10 měsíců spánek jednou denně?

84
29.6.20 15:47

10 měsíců spánek jednou denně?

Zdravím maminy, prosím o radu, jestli a jak přejít na jeden spánek ve dne. Malý se budí kolem sedmé, usíná kolem půl jedenácté, budí se okolo poledne a druhý spánek má až kolem půl čtvrté. Dřív usínal ráno kolem půl deváté a druhý spánek kolem jedné, večer usínal mezi půl 8 a 8. Teď se nám to celé posunulo, dřív jak kolem půl 10 neusne a to ještě s řevem a protesty, sice si tře oči, ale spát nechce. Je protivný, ale vypadá, že má pocit, že mu něco uteče. Usíná hezky jenom v kočárku, v postýlce se musí uřvat a usnout vyčerpáním a to i když jsem u něho, držím za ruku, hladím, zpívám, dělám ššš, nepomáhá nic. Ale to už neřeším, na to jsem si zvykla a čekám až z toho vyroste. Spíš mi jde o ten spánek přes den, jak byste to udělali. Jestli dopoledne udržet vzhůru třeba do té půl 12 a pak večer dát spát dřív nebo zachovat dva spánky, ale budit aby už tak pozdě odpoledne nespal moc. Mám brigádu a vstávám ve 3, hlídá tatínek, ale večerní kolotoč včetně uspávání je na mně, takže čím pozděj malý usne, tím míň spím já :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5323
29.6.20 15:56

@Asterea každé dítě je jiné. U nás přešel na jeden spánek manžel. Já byla na víkend pryč a přišla jsem už k tomu, že spí jen po o. Udělal to tak, že ráno jednou prcek vstal trochu později a tak ho udržel vzhůru až do oběda a pak šel spát. žádný problem s tím nebyl. A to jsem z toho měla docela strach.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.6.20 16:07

Taky se snažím malou dat spát poo, ale nějak mi to nejde, neboť ona usne dřív někde na zemi :lol: a pak ji držím vzhůru do 19h pak koupání, jídlo a spánek. Jenže jakmile se vykoupe, tak zase ožije :lol: takže ji to trvá než usne. Teda jak kdy, někdy hned, někdy až třeba za hodinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
84
29.6.20 16:12

@janickaIII no právě teď jsem na chlapa totálně naštvaná. Jo, je fakt že opravujem barák, že pořád maká na stavbě, ale barák neřve hlady a on prostě musí dělat a dělat a dělat. Takže jediná možnost, jak vypadnout od dítěte, bylo sehnat si brigádu, abych byla pryč za peníze, jinak s malým nebude. A když se ohradím, mám doma naštvaného chudáčka, kterého žena neocení a nechápe, že on to dělá pro nás. Takže nějaké učení tatínkem nehrozí :zed: a to to dítě chtěl hlavně on. On přemlouval, sliboval hory doly, ťuťu ňuňu a teď má pro něho větší váhu barák než dítě. A to barák je obyvatelný, jenom nedodělaný, chybí fasáda a patro, ale dole máme krasný bejvák 3+1. Už jsem mu říkala že jestli to tak pujde dál a nepřekope si priority, uteču mu a budu požadovat střídavou péči. Byl by v háji a on to ví. Nechci vydírat, ale my máme toho taťku fakt jenom na práci od nevidím do nevidím, sama bez malého krom práce že by hlídal on jsem byla pryč max na hodinku když malý spal a to mu bude za chvilku rok :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
986
29.6.20 16:16

Najedte na 1 spanek, at se trochu vyspite, kdyz vstavate, tak brzy. Tak kolem toho roka mi deti presly, tak nejak prirozene, na 1 spanek. Proste vecer uz v osm nechteli spat, tak jsem zacala ukladat jen jednou denne. Ten 1 spanek byl ze zacatku tak v 11 a postupem casu se presunul az po obede(aktualne ve 2 letech usina 13-13:30).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
84
29.6.20 16:21

@Mispulinek2323 on je řvoun. Jak se mu chce spát, ječí. Dokáže řvát i 3 hodiny a ani se nepokusí usnout. Jak se to dělá aby dítě usnulo na dece? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9155
29.6.20 16:49

@Asterea Nejmladsi mi spala 1× denne od 7m, ti dva starsi od 12m. Vzdycky tak tyden -14 dni trvalo, nez se rezim zajel. Ale s vcasnejsim usinanim ci kvalitou nocniho spanku to nic moc neudelalo, to zlepsilo az uplne vynechani odpoledniho spanku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
84
29.6.20 16:58

@Hobitka s nočním spánkem problém nemám, pokud zrovna neroste zub. Když usne, spí s 2× probuzením do rána. Jde mi hlavně o to načasování aby byl unavený a nebyl přetažený. Pokud dopolední spánek posunu na pozděj, ten vyloženě odpolední už nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9155
29.6.20 17:55

@Asterea To casovani mely deti ruzny, prvorozena vstala v 7, byla zrala v 11:30, spala tak do 12:30 a pak vydrzela do 22:30. Kluk vstaval v 6, po obede usinal az okolo 14, spal klidne do 16 a ve 21 sel zase spat. Nejmladsi dite spavalo tak 13:30-15 a usinalo leckdy po 23, vstavalo mezi 6 a 7. :nevim: To si musis asi nejak vypozorovat. S pretazenim musis nejmene prvni tyden pocitat. Ale treba ta nejmladsi si v 7m rezim nasla sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
84
29.6.20 18:10

@Hobitka my jsme teď asi 3 měsíce měli parádičku 2× denně. Ale taky jsem mu ten režim musela udělat a neobešlo se to bez řevu z přetažení. Ale nějak se to začiná kazit asi tím, jak mrně roste a potřeba spánku je menší. Zítra to zkusím. Dopolední spánek posunout až na 11 hodin a uvidíme, jak dlouho bude spát a podle toho nesměrujem další spaní. Dneska jsem se snažila od 13.30 uspat a usnul až 15.30, tak jsem ho po 40 minutách jemně vzbudila, jinak by chrněl 2 hodiny a večer by řádil. Pokud by jeden spánek nedělal dobrotu, budeme to muset zkusit jinak. Pak dám vědět jak se to podařilo :blush:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
193
29.6.20 18:26

Náš malej začal taky v 10 měsících. V té době jsme byli na dovolené v Itálii a v kočáru tam prostě nespal. Takže hold 4 dny spal po obědě. Po návratu domů se zase vrátil ke dvoum spankum, ale to trvalo asi 2 dny a od té doby spí jen po o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
29.6.20 18:30

Zkusila bych buď dopolední spánek posunout na pozdeji, nebo zkratit - spi hodinu a pul, tak bych ho zkusila dopoledne po cca 20 minutach prijit vzbudit a postupne vytipovat, kdy ma jak hluboky spanek - ja treba kluka jsem v techto pripadech schopna vzbudit po 40 minutach, vstane sam a s usmevem. Driv nebo pozdeji ho neproberu, bylo by to s placem. Tim, ze bude spat kratsi dobu, pak treba odpoledne taky driv usne. A nebo ne, uvidis :D ja to delam tak
(Kluk ma 15 mesicu, ale delame to tak uz dlouho):
Vstane kolem 5.30-6. Kdyz chce spat driv nez v 11, necham ho, ale vzbudim. Tim mam jistotu, ze odpoledne jeste usne v normalnim case, cca ve 3, kdy ho pak taky vzbudim (nejpozdej ve 4). Kdyz vydrzi vzhuru, coz je vetsinou hlavne diky hristi nebo aktivni zabave, usne mezi 11-12.30 a spi 2-3 hodiny, nechavam ho spat, jak potrebuje. Pak mam pohodu, protoze vim, ze do vecera uz to s nim doklepu a nebude rvat unavou. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama