18 a těhotná

Anonymní
27.12.19 22:44

18 a těhotná

Zdravím, jak už název napovídá, je mi 18 a dnes se mi na testu objevily dvě čárky. Vzhledem ke svátkům potvzení od gynekologa nemám ale myslím že vzhledem k testu je to jasné.
Mám pracujícího, 23 letého přítele, máme pronajatý byt, oba máme rodiče s kterými máme dobré vztahy, přesto ale nevím. Miminko bylo mým tajným přáním, samozřejmě jsem ale žádné vzhledem k věku neplánovala. Teď by mi před porodem bylo 19. Ráda bych si ho nechala, ale dá se s miminkem studovat vysoká škola? Když jsem kvůli škole doteď měla jen brigády, mám nárok na nějakou mateřskou? Pořád se ve mně pře jestli si miminko nechat, vím že bych potrat obrečela, vyčítala si to, na druhou stranu si nedokážu představit vysokou školu nemít. A taky se bojím že rodiče ze mě budou zklamání, máme dobrý vztah, ale stydím se za to. Prosím, vžijte se do mé situace a řekněte co byste v mém případě dělaly Vy, nezaujatě. A taky jak byste reagovaly, kdyby v téhle situaci byla Vaše dcera. Šrotuje mi to v hlavě, nechci udělat špatné rozhodnutí. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8905
27.12.19 22:50

Já v tvém věku bych dělala to, že bych si plná pochybnosti děťátko nechala. Škola se dá dodělat i později, sice to nebude nic lehkého, ale v životě to nejde dělat tak, že si člověk něco přeje a pak to dá pryc :nevim: bude to těžké, bude to bolet, budeš se občas cítit sama, ale je to zivot :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.12.19 22:51

A jak se k tomu staví tvůj přítel?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2411
27.12.19 22:52

Já jsem si vždycky říkala, že kdyby se náhodou stala nehoda a bylo mě 18let a víc tak bych si miminko nechala, dřív asi ne. Škola se dá dodělat kdykoliv, moje mamka musela kvůli práci jit na vysokou skoro v 50. Podle toho zázemí co popisujes, tak si myslím že to zvládnete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2406
27.12.19 22:54

Pokud to aspon trochu jde, dítě si nechej. Škola se da dodelat vždycky i pri zamestnani, ale dítě přijít nemusí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
27.12.19 22:54

V tomhle ti nikdo neporadí, konečné rozhodnutí bude jen na tobě. Jako zvládnout se dá všechno. Píšeš, že vztahy s rodiči máš hezké, tak by tě podpořili? Hlavně bych to probrala s přítelem. Jaká bude myslíš jeho reakce? Bavili jste se do budoucna o rodině? Hlavně nedělej ukvapené závěry, kterých bys litovala :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5503
27.12.19 22:56
@Anonymní píše:
Zdravím, jak už název napovídá, je mi 18 a dnes se mi na testu objevily dvě čárky. Vzhledem ke svátkům potvzení od gynekologa nemám ale myslím že vzhledem k testu je to jasné.
Mám pracujícího, 23 letého přítele, máme pronajatý byt, oba máme rodiče s kterými máme dobré vztahy, přesto ale nevím. Miminko bylo mým tajným přáním, samozřejmě jsem ale žádné vzhledem k věku neplánovala. Teď by mi před porodem bylo 19. Ráda bych si ho nechala, ale dá se s miminkem studovat vysoká škola? Když jsem kvůli škole doteď měla jen brigády, mám nárok na nějakou mateřskou? Pořád se ve mně pře jestli si miminko nechat, vím že bych potrat obrečela, vyčítala si to, na druhou stranu si nedokážu představit vysokou školu nemít. A taky se bojím že rodiče ze mě budou zklamání, máme dobrý vztah, ale stydím se za to. Prosím, vžijte se do mé situace a řekněte co byste v mém případě dělaly Vy, nezaujatě. A taky jak byste reagovaly, kdyby v téhle situaci byla Vaše dcera. Šrotuje mi to v hlavě, nechci udělat špatné rozhodnutí. Děkuji.

Nevím jsi v těžké situaci já taky otěhotněla v 18 a prvním synem ale já nestudovala vysokou skolu ale jen učňák a ten jsem už měla dodělaný takže já si syna nechala myslím že dostudovat se dá ale je to náročné nárok máš na řidičák od sociálky na mateřskou ne ale tak záleží co přítel jakou má práci atd. Ale miminko dát pryč není jen tak teda aspoň co já vím ale je to na tobě já bych asi ho dát pryč nemohla ale nejsem v té kůži

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.12.19 22:58

Padla tady otázka jak se k tomu staví přítel. Přítel mi řekl že když si miminko nechám, sežene práci v které by měl více peněz. K interrupci mi řekl že nechce abychom za několik let neřešili to, že najednou nebudu moct otěhotnět. Mám v něm oporu ale pořád je to mladý kluk, musím počítat i s tím že nám to nemusí vydržet…

• Nahlásit
  • Citovat
2411
27.12.19 23:02
@Anonymní píše:
Padla tady otázka jak se k tomu staví přítel. Přítel mi řekl že když si miminko nechám, sežene práci v které by měl více peněz. K interrupci mi řekl že nechce abychom za několik let neřešili to, že najednou nebudu moct otěhotnět. Mám v něm oporu ale pořád je to mladý kluk, musím počítat i s tím že nám to nemusí vydržet…
Řekla bych, že to není úplně o věku, ale o vyspělosti. Vykašlat by se na tebe mohl i kdyby mu bylo třeba 30 a neměl srovnany v hlavě co chce.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21775
27.12.19 23:02
@Anonymní píše:

Jistotu, že vám to vydrží, nemáš nikdy. Vysokou jsem si třeba já dělala se dvěma malými dětmi. Dneska jsem ráda, že jsem v relativně mladém věku šťastná a aktivní babička krásného chlapečka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5503
27.12.19 23:03
@Anonymní píše:

Ale vypadá že je rozumný já bych si miminko nechala když máš v něm takovou oporu pak by jsi mohla litovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.12.19 23:06

Působíš na mě rozumně, myslím, že s pomocí rodiny a přítele bys to mohla zvládnout i s tou školou :kytka: já osobně v 18 bych byla taky na vážkách, ale teď když jsem máma bych neměnila za nic na světě ;) a ty budeš teď v červnu maturovat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10770
27.12.19 23:09

Ne na ppm mít nárok nebudeš. Až po porodu na rp

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.12.19 23:09

Co si budeme, třeba dodělat medicínu později, kde to jde pouze prezenčně, bude komplikovaný dodělávat kdykoliv. Ale třeba to zvládnete, moji rodiče mě měli a to studovali tu medinu oba. A dostudovali :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.12.19 23:11

A jinak já bych si dítě, když mi bylo 18, nenechala. Ale já měla úplně jiné priority, dítě jsem nechtěla a můj život byl upnutý dost intenzivně k něčemu jinému.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama