10.tt jsem slabá a špatně se mi dýchá

Anonymní
13.9.20 21:10

10.tt jsem slabá a špatně se mi dýchá

Ahoj, neřešila bych to, vím, že nevolnost a zvracení jsou nornmální…
ale já nemůžu pomalu ani normálně fungovat. jakmile začnu něco dělat, třeba skládat prádlo, něco…tak se strašně zadýchávám. Mám pocit, že mi srdce tluče rychleji a taky se mi hůře nadechuje.
Začne se mi motat hlava a pomalu se neudržím na nohou…

nevolnosti mám mírné, spíš jen ráno a večer, moc nezvracím, tak jednou za 3 dny. Ale pocit navalování do krku mám celý den.

Přejde to? Mám to rozchodit? Doma jsem uplně nepoužitelná, jen ležím. Když se moc hýbu, začnu být malátná, unavená a je mi na blití…
Odpoledne jsem byla nakoupit. No z krámu domů s taškou s nákupem jsem se belhala jako astmatik..je to normální? Srdce mi tlouklo, slabost a byla jsem rád, že už jsem doma… vyndavání jídla z tašky peklo. Když jsem si lehla, bylo to lepší… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
13.9.20 21:13

Ahoj, já jsem teď v 19tt a sem tam to mívám i teď :zed:.. Naštěstí to není často, ale v 1. trimestru jsem byla taky úplně nepoužitelná.. Celý den jsem proležela… Neboj bude líp :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.9.20 21:14

Jsem v 8tt a citim se stejně, neli hůř. Na zvraceni je mi celodenně. Zvracím rano. Jen lezim a presne…z nákupu autem ani nejsem schopna vyložit nákup. Mám zimnici temer neustále. Boli me cele telo. Mam pocit, ze mam chripku, ale je to tehotenstvi..

• Citovat
  • Nahlásit
11876
13.9.20 21:22

Vzdycky, kdyz ctu nejaky clanek typu „Bylo to nejkrasnejsich 9 mesicu meho zivota“, vzpomenu si na prvni trimestr a pak na posledni mesic, kdy jsem vypadala jako slon :?
Holky, vydrzte :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.9.20 21:29

Jsem aktuálně 24.tt a ve 21tt jsem skončila v nemocnici na kapackach už jsem v sobě neudržela ani vodu a vše jsem zvracela.. bylo mi hrozně a pořád unavená. Pomáhalo mi magne B6 ale stejně to nebylo ono. Jsem doma na rizikovém tak hodně odpočívám ale mazec byl než si manžel zvyknul že bohužel nefunguju tak jak sem fungovala předtím :zed: naštěstí už to chápe.. jsem nebyla schopna ani uklidit nic a máme barák.. teď je to lepší ale snažím se co nejvíc odpočívat.

• Citovat
  • Nahlásit
291
13.9.20 21:47

Ano, měla jsem to stejně. Nechci tě strašit, ale takhle nepoužitelná jsem byla téměř celé těhu… Nechci na to vzpomínat, já nezvládala ani držet knížku při čtení. Jen jsem spala nebo zírala do stropu, poslouchala TV a večer se mi z vyčerpání podlamovala kolena. Doktor mi na jakékoli stížnosti řekl, chtěla jste miminko, tak musíte něco vydržet! :zed: podle mě to ale normální rozhodně není. Po porodu jsem ani nemohla pečovat o malou, po týdnu mi udělali krevní obraz a museli mi dat 2,5 litru krve… Nevím jestli to mělo souvislost už od začátku nebo jsem prostě slabší jedinec :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
670
13.9.20 22:04

Můžet to být „jenom“ těhotenství, ale být tebou, nechám si udělat krevní rozbor. Může to být anemie, nebo nedostatek něčeho. Preventivně můžeš zkusit zobat železo a hořčík (osobně mám dobré zkušenosti s floradixem), třeba to pomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
296
13.9.20 22:54

Ted jsem chtela napsat neco podobneho jako Sonmi. Prvni tehotenstvi bylo po tyhle strance vpohode, ale u druheho tehotenstvi jsem nebyla schopna niceho. Pamatuju si, jak jsem chtela o Vanocich zahrat par koled na fletnu. Jen jsem se zvedla ze sedacky, uz jsem byla zadychana a koledu jsem zahrala jednu…do pulky. Vic jsem to neudejchala. No a krevni testy katastrofa. Mela jsem hroznou anemii. Doporucuju nechat nabrat krev a s nejvetai pravdepodobnosti i nechat predepsat zelezo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3779
13.9.20 22:56

Já byla v prvním trimestru taky vždycky nepoužitelná a s kaýdým těhotenstvím to bylo horší a horší. Teď napočtvrté mi špatně mi bylo celý den, po pár krocích se mi motala hlava, furt se mi chtělo spát a to tak, že když to na mě přišlo, nedokázala jsem se udržet ani vsedě. Pořád jsem měla hlad, ale přitom se mi z každého jídla navalovalo, jen jsem se ma něj podívala. Prakticky nikam jsem nechodila, protože do toho ještě ty roušky povinné i venku… Od 15. týdne se to začalo rychle zlepšovat a druhý trimestr byl pohodový, i několik celkem aktivních dovolených jsem zvládla. Teď jsem na začátku třetího trimestru a zas začínají jiné problémy, ale ve srovnání s tím začátkem pořád pohoda.
Určitě to řekni doktorovi a nech si udělat aspoň krevní obraz, ale nepanikař. Těhotenství snáší každá jinak. Držím palce, ať se to brzo zlepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama