Prvomestriální screening FN Olomouc

1986
27.12.19 20:46

Prvomestriální screening FN Olomouc

Ahoj. 16. 1. Jdu na screening do FN v Olomouci. Ráno na krev a pak během dopoledne na utz. Zajímá mě jestli se výsledky dozvím hned, nebo budu třeba 14dní čekat. Nějak jsem to v tom náporu informací po telefonu zřejmě přeslechla, anebo se sestřička nezmínila. Děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27.12.19 20:56

@Ufinka87 Ahoj, vysledky by jsi mela vedet hned ten den. Rano ti odeberou krev, tu odeslou do laboratore a pri screeningu uz spoji vysledky z krve s ultrazvukem a reknoi ti vysledky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1689
27.12.19 20:57

Já teda nebyla ve FN, ale v ordinaci pana doktora Šantavého. Vzali mi krev, pak udělal ultrazvuk. Při obchodu sestřička rikala, ze druhy den pokud bude něco špatně bude volat. Když nezavolá tak je vše v pořádku a výsledky pošle mému gynekologovi. Já dostala zprávu kde bylo pohlaví a další informace o mimi.

Příspěvek upraven 27.12.19 v 20:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
759
27.12.19 20:58

Jojo hned

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1121
27.12.19 21:05

Já jsem byla ve Fn v Olomouci a ráno jsem šla na odběry, pak mi udělali jen rychlý ultrazvuk jestli bije srdíčko a určili stáří a na klasický velký mě objednali za týden. Za týden tam měli výsledky z krve, spojili to s výsledky s ultrazvukem a dali mi zprávu do ruky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1986
27.12.19 21:14

@thalasan no mě bylo řečeno že ráno na krev do 7 :00 hned rychlý utz pro stáří a jestli bije srdce pak budu čekat cca do 11 hod a pak hned velký utz… Ale o výsledcích se tuším nezminila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1121
27.12.19 21:58

@Ufinka87 tak do 11 si myslím, že výsledky stihnou. 4 hodiny po odběru je dost času. Hodně štěstí ať vše dobře dopadne :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3069
27.12.19 22:56

Brali mi krev + vaha / vyska, kontrolni UTZ pro urceni stari. Nemusela sem cekat, ted pujdu na genetiku, takze vysledky by mi meli ted rict. Myslim, ze cekavaji jen maminy, ktere nejsou
z OL, aspon tak sem sestri pochopila. Myslim, ze kdyby byl vysledek spatny, tak by zavolali z FN / nebo gynda :think: tak doufam, ze u mne bude vse ok. Drzim palce, at se dari :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8876
27.3.20 08:40

Ahoj!
Chtela jsem se zeptat, delaji se ted ve fakultce screeningy? Pred 2tydny, kdy jeste nebyla takova situace jako ted, jsem se objednala na 31.3. na odber krve kvuli prvotrimestralnimu screeningu. Znama, co ma do mesice rodit, mi ale ve stredu rikala, ze ji nejake kontroly ted rusili.
Tak se tam snazim dovolat, jestli se rusi i screening, ale jen mi vyzvani telefon…
nevite nektera, jak to je?
Za kazde info budu rada. :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1121
27.3.20 08:46

@butterfly88 byla jsem minulý pátek, tři dny předem mi volali, aby se ujistili zda jsem zdravá, nebyla v kontaktu s někým podezřelým a tak. Manžel nesmí ani do čekárny, musel čekat v autě. Samozřejmě roušku, ideálně i brýle, změřili teplotu, šla jsem si umýt a vydesinfikovat ruce a pak až k doktorce. A upřednostňují platby kartou. Screening první a druhé dělají, ty ve 30. týdnu rušili a nějaké vyšetření, které nebyli nutné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3272
27.3.20 08:49
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8876
27.3.20 08:57

@thalasan dekuji moc za info. :wink:

@luccifera jj, to jsem samozrejme cetla, ale prece jen jsem ted na internetu cetla denne informace kazdy den jine, do toho ta kamaradka, tak jsem tam zkousela volat, abych tam nelezla zbytecne. Chapu, ze toho maji moc a telefony nestihaji, tak jsem se zeptala tady. :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1121
27.3.20 09:09

@butterfly88 ještě oni tam mají dvě čísla, pevnou linku a mobil. Zkoušela jsi obě? Mám pocit, že pevnou linku mi nevzali a mobil hned. Ale i tak toho mají teď dost. A neboj se, určitě ti screening udělají. Pokud by to rušili tak by už určitě volali. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3272
27.3.20 09:29

@butterfly88 jo, nedivim se, ja uz resim sono kycli v Liberci. V sestinedeli jsme meli nejaky nalez a nikde se neda dovolat a domluvit. Vsude kycle zrusene… no tos se obrn trpelivosti. Obecne screeningy jedou, vypada, ze i ve FNOL. Drzim palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8876
27.3.20 10:38

@thalasan @luccifera tak mi už volali zpět. Volala jsem na obě čísla. Jednou, a to poprvé, mi to paní zvedla - pevnou. Ale asi taky zrovna někam chtěla volat a myslela si, že jsem z nějakého oddělení a jestli jí nevyšetřím na cosi nějakou krev. Jen jsem řekla, že ne a už mi zavěsila… ;) Tak jsem pak volala později a to už jen zvonilo, jak pevná, tak mobil.
Nicméně, už mi volali. A sestřička milá, řekla mi právě to, jestli jse zdravá a nemohla jsem se potkat s nikým infekčním a že co bude po víkendu se ještě neví.. :o
Takže jdu naštěstí až v úterý, tak mi kdyžtak do té doby ještě zavolají, kdyby se něco stalo… ;)
Já to naprosto chápu, že ty telefony nestíhají zvedat. Takže jsem to zkusila tady a to mi stačilo.

Ale teda se zrovna vyšetření kyčlí ruší, to teda čumím. To mi nepřijde jako banalita… A Zlín, Kroměříž, Brno, Ostrava? Fakt nikde nic? :o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat