Reklama

10m a boj s režimem - opět

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 09.05.10 17:15
10m a boj s režimem - opět

Máme to doma trochu jako na houpačce. Třeba týden malá jede jako podle hodinek - v 6:30 vstane, v deset si dá hodinku šlofíka, to samé odpoledne kolem třetí, večer usne v půl osmé. A pak se najednou něco stane a ona dopoledne místo v deset usne až v půl dvanácté, prospí čas oběda, odpoledne zalehne v pět - a už se nevzbudí. Ráno je ovšem čilá třeba už od tří. :zed:
Takhle rozhozená je několik dní, pak se to ustálí do popsané pravidelnosti, a za další týden až deset dní se to celé opakuje.
Co s tím? Mám ji i v tomhle věku nechat, ať spí a jí kdy chce, nebo ji naopak mám nějak lámat do zaběhnutých časů, např. budit večer za každou cenu na koupání nebo pokud usne dopoledne později, tak třeba po půl hodině spánku vzbudit na oběd?

Reklama

Reakce:

Mia82
Neúnavná pisatelka 17281 příspěvků 09.05.10 18:17

Ahojky,já bych teda budila.Představa vstávání ve 3 je pro mě smrtelná :twisted: A když ti neusne dopoledne v 10 jako vždy tak pak usne při nějaký činosti nebo jí dáš spát dýl že je s ní k nevydržení??

S tím odpoledním spaním jsme to měli obdobný,musela jsem ho po hodině budit aby pak usnul večer.
Jsem zastánce režimu,vím že spousty maminek ne,ale nám se to osvědčilo.A vlastně v tom pokračujem pořád…11:40 oběd(školka nebo doma)…pak spaní svačina..pobyt venku v 19:30 koupačka a ve 20:00 po jogurtu leží v posteli…

Držím pěsti,musíš vydržet…když chceš něčeho takovýho dosáhnout.Je to někdy o nervy :mrgreen:

t-jani
Neúnavná pisatelka 15875 příspěvků 09.05.10 20:14

bersaba: ahoj, taky mám doma 10m čertici, tak do 8m spávala dopoledne i odpoledne,ale pak se začala bouřit, tak dávám spát jen po obědě..spí max. hodku a pul..sice je dopo protivná,ale dá se to vydržet..a odpoledne už se zabaví snaáze.. večer mi usíná kolem osmé a stáváme taky ráno kolem osmé… já byt tebou, tak jí bud budím a nebo jí nnechám spat už taky min,aby ti spala pres noc..vpet bych už jí nedávala spát..at uz to vydrží,aspon se utahá a usne hned večer… dá se to zlomit..paar dní muze byt protivna,ale ty se alespon vyspíš..

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.10 20:23

Taky našemu klukovi je necelých 8 měsíců a režim žádný. Tedy jídlo se s příkrmy srovnalo, ale spánek… :think: Problém je se vstáváním . někdy straší od půl šesté, někdy spí do půl osmé. Od toho se odvíjí i doba dalšého spánku. Ale tím to nekočí. Někdy si dá hodinu a půl, jindy je půl hodiny, a pokud nejsme doma, tak už je to úplně rozházené. Někdy to vyjde na 2 denní spánky, ale pokud se z odpledního spánku vzbudí po půl hodině např před půl třetí, tak do večera nevydrží (nebo spíš já s ním), takže taky někdy jde spát ještě jednou v 5. Naštěstí dá jen půl hodiny. Večer pak jde spát trochu dýl, ale ve tři tedy nevstává.
V tvém případě bych budila. Další varianta je znovu nedávat spát v těch pět, ale sama vím co je to vydžet s přetaženým dítětem další 2 hodiny. Já to pak řeším tak, že naložím dítě do šátku a jdeme nakupovat, tam ho baví okolí a je klid.

BohunkaP
Extra třída :D 14934 příspěvků 09.05.10 20:33

Já jsem taky zastáncem režimu… čili bych se snažila dodržovat intervaly co nejvíc, např. večer dávat spát pokaždé stejně (usne-li v pět, vzbudit po půlhodině), oběd také zhruba ve stejnou dobu apod.
Každý den může být trochu jiný (u nás je taky), ale „základní kameny“ by měly být pevné.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34044 příspěvků 09.05.10 21:14

tak trebas uz chce mit jen jeden denni spanek kolem poledne - jako starsi deti. uz bych nedavala spat v deset a podle knihy o spani, co jsem dostala emailem, by se deti, ktere se budi brzy, rozhodne nemely nechavat dospavat dopoledne pred pravidelnym spankem. tedy pokud to preklepete vzhuru do tech 6:30, kdy ma vstavat, vydrzet a nedat znova spat driv, nez v tech 10. maji pochopit, ze na spani je noc a ze ve dne se nocn nedohani.

zoubky
Neúnavná pisatelka 17224 příspěvků 09.05.10 21:24

My teda zatím režim dodrřujeme pravidelně, ale taky se bojím nějaké změny třeba za měsíc, až bude o něco živější :think: Určitě bych budila na zaběhnutý režim......sice bude protivná, ale myslím, že si zvykne dřív, než ji nechávat několik dní rozhozenou.Už je myslím dost veliká na to, aby to „pochopila“ :nevim:
Pudloslavo, mohla bys mi, prosím, poslat SZ s názvěm té knihy nebo kde se dá staáhnout. Díky :mavam:

jayjay
Zasloužilá kecalka 937 příspěvků 10.05.10 06:59

ahojte,

no musime sa pridat, pred par tyznami sme to mali krasne, sice ranne skore vstavanie, ale slo to. Rano 0 6hod budicek, potom o 9-10hod a odpoledne kolem 13hod. Teraz ale vstavame 5,30-6hod a to uz za hodku mrnci a je strasne vztekly. Skusim ho dat do postielky a zaspi, napr dnes uz 6.50. Potom niekedy este i to dopoludnajsie spanie kolem 10hod.

Myslite, ze ho to ranne dospavanie nemam nechat?
Netusim… :nevim:

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 10.05.10 10:19

Děkuju za reakce. Zkusím ji teda nějak donutit, ale je to boj, protože když je unavená, je to to nejprotivnější dítě na světě. :mrgreen: Takže to probíhá tak, že ji v ty „špatný dny“ dám v deset spát a po půl hodině křiku a pláče (a mýho marnýho přesvědčování) ji z tý postýlky zase vydnám. Jdeme si hrát a madam začne za další půl hodinu opět fňukat a dávat najevo, že je unavená k smrti. Takže ji zase vložím do postýlky a ona buď usne, nebo se opakuje výše uvedené. :zed:
Asi zkusím držet tu desátou a když neusne, pokusím se ji udržet vzhůru a dát spát až po obědě. Možná je to opravdu tím, že se začíná přeštelovávat na jedno spaní přes den.

vereniko, ještě nikdy se mi nestalo, že by usla třeba na dece při hře. Vždycky nahlásí, že je unavená a ať s tím něco udělám. :lol:

zdenka_v 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.10 09:34

my ted máme s Aničkou to samé, myslím, že je to přechodné období a za chvíli už budou spát jen po obědě.

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 12.05.10 10:56

Tak včera usnula odpoledne tak tvrdě, že o nějakým vzbuzení jsem si mohla nechat zdát. Vůbec nereagovala na doteky, na hlas, při zvednutí z postýlky mi v pohodě spala na ruce asi 10 minut, než jsem vyměkla a vrátila ji zpátky. Dokonce se nevzbudila, ani když mi za dveřma upadl na parkety lavor s vypraným prádlem. 8-o Takže spala zase až do rána, naštěstí to vydržela „až“ do půl pátý.
Nemáte nějaký trik, jak účinně a přitom šetrně vzbudit takhle tvrdě spící dítě?

zdenka_v 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.10 11:59

tak Anička dnes dopoledne vůbec nespala, dala jsem jí oběd dřív a teď usnula. Takže by to mělo vycházet, aby večer bez problémů usnula.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Muslimové v Ordinaci? Podle studie se musí častěji objevovat v českých seriálech!

Islamofobie je za poslední roky téma jako hrom, pro Českou republiku to platí... číst dále >

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >