17 detí

505
12.9.05 11:08

17 detí

Natrafila som na šokujúci článok o matke, ktorá čaká svoje 17. dieťa. Je to síce v slovenčine, ale stojí za to…
http://www.plus7dni.sk/index.cfm?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1817
12.9.05 11:17

no myslim, ze neni co dodavat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2518
12.9.05 11:21

No comment, k tomu vážně není co dodávat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
750
12.9.05 11:49

Tak to je fakt hustý. Ani si nechci představovat, jak to u nich vypadá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
420
12.9.05 12:05

Moje šedesátiletá maminka vzpomíná na o generaci starší sousedku ze zemědělské usedlosti, která měla jednadvacet(!!) dětí…

Podle toho článku to vypadá dost děsivě, ale já sama znám paní s patnácti dětmi (dnes už je třináct z nich dospělých), z nichž osm vystudovalo VŠ a na sociálních dávkách nikdy nebyli, přestože žili v domě 4+1 a trvalou práci měl jen otec rodiny.
Podle mě záleží víc na přístupu, než na čísle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
510
12.9.05 12:17

K tomu se nedá nic říct.

Taky znám jen z doslechu paní, která má 8 dětí a už tak jí na vesnici prý nadávají, že jich tolik neměla mít. Stará se o ně, jak to jde, jsou všichni slušní a studují i na VŠ.
Moje otázka zněla, jestli je všechny porodila :) - ano, má 4 z prvního manželství, další 4 s druhým mužem a prý jsou spokojení.............

...........a já mám někdy pocit, že je toho na mě moc :lol: :lol: :lol:

Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
420
12.9.05 12:28

Veroniko, manža je z šesti dětí (+ tři napůl nevlastní sourozenci) a tvrdí, že tak od tří čtyř dětí výš už je to (kromě finanční stránky) nastejno, protože pak už se děti vychovávají navzájem. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
510
12.9.05 12:45

jo, jo, ty finance :?

Já jsem vždycky říkala, že bych chtěla mít tolik dětí, kolik jich uživíme (myšleno ne tak, aby bylo co do pusy, ale aby mohly všechny třeba na tábor a v pohodě na výlety, aby mohly sportovat atd atd.........prostě kdybych byla milionářka, říkala jsem, že bych jich měla nespočet)

Jenže jsem si vyzkoušela „nejkrásnější období v životě ženy“ - těhotenství, porod, výchovu a péči zatím jen o jedno roční dítko, další „nejkrásnější“ období :D ..................... a te´d říkám, že ty dvě holčičky nám budou bohatě stačit :) .

Starostí je kolem dost, penízků na zbyt neee, sice se na miminko mooooc těším, ale je to záhul je mít brzy po sobě (po roce) a vždycky si vzpomenu na svoje starší výroky a musím se smát, jak jsem plno věcí nevěděla :lol: ................i teď nevím a budu se smát třeba hrozně moc - za deset let. Ale zatím nám to stačí.

Každá jsme jiná a máme jiné představy o životě. Taky je k tomu potřeba muž podobných názorů, aby se dalo takhle žít.............

Tak dětem zdar a hlavně ať jsou zdravé a šťastné

V.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama