11 měsíců, vůbec nespí

21.2.21 10:32

11 měsíců, vůbec nespí

Jak bojujete se spaním miminek? Syn už hezky spal skoro celou noc a od prosince s růstem zoubků se to změnilo. Teď se mu už žádný snad neklube a je to horsjt a horší, včera usnul ve tři ráno, jinak se každou hodinu budil.. nevím co s tím, doktorka nám doporučila nějaké rozpustné kuličky nebo co, ale nevím jestli to do něj cpát. Jinak neusne pořád jinak než kolébáním a v momentě kdy zjistí že je v psotlycet řve. Bude mu rok, čekala jsem že to už bude v tuto dobu lepší. Navíc nějak přestává jíst, mléko minimálně a příkrm do něj musíme rvát. Na to nám doktorka řekla že každé dítě jí jinak.. poraďte, přes den nejsem schopná fungovat nemám náladu hrát si se synem, nevím co se mnou a s ním je.. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21.2.21 11:34

Myslím si, že to pořád zuby jsou. Sliní víc? Jídlo bych do něj určitě nervala. Ty kuličky budou zřejmě homeopatika, ty vyzkoušet určitě můžeš, není to jako léky apod. Zkoušej co mu od bolesti uleví - chladící kousátka, homeopatika camilia, čípky viburcol, calgel apod. Nebo je to prostě “období”. Určitě to zase přejde a malej bude zase jako dřív. To si musíš říkat a bude dobře, fakt :-D můj syn byl taky jedno velký psycho před 1. Narozeninama a po nich jak kdyby si ho někde přepla a bylo to zase super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12976
21.2.21 11:43

Hele, já jsem tu snad v každý spací diskusi, my máme spací sado-maso od půl roku. Jestli to přišlo takhle náhle, tak to může být velký krok v psychomotorickém vývoji (nezralá nervová soustava nestíhá zpracovávat zážitky) a nebo ty zuby. Na ty to tipuju podle toho (ne)jedení. Zkusila bych mu na noc dát nurofen, když zabere, máte jasno. A co se jídla týče, dcerka jedla vždycky krásně, od malička s kousky a teď jí to musím mixovat úplně najemno, taky ji to bolí :nevim:

Zkus všechno, co může pomoct, uspávání nošením, spěte spolu v posteli, jestli nejsi radikálně proti a vydrž, přejde to :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
828
21.2.21 11:51

Obojí je úplně normální a poradit se asi nic moc nedá. Nejdřív spánek - to můžou pořád být ty zuby, v tom případě zkus nějaká homeopatika, chladící gel, kousátko. Nebude to tady asi populární, ale já když už byla v krizi, sáhla jsem po Nurofenu. Ne každou noc samozřejmě, ale když jsem už fakt padala na hubu a potřebovala ten deficit trošku zmenšit, abych přes den byla schopná zajistit normální péči (kvůli zubům jsem ho vytáhla asi na tři noci celkem za celou dobu, moc mi to pomohlo). Pokud ti připadá, že to není od bolesti, má možná období - může jít o nějakou fázi překotného vývoje, kdy jeho mozek i v noci víc pracuje, nebo třeba o nějakou formu separační úzkosti a dítě se potřebuje ujistit, že máma je stále na blízku. Pokud je to takto, tak asi zabere jen vydržet, bohužel. Je to normální a zase se to upraví. Je fajn zkusit dál rozlišovat den/noc, tzn nerozsvěcet, jen nějaké slabé světýlko, ať trochu vidíte, mluvit na dítě co nejmíň, nepouštět se do nějakých činností.

K jídlu, to je zcela normální. Okolo roku spousta dětí jí najednou výrazně méně, u vás to přišlo o malinko dříve. Zpomalil se růst, tělo přivyklo větší míře pohybu atd., takže spotřeba energie je skokově nižší než dřív. Rozhodně se nesnaž do dítěte jídlo jakkoli tlačit, a i když je to těžké, nechval za jezení a nezlob se za nejezení. Mohlo by to do budoucna vést k tomu, že dítě nerozliší hlad a sytost a bude se přejídat nebo jíst naopak méně, než potřebuje. Spíš než na množství se zkus zaměřit na nabízení potravy bohaté na důležité živiny - vápník, železo, zdravé tuky, vitamíny. Radši ať sní za den méně výživné stravy než hromadu křupek, rohlíků nebo pribiňáků, co mu nic nedají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12976
21.2.21 12:03
@Bebeluska8 píše:
Obojí je úplně normální a poradit se asi nic moc nedá. Nejdřív spánek - to můžou pořád být ty zuby, v tom případě zkus nějaká homeopatika, chladící gel, kousátko. Nebude to tady asi populární, ale já když už byla v krizi, sáhla jsem po Nurofenu. Ne každou noc samozřejmě, ale když jsem už fakt padala na hubu a potřebovala ten deficit trošku zmenšit, abych přes den byla schopná zajistit normální péči (kvůli zubům jsem ho vytáhla asi na tři noci celkem za celou dobu, moc mi to pomohlo).

Ja tohle odmítání léků fakt nechápu. Rozumím, ze nikdo nechce Nurofen davat jako čaj, ale když ma dítě bolesti… Dospělej by do sebe cpal ibalgin, ani by nemrkl :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat