Rýma u syna (rok a půl)

60
27.6.20 08:38

Rýma u syna (rok a půl)

Ahoj, maminky… ;)
Jsem bezradná, tak zkouším psát sem. Třeba mi některá poradíte. Syn měl v noci rýmu, tak se dusil a nemohl spát. Problém je v tom, že si nenechá pomoct. Žádné kapičky, spreje, kapesníky, odsávačky… Vůbec nic se mu nemůže dát k nosu :roll: a není to o tom, že bych se nesnažila. :lol: k ránu to vypadalo už pomalu jak mučení jehnatek :D manzel na nem klecel a ja odsavala. Jenze syn stresem prestaval dychat, tak jsem se na to vyprdla uz :nevim: tak jestli mate nektera podobou zkušenost, budu rada za užitečnou radu :think: dekuju moc :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18663
27.6.20 08:49

Musis vydrzet, zadne prestaval dychat. Ja si vzdy reknu, jak to delaji matky, co musi podat detem zivot zachrajujici leky a ja nejsem schopna odsat nos? Nase dite si pres zimu vzdy zvykne, ted zrovna ma take rymu a jak je to po dlouhe dobe, tak je to stejny boj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1332
27.6.20 09:06

@Zuzibell já mám taky zkušenost, že dcera při odsávání řve tak, že je pak ještě víc zahleněná :zed: uz jsme měli i zvracení, což poněkud kazí efekt úlevy. Takže jsem se na odsávání vypr..a, když usne, v klidu kapnu (ne sprej) nasivin, ukládám do vyvýšené polohy. Když mám, kapnu na polštář eukalyptový olej (mám třeba i sprej), krásně to pročistí dutiny. A zkus třeba i učit smrkat, v 1,5 by to už pomalu mohl zvládnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60
27.6.20 09:15

@Sue2008
Dekuju :kytka: zkusím. Od rána učím smrkat, tak snad to zabere. Syn do teď rýmu neměl, tak byl klid

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6417
27.6.20 09:22

V roce jsem naučila smrkat, jde to, ne ze ne. K posteli dávám nakrájenou cibuli, strikam eukalypt od justu, mazu tymianovou masti proti zahleneni a podkladam polštář. Případně ( i v zimě) nechávám otevřené okno.

Jinak nějaký protesty ve formě nedýchalo, atp. Nezájem, on tu chvilku vydrží. Zvykne si, jen se nesníš rozklepat po jeho scénách, případně s provinilym výrazem začínat nějaký odsavani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
701
27.6.20 09:28

Naucit smrkat, oba kluci smrkali snad jeste pred rokem. A prokapavat Vincentkou, sice muze ty hleny spolykat, ale zaludek si s nimi poradi. Max bude mit trochu prujem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
27.6.20 10:00

Nám kluk u odsávání a stříkání do nosu taky řval. A pomohlo jediné - posadit ho, říct, co budu dělat, nespěchat, nedržet ho a čekat, až “dovolí”. Ze začátku to vypadalo strašně, hrozně to trvalo a stejně si i zabrečel… teď je pohoda, posadím ho, vezmu sprej, nastaví nos, zmáčknu. Odsávačka to samé. Takže bych to zkusila pomaleji, nenutit, ukázat na sobě, zeptat se, jestli chce taky…
Pokud teda i tak žádné procedury s nosem neprojdou, tak vyvýšit postýlku pod hlavou, potřít rámy tea tree olejem, nos pomazat nějakým olejíčkem na lepší dýchání, pod prostěradlo strčit lístky rýmovníku, k postýlce mokré plenky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
29.6.20 07:54

Já v tomhle měla štěstí že malý 16 měsíců prodělal rýmu už 3× takže si na to navykl a už to nedělá problém noooo teď ji dlouho neměl takže nevím jak by to bylo teď ale smrkat více méně uz umí :) každopádně já jsem taky zallekavala a bylo to mučení ale úleva pak přišla :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama