14 dní trvající teploty / horečky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.17 19:24
14 dni trvající teploty / horečky ??

Syn (4) dostal takový ten pruduškový kašel, teploty 39 C po pár dnech začal vykašlávat, spustila se mu rýma, teploty klesly k 37-39..po týdnu jsem s nim šla k MUDr který udělal CRP a potvrdil že jde jen o virový zánět a že za par dnu bude syn OK.. no už je to další týden celkem vlastně 14 dnu a syn má dobrou náladu, kašle jen tak 1× za 2 hodinu, rýmu má ale furt mu ta teplota lítá mezi 37 - 39… nurofen už nedávám, jen takove ty klasicke sirupy, mořská voda, kapky atd…je to ale furt nahoru dolu…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Helileli
Závislačka 3040 příspěvků 06.04.17 19:28

A tu teplotu na něm opravdu cítíš nebo ji jen naměřis? Protože pokud už dva týdny mu litá teplota ke 39, tedy do horečky, tak to určitě není v pořádku, šla bych znovu k dr a znovu bych chtěla crp, zda se nepridruzila bakteriální infekce až v tom druhém týdnu. A pokud ji pohmatem necítíš, zvážila bych rozbitý teploměr.

stonožka12
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 4 inzeráty 06.04.17 19:40

Mám stejně staré dítě a dětská doktorka vždycky říká, že vyšší teploty by neměly trvat déle než 5 dní, pak že máme znovu přijít. (Většinou pak je to na atb).

Alyss1
Závislačka 2867 příspěvků 1 inzerát 06.04.17 20:37

Když to takhle popisuješ, napadá mne zápal plic - nemusí být bakteriální. a nebo může a prostě ještě nebyl rozjetý.

naklusala bych k doktorce.

kašel může trvat dlouho, ale teploty ne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.17 20:39

@Helileli Cítím i jí opravdu má, take jsem podezřívala teploměr ale ted jsem si koupila kvuli tomu i ten laserový za 1400 kč a ukazuje stejně..(mimochodem ten mohu všem doporučit jsem nadšená protože měřit malým detem teplotu byl pro mě očistec vždy)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.17 20:41

@Alyss1 no tak počkám jeste pres vikend a kdyžtak tam zase zajdu… vždy jdyž ta teplota klesne k 37 tak si říkám huráá už jsme z toho venku..a za par hodin zas 38.5. Poslední 6 neděl měl ATB 2× (zanet stř. ucha) proto se mi do nich extra nechce zas :roll:

blumen
Hvězda diskuse 42720 příspěvků 06.04.17 20:46
@Anonymní píše:
@Alyss1 no tak počkám jeste pres vikend a kdyžtak tam zase zajdu… vždy jdyž ta teplota klesne k 37 tak si říkám huráá už jsme z toho venku..a za par hodin zas 38.5. Poslední 6 neděl měl ATB 2× (zanet stř. ucha) proto se mi do nich extra nechce zas :roll:

A CRP ma kolik? To by se mi taky nelibilo, zrejme s necim porad bojuje. Co zajit na orl?

TerezkaW
Ukecaná baba ;) 1769 příspěvků 06.04.17 21:09

Syn měl CRP 4, ale na rtg mel 26 mm ložisko na plíci. Jasný zápal plic. Synovi rtg při ttrvajícím kašli nedělali?

poppaea
Závislačka 3326 příspěvků 27.09.18 09:47

Ahoj, zajímá mě, jestli má někdo podobnou zkušenost. Dcerka (6 let) - predminulou sobotu si stěžovala na bolest ucha a taky kašlala, později se přidala i zvýšená teplota. Šli jsme na ORL pohotovost, prý je to angina a počínající zánět středního ucha. Dostali jsme do ucha kapky, a atb Ospen. Ucho bolet přestalo, ale kašel a horečky neustávaly. Ve středu jsme šli k našemu doktorovi, ucho bylo ok, angínu prý určitě nemá, ale podle poslechu spíš zánět průdušek. Dostala jiná antibiotika. Jenže situace se nezlepšila. Každý den po ránu má zvýšenou teplotu, a postupně přes den to bez Nurofenu/Panadolu vystoupá na 39-40 a hodně kašle. V pondělí jsme šli opět k doktorovi (náhradnímu, náš má dovolenou). Nabral CRP, a podle poslechu myslel, že je to zápal plic. Jenže rentgen byl čistý a CRP nízké. Dostala akorát Ventoliber na kašel. Takže abych to shrnula, dneska je to 13. den kašle a vysokých teplot, bez jakéhokoliv zlepšení. Dcera je zesláblá, málo jí, zhubla kilo za týden. Občas se jí i třesou ruce. Po obědě jdeme opět k doktorovi. Budu chtít odběr krve, ale i tak..: co to sakra může být?

iiiv
Extra třída :D 10977 příspěvků 27.09.18 09:54

@poppaea co mononukleóza?

NikčaTrub
Stálice 62 příspěvků 27.09.18 10:12

běžela bych na pohotovost, 14 dní s teplotami, to musí být vyčerpávající , přeji brzké uzdravení

poppaea
Závislačka 3326 příspěvků 27.09.18 10:15

@iiiv No, taky mě to napadlo.. říkám si, jestli toho nemůže mít nějak víc naráz.., jakože zánět průdušek a ještě k tomu něco…
Jinak si stěžuje na bolest v krku, a ode dneška - což je novinka - chraptí.

vulpes
Kelišová 5050 příspěvků 27.09.18 11:01

moč se kontrolovala…?

blumen
Hvězda diskuse 42720 příspěvků 27.09.18 11:17

@poppaea to ma treti antibiotika a porad horecky? Tak to chce ster/vyter, odber moci, normalni to neni, antibiotika nezabraly ani jednou, asi se naslepo netrefili. Anebo to bylo virove.

poppaea
Závislačka 3326 příspěvků 27.09.18 11:20

@blumen Nene, měla dvoje. Asi to bude virové, CRP bylo ok (přesné číslo mi neřekli). @vulpes ne, moč ne.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Andrea Pomeje vzdala hold svému příteli v den narozenin Jiřího Pomeje

Šťastné narozeniny dnes Jiří Pomeje dozajista neprožije. Na smrt nemocný... číst dále >

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >