18tt - necítím pohyby

Anonymní
25.11.19 17:58

18tt - necítím pohyby

Ahoj, být prvorodička, tak to neřeším, ale čekám páté dítě (mimo teda těhotenství která skončila úplně na začátku) a necítím pohyby. Začínám z toho být docela nesvá. Kromě toho hubnu ačkoliv mi není špatně a mám „poslíčky“ už od 12tt. To poslední mi mudra zdůvodnila tím, že jsem tolikrát těhotná a děloha je unavená, hubnutí prý může v tomto týdnu ještě být i bez nevolností a pohyby řekla, že se na to asi tolik nesoustředím, ale večer ležím třeba hodinu a pozoruju a nic.. Myslíte že je to fakt ok? Hlavně po předchozím potratů asi trošku plaším.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

25.11.19 18:03

Poslíčky od 12. tt rozhodně nemáš. Jestli jsi čtyřnásobná máma, tak víš, že pohyby se cítí různě. Já u obou těhotenství je cítila až přesně v půlce těhotenství. My ti neřeknem, jestli je tvé těhotenství v pořádku, ale zcela jistě ti to řekla ta doktorka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
757
25.11.19 18:05

Ahoj, hlavně v klidu, klidně můžeš mít placentu na přední straně, obzvlášť u někoho kdo má za sebou více těhotenství je to naprosto normální. Ale chápu tvé obavy, já jako prvorodička cítila,, pohyby'' už od cca 17tt. Ale i tak jsem si už na začátku 12tt pořídila Angelsounds. Za mě super věc. Ale neboj, určitě je všechno v pořádku :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.11.19 18:06

@Kfětoslava tak zrovna to o poslíčcích mi řekla doktorka :)

• Nahlásit
  • Citovat
25.11.19 18:08
@Anonymní píše:
@Kfětoslava tak zrovna to o poslíčcích mi řekla doktorka :)

Tak to jsem neznala, vím jen o těch, co se vyskytují pár dní až týdnů před porodem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.11.19 18:14

@Kfětoslava možná je to i o slovíčkaření co to vlastně jsou poslíčci (mám od 12.tt bolestivé tvrdnutí dělohy které nevede ke zkrácení děložního hrdla) řekla mi že to není fajn takto brzo ale že 30% žen při více těhotenstvích tohle má

• Nahlásit
  • Citovat
8503
25.11.19 18:30

Já čekám čtvrté a pohyby jsem cítila až později, kolem toho 20.týdne. Předchozí těhotenství dříve. Pokud jsi na kontrole viděla, že mu bije srdce, tak je vše ok. Stres a strach jsou pěkný mechy, chápu tě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.11.19 18:37

@g.sandova mám kontrolu jen měření tlaku, vážení, moč. Ultrazvuk ve 12tt a pak ve 21tt.. takže nevím nic. Vyskemrala jsme si aspoň kontrolu čípku pohmatem a prý dobré jinak to moje mudra víc neřeší.

• Nahlásit
  • Citovat
2156
25.11.19 18:39

V klidu. Nejdřív jsem pohyby cítila ve 2. těhotenství v nějakém 18. tt, ve třetím až po 22. tt a teď ve čtvrtém na přelomu 20./21. tt. Miminko je pořád hodně malé, může být méně aktivní, v jiné poloze atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
482
25.11.19 18:40

Já teda mám zatím dítě jen jedno, ale myslim si, ze každé tehotenstvi je úplně jiné. Muže to ovlivňovat spoustu faktoru, ze to ještě nepocitujes. Dělala ti dr. ultrazvuk?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8503
25.11.19 18:40
@Anonymní píše:
@g.sandova mám kontrolu jen měření tlaku, vážení, moč. Ultrazvuk ve 12tt a pak ve 21tt.. takže nevím nic. Vyskemrala jsme si aspoň kontrolu čípku pohmatem a prý dobré jinak to moje mudra víc neřeší.

Aha, tak já změnila gynekologa, ten můj původní byl stejný, tenhle mi dělá pokaždé ultrazvuk.
Stejně, ještě je čas, vyckej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
482
25.11.19 18:42

Co domácí angel sound? Já jsem ho používala celé tehotenstvi a vždy me to uklidnilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9658
25.11.19 18:45

Já jsem cítila nejpozději pohyby ve třetím těhotenství…takže možný to určitě je, to jsem cítila až nějak kolem 20tt. přitom s druhou dcerou od 14tt. furt jsem si říkala, že to je blbost, že to je moc brzo, ale nebylo, jak to sílilo časem, tak fakt to bylo ono. tak jsem čekala s tím třetím dítkem, že budu už cítit a taky furt nic. a taky jsem byla po potratu, tak jsem byla nervní no. tak jestli jste nervní, tak si zajděte na utz za doktorkou a budete vidět, že mimčo je ok :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
352
25.11.19 18:53

Já jsem po třetí těhotná a teď v 21.týdnu pohyby cítím hrozně málo, mám placentu ve předu, takže buď v klidu. Klidně popros doktorku o ultrazvuk s tím, že si ho zaplatíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8503
25.11.19 18:58

@Adelkadd jo, to je dobrý nápad

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu