Severomoraváček č. 71 - Naše dovolenááá

Rodičovství

Ahojda, holky jste  zlaté že na nás myslíte. Dovolená nám vyšla úžasně až do včerejška do 18.35. Počasí se taky drželo v sobotu jsme kolem 10 vyrazili směr Rožnov, tam jsme se prošli zašli si na obr senzační pizzu a pak se přesunuli do našeho penzionku. Ubytovali jsme se Fifa šel rovnou do kraťásek a užívat si zahrady já kafíčko, knížečka, teraska co víc si po tom všem co se poslední dobou dělo přát.

Kolem 3 dorazila kamarádka s maminkou a 8 mi letou Adélkou - Fildova obr kamarádka nehli se od sebe a Aďá má rozum tak na Fifku dohlédla - další dovolenkové plus. Ubytovala se ještě 2 letá Adélka a 6-ti letý Mates. Jediná nevýhoda byla že Fifa dodržoval pravidla a šel o půl 8 do pelechu - brek brek. Nervíky byly akorát ze Stanikem naši volali rychlou přestával dýchat ale naštěstí to bylo jen nervíkama. Prý má blok s bolesti prošel kontrolou dostal inj. od bolesti a dr.nakázal sundat ortezy,. Zabralo to naštěstíííííí­íííííí.

V neděli dojela teta s manžou a naši s bráchou a to bylo něco ohýnek masíčko pěčoky, hup do bazénu do potoka ap. radosti. Kolem 4 všichni odjeli my si sedli k vínku a fakt jsem si užívala. Přidali se k nám i ostatní dovolenkáři. Fifa šel do pelechu v 21.30.

Nevýhoda byla že 2× po O nespal tak se to v pondělí projevilo, protivka od samého rána. Penzion se vylidnil tak to malý brouček v 10 zaklomil a probral se zlatý milý úžasný ve čtrvrt na 2. Já si užívala zase po svém s knížkou a kafíčkem. Pak jsem vyrazili do rožnova do dětského centra na prochajdu na koktejl, pohár a zpět na trampolíny, klouzačky a další dětské vymoženosti.

V úterý se počasí zbláznilo dopolko jsme polepili u dvd a her pak dojeli naši zašli jsme si na oběd pak hurááá přestalo chcat tak jsme prošli Rožnov a už bylo zase krásně tak jsme se vrátili „domů“ Děcka řádili na zahradě my seděli u vínka a kecali do půl 11.

Na středu byk domluvený výšlap na salaš celkem 13 kiláků. Děcka dostali hole a v 13 nul nul se vyšlo bylo fajn že se tarzan stihl vyspat. Bylo to super děcka skvělé. O půl 6 jsme se vrátili vlezli do sprchy zblajzli večeři a pak si děcka šli hrát.

Nastalka naše osudná chvilka Fifa skočil se zídky bazénu podjeli mu nohy a bylo vymalováno. Krve jak hrom naštěstí teta lékarnice byla vybavena tak ho bafla a dala mu první ošetření já se zesypala poprvé. Pan domácí chtěl volat rychlou tak nás zbalili a my vyrazili směr Ostrava a fakultka. Rentgen byl v pohodě, na čele má bobeček 1,5 cm díru, má rozbité obočí, poškrabané líčko a rozbitou bradu. Vzal to dokonale. Tolikrát měl šanci si nabít kokos a on to dokáže 20 cenťáků ode mě. Nervy pracovaly na plné obrátky modlila jsem se ať v pořádku dojedeme.

Na pohotovosti ho hned poslali na rentgen a prý už není moderní šití tak má na čele nějaké smršťovací pásky stáhli mu to pak na to něco kápli a to se stáhlo a jakoby zalepilo. Z a1O dní máme jít k naší dr. ať mu to sundá.

Tož tolika naše dovolená byla superní ale se špatným koncem.

Máme objednano na příští rok vyrážíme 10.7.2010.

Jinak se všichni opatrujte a krásný zbytek prádnin přeje Lucka a havárovný Filípek

SNAD TO MA HLAVU A PATU FIFA MI RADI CHRNI U ME A KOUKAME NA VELRYBU - JAK DOSTAT TATÍNKA DO POLEPŠOVNY

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Iffka
Echt Kelišová 9513 příspěvků 13.08.09 21:08

Luci ahoj, no teda, jako byste nemohli mít něco bez problémů, co…
Ale tak hlavně, že to skončilo u rozbité hlavy a ničeho horšího a že jste si to užili ty zbývající dny!!!
Ještě relaxuj, zasloužíš si to ;-)
pa, i+spící a.

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 13.08.09 21:11

Prvníííí!!!!  

Luci - ahoj zase v Ostravě! Díky za deníček, dovolená super, teráska, kafíčko, vínko, to zní dobře, už se těším na to naše válení :-) (HAHAHA). Až na ten konec teda, bobek malý :-( No hlavně, že to jakž takž dobře dopadlo a není z toho nic vážnějšího. Tež nemůžeš mít chvilku klidu, co :-S Taky zdravíme na dálku vaše a Staníka, ať se všichni drží!!!  

Papa,
Fifíci

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 13.08.09 21:16

Jistě, aby mě nepředběhla, že… ;-)  

M píšící+T+O kterým se právě čte pohádka  

P.S. Dneska jsem se byla ostříhat, potřebovala jsem to TEĎ HNED, v Kotvě se mi vysmáli, že prej nejdřív příští týden, našla jsem si na netu nějaké kadeřnictví ve Výškovicích, zavolala jsem, za půl hoďky jsem tam seděla a za další půlhoďky byla ostříhaná. Za celých 90Kč a přesně tak, jak to mělo být před prázdninama v tom Klieru, jak jsem se tam tehdy nervla. To si nechám líbit, takové služby ;-)

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 14.08.09 08:30

Ahoj,
teda Luci, opět jobovka…kam se hrabe Tomi tour :o)) Filípkovi foukáme na čelo a jak říká manžel, spávný kluk má mít jizvu, budou za ním pálit holky :o))  

Markét- jak ostříhaná?? Už tak jsit o měla krátké, za chvíli budeš jako Werich s plotem. No to jsem zvědavá teda.  

Adéla byla ve středu se ségrou v Bohumíně plavat, prý 3 hodinky řádily na tobogánu a pak šli ještě v Bohumíně do nějakého úžasného parku- dětského hřiště a jelikož nebylo nic moc počasí, tak Adéla včera začala huhlat. Jako, že chce rýmovat. Nadopovala jsem jí céčkem, betaglukanem a dnes ráno se vzbudila, po huhlání ani památka, ťuk, ťuk. Jinak by teda byla ohrožena naše účast na babském pařícím výletu :o) a to si já abstinent nemůžu nechat ujít, že.  

Hlásí do neděle zase léto, tak si to užívejte :o)  


A+a

 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 14.08.09 10:17

Ahoj,  

Lucko vítej z dovolené, pěkně jste si to užili, až na ten konec samozřejmě. Ale dopadlo to docela dobře, šrámy se zahojí a nějaká ta jizva na klukovi nevadí. Kuba jich už taky pár má.
V sobotu například vymyslel Kuba báječnou věc, roztočil tatínkovo kolo, které visí v garáži a pak do něho strčil prst. Samozřejmě ho to skříplo, on vyběhl ven, my jsme si říkali, aha teď někde v koutě popotahuje, protože jsme mu samozřejmě říkali ať to nedělá. Tak na něho jdeme kouknout a on tam opravdu popotahuje u plotu, drží si ruku a dlaň má plnou krve. Za strašného řevu jsem mu to umyla a zjistila jsem, že má jenom trochu víc rozřízlý prst. Měli jsme sice obavy jestli to nemá zlomené, kňoural celé dopoledne, ale odpoledne už byl v pořádku a druhý den řádil se setřenicí na pouti v Paskově.  

Ani, Ivo jak vypadají ty korkáče? To asi není moc na běhaní? Kuba běhá pořád a navíc ve školce i dost cvičí.  

Gabriela

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 14.08.09 11:31

Gábi, my měli loni tyto   http://www.sante-zdravotni-obuv.cz/…02-37-36-bp/

a také cvičí a běhá :o) zatím se jí nic nestalo......

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 14.08.09 20:35

ahojda,

děkujeme za foukání. Foukáme i Kubíkovi prstík.

Monia ať je Karel dobrý.

Nat krásnou dovolenou.

Já jsem si dirkáče koupila bílé a červené a na dovči jsem nechodila v ničem jiném bylo to fajn do řeky ap. Filkdovi bych je nedala nechodí se v tom nic moc.

My jsmše dneska vyrazili na Ostravici, na obídek jsme si zašli do myslivny vlezli do řeky, pak projeli Čeladnou a dojeli až do Rožnova. Fifa se decentně vyřádil v děckém centru a jeli domů. Zítra máme v plánu ZOOa´t si užijeme poslední volno.

Fotky se pokusím dát nějak dokupy a snad příjdu na funkci rajčete ať se pochlubíme

Páček L.

 
Romankaa
Kecalka 114 příspěvků 15.08.09 10:00

Ahoj všeckim:-)))

Omlouvám se za absenci psaní, trávíme čas prázdnin víceméně mimo domov.

Ajko, v Chorvatsku bych klidně zůstala, je tamní klima je akorát pro mně. 39 ve stínu, mňam:-)))

Luci, chudáček Filípek, naprosto s Tebou soucítím, jsem zvědavá, co nás ještě potká.:-(

Ad oslava Tomíka, nevadí, kdybychom to nechali třebas na září? Počítám s tím, zahrada taky, tak snad se domluvíme po návratu ze sjezdu Zoufalých manželek.

Nat, šťastnou cestu a pěknou dovolenou přejem.

A dál nevím nic..Jdu balit.

Paa

 
Romankaa
Kecalka 114 příspěvků 15.08.09 10:01
 
Romankaa
Kecalka 114 příspěvků 15.08.09 10:03
 
Romankaa
Kecalka 114 příspěvků 15.08.09 10:03

Hm, tak fotky nebudou, nejdou vložit..

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 15.08.09 15:33

Ahoj,  

omlouvám se, že dnes nebudu reagovat. Jen se jdu rozloučit. Dneska teda letíme k tomu slíbenému moři:-) Letíme ve 22.30 na týden do Černé Hory. Dobaleno ještě nemáme. Celá já:-))
Doufám, že noční let zvládnem. Kinedryl je přichystán.  

Jo Nat psala, že doletěli v pořádku. Kluci v letadle hodní.  

Přece jen něco Luci fajn dovolená no až na ten pád samozřejmě, ale hlavně, že je Filda v pořádku.  

A+A+V

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 15.08.09 20:00

ahojda,

Ajii krááááááááásnou dovču já vás obdivuju moře mi nic neříká snad se jednou Filda dočkááá a já se odhodlám někam s ním letět. Zatím to jistí naše Bečva.

Dnešní ZOO byla skvělá sice se tam odhodlala jít půlka Ostravy a a půlka Polska ale bylo fajn. Pěkně to dávájí do novoty dolů jsme se toulaliu 4,5 hodiny a nahoru to jistil vláček.

Páček koukáme na princeznu koloběžku zítra splním Fifkovi další přání což je cestován MHD a pak  už jen práce honička lítačka.

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 17.08.09 20:19

Ahoj,

zdravíme po návratu ze slovenského výletu.

Lucko, dovolená fajn, až na vydařený závěr. Ale je spousta hezkých míst u nás i pěkných penzionků, klidně můžete zkusit něco nového. Já když se po dovolené zeptám Fildy, kam jedem příště, tak vždycky chce na to stejné místo :-) Ale pak zjistí, že nová místa jsou super.

Co Zoufalé manželky, kdy se mají vrátit?

Nat máme v pořádku na Kosu, Ajka už se doufám rekreuje v Černé Hoře, tak to má o prázdninách být.

My se měli báječně. V pátek jsme vyrazili do Ružomberoka, tam jsme měli ubytování v pěkném penzionku v kopci nad městem. Super penzion - koně, krávy, hřiště pro děti, bazén s vířivkou, pokojíček sice malý, ale pěkný. Na výlet jsme vyrazili na Malino Brdo, jezdí tam kabinková lanovka. Nahoře jsme se prošli a dolů museli pěšky, protože lanovka už nejezdila. Tůra byla docela náročná, 6 km dolů z kopce lesní cestou, sem tam štěrk, ale Filda to i v sandálech zvládl výborně, ani jednou si nestěžoval. Za hodinu a kousek jsme i s blbostma byli dole. Pak jsme jeli do Vlkolínce, tam je skanzen UNESCO - městečko asi se 30 domečky jak z pohádky. Pochodili jsme, mají tam i hřiště, takže fajn. Na penzion jsme dorazili až kolem 20 hod a museli ještě do bazénu a vířivky, až do zavíračky. Spinkat jsem šla jako mimino ve 22 hod (všichni společně), takhle brzo jsem už dlouho nešla, ale usnutí mi problémy fakt nedělalo. Vyspaná do růžova, žádné vstávání k Davídkovi … V sobotu jsme už vyrazili na místo určení do Lenartova, kousek od Bardejova. Nebyli jsme u nich 10 let … Svatba byla až v 17 hod, hodinový obřad v kostele jsem měla problémy vydržet i já, tak jsme to 15 min před koncem s Fildou vzdali a šli ven na zmrzku. Hlavní jídlo až ve 20 hod a zábava až do 5 hod do rána - všichni, včetně dětí, nejmenší měly 7 let!!! Nechápu, jak to mohli vydržet. My jsme vydrželi do 22 hod, F. už byl úplně hotový, takže jsme jeli spát. V neděli ještě návštěva u dalších příbuzných a odjezd do Tatralandie. Tam by to bylo super, kdyby bylo asi o 70 % lidí míň. Areál úžasný, ale davy. Vybrali jsme si atrakce, kde bylo nejmíň lidí, pojezdili a pak už směr domov. Zpáteční cesta úděsná, milion aut, samé kolony, domů jsme dorazili před 23
hod. F. usnul až ve 22 hod, domů jsem ho přenesla spícího a ráno se divil, že je ve své posteli …
Výlet byl fakt skvělý, bezvadně jsme se s Fildou užili a babička nám dělala dobrý servis okolo. Filda dokonce prohlásil, že už si odpočinul od těch Davídkových brekánků. Ten to s taťkou u babičky zvládl výborně, nevypadal, že by strádal. Zopakovala bych si to hned :-)

Teď jdu dělat broskovovu marmeládu, máme to od babičky spoustu broskví, tak snad se mi povede - to bude má premiéra.

Zubříci

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 17.08.09 20:37

Ahojda,

Marto at se marmeládka vydaří.

Krásně se váš výlet četl pěkně jste si to užili.

Já jinam nechci jak si na něco zvyknu tak nerada měním jsem pohodlná, vím že je tam čisto, jídlo super je to takové domácí. Děcka se nemusí hlídat až na toho tarzana. Je tam kam jít výlety pokaždé jinam ap.

Mějte se jdu do hajan

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 18.08.09 18:18

Ahoj, hlásí příjezd jedna Zoufalá manželka…  

Přijely jsme s Adélkou dneska, zítra jdu k Dr. a ve čtvrtek už musím do práce. Na chalupě bylo úžasně, děti byly samostatné, šikovné, neshody jen občas.  V podstatě tam bylo jako v ráji. Koupaliště, oheň, kytara…no paráda. Holky zůstavají do pátku, určitě hodí i nějaké foto. Já si natrénovala přebalování, krmení a chování Kačenky, Máňa doufám alespoň chvilku spočla, neboť zápřah má teda pořádný. V podstatě kdokoli měl volné ruce, s Kačenkou pomáhal. Ale miminko je to naprosto spojené, usměvavé…mno doufám, že se mě to chytne :o))  

Tak toliko info od „nás“, ať víte, že jsme v pořádku.  

Vidím, že je tu mrtvo, dovolenkuje se o 106. No mě už nic pěkného nečeká, jen jako Lucku, práce a práce a konečně začíná školka, neboť to hlídání o prázdninách je teda umění zkoordinovat.  

Pááá
A+a

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 18.08.09 23:54

Tak marmeláda se nepodařila - jaksi neztuhla. Odmítla jsem do těch slaďoučkých broskví  nasypat 2 kg cukru, že by to bylo tím? Neví někdo, jestli to jde spravit?

Anni, vítejte zpět, to je fajn, že je na chalupě dobře.

My zítra jedeme na celý den ke kamarádce, tak doufám, že to klapne a Davídek bude po obědě vzorně spát v cestovní postýlce.

Zubříci

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 20.08.09 20:19

Už by se měl vrátit, ať si tu nepíšu sama :-)

Včerejšek super, byli jsme u kamarádky na zahradě od rána do večera. Kluci řádili v bazénku, my kafíčko, pohoda. Davídek vzorně spal, takže jsme stihly i pokecat, což na takovýchto akcích většinou nejde :-)

Dnešek byl plavací. Ráno jsme měli s Davídkem plavání, Filda dostal rukávky a plaval si a skákal v druhé polovině bazénu. Odpoledne jsme s kamarádkou vyrazili do Staré Bělé. Tam je míň lidí, takže jsem zvládla uhlídat 2 ks a kluci byli spokojení. Dětské brouzdaliště má bohužel pořád stejně kluzký povrch jako před 3 lety, moc se to tam nezměnilo.

Zítra zase balíme tašky a jedem na Horní Bečvu, Fildu tam zanecháme babičce na prázdninách a vrátíme se asi v neděli.

Zubříci

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 20.08.09 20:36

Zubříku kam na ty bečvy my na horní jezdíme taky.

Já mám pocelodence a přiští týden mám dvě at už je září. Fifa se do školky strašně těší už máme nakoupeno nachystáno.

4. září budu 2× hrdinka ráno jdeme k zubaři a odpoledne na zápis do plavecké školičky.

Páček

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 20.08.09 21:27

Skoro poslední dům vlevo v kopci při výjezdu směrem na přehradu. Babička tam vyrůstala, mají tam dům, teď v něm bydlí její brácha.
 Z.

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 22.08.09 19:50

Ahoj,
tak už jsme všichni zpět :-) Měli jsme se o rok lépe než loni - děcka už byli smečka, takže třeba venku na dvorku už se to obešlo téměř úplně bez naší asistence, no pohoda. Občas proběhla nějaká hádka, tahanice, hysteráček, průplesk, ale to je normálka že ;-) My  jsme se večer vždycky pěkně odreagovaly, večurky byly jedinečné - Jirka po shlédnutí pár videí konstatoval, že je tam by chlapi ani jednodenní návštěvu nepřežili :-DDD Má recht.  

Já jsem s klukama v pátek jela ještě na Horní Bečvu (zdravím holky), švagrová tam má chatu, takže jsme přijeli až večer. Dneska už jsme kluky rozmístili po babičkách, dokonce jsou na noc u našich, jupíjou :-) Můžu prát, žehlit, vybalovat… A psychicky se chystat na nástup do práce, bůůůů. Už jsem k 1.9. ukončila rodičák, nastupuju 25.8., takže už lepíme dohromady hlídání, páč školka je samozřejmě ještě zavřená, tádydáááá.  

Holky, užijte si dovolenky!  

Víc jsem neudržela, čuste,
Fifík t.č.bez dětí    

 
Iffka
Echt Kelišová 9513 příspěvků 22.08.09 20:11

Ano ano, hlásíme návrat do reality a odsouhlasuju vše již výše napsané :-)

My jsme dneska zase hned ráno vyrazily s Anežkou do Frýdlantu, kde jsme prolítli s tchánovcema historické trhy a pak jeli do Malenovic na chatu, dostaly jsme obídek, pak si dáchly, šli jsme všichni na hřiště, ogrilovali klobásečky, nasedly jsme do auta a jely domů, tady idylka končí, ve Frýdku za rondlem škyt bum tralala a auto dojelo… Tak jsem zavolala Jakuba, ten přifrčel, odskákal s Peugeotkem na parking a slavnostně jsme se odebrali všichni Fordem domů. Ještě že se to stalo hned vedle pumpy, bo jinak by nám Anejda umrzla, jak chcalo a ochladilo se a my musely čekat na Jakuba. Chudák Pežotek tam stojí sám opuštěný někde v cizím městě :-(  Zítra se tam Jakub s bráchou staví podívat, proč auto onemocnělo. Došlo k tomu samozřejmě v pravý čas, kdy mi začína škola, že…

Tolik naše sobota, páček zase někdy!

i+a

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 22.08.09 20:54

Zdravíme zpátky,

to je fajn, že se líbilo dětem i dozoru :-) Je fakt, jak už jsou větší, tak si vystačí sami. U nás si na chalupě taky stačili, výborné bylo, že se zdržovali kolem písku a průlezky cca 20 m od terasy za stromem, takže bylo i relativní ticho :-) Občas přišel někdo sdělit, že ten a ten brečí a proč, tak jsme byli v obraze. Davídka jsme tedy bohužel hlídat museli, ale střídali jsme se …

Markéto, užijte si bezdětný večer, dají se dělat i lepší věci než vybalovat, prát, žehlit - to neuteče :-)

My jsme odložili odjezd na Bečvu na zítřek. Takže jsme včera odpoledne vyrazili do Hornického muzea, F. si sfáral do šachty, pochodili jsme, udělali si piknik pod stromem a Davídka uchvacovali ony vláčky. Vedle kostela jsou kolotoče, stavěli se snad 3 dny, takže F. je měl slíbené už od začátku. Jsme s Petrem výborná dvojka - jemu vadí točení a mě zase výšky. Ale hecla jsem se a na lavečky s ním šla … Dnes jsme navzdory počasí vyrazili lanovkou na Pustevny, pak k Radegastu. F. chtěl pokračovat ještě na Radhošť (nadšený sběrač turistických známek), ale počasí nic moc, výhledy žádné, takže jsme to ukecali na příště. Ale nepršelo nám. D. nadšen z lanovky i turistického vláčku, takže určitě tam zajedem ještě jednou, jen co bude alespoň trochu slunko.

Zítra ráno odjíždíme, F. vyložíme, pobudeme do večera a zbytek rodiny zpět do Ostravy.

Tak stáhněte fotky z výletu a šup sem s něma!

Zubříci

 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 22.08.09 22:43

Ahoj,  

tak my jsme si taky užívali, měli jsme pár dní dovolenou. Podnikali jsme výlety po okolí a samozřejmě se taky trochu rýpali na zahradě, to už je taková naše úchylka. Byli jsme v Rybím domě, na Javorovém, na dětském ranči v Hlučíně. Takže máme asi vybráno na půl roku dopředu.
V pondělí musím do práce, nějak se netěším a za týden začíná školka, na to se taky netěším. I když zase aspoň odpadne umísťování děťátka k babičkám.  

Gabriela

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 23.08.09 20:54

Ahojda,

výletníci vítejte zpátky.

Marto výlet super, závidím. Letos jsme to nestihli ale příští rok na lanovku musíme.

Na dnešek jsem naplánovala výlet vláčkem na Ostravici ale počasí mě ráno odradilo tak snad bude příští neděli líp. Chceme jít ještě do kina na Cestu vzhůru to vyrazíme asi v sobotu. A pak už je konec prázdnin chjo toto letí toto letí.

Doma se nám všechno leskne udělala jsem obr úklid i v oblečení 3 tašky s Fifkovýma oblečkama putujou do sekáče a moje skříň po kámoškách, akorát jsem nestihla vyžehliti. Ten můj drobeček měří 111 cm grrrrr má všechny gaťata krátké.

Ráno jdem k dr. sundavat tu pásku tak jsem zvědavá snad se to zahojilo.

Fifa bude u našich ze středy na čtvrtek chrupkat mám celodenku a ve čtvrtek ranní tak a´t se dobře vyspí když ještě může a já pofičím ke kámošce pro nové nehtíčky ještě nemám vymyšlené jak je chci. Na hlavě mám mini ježečka tentokrát to holička přehnala. Dvě ke kterým jsem chodila už nepracujou tak musím hledat někoho nového, tahle už vypadla neposlouchala mě a stříhala a stříhala ještě že to doroste.

Jdu zaklehnout mějte se kráááááááááááááásně L. a F.

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 24.08.09 11:28

Ahoj všem,
tak vidím, že jste to přežily ve zdraví, mno jeden taneční večer mi stačil, jich jako bylo víc????  

Takže ještě Nat a Ajka a jsme kompletní…no ale Denisa se dlouho neozvala, nevíte někdo co s ní je?  

Luci- letí to,ale já se do školky těším :o)) teda hlavně jak nebudu muset plánovat vymýšlet hlídání, že Gábi. Adéla je tento týden u babičky a v pátek vyráží s tatínkem do tater na víkend- ženské neberou, takže budu sama doma, jupííí.  

Krev na genetiku i UTZ ve 12 týdnu vyšel výborně, takže je vše OK a miminko roste jak má. Mi špatně není, v podstatě mi není nic, jen mám nějaký vystrčený pupík, (si holky ze mě dělaly srandu) a mám kilo navíc.  

Tož toliko od nás, mějte se  

A+a

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 24.08.09 12:47

Prý vystrčený pupík :-DDD Jsi mě pobavila, Aničko :-D Pro ty, co Aničku dlouho neviděly - doktoři jí asi špatně odhadli termín, protože je mi-ni-mál-ně v 5.měsíci, ne-li 6., chichichi. Jinak samozřejmě 3× hurá, že je vše v pořádku!!!

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 24.08.09 15:19

Ahooooj všichni,  

jsme doma z dovolené. Všecko popíšu později. Musím to nějak zpracovat:-))) Počasí parádní, ale to tady prý bylo taky. Černá Hora je nádherná takže bylo co obdivovat. Moře oblkopené horama. Prostě panoramata jak se patří:-))) Akorát to naše malé torpédo nám dalo jak se patří zabrat. Problémy se spaním, zdrhačka jak není po jejím tak vztekačka, ale na pláži byla zlatá. Furt přelívala, čabrala a hrála si s kamínkama. Adi ve vodě šťastný. Chodili a jezdili jsme na vzdálenejší pláže protože ta obrovská nejbližší byla šíleně přelidněná a čisté moře tam nebylo a my jsme přijeli za krásným čistým mořem takže jsme i výletovali a dost pochodili. Hodím nějaké foto. No a letadlo Všichni kromě Adame jsme užili kinedryl a jediný kdo spal byl Adi. Viktorka ani omylem a bylo veselo. Pochodovala v uličce sem a tam. No ale závěr se nám zkomplikoval. Ráno v den odletu se udělalo Adámkovi špatně. Pak měl jednou průjem a dobré. Dostal hlad. Byl čilý a vlastně úplně normální. Dnes nad ránem tzn. skoro po dvou dnech zase začal zvracet čaj. Ráno měl nateklý obličej tak jsem s ním šla k dr. Zítra máme donést moč. Jako nevím co to zas je.  

Holky užily jste si to na chatě parádně:-) Tak jsem si tam představila sebe s dětma a asi bych s váma ani nepokecala. Teda Adi v pohodě ten by si vYhrál u moře už mu chyběly děti jeho věku, ale Vikulec to je fakt čert. To není Kačenka, ale co ona nám  z toho vyroste (snad).  

MARŤO super výlet na to Slovensko. Že je to super být chvíli jen s tím starším. Myslela jsem, že něco podniknem bez Viktorky ještě tento poslední prázdninový týden, ale nevím s tou jeho chorobou.  

ANIČKO super, že máš výsedky v pořádku a mimčo roste jak má.  

Adam má ještě tento týden dovolenou tak jsme ještě chtěli výletovat. No uvidíme co bude s tím naším klukem.  

A+A dívající se na pohádku+V ještě spící

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 24.08.09 15:22
 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 24.08.09 15:24
 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 24.08.09 15:44
 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 24.08.09 20:21

Ahoj,

Ajko, vítejte zpět. Fotky úžasné, úplně mě mořově naladily, už abychom jeli taky. Moc Vám to tam sluší a ty kecáš, protože plavky máš hezké … Doufám, že bude mořový deníček  a další fotky :-) Snad Adámkovi nic nebude a bude to třeba jen z přehřátí či přetížení v letadle. Máš pravdu, s Fildou to bylo na Slovensku super, moc jsme si to oba užili. I na něm bylo vidět, jak si vyloženě lebedí v mé přítomnosti, spal se mnou v posteli a věnovala jsem se mu prakticky pořád. Už jsme to potřebovali oba a určitě něco podobného zopakujem, doufám, že dřív, než za rok.

Anni, to je super, že všechno vychází, jak má. Já jsem taky velmi brzy vypadala jako těsně před porodem :-) Však jsem přece taky přeskakovala ty týdny, no ne?

Gábi, to je fajn, že jste si užili výlety. Do Rybího domu se taky chystáme. A co je na Javorovém? Něco mi to říká, je tam nějaká lanovka nebo bobová dráha?

My jsme včera zanechali Fildu na Bečvě, určitě se mu tam bude líbit. Bydlí tam i Petrův bratranec s rodinou, mají 3 děti, takže si bude s kým mít hrát. Taky mají půlroční štěně, které je stejně velké jako Davídek, takže s ním včera řádili. Nafukovací trampolína, vyhřívaný bazén, 3 zahrady, nudit se určitě nebude …

My dnes zahájili boj s nočníkem. Dnešní skóre nic moc - na šňůře visí 6 slipů a dvoje gatě, v nočníku 3 záchyty … To děcko čurá kdykoliv a kdekoliv, aniž by hnulo brvou. Naposledy sedíc na kuchyňské lince. Vydržím 3 dny a jestli nebude náznak zlepšení, tak to odložíme :-)

Podařilo se mi zpracovat slovenský výlet, fotky jsou tady http://kruvka.rajce.idnes.cz/Slovensko_2009/

Zubříci

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 24.08.09 20:39

Ahojda,

Aji fotky krásné ať je Adi fit školka se blíží.

Anni super že je vše jak má být, hoď sem foto pupíčku ať swe pokochám/me.

Já jsem taky ráda za školku Fifa se doma nudí tam mu bude líp ale jak se něco bude dít tak začnou problémy kdo kdy jak bude moct s Fildou a pro něj. Přes prázdniny nic řešit nemusím mamča to jistí.

Naši si koupili novou předsíň a komodu do kuchyně (přišel nový katalog ikei) tak jsem s mamčou dneska uklízeli třídili ap. zítra pokračujeme já jsem ve svém živlu a děcka taky čím větší bordel tím jsou šťastnějšííí.

My jsme dneska šli sundávat lepení z Fildové kebuličky byl statečný držel ani nepípl. Já jsem sebou zase málem sekla šlo to dolů i se strupem a s té rány jak to lezlo úúúúúúúúúúú, ale prý se hodně snažili podle toho jak to dr. popsal ve zprávě to dopadlo super. Malá jizvička asi bude naše dr. mu tí ještě natřela zeleným ať se to dohojí a máme to za sebou.

Mějte se páček snad někdy dodám naše foto

 
Manulka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 25.08.09 07:59

breho ranka,

zoufala manzelka c.4 rovnez hlasi navrat a maximalni spokojenost! Aby taky ne se ctyrmi obetavymi chuvami…ajko i ty bys nalezite ocenila a pokecala, neboj…my kecaly hlavne vecer, vidte :-D … Kacce to mimo domov prospiva, neb se zase upgradovala a zacala lozit po 4 a stavi se kol nabytku…mno zrovna ted me nenecha psat…chybi mi chuvy :D v ohradce se postavi a jeci a nebude tam sama a tady v pracovne mi roztahuje ucetnictvi, vytahuje listecky (to jsem fakt statna) a pojida co najde na zemi…jako proc si nehraje s tema kostkama co jsem ji podstrcila :DDD

v patek jsme hned po prijezdu skocili u tchanu do bazenu, bo byl hic jak nic, vecer grilovacka, majdu tam ponechali pres noc a ja v sobotu jednodetna mohutne debordelizovala a civilizovala pribytek…v nedeli jsme vyrazili do Kromerize, poprat bratrankovi ke 3.narozeninam…bylo fajne pekne…jak ti dva nasi mali si rozumi, jsem vzdycky dojata…

ajko super ze jste se meli super :) a fotky krasne…mas krasne nejen plavky :)

a jeste ze smutneho soudku…Karlik uz tu neni s nami…mno myslela jsem,ze napisu vic, ale asi to necham takhle…bylo to a stale je pro me tezke…

tak aspon jednu veselou hromadnou fotku smecky

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 25.08.09 08:25

Aji vítej zpět.....moříčko vypadá úzasně, byly tam jen oblázkové pláže, nebo jste našli i nějakou písečnou? Jinak panoramata teda kouzelná…  

Luci- vidím, že jsi stejně ftipná jako kolegyně Skálová, prej foto pupíku, pche to tak. Už mi stačily ty 4 chechtající můry.  

Jinak pančelkám pěkný vstup do nového školního roku, hodně nervů, sil a hodné žáčky :o)))
(to máte za ten pupík)  

Mívajte se pěkně
A+a  

 
Romankaa
Kecalka 114 příspěvků 25.08.09 08:57

Hoj,

Ajko, fotky super, je tam krásně…

Ani, jaké jako můry??? Ty ty ty!! My to myslíme dobře:-)

S choťem jsme si udělali po dlouhé době bezdětný víkend a užili si pravou slovenskou svatbu v Lazech nad Makytou. Tak vytancovaná jsem nebyla už dlouho teda. Měli tam východňarskou kapelu, toho jídla, no supr…

Jinak teda večurky úžasné, no nevím, jestli chci ta videa vidět, jsem zas dělala ostudu…

Starší dítko dneska odjíždí s tchánovcema do Prahy a vrací se v pondělí, tak ostanu jednodětná.

Luci, já jsem první převázání obvazu vůbec nedala, ani mě k tomu nebrali, neboť jsem vykazovala známky mdlob, tudíž tě naprosto chápu. Chudáčci malí, ještěže jsou tak stateční!

Tak zatím paa..

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 25.08.09 09:54

Ahoj,  

u Adi žádné zlepšení spíš naopak takže nás dr. posíla na infekční. Myslete na nás prosím. Už jsem si ponadávala i pobečela protože to děcko je furt nemocné. Léto, zima… až se vrátíme začnu řešit to imunologické vyšetření. To není normální. Takže máme „hezký“ zbytek prázdnin a tu Adamovou dovolenou si „užijeme“.  

A.

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 25.08.09 11:38

Jejda Aji to je nemilé přijet od moře a hned marodit, bůhví jakého bacila chytil. No a pak, že v Egyptě chytneš faraona :o), v Černé Hoře řádí taky :o))  

Romi- já tě úplně vidím, jak válíš ty slovenské, cikánské fláky, normálně se tu v práci culím na monitor při představě tvého podání lidovek. Si tě musím natočit, fakt.  

Tak mi mamča volala, že prodala barák, a včera jsme se jí byly dívat na byt, našla jsem parádní, musím se pochválit, takže opět budu mít co dělat…chystat stěhování a koordinovat práci jiných, hehe.
Vypadá to na akci kulový blesk…" a prosím Vás paní, kde máte pračku".....úplně se vidím :o))  

Tož dneska hoj podruhé......pan­čelky, kde jste s dojmy z prvního dne, doufám, že jste měly papučky !!!!  

A+a

 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 25.08.09 13:11

Ahoj,  

Aji - myslíme na vás, snad to nic vážnějšího nebude.  

Ani - ty jsi ale šikulka, bych myslím taky potřebovala zkoordinovat nebo minimálně naši sběrači švestek, co se nám potulují po zahradě. A jinak samozřejmě gratuluji k dobrým výsledkům.  

Luci - to je dobře, že je Filipova hlava už v pořádku    

Bezdětný víkend bych si dala líbit, ale to naše maminkovadlo si na to asi netroufne minimálně do 15.    

Jojo na Javorovém je lanovka a taky tam startují s padáky. Tak jsme tam leželi na louce (po náročném výjezdu lanovkou), občerstvovali se a koukali jak jim to lítá.      

Jinak je u nás čas sklizně, pořád padají nějaké jabka, hrušky a švestky, tak běhám s košíčkem nebo kyblíčkem. Případně se mi tam pletou ti nekoordinovaní slivovicechtiví sběrači švestek, co mi včera posekali nějaké mnou vysazené křoví. Taky cuketám se letos nějak daří, takže je vnucujeme příbuzným a vytváříme menu cuketa 100× jinak.  

Gabriela

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 25.08.09 13:53

Ahojte,  

Ajko, myslíme na vás, ať je to brzo pryč.

Fotka smečky pěkná, pěkné trička jste zrobily … A není náhodou Anežka větší než Majda? Na té fotce to tak vypadá.

Romčo, taky tam ta svatba začínala až odpoledne? O východňarské kapele mi ani nemluv, my jsem byli na té svatbě přímo na Šariši u Východniarů.

Lucko, ať má Filda hlavičku brzo úplně OK!

Pančelky mlčí, zřejmě už jsou vyčerpané už teď, když tam ještě nejsou děcka :-) Markéto, můžeš mi sem pls hodit kontakt na to kadeřnictví ve Výškovicích, jak jsi byla spokojená?

My dnes ráno měli velmi brzský start a byli u homeopatky. Pak jsme zašli do Dětského ráje, rozbili jsme si čelo o bránu, neb se tam otvírá až v 10 hod - to v parném létě fakt nechápu. Tak jsme obhlídli tenisové kurty a hráče a pak nás dovnitř přece jen pustili. Bylo fajn přehledno, málo dětí, D. se delší dobu zdržel na písku a dožadoval se jízdy na el. autě. Jinak je šílený na zdejší kolotoče, pořád ječí a chce k nim. Včera byl s Petrem na vláčku a dnes nás to taky určitě nemine. Ještě že není doma Filda, to by nás asi zruinovalo.  

F. se má výborně, včera byli po nákupech a jezdit na koni, dnes měli v plánu koupání. Jsem zvědavá, jestli se mnou bude chtít večer mluvit, včera moc neměl čas :-)  

Zubříci      

 
Romankaa
Kecalka 114 příspěvků 25.08.09 13:56

Ani,
no tak nebudu říkat, že nám to nejde, že… Jsme byli s choťem za hvězdy:-)…

 
Romankaa
Kecalka 114 příspěvků 25.08.09 13:57

Jsem zapomněla…

Aji, držte se, imunologie bude nutná, tak často být nemocný je děs. Chudáček malý, hlavně, ať si ho tam nenechají..

 
Romankaa
Kecalka 114 příspěvků 25.08.09 14:00

Marťo, jj, začínala v 15 hodin a to ještě  byla hodinu a půl trvající svatební mše… Na nás ateisty docela silné kafe. Ale měli to hezké..

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 25.08.09 14:03

Ta naše začínala v 17 hod a mše trvala jen hodinu, byli na nás milosrdní … Ale stejně jsme s F. nevydrželi do konce, museli jsme před kostel …
 Z.

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 25.08.09 16:53

Tak jsme se v Porubě domluvili, že radši zůstaneme doma. Samozřejmě kdyby došlo ke zhoršení tak nastoupíme. Na oběd měl rohlík s půlou přesnídávky a smectu. Udělali mu výtěr a zítra jdem na další k naší dr. Prý je lepší dělat dva.
Jako koho jsem se tam ptala tak nikdo žádné problémy neměl ani 11-ti měsíční chlapeček, který tam byl. Zmrzlinu jsem nekupovala, vodu jsme pili balenou. A možná je to tím, že jsem moc opatrná kdybych děckám kupovala zmrzlinu kdekoliv a taky párky v rohlíku u stánku a hranolky s tatarkou tak by byl možná odolnější.  

No nic snad bude brzy v pořádku. Už mu moc chybí kamarádi. A taky nesmíme zmeškat oslavu Tomíka P. to by mu bylo zvlášť líto.  

Fotka děcek v tričkách super. Moc se povedly (děti i trička):-)  

To je nějaký zvyk dělat na Slovensku svatby tak pozdě? a tak dloooouhé? i když u nás v kostele to není o moc kratší, ale hlavně, že jste si výlety užili.  

A.    

 
Iffka
Echt Kelišová 9513 příspěvků 25.08.09 17:16

Vyčerpaná pančelka č.1 se hlásí po návratu z pracovního procesu (ale nebojte, takhle pozdě normálně učitelé domů nechodí, já už jsem stihla i nákupy), no co vám budu povídat, je to hnus fialový…

Ovšem za nejhorší dojem dnešního dne považuju to, že po těchto velmi výživných prázdninách jsem přibrala tak 10kilo a jelikož se zrovna moc nehodí, abych před žáky druhého stupně nastoupila ve své oblíbené riflové minisukni a tílku (kteréžto jsem celé prázdniny nesundala), tak jsem musela dneska naklusat na slevy a koupit si nějaké volnější oblečky, at nejsem nechutná, blé… respektive at jsem nechutná co nejméně, hihi.

Anežku jsem včera večer předala našim, ti ji dneska večer přehodí tchánovcům a tam bude to pátku, bo já kromě procesu mám večer zkoušky na tu soutěž, co jedem na konci září, tak jsem rovněž bezdětná.

Ajko, na fotkách vám to děsně sluší, taka kočka a matka dvou dětí, jo, pche! Podívej se na mě, jedno dítě a tlustá jak vepř, to je hrdinství! Ne 45kilo aj s botama jak někdo (tak, závistivý výlev mám za sebou…). Adámek at je brzy v pořádku!!!

Máňo, já mám teda ty fotky s děckama v trikách hezčí, co to tu cpeš, když jsem je sem chtěla dát já ;-)))))

Ještě jsem toho chtěla spoustu podotknout, ale vše jsem pozapomínala, to jsem celá já :-(

tož čuste, já bezdětná

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 25.08.09 19:06
 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 25.08.09 20:56

aHOJDA,

já jsem konečně upustila žehličku, kurňa žehlím po každém praní a nééé že se mi nechce.

Ajii a´ť je dobře Adi je fakt bobek není chvilka kdy vy nemarodíte. Myslkím na vás

Moni Karla je mi líto

Nat vítej zpátky

Jdu chrnět zítra mám celodenku a to bude něco je po soc.

 
denise77
Kecalka 204 příspěvků 26.08.09 09:24

Ahojky holky,
tak kdyby se Anička nezeptala, tak snad opět nenapíšu ani řádku, ale už mi bylo trapně..
Takže žiju, jen jsem to měla opět jak jinak hektické, ale ukončila jsem 1. ročník toho svého studia, což byla radost neskutečná, a až teď 1. září letíme do řecka na dovku, a to už se opravdu těším, neboť na sobě pocituji vybití baterek a tudíž potřebuji to moře, píseček, procházečky, polední spaní, vínečko atd…Všecky fotky moc krásné, je vidět že jste si to všichni užívali..
Přeju všem krásný zbytek léta…Anini tobě obvzvlášt gratulace, je to supr, hlavně že je vše OK.  pokud se budete zase někde srážet ráda se přídámJ)
Denisa a Naty

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 26.08.09 11:24

Karlovi vecnou slavu a at se stane panem v kocicim raji a ma tam pod palcem cely kocici harem …smrt je nekdy vysvobozeni. Drz se M.  

Adamkovi prejem brzke uzdraveni at se muzem potkat a predat pidi darecek z dovolene :) Rio se uz tesi. Podle fotek jste si to nakonec krasne uzili , mam velkou radost.  

Denis. Krasnou dovolenou!!!!!  

Lucko , stahovaci naplast mel Rio taky, podle mne je totalne na h…, akorat mu to zmokvalo a tak jsem to strhla a udelala maslicky klasicke. Se zelenym koleckem pak chodil jeste mesic :-D Kluci jsou holt kluci.  

Bude denik. N.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama