abych nekecala někdy to stojí za to :palec:

Luci Adámek taky půjde na Kosmonatů 15. Miniškolička ho baví a líbí se mu tam taky jinam nechce, ale já jsem tam ještě nebyla tak se těším na den otevřených dveří. Jo a občas mi voláš, ale myslím, že o tom vůbec nevíš tak nevím jestli si Filda hraje s mobilem :lol:

Aničko tak at je Bětuška brzy zdravá.

Markét vy ať jste taky brzy ok.

A aktuální Štěpánkova váha ve dvou měsících 6480g :lol: je to kus chlapa, ale pronese se :-D

Příspěvek upraven 10.01.11 v 11:17

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 10.01.11 12:39

Ahoj,
tak jsme s Onďou doma na paragrafu, svorně tady snoplíme, pčikáme, funíme a u toho se díváme na madagaskary, shreky a podobné.

Ajko, moc na vás myslím, je toho fakt strašně moc, co vás asi tíží :-( Držím vám palce, ať to zvládáte co nejlépe :hug: Naše teta pracuje v Porubě ve školce pro sluchově postižené děti, takže kdybys cokoliv potřebovala, ozvi se.

 
Annini  11.01.11 07:50

Ahoj,
tak Bětuška má zánět průdušek a opět atb, už je jak její sestra za mlada, no co nařvu že.

Aji- jen co vyzdravíme (v pátek jdeme na krev), tak jsme u Vás ajko na koni, budeme 3 týdny samy, takže dopoledne času habakuk.

markét- vy už se taky pořádně vyležte, pořád jste to přecházeli, tak teď pořádně, jasné??

Mějte se

AAA

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 11.01.11 08:50

Tyjo, Aničko, vy to vedete… Tak se uzdravujte! Uť ať je ta hnusná zima pryč, chci žít zase společenským životem, už jsme nebyli na žádné návštěvě ani nepamatuju :mrgreen:

Tak máme půjčené od Romči další DVD - Příběh žraloka, Medvědí bratry, tak je Onďa spokojený. Nemáte někdo ještě něco, co bysme si mohli půjčit? Shreka dvojku, trojku, Nema, nebo nějaké takové ty celovečerní pohádky? My nabízíme Kukyho, máme nahrané i ty normální vánoční pohádky - Lásku rohatou, Peklo s princeznou a tak. Ondra už se fest nudí…a já musím dělat věci do školy.

 
Annini  11.01.11 09:13

ještě jsem chtěla- Aji to jako Štěpánka krmíš čím? :mrgreen: Bětule má v 10.měsících 8700g, ale je teda „vyšší“ jak Adéla v jejím věku, Roman trefně podotkl, ať z ní není basketbalistka :mrgreen: :mrgreen:

Markét- my máme dvd, že už jsem musela koupit další obal, máme Bolta, G-force- což je teda úžasné :-D, Shreka máme i 4.a prostě plno, jenže jak to k vám doručit, že ano, Iva tu jede až příští týden.
Pošli Jiříka na kole :pankac:

páá
A.

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 11.01.11 10:04

Ahojda,

tož marodov se tady pěkně rozrůstá, držte se zdravte se.

U nás se s dlouhýma pohádkama nechytáme jede u nás dokola Finley, Červený traktůrek, Klubík a nej je animáček s toho už mi docela hrabe. Jediné filmy které Filip vydrží jsou Velryba, S tebou mě baví svět a Ať žiji duchové.

Ajji myslím na tebe a držím palce, musí to být hrozný vnitřní boj. A to že ti volám fakt nevím, Fildas v tom nejede spíše kabelka.
Nevím co se to děje kamarádka má už 2 měsíce dceru na ARU na dých.přístrojích a budou ji převažet do Prahy na testy svalů jestli ji neodumirají. :cry:

To se budeme od září vídat u školy. Jsem zvědavá na ten den otevřených dveří a na nervy u zápisu. Filda je 100% rozhodnutý, já taky a teď vybíráme školní batoh.

Jdu si dát kafčo a za hodinu fičím pracovat.

:mavam:
 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 11.01.11 12:27

Aničko krmím ho mým mateřským mlíkem, ale sebe krmím sladkým mlíkem přímo z plechovky a za den ji sním klidně celou tak jestli to nebude tím :lol: sldadké je dobré na nervy tak to zkouším no :lol: Viktorka měla 8,5kg v roce, ale Adámek měl v 6-ti měsících 10kg. Mám ty kluky takové větší, no :-D Ale Adi byl na sunaru toho jsem jaksi nezvládla uživit :nevim:
Tak se zdravte!

Příspěvek upraven 11.01.11 v 12:27

 
Bledulka
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 11.01.11 13:08

Ahoj holky,

tak za sebou máme třetí očkování a vážení a KLárka má v pěti měsících 6110g, takže zdravím Áju se Štěpánkem, který nás teda pěkně předběhl:-)

My za sebou máme další čištění očního kanálku a tentokrát to snad zabralo, i když KLárka hrozně plakala a já s ní:-(

Zápis nás také čeká a musíme koupit aktovku, mohla byste prosím některá hodit sem odkaz jaké máte ať vím co frčí a po čem se mám koukat?

Přeji všem pěkný den a marodům ať jsou zdraví:-)

pa

 
Annini  11.01.11 14:05

Aji- aspoň vím, co ti přinést na mls :wink:

Ohledně školního batohu- my máme s Fifíkama stejný, je to Topgal, bohužel ho nemůžu najít, ale Markéta ho jistě na netu někde objeví. protože ty naše děti jsou takové menšího vzrůstu, zvolily jsme s Markétou dvoukomorový a i tak Vám teda povím, že jak tam Adéla nese vše co má mít, je pěkně těžký, ale jinak spokojenost maximální.Zatím není ani nijak ošoupaný a to si nedělám iluze, že s ním Adéla nějak šetřně zachází, stačí mi ta hromada batohů před jídelnou, jak to tam ty děcka házejí :-(


A.

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 11.01.11 14:39

Tak ten náš batoh už jsem tam nenašla. Když se podíváš na www.topgal.cz , určitě vyberete. My jsme spokojení, po půlroce nošení vypadá pořád jako nový. Máme jak psala Anička dvoukomorový - má dvě velké kapsy a třetí malou vpředu a bohatě to stačí. Tříkomorové jsou strašně velké a myslím, že i zbytečné. Ve velké kapse nosí složku, slabikář a pouzdro, v menší pláštěnku a krabičku se svačinou, malá je tak na peněženku a klíče, tam nosí duchy, co se vyměňují na aktovce. Taky to mívá hrozně těžké :-? Do školy a ze školy mu to nosíme my. Mají nosit max 10% své váhy, Tomík nosí 20-25%. Co jsem tak v šatně viděla, dost děcek má tyhle: http://www.coolbag.cz/ ale ty jsou pro ty naše prcky o ničem.

 
Bledulka
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 11.01.11 14:52

Ani a Fifiku moc děkuji za odpovědi, až příjde Vojtíšek ze šklky tak si nějaký vybereme:-) Vojta je také malý a drobný.
Zatím pa

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 11.01.11 20:08

Jejda Ajji na tom mlíku ujíždeli naši a mamka prý celé těhu se mnou.

My jdem do toho cool Filip ho i zkoušel a seděl mu přece jenom má 120 cm a skoro 20 kg. Nosit ho bude max. po škole jinak se bude vozit. Mi se stašně libi že je k tomu stejne pouzdro a menší batoh. Vyhraje asi ten modrošedý s rukama. Filda chce sice ze sluchatkama ale má smůlu kupovat ho půjdu já a jiný mít nebudou.

Jdu zalehnout v 7 musím s autem do servisu stavkuje hned s kraje roku :zed:

:mavam:
 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 13.01.11 00:07

Ahoj,

Markéto, Shreky máme a Nema taky.
Aktovku vím, že většina má Topgal nebo Emipo. Filda má 122 cm, zkoušel si Topgal a stejně mi na něm připadal obrovskej :-) My to necháváme až na květen, bude mít svátek, vybere si sám. Ale teď má dobrou průpravu, na výjezdy s lyžákem si tahá batoh sám, má v něm lyžáky, přilbu, svačinu i termosku s čajem, tak bude zvyklej :-)
Nám včera nečekaně přijela babička a spala u nás, tak jsme zašli s Petrem do kina - už jsme spolu nebyli, ani nepamatuju. Dokonce i kafe před tím jsme stihli, to byla ale pohodička :-)

Zubříci

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 13.01.11 13:14

Prosím, nevlastníte někdo náhodou sněhové řetězy 16"? Potřebovali bychom si je půjčit na týden do Alp, nechce se nám kvůli jednomu týdnu kupovat … :-(

Z.

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 13.01.11 17:18

Ahojda řetězy nemáme ale u nás v Porubě mají v papirnictví asi 40 batohů topgal zrak mě přecházel. Možná cool nevyhraje

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 14.01.11 12:58

Ahoj,
tak my si stále užíváme doma, Onďa je spokojený jak želva a já v podstatě taky :wink: Zajeli jsme do Ikei, koupila jsem tam roli papíru, připevnila ji k Onďovu stolečku, tak kreslí a kreslí a kreslí. Přestaly ho bavit dlouhé pohádky, takže na vypůjčení DVD už zase nespěcháme (ale děkujem) a momentálně ujíždí na Hello Kitty :roll: Pro ty, co neznají, tak je to seriál řekla bych tak pro dvouleté holčičky. Mno, ale furt lepší než Pokemoni.

Jsem zvědavá, jak ho v pondělí dostanem do školky :roll: Ale má začít chodit do jógy, na to se hrozně těší, tak aspoň nějaká motivace.

Krásný víkend všem přejeme.
Fifíci

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 14.01.11 13:00

Tak ještě přidám fotku z dnešního rána - Onďa a jeho ranní pohodička - kafíčko, chleba s máslem na vojáčky a k tomu Hello Kitty. Co víc si přát :mrgreen:

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 14.01.11 13:43

:-) Hlavně to kafíčko nemá chybu.
Tak jste mě nahlodaly s těma aktovkama a batohama školníma, že jsem taky učinila průzkum. Přikláním se spíš k aktovce, v té spíš něco najde a má jednodušší zapínání. V diskusích většina zúčastněných tvrdí, že líp sedí na zádech. Takže zajdem do obchodu, zkusíme, uvidíme. Do května času dost. Včera jsme na nějaké koukali do počítače, zhlídl se v nějaké s Tomem a Jerrym. Taky dostal za úkol koukat po taškách v družině, kdyby se mu něco moooc líbilo, at mě upozorní :-)
Po školce se chystáme na bazén do Bohumína, tak doufám, že D. alespoň na chvíli usne. Zatím to nevypadá …

Zubříci

 
Bledulka
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 14.01.11 14:18

Ahoj,
tak Vojta si vybral cool bag s vojenským vrtulníkem. A myslím si, že splňuje to co má a já jsem ráda, že je spokojený:-)

Klárka nám onemocněla má děsnou rýmu a teplotkuje, tak snad se to brzo spraví, protože nemůže vůbecdýchat a tudíž spinkat…

Přeji všem pěkný nadcházející víkend, i když počasí je ošklivé.

pa

 
Annini  14.01.11 19:19

Ahoj,
nejprve zdravotní okénko: Bětuška dneska na odběru neukápla ani slzu, celou dobu házela hollywoodské úsměvy. Pacičku má odvázanou, jedno místečko je takové více zasažené,ale jinak se ji to zahojilo pěkně.
Prvotní příčina jejich teplot a následné nemoci byly stoličky, dneska koukám a vpravo dole je jedna mrcha velká, no co na tom, že nemá dvojky, že, hlavně stoličky na pokousání toho řízku :mrgreen:

Tatínek nám nechal vzkázat, že mu ze záhadných důvodů nejde mobil, no co tak o něm 3 týdny neuslyším,hlavně, že je pojištěný, hehe. :mrgreen:to bude překvápko, jak 29.1. nedorazí domů :pankac:

Markéto- jak je to jen kafíčko, tak je to dobré, počkej až to bude pivečko :wink:

Leni- vyzdravujte, ono to teď řádí, dneska měla doktorka 6 dětí s laryngitidou, je to děs, jak se oteplí, tak bacily mají pré.

Marti- pořád nepruď s kávovarem, jo :cert: a s hlídáním dětí babičkou už vůbec ne :pocitac: já jsem doma druhý den sama a už jsem hotová.

Jinak opět koketuju s myšlenkou jet do lázní, jenže Bětušku mi do 3 let nevezmou, na Adélku už nemám nárok na doprovod, tak jsem našla dětskou ozdravovnu již pro děti od 1 roku. Nejdřív mě to nadchlo, je to teda v Říčanech u Prahy, napsala jsem tam, jenže ouha. Když pominu finanční stránku věci (za celý pobyt cca 9.000)tak mě paní vyvedla z omylu, ne vše co na webu píší je tak docela pravda.Bazén nemají, děti mají pouze vany, procedury jsou pouze 3× týdně + každý den inhalace vincentky. A pro děti s doprovodem není program a nemůžou využívat program léčebny, jako jsou výtvarné dílny, divadla,výlety, herny apod.Což mě docela mrzí, protože právě tento volnočasový program tam mají pestrý. Takže co bych tam asi tak jako dělala. Jasně dá se jet individuálně na výlet, jenže sama s 2 dětma, když tu oblast neznám,kdyby aspoň byla Bětule větší.Takže výlety do Prahy a okolí by se taky pěkně prodražily. No tak to ještě zvážím no.

Tak všem pěkný víkend, jdu žehlit

AAA

 
Dajma
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 14.01.11 20:48

Taky Vás zdravím…ani nevím, co jsem tu posledně psala… Jo ples fajný, kdyby to šlo častěji, byla bych ráda..
Fifík mi si teda pohádky stahujeme na uložto, máme vše možné i nemožné.. au nás teda sledujeme vše, dokonce i Maťo, dnes vydržel hodinovou pohádku (paní zima -co dávali na Vánoce)..
Jo a teta ve školce pro sluchově postižené :?: Vozí tam holku kamarádka (holčička se jmenuje Kristýnka Ščepancová)..svět je ale malý.. :roll:

Ajko často na Tebe myslím a ráda bych Tě viděla, jen Tě v takové situaci, kdy máš všeho plné kecky, nechci otravovat… :think: A neboj Bohďa nikdy do školy nechtěl a i máme boje, ale tak nějak to zvládáme, je fajn, že není úplné poleno, takže mu to učivo jde.

Ani a to jsou jediné možné lázně?? To je fakt na prd takkto-to bych nejela..

Příspěvek upraven 14.01.11 v 20:58

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 14.01.11 21:56

Tak tady sentimentálně listuju starýma fotkama (nojo, přiznám se, nějakou tu decku už mám :mrgreen: ) a narazila jsem na tohleto. To už snad není pravda :hug:

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 14.01.11 23:46

:-)
Ondra je pořád stejný, ale Anežka se těma dlouhýma vláskama pořádně změnila …

Z.

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 15.01.11 18:31

Aničko, poslala jsem ti SZ :-)

Z.

 
Dajma
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 18.01.11 11:17

Tak co se tu děje -nic, nestíháte jako já???
Byla jsem na poradně a těhu je v pořádku, příště ultrazvuk -se těším :dance:
Víte někde o nějaké akci, nebo tak??

 
Annini  18.01.11 16:02

Ahoj,
tak marodov u nás pokračuje, momentálně je na řadě Adélka, měla o víkendu horečky, takže včera fásla antibiotika, kašlala hrozně, poslech tragický. Asi ji něco bude, neboť polehává a kouká na DVD.
Myslela jsem, že budu mít 14 dní pohodičku a zatím si tu za chvíli s těma dvěma hodím mašli :mrgreen: Jak celý den mluvíte jen s dětma, leze mi to na mozek, či co.

Dajmo- ty nikde netrajdej, ostrava je plná bacilů, ve třídě u Adélky chybí 12 dětí. Ty se máš šetřit…

Tak se mívejte a nechytněte bacila

AAA

 
Dajma
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 19.01.11 09:47

Ani-no jo jenže doma s nima zešílím… :roll: Včera jsme byli aspoň na návštěvě, sice supr, ale přehnali jsme to časově a kluci pak doma z únavy měli úplný hysterák :zed: :zed:

Chci se zeptat těch, co mají tu nemléčnou dietu, jak se dělají ty náhradní mlíka :?:

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 20.01.11 10:32

Ahojda,

tož co tototo venku je to se mi nelíbí, věřila jsem že se zima nevrátí.

Marodi držte se nám se bacily klep klep zatím vyhýbají, ale v práci je marodov pořádný.

Včera byl Filda ze školkou na prohlídce školy (na Jugoslávské) a přišel s tím že jsme školu moc dobře vybrali že tady ta se mu nelíbí že ta jeho je lepší.
Marti a Aji ptali jste se na čtení na Kosm.? Učí se metodou sfumato, jsem ráda na to ho ve školce připravujou.

Mám dneska nějakou lenoru dokopala jsem se akorát udělat oběd. :nevim:

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 20.01.11 10:33

proč se mi to odeslalo když datluju dál.

teda teda mějte se pěkně pá :mavam:

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 20.01.11 13:58

Ahojte,

Luci, nevím jak letos (to bude určitě vědět Markéta), ale loni se metodou splývavého čtení učili v jedné třídě, druhá učila klasicky. Jak bude a je letos nevím, chystám se na to zeptat na Dni otevřených dveřích. Líbí se mi to, i když to moc asi nevyužijem, protože F. už číst umí (teda jenom tiskacím písmem).
Aničko, brzo se uzdravte. Je to otrava, s nemocnýma dětma doma sama bez vysvobození v podobě návratu chlapa z práce …
Dajmo, co vím, tak ty náhradní mlíka se normálně rozdělávaly ve vodě.
S těma nemocema jsem hleděla - včera byl D. po delší době ve školce, jejich třída zavřená, že tam zůstalo jen 6 dětí, tak měli spojené třídy. Když jsem pro něj přišla, tak už mu lehounce teklo z nosu, tak kapem kapky, ať se to nerozjede. Musí jít i zítra, protože mám pohovor.
V neděli jsme byli pro změnu na Bílé a Davídek poprvé lyžoval :-) Překvapil, mysleli jsme, že nevydrží a nebude spolupracovat, ale vydržel s instruktorem celých 50 min a byl moc šikovnej. Myslím, že je na tom motoricky trošku líp, než Filda. V neděli chce jít zase, tak doufám, že zůstaneme zdraví a budeme moci jet.
Tedy ale pravda je, že večer jsme už dlooouho nikde nebyly, pojďme něco spáchat!

Zubříci

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 20.01.11 17:50

Ahojte,
Dajmo - to záleží, jaké mlíko koupíš. Buď se dá koupit normálně krabicové (rýžové, sójové,…), to se může rovnou použít, ale zase se musí hned spotřebovat - jako klasické mlíko. Nebo koupíš Zajíce - práškové sójové mlíko (nebo zase rýžové, pohankové, kokosové…) a to se rozmíchává s vodou. Nebo ještě existuje kokosové v plechovce, to se taky ředí s vodou.

Luci - na Kosmonautů se učí všechny třídy splývavé čtení, podle výsledků to má určitě něco do sebe. Tomík taky uměl číst, ale ve škole poslouchá a čte s ostatními a vůbec to není na škodu, naopak. Myslím, že se líp naučí vnímat slova jako celky a čte plynuleji.

S Onďou to teď byla katastrofa ve školce, každé ráno u třídy brečel a učitelky ho ze mě musely sundávat… Holt byl dlouho nemocný, pak vánoce, tři dny ve školce, zase nemoc…ale už si zvyká. Ředitelka ho nalákala na kroužek jógy, z čehož je nadšený, baví ho to, tak má aspoň nějakou motivaci. Ale ten školku nikdy rád mít nebude :-?

Ve škole šílenství, do zítřka musí být uzavřené a zapsané známky, najednou se všichni začali zajímat o průměr, takže ležím v písemkách a nestíhám :pocitac:

Tomík po rodinné poradě zabalil atletiku a přihlásil se místo toho do sportovek ve škole, je to tam lepší. Navíc s ním teď budu jezdit 2× týdně na rehabilitace kvůli té jeho páteři, takže do toho ještě 2× týdně atletiku bysme už fakt nedávali. A to nemluvím o tom, že bych měla začít s Ondrou zase logo a že za 3 týdny nám zas taťka ujede na 2 týdny na lyžáky :zed:

No prostě momentálně nevíme, co dřív, už jsme zavedli rodinný kalendář s rozpisem našich aktivit a akcí :roll:

páááá, Fifíci

 
Dajma
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 20.01.11 20:41

Jo tak já holky myslela, jak si to mlíko udělat doma, vy ho jen kupujete?? Ale už jsem si to vyčetla na netu, dík za info. Jinak sojové (zajíce znám, to jsme kdysi zkoušeli a chutnalo mi)… Tož zkusím, co nabízí zdravá výživa a uvidíme..

Jo Martinko, já už nechci se srazem furt otravovat, tak raději nic nepíšu, ale pořád na to čekám :wink: :roll:
No a Davídek mi přijde na tom sněhu jakýsi velký .. To jste byli v Beskydysport?

 
Annini  21.01.11 09:24

Ahoj,
poslední 2 dny jsem byla naprosto na oběšení, Bětule dobrala ve středu ráno atb a ve středu večer opět horečka přes 38. Adéli horečka ani po třech dnech atb neklesala, ba naopak, přidal se průjem a zvracení. Dovedete si představit, co jsem tu sama asi tak dělala. Večer s vínem to jistil, fakt se nedivím, že většina alkoholiček jsou matky na mateřské.

Dneska ťukám, Bětka bez teploty, Adéla bez teploty…no jak dlouho to vydrží to nevím.

Dajmo- před 30-ti lety mi mamča musela vařit mlíko ze sojy a povídala, že to teda byla práce na celé dopoledne, vařit, pasírovat, vařit, pasírovat. No jestli na toto máš čas, tak klobouk dolů s tolika dětma, můžeš mi jako prozradit, kde bereš energii??

U mě srazík nehrozí,ale to asi tušíte :mrgreen:

Markét- škoda, že Tomík nechal atletiky, bavilo ho to, ale chápu, že organizačně to prostě je neřešitelné.

Luci- ty a lenost?? Tak to bych chtěla vidět, hehe.

Dneska mám návštěvu, sice jen kolega z práce, dostanu spoustu úkolů, ale těším se jak malá, že bude s kým prohodit normální „dospělácké“ slovo, nevím, jestli po těch 10-ti dnech jsem toho ještě schopná.

Já to říkám pořád, že nejhezčí období v životě ženy je těhpotenství a mateřství :mrgreen:

Mějte se

AAA

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 21.01.11 10:47

Aničko, to zní dost zoufale, ale nedivím se ti. Kdy se vrací hlava rodiny? Vydrž prťka, vydrž, ještě pár let a budete za vodou :mrgreen: Tomíka atletika bavila, ale docela mu vadilo, že tam nikoho neznal (krom Tomíka P., ale ti tam měli taky velkou absenci ;-)). Ve škole chodí do sportovek spousta jeho kamarádů z družiny, sám si to takhle vymyslel. Nehledě na to, že platit 1000 za pololetí, když tam jednou jsme a jednou nejsme, to se mi fakt nechce.

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 21.01.11 13:03

Ahojda

Anni na mě lenost taky sedá.

Filda má čtení zakázané dusím ho já i uč.ve školce, první písmenka, pak odposlouchat začátek a konec slova, slabiky a ode dneška čteme jednoduché slova. On snahu číst má ale já chci ať to má naučené postupně a tak jak to má být.

Mějte se jdu na kafe pak do školky a jedem oba k holiči :mavam:

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 21.01.11 19:04

Já si myslím, že je zbytečné učit děcko číst. Slabiky, slova, to je jedno. Měl by slyšet písmeno, na které slovo začíná, ale učit slabiky, proč? A jestli je to učí ve školce, tak to je podle mě taky blbost. Naučí se to ve škole. Bavila jsem se s jednou učitelkou ze školky a dávám jí za pravdu v tom, že dnešní předškoláci znají písmena, umí počítat, ale už nevyjmenují měsíce v roce, neznají svou adresu, zaměstnání rodičů a takové obecné věci. Něco na tom bude. Samozřejmě když se děcko učí písmenka, čtení, počítání samo od sebe, tak mu v tom zabránit nejde. A ani k tomu není důvod.

Krásný víkend všem, měli jsme být na chalupě, ale asi pojedem až zítra, jestli vůbec.

Fifíci

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 22.01.11 09:36

Ahojda,

logopedka tak připravuje děti na školu, hlavně slyšet první a poslední písmeno první a poslední slabiku.

Na tom jsme se pěkně zasekli jak je to napsané tak v pohodě ale poslední písmeno Fifa neslyšel, slabiku ano ale pismeno prostě né. Naštěstí už je v pohodě a teď má třeba slovo stan a má to rozpismenkovat a přečíst dohromady.

Bavila jsem se s uč. ze školy a je to prý velké plus jak jsdou takle děcka připravené na 1.třídu.

Já nevím řídím se jen radama a doporučením.

Market užijte si chaloupku

:mavam:
 
Bledulka
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 22.01.11 09:39

Ahoj:-)

Souhlasím s Fifíkem, pokud dítě nemá absolutně vlohy pro čtení nemělo by se to to dítě ve školce učit, většinou jsou s těmi dětmi největší problémy, protože narušují výuku:-( Někdy je to o hodně ctižádostivých rodičích:-(

My jsme měli ve školce schůzku ohledně předškoláků a dostali jsme k náhlednutí test zralosti předškoláka, Vojtíšek měl 24 bodů takže měl nejvyšší hodnocení. Ale panáčka nakreslil hrozně a když se měl snažit nakreslit psací písmenka tak také pohořel, ale když jsem se o tom bavila s paní učitelkou říkala, že to nevadí, prostě je vidět, že kreslí ho nebaví což je pravda:-) A se psaním se nesetkal nemám ani ty sešity pro předškoláky.
Al když tam měl odpovídat na otázky třeba jako jaký je rozdíl mezi kočkou a liškou, k čemu jsou dopravní značky a podobně tak měl až na jednu otazku vše dobře. Neznal odpověď na otáku proč se dopis lepí poštovní známka, ale je pravdou, že já jsem sním nikdy dopis neposílala a poštovní známku ani neviděl:-)

Takže do školy je způsobilý, i když napíše akorát své jméno takže zná jen pět písmenek a čísla se mu pletou, ale já ho to nehodlám učit, od toho je škola a až mu to nepůjde ve škole, tak se s ním budu učit-)

Mějte krásný sluníčkový víkend:-)

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 22.01.11 13:55

V rámci logo pracujou s písmenkama, grafomotorické cvičení, cvičení ruky ap. už rok. Když si vezme knížku tak dává slova dokupy ale brzdím ho chci po něm ať hlavně ty písmenka slyší.

teď máme úkol „které slovo slyšíš když říkám“ M-Í-Š-A, S-T-A-N ap.

27. jdeme na testy k psycholožce, hlavně kvůli ruce. Kreslení ho nebaví a moc se mu do toho nechce tak jdeme zjistit jestli je to jen lenost.
Pobavila mě věta p. učitelky s hlavou problém není horší jsou ty špendlíky v zadku.

Písmenka umí všechny, podepíše se, o číslech ani nemluvím, všeobecný přehled má tak uvidíme.

Bledulko s poštou jsi mě pobavila tohle se u nás stát nemůže :wink:

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 22.01.11 15:16

Upřímně řečeno, taky nechápu, proč se ve školce učí poznávat ta první a poslední písmena, slabikovat, rozeznávat samohlásky, souhlásky, apod. To by se měli učit ve škole a je mi jasné, že ti, kteří to budou umět, budou rušit. Pokud tedy nedostanou speciální úkol. V Žabkách to asi chápu, jsou tam děti s odloženou školní docházkou, takže v něčem pomalejší, zřejmě jim chtějí dát náskok do začátku … Kdyby ve školce neslabikovali, tak F. sám nečte, protože písmenka uměl všechny ve 3 letech, ale dohromady mu to nikdy neseplo. To až teď po tom slabikování … Když to srovnám s Davídkem, tak toho písmena ani čísla nezajímají absolutně vůbec - pozná akorát D a tím to pro něj končí. Prostě ho baví něco jiného.
Dnes večer jdu s kamarádkou po 11-ti letech na ples, dámská jízda, takže to bude fakt sranda :-) Michálkovický kulturák už se určitě třese …
A zítra zase netradičně Bílá :-)

Zubříci

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 24.01.11 09:57

Ahojda,

Zubříku za jak dlouho se dostavil efekt té akupunktury? Díky

My zase bojujeme s ušima, Fildo co slyšíš P-E-S? Je to zvíře, slon. Omývalo mě, včera po hodině učení jsem se šla uklidnit mytím oken.

:mavam:
 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 24.01.11 10:21

Bledulko, Markét potěšily jste mě. Adámek neumí číst ani psát. Napíše psacím jen své jméno. Pozná čísla. Už jsem si říkala jestli náhodou nemá mít tak dva roky odklad, ale uklidnily jste mě, že i do dnešních prvních tříd nastupují nečtenáři co neumějí psát a je to normální. Díky. :kytka:

Luci Adi kreslí příšerně, nebaví ho to a nedokáže vůbec opsat psací psmena. Teda zkoušel to jednou, ale k psycholožce ho kvůli tomu určitě nepoženu 8-o

Batoh do školy už si taky vybral. Ten svůj si „našel“ v obuvi ve špalíku. Dostane ho v květnu k narozkám. Teda doufám, že ještě bude než se tam zas dostanu.

Jinak mám doma všechny tři. A. má od minulého týdne zase zánět spojivek, ketrý se mu pořád vrací a oba jsou nachlazení teda teď už i já. Doufám, že Štěpínek zůstane bez rýmy.

Aničko vy se držte. Už je u vás líp?

Nás tento týden čeká EEG, a sono hlavičky. Potřebuju jaro. To mi snad dodá energii.

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 24.01.11 10:45

Já bych ho tam tak nehnala ale v rámci SPC nám to bylo doporučené. Sledujou ho od 3 let a asi chtějí další papír. Budu mít klidné svědomí že jsem nic nezanedbala a udělala vše. Má to velké pozitivum - den volna a oběd v ikei.

Zdravte se a Štěpínkovi držím pěsti a tobe pevné nervy

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 24.01.11 10:47

tenle vyhrál u nás Filip ho dostane v dubnu

 
Annini  24.01.11 10:59

Ahoj,
jdu jen napsat náš marodový stav. Já od pátku horečky takové, že včera jsem jela s 39,3 na pohotovost.....dnes je mi hej, mám jen do 38, antibiotika fakt zabraly, ale Bětka začala ráno soplit, nedělám si iluze, že by to jako nechytla zpět ode mě, neboť o víkendu to fakt byla síla. Adélka se v sobotu starala sama o sebe a částečně i o bětku, než přijela ségra,ale večer se obstarala, osprchovala, koukala na tv a pak šla spát, jen se mě ptala, jestli do rána neumřu :mrgreen: asi jsem nevypadala nejlíp.

Aji- už chápu vaše loňské martýrium, jedem od druhého a pořád dokola.....a na sono hlavičky jsme byli taky, pro miminko nic zatěžujícího, bětka ani nemukla.Tak ať máte aspoň nějaké pozitivní zprávy, dej pak vědět.

Mějte se a bacilům se vyhýbejte

AAA

 
Iffka
Echt Kelišová 9513 příspěvků 24.01.11 11:24

Ahoj vespolek, všechny zdravím, vidím, že marodov je v plném proudu, u nás ve škole je taky šíleně nemocných (ne že by nám to jako učitelům vadilo, že :-D ) , my se zatím držíme s lehkou rýmečkou, ale nic hrozného, spíš takové posmrkávání.
Ajko, ahoj, držím palce při kontrolách a snad někdy vyjde ta návštěva… až budete ok, tak písni, třeba budem taky, ju ;)
Aničko, jak jsem psala, vy si umíte vybrat dobu… tak at je vám líp, ale Roman už se brzy vrátí, že?
No a ještě si neodpustím poznámku k tomu všemu čtení a psaní ve školce, taky se mi to vůbec, ale lautr vůbec nelíbí, přesně, jak psala Markéta, kdyby je radši učili důležité věci, jako adresu, jména rodičů, zajímavosti, logické hry, obecný přehled, vím, že to tam všechno je, ale to jak píše Lucka s tím cvičením mi přijde na hlavu padlé… vím, že se Luci jen řídíš doporučením, ale nelíbí se mi to ani za mák , přijde mi to zbytečné. Pokud se to dítě učí samo od sebe, zakázat mu to nelze, ale opisovat písmena… proč proboha? umět ve 3 letech „všechna“ písmena a čísla, to je holý nesmysl… to, že umí napočítat do 20 ve 2 letech ještě neznamená, že „umí“ počítat! To, že se umí ve 3 podepsat, ještě neznamená, že umí psát… a tak dále. Je mi úplně jedno, jestli Anežka bude umět psat nebo číst nebo počítat, však od toho je první třída, ne? Tímhle se rozhodně inteligence neměří ;) Ať si hrajou co nejdýl, biflovat se budou celý život, hraním se naučí v předškolním věku daleko víc.
No, jsem se vykecala, ale nedalo mi to :oops:
Tak se mějte, tak by mi to jaro už bodlo…

Příspěvek upraven 24.01.11 v 11:27

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »