Kolik má jíst 14měsíční?

Anonymní
27.6.20 10:43

14 mes-nejí toho málo?

Ahoj holky, mám dotaz. Moje 14ti mes batole má cca 76cm a nemá ani 9 kg. Kolik váží vaše ratolesti? Píšu sem, protože mám pochybnosti, jestli toho nejí moc málo. Ráno dávám UM cca 150ml, je svačině většinou jeden jogurt a půl banánů nebo lipanek, k obědu třeba misticku husté polévky, nebo maso s brambory, odhaduji cca 150g, vic nechce k další svačině dávám buď zase jogurt, s jablkem, nebo chleba s máslem, lucinou a zeleninu, k večeři malou misticku kaše a před spaním zase cca 150UM. Myslíte, že to je ok?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
261
27.6.20 10:49

Za sebe myslím, že úplně. Syn v 15 měsících jí rano cca 180-200g kaše s ovocem, svačina někdy vůbec, někdy cca 50-100g ovoce, na oběd 150-200g, odpoledne 150g jogurtu, večeře 150-200g polevky nebo kaše, před spaním 120-180ml mléka. ale být po jeho a my ho do jídla necpat, snědl by za den 3 jahody, špičku rohlíku, večer by si cucl mlíka a byl by spokojený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1915
27.6.20 10:51

Mne takhle pekne neji ani 20mesicni dcera.. Myslim, ze ji dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19316
27.6.20 10:56

Můj kluk si taky neříká, teda vlastně o křupky jo, tak je to pak složitější. V té době jsem dávala ještě skleničky, takže vím přesně, mléko150, 250 jogurt s ovocem, 250 sklenička, 30 křupek, 200 kaše, 200 večeře. Mám taky žížalu, od roku si drží 11 kilo a má 85 cm. Teď když vařím, tak to nevážím, ale podle mě toho určitě 250 není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3711
27.6.20 10:57

Me takhle ji dvouletak :lol: rano čtvrtka rohlíku, dopo půl banánu/ par jahod / brumika, přes oběd tak 70g masa a plátek okurky, svačinu ovocná kapsicka, večeře tak půl housky a na noci plus jednou v noci 200 mlika. Přílohy nechce, do jablka parkrat kousne. Ale když je maso s omáčkou a ryzi tak nestíhám přidávat a sežere kotel. Nejvíc by mu šly gumoví medvídci a zmrzliny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.6.20 10:59

Jé, tak děkuju za uklidnění, holky. :kytka: vypadá to, že jí dost, tak to nebudu řešit :)

• Citovat
  • Nahlásit
26953
27.6.20 11:06

Napíšu ti, jak mi ji šestiletý syn. Ráno 5 jahod, nesvaci, k obědu třeba 5 lžic polévky, nesvaci, k večeři trochu zeleniny. Není hubený.
V roce a půl měl 86 cm a 10 kg.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12865
27.6.20 11:34
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mám dotaz. Moje 14ti mes batole má cca 76cm a nemá ani 9 kg. Kolik váží vaše ratolesti? Píšu sem, protože mám pochybnosti, jestli toho nejí moc málo. Ráno dávám UM cca 150ml, je svačině většinou jeden jogurt a půl banánů nebo lipanek, k obědu třeba misticku husté polévky, nebo maso s brambory, odhaduji cca 150g, vic nechce k další svačině dávám buď zase jogurt, s jablkem, nebo chleba s máslem, lucinou a zeleninu, k večeři malou misticku kaše a před spaním zase cca 150UM. Myslíte, že to je ok?

Asi ne malo, ale je to malo pestre. Co zelenina v ramci obeda? Varena, dusena? Lusteniny? Seminka? Jine prilohy typu jahly, pohanka, qinoa? Co vajicka? Druhy masa? Deti toho nesni moc, takze to, co sni, by melo byt nadupane kvalitnimi zivinami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
879
27.6.20 14:33
@Lucie_Sx píše:
Asi ne malo, ale je to malo pestre. Co zelenina v ramci obeda? Varena, dusena? Lusteniny? Seminka? Jine prilohy typu jahly, pohanka, qinoa? Co vajicka? Druhy masa? Deti toho nesni moc, takze to, co sni, by melo byt nadupane kvalitnimi zivinami.

Taky mě to pri pohledu na ten jídelníček napadlo, ke svačině dvakrát jogurt, postrádám tam více zdrojů železa (vidím ho jen v mase, přitom je právě železo tím, co mnohým dětem chybí, narozdíl od vápníku). Množství mi přijde ok, asi bych v tomto věku už zkusila přidat i snídani, ubrat třeba mlíka a nabídnout jídlo.

Jinak mi ale množství jídla přijde ok, váhu bych neřešila, pokud neklesá a neřeší to lékař, můj syn se dostal na 10,5 kg v roce a půl :lol: Jedl přitom dost. pokud by si dítě snižovalo porce (Třeba vlivem krize 1. roku), šla bych cestou přidat na potravinách, které jsou v malém množství hodně kalorické, třeba do kaše či jogurtu trochu oříškového másla, do hlavního jídla prodat trochu olivového oleje, do omáčky na těstoviny přidat kousek rozmačkaného avokáda… malé změny, které přidají dost k energetické hodnotě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
365
29.6.20 07:13

Tyyy jo a já si pořád říkám že ten můj 16 mesicnak ji málo ale proti tomu tvému ji tedy poměrně víc řekla bych vlastně že pořád ráno taky dáváme jogurt ale většinou mu to nestačí tak pak má rád ovoce nektaricnky hroznové víno meloun jablíčko a sní mi celou misku to si jen tak zobe a to mu na dopoledne stačí ale on když má ještě hlad tak za mnou přijde a jasně mi řekne mamiiii ham mňam a dostane ještě třeba jensuchy rohlik pak je v poledne oběd to sní misku polévky a ještě dostane i hlavní jídlo to ji prostě co zrovna máme brambor s masem špenát knedlík kaši rýže omáčka prostě zrovna to co vaříme a pak jde po obědě spát a spí i tri hodiny jak kdy no pak se probudí a jdeme zase rovnou ham mňam :lol: ale to má něco lehčího dostane dost zeleniny a většinou mu dělám zapečený toust protože ten má opravdu rád no a pak jdeme ven v kočárku sni ještě krupky pak běhá venku po cestě zpět dáme ještě třeba brumika a doma už se jde pak koupat a k večeři má to co k obědu a jde se spinkat 😊 a má možná kolem deseti kil :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
516
29.6.20 09:20

Našemu je rok a půl a jí někdy až moc, se mi zdá :mrgreen: ráno tak 3/4 krajíce chleba s lučinou a šunkou, k tomu okurku. Někdy sní k snídani celý namazaný rohlík, já si dávám k snídani dva, tak mi to přijde na něj dost :lol: k dopolední svačině má většinou banán, ty miluje. K obědu má normálně to co my a taky celkem velké porce, ale já teda nic nevážím. Prostě mu nandam a když chce, tak přidám. K odpolední svačině má většinou jogurt (bílý, ovocný, Tvaroháček, Lipánek) a k večeři buď zbytek od oběda a nebo zase namazaný chleba se šunkou a zeleninu, před spaním má ještě cca 200ml UM. A samozřejmě během celého dne uzobává piškoty, křupky, ovoce, zeleninu atd. Občas dostane Brumika nebo Mléčný řez. Jinak náš měl v roce už přes 10kilo, na 18mesicni prohlídku teprve jdeme, ale tipuju tak 12 kilo :mrgreen: minimálně podle stavu mých zad když ho taham :mrgreen: jinak na to, kolik toho s prominutím sežere, tak na to fakt nevypadá. Máma mi nikdy nevěřila, kolik toho zbouchá, ale teď u toho párkrát byla a už věří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
365
29.6.20 09:47

@Joyeee no to je přesně jak u nás :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu