2 jména a 2 příjmení

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
97
11.1.22 14:37

2 jména a 2 příjmení

Máte někdo? Lze to v ČR? Mám 2 křestní a po svatbě si chci nechat vlastní příjmení i manželovo.. Zkušenosti? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11902
11.1.22 14:54

Asi klidně. Ale každej kdo to uvidí, tak si bude ťukat na čelo. A taky se musíš všude těma 4 jménama uvádět popřípadě dvěma podepisovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
922
11.1.22 14:57

Asi to jde - však např. Lennon Marlene Haj Smetana, ne? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1470
11.1.22 14:59

Nic tomu nebrání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37711
11.1.22 15:00

Nepraktické, pokud ti neva, že to budeš muset všude upřesňovat a že ve všech formulářích bude vyplňovat více políček, tak proč ne. Dneska už nad tim lidi hlavou nekrouti, hlavne aby ses citila sama sebou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3100
11.1.22 15:12

Jde lecos. Prakticke je to zejmena pro ucitelky na prvnim stupni :lol: Synova ucitelka v prvni tride mela jmeno, ktere jsem si ani po pul roce nedokazala zapamatovat i pres me vysokoskolske vzdelani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
122
11.1.22 15:12
@guineapig píše:
Asi to jde - však např. Lennon Marlene Haj Smetana, ne? :mrgreen:

Ona tam ma jeste neco mezi haj smetana :mrgreen:
Zakl. Muzes no, lidi jsou fakt jebnuti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10498
11.1.22 15:14

Lidi jsou opravdu praštěný!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1221
11.1.22 15:18

Mám 2 příjmení. Jde to v pohodě. Jen s úřady je nutné uvádět obě. A pak na smlouvách. Jinak je na tobě, které budeš v běžném životě užívat.
Jen holt ještě s 2 jmény už to bude dlouhé do kolonek. Ale dá se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27760
11.1.22 15:20

Počítej s tím, že do většiny formulářů se nevlezeš nebo hodně blbě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
701
11.1.22 15:49

Nikdo normální si klepat na čelo nebude. Zejména v profesním životě se s tím setkávám úplně bežně a mé kamarádky si kolikrát nechávají i svá příjmení, protože mají zajeté “jméno” (vysvětluj pak půlce světa, ze se najednou jmenuješ jinak). V hodně státech Evropy je normální mít 1-2 jména a 2 příjmení a přijde mi to jako logičtější systém než mít v jednom malém státě několik desítek tisíc Janů Nováků či Petrů Černých nebo se i xkrat za život přejmenovávat podle toho, koho si zrovna beru. A kolonky na úřadech mě baví nejvíc zejména v době, kdy většinu věcí člověk již vyřizuje on-line. Takže no stress.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2394
11.1.22 15:52
@Nenitamduch píše:
Ona tam ma jeste neco mezi haj smetana :mrgreen:
Zakl. Muzes no, lidi jsou fakt jebnuti…

Haj Hossein Smetana :kytka: ale ne v českých dokladech

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
568
11.1.22 15:52

Ve Španělsku je to běžná praxe. U nás to tak po svatbě můžeš mít ty (např. z Anny Josefy Kolářové se sňatkem s Novákem může stát Anna Josefa Nováková Kolářová), ale ne děti – ty budou mít příjmení buď tvoje (Kolář-ová) nebo manželovo (Novák-ová). Pokud bys chtěla, aby měly 2 příjmení i děti, tak máš 2 možnosti:

• porodit ve Španělsku nebo jiné hispanofonní zemi (Mexiko, některé státy Jižní Ameriky, některé karibské ostrovy)
  • nechat manžela si změnit jméno na Novák Kolář a pak po svatbě si vzít jeho jméno (takže z Kolářové by se sňatkem s Novákem Kolářem staka Nováková Kolářová) / změnit si to sama a pak si manžel po svatbě vezme tvoje jméno

??]> v těchto případech by tedy i děti mohly mít příjmení zdvojené

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
701
11.1.22 15:58

@Proseccová Přesně tak. Mimochodem Španělský systém mi přijde logický. Děti mají příjmení po rodičích, ví se, kdo je matka, kdo otec a ženské si po svatbě nemusí měnit příjmení, takže jim odpadají tyhle obíhačky (třeba i několikrát za život, že) :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1475
11.1.22 16:04

Můžeš si to dát. S tím vypisováním, vypisovat všechna jména budeš jen na úřadech a taky ne všude a vždy. U lékařů se pacienti evidují podle RČ, doktor ani o dalších jménech nemusí vědět. Jen spíš, abys pak všude uváděla stejné jméno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat