Severomoravaček č. 43 - Jak nás bacil našel

Rodičovství

Ahojky všem, My se pomalu ale jistě vracíme do normálního chodu a užíváme si domácí pohody. Doufám že všechny bacily se nám budou na pěkně dlouhou dobu vyhýbat hodně velkým obloukem.

Neděle už u nás byla hodně kritická a noc náročná v 7 už jsme byli na středisku u naší doktorky Filip už se vůbec nebudil jenom spal bylo mu jedno co se s ním dělá. Doktorka se mi omlouvala že není příznivec nemocnic a zbytečně neplaší, ale tohle že už je hodně vážné a že máme hned jet na akutní příjem na infekční.

Filípka jsem zavezla k mamce a jela se domů nabalit nic moc mě nenapadalo co si vzít ale něco jsem pobrala a jela pro Fildu. Mezitím se taťka vrátil z práce vzal si den dovolené aby mi pomohl za což jsem mu strašně vděčná.

Dorazili jsme na příjem a hodinu se sestřičkou sepisovaly papíry naštěstí pořád malý chrupkal. Po hodině ho přišla dr. vyšetřit a nepodařilo se ji Fifku probudit tak na mě jenom houkla „maminko okamžitě si ho probuďte" Fifa na pár vteřin oči otevřel ale hned spal dál. Dr. mi oznámila že upadá do bezvědomí. Co jsem si nabalila taťka odvezl zpátky domů museli jsme se oba převlíknout Fifka mohl mít akorát svoje ponožky a já tričko, rifle a pyžamo, hyg.potřeby a pár hraček pro Fildu a ostatní se muselo odvézt neměla jsem tam ani boty.

Měli jsme štěstí byl volný poslední nadstandart jinak nevím co bych dělala Fifu bychsamotného nenechala ani omylem. Zavedli nás na pokoj a do 10 minut Fifce kapala první kapačka a měl udělané odběry a výtěr. Bobek ani nemukl jak mu napichovali kapák a brali krev. První den celý prospal sem tam se probudil a chtěl si to vyndávat tak jsem stála u postele a hlídala ho nechtěla jsem aby ho museli přivazovat. Odpoledne se na nás přijeli podívat naši (jak na dvě opice v zoo) a nechala jsem si koupit dvd ať se malý nenudí a zabaví. Druhý den už mu bylo lépe a na vizitě jsem se dozvěděla že měl hyperglikemický šok a že některé orgány už selhávaly,byl hodně dehydrovaný. Tak jsem tahala s rukávu všemožné hry, četli jsem malovali, koukali na pohádky a spali. V úterý večer už byl Fifa odpojený a čilý tak ho začalo zajímat všechno možné a pokoj nám byl hodně těsný. V 1 v noci ho přepal hlad tak jsem si dali noční svačinku, dobrá známka že mu je lépe. Naštěstí dr. byla rozumná a ve středu nás pustili. Všechny sestřičky byly milé ochotné prostě super.

Nějak jsem si uvědomila že mě nemusí rozhodit každá prkotina že jsem šťastná že je Filípek zdravý a šťastný a on měl asi velkou radost že mě měl tři dny jenom pro sebe. Teď se snaží všechno dojíst má o 3 kila míň ale myslím si že to brzo dožene.

Do školky ještě 14 dní nepůjde já mám ještě týden dovolenou tak si budeme užívat bez nervů.

Ty 3 dny mi připadaly strašně dlouhé a náročné ale máme to za sebou na mě to spadlo včera jak jsme přijeli domů. Třepala jsem se jak ratlík a i když jsem nechtěla tak jsem bulila jak malá.

Mějte se krásně Lucka a Filípek

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 05.02.09 17:49

Lucko, to je dobře,  že to už máte za sebou a Filip je OK. On to jídlo určitě teď dožene. A kde jste vlastně byli?  

Jak je v Ostravě? Tady dneska bylo hnusně šedo, mlha, vlhko, prostě nic moc. Ale chlapi byli stateční a skoro celý den strávili na sjezdovce.  

Zubříci

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 05.02.09 18:50

Ahoj,
Luci- vítejte doma, ještě že to nemělo dlouhého trvání a Filda se dal brzo do kupy. Já byla s Adélou ve špitále jednou, když měla 8m (loni madle nepočítám ) a teda musím říct, že nic horšího jsem dosud nezažila. Neochotný personál, špína, hnus.  

Tak odpočívejte a zotavujte!!!!!    

a.

 
Romankaa
Kecalka 114 příspěvků 05.02.09 20:19

Luci,

mě jde teda úplně mráz po zádech a skoro mám slzy v očích. Hned si člověk uvědomí, jak je zdraví důležité a vše ostatní jde stranou. Chudáček malý, jakto, že selhávaly orgány? Co vlastně přesně měl? Hlavně se držte, a ať je Fifkovi už jen a jen dobře.

Že tam byly sestřičky hodné a milé, to jste vlastně byli kde?

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 05.02.09 21:44

LUCI to je hrozné bobek malý ale hlavně že už jste doma a v pořádku.  

Viktorka už má dva zuby jedničky nahoře. Rok nic a teď hned dva:-) Dneska dopo jsme byly s Viki u Fifíků a Ondrovi se prosím pěkně naše Viktorinka nelíbí a už nevěděl jak by nás poslal domů tož tak jsme pořídily:-)))  

MARŤO dneska odpoledne v Ostravě konečně vykouklo sluníčko tak jsme si užili procházku:-) a Afrika ve školce byla asi povedená protože Adi o tom dost mluví a hezky:-)  

A+A+V

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 05.02.09 23:28

Hej, to nám s těma zubama nedělejte, zas budem poslední :-(
 Z.

 
Manulka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 06.02.09 11:13

Luci ufff nedelalo mi to dobre jen jsem to cetla pro tebe to muselo byt silene. At se fifka brzo zotavi.
Ja teda hlasim, ze nas se bacil zatim jeste nepustil a ted to teda definitivne odnasi uz i Katezina…zah­lenena je a kuca…takze jsem ji zatim vcera telefonicky po porade s dr naordinovala mucosolvanek a sterimarek a jen se modlim at nesvistime o vikendu na pohotovost :(  Na poslech to zatim vcera nebylo, takze jsem se navsteve Dr radeji vyhla, nez tam chytnout este nakeho chripa…  

Zatim papa, majda po odberech 5 zkumavek kurve na alergo, katezina na kline chroptici grgajici

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 06.02.09 11:25

Ahojda,  

odpočíváme teda řádně ještě v 9 jsem byli oba v pyžamu a konečně fakt nic nedělám a uživáme si jeden druhého. Tohle jsem asi trošku potřebovala abych se vzpamazovala a přestala se honit.  

Leželi jsem v Porubě je to jediné dětské infekční v Ostravě. Je to tam celé v novém pěkně barevné ap. Nemůžu si na vůbec stěžovat sestřičky i doktoři byli perfektní ochotní k Fildovi měli pěkný přístup skoro se mu omlouvali jak ho pořád píchali.
Měl to na 99% ze školky - rotavirová infekce přenosná vzduchem takže to od někoho chytil. Ty orgány a to bezvědomí bylo příčinou silné dehydratace.  

Slibila jsem mu že mu udělám pokojík jako pata a mata. Tak už má na zdi přidělanou tabuli a sehnala jsem nálepky tak mu to dám na skříňky má smůlu na zdech má krtka a rvát to dolů a malovat opravdu nechci takže celý pokojík bude mít jedině až v novém bytě.  

Jediné čím mě ve špitále naštvali je že mi místo paragrafu dali nemocenskou a na 3 dny od pondělka do středy že si pak mám zajít pro paragraf. Fakt fajné. Volala jsem do práce že si od čtvrtka vezmu dovolenou, ať mám aspoň nějakou výplatu. Šéfce to nedalo a včera mi volala že teda jestli souhlasím ať na tom nejsem ztratná že mi stornujou nemocenskou a napíše mi od pondělka dovolenou. Prý to mzdovka vytelefonovala a jde to. Má u mě slíbenou velkou bombošku.  

Včera jsme koupila laktobacílky ještě máme dietku ale Fifa se cpe nehorázně.  Pěkný den L.      

 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 06.02.09 22:52

Ahoj,  

Luci to je děsné, vůbec jsem o nějakém rotaviru nevěděla. Tak se uzdravujte a odpočívejte!  

Já jsem se dnes chopila vysavače a jiných úklidových prostředků a Kuba na mě volal: „Prosím tě maminko, co tě to popadlo?!“ Asi bych měla uklízet častěji.
Jinak je úplně zdravý, horečka od středy žádná, tak nevím co měla ta jedna noc s horečkou znamenat.  

Gabriela

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 07.02.09 14:02

Ahojte,
Luci díky za nový deníček, tyjo užili jste si teda :-((( Musely to být pěkné nervy a vůbec se nedivím, že ses z toho pak doma „sesypala“. Člověk ten stres v tom shonu nestačí ani vnímat a pak, když je po všem, tak to z něho najednou spadne…znám to. Tak se pěkně doléčujte, odpočívejte, užívejte si se navzájem, potřebujete to oba dva, ten odpočinek myslím ;-)  

Jsem nějak zapomněla, co jste tu psaly, tak se omlouvám…  

Gabko - Kuba to s tou záhadnou teplotou ale neměl poprvé, ne? Nebo se pletu? No hlavně, že z toho nic není. Ono kolikrát jsou ty děcka tak rozhozené, že je lepší po ničem nepátrat, raději neměřit a ono to zas přejde. S tím uklízením jsi mi připomněla, jak jsem jednou myla ve dřezu nádobí, páč mi došly ingredience do myčky a Ondra na mě hleděl a prý Co to děláš, maminko??? :-D  

Jak si užíváte dnešní jarní den? My jsme byli celé dopoledne s klukama na zahradě, Tomík tam dojel s Jirkou na kole, my s Ondrou autem, zpátky už všichni autem, teda akorát tatínek nám utekl přes les dříve samozřejmě ;-) Na zahradě jsme opíkali buřty, no bylo to takové předčasné vítání jara, ale všem se to líbilo, děti měli zdravý oběd, chichi a teď spí jak dudci. Účel splněn.  

V pondělí se jdu zase vzteknout na ČP, čekám balíček z MMB, oznámenka nikde, v:,–(ím se, že to opět leží neohlášené na poště a za pár dní by měli OPĚT tu drzost mi poslat výhružný dopis, ať už si to konečně vyzvednu, grrrr.
Jo, Lucka se trošku přepsala v čísle deníčku, takže další deník, kdo budete psát, bude mít číslo 64, jo?  

Pěkný víkend,
Fifíci

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 07.02.09 18:33

Ahojte,  

tak tady byl taky pěkný „jarní den“, ale díky sněhovým dělům jsme mohli lyžovat. Ale vypadá to úžasně, kopec holý, na parkovišti kameny a pak bahniště a uprostřed toho všeho bílá sněhová čára kolem lanovky. Dneska jsem byla s klukama i já, mamka pohlídala Davídka. Bylo to super, jezdili jsme pomalu, ale Filda už jezdí v pohodě, dokonce ani jednou nespadl i v tom hlubokém těžkém sněhu. To já jsem jednou problém měla … Zítra už chce jít na jiný vlek, prý na Pomu ne na lanovku … Tak asi zkusíme Karlov a budeme doufat, že se tam ještě lyžuje. Odpoledne jsme tedy šli na to slíbené bruslení. Mno, co vám mám říkat. Zdatná bruslařka jsem nikdy nebyla a zjistila jsem, že jsem bruslila naposledy v 1. ročníku střední školy, tedy před 18-ti lety. Pomaloučku jsem se pohybovala kolem mantinelů, abych přežila, po 2. kolečku mě začaly úděsně bolet nohy. Ještě že tam byla i mamka a držela Filipa za ruku, protože sama bych to nezvládla. Ten se nejdřív klátil při každém pohybu k zemi,ale ke konci už se nechal vozit a rovnováhu držel. Myslím, že kdyby ještě párkrát šel, bude na tom líp než já … Škoda, že tady nejdou stáhnout fotky, dala bych vám pěkný obrázek :-)  

Zítra už bohužel jedeme domů, konec prázdnin a návrat do reality. Co se dá dělat. Asi tedy vytáhnem po vzoru Fifiků kolo.  

Gabko, mě se třeba F. taky někdy zdá teplejší, ale teplotu měřím fakt jen málokdy. Oni se z toho otřepou a je klid.  

Zubříci

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 07.02.09 20:56

Jo, ještě - Viktorko, Davča se rozhodl nenechat zahanbit a hecnul se a už má taky 2 zuby. Další dolní jedničku, takže přesně naopak :-)  

Z.

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 07.02.09 21:20

Hura uz jste doma a vypadata to hned vsecko dobre!!! Uff jdu se kouknout co to ten rotavirus vlastne je. Luci jsi sikovna zes to tak zvladla, je tezko mit tu zodpovednost a vsechno sama na svych bedrech :(  

tuzte se, Nat

 
Iffka
Echt Kelišová 9513 příspěvků 08.02.09 12:49

Ahoj při neděli, zdravíme všechny spící, obědující, odpočívající i nespící :-))

Už jsem sice Lucce psala v minulém deníčku, ale ještě jednou, Luci, snad už jste v pořádku, užili jste si to teda se vším všudy, muselo to být pro vás hrozné :-(  Mi jenom stačilo, jak jsem to četla a nebylo mi zrovna volno… tak se dejte pořádně dokupy a hlavně odpočívejte!!

Zubejdům gratulujem k zoubkům a lyžařům k úspěchům, aspon mají rodiče co slavit ;-)

My máme dneska za sebou taky několikero úspěchů, takže se s nimi jdu pochlubit :-) 
Nejprve nás ráno napadlo, že když je tak hnusně, vyzkoušíme s Anežkou po půlroce bazén. Tak jsme se sbalili a vyrazili do Poruby. No, nejdřív to vypadalo ale naprosto beznadějně, tak jako v létě na SNPčku, kdy si ani palec za ty prachy nesmočila - první ječák v šatně - nechce plavky, kachle studí, nikam nejde… tak byl takticky slíben bonbonek … Plavky oblečeny, nepůjde sama, maminko nahoru… tak nesu. Ovšem jak jsem ji sledovala, když uviděla velký bazén, až mi jí bylo líto - strašně se přemáhala, aby nebrečela a pořád se ujištovala, že tam nepůjdem, když je tam tolik vody, podkovičku a pořád na krajíčku… jakub šel plavat a my do malého - no klíště hadra, fakt… tak jsem si říkala, co se dá dělat, moje děcko plavec nebude. No ale za takových 15minut ji přestalo bavit jen sledovat, jak si děti hrají a že at si jdu sednout na schodek a ona mi bude na klíně. Jupí, rozkaz vykonán, An zjistila že voda nekouše a během další půlhodiny jsme ale fakt pomalinku dospěly až ke skákání do vody!! Pak už se tam rochnila, jak by jinde celý život netrávila volný čas :-)) Měla jsem radost, dokonce seděla na kraji velkého bazénu a čachala nohama a sledovala Jakuba, jak plavčí! Pro nás úspěch nevídaný, opravdu… Strávili jsme tam celé dopoledne a prej kdy zas příště příjdem ;-)))

Úspěch č.2 se konal taky tam, když jsem Anežce řekla, že do bazénku nesmí čůrat, tak mi dvakrát volala i přes ty mokré plavky, že jdem čůrat na záchod!! No málem jsem se z tolika štěstí najednou pokakala :-)))

A třetí úspěch byl kulinářského rázu - už včera večer jsem si předchystala obidek a upekla kuřátku s cibulovo smetanovou omáčkou, zasypané hafo česnekem a strouhaným sýrem… ňám… málem jsem to zožrala ještě večer, ale ovládla jsem se a odměna byla pro mě nevídaná - můj choť, který nejí nic netradičního nebo něco, co by zavánělo novotou v receptech, prohlásil (poté, co mi sdělil, že neví, jestli to bude jíst, jak to viděl), že to bylo výtečné a dobroučké a že jsem celkově moooooc šikovná! No uznejte ;-)))) se mám, co…

No, tím chlubení skončilo, jelikož jsem se asi opět zmýlila v názoru, že se děcko unavilo pohybem a už hodinu!! se tam šudlí v posteli, střídavě bečí, že jí něco nejde, střídavě nás volá, at jí posunem peřinku… fajne… jsem zvědavá, co z toho bude, neb jsem se chtěla odpoledne pozvat ke tchánovcům na kafe… jak neusne, nikam nejdem, bo to dopadne, jak onehda, když mi usla za chůze :-/

Tak, koment dlouhý předlouhý, ale musíte uznat, že pochlubit jsem se musela :-DDD tak promiňte ;-)

Užijte si zbytek neděle a zas někdy pápálálá

my dvě

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 08.02.09 15:10

Ahojda,  

Ivi tož gratuluju k úspěchu.  

O mě se pokouší mrákoty Filda má od večera 39. Zítra jdeme k doktorce na kontreolu tak snad na nás nečeká nějaké překvápko.  

Pá L.

 
Iffka
Echt Kelišová 9513 příspěvků 08.02.09 19:27

Konec dnešní idylky:
Anežka samozřejmě neusla, po hodině a 3/4 lítého boje vystřelila jak na perku (návštěva u tchánovců se tím pádem nekonala) a po zbytek odpoledne prudila, ječela, že toto nééé, toto anoooo, dirigovala, vozemboušila, až mě nakonec dorazila, když si vyžádála uspávání! Už jsem se rozmazlila a zvykla si… No ale neměla jsem nervy na další hysterák, tak jsem u ní asi 3,5 minuty poležela a byl klid…
Já jsem asi nabuzena nasranostním adrenalinem pokračovala v bohulibých činnostech a uklidila šuplíky v lince, které jsem (Lucko nečti) neuklízela tak minimálně 3-4roky, upekla Brumíky, posklízela dva miliony flašek, které už začaly vylízat zpod stolu, vyprala a pověsila dvě pračky a… to je asi vše :-D
Ted už je mi otevírána nějaká lahvinka a já padám do mdlob k telce, bo dnešek byl fakt VÝŽIVNÝ!

Lucko, chudáček Filda, ta fotka je děsná :-((( bobík :-(((

 
denise77
Kecalka 204 příspěvků 08.02.09 19:43

Ahojky všem,  

Lucko taky přeju ať Vás už žádný hnusobacil nepřekvapí, je to fakt obdivuhodné jaks to zvládla, moc dobře vím jak mě dokáže vykolejit blbá rýma..
Ajko tobě zpětně odpovídám na dotaz ohledně školy- je to obor na fakltě forénzních studiíí na OSU- splečenská patologie a logistika terenních situací, název šílený ale obor je určen pro hasiče, policii, záchranáře atd, máme tam opravdu zajímavé obory jako kriminalistiku- tak jsem vzpomínala na Vacátka, somatologie- to jsme třeba měli i pitvu, myslela jsem že už jsem zažila hodně ale pitva mě dostala a to kompletní…atd.  

my se máme dobře, Natulka je strašně fajn, to už psala, je děsně ukecaná, a teď u ní vede Krakonoš- kakonoš:-))  

nám v pátek dorazila postel-nová a ještě jsem objednala matrace za šílenou cenu, ale prý to jsou ten top co je na trhu no a my konečně po roce spaní na zemi spíme jako lidi…
jinak oznamuji že jsem úspěšně ukončila zimní semestr a su ščasná:-))
toť vše mějte se pěkně  

Denisa

 
Manulka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 09.02.09 08:55

bozatek filipek… :( Luci jak jste teda na tom?

Denis gratulace k ukoncenemu semestru, uzivej „prazdnin“ :)

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 09.02.09 12:43

Ahojky,  

naše dnešní kontrola dopadla „super“ odešli jsme s antibiotikama Fifa má hnisavou angínu a pěkně rozjetou vůbec to nechápu kromě teploty mu nic není i dr. tvrdil že ho v krku vůbec ale vůbec nebolí. Pije a jí úplně normálně.  

Snad mu to rychle zabere a bude přelečený a žádné další překvápko se nebude konat.  

Pá L.

 
Manulka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 09.02.09 12:46

o jeje luci si to teda vybirate :(… tak at je filda brzo fit…

u nas taky nist moc…kaca kuca a majda zacla soplit …pristi utery mely obe jit na ocko tak nevim nevim

 
Manulka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 09.02.09 12:48

jedna z viru oslav…majdi usmej se :DD

 
Manulka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 09.02.09 13:01

aha takze nic…tak snad pozdeji ted musim jit laktat…

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 09.02.09 14:37

moje zlaté dítko má alergii na ant. krásně se osypal tak jsem letěla pro jiné tak snad tyhle budoiu ok

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 09.02.09 17:26

LUCI co to? Filípek byl v deníku jeden z nejzdravějších mi přijde a najednou toto. Snad si to vyberete na dlouhou dobu a budete mík klid. Přeju ať je brzy fit.  

Hlásíme míry z dnešní roční poradny takže 8,3kg a 75cm:-)  

S Rafíkem jsou tak stejně velcí a Viktorka si s ním náramně rozumí a Rafík s ní normálně poslouchal co mu říká:-))) fajní byli a ta radost Adámka a Ria že se zase po sto letech vidí no nejvíc dojatá jsem byla asi já:-)  

U nás je školková krize. Včera mi Adi říkal, že už tam ani nechce chodit. Dneska jsem ho vzala po obědě a šel s náma na poradnu. Mrzí mě to rozhodně ho tam nechci dávat za každou cenu. Chybí mu tam asi opravdový kamarád. Myslela jsem, že si bude rozumět s Tomíkem S. ale asi se spolu nebaví vůbec moc tomu nerozumím. Teď se baví asi nejvíc s Filipem a taky mluví o Tomíkovi P. prý spolu zlobí:-)  

NAT zákusek jsem snědla sama a nikomu nic nedala byl výborný fakt:-)  

A jsem dojatá před rokem mi začalo podezřele často tvrdnout břicho a zítra to snad obrečím:-)  

A+A dívající se na Mašinku Tomáše+V davající si dvacet na Adamovi

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 09.02.09 23:09

Dobrý večer,

tak se hlásíme zpět z reality všedních dní. Ráno bylo kruté, na prázdninách jsem se rozmazlila a vstávala kolem 10 hod, protože babička si obětavě ráno brala Davídka a nechala mě spát. Včera večer jsme se s Petrem hecli a už máme i vybaleny všechny tašky, nevídaná věc.

Lucko, ta fotka je fakt šílená, ať už je Filip v pořádku. Neosypal se náhodou po Augmentinu? F. teda jo a znám hodně dětí, které taky.

Denis, gratuluju k ukončení semestru, připomněla jsi mi, jaká to vždycky byla úleva, mít v indexu všechno vyplněno. Jsi dobrá, že to zvládáš i s prací a malou. Ad pitva - znám jednu patoložku - má taky roční dítě, měří asi 150 cm a váží tak 40 kg i s postelí - prostě něžné stvoření :-)

Máňo, nekucká ti Kačka náhodou víc po tom Mucosolvanu? Davídek když kuckal, tak měl Stoptussin, aby ho to pořád nedráždilo a trochu se i vyspal.

Dneska jsme byli ve cvičení. Viktorka nějak dospěla, je moc šikovná a má krásné zoubky :-) Tempo růstu závratné a už to není žádné miminko.

Stáhla jsem fotky, tak něco tady a zbytek do galerky, ať nejsme zahlceni.

Zubříci

Jednoročák s bráchou těšící se na dort

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 09.02.09 23:10

Spokojený lyžař na lanovce

 
Romankaa
Kecalka 114 příspěvků 10.02.09 09:11

Ahoj,

Viktorce přejeme vše nejlepší k 1. narozeninám. Hlavně hodně zdravíčka!

S tou školkou je mi to líto, možná si tam nemůže zvyknout, protože je tam málo. Ale co jsem ho tam viděla, když jsem přišla ráno s Tomíkem, tak se smál, hrál si pěkně. Myslím, že příští rok to bude lepší, uvidíš.

Denis, gratulace ke zkouškám! Hm, tak pitvu si nedokážu představit. Já bych nebyla schopná nikomu vzít ani krev. Teda živému myslím:-)

Marťo, fajn jste si odpočinuli, o to je ta realita horší, co?

My jedem v sobotu do Alp, tak jsem zvědavá, jestli se toho ve zdraví dožijem, protože Vikouš dost kašle. Uvidíme.

Pěkný den, paaa.

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 10.02.09 09:57

Dnesni zubatce vsecko nejlepsi k 1 narozeninam!!!!!  Maminko pekne si pobec , mas na to narok :)    

Luci co Fifa? Kleslo to? Augmentin je otresny, Rafik po nem zvracel :( jenomze je sirokospektralni nebo jak se to rika takze ho davaji jako prvni  v rade.  

Na mne se tu rehta pana osmikilovy a nebude spat doma a nebude hehe,na co taky :-Dgizdecek maly  

Denis gratulace ke studiu! Moje svavgrova dela na patologii sestru, neco jak pise Martina…150 cm a 40 kg, asi to je nejaka prednost tam :D  

Marto fotky super, nebal se na lanovce?  

Ivo tuz vidis jak mas odvaznou devuchu!! Jo a je Jakub vubec vodnar? takovy konzervativec? hehehe i kdyz muj otec taky nesnese jine kure nez  mu dela moje mamina uz sto let, bo co kdyby to nahodou bylo lepsi ze? :-D  

Jdu pokracovat v praci, cus N.    

 
Bledulka
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 10.02.09 10:39

Ahoj holky,
mám dotaz nemáte nějakou fotku jak upevnit přenosné DVD v autě?
ještěže se blíží jarní prázdniny, protože „děti“ ve škole jsou šílené … Momentálně si užívám volnou hodinu a pak mne čeká přírodopis v devítce - úplný očistec:-)
Lenka a Vojtíšek

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 10.02.09 10:52

Ahoj,

Viktorce všechno nejlepší a taky přejeme mamince, aby už konečně objevila taky svou postýlku :-) S tou školkou to určitě bude lepší, asi má lítostivé období, až tam začne být častěji, tak se mu tam určitě bude líbit. Jsem zvědavá, jestli F. dodrží, co slíbil, a bude si s Adámkem hrát. Když půjdou na procházku, tak prý vyjímečně nepůjde s Tomáškem Pabjanem, ale s Adámkem … Ale známe ho, kecku :-(

Romčo, užijte si Alpy, snad ti Viki rozchodí. Hned bych jela taky, snad nám to příští rok vyjde.

Lenko, my máme to DVD v takové plátěné jako tašce, která má  šňůrky s cvakátkama. Takže jedny jdou shora hlavové opěrky sedadla před děckem a druhé ze spoda a zacvaknou se. A když to někde nedrželo - třeba v autobuse, tak jsme je přilepili oboustrannou lepicí páskou, pořádně.

Osmikilový Rafík, to mě pobavilo. Holt dobrá domácí strava .-)

Davídek se dnes ráno vzbudil s rýmou a teplotou 38, tak doufám, že to jsou jen zuby a ne nějaká chřipajzna. Moji mamku to v neděli skolilo, jaká je inkubační doba? Teď řeším, jestli ho vzít i s teplotou spát ven do kočárku. Tam se mu bude dýchat líp, ne?

Zubříci

 
denise77
Kecalka 204 příspěvků 10.02.09 11:12

Marťo a Nat nejmenuje se náhodou Margita, to by sedělo, já ji říkala že by se mi líbila jako dětská lékařska a ne patolog, no proti gustu, ale říkala že to byl její sen:-)) pěkně morbidní

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 10.02.09 11:40

Ahojte,
Luci - snad jste si to vybrali zase na několik měsíců či let dopředu :-( Bobátko Filda…Ale to přejde a zase bude líp, tak vám přeju, ať je to co nejdřív. A jinak…díkybohu za širokospektrální Augmentin, protože to je širokodaleko jediné ATB v sirupu, které byl Tomík ochotný spolknout…Takže ho měl na zánět průdušek, ucho a nevím co ještě.  

Martino - Filip vypadá náramně spokojený :-) Návrat do reality musí být fakt krutý. Jo a Davídka bych dala ven klidně i s teplotou, nefouká tam, je tam fajně.  

Ajko - Viktorce ještě jednou všechno nejlepší, je to už fakt velká holka :-) S Adámkem fakt nevím…ale myslím, že nechávat ho doma není řešení. I když jak jsem ho tam dneska nešťastníčka malého viděla..ach jo. A to, že se spolu s Tomíkem nebaví, je mi taky divné, myslela jsem, že si jsou dost podobní…ale poručit jim to prostě nemůžeš :-(  

A už jsem zbytek zapomněla.  

Já se musím pochlubit, jakého máme chodce - dneska jsem šla s Ondráškem od školky s Ajkou a s Viktorkou kolem aquaparku na náměstí SNP na poštu, na zpáteční cestě jsme strávili asi půl hodiny na tom hřišťátku vedle kulturáku (nebyla tam ani noha, hehe, to se v létě nemůže stát, tak si to Ondra pěkně užil) a pak zpátky přes Bělák zase ke školce a pak domů. Je to pěkná štreka, ale Ondru kupodivu ani jednou nenapadlo, že bych ho měla nést. Vycházeli jsme po 8 ráno a přišli před 11, tak je vyvětraný až až. Ted leží v ohrádce a spokojeně čučí na „Tinky Tinky Dipsy“ :-) Ze mě leze zima ještě teď, nepočítala jsem s tím, že budem celé dopoledne venku, tak jsem se nijak zvlášť neoblíkala a pěkně jsem promrzla.  

Jo a taky jsem ve škole zjistila, že si do konce roku musím vybrat 9dní dovolené, co mi pořád zbývají, i po všech těch prázdninách, jaké milé překvapení! Takže jsem vymyslela, že pojedem s Jirkou na další „lyžák“, opět na hotel Galik, loni tam byli kluci spokojení jak želvy, tak už se všichni těšíme. Bude to až na konci března, takže doufám, že po sněhu už nebude ani památky a bude pěkně jarně.  

Zdraví Fifík + Ondra (Tomík ve školce, taťka na lyžáku)

 
Bledulka
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 10.02.09 12:32

Martino děkuji za radu, nějak se s tím odpoledne poperu. Dívala jsem se na originální držák na dvd, ale tisíc korun se mi fakt dávat nechce… Filipek je zdatný lyžař jak jsem četla:-) Vojta také letos začal, jezdili jsme na Zlatník, příští rok ho tam dáme do kurzu, Vojta se bude učit a my budeme také lyžovat:-)
Tak ať jsou děti zdravé já jdu učit výchovu k občanství a pak mám konzultace.
Lenka  

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 10.02.09 12:46

No, holcicka se jmenuje Anicka a ona je myslim Petra. Ale je doktorka, ne sestra.
 Z.

 
Manulka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 10.02.09 13:57

marto nechci strasit ale totez ted resim s majdou…chytla to v sobotu od strycka vcera rano zaclo tect z nosu a v poledne 38.5…pak jeste v 8 vecer a ve 4 rano …ted prave jsem ji namerila 39 :(

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 10.02.09 16:05

Ahojte,  

Viktorce vše nej k narozeninkám.  

Já mám po školení byl to fajn relax na chvilku vypadnout. Fifiš má už jenom 38
na augmentit měl alergii tak tentokrát dostal ospen a po něj se osypal taky tak to vypadá že bude mít alergii na penicilinové složky. Dala mu  zinat ale tabletkový vůbec nechápu
jak takovou velkou tabletu polkne. První jsem mu to půlila a dneska to zobnul jak nic.  

Ja jsem zítra taky objednaná k dr. rozjeli se mi modřiny vypadám jako by mě někdo zmlátil.  

Ve čtvrtek nás čeká kolečko eeg pak kontrola na neurolce s Fifkou a já pak jedu se štítnou a
na kožní.  

Mějte se pá L.

 
denise77
Kecalka 204 příspěvků 10.02.09 16:25

Jo doktorka, ale tahle je přímo na soudní patologiii, tak nevím, asi to nebude to samé, jsou to patologové vždy po nějakém trestném činu..

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 10.02.09 20:55

Luci to uz jsi jednou mela ty modriny, delali ti tehdy krevni obraz nebo neco??? jak to tehdy dopadlo…teda ty si ten pocatek roku vybiras :( at je lip.

 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 10.02.09 22:38

Ahoj,
Viktorce přejeme všechno nejlepší k narozeninám!!!  

Ajko mi Kuba taky teď občas říká, že nechce do školky, že chce být celý den se mnou a že si tam s ním nikdo nehraje, taky tam poslední dobou moc nechodil. Ale když tam příjdeme, tak mi málem neřekne ani ahoj a pádí do třídy. A když příjdu, tak je většinou zabraný do hry, takže si docela vymýšlí.  

Luci fakt si to teda vybíráte, snad už to bude jenom lepší.  

Před chvíli jsem dožehlila, moc jsem tomu teda nedala a ještě jsem si spálila ruku.
Hlásí sněžení a vichřici a sněhové jazyky…ach jo. Já poslední dobou tak nerada jezdím v takovém hnusu! Dříve mi to nevadilo a teď se hrozím už dopředu.  

Jdu spát. Nebo si číst detektivku.
Dobrou noc¨
Gabriela    

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 11.02.09 08:24

Ahoj všem,
mě se tááák nechce nic psát. neboť mě ubíjí to počasí, na všechno jsem naštvaná, nic se mi nechce, ať už je jaro!!!!  

Filda vypadá jako profesionální lyžař a ten úsměv na foťák, haha, neroste on pro reklamu??? :o))  

Na pitvě jsem taky byla, ve třeťáku na střední, na soudním, tenkrát ještě v Zábřehu a já blbec si stoupla k hlavě…no nikdo mě nevaroval, ale ustála jsem to, vykolejili mě akorát prupovídky patologa a toho pomocníka.....a pak jak chudákovi zašili použité rukavice do břicha, taky chuťovka.....  

Luci- teda to je začátek roku jak víno, snad nebude pro tentokrát platit, jak na Nový rok…ať se z toho brzo vyhrabete.  

Všem marodům brzké uzdravení- i když tady v tom hnusu se těžko léčí, chce to sluníčko :o))  


A+A

 
Manulka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 11.02.09 08:25

Ahoj

Viktorinko vsechno nejlepsi k narozeninam!

Ja jsem v deprezi, protivna jak noha. Takze sem lezu hlavne s prohlasenim, at se na me nezlobite, ale letos oslavu proste vypoustim. I kdyz uz nepecu ftalatove kruty, presto mi bohate 4 ks oslav s pribuzenstvem stacily (resp. jedna nas jeste ceka), do toho nemocne deti, ockovani a do toho podelane pokanane hnusne nejhnusnejsi ucetnictvi a uzaverky a vyuctovani a prohlaseni a nahlaseni a vyhlaseni…proc mi hnije domacnost? koupelna i wc uz jsou opet jedovate…mno vcera po nocich jsem aspon pozehlila…tak se na me prosim nezlobte :(

Luci prosim tebe at je vse v poradku!!

Mana zcelanepozitivni

at uz je jarooooooo!!!!

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 11.02.09 09:26

ja se posim zlobim, co mam delat s darkem? :-D :-D :-D

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 11.02.09 09:35

Ahoj,  

moc děkujeme za přání Viktorce k narozeninám:-)  

Včera proběhla malinká oslava jen my čtyři a hosté přijdou v sobotu. Celý den jsem byla včera dojatá a dokonce i slza ukápla:-))) akorát v noci byla Viktorka celou noc u prsa zas rýma jak hrom asi ji bolelo i v krku.  

LUCI tak ať dopadnou všecky vyšetření dobře. A proč pořád posílají Fildu na EEG a neurologii? Mylsela jsem, že mu vždycky vyšetření dopadly dobře.  

MÁŇO chápeme a nezlobíme se teda aspoň my ne:-)  

A+A+V 1 rok a 1 den

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 11.02.09 09:37
 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 11.02.09 09:39
 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 11.02.09 09:48

Dodatečně se přidáváme ke gratulantům!!!!  

Fotky nádherné, jako princeznička......  

Nat- tak máš dárek na jindy (třeba pro Kačku ke 3. narozeninám , hehe)  

My se teda prosím taky nezlobíme, my se vnutíme na návštěvu jen tak,ale leda s kapkama na alergie, sice žádnou nemám,ale z Vašeho kocoura mi teda teklo z nosu řádně, haha.  

A+A

 
Iffka
Echt Kelišová 9513 příspěvků 11.02.09 11:00

Ahoj, tak nejprve opět napravuju nenapravitelné a sladké rozmilé okaté Viktorce posíláme s Anežkou velikánskou pusu k narozeninám! (když si pro ni pořád nechcete přijít, i když jsme zdraví ;-)))  ) ! Fotky kráááááásnééééé! Kdo dělal dort??

Marodi, neblbněte, dyt my už ani nemáme kam chodit na návštěvy, hihi, a to je pro nás mor! Tak se uzdravte, hlavně Lucko vy dva at už jste v pořádku, myslíme na vás…

Máňo, my ti taky odpouštíme a přiznáváme bez mučení, že žádný dárek pro Majdu nemáme :-DDD Hlavně nepropadej depresi (aspon ne ještě větší, než v jaké už jsi), jak vykukne sluníčko, přijde i na tebe nějaká energie ;-)

Ani, mi se taky vůbec nechce právě psát, já sice depresi nemám, počasí mi taky nevadí, ale asi mám nepsavou.

My se teď s Anežkou vrátily ode mě ze školy, musela jsem si tam zajet něco dodělat, co nestíhám ve své pracovní době, An se tam líbilo, kreslila si po tabuli, všechno okukovala, pohoda… Pak jsme ještě stihly bleskový nákup v Tescu, když už mám to auto dneska a odpoledne budem domácí.

Včera odpoledne u nás byl chlopek s nějakým předváděcím vysavačem, normálně mě takové akce vytáčejí, ale řekla jsem si, že ten pročůraný stoletý gauč by klidně mohl být vyčištěn, tak co by ne :-) Naštěstí to byl kluk mladý, sympatický, vyluxoval nám koberce, gauč a Anežce postel, vysypal všechny ty nechutnosti na podlahu, viděl, že to s náma ani nehlo a zas šel :-))) Tak kdybyste si některá chtěla nechat něco vysát (odsát, přisát, nasát), dejte vědět.. ale je to jen nasucho, ne to mokré čištění.

Mno, víc asi nic, nepropadejte trudomyslnosti, jaro se blíží!!!

pa, i+ A (nastolesedící­rohlíktlačící­nakrtkačumící)

P.S. taky přidávám jednu ze série fotek, co fotil tchán o minulém víkendu, ale myslím, že pochopíte, proč je nechci tentokrát dávat na Rajče, i když jsou dle mého názoru teda překrásné…

 
Iffka
Echt Kelišová 9513 příspěvků 11.02.09 11:02

Dorpčic, může mi někdo vysvělit, proč se mi to dycky tak naředí, když ju tam dávám ale úplně normální??? a že se to stává jenom mi :-((( no, tak snad si to domyslíte, jaká je ta fotka ve skutečnosti… grrrrrrrrrrrr...... chjo.......

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 11.02.09 13:08

Ahoj,
já si momentálně užívám klídku, před půl hodinou jsem přišla ze školy, doma NIKDO a já mám do 4hodin VOLNO. Neuvěřitelné. Jak málo stačí ke štěstí, ale to počasí už mě taky pěkně sere.  

Nat - jak tě znám, tak máte pro Majdu určitě originální dárek určen jen pro ni, že jo, takže žádné schovávání na další rok pro ségru se konat nebude, Ani ;-) Tak se holt musíte pozvat na soukromou oslavu ;-)  

Já se přiznám, hučela jsem do Máni, ať neblbne a oslavu nedělá, když jsem viděla, v jakém je stavu, hehehe. Takže my vám to taky prominem ;-)  

Ivo - fotka moc pěkná, akorát trochu rozmazaná, chichichi, co s tím prosím tě děláš??? Já ji schválně zkusím vložit taky jo? Z Anežky bude modelka ;-)  

M. + T.ve školce + O.u babičky      

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 11.02.09 13:09

No vidíš, že to jde…akorát se mi otočila nebo co…

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 11.02.09 13:42

Ahojda,  

tak my se trošku vracíme do normálu Filda je bez teploty ale asi s těch všech léků
je pěkně protivný a ukňaučený.  

Já jsem byla s těma žílama už před časem krev byla ok ale teď se to rozjíždí hodně.
U6 to mám i na rukách a vypadá to dost blbě. Dr. mě poslal na hematolku že tam
mají možnost udělat podrobnější rozbor krve a jsou schopni určit léčbu tak se musím
objednat.  

Neurolka byla zatím vždycky v pohodě jdeme tam už jen pro jistotu a na půlroční kontrolu.  

Fotky jsou superní holkám to moc sluší.  

Pá L.      

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama