Srpňátka 2005 - Čtvrtý měsíc

Těhotenství

Ahojky těhulky, konečně se dostáváme do druhých tří měsíců, které bývají pro mnoho žen těmi nejpříjemnějšími :)) Tak zaprvé by nám mělo přestat být špatně. Mě zatím nevolnosti nepotkaly, ale prý se ještě může i tohle stát a propuknou až v těchto měsících....Stalo se Vám to některé takto opačně???

Další změna k lepšímu nás čeká na konci měsíce, kdy naše bříška už nebudou vypadat jako následek velké večeře ale více jako počátek skutečného těhotného bříška :-)
Cítíte taky více energie? Sice ještě pořád dlouho spím, ale to je následkem posunutého denního režimu - chodím spát před půlnocí.
A jak jste na tom s pohybem? Chodíte cvičit? Plavat? Já chodím na těhotenské cvičení, kde spíš polovinu času s těhulkama proklábosíme :-) Ale je to příjemné mít kolem sebe lidičky se stejnými radostmi i starostmi…

Včera mi manžel přinesl Reflex s fotkami embryí. Úplně jsme koukali, jak naše mimi asi vypadalo v 60ti dnech. Dneska je mu 91 dní :-) Posílají Vám taky z rodiny pro Vaše mimi emaily? Pokud ne - zaregistrujte se na rodina.cz. Je to moc fajn si každý den přečíst, co zase nového naše mimiško už umí :-)

Jak jste na tom s oblečením? Dopnete kalhoty? Já zatím ty volnější bez problémů. Ostatní těsnější mě při delším sezení už dost tlačí.
Nosíte už těhuoblečení? A co těhotenské pásy či podprsenky?
Já zatím teda nic těhotenského ještě nemám, ale moc mě nákupy lákají - ještě musím počkat nějaký ten týden, až bříško povyroste…
Máte nějaké fotky svých bříšek? Já mám zatím jednu z 13tt na našich www str.

A co dovolená? Chystáte se někam vyrazit? Prý je toto období velmi příznivé, ale jinak si něco naplánujte na 20.-27.tt - tj. nejoptimálnější období celého těhotenství.

Tak a teď něco z „těhotenského kalendáře“ :

Od 14tt

 • obličejík dítěte dosahuje vyššího vývojového stupně, objevují se tvářičky a kořen nosu, uši se přesouvají ze stran krku vzhůru na hlavičku, oči se zvolna přibližují, ale víčka jsou však srostlá, tvoří se jemné oční řasy a na hlavičce začínají dokonce rašit vlásky,
 • uzrává štítná žláza a začíná produkovat hormony,
 • u plodů mužského pohlaví se objevuje prostata, u děvčátek sestupují vaječníky z břicha do pánve.

Od 15tt

 • mimi roste obočí a vlásky na hlavě, a pokud má dítě geny určující tmavou barvu vlasů, začíná se ve vlasových folikulech vytvářet pigment, který je zabarvuje,
 • zvyšuje se zéž pohyblivost a pružnost tělíčka plodu,
 • paže má ohnuté v loktech a zápěstích, ručičku dokáže sevřít v pěst.

Pokud se některá z Vás chystá na amniocentézu (,kt. je možno provést právě od 15tt). Moc držím pěsti, ať vše dobře dopadne!!!

Od 16tt

 • dítě drží vzpřímeně hlavičku a s vývojem mimických svalů obličeje souvisí, že se různě pitvoří - mhouří oči, otevírá pusinku, dokonce se mračí :-)

Byly jste už na odběr krve na AFP neboli trojitý (tripple) test?
Mě to čeká 15.2., kdy budu právě v 16tt.

Od 17tt

 • neuvěřitelný růst plodu i placenty,
 • kůže plodu je porostlá chmýřovitým lanugem - jemným ochlupením sledujícím kožní rýhy,
 • kůže je tenká a bez podkožního tuku, který by zakulacoval tělesné tvary.

Tak tohle už patří do pátého měsíce, ale některé naše těhulky už v něm jsou, že? :-)
Od 18tt

 • ZKUSTE SVÉMU DÍTĚTI ZPÍVAT A MLUVIT NA NĚJ - URČITĚ VÁS UŽ USLYŠÍ!!!:-))
 • velmi vzrušující týden - mnoho žen cítí první pohyby (MISHICKO, ještě jednou k tomuto úspěchu Vašeho druhého dítka moc gratuluji!!!)

Připojuji k lepší orientaci i seznámek podle TP. Jestli nastaly nějaké změny, napište, opravíme a chybějící doplníme :-)

Hanka - TP 18.7.05, druhé dítě
Mishicka - TP 20.7.05, druhé dítě
Daniela88 - TP 23.7.05, druhé dítě
Radka - TP 30.7.05
Tereza - TP 30.7.05
Silva - TP 31.7.05
JiřinaL. - TP 1.8.05
Iva - TP 1.8.05
Komka - TP 1.8.05
Missorka - TP 3.8.05, druhé dítě
Silvína - TP 3.8.05
Silvia - TP 3-5.8.05
Markéta - TP 7.8.05
Sáša(Adula) - TP dle UTZ 8.8.05, Frýdek-Místek, jm. Adam - Anna
Elli - TP 10.8.05
Jana 2(Sluníčko)TP 14.8.05, dvojčátka
Eliška - TP 18.8.05
Kala - TP 18.8.05, dvojčátka
Jana 3(Berny) TP 19.8.05
Jana 1 - TP 21.8.05, druhé dítě
Mariska - TP 21.8.05
Janča - TP 3.9.05
Mimka - TP 4.9.05
Mahagony - TP 4.9.05
Sipka - TP 5.9.05
Zuzajde - TP 5.9.05
Dusanovi(Jarča) - TP 6.9.05, druhé dítě
Mariska - TP ?
Kamila - TP ?
Eliška(Bludička) - TP ?, druhé dítě
Markéta - TP ?
Lubka - TP ?
Jedule(Jitka) - TP ?
Zviratko - TP ?
Janča U. - TP ?

Mějte se krásně, pohlaďte svá bříška a buďte v pohodě a klidu!!!
 Sáša

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Komka
Kecalka 202 příspěvků 09.02.05 09:12

Ahoj Sášo, super že si napsala další deníček. Dneska toho moc nenapíšu, v práci nám neteče voda - prasklo potrubí mrazem a tak nás posílají domů, ono to bez záhodů fakt nejde, že.

Takže zítra se ozvu jak se mám a co nového, i když zas moc toho není.

Mějte se všechny super a pište piště pište!

Komka

Gina
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 1 inzerát 09.02.05 10:25

ahoj Saši, mám termín 30.7. takže bych měla být v 15+4 tt, bříško se mi zakulacuje, ještě před dvěma třemi týdny, když jsem si lehla na záda tak se mi bříško rozložilo a měla jsem ho skoro ploché a teď už mám bouli, která zůstává :o)
měla jsem štěstí, že mi ani v prvních měsících nebylo špatně, jenom jsem byla víc unavená (kolem osmé hodiny večer už jsem „tuhla“ v posteli, teď se to přesunulo tak na půl desátou) a začínám mít větší hlad - dřív mi stačil k snídani jogurt a potom oběd kolem jedné, teď už delší dobu kolem desáté dopoledne dostávám hlad, takže tu mám připravený celozrnný chlebík a mažu si ho lučinou nebo nějakým sýrem. podprsenku jsem si koupila novou asi před 3 týdny, prsa mi přece jenom povyrostly a nalily se, takže mi z těch původních pomalu začaly lézt bradavky :o) a měla jsem i nějaké hodně syntetické a ty mi vůbec nedělaly na bradavky dobře, hodně mě to svědilo, takže jsem si v kotvě koupila krásnou bílou bezešvou asi 90% bavlněnou s pevnějšími ramínky a je mi v ní dobře :o)
s kalhotama jsem na tom podobně, džíny už jsem dávno vyřadila a mám jedny tmavé kalhoty, které jsou v pase trochu volnější, takže je ještě pořád nosím. taky se chystám na těhu nákupy ale ještě asi vydržím, spíš to bude taková nárazovka, kdybych zrovna objevila nějaký krám a něco se mi tam líbilo. pro mimi zatím taky nic nekupuju, řekli jsme si s manželem, že počkáme do „velkého ultrazvuku“ ve 20. týdnu, jestli bude všechno OK a teprve potom pomalu začneme nakupovat a připravovat. nejradši bych na ultrazvuk chodila každý týden, je to takový divný pocit, když nevím, co se uvnitř děje, v nějaké čísle betynky jsem nedávno četla, že paní byla ve 30. týdnu na kontrole a doktor zjistil, že dítě už má v sobě 3 týdny mrtvé, tak mě uplně polila hrůza. radši takové články nečíst!!!!
v březnu má být v brně výstava prodite, asi se tam zajedeme podívat (i když jsem z prahy), nebo víte někdo o tom, že by se podobná výstava připravovala i v praze???
přeju vám všem krásné bříška, mimimálně starostí a opatrujte se :o))
 Jana

Jancau
Nováček 4 příspěvky 09.02.05 10:55

Ahoj Těhulky,
já prožívám svoje těhotenství docela aktivně. Chodím 2 x týdně do posilovny. Mám trenérku, která ví jaké cviky můžu dělat. O víkendu jsem byla lyžovat. Gynegoložka mi řekla, že když mi nic není, tak můžu sportovat až do 5 měsíce. I když jím o trochu více než před otěhotněním, tak jsem zhubla 1 kg. Rozšířila jsem se trochu v pase, ale kalhoty zatím zaptnu všechny. Z podprsenek jsem si vytáhla vycpávky, které mi opticky zvěčovaly prsa. Takže zatím nikdo v práci nepoznal nějaké změny. Chystám se jim to oznámit až v březnu, kdy budu mít ultrazvuk a vyšetří mi i krev.

Mějte se Janča 11 + 4.

P.S.: moc se omlouvám za zmatky ale Janča TP 3. 9. 2005 a Janča U. jsem obojí já. Takže se polepším a pro příště se podepisuji jen Janča.

Gina
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 1 inzerát 09.02.05 11:38

Ahoj Janči,

taky jsem si vycpávky před časem vyndávala :o)
v pondělí jsem se pochlapila a šla jsem to šéfové říct, bála jsem se jak to vezme ale dopadlo to skvěle, řekla mi, že to na mě stejně poznala a hlavně když jsem jí před půl rokem řekla, že se budu vdávat tak jí prý bylo jasný, že dítě bude následovat. Ujistila jsem jí, že pokud všechno půjde dobře, chci v práci zůstat až do nástupu na mateřskou tak byla ráda. Od té doby mám pocit, že je na mě o hodně milejší (musím zaklepat :o)). S tím cvičením - řekla jsem si, že to pro začátek zkusím doma, hlavně na záda, které budou určitě bolet, tak uvidím. Chci každopádně projít alespoň pár předporodních kurzů - něco o kojení, první pomoc miminku a tak, snad budu potom klidnější. Měj se moc hezky a papa :)
 Jana

silva
Povídálka 11 příspěvků 09.02.05 12:10

Ahoj Sášo,
deníček je super, hlavně ta pasáž o konkrétních týdnech stáří miminek:-)), v některých knížkách nebo odkazech na webu to tak hezky podrobně napsané není, máš velikánskou pochvalu:-))
Jinak já se chystám na tripple test už zítra, ještě nejsem v 16., tak doufám, že to není moc brzo (kvůli výsledkům) tak mi držte palce, doufám, že to bude ok,
mějte se krásně vy i mimískové a hezky přibírejte :-))

Silva 15+2

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.05 12:26

Ahoj holky!
Ráda bych se k vám připojila. I já čekám své srpňátko- konkrétně TP 1.8. Je to první mimi, co čekám. Konečně jsem se zbavila obtíží, které první trimestr přinesl. Vedu si každodenní statistiku váhy a počtu zvracení:-)) Zatím jsem se dostala k 260 zvracení a úbytku za váze -5 kg. Při výšce 160 cm vážím 49. Dr. mi řekl, že to nevadí. Snažím se těhuobdobí prožít aktivně, kdy každý den cvičím, chodím na procházky a od zítra budu chodit pravidelně plavat. Nemám ráda se někým organizovat, tak to zvládnu s budoucím taťkou sama. Co bříška, rostou? U mne jsem minulý týden zahlédla, jak se mi bříško,,koulí"- najednou v levém podbřišku boule, pak zmizla a za pár sekund znova!! Čekám asi nějakého čiperu.
Mějte se krásně a ahoj
Pavlýsek + vetřelec

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.05 12:45

Ahojky sprňátkové maminky,
jsem ráda, že se opět píše o nás! :-)
Pozítří začnu II. trimestr, na jednu stranu mám pocit, že to letí a na druhou, že vůbec ne.
Podrsenku mám větší už dávno, kalhoty naštěstí ještě zapnu, ale při sezení si je radši rozepínám. Ale do spousty věcí, které mi byly akorát nebo těsné se už ani nepokouším vejít. Na těhu oblečení se chystám, něco si chci i nechat ušít, zatím jsem si včera koupila noční košili s knoflíkama (na kojení).
Spaní se trošičku zlepšilo (ťuk ťuk), už neusíním 2-4 hodiny, ale stejně spím tak 6-7 hodin denně, takže těch 14-17 hodin, které tu některé uvádějí jen závidím.
Taky bych si chtěla pořídit ten kojenecký polštář, prý se s ním (kromě jiného) dobře spí. A to já teď nevím, jak bych si lehla, byla jsem zvyklá na takovou polohu na boku, přetočená téměř na břiše, což se bojím, aby neublížilo mimi.
Na oběr krve na tripple testy jdu až za 2 týdny, ale už teď jsem napjatá jak struna, jestli bude vše v pořádku.
V práci to pořád ještě neví a ideálně by bylo, aby to vydrželo alespoň měsíc, tak se na mě žádné ohledy neberou. A doma to mám taky těžké, žádné obskakování a pomoc se neděje, tak jsem z toho špatná, čekala jsem úplně jiný přístup, musím přiznat i nějaké hádky, tak se bojím, aby se to na mimi nepodepsalo :-((
Jinak se ale těším :-). Těhu cvičení jsem ještě neobjevila :-(. Kdyby jste věděly o nějakém na Praze 6 nebo na Barrandově, tak dejte, prosím vědět.
Mám z e-mimina opsaných spoustu odkazů na int. stránky a weby, ale jaksi nemám na to čas, tak se snažím stíhat alespoň e-mimino, už u sebe pozoruji závislost :-)).
Na rodinu cz. se taky chystám, ale kdy se tam dostanu, to fakt nevím.
Jinak je skvělé, že tyto stránky existují, že se má člověk kde dozvědět spousty věcí a novinek, popřípadě se i poradit nebo podělit o radost i starost.
Posílám všem pohlazení bříšek,
Elli 14+1tt

Elli
Kecalka 111 příspěvků 09.02.05 12:50

Zvláštní, kontrolovala jsem, že jsem přihlášená, přesto je můj příspěvek anonymní, tak se omlouvám.
Gino, taky se z Prahy chystám na tu březnovou akci do Brna :-)
 Elli

Katynka1
Povídálka 15 příspěvků 09.02.05 13:50

Ahoj těhulky,
konečně se k vám také připojuji. Deníčky jsou super, máme stejné problémy a myslím, že manžel už mě má asi dost:))) Dobře jsi Sášo popsala těhotenský kalendář. Skoro každý den pročítám starší Betynky a snažím se načerpat co nejvíc vědomostí, je toho tolik nového.
Zatím nechodím cvičit. Měla bych se donutit a cvicit alespoň doma, kila přibývají:). Dr. mi zatím cvičení nedoporučuje kvůli počátečním problémům.
Těhulkovské rifle mám už asi týden. Celý den v práci sedím a moje kalhoty mě dost tlačily bříško. Rifle jsou elastické a moc pohodlné.
Zakoupila jsem také již kojící podprsenku. Doporučily mi to kamarádky „starší“ těhulky. Je pohodlná, bezešvá, ale nevím nevím jestli si nepoběžím koupit ještě větší:).
Katynka1 - TP 1.8.

Adula
Povídálka 48 příspěvků 09.02.05 15:46

Ahojky Silvi,
ale Ty přece už jsi v 16tt :-))
Píšeš, že jsi 15+2, no a to je už započatý 16tt…
Já jsem dnes 15+0 neboli 14+7 - takže taky začínám 16tt.
Koukni na stránky http://www.tehulka.cz/view.php?…. Taky jsem to nechápala, poslaly mi to holčiny na diskuzi na rodině -srpňátka- máme tam supr partu :-) Je nás asi 30, vlastně už víc, každým dnem se přihlašuje víc a víc těhulek :-)
Tak pa pa Sáša

Adula
Povídálka 48 příspěvků 09.02.05 16:45

Ahojky těhulinky,

zdravím co nejsrdečněji mezi námi Pavlýska a Katynku, které mají obě stejný TP :-))

Gino, já si teď nejsem jistá, byla jsi už tady u nás? Koukala jsem se i na TP, ale Tvůj TP i se jménem jsem nenašla ani dřív. Tak pokud ne, vítám i Tebe velmi moc :-))

Těhulky, Vaše nové či změněné údaje pište, při příštím deníčku změníme :-))

Janči U., moc se Ti omlouvám, že jsem z Tebe udělala dvě Janče :-) Opravíme.

Pavlýsku, Tobě moc přeji, ať zvracení přestane úplně a začneš přibírat. Při Tvé výšce a váze - ještěže tě doktor uklidnil. Já přibírám a přibírám - do konce 3měs. 2kg a nyní tak 0,5kg za týden (ale vyčetla jsem v moudré knize Co čekat v radostném očekávání - že je to optimální :-)) tak snad jako kulička nebudu :-(
Bříško mi už pomalu roste a boulí se ven :-) Mám z toho radost. Manžel mě i fotil před 2týdny a máme foto na našich stránkách. Musím ho opět „znásilnit“, ať mě blýskne :-)

Elli, Tobě přeji, ať se Ti brzy spaní zlepší, ať v práci i doma máš pohodu a klid. Já jsem na nemocenské a mám doma opravdu klid. Moc Vás všechny obdivuji, které ještě stále pracujete. Nedokážu si představit, že bych ještě pořád pracovala - učila, dělala přípravy a opravy sešitů skoro do noci a to dojíždění a věčné bacily a infekce od dětí? Radši nemyslet…
Můj manžílek taky není úplně tak úžasný, jak jsem si to vysnila, ale chlapi to asi berou trochu jinak než my, které to mateřství prožíváme „naplno“. Myslela jsem si, že bude kolem mě víc skákat a pomáhat mi i víc s dom. pracemi…ale jsem na nemocenské, takže to nějak pomaličku zvládám, když je v práci…
Ale abych ho jen nepomlouvala, nosí mi časopisy maminku, betynku, reflex, kupuje můj oblíbený medovník a je stále usměvavý a milý a to mi moc pomáhá, a taky rád a dobře vaří :-) mňam …
Ale musím říct, že pomalu s rostoucím bříškem, kdy ho každý večer můj milovaný maže, se jeho chování mění. Zvyká si na nastávající roli otce a rozhodně je asi z toho pěkně vypleskaný jako já :-) Kolik je Vašim partnerům? Ten můj měl min. týden 27, mladý taťulda, že? :-)
Legrační je, jak manža prožívá to, že ho malé už možná slyší. Od té doby, co mu jeho mamča řekla, že ho Vendulka slyší, že nesmí ani nadávat, manžel v takových chvílích šeptá :-)) Vendulka - tak bříšku tchýňka říká a nenechá si vymluvit, že takové jméno nechceme :-) ale to je jedno, je to její pracovní název a nás to aspoň vždy rozesměje, když např. říká - „Chutnaly Vendulce jahody?“ Než mi to docvakne, tlemím na tchýňku jako puk, co, komu?
No tak jsem se rozepsala, promiňte mi, nebylo to zas tak podstatné…
Ale chtěla jsem vlastně napsat, ať jsou naši milovaní stále s námi, mají nás rádi i naše děti … Víte, teď se totiž jedné těhulce stalo to, že ji manžel opuští kvůli jiné, v době kdy čekají jejich druhé dítě… Je to od něj fakt hnusné, ale rozhodně to nebyl ten pravý mužský, když tohle udělá těhotné ženě!!!

Tak se mějte krásně, pohlaďte svá bříška i své drahé polovičky za to, že jsou v těhotenství s Vámi … pa pa Sáša

Makula
Nováček 4 příspěvky 10.02.05 09:30

Ahoj těhulky! Já mám termín porodu 19.8. a už se nemůžu dočkat léta. Moje bříško připomíná pneumatiku a kdo mě nezná, myslí, že jsem dost přibrala-chudák manžel! Kromě těšení na mimi, mě čekají v dubnu státnice, abych už konečně přestala mít titul studentka. Obávám se výše mateřské a také toho , kdo mi ji bude vyplácet první týdny, kdy ji normálně určují z platu. Ahoja ať všem maminkám vše vychází jak má!!!!!!!!!

Makula
Nováček 4 příspěvky 10.02.05 09:30

Ahoj těhulky! Já mám termín porodu 19.8. a už se nemůžu dočkat léta. Moje bříško připomíná pneumatiku a kdo mě nezná, myslí, že jsem dost přibrala-chudák manžel! Kromě těšení na mimi, mě čekají v dubnu státnice, abych už konečně přestala mít titul studentka. Obávám se výše mateřské a také toho , kdo mi ji bude vyplácet první týdny, kdy ji normálně určují z platu. Ahoja ať všem maminkám vše vychází jak má!!!!!!!!!

Makula
Nováček 4 příspěvky 10.02.05 09:31

Ahoj těhulky! Já mám termín porodu 19.8. a už se nemůžu dočkat léta. Moje bříško připomíná pneumatiku a kdo mě nezná, myslí, že jsem dost přibrala-chudák manžel! Kromě těšení na mimi, mě čekají v dubnu státnice, abych už konečně přestala mít titul studentka. Obávám se výše mateřské a také toho , kdo mi ji bude vyplácet první týdny, kdy ji normálně určují z platu. Ahoja ať všem maminkám vše vychází jak má!!!!!!!!!

Gina
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 1 inzerát 10.02.05 10:09

Ahoj Sáši a všechny těhulky :o)
jsem tu poprvé, už asi měsíc tyto stránky pročítám a teprve v pondělí jsem se registrovala. dneska jsem se konecně dokopala jít k doktorovi na ekg, všechno dopadlo dobře, jenom mám nízký tlak - asi 100/65, ale to se prý časem upraví. Manžel oslavil v lednu 33 (mě je 27) ale stejně jako já vypadá o hodně mladší a občas si doma připadáme jako puberťáci (hlavně když mastíme na playstationu Need for speed a svorně nadáváme na auta, která nás brzdí :o)). na mimi se moc těší, zatímco já v časopisech a prospektech hledám tipy na různé mimi oblečky, on se projevuje z technické stránky a zkoumá reklamy na kočárky a různé přebalovací pulty. včera večer si vzal nějaké betynky a rozvinul diskuzi na téma v čem bude mimi ležet, když nebude zrovna v postýlce :o)
jinak jsem se včera zaregistrovala na rodina.cz a dneska mi přišel první info mail, takže díky moc za radu :o)))
mějte se moc hezky a ať nám to pěkně utíká :o)

silva
Povídálka 11 příspěvků 10.02.05 10:40

Díky moc,
dost jsi mě uklidnila:-)), krev mi už ráno vzali. Jsem z toho počítání nějak zmatená, taky jsem si říkala, jak je možný, že se počítá 14+7 a je to stejný jako 15+0, protože jinak by to nevycházelo na týden, ale týden a den. Na stránky hned mrknu…jo a mám ještě jeden dotaz ohledně jídla. Někde jsem se dočetla, že se nemá používat oregáno, bazalka, máta a zázvor-prý kvůli předčasným stahům, ale nevím, jestli to platí po celou dobu nebo až na konci těhotenství. Bazalku a oregáno mám totiž hrozně ráda a používám je při vaření dost často:-(
díky za odpověď a ať pěkně rostou bříška.
 Silva

Jedule
Kecalka 315 příspěvků 11.02.05 14:36

Zdravím všechny těhulky!

Po týdnu školení v Brně na MZLU jsme konečně dorazili domů a po obědě jsem koněčně zasedla k internetu (až ho manžel uvolnil… odchodem stání střáže v hasičké uniformě na pohřeb staršímu kolegovi). Musím říci, že jsem sice jen 5 let ze školy, ale 8 hodin přednášek denně už byly na mne moc. Ale zvládli jsme to, nikdo nic nepoznal (zatím ještě měsíc v tajnosti).

Sašo, díky za informace o těhu v týdnech, aspon vím,co nás čeká. Můj TP je 30.8., takže jsem snad ve 12 týdnu (11+4tt). Závidím mazání bříška manželem, ten můj se k tomu moc nemá, asi je to tín, že je pořád pryč. Zase to vypadá že příštích 14 dnů ho uvidím max 2 dny - na víkend u mých rodičů… Je nějak pracovně zatížen, což dříve nebyl. Ikdyž,musím přiznat, když jsme spolu, tak se snaží splnit jakékoliv přání a je velmi pozorný. Tak aspon něco.

Oblečení zatím nenakupuju, ikdyž po volnějších kahotech jsem už koukala, na školení při dlouhodobém sezení jsem si musela kalhoty rozepnout aby tak netlačily. Dvě menší podprsenky jsem přestal nosit a z ostatních jsem vyndala vycpávky, tak jsou zatím OK.
Za nákupy asi vyrazím jednorázově, bud do Hradce nebo Do Prahy, jelikož tam trávím taky dost času.

Musím říci, že nevolnosti mě začaly opouštět, tak už se i vpohodě najím a neběžím ihned objímat mísu!! Tak se začínám cítit plna energie, chřipka taky ustoupila, jen mi kalí radost,že dalších několik týdnů budu opět sama doma.

Všechny zdravím a přeji plno energie do dalších dnů.
 Jitka

Lubka1
Povídálka 17 příspěvků 12.02.05 09:34

Ahoj holky, dlouho jsem tu za vámi nebyla, tak se to pokusím napravit.

Sášo, děkuji za deníček, který je super, alespoň si to člověk dokáže líp představit. Na tripple testy jdu stejně jako ty - tedy 15.2., tak si držme palečky. Jo a můj termín porodu je 4.8. Trochu /vlastně hodně hodně/ se bojím jejich výsledků. Hlavně mám strach, jestli je to všechno dobře spočítané /budu 15+3/ a ty tři dny mi připadají moc málo na to, aby to byl už jistě 16. týden.

Holky, já jsem z Brna a o žádné akci v březnu nic nevím, můžete mi některá poslat bližší informace?

A ještě mám na vás jednu prosbičku: Nějak se mi nedaří napsat svůj příspěvek jinak než odpověď. Můžete mi některá poradit, jak to vložit samostatně, nikoli jako odpověď.

Teď si nevybavuji, která z vás tu psala o těch pohybech, ty já tedy ještě necítím, ale mám pocit, že jsem včera cítila srdíčko. Myslíte, že je to možné?

Mějte se krásně a pokud mi některá z vás poradí budu moc ráda. Díky Lubka

Adula
Povídálka 48 příspěvků 12.02.05 19:54

Ahojky, jak se všichni máte? My moc dobře.

Lubko, moc děkuji, budu Ti taky v úterý držet pěstičky.
Já mám TP 3.8. a v úterý budu 15+6tt, tj. konec 16tt (http://www.tehulka.cz/view.php?… - mrkni na tuto stránku pro vysvětlení, poradila mi to Sylvie z diskuse z rodiny - srpen - chodíš tam taky, že? :-) Já jsem tam pod Alexy).

Myslíš tu akci Veletrh pro dítě? www.bvv.cz/prodite

A nejde Tvůj příspěvek vložit jako komentář pod deníčkem? Jinak fakt nevím…:-(

Srdíčko v bříšku asi cítíš prý kvůli pulzující srdeční tepně. Taky mívám ten pocit hlavně, když ležím a jsem v klidu :-)
Ještě tak 3-4t a snad už ucítíme naše bobešky víc :-)) Moc se těším.

Jestli jsi to TY z rodiny, přeji příjemnou zítřejší službu!!!

Pa Sáša 15+3tt

Lubka1
Povídálka 17 příspěvků 13.02.05 13:38

Ahoj Saši, máš pravdu, jsem to já. Chodím tam na Tvé doporučení. Zkoušela jsem se zaregistrovat i na rodinu pod Lubkou, ale nešlo to, tak jsem zvolila oslovení, kterým na mě občas volají mí blízcí. Už jsem tedy v práci a hned jsem se sem skočila podívat. S tou tepnou je to přesně tak, jak popisuješ. Taky to cítím hlavně v klidu. Je to jedna z mála věcí, která mě dokáže uklidnit, že miminko žije. Mívám teď totiž takové pocity strachu, jestli je všechno v pořádku. Jinak díky za ten odkaz na březnovou akci na BVV. Zítra jdu na výstaviště služebně, tak se pokusím ještě něco vyzjistit.

Měj se krásně Lubka

Nika1
Kecalka 150 příspěvků 13.02.05 15:42

Ahojky,
muzu se k Vam taky pripojit?
Termin bych mela mit 12.9.05 a je to muj druhy cvrcek.
 Nika

Nika1
Kecalka 150 příspěvků 13.02.05 16:00

Elli,
s prvnim mimcem jsem spala uplne na brise, dokud mi to bylo prijemny, mam pocit, ze skoro do doby, nez zaclo v 20tt kopat - a v pohode. Pak jsem spala na brise az po porodu. Ted si to taky uzivam, dokud muzu. Ono spat jenom na zadech, protoze jinak cloveka vsechno boli (konec tehu) je nic moc :(
Se spanim taky zadna slava - ten muj prcek me proste nenecha… zlate prvni tehotenstvi :o))
A at se doma vsechno srovna :)
 Nika

Nika1
Kecalka 150 příspěvků 13.02.05 16:10

Abych taky napsala neco o me - uz mam doma jednoho raubire - Marketku (*21.1.2004). Tohle mimco bylo velke prekvapeni a je naprosto neplanovane, ale uz se s tim pomalu szivam. Jen je to tehotenstvi narocnejsi. Clovek nemuze ani v klidu zvracet, protoze ho taha za nohu dite :)
Obleceni zatim neresim, nosim v pase volnejsi kalhoty, podprsenku mam kojeneckou, protoze stale jeste pomerne hodne kojim… Je zajimave, ze me tentokrate prsa vubec nebolely ani nepovyrostly…
Nevolnosti me (snad) konecne! pomalu opousteji, tak doufam, ze bude vetsi klid.
Mejte se hezky a doprejte manzilkum cas, aby si na tu myslenku, ze budou otcem, zvykli. U nas to taky trvalo docela dlouho…

Ja mam cerne svedomi z toho, ze malou porad nosim… mam strach, abych neublizila mimisovi… jenze stejne s tim nejde moc delat :(( Ach jo…

Nika, 9+6

Jedule
Kecalka 315 příspěvků 13.02.05 18:25

Zdravím všechny i nově „příchozí“ Niku!

V loni na BVV pro dítě maje spolužačka z UH koupila kočárek v akci (asi o 40% levněji), říkala, že slevy byly různé, ale že si vybrala a manžel schválil (u některých kočárků prý tvrdil, že je do auta neveme). Vybrala si kočárek od českého výrobce patron (zvlášt hluboký a sporták) a je velmi spokojena. Třeba tam Lubko objevíš i další prima slevy a nápady!

Zítra zase mizí má polovička na zahraniční služební cestu, ale pro tentokrát si bere sebou i notenbook, tak budu bez připojení. Pro závisláka pěkný trest…

V úterý jdu k doktorovi na kontrolu a doufám, že už mi vystaví těhu průkazku, někdo ji má od 6tého týdne a já ve 12 nic.
Ve střede si musim koupit kalhoty, v kterých se mi bude pohodlně sedět, tak uvidím, zda na moji postavu něco seženu.

Mějte se celý týden krásně a hlavně to s prací nepřehánějte! Odpočinek s nohama nahoře a popíjení džusu je pohoda..

Jitka 11+5tt

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 13.02.05 23:29

Ahoj těhulky!

Už jsme zpátky z hor:o ).

Dík za držení palečků kvůli AFP testům.Před týdnem jsem se dozvěděla,že mi odebrali celý tripple test a bohužel je hladina hCG hormonu o něco nižší,ale prý nehro genetická porucha,ale menší růst mimča.Takže mi budou dělat ještě 2 UZ navíc,aby viděli,jak miminko roste(Klárka měla 3,60kg).Na plodovku naštěstí nemusím,takže se mi náááááááramně ulevilo.
A další novinka je,že nejen Mishicka,ale i má maličkost už cítí,ja se mimi mele!!!!!!!!!!­Přesně,jak píšeš,Míšo,ještě to nejsou ťukance,které by byly cítit rukou na bříšku,ale myslím,že Arturek dělá kotrmelce a mám pocit,jako by se mi otočily vnitřnosti.Ale jen tak zlehýnka:o ).

Jdu do hajan,dobrou noc
Hanka a Arturek 17+6tt

Lubka1
Povídálka 17 příspěvků 14.02.05 04:24

Jitko, z toho, že zatím nemáš průkazku si nic nedělej. Já jsem jí dostala až ve 13. týdnu. S Tvou radou, že se to nemá s prací moc přehánět se pokusím něco udělat. Ale vzhledem tomu, že jsem do práce dorazila teprve před chvílí, měla bych něco udělat. Měj se krásně.

Lubka

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 14.02.05 15:30

Ahoj holčiny,
Tak mám novinku… konečně mám průůůůůůůůůůkazku… sice jsem zmatená protože podle ultrazvuku jak jsem byla bych dne měla být 11+2 ale podle těhu průkazky jsem 10+6 … no neva… hlavně že jsem těhotná ne? :D

Jinak mě opět skolila nějaká angína nebo co, byli i teploty. Dneska jsem raději šla k mudr, dala mi inhalačný roztok - ve spreji… takže si stříkám do pusy i do nosu.
Ale nelíbí se to mému gynekolovi, protože to je už vlasntě po druhý co mě něco zmohlo, tak se musím objednant do Ústí na genetiku … ach jo, snad bude vše ok, a mimčo je v pořádku… dneska uz mi tam nezvedaji telefon, tak tam zitra hned rano zavolam… bojim bojim…

No jdu si lehnout, tatka je doma, tak toho vyuzit a jeste se vylezet.

mějte se krásně a dám vědět jak jsem dopadla…

Ahoj Jarča … 10+6 nebo 11+2 ??? :D:D:D:D

Makula
Nováček 4 příspěvky 16.02.05 10:07

Zdravím Dušanovi! Nic si z toho nedělej, bude to ok. Já jsem ve 14tt, ale od počátku těhu jsem prodělala snad všechny virové choroby, cojdou. Brečela kvůli tomu moooc! Zbytečně . Mimi vše vydrží, jsou totiž odolnější než si myslíme a mooc se chtějí narodit! Jez hlavně vitaminy a pokud jako já zvracíš po ovoci a zalenině, tak jez vitamínový pilulky. Budu ti držet palce na vyšetření a opatruj se. Míša z HK

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.05 15:22

Ahoj Sášo,
děkuji za pěkné přivítání. Měla jsi pravdu, zvracení už mi konečně ustalo, bylo to ze dne na den. Takže teď už baštím normálně a čekám, kdy začnu přibírat. Nemáte problémy s oblečením? Dost se dívám po obchodech, a zjištuju, že zásobení počítá se ženami- obryněmi, které jsou jak vysoké, tak široké. Řeším to ,,bokovkami,, a asi do konce těhu tomu nebude jinak.
Velikost XS je mi stejně velká.
Dneska jsem byla na triple testu,výsledek budu mít 8. března, tak mi držte palečky. Ale jaká je dneska kalamita a neposypané chodníky, tak jsem sebou praštila o zem a hlavně o bříško:(( Moc se bojím. Mimi se však hýbe, tak doufám že to bude OK, že ho zabrzdila plodová voda. Mějte se pěkně
Pavlýsek 16+1

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 16.02.05 20:30

Teda holky,tak dlouhý seznámek máme a nikdo nepíše.Je mi to trochu líto,kampak jste všechny zmizely??????

Já mám teď trochu bobky,aby mímo bylo zdravé.Jak jsem se dozvěděla,nižší hladina hCG může znamenat větší riziko Patauova a Edwarsova syndromu,což je pěkně hnusný postižení.Plodovku mi dělat nemusí,protože vady jsou tak závažné,že postižení je vidět na UZ ve 20.týdnu.Takže se trochu klepu,ať tam nic nenajdou:o (((((.

Mrňousek jako by věděl,že se o něj bojím,začal se pěkně hlásit,už to oťukávání nejde s ničím jiným zaměnit:o ).

Tak pište,pište,dejte vědět,jak se vám všem daří.

Hanka a Arturek 18+2

Katulik
Povídálka 37 příspěvků 16.02.05 21:47

Ahoj vsechny!
Rada bych se pripojila do klubu srpnatek; jmenuju se Katka a TP mam 28.8.. Krom briska „vlastnim“ jeste manzela a dvouletou Elisku. Cimz zdravim hlavne Niku, ktera asi nejvic pochopi radosti tehotenstvi spojeneho s peci o starsi ratolest:) Spani 14-17 hodin denne? Jsem rada za 7! Jinak ale je to pekne; Eliska vse hezky komentuje. Napriklad minuly tyden na ultrazvuku, spatrivse vznasejici se pupecnik, radostne vykrikovala, ze ji miminko mava. A jeste dnes stale opakuje, ze pan doktor dal mamince na bricho ubrousek (na utreni toho gelu) a proto je miminko vporadku. Jinak si pozehnany stav opravdu „uzivam“, neb jako spravna manzelka doprovazim sveho chote „az na kraj sveta“. Coz v soucasnosti (prosinec 04-cerven05) znamena rakouskou metropoli Viden. Mimiska jsme si sem nevedomky uz privezli, a na svet prijde taky hezky doma. Jelikoz od me maturity z nemciny uplynulo uz 11 let, je to u gynekologa obcas zajimave. Ale pokusy domluvit se s nim anglicky (coz neni jeho nejsilnejsi stranka) jsem vzdala pote, co mi napsal misto prasku na zacpu leky na kontrakce:) Jsem tu sama s manzelem a Eliskou (zadne babicky , dedove, kamaradky), tak to tu na me obcas „pada“ a jsem rada, ze jsem narazila na tuhle diskusi. Aspon nejaka psychicka vzpruha… Tak se vsechny mejte, preji zdar vasim miminkum a (myslim, ze uz to tu zaznelo), uzivejte si prvniho tehotenstvi. Je to opravdu zlaty cas. Dvouletemu capartovi totiz ztezi vysvetlite, ze maminka ted opravdu potrebuje spat ci alespon odpocivat a ze na tu houpacku ho opravdu zvedat nemuzete:)
Katka a spol.

Azeret
Nováček 2 příspěvky 16.02.05 22:46

Ahoj holky,
já jsem tady nová a tak vás všechny moc zdravím. Já mám termím porodu (podle ultrazvuku) 25.7., teď jsme 17+3 tt, AFP už mám úspěšně za sebou. Doma už mám Terezku, které je teď přesně 2,5 roku. Když jsem ji zdárně s vypětím všech sil porodila, tak jsem si slibovala, že příští těhotenství se už nebudu strachovat a mít zbytečné obavy, ale ejhle, je to to samé. Akorát mi ten čas teď s malou daleko víc letí. Terezka si vždycky sedne k bříšku, a volá ´haló mimi´ a hladí mi břicho. Doufejme, že jí tento kladný vztah k sourozenci vydrží i po jeho narození:o) Jsem si myslela, že by k němu mohla občas místo mě vstávat:o). Mějte se zatím moc fajn. azeret

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 16.02.05 22:53

Ahojky!

Já zírám,jak se nám tu rozrůstají řady druhomaminek s malými caparty!

Jo,jo,taky vím,jaké to je,únava z těhotenství a péče o dvouleté dítko!A když vám ještě k tomu děťátko odmítá odpoledne spát,tak je to fakt na nervy.

Tak hezky těhotněte:o )
Hanka

mahogany
Kecalka 122 příspěvků 16.02.05 23:49

ahojky těhulinky,
tak všechny zdravím a hlásím,že už mám taky průkazku.všechny testy dopadly dobře a na UTZ je vidět jen jeden skřítek,tak jsem ráda,že nebude překvapení dvojčátek.

už se těším až mi bude zase dobře,nějak mi to druhé těhotenství dává zabrat,hlavně večer mi je pěkně „blivno“.
ještě v pohodě se vejdu do všech věcí a na váze jsem taky nic nepřibrala ,tak uvidíme,jak budu pokračovat.

na další kontrolu jdu 15.3. a to mě čeká zase nějaký odběr krve a testy v 16.tt.

všechny se opatrujte a radujte se z toho krásnýho sněhu.

Ahojky mahogany + Filípek+skřítek 11+3tt.

Adula
Povídálka 48 příspěvků 17.02.05 13:45

Ahojky!!!

Zdravím nové těhulky mezi námi!!!
Chtělo by to už nový deníček + doplněný seznámek.....
Máte nějaký nápad - téma???

Tak se hlásím po pár dnech :-)
U nás nic moc nového… Stále se máme báječně, akorát o víkendu nás potrápil nízký tlak a bolest hlavy, ale jinak jsme v pořádku.

V úterý jsme byli na kontrole. Malé měří 10cm (to bylo na konci 16tt). Byl to zas krásný zážitek. Už opravdu vypadá jako malý človíček, ty ručičky, kolínka, prstíčky, srdíčko a žaludek :-) prostě zázrak… Měla jsem moc strach, protože mi nějak začalo se zmenšovat bříško, jen prsa mě moc bolela. Bála jsem se, co bude na kontrole. Jen, co pan doktor zapnul UTZ, hledala jsem srdíčko…tak se mi ulevilo, když jsem viděla to bijící místečko a hned poté se malé začalo mrskat - bylo čelem k nám a mávalo ručičkama a třepalo nožkama, pak se drbalo na hlavičce a na bradě :-) No poprvé jsem neudržela slzu …
Příště to konečně manželovi vyjde(jdeme až v 17hodin) a půjde se mnou taky, ať si to užije!!!
Jinak mi vzali krev na tripple-test, výsledky budou 22.2.. Bojím, bojím, bojím…

Mějte se báječně!!!
Sáša + „macík“17tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.05 16:13

Holky, spolutěhulky,
asi jsou ty srpňátkové maminy opravdu moc zaneprázděné, že téměř nepíšou… :-(
Mám velkou radost, tak vám musím napsat.
Dnes jsem byla v 16.týdnu po měsíci na kontrole, výsledky z krve, moče i tlak jsou OK, také vyšetření na toxoplazmózu negativní (máme 2 kočky), dr. pohmatem zjistil, že mimi roste (to vidím taky :-) ). Akorát tedy neposlouchal srdíčko, jak to tu některé uvádějí :-(.
Tu krev a moč mi brali ve 12.týdnu a výsledky jsem teď dostala, ať s nima zajdu k praktickému lékaři, ať mě ještě on vyšetří a napíše výsledky do těhukarty. Ptala jsem se taky na zubaře, že mě čeká pravidelná půlroční prohlídka, tak řekl, ať si to taky nechám potvrdit do těhukarty.
Jinak odběr krve na genetické testy mě čeká příští týden, tak jsem napjatá už teď, snad vše bude v pořádku.
Další (třetí) ultrazvuk až ve 20. týdnu, na kazetu prý v Gennetu netočí :-( a minule dr. nebyl moc sdílný, byla jsem tam asi 5 minut, to mě dost sklamalo, tak jsem zvědavá, jestli se mi příště bude více věnovat.
Taky jsem se dnes sešla s pánem, který mi předal 2 ks objednaného (už použitého) těhu oblečení - džíny za 400,– a triko za 200,– a je mi to, tak mám radost z docela výhodného kupu, už se tak nebojím, co budu za chvíli nosit, jupí.
Netrpělivě čekám, kdy klokánek začne kopat, snad to měsíce.
Všechny moc zdraví a dobrou náladu přeje
Elli+klokánek 15+2tt

Lubka1
Povídálka 17 příspěvků 17.02.05 16:31

Tak se dnes taky přidám, ať tu není tak smutno. Elli, moc gratuluji ke kontrole. Já jsem na odběru pro genetické testy byla v úterý a výsledky budou až 1. března, tak se do té doby asi fakticky zblázním. Dnes se o mě navíc začala pokoušet nějaká chřipka, ale do práce jsem bohužel musela. Ještě zítra, a pak si celý víkend poležím, snad to přejde. Zatím to není nic tak strašnýho, pouze kašel mě otravuje a od něho mě trohu pobolívá břicho.

Saši, o novém tématu jsem už také přemýšlela. Napadlo mě: Co trápí těhotné v 2. trimestru a jak na tyto potíže. Dostala se mi do rukou taková docela pěkně udělaná tabulka, jen nevím, zda bych zvládla nový deníček založit.

Holky, mějte se krásně Lubka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.05 15:24

Ahojte,
takze som tu znova, po troch tyzdnoch, tyzden som opat stravila v nemocnici, opat som zacala krvacat, ale zda sa ze je uz vsetko v poriadku a ze uz je prcek tam kde ma byt a vsetko bude v poriadku a do nemocnice pojdem az rodit. a babetko som v pondelo videla na ultrazvuku, pekne si v brusku plavalo, mavalo rucickami, nozickami a malo aj nostek. jaaaaaj tak som rada, ze je tam teraz spokojne. este stale musim brat duphaston, magnezium a este k tomu vitamin c, kvoli riziku ale do roboty ma uz pustili, doma by som sa zblaznila.
Tak prajem kraaasny den.
Mariska 13+6 :o))

Adula
Povídálka 48 příspěvků 18.02.05 15:42

Ahojky!!!

Marisko, to je supr, že jste s maličkým v pořádku. Už jsme o Vás měly s holkama tady strach. Jééééé jsem tak ráda za tak skvělou zprávu :-))

Ať se Vám daří tak báječně i na dále a už žádné problémy !!!

Mějte se všichni krásně a opatrujte svá bříšenka:-)

KRÁSNÝ VÍKEND VŠEM!!!

Sáša + „macík“ 17tt

Jedule
Kecalka 315 příspěvků 22.02.05 09:32

Ahojky!!!

Tak se konečně po týdnu absence taky hlásím!

Trochu nás zmohla chřipka, ucpaný nos a dávivý kašel, ale bez teploty. Tak to jde.

Zdravím nově příchozí v týdnu, Katku a Azeret!!!

Marisko!! To je dobře, že už je Ti lépe!! Mě doktor nepovoli chodit do práce (s tou chřipkou se nedivím), doma je to občas na zbláznění..... Duphaston zatím také pořád beru, prý je to vhodné až do konce 15tého týdne, tak uvidím… Přeji Ti at uz do nemocnice do porodu nemusíš, sama nemocniční zařízení nemám ráda…

Včera jsem byla na kontrole u doktora a konečně mi ve 14tém týdnu vystavil těhuprůkazkuu!!! Konečně, člověk se s tím cítí líp:-) ...... Jelikož jsem byla ten den poslední tak se na ultrazvuku vyžíval, Tvrdil, že potomek bude asi hodně klidné dítko, že se moc nehýbe. Tak nevím, jestli je to dobrý, že se moc nemrskal, pořád nad tím kroutil hlavou, žeje až moc klidný. Ale jestli bude po mě, tak když bude najezený bude hodný a spokojený!!! Jak říkala ma mamka, po třech vypitých láhvích jsem zářila jak sluníčko a další tři hodiny zcela hodné dítko, než se ovšem dostavil hlad…
Uvidíme co příště, další kontrola je 8.3 s odběrem další krve na testy.

Mějte se krásně a hladte svá rostoucí bříška!!
Jitka 13+4tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.05 18:48

Ahoj Jitko (a ostatni)!
Tady Katka z Vidne. Me na ultrazvuku zase doktor „potesil“ tim, ze miminko bude asi pekne aktivni, neb primo metalo salta. Kdyz pozoruju svou prvorozenou, dvouletou Elisku, tak bych tomu verila. Uz v brisku jsem si ten jeji telocvik pekne uzivala, a ted…? Po pokoji vetsinou skace ci beha, malokdy chodi normalne. Ve zdejsim Sokole se aktivitou vyrovna triletym klucikum a kdyz se diva na Vecernicka, aspon musi machat nohama ve vzduchu. Navic je stejnym zpusobem i ukecana. To bych chapala, to ma mit po kom:), ale ta aktivita? Hlavne, kdyz se nekdy divam na sveho muzicka, nechapu… Uprime receno, predstava, ze druhe mimi bude co se tyce aktivity druha Eliska, me desi:) Chceme mit totiz deti vic. Nevim, ale jestli to nebude nad me sily. Uz ted je toho na me moc:) Takze obcas pri predstave klidneho ditete tise zavidim…
Jinak drzim palce vsem, ktere ceka odber krve na ten triple test, a tez vsem ktere jiz cekaji na vysledky. Pamatuju se, ze to nebylo nic moc. Nejhorsi ale pro me bylo dopravit se MHD nalacno z Hostivic (Praha-zapad) do Vinohradske nemocnice:) Tady v Rakousku se na tenhle test nechodi (aspon ne povinne, snad az po 35 roku); zato jsem byla na UTZ ve 12. tydnu, kde merili tusim ze tlousku krcku miminka, cimz se ma vyloucit zvysene riziko Downova syndromu. Tady se vubec ultrazvuk pouziva daleko vic; dela se v kazde poradne.
No nic. Vsechny se mejte moc pekne a teste se na jaro; snad uz brzy dorazi!
Katka + Ela + brisko

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.05 19:08

Ahoj vsechny nastavajici mamky,
stejne jako vy ostatni (vetsinou :)) bych i ja mela privitat svoje miminko na svet v srpnu… bude to moje prvni a moc se tesim a taky trochu bojim, no znate to…
Procetla jsem si tady vase prispevky… a koukam, ze mam docela stesti, protoze muj doktor ma ultrazvuk primo v ordinaci a tudiz na nej chodim pokazde pri kontrole. Zatim bylo vse v poradku, detatko se vesele mrska a skvele nam pozuje na obrazky :)
Jsem rada, ze jsem vas tady objevila, protoze jsem doma (trochu me zlobilo krvaceni a taky mi ty prvni tri mesice nebylo zrovna moc dobre…) a neni si moc s kym popovidat a kde nabrat „inspiraci“.
Mejte se krasne a pozdravujte briska :)
 katth

Katynka1
Povídálka 15 příspěvků 23.02.05 13:33

Ahoj těhulky a bříška!
V pondělí jsem byla v poradně na odběru krve pro genetické testy, takže také doufám, že dopadne vše dobře a miminko bude zdravé. Doktorka se také dívala, jestli miminku ťuká srdíčko, byla to chvilička. Ani jsem se nestihla pořádně podívat.
Taťka čekal v čekárně zvědavý na ultrazvuk,aby viděl svého potomka, ale nedočkal se. Je pozvaný až do další poradny na velký ultrazvuk.
Cítíte už některá pohyby? Já cítím nějaké šimrání, ale jestli jsou to střeva nebo mimčo nerozeznám.
Sášo, co se týká dalších deníčků, napadlo mě, jestli by nějaká zkušená maminka nenapsala něco o kočárcích. Vím, že máme ještě na nákup kočárku čas, ale do budoucna.. Chtěla jsem se podívat na nějaké zhodnocení nebo testy kočárků na trhu, ale nic jsem neobjevila.
Katynka

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 23.02.05 14:13

Ahoj těhulky!

Hlásím,že žijeme:o),jen trochu,teda spíš dost nestíhám.
Klárka odpoledne nespí,jenže teď už mi několikrát za sebou usnula při odpolední procházce v kočárku,takže večer usíná kolem 22.hodiny,to už jen něco přečtu,ale psát nemám sílu.

Mrňousek už mě pěkně oťukává,holky,to si s ničím nespletete,jen vydržte.Při prvním těhu jsem pohyby cítila ve 20.týdnu,teď na začátku 19.tt.
V pondělí jdu na UZ,říkám,že jdu na vyřčení ortele.Kvůli těm špatným testům se docela bojím,aby byl Arturek v pořádku.

Klárka se mi opět sápe po klávesnici,takže pádím.Prvotěhul­ky,užívejte si klidného těhotenství,jak já vzpomínám,jakej jsem měla klídek,a to jsem do konce 7.měsíce chodila do práce.

Nový deníček by byl príma,ale mě teď nic nového nenapadá,o ko­čárcích toho bylo na emimču sepsáno hodně,stačí mrknout na starší články. Čau Hanka a Arturek 19+2tt

Katynka1
Povídálka 15 příspěvků 23.02.05 15:21

Ahoj Hani,
díky za tip. Je toho tady opravdu dost. Hledala jsem samozřejmě všude, jen ne tady:)
Přeji ti do pondělka pevné nervy a ať vám vše dobře dopadne! Také si mám v pondělí zavolat o výsledky z genetiky.
Katynka

Ivanadm
Nováček 1 příspěvek 24.02.05 09:28

Ahoj Jani,
buhuzel se mi nedari registrace, takze alespon anonymne.
Tvoje zkusenosti jsou tem mym velmi blizko. Muj puvodni termin byl 19/7, ale jak se ukazalo pri spatnych vysledcich z genetiky (1:270 Down) muj doktor urcil stari mimca o dva tydny spatne. Vypadalo to na odber plodovky, a pak vysel na ultrazvuku ten rozdil a nastesti jsem musela jen znovu na krev. Vcera se mi velmi ulevilo - protoze je vse OK. Mrzi me ty zbytecne obavy, ktere jsme s pritelem museli prozit. Takze muj novy termin je 4/8! Nyni jsem v 17T a az nyni se brisko pomalu ale jiste zacina rysovat. Doted by to na me nezasveceny clovek vubec nepoznal, coz me velmi prekvapilo. Celou dobu se citim dobre, prvni 3 mesice velika unava a momentalne „jen“ problemy s velmi suchou kuzi - sportovni podprsenka byla zaklad v krajkove bych uz vubec nevydrzela. Jinak jsem take z Prahy a rada se seznamim s dalsimi tehulkami. Muzete psat na mail: ivanadm@seznam.cz.
 Ivana

Adula
Povídálka 48 příspěvků 24.02.05 10:54

Ahojky spolutěhulinky!!!

Tak máme genetiku úspěšně za sebou!!! :-) Jsem tak ráda a moc se mi ulevilo :-) To týdenní čekání na výsledky je fakt děsné…

Jinak se přidávám taky k těm, kterým doktor dělá UTZ při každé návštěvě automaticky a jsem mu moc vděčná, jsem tak ráda, když vidím toho našeho mrňouska zas řádit :-) A fotečky mám zadarmo. Je to fakt hrozné, jaké jsou mezi doktory rozdíly a za co vše si jíní nechají platit… Škoda, že asi nemůžete změnit doktora.
7.3. beru s sebou i taťku - to budeme začínat 20tt - tak jsem zvědavá, třeba už konečně něco půjde vidět mezi nožičkama :-))

Vítám nové těhulky mezi námi!!!

Lubi, našla jsem něco o těch problémech 2.trimestru. Až se objevíš na rodině, domluvíme se. Doufám, že už brzy budeš zdravá!!!

Všem držím palečky!!! Hani, Tobě taky moc, ať je Arturek v pořádku!!!

Mějte se krásně a pohlaďte svá větší a větší bříška :-))
Sáša + „macík“ 18tt

Mariska
Kecalka 172 příspěvků 24.02.05 11:28

Ahojte,
ja som z toho mojho bruska zmetena, obcas mi tam cudne skvrrrka, a nieco sa tam divne deje, tak neviem ci je to babetko alebo moje creva.
Vcera som bola v poradni a skoro som odpadla, postavila som sa tam na vahu a pomoooooooooooc, neviem sice kolko som pribrala, lebo neviem ani kolko som vazila pred otehotnenim ale teraz je to zleeeee :o((
A este stale mam zakazane cvicit a nejako velmi sa pohybovat, zevraj som uz rizikova, tak musim byt v klude, ale do roboty chodim, opatrne.
Aj vas obcas strasne picha v bruchu???
Mariska 14tt

AlcaK
Nováček 1 příspěvek 25.02.05 21:36

Ahojky těhulky,
moc Vás všechny zdravím. Vaše příspěvky už pár týdnů čtu, ale teprve dneska jsem se taky zaregistrovala. Doufám, že můžu mezi Vás. Termín porodu mám 11.8., čekám druhé dítě. Dceři je 6,5 roku.

Krásný víkend všem!!!!!
Alča K.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.05 16:03

Tak se vám opět hlásím po týdenní chřipce. Snad jsme to zvládli dobře, i když jsem měla starch, aby ten šílený kašel a vysoké horečky nějak neublížily malému. No, snad ne. V úterý jdu na kontrolu, kde mi sdělí i výsledky genetických testů, tak mi držte palečky. Saši, tu tabulku, o které jsem psala, si zítra vezmu do práce, přepíšu ji na počítači a pošlu Ti to mailem, možná by to mohlo být zajímavé - u každého problému je totiž rada, jak na něj.

Mějte se zatím krásně
Lubka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »