Trauma z kojení

Rodičovství

O tom, jak jsem vyzrála na bojkot kojení.

Začalo to už v porodnici. Maličká se narodila císařem a mě se nespustilo mlíko. Poctivě jsem maličkou přikládala a doufala, že se nám podaří kojit. Mezitím jí dokrmovali - prý mateřským mlékem. Při propuštění z porodnice jsem se dozvěděla, že jí krmili UM.

Doma jsme bojovali dál. Chtěla jsem kojit. Nechtěla jsem sebe ani maličkou připravit o ty vzácné chvíle. Na kontrole u mudry jsem se dozvěděla, že maličká nepřibírá, takže jsme se museli vrátit k dokrmování.

Maličká u kojení vždycky vyváděla. Kroutila se, vztekala, plakala a já nevěděla, čím to je. Řídila jsem se snad všemi radami, pila hektolitry kojo čajů, vody, brala homeo, zdravě jedla. Nic nepomáhalo. Zkoušela jsem různé polohy u kojení a zase nic. Při každé změně to bylo ještě horší. Už jsem byla zoufalá a zavolala laktační poradkyni. Ta mi suše oznámila, že je to počínající bojkot kojení a že každou chvílí přestanu kojit úplně, že už se nemusím snažit. Prý si mám nakoupit zásobu UM!

Ale abych to zkrátila. Maličké je 2,5 měsíce a už týden mě kouše do bradavek, jakoby se mi tím snažila něco důrazně říct.

Včera večer poslední noční kojení: přiložila jsem malou a začal obvyklý kolotoč. Kroutila se, střídavě brečela, pouštěla se a přisávala, rozkousla mi bradavku až jsem zařvala, obě jsme to obrečely a já utírala krev :zed: přesvědčená, že to bylo opravdu poslední kojení, jsme si šly lehnout. Ráno mi to nedalo a chtěla to znovu zkusit. Opět jsem vytáhla kloboučky a pokusila se malou přiložit, no a zas stejný scénář. Zatla jsem zuby a snažila se tu bolest vydržet, přesvědčovala maličkou, aby hezky papala, aby nabrala sílu. Nepomohlo, já už ubrečená a vzteklá jsem na ní „hodila“ plínu. Položila jsem jí plínku přes hlavu tak, abych viděla na nos a pusinku, měla překrytou jen hlavičku a oči (abych na ní neviděla, jak mi ubližuje :roll: ) a hle, ono to pomohlo! Maličká se v tu chvíli uklidnila a krásně sála dalších 15 minut! Bez kroucení, kousání, odpojování se. V tu chvíli jsem jí začala opět u kojení milovat :srdce:

Kojo pokračování oběd: vyzbrojena plínkou a kloboučkem jsem se jala maličkou opět nakojit. Jen co jsem jí položila vedle sebe na deku, tak jako vždy se hned, jak viděla prso, začala kroutit. Tak jsem jí opět zakryla plínkou a hle, klid. Krásně se přisála a v naprostém klidu pila 15 min. Poté vytuhla, dala jsem si jí na rameno na odříhnutí, tam se po chvilce probrala a dožadovala se lahve. Nene, řekla jsem si a trik s plínou a prsem zkusila znovu. A ejhle, maličká klidně pila dalších 15 min. Teď si spokojeně povídá s hračkou, příkrm jsem zatím nedávala, tak uvidíme. Já ten bílej hadr míílujůůů :lol: :dance:

Pravda asi je, že maličká je hodně zvídavá, všechno jí zajímá, všechno jí rozptyluje. I bílá zeď, ta je přímo fascinující :jazyk: Jsem zvědavá, jestli nám tento „trik s plínkou“ vydrží…budu doufat (a držet si palce), že se nebude pokoušet si tu plínu sundat, aby viděla na okolní svět.

Hodnotilo 23 lidí. Score 4.1.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Ninesen
Stálice 80 příspěvků 05.02.14 00:16

Šikulka.. Já kojim plně 3roky a 3 mesice. Neumím si představit že by mě dělali tohle co Vám. Syna do 2,5leta dcerku už 9 měsícu. Vydržte to! :dance: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :palec:

 
Lex83
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 05.02.14 01:22

Šikula! ať vám to vydrží! :potlesk:

 
myšák1187  05.02.14 03:54

Jé tak to gratuluju, já měla naprosto to samý, laktační poradkyni i doma a takový jednoduchý trik mi nikdo neporadil :zed:, takže jsme na UM
malá vždy naprosto příšerně plakala, šla do luku a odtahovala se jako kdybych jí měla otrávit. No tuto radu si zapamatuju pro případné druhé
jsi šikula

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2420 příspěvků 34 inzerátů 05.02.14 07:43

Velká gratulace, krásně jste na kojení vyzrály :palec: a šťastná náhoda s plínkou :). Jinak na laktační poradkyni bych si stěžovala, to opravdu není rada, kterou má zastánkyně kojení dávat :cert: :cert: :cert:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 05.02.14 08:08

To je krásné. Já zastávám velmi neoblíbený názor (a teď se do mě pusťte :lol: ), že když maminka opravdu moc kojit chce, tak to na 90% s pomocí zvládne. Zažila jsem v porodnici několik takových případů. Vy jste moc šikovná, že jsem na to vyzrála sama a držím palce, ať si maličká nenajde nějakou zábavu i pod tou plínkou :mavam:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 05.02.14 08:12

A ještě jedna připomínka..toto je asi první deníčeko kojení, který je opravdu podnětný a má smysl. Vesměs na toto téma píšou maminky, které moc mrzí, že nekojí, no a je dost znát, jak jsou toho špatné a lobují za názor, že UM je vlastně úplně stejné. Takže autorko, hezký deníček a navíc opravdu smysluplný a třeba někomu pomůže. Kdyby třeba jen jedné mamince, tak je to paráda :palec:

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 05.02.14 08:14

TEDA no paráda! 8o :) jen tak dál! :palec:

 
Jijan
Povídálka 20 příspěvků 05.02.14 08:44

Krom plinky jsme meli jeste jeden „trik“ - prehodit pres oba tenkou deku, nekdy jsem i lehce pobrukovala. Treba se bude hodit.
Kolem roka hlavne na vecerni kojeni syn „nemel cas“, nekdy jsem to resila tak, ze jsem pustila TV. Coz mi neprijde nic moc, ale fungovalo. Momentalne vecery resim tak, ze kojim pred spanim uplne ve tme.

 
Lenule15
Ukecaná baba ;) 1704 příspěvků 4 inzeráty 05.02.14 08:54

Parádní, jsi šikula, že jsi to vydržela a nepřešla na UM, moc ti přeju, aby si malá nenašla jinou zábavu a tohle vám oběma vydželo :)

 
Fíííjááá
Kecalka 243 příspěvků 05.02.14 08:56

:palec: super ze jsi to nevzdala :potlesk:

 
Sasanecka
Kecalka 316 příspěvků 05.02.14 08:58

@LennaZS
Hezký deníček, jste moc šikovné.
:palec:

Kdybych mohla toto využít taky, možná bychom se vyhly trápení, které jsme s kojením měly. Proto obdivuju každou maminku co kojí a tiše závidím - v dobrém.
(i když někdy to některé mamince jde hladce a diví se, proč jiná nekojí - což mě někdy fakt mrzí)…

Nesouhlasím s maminkou LennaZS, protože ač jsem chtěla (asi až moc)- kojit, tak to nešlo. Dva měsíce nám to šlo krásně, pak ale totální zvrat, asi bojkot a už to nešlo. Malá nepřibírala a měla silnou žloutenku, která se projevila později (ubylo mi mlíko a malá hodně spala a když už to pak bylo lepší tak odmítala, řvala u prsa. Týden jsem odsávala odsávačkou, udržovala laktaci, ale vyřízená z toho všeho jsem byla neskutečně, přesto dcera nechtěla papat.

Do 4 měsíce jsem kojila v noci (to kupodivu šlo), přes den vůbec nechtěla, snažila jsem se, jakmile nastaly problémy - pozvala jsem dvě laktační poradkyně, nepomohla ani jedna, řekly, že už se to nedá zachránit, malá prostě řvala, prohýbala se, jako kdybych ji trhala hlavu… tak jsem alespoň odsávala do 8. ukončeného měsíce MM a podávala lahvičkou + dokrm UM, protože mého mléka postupně tolik už nebylo.

Takže držím Vám maminky pěsti, těm co mají nějaké problémy s kojením, protože to plně chápu a maminky co nekojí, resp. nepodařilo se neodsuzuju. :kytka:

P. S.: A názor, že UM je totéž co MM nesdílím také, ač jsem dlouho nekojila, pořád si myslím, že MM je pro dítě prospěšnější…!!

Příspěvek upraven 05.02.14 v 09:05

 
myšák1187  05.02.14 09:06

@LennaZS tak já sem asi těch 10% :( opravdu jsem kojitmoc chtěla, myslím že kdybych nechtěla tak si asi neplatím laktační poradkyni, v porodce mi neporadili vůbec :cert: a poradkyně mi řekla to co zakladatelce

Příspěvek upraven 05.02.14 v 09:07

 
Lerista
Ukecaná baba ;) 1037 příspěvků 05.02.14 09:09

To je dobrý, šikulka :) Já tohle tedy neznám, dceru jsem prostě připlácla k prsu a ona jela. Zase hltala, spolykala spoustu vzduchu a byly prdíky. Člověk si asi nevybere. Jsem ráda, že se podařilo a snad ten fígl vydrží.

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 05.02.14 09:20

@Sasanecka @myšák1187 Já s Vámi souhlasím a ani v nejmenším neodsuzuju. Já s kojením opravdu problém neměla a kojila jsem obě děti opravdu dlouho..asi i proto se mi to kecá :lol: ostatně mám asi štěstí na jednu PA tady u nás. Nejen, že porody od ní jsou vedeny tak, jak o nich maminky jinde jen sní, ale prostě ví a umí. Je to žena na svém místě. To stejné naše laktační poradkyně. Viděla jsem několik maminek, které to chtěly vzdát, že to prostě nejde a po pár dnech, doslova, trápení, je rozkojila.Ono je asi hodně důležité řešit ten problém neprodleně, pak je asi šance to zachránit. Moc se mi líbí postoj @Sasanecka, že prostě řekne narovinu-´´Ano, snažila jsem se, udělala jsem maximum, nešlo to a mrzí mě to´´. To je totiž to, co tady moc maminek neumí a pak se tady úplně zbytečně jedna do druhé pouští. Ale i tak jste moc šikovná, že jste to udržela takhle dlouho :palec: A @myšák1187 vy jste asi měla smůlu na lidi-v porodnici nic, poradkyně nic, pak je jasné, že to nešlo. A třeba byste kojila doteď, natrefit na někoho, kdo svému oboru rozumí a bere ho jako poslání a nejen jako zaměstnání :mavam:

 
mahdalka
Neúnavná pisatelka 16560 příspěvků 05.02.14 09:27

:palec: Deníček přímo pro mě. Taky s tím posledních pár dnů bojuju. Rodila jsem plánovaným CS, mlíko se mi spustilo až 4 den po porodu takže malej hodně zhubnul, ale dokrm mu nedali, měl ale namále. Pořádně jsem se rozkojila až doma. Malýmu budou v pátek 4 mě. a posledních pár dnů taky bojkotuje kojení, kroutí e, pouští se od bradavky, někdy zabrečí, z 20 min. kojení je pouze 5 min. a po hodině řev že má hlad :roll: Jediný kdy pěkně saje je paradoxně večerní kojení u televize když koukám na Ulici :lol: a pak v noci. Přes den zkusím trik s plínou :palec: Malej používá na spinkání šudlací plyšovou dečku

 
myšák1187  05.02.14 09:30

@LennaZS no já mlíka měla dost na to že jsem byla po akutním císaři, bohužel si nikdo nevěděl rady s tím vztekáním u prsa, taky jsem odsávala ale postupně jsem mlíko bohužel ztratila

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 05.02.14 09:52

@myšák1187 To je podle mě vždy největší škoda, když maminka mléko má, má i chuť kojit, ale není nikdo, kdo by odborně poradil.Ale jak už tady na emiminu psalo hodně maminek-kojení není středobod vesmíru. Určitě máte šťastná a spokojená miminka i bez toho ;)

 
Billi
Nadpozemská drbna 25283 příspěvků 05.02.14 10:00

Krásný deníček. Skvěle jste to zvládly :palec:

@LennaZS ve tvém názoru s tebou souhlasím. Taky myslím, že kdo opravdu chce kojit a najde si informace, tak v 90% případů kojit může. Bohužel nejen podle vlastní zkušenosti vím, že hodně maminek si myslí, že jim s kojením pomůže dětská doktorka, případně v porodnici a obě instituce dávají dost často tam dávají zcestné a nesmyslné rady. Případně je zrazují i od laktačních poradkyň, že to jsou podivné šarlatánky a samy doktorky propagují rady staré 30 let :roll:… Všechny kamarádky, co měly s kojením problémy a poradily se jen s doktorkou nejpozději do měsíce dokojily…

 
Janča333
Závislačka 2803 příspěvků 05.02.14 10:01

Hezký, přeji ať vám to vydrží :kytka: Také jsme měla něco podobného, u kojení mi syn řval, kroutil se a nechtěl pít. V noci pil bez problému, tak to možná bylo něco podobného. No taky to pro mě byla muka, kojila jsem ve stoje a kolíbala se u toho a plácala ho po zadečku. Kojení na veřejnosti pro mě v tu dobu nepřipadalo v úvahu. Ale vydržela jsem to a kojili jsme do 2 let.

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 05.02.14 10:14

@Billi Je to jak říkáš. Přesně to jsem tady chtěla napsat. Stejně jako ve všem je důležité, na koho se maminky obrátí a jak dlouho to oddalují. Já třeba byla rozhodnutá u první dcery nekojit vůbec. Bylo mi čerstvě 19, na gymplu, nečekané otěhotnění. Jen co se malá narodila, tak jsem to zkusila, pak nějaké menší trable, kloboučky, vytrvaly jsme a končily jsme po třetím roce. A ne, nepřipadám si ani divná, ani úchylná :lol: vytvořilo nám to super vztah a já se rychleji vžila do role matky.Pila jsem hodně melty a radila mi mamka-zkušená kojná :-) u druhého syna šlo vše hladce. V mém okolí převažuje UM a divné výmluvy maminek.Ale každý má právo se rozhodnout, jakou stravu dítěti dá. A tímto se nechci dotknout maminek, které opravdu z vážných důvodů nemůžou..

 
ALENA G
Kecalka 129 příspěvků 05.02.14 10:31

Krásný deníček, držím palce ať vám to kojení dlouho vydrží :potlesk:

 
Uživatel je onlineAliTad
Závislačka 4987 příspěvků 05.02.14 10:46

Super jste to zvládly :kytka: Ale teda na tu laktační poradkyni bych si snad někde stěžovala :cert:
Taky sdílím názor, že pokud žena chce a dostane se jí té SPRÁVNÉ pomoci a podpory, ve většině případů to jde. Bohužel v porodnici se tváří jako odborníci na kojení, ale ve spoustě případů dávají rady, které kojení dříve nebo později pohřbí. U prvního syna bylo kojení o obrovských nervech, nakonec jsme skončili v jeho třech měsících u odsávání a krmení z lahvičky (naštěstí to šlo, vytrvala jsem do jeho 1,5 roku, kdy jsem byla zase těhotná, ale ten kolotoč s odsávačkou, lahvičkama, když jsme někam chtěli jet… no hrůza). U druhého naprostá pohoda a kojení si užívám jako snad ještě nic na světě :srdce: Ale tentokrát jsem si všechno opravdu nastudovala, sehnala vynikající PA, rodila ambulantně a porodnici si prosadila opravdový bonding (ne že mi dítě na půl minuty hodí na břicho, potom ho budou měřit, vážit a nevím co ještě a pak mi ho zabalené vrátí, ale takový, že dítě na mém břiše strávilo asi dvě hodiny, během kterých ho nikdo nikam neodnášel, celou dobu bylo nahaté a SAMO se připlazilo k prsu a přisálo se - a hle, šlo to i bez kloboučků, zabijáků mého prvního kojení, přestože mám prsa, u kterých to, slovy dětské sestry z porodnice, bez kloboučků rozhodně nepůjde).

 
Shari81
Kelišová 5887 příspěvků 05.02.14 11:26

Ahoj, děkuju všem za názory a rady :-D bohužel plínka nám vydržela pouze dva dny, maličká zjistila, že i pod plínkou se dá hýbat :zed: ale nevzdala jsem to. Našla jsem si novou poradkyni-super ženská :palec: a nyní se snažíme o plné kojení. Kojím v leže na posteli, maličké u toho povídám pohádku nebo broukám..někdy má snahu se kroutit, tak jí musím přidržovat hlavu i ruce, ale bojujeme statečně…na noc ještě dávám trošku dokrmu, ale přes den jen kojíme. Maličké říkám, že nad ní vyhraju :lol: tak doufám, že se i nám podaří plně kojit..uvidíme…

 
Uživatel je onlineAliTad
Závislačka 4987 příspěvků 05.02.14 11:40

@Shari81 To dáte! Zkus maximálně zatemnit místnost. Taky by třeba pomohl kontakt kůže na kůži - ty nahý hrudník a malá jen v plence.

 
svycarka
Kelišová 6895 příspěvků 05.02.14 12:01

:palec: rekla bych vyborny tip.At to vydrzi :kytka:

 
Shari81
Kelišová 5887 příspěvků 05.02.14 12:01

@AliTad krmím v ložnici na posteli, zatažený závěs a úplné ticho, malá už si docela zvyká, teď jen „donutit“ prsa, aby produkovaly víc mléka :mrgreen:

 
Sasanecka
Kecalka 316 příspěvků 05.02.14 12:04

@Billi
To máš pravdu, pediatr ví většinou prd o kojení a to je zlé. Jak jsem napsala, mě kojení šlo první dva měsíce krásně, dcera krásně přibírala. Měla jsem i nastudované věci kolem kojení, dokonce si koupila knížku a zařekla jsem se, že tentokrát už to kojení sakra dám. U syna mi to nešlo, informace jsem moc neměla, v porodce byli tenkrát hodně nepříjemní (co se týká miminek a porady jak kojit apod), až jsem si připadala jako totálně neschopná a otravující sestřičky, v té době mi ruplo v zádech a nemohla se pohnout (to trvalo ještě delší dobu), no prostě u syna to bylo jiné a zároveň kojení taky nešlo.
Ale u dcery jsem se zařekla, že to už dám a budu bojovat. No a stejně to nedopadlo. Když jsem si pozvala sestřičku po porodu domů, zkontrolovala polohu kojení a vše ok. Po dvou měsících rup a vše se pokazilo. Dvě laktační se mi snažily pomoct, ale samy moc nevěděly co už s tím. Nezávisle na sobě, každá laktační odjinud.

Pokud jsi kojila v pohodě, tak nemůžeš všechno svádět na neinformovanost maminek, kterým to nešlo. Já si myslím, že praxe je pak prostě jiná, než info před porodem a těsně po porodu.

Asi vím, čeho byla příčina. Dcera měla později dudlík a kojila jsem s kloboučky. Kdyby kloboučky nebyly, možná by se to nestalo, ale kdo ví…až poslední laktační mi řekla, že kloboučky jsou ZLO. Nebo dudlíkem…nevím, zase znám hodně maminek, co kojily i s kloboučky dlouho nebo dítka s dudlíkem atd.

Příspěvek upraven 05.02.14 v 12:27

 
Sasanecka
Kecalka 316 příspěvků 05.02.14 12:12

A to jsem si koupila formovače bradavek před porodem, formovala, aby se to na kojení nachystalo. Jenže mi to bez kloboučků nešlo. Dcera se neuměla přisát.
V porodce mi dokonce laktační poradkyně, co tam byla, kloboučky dala, že to půjde s tím. Doma jsem to používala a do dvou měsíců to pěkně šlo.
Další sestřička co mě navštívila po porodu doma a kontrolovala mě i mimi a polohu kojení kloboučky viděla a nic neřekla. Další laktační taky ne. Až poslední mi řekla, že kloboučky NE. Ale to už byl ten bojkot kojení, takže pozdě.
Tak kde ty správné informace potom získat???

Příspěvek upraven 06.02.14 v 13:42

 
bbetty
Kecalka 131 příspěvků 05.02.14 12:20

Obdivuju všechny maminky, které kojení i přes překážky zvládly a nedaly se…A ta laktační poradkyně musela být úplně blbá. :lol:

 
Bufanda
Kecalka 248 příspěvků 05.02.14 12:40

To je fajn, že jsi to nevzdala a snažíš se. Drž si pozitivní mysl. Já kojím bez problémů, hned po porodu jsem měla malou na břichu a byla přisátá, nechali mi ji dost dlouho, a když ji měřili a vážili, tak mě rychle pomohly se osprchovat a šup do postele s malou na přisátí. Mlíka mám dost a co jsem vypozorovala, tak se mi hodně udělá, když si na večeři udělám palačinky s marmeládou a sním jich třeba šest. Nebo krupicová kaše s medem a posypaná grankem. Malý jsou 4 měsíce a je to náš bumbrlíček. Jen máme poslední dva měsíce změnu, dřív jsem i večerní kojení po koupání zvládala u televize nebo si četla, ale malé se to přestalo líbit, takže kojím potmě v ložnici. Jinak přes den normálně. A moc nás baví, jak už se vždycky těší, když vidí, že se to chystá, to se nahlas směje a výská. A taky se při kojení sem tam odtáhne, koukne na mě a prohlíží si mě stylem „to mlíko je jako od tebe jo? to je hustý“ a usmívá se přitom jak měsíček na hnoju :D Takže držím palce, je to fakt to nejlepší, co může být, nejen co se týče výživy, ale i toho vztahu.

 
Lili5
Echt Kelišová 8628 příspěvků 05.02.14 12:45

@Shari81 gratuluji, jak to zvládáte!!! Spousta maminek i při menších problémech kojení vzdává. Z takových maminek mám radost! A k té laktační poradkyni - ehm, velice zvláštní přístup. Jak může dělat lp žena, která nevěří rozkojení??? Ale jinak - ty kloboučky, kdyby se Ti povedlo sundat, tak by to prsům šlo líp!!!

 
cizova
Závislačka 3514 příspěvků 05.02.14 12:46

Já prvního nekojila vůbec, snaha byla ale mlíka se mi nějak nedostalo(pak že velké prsa znamenají hodně mlíka :cert: ) a u druhého sem měla mlíko do necelých 3 měsíců…celou dobu ale s problémy a s neustálým odsáváním aby se laktace rozběhla pořádně. Pak stačilo že jsem týden lítala s malým po dr kvůli srdíčku a bylo během toho týdne po mlíku

 
Shari81
Kelišová 5887 příspěvků 05.02.14 12:51

Tak na vaše rady jsem odložila kloboučky a zkusím bez nich…díky :lol:

 
Sasanecka
Kecalka 316 příspěvků 05.02.14 13:11

Příspěvek upraven 05.02.14 v 13:14

 
žampionka
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 05.02.14 13:33

Druhe ditko kojim, i kdyz taky bojujeme..Prvniho jsem kojila jen dva mesice. a prave u prvniho jsem mela doma dve laktacky, hruza, koukala se jak se maly prisava ze 2metru, ta druha zase pro zmenu z okna..:) pak jsem byla v centru kojeni tady jedinem u nas ve meste, fungujici uz x let, pani vyhlasena, ale nedala mi jedinou radu, kterou bych nenasla na netu. teprve az jedna laktacka z notoricky znamych webovek o kojeni mi trosku otevrela oci - mohla jsem se potrhat, pila hektolitry caje, cara, odstrikavala po kazdem kojeni, vstavala v noci a i v noci po kazdem koju odsavala a ono porad nic.pak se ukazalo, ze maly proste neefektivne saje. takze za me, souhlasim, ze temer 90%zen muze kojit, nicmene je to taky i o ditku.

 
Olion
Závislačka 2692 příspěvků 05.02.14 13:37

Skvělé je dobré že si se nedala a přišli jste na to.

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 05.02.14 14:15

Teda tak to tleskám. Nechtěla sem ani deníček otvírat abych tu zas nečetla nářky jak to nešlo, jak to a to, jak nekojí, jak jí ty přemlouvaj, ale pak sem odklikla a jsem nadšená :palec:
Jsem ráda že jsi to nevzdala a přišla na super trik a třeba to pomuže i někomu dalšímu :palec:.Já první kojila tři roky a druhé ještě kojim(rok a pul), ale už se teda těšim až ho odstavim :mrgreen:

držim palce at to vydrží co nejdéle :palec:

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 05.02.14 14:58

Teda smekám klobouk tohle bych asi nevydržela ani já

 
Shari81
Kelišová 5887 příspěvků 05.02.14 15:36

No tak Vás dámy asi zklamu…plné kojení se nám vyhýbá obloukem, netvoří se mi dost mléka. Malá začala být úplně apatická, stále jen brečela nebo čučela do prázdna, přestala si hrát a už se ani neusmívala…takže jsem po poradě s laktační řekla stop, nebudu své dítě trápit hladem a jsme opět na částečném kojení a částečném dokrmu…i když jedno pozitivum to mělo, malá se u kojení uklidnila :lol: tak aspoň něco…budu se snažit kojit co nejdéle to půjde, bohužel ale i s dokrmem…

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 05.02.14 16:37

Každý dítě je jiný. Kojím čtvrté a myslím, že se brzo odstaví. Tyhle boje taky znám, i když začaly později. Teď už několikátý den vůbec nechce kojení přes den, prostě na to nemá čas. Starší to přeci jen vydrželi déle, i když nejstarší se asi od půl roku kojil zásadně při usínání, probouzení, nebo ve spánku. Ale hlavně, že se nechal nakojit, tenhle prcek se přes den prostě nenechá. :nevim:

 
Uživatel je onlineAliTad
Závislačka 4987 příspěvků 05.02.14 17:43

@Shari81 Ještě mně napadá, co zkusit u kojení pevné zavinutí? A víš jistě, že malá saje efektivně? Zkoušelas stlačování prsou? Jak dokrmuješ? Pokus se opravdu zbavit těch kloboučků, třeba je kámen úrazu právně v nich.

 
Niqitka
Ukecaná baba ;) 1342 příspěvků 05.02.14 18:00

Ja první dítě chtěla kojit moc a ve čtyřech měsících to šlo do kopru, u druhé jsem si řekla nebudu to hrotit, je jo sedm měsíců a je total závislá. Myslim si, ale ze to některé mámy přehání s tou touhou za každou cenu kojit a vlastně ani neviid, ze mnohdy dítě trápí hlady, dítě prorve hlady cele dny a ma narušeny i spánek :nevim:

 
Kapaz
Závislačka 3686 příspěvků 05.02.14 19:54

Škoda, že deníček nevyšel před rokem, třeba by nám pomohl. Holka mi dělala úplně to samé. Jak jsem jí nabídla prso, tak tragédie. Zkoušeli jsme všelicos, rady doktorky i laktační poradkyně a nic nepomohlo. Toto nikoho nenapadlo a přitom jsem si jistá, že by to stačilo, protože v noci se krmila krásně. Bohužel se od dvou měsíců přestala na kojení budit a i přes odsávání šlo mlíko do háje. No, příště budu zas o něco moudřejší. :palec:

 
zrzana2  05.02.14 19:59

Ahoj, pokud kojit chces tak dokrm hadickou po prsu. Navod na strankach mamily. Kloboucky zrusit. Lahvicky zahodit. Miminko do postele do pleny sebe do pul tela. Pokud takto vydrzis tri ctyri noci, tak mleko bude.. :D.

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 05.02.14 20:37

Skvělé, jak málo někdy stačí, ale než nám, maminkám, dojde, jak to udělat. Já jeden čas, když rostly synovi zoubky a bojkotoval kojení, tak jsem k prsu přikládala tak, že jsem ho houpala v náručí a začala mu zpívat, to se zaposlouchal a ani si nevšimnul, že už pije, jak se přisál, bylo to už většinou dobrý :-). Přístup laktační poradkyně teda nic moc, místo aby poradila, tak to rovnou odpískala :roll:.

 
Pajanka
Ukecaná baba ;) 2281 příspěvků 05.02.14 20:46

Držím palce, aby se ti nakonec podařilo se pořádně rozkojit a abys nemusela přikrmovat UM. Mně na lepší tvorbu mléka celkem pomohl Gravimilk. Bojkot kojení nám začal v necelých čtyřech měsících a trval měsíc :zed: Bylo to opravdu hooodně o nervy, takže vím, jaké to je :,( A to jsem byla rozkojená, mléka bylo dost. Ale můj syn prostě prso nechtěl. A když se v noci probouzí každé tři hodiny na krmení a pak prso nechce, tak je to opravdu „na prášky“. Ale vydržela jsem, v průběhu bojkotu odbourala kloboučky, aby za těch pár vteřin, které pije, aspoň něco vypil. Teď je to už dva týdny o dost lepší, i když ještě ne pořád stoprocentní. Ale aspoň se nají. Dost mě udivuje přístup té první laktační poradkyně 8o U nás trochu pomohlo kojení v klidu bez přítomnosti jiných lidí, hlazení na spánku a fixování v jedné poloze, aby sebou moc neházel. A taky jsem se musela uklidnit a uvolnit já, což bylo pro mě nejtěžší :zed: Ale na druhou stranu, kdyby se kojení i nadále nedařilo, nebude tvoje holčička první ani poslední mimčo na UM ;) A žádná katastrofa to není. Ona má hlavně štěstí, že má tak skvělou maminku, která se jí snaží za každou cenu dát to nejlepší papání. Úmyslně píšu „nejlepší papání“, protože to „nejlepší“ už má. Tebe. A na to mysli, i kdybys jí krmila UM.

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 05.02.14 21:05

Nám ve 2. měsících před večerním kojení, než šla spát, hrozně brečela. Vypila jedno prso, vypila druhé prso a pořád měla hlad. Po 10. dnech dělání možného i nemožného jsem to vzdala a dala jí dokrm UM. Takže jsem celý den kojila a na noc přikrmovala. KOjila jsem do necelých 11.m

 
harfa
Kelišová 6678 příspěvků 05.02.14 21:43

Jé já to měla úplně stejně akorát na ten trik s bílou plínou jsme nepřišla… takže mlíko se ztratilo a kojo šlo do háje vlastně se nikdy pořádně nerozjelo, akorát jsem z toho měla brutus depku. Malej se mi úplně stejně vzteká u láhve, občas to řeším plínou aby se mi v noci u toho neprobudil přikryju mu očka a všechno sní, vidíš to mě nenapadlo to zkusit i vedne, hned zítra prubnu, snad se vyhneme tomu kroucení a propínání, taky čučí na vše kolem a mele hlavou sem tam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
Shari81
Kelišová 5887 příspěvků 05.02.14 22:05

@Pajanka děkuju, napsala jsi to krásně :hug:

 
Aletheia
Kelišová 6212 příspěvků 05.02.14 22:23

:potlesk: :potlesk: waw, jsi skvělá že jsi to nezvdala a držím palce ať vám to vydrží co nejdéle :palec:

tu laktační mrchu (poradkyni) bych nakopala do zadku :cert:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama