1.screening - Downův syndrom 1:780

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
25.10.21 16:05

1.screening - Downův syndrom 1:780

Ahoj holky, prave jsem přijela z Gennet Praha. Kam jsem se objednala s pocitem kvalitního ultrazvuku za 1800,–. Uvnitř jsem byla 5 minut, výsledek negativní, ovšem krev vyšla trochu špatně a riziko na DS 1:780 8o. Doporučuje se další odběr krve.
Nosní kustka přítomna, šijové projasnění 1,00. Tedy v normě.
Fotku mam rozmazanou, profil obličeje neni videt. Hruza :zed: Už tam nikdy nejdu, ovšem jsem teď dost vystresovaná. U syna jsem mela 1:1200. :?

Měl nekdo neco podobného? :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18
25.10.21 16:34

Ahoj,
a u jakého doktora jsi byla? Byla jsem na screeningu v Gennetu před 3 týdny a velká spokojenost. Doktor byl stručný, ale vše jasně vysvětlil. Nepáral ses tím, což mi vyhovuje. O fotku jsem si vyloženě řekla - četla jsem přímo o něm, že je lepší si hned říct. Ale určitě má i vliv, jak bylo mimčo natočené. A oni přece za ten poměr, co ti vyšel, nemůžou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12661
25.10.21 16:43

Ten výsledek hodně ovlivňuje i tvůj věk. Kazdy rok je znát. Verim že to bude dobré a že by lékař případnou anomálii zjistil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17187
25.10.21 17:10

Tak 5 minut se mi zda málo, Nicméně screening vysel negativní a 1:780 taky zadna hruza…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.21 17:35

Byla jsem u p. Doktorky Kilijanove, nebo tak nejak :D.. opravdu jsem cekala cas pul hodiny. U prvního syna to tak bylo, ale jinde. Jeli jsme hodinu a půl cesty a 5 minut z toho :roll:… Jen si rychle zkontrolovala nohy ruce hlavu srdce nos a nashledanou. Mam špatné zkušenosti předešlé a cekala jsem trochu zájem, jeste jsem ji rikala ze jsem nervozni :,(

• Citovat
  • Nahlásit
745
25.10.21 18:21

Já na prvním kvalitním screeningu za 1500,– byla asi 15 minut. Doktor zkontroloval vše, co měl a zdrželo nás to, že jsme dělali oba ultrazvuky, protože se malá špatně otáčela.
Zase co tam chceš dělat, když doktor vše zkontroluje? Koukat, jak se miminko houpe v děloze?
Fotka mohla být lepší, to ano, ale vždyť tam je houby co poznat ;) Druhý screening je mnohem hezčí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1713
25.10.21 19:52

Taky jsem by v gennetu, screening byl tedy dlouhý, ale protože mimco bylo špatně natočené, jinak to mohla mit do 10 minut hotové. Každopádně proč to píšu. Riziko downa jsem mela 1:650, díky horší krvi, uzv v pořádku jako u tebe. Norma pro můj věk je 1:750 cca. No sice screening negativni, ale doktorka mi to podala tak, že je téměř jistě že má downa a ze musím na další testy. Z mého pohledu mi to tak hrozné nepřišlo, ale pěkně mě vystresovala, takže jsem za týden šla na prenascan. Jako za tu jistotu mi to stalo, jestli to ale bylo potřeba… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.21 20:02

U prvniho sem měla riziko na ds asi 1:20000. Teď u druhého 1:540. Rozdíl 2 let a hranici 35 let sem nepřekročila. Screening byl extra rychlý. Skoro na vše řekli, že neni vidět, ani nezkoušeli vnitřní utz. Nebyla jsem teda v gennetu.
Přemýšlela sem jít na krev, ale pak jsem usoudila, že stejně bych na potrat asi nešla a že i se super negativnim výsledkem se ti postižené dítě stejně může narodit.
Na druhý sem šla právě do gennetu. Údajně k jednomu z největšich odborníků. Ani jeden z typických znaků ds na utz prý neviděl. Nicméně existuje mnoho mozaiek ds a to prý nepozná na ultrazvuku.
Takže jen doufám, ze vše bude ok. Co jiného.

• Citovat
  • Nahlásit
17187
25.10.21 21:11

Tyjo, tak já byla na prvním screeningu asi 45 minuta a to nebyl žádný problém 8o Další už byl kratší a když mi třetí dělala moje gynekoložka, trval asi 5 minut, což mě překvapilo. Takže se, zakladatelko, nedivím, že jsi zklamaná…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat