Reklama

180 dní ochrana

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marcelka24
Nováček 2 příspěvky 07.09.18 08:45
180dni ochrana

Dobrý den přeji chtěla bych se zeptat zkušených a přišla si pro radu jak to udělat jsem měsíc těhotná a v říjnu mi končí smlouva nevím zda mi to prodlouží a máme v práci menší drbny tak už kvůli tomu se bojím abych pak nebyla bez příjmu. Slyšela jsem o naky ochraně neví někdo jak to funguje nebo jak mám postupovat? :)

Reklama

Reakce:

Martha03
Kecalka 376 příspěvků 07.09.18 08:53

Ochranná lhůta je v případě, že jsi za dobu trvání zaměstnáni těhotná a pak ti skončí smlouva. Je 180 dní, ale pouze v případě, že jsi byla stejně dlouho zaměstnaná, pokud jsi měla smlouvu jen třeba na 3 měsíce pak je to pouze 90 dní. Ochranná lhůta se však současně musí trefit tak, aby jsi do té doby nastoupila na mateřskou (6-8tydnu před porodem). Což pokud jsi těhotná teď měsíc vypadá, že ti to nevyjde… Můžeš maximálně do 7mi dnů od ukončení pp nastoupit na neschopenku, ale to ti doktor musí napsat a nic se tím nevyřeší. Doporučuji zůstat v práci pokud to půjde.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33009 příspěvků 10 inzerátů 07.09.18 08:54

Koukni na tuto diskuzi , snad je tam dostatek informací.

Lendeš
Kelišová 5150 příspěvků 07.09.18 08:58

Tak o těhotenství nemusíš zatím nikomu říkat a můžeš počkat na prodloužení smlouvy. Pokud by prac. poměr skončil, tak buď jít na pracák (pokud máš nárok na podporu, abys nebyla bez peněz) a nebo pokud by byl zdravotní důvod, tak na nemocenskou jde nastoupit do 7 dnů od konce prac. poměru. A jinak ochranná lhůta pro nárok na PPM je max. 180 dnů od konce zaměstnání, pokud zaměstnání trvalo kratší dobu, tak ta kratší doba. Do ní se musíš vejít s nástupem na PPM a nástup je v rozmezí 6-8 týdnů před porodem. A samozřejmě musíš mít splněno 270 dnů nemocenského pojištění za poslední 2 roky, abys nárok na PPM měla.

Marcelka24
Nováček 2 příspěvky 07.09.18 19:00

Mám od pracovano skoro 2roky a trošku se to v práci rozkecalo takže se bojím že mi to neprodlouzej. Tak jsem si myslela že bych v polovině října šla marodit pak mi skončí smlouva a myslela jsem si ze bych mela těch 180dni ochranu tak se ptám jestli to tak je

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama