Zasloužilé maminy - Ejhle ho, človíčka...

Rodičovství

Z naší Věrky už je skoro člověk. Začala si užívat společnost. Už to není jen to spící miminko, kterému dalo vekou práci se usmát. Už se nám holka otáčí, hraje si na píďalku. Úporně se snaží přesouvat se z místa kamkoli.

V sobotu ochutnala svoji první lžičku. Konečně přišla na to, co to ti ostatní strkají do pusy a jak to vlastně chutná. Nebyla z toho extra nadšená, ale když si máma vzpomněla, že by mixovanou brokoličku mohla trochu okořenit mlíčkem, tak z toho byla náhle bašta. Po pár dnech se na svoji polední porci jídla těší. Už nepotřebuje dokojit, ale ochutit mlíkem je třeba.

Blížíme se k období, které jsem u Evičky ani moc neregistrovala. Starší holčička byla omezena v pohybu řemínkama, takže nějaké extra plazení se nekonalo. Začla sedět a pak hned po čtyřech. Za tři měsíce by na tom měla být Věrka podobně, ale co bude ty tři měsíce… Čekám překvápko. Stejně to zase všechno ubíhá nějak moc rychle. Za tři měsíce bude sedět. Nepředstavitelné z pohledu dneška.

Starší nohatka zatím odhazuje všechny punčochy jako krátké. Mikuláš jí určitě nějaké bude muset nadělit. A jak jí to mluví. Slovní zásobu má parádní a začíná i pěkně vyslovovat. Pravda, dneska jsem nepochytla klokana a chudák mi to musela třikrát vysvětlovat, ale byla trpělivá a nakonec jsem já vykojená z poskakování pochopila.

Spolu jsme napsaly dopis pro Ježíška. Vystříhaly jsme s Evinkou obrázky z letáků, něco jsme vybraly pro Věrku, něco pro ni. Asi tisíc panenek. Evička ho ještě krásně omalovala. Dali ho pak s tátou za dveře na balkon. A Ježíšek si ho odnesl. Sdělovala to sladké tajemství každému, koho jsme ten den potkaly.

V adventním čase je u nás aktuální Mikuláš. Viděla ho i s čertem v televizi. Dnes dokonce i ve školičce. Myslela jsem, že to opláče. Jak jsem se mýlila. Ještě uvidím v noi jestli z toho nebudou nějaké můry. Zítra ho snad s tátou půjdou obhlídnout do centra. Doma u nás nebude. Nachystáme punčochu. Ale aby si užil mikulášského překvápka i táta, tak u nás Mikuláš zazvoní, ale protože nebude stíhat, asi bude upalovat k jiným dětem.

Včera takhle proběhla Barbora u našich sousedů. Ani jsem netušila, že nějaký takový zvyk existuje. U nás na Moravě jsme dávali akorát větvičky do vázy, aby moji rodiče zjistili, kdy se jim už konečně vdám.

V bytě se nám pomalounku usazují vánoce, chybí nám jen stromek a kapr a cukroví. Asi brzy vyšlu manžela. Jestli se mi někde zapomene u jesliček a bude se nalévat svařákem, nebudu věřit, že „sa vracá od Betléma".

Tak hezký advent, kočeny moje.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
katulinek
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 04.12.07 21:42

Ahoj!
My to letos poprvné riskneme - zítra přijde Mikuláš k nám domů; Elišce bude za dva měsíce pět a Štěpa je pohodář, co se jen tak něčeho nelekne. Tak snad to proběhne bez slziček. Taky začínáme vánočně zdobit domek, cukroví zatím nestíhám, ale snad zmáknem i to. Tři děti je skutečně práce na plný úvazek:) Klárka je super, směje se a ani moc nepláče. Starší děti ji berou a neškodí jí. Manžel má ale zápřah v práci, tak často chodí pozdě domů. To pak je někdy náročný to zorganizovat, když jsem tu sama  a jeden chce kojit, další kakat a třetí se třeba zrovna praštil do kolene…  No, ale včera jsem s nimi sama zvládla Eliščino plavčo, dnes ráno alergologii (v lékárně jsem nechala za léky pro děti a sebe 500,–) a odpoledne Sokola. Zítra jsem ale ráda, že vůbec nikam nemusím.
No nic, krásnýho Mikuláše!!!!
Katka a spol.

 
katulinek
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 04.12.07 22:02

Sorry, nějak se mi to zdvojilo…

 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 05.12.07 00:39

Jsem ten zdvojený smazala :)

L.

 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 05.12.07 00:51

Holky, mám jediné slovo - NESTÍHÁM - ale naštěstí ne kvůli dětem, jen kvůli tomu, že jsem cvok. Konečně jsme namontovali do špajzu police koupené už na jaře a bo jsem fakt cvok, před tím jsme je osmirkovali, a dvakrát nalakovali… Jen lak nás přišel na pětikilo nemluvě o času a práci - každá police z obou stran a dvě vrstvy… :( Dohromady 31 polic a 16 stojen - a dvě nám ještě chybí… Ale vypadá to skvěle, zítra začnu stěhovat jídlo zpátky… Jen jsme prošvili začátek adventu, věnec jsme vyráběli až dneska :(:(:(

Linko, i nás nosí Barborka do punčochy za oknem a musím říct, že tam byly i brambory :o Ada teď zase perlí a mám co dělat aby z ní občas nebyly dvě malé… Ona je šikovná a chytrá, ale má chvíle, kdy to tak nevypadá - a má chvíle, kdy naprosto ignoruje můj jasný právě vyslovený zákaz čehokoli - a to mě pak berou čerti :(:(:(

Pepi měla včera bourací den - spadla na schodech a pak spadla ze spaní z postele přímo na tvářičku, tak má parádního moncla a modřiny na nohou - sociálku na mě:(:(

Eli je taky už človíček, dneska jí jsou právě čtyři měsíce… Má náušničky a moc jí sluší, je v nich tak jiná a holčičí…

Napíšu víc, ale v nějakou slušnější dobu, teď jdu poplatit účty a odpadnout do hajan… A zítra i k nám dorazí Mikuláš, moc se těším…

L.

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 05.12.07 08:11

krásné ránko. My máme taky veleúspěch, Verča se včera poprvé otočila na bříško. Taky mě to donutilo se malinko zamyslet, jak velká změna v životě dítěte to je. Nalákaly ji Michalčiny mikulášské dárky od tety, co se válely na zemi. Přitom pro jistotu hned z hromady lega ukradla koníka a ožužlala ho. Nejnadšenější byla teta, která se k nám dostane opravdu málokdy, ale holky miluje a tohle pro ni bylo fakt něco super! Veru to pro jistotu zopákla 3×
Míša má angínu, od pátka byla krize, stížnosti na bříško, takže jsme v noci na neděli jely do nemocnice, nález žádný a v poledne v neděli na kontrole už měla angínu jak hrom. Už jí ale otrnulo a zlobí jak čert. Vyřešil se tím ale náš problém, na dnešek jsem ji stejně chtěla stáhnout ze školky, začíná se panicky bát čertů, řve, klepe se-vystrašil ji nějaký chlapeček ve školce. Tak jsem pozvala babi a dědu, zítra přijede náš taťka, bude tu do pátku-manžel je pryč. Skoro si to užívám, že mám doma obě holky, jen mě trápí, že venku štěně by taky chtělo venčit a není na něj tolik času kolik bych chtěla-vevnitř s námi je jí vedro a ven za ní můžu jen brzy ráno nebo v poledne když holky spí. A to není nic moc..
Michi volá, běžím..
Krásný adventní čas všem a hodně klidu vašim rodinám, nestresujte se z příprav, Vánoce nejsou o úklidu a dárcích, ale o tom, že konečně ti naši manžílci budou snad aspoň pár hodin navíc doma a budou se mazlit s dětma (a s náma..)

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 05.12.07 08:11

a díky za tip na psaní pro Ježíška, vystříhat to z časopisů mě nenapadlo.

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 05.12.07 15:15

Holky vy jse se rozepsaly. U nás od včera nic nového,akorát nemám pořád domyšleno jak to zmáknout s Mikulášem, bud půjdu jako s odpadkama, jenže to jsem blbec šla už ráno, protože pliny pekelně zaváněly. Nebo nějak zazvoním a pak se ukážu doma a nebo zasvětím sousedku.

Dneska na vážení měla Věrka 7 kilo. Příště to vemem dvojmo, Evka půjde na tříletou a Věrka na půlroční.

Tak hezkýho Mikuláše a málo uhlí. (to se dnes nedá skoro sehnad, snad by to zachránilo živočišné ;) )

 
jaana01
Kecalka 292 příspěvků 07.12.07 16:23

ahoj holky,

tak já jsem deníček četla ještě když tady nebyl žádný komentář,jenže jsem neměla čas odpovědět a teď koukám,tooolik nového…

Linko,krásné…úplně mě to naladilo vánočně :-)…vyrobila jsem papírové dekorace do oken…sněhuláky,vloč­ky atd…a jak jsem to chtěla nalepit,tak jsem zjistila,že máme ale hrozně špinavá okna,po… od much,tak jsem je ještě teď rychlovka umyla…a večer budu dekorovat :-)

Mikuláše jsme premiérově zvládli,zatím u nás byl „když Štěpánek spal“ a proto jsme ho nepotkali a nechal nám dárečky za oknem,hlídal je zahradní trpaslík :-)…malý byl nadšený a pak jsme se ještě zašli podívat na Mikuláše a čerty u babičky na náměstí …tak že viděl toho pana Mikuláše,jak rozdával dárečky a ty čerty a anděly…(domů jsme je ještě neriskovali)

Máme adventní kalendář,každý den po probuzení z něho Štěpánek zobe dobrotky na daný den…a až sní poslední perníček,budou Vánoce…ale náš taťka na Štědrý den slouží v práci,tak budeme slavit už 23. tak že má vlastně jeden „balíček“ navíc,to jsem nedomyslela… …a už pečeme…stihli jsme dvakrát perníčky (první várka byla sežrána :-)…pak máme perníkovou chaloupku,včera linecké a dneska rohlíčky…to vše za asistence dětí …jedno žužle chrastítko a dívá se,druhé se aktivně zapojuje…stojí mě to 1/4těsta a tři šedé vlasy :-)…ale Štěpánek má zážitek…vykra­juje,válí,maže­..dneska jsem zvědavá,jak se popere s rohlíčkama…a ja mu to všechno pak upeču…je to sranda

NO a trošku máme starosti s Katuškou,protože nepřibírá.....ve 4,5měsících váží 5460gr,což není tak hrozné(při porodní váze 3900gr),ale od 3měsíční kontroly,teda za šest týdnů přibrala 250gr…což málo je…
Jenomže nevíme co s tím …pročetla jsem všechno,co psala Lesina..co všechno dělali,aby Ela přibrala…ale zatím to u nás nefunguje :-(
V noci je skoro neprobuditelná…a když ji probudím mimo její čas (budí se ve 3 a pak v pul7),tak prso do pusy neveme a bečí…přes den se ji snažím kojit co nejčastěji..ale ona,jak nemá hlad,tak se na mě jen směje,prso v puse a mléko ji vytéká koutkem ven … napije se jenom,jak chce…i tak jsem to teď vyhnala na tak 10kojení denně.
A přitom je živá jak čertík…přetáčí se od necel. 3,5měs.,vzpírá se na natažených rukou na bříšku  vysoko nad podložku,pořád se směje a téměř nepláče…čurá a kadí krásně…spí pravidelně i přes den…prostě nejspokojenější miminko v okolí :-)
A naše paní doktorka?..nejdříve zvážila Katku a okamžitě aniž by se ptala na další informace mi dala Nutrilon se slovy…ona vám musí řvát hlady.....tak jsem ji řekla,že ona se asi hlady směje,protože plakat ji téměř neslyšíme..pak jsme se teprve pobavily o denním režimu,o koje­ní,kolik mám mléka a tak…a paní doktorka řekla,že ty malé příru řešit nebude,že mám dál kojit a nic dalšího nedávat…a převážení až za pět týdnů!Tak jsem z toho zmatená..ale malá je fakt spokojená,tato asi nebudu hrotit…

Mějte se krásně a poklidné předvánoční dny

Jana a spol.

 
Diblik
Kecalka 468 příspěvků 07.12.07 20:46

No jo mamky s miminky jsou ve svem zivlu. Na jednu stranu zavidim, ale uz se bojim to absolvovat znova.

U nas Mikulas probehl dost akcne. Nejdriv mela Lena v MS Milulase s certem, ale v pohode, dostali i nadilku. Matysek dostal prvni nadilku v Yamaze. Odp jsme jeli do olympie. Nechci zvat Mikulase s certem domu, bojim se reakce deti, nechci, aby z toho meli trauma. V Olympii jako kazdorocne volne pobihaji certici s Mikulasem, Lenicka se osmelila, certikovi rekla basnicku a dostala puncochu plnou dobrot. Matysek se bal, tak stal s tatou opodal. Meli tam take vlacek - Polarni expres, tak se deti s radosti zadara povozily. Nikde zadne davy, cili pohodicka. Po prijezdu mely deti nadilku jeste od nas na balkone. Manza dostava balicky pro deti i v praci. Tak si uzily Mikulase dosyta.

Jinac ted moc nestiham, furt nejake vanocni akce - s Lenou jsme byly na keramice, ted jdeme na vanocni dilny. K tomu zaciname pect. nase deti to velmi bavi, dokazi u toho vydrzet i vic jak hod!

Hezky advent a vsem malym clovickum hodne sil do samostatneho pohybu!!

Diblik a spol

Vložit nový komentář