1,5 lete dítě a nočník

106
1.4.20 15:43

1,5 lete dite a nocnik

Ahoj, chtela jsme vas poprosit o osvedcene rady a tipy na „uceni“ na nocnik…? :)
Muj maly stavkuje a vzpira se, jakmile ho na nocnik chci jen posadit…nechci ho nutit nasilim, protoze to taky neni dobre, akorat mu vypestuju blok…
Povedlo se nam vycurat do nocniku asi 3 x, ale to uz je par mesicu zpet, od te doby sceny…
Nekdo tvrdi, ze deti se nejprve nauci chodit na „velkou“, ale u nas to neni rozdil, malemu totiz absolutne nevadi, kdyz je v plene pokakany… :?
Dekuju za rady :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2706
1.4.20 15:47

Syn má 21 měsíců a na nocnik si sedne, klidně posedí i 10 minut, pak vstane, zdrhne a vycura se na koberec a ještě ukáže ze měl jít na nocnik. Proste nechce. Když si chce sednout, tak ho tam dam, když nechce, neresim. Čekám na léto, ať ho pak tatínek učí curat na kytičky a bude bez pleny a budu jak hlidaci pes no :) uvidíme :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7881
1.4.20 15:49

V 1,5roce ještě neumí chodit na nočník? No to je katastrofa :roll:
To jsi teda jako matka selhala…

Prosímtě dej mu pokoj s nočníkem. Má na to času. Evidentně na to není zralej.
Jeho čas přijde ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14601
1.4.20 15:54

Nech ho žít, není zralý. Jen mu vysvětluj na co nočník je a až k tomu dozraje, začne na něj chodit sám od sebe. Tohle nacvičování to totálně k prdu. Obě děti mi začaly chodit na nočník ze dne na den a dál se to obešlo prakticky bez nehod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3265
1.4.20 15:57

Povedlo se vám vyčůrat 3×? Tak to gratuluju a nebylo to pro tebe moc malý :lol:
Mám rok a půl starou dceru, nočník mám v obýváku, sama si na něj semtam sedne a to je vše. Nechávám to na léto až bude mít na sobě míň hader… Nicméně ani tak ji nebudu nijak tlačit. Dceři taky nevadí když má pokakanou plínu a co, je malá. Co bys chtěla, aby už chodil na nočník a recitoval Hamleta? Dej mu svátek. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
306
1.4.20 16:09

Já mám zkušenost takovou nechat dítě být… Měla jsem za to, že synovi to bylo úplně jedno a ani by nerozuměl co po něm chci. Chvíli po dvou letech z ničeho nic začal říkat čůrat a hotovo…plína se sundala…bylo to bez stresu pro mě i pro něj a nikde jsem nemusela utírat žádný louže nebo nedej bože bobky. Vůbec nechápu ty matky co se dečka 50* za den ptají jestli chce čůrat…to je podle mě úplně blbě…to dítě ani nemá čas si uvědomit, jak vlastně vypadá ten pocit že fakt potřebuje. Toť můj názor, možná blbej, ale rozhodně budu praktikovat i u druhého.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
106
1.4.20 16:36

Jezisi zeny, proste jsem se jen zeptala, maleho do niceho nenutim, tak si nechte ty vazne odpovedi, prosim vas :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
289
1.4.20 16:43

@Majsina přesně :palec: :palec: :palec:, u nás to samý nechala jsem to na synovi nenutila jsem ho, nijak ho to neučila a po druhém roce začal sám na WC bez nehod

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68
1.4.20 16:44

Když měl malý rok a půl, tak se mi s tím v zimě nechtělo stresovat sebe ani maleho. Z počátku měl malý nocnik jako prima hračku na hlavu místo cepice :lol: a nějaký posun ve využití nocniku byl u nas až někdy spíše kolem dvou let. Nechala bych být, občas zkusit a jinak až k tomu dojde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
1.4.20 16:46

Za sebe i spoustu dalších můžu doporučit indiánskou metodu. Klidně seznámit s nočníkem dřív, ale opravdu to zkoušet až okolo dvou let (čest výjimkám, které k tomu dozrají dříve). Za mě jednou za měsíc vzít plínku, vysvětlit funkci nočníku a den, dva vyčkávat. I ty dva dny jsou možná moc, protože když k tomu naše dítě opravdu dozrálo, šlo to z hodiny na hodinu, dítě si samo od sebe došlo na nočník. První den čůrání, druhý den kakání, čtvrtý den obojí i venku. A opravdu tu plínku vzít komplet a když to zafunguje doma, nedávat ani venku, aby nebylo dítě zmatené, kdy teda do kalhot může a kdy ne. Na chvíli třeba nejezdit autem apod. (stres spíš pro rodiče). U nás dokonce proběhlo okamžitě i odmítnutí plínky na noc ze strany dítěte a opravdu to fungovalo, ale to asi není úplně běžné.
Nejnáročnější na tom je vydržet komentáře okolí, které se často už od roka dožaduje odplenkování a okolo dvou let nevěřícně kroutí hlavou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
501
1.4.20 16:56

Vykašli se na to, je malej. Ne že by neexistovaly děti, co to v roce a půlku umí, ale je to vzácné a naučit se to vetsinou nedá, jako takhle brzo. Počkej na léto… Možná až na příští léto :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2515
1.4.20 17:27

@Barlem Naše Baru (21 měs.) je na tom s nočníkem podobne. Jen teda s tím rozdílem, že ji na nočníku nevadí sedět. Občas se to povede, občas ne. Taky se stává, že třeba už po 15 - 20 minutach tam sedět nechce, vstane a šup - louzicka na zemi. Řekne hmmm a ukáže k nočníku. Ale nezlobím se na ni. Ono to přijde. Žádné z našich dětí plinu nenosí :mrgreen: a ani ona nebude a nebude ani tvůj malej, neboj. Někde jsem kdysi četla, že si začínají říkat, když dozraje nervový systém, což je někdy okolo 2 roku (u někoho o trochu dřív, u někoho dýl ). A všechny děti kolem toho 2 roku byly bez plin…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5829
1.4.20 21:50
@Barlem píše:
Ahoj, chtela jsme vas poprosit o osvedcene rady a tipy na „uceni“ na nocnik…? :)
Muj maly stavkuje a vzpira se, jakmile ho na nocnik chci jen posadit…nechci ho nutit nasilim, protoze to taky neni dobre, akorat mu vypestuju blok…
Povedlo se nam vycurat do nocniku asi 3 x, ale to uz je par mesicu zpet, od te doby sceny…
Nekdo tvrdi, ze deti se nejprve nauci chodit na „velkou“, ale u nas to neni rozdil, malemu totiz absolutne nevadi, kdyz je v plene pokakany… :?
Dekuju za rady :)

Je to brzy, nejdřív to má smysl po druhém roce. Pokud tedy nechceš za dítětem neustále běhat s nočníkem a prát počůrané.

Nejjistější metoda je posadit dítě na nočník vždy ihned po vzbuzení (tedy ráno a odpoledne), kdy se skoro najisto vyčůrá. Zbytek dne je normálně s plínou a nočník se nepoužívá. Tím se vybuduje velice silný podmíněný reflex, že nočník=čůrám.
A pak už jen čekáš na okamžik, kdy si dítě začne samo na nočník sedat nebo o něj říkat i jindy, než po spaní. Jakmile si říká často a plíny jsou suché, pak teprve se mohou sundat.
To samé s noční plínou, sundat, až když je dlouhodobě suchá.

Nemá smysl spoléhat na to, že dítěti budou vadit mokré kalhoty (nebudou) nebo to, že čůrá na zem (nebude). Akorát se naučí, že se čůrá na zem nebo do kalhot.

Jo, spousta lidí to naučila i jinak, ale tohle je na jistotu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
448
2.4.20 10:42

U nás byl nočník naprosto zbytečná investice. Kluci na něj nikdy nechodili. Naučili se až na záchod… Lehce po druhém roce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
29.4.20 20:24

Já mladší dceru odplenkuju přes den teď (21 měsíců), nejdříve mi nočník bojkotovala, tak jsem ji nechala a před týdnem jsem to zkusila znovu, ale rovnou na záchod a povedlo se, teď si sama jde i na nočník a 3 den jsme bez nehody

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama