Reklama

Připojení na vodu v pevném stánku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ollik
Kecalka 228 příspěvků 05.09.18 22:28
Připojení na vodu v pevném stánku

Potřebovala bych poradit. Mám v plánu si otevřít stánek s prodejem kávy s sebou. Dnes jsem volala na hygienu, co to obnáší, paní úřednice mi řekla, že v případě pevného stánku (dřevěná bouda :D ), musím být napojená na vodovod a odpad. Realizace odpadu je nereálná. Myslela jsem že si tam budu vozit barely s vodou, díky průtokovému ohřívači+čerpadlu si udělám dřezy a odpad z kávovaru vylívat do výlevky na nedalekém WC. Bohužel.

Nevíte náhodou jestli neexistuje i jiná cesta? Jak je možné, že mobilní provozovny napojení na řád nemají? Mám si ke stánku přilepit kolečka a zkusit se tvářit mobilně?? :D Máte někdo pevný stánek bez napojení na vodu a odpad?
Děkuji za odpovědi.

Reklama

Reakce:

Kacenka.k8
Povídálka 42 příspěvků 05.09.18 23:31

Ano, vodu i odpad mit musis, jelikoz budes pripravovat napoje, u kterych je zapotrebi ty pristroje nejak umyt. Nejedna se o susene plody nebo prodej peciva, kde nic omyvat nemusis. Prijde ti hygienicke vylevat bordel z kafe na zachod?? 8o Rika ti neco pojem gastro zachody?? Pokud ano, tak jako obsluha stanku bys vubec na klasicky zachod nemela chodit, takze chodit tam vylevat odpad z kavovaru je opravdu hnus na entou. Tohle videt hygiena, tak se nedoplatis na pokute! Krom vody bys tedy mela mit na stanku zapojeny i potravinarsky trubky na odpad. Mohu se zeptat, kde chces tento stanek provozovat?? Na ulici nebo nekde v OC? Mozna si nejdriv nastuduj zakony a vyhlasky nez se do nejakeho podnikani pustis… ona to zas takova sranda neni a pokuty za nedodrzeny hygienickych norem a jinych predpisu jsou opravdu velike, a kolikrat i pro male podnikatele likvidacni…

Ollik
Kecalka 228 příspěvků 05.09.18 23:52

@Kacenka.k8 paní nemá problém se záchody, vlastně ji ani nevadí výlevka na WC. Ty záchody využívají i okolní stánkaři, případně to můžu lejt do kanálu :D (to není vtip).
Další věc: díky průtokovému ohřívači+čerpadlu (říká ti to něco? 8o - pardón, musela jsem) se dá vybudovat solidní zázemí. Skoro jako na vodovodním řadě (teplá voda pod tlakem, otočíte kohoutkem a teče…). Jinak hledala jsem a bohužel nikde jsem nenašla, že pevný stánek musí být připojen na vodu a odpad. Můžete mě odkázat na zákon, vyhlášku?

A jinak jezdím roky na akce s mobilní prodejnou, nenapadlo mě, že je to o tolik přísnější. :D

Ollik
Kecalka 228 příspěvků 05.09.18 23:58

@Kacenka.k8 jinak stánek je venku, v OC už by byl pod střechou a to už je zas úplně jinak.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Videa vtipné trojice zná asi každý. Momentálně však život jedné z... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >