,, problém,, v práci - jak postupovat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.19 14:46
,, problém,, v práci - jak postupovat?

Ahojky. Za měsíc a něco mi končí pracovní poměr a týden na to mám nástup na mateřskou. A v tom je ten problém. Všechny nutné lhůty pro nárok na mateřskou splňuji, byla jsem se ptát přímo na okresní správě. Jenže nadřízená mi tvrdí, že s největší pravděpodobností mi to zaměstnavatel neuzna, protože už to nebude v době pracovního poměru a že mi ani nevyjdou lhůty a že ani neví, který den porodím. Výjdou, nastupuji z ochranné lhůty. A pořád po mě chce nějaké papíry k ukončení pracovního poměru. Jenže já ji nemám co dát za papíry, dříve ho rozhodně ukončovat sama nebudu a čekám na jeho uplynutí. Když jsem jí psala, ať mi tedy napíše co přesně za papír po mě chce a nebo ať mi dá kontakt na někoho z personalistů a já se zeptám a domluvím přímo s ním, tak už mi neodepsala. Jsem na nemocenské, tak jsem ji pouze poslala věci, které jsem měla vrátit a papír pro tu mateřskou, vyžádala jsem si ho od gynekologa dřív a ten si tedy prý nechá zatím u sebe. Jenže mám strach, aby nedělali problémy a ty papíry odevzdali v termínu, abych pak nebyla bez peněz a první mateřskou nedostala až bůh ví kdy. Mám sice v mobilu kopii, ale oni to musí poslat s příjmy na ossz a jestli to tam odevzdá třeba až několik týdnů po nástupu na mateřskou, tak pak nevím co budu dělat. Můžu si tu kopii poslat i nějak sama? Nebo co můžu udělat, aby nebyl problém? Protože nemocenská mi chodí až na konci měsíce, protože já si originál lístek posílám sama na ossz vždy poslední den v měsíci, do práce posílám kopii ještě tentýž den a když si zavolám na ossz, tak vždycky to zaměstnavatel tam přepošle pozdě a oni berou v potaz ten jeho. Takže jeden měsíc to tam poslali až šestého, jiný měsíc až jedenáctého a pak než se vše vyřídí a pošle mám peníze až poslední dny v měsíci…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
lachtanice86
Echt Kelišová 8953 příspěvků 10.09.19 14:52

Já nechápu, co by ti neměl zaměstnavatel uznávat?

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2328 příspěvků 10.09.19 14:56

Taky nechápu, co by ti měl zaměstnavatel uznávat :nevim: a papíry na nemocenskou nejspíš posílá, když se zpracovávají mzdy, ne? Čili to bývá v prvni polovině následujícího měsíce :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.19 15:02

Jde o to, že nárok na mateřskou mám, ale nadřízená tvrdí, že ne a mám strach z toho, aby mi papíry na tu mateřskou poslali v termínu a ne až kdoví kdy, abych pak na peníze nečekala bůh ví jak dlouho, protože než se to vyřídí… Navíc pořád po mě chce nějaké podepsané papíry k ukončení pracovního poměru, který mi ovšem sám za pár týdnů zanikne, protože uplyne doba na jakou je sjednaný. A když jsem teda požádala o to, ať mi konkrétně řekne co po mě chce nebo kontakt na někoho z personálního, abych se na to zeptala přímo jeho, tak žádná odpověď…

Sany80s
Echt Kelišová 7562 příspěvků 10.09.19 15:13

Ukonením pracovního poměru je smlouva, kterou má mít zaměstnavatel k dispozici.
Vy máte personální nějak daleko? Pokud by to šlo, jela bych tam osobně.

NinaU.
Kecalka 493 příspěvků 10.09.19 15:19
@Anonymní píše:
Jde o to, že nárok na mateřskou mám, ale nadřízená tvrdí, že ne a mám strach z toho, aby mi papíry na tu mateřskou poslali v termínu a ne až kdoví kdy, abych pak na peníze nečekala bůh ví jak dlouho, protože než se to vyřídí… Navíc pořád po mě chce nějaké podepsané papíry k ukončení pracovního poměru, který mi ovšem sám za pár týdnů zanikne, protože uplyne doba na jakou je sjednaný. A když jsem teda požádala o to, ať mi konkrétně řekne co po mě chce nebo kontakt na někoho z personálního, abych se na to zeptala přímo jeho, tak žádná odpověď…

Asi bych se sebrala a dojela tam osobně. Hlavně tyto věci řeším přímo s personálním, nadřízeného vynechavam. Ne teda kvůli nesympatiim, ale má toho moc a precejen ženské na osobním mají větší prehled

flicek18
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 10.09.19 15:24

Zavolejte nadřízené o kontakt na personální nebo mzdovou účetní pokud nemáte personální a šesté všechno s ní. Od nadřízené bych si vzala papir na mateřskou zpět a dala to do ruky personální. A tam se zkusila domluvit aby to poslali co nejdřív ;)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67775 příspěvků 10.09.19 15:30

Jo a jen tak mimochodem, to, ze to ma ossz od zamestnavatele 6 je naprosto ok, a 11 sice trochu později, ale porad se to neda povazovat za nejake pozdni poslani, tak nevim, co resis.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67775 příspěvků 10.09.19 15:31
@flicek18 píše:
Zavolejte nadřízené o kontakt na personální nebo mzdovou účetní pokud nemáte personální a šesté všechno s ní. Od nadřízené bych si vzala papir na mateřskou zpět a dala to do ruky personální. A tam se zkusila domluvit aby to poslali co nejdřív ;)

Personalni je na prd, tohle vyrizuje mzdovka.

flicek18
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 10.09.19 15:46

@j.a.n.i1 Já to řešila na mzdovem u nás nemáme personální, ale vím že někde se to řeší i na personálním, tak jsem myslela že to je běžné ;)

lachtanice86
Echt Kelišová 8953 příspěvků 10.09.19 15:57

Hele a si zamestnana? Když jsi na pn, nešla si na ní třeba ve zkusebce? Jestli neukončili pracovní poměr

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 11:39

Osobně právě nemám jak. U nás ve městě je jen malinká filiálka, kde to řídí právě nadřízená. Mzdovka a personální je na hlavní pobočce, kterou mám skoro tři hodiny vlakem, což už je pro mě nereálné. Jsem ráda, když se dovalím do lidlu pro malý nákup. Takže proto jsem všechno řešila s nadrizenou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 11:42
@lachtanice86 píše:
Hele a si zamestnana? Když jsi na pn, nešla si na ní třeba ve zkusebce? Jestli neukončili pracovní poměr

Jsem zaměstnaná. Na pn jsem nastupovala až cca 3 měsíce po skončení zkušební doby a pracovní poměr mi skončí ke smluvenému datu, který byl stanoven při podpisu smlouvy. Jako těhotné mi ho nemohou dříve ukončit, když už bylo po zkušebce.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2328 příspěvků 11.09.19 12:00
@Anonymní píše:
Osobně právě nemám jak. U nás ve městě je jen malinká filiálka, kde to řídí právě nadřízená. Mzdovka a personální je na hlavní pobočce, kterou mám skoro tři hodiny vlakem, což už je pro mě nereálné. Jsem ráda, když se dovalím do lidlu pro malý nákup. Takže proto jsem všechno řešila s nadrizenou.

Tak si zavolej na tu mzdovku nebo pošli mail, ne?

NinaU.
Kecalka 493 příspěvků 11.09.19 12:16
@Anonymní píše:

Tak asi po telefonu rovnou s tím mzdovym oddelenim a pak všechny dokumenty posílat rovnou tam. Přes čím více lidí to půjde,, tím hůř pro tebe. Větší riziko že se něco ztratí nebo pošle pozdě.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama