2-leté dítě má převrácený režim

24.10.19 01:31

2-leté dítě má převrácený režim

Zdravím, chci se zeptat na názor a popřípadě na nějakou radu. Naše dvouletá dcera má už asi půl roku režim takový, že vstává ve 12 dopoledne, na odpolední spaní se dostane někdy až kolem 6. hodiny a noční spánek až po půlnoci… Rve mi srdce to vidět a nemoct s tím nic dělat, ode mě se uspat nenechá. dcerka je hodně živá a spát se jí nechce, až když začne mít záchvaty řvaní kvůli blbostem tak je jasné, že už je ospalá. Dřív skoro nemá cenu ji dávat spát. Jednou za týden ji například vzbudíme ráno, dopoledne jde spát dřív, ale večer je to skoro to samé, jde až kolem půlnoci. Je nějaká šance to změnit než půjde do školky? Je to hrozně vysilující jednak pro mě jako pracujícího, protože se pořádně nevyspím, ale hlavně mě to trápí kvůli malé, protože jsem přesvědčen, že takovýto režim může mít vliv na její fyzický i psychický stav v budoucnu. Díky za jakoukoliv odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
199
24.10.19 03:58

Buď bych ji zkusila budit každé ráno pravidelně nebo už bych jí nedávala spát odpoledne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.19 06:19

Rozhodně budit. Takhle to má tchyně s 5ti letym. Do školky už ho ani nedává, protože není schopnej v 7-8 fungovat, to má ještě půlnoc. :roll: neustálý stěžovani si, jak to má prehozeny ale nic proto neudělá. Takže určitě budit, a kdyztak vynechat spánek, dát třeba jen odpočívat poobidku.

• Citovat
  • Nahlásit
1281
24.10.19 06:45

Já si myslím že ji budit ráno pravidelně aby se ji ten režim upravil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1028
24.10.19 07:02

Najděte si na netu info o spánkové hygieně u dětí. Důsledně dodržovat a fakt se to upraví. Nevěřila jsem ale funguje…ráno budit a večer stejný rituál před spaním. Jo a minimum ‚nezdravých‘ cukrů v jídle - to taky neuvěřitelně funguje. U malé, vy si dejte :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9396
24.10.19 08:13

Budit a pár dní vydržet vzteklé dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
960
24.10.19 08:21
@CoralCoral píše:
Zdravím, chci se zeptat na názor a popřípadě na nějakou radu. Naše dvouletá dcera má už asi půl roku režim takový, že vstává ve 12 dopoledne, na odpolední spaní se dostane někdy až kolem 6. hodiny a noční spánek až po půlnoci… Rve mi srdce to vidět a nemoct s tím nic dělat, ode mě se uspat nenechá. dcerka je hodně živá a spát se jí nechce, až když začne mít záchvaty řvaní kvůli blbostem tak je jasné, že už je ospalá. Dřív skoro nemá cenu ji dávat spát. Jednou za týden ji například vzbudíme ráno, dopoledne jde spát dřív, ale večer je to skoro to samé, jde až kolem půlnoci. Je nějaká šance to změnit než půjde do školky? Je to hrozně vysilující jednak pro mě jako pracujícího, protože se pořádně nevyspím, ale hlavně mě to trápí kvůli malé, protože jsem přesvědčen, že takovýto režim může mít vliv na její fyzický i psychický stav v budoucnu. Díky za jakoukoliv odpověď.

A tenhle režim jí nastolil kdo??Změnit to určitě jde, jenom nepolevit a být důsledný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1362
24.10.19 08:30

No za jeden den se to nezmění, je třeba vydržet déle a teda tohle je masakr. Prostě budit budit, po obědě nechat spát třeba hodinu jen, unavit odpoledne a dávat spát ve stejnou dobu. Vyčistit zuby, pohádka, vyčurat a do postele. Tma, ležet a ona usne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
360
24.10.19 08:48

Naše malá to měla hodně podobné až na to, že už od doby co jsme ji přivezli z porodnice, jako malé miminko usinala extrémně pozdě a pozdě stávala. V 8m byla schopna sedět v postýlce i v jednu ráno a vydávat zvuky a úplně živá a pak spala 12h v kuse. Neustále jsme se to snažili upravit. Hlavně než půjde do školky. Dopadlo to teda o hodně líp, ale i tak to má celkem prevracené. Bude ji v dubnu 6 let. Ve školce je již 3 rok. Upravilo se to díky školce, protože ji každý den budime v půl 7, ve školce je většinou do 3,4h…ve školce nespí. Paní učitelka řekla, že když jim usne je to 1-2 max.za celý měsíc a večer usne prostě až po 10. Sice je to pravidelný, ale opravdu vydrží celej den a vytuhne až po ty 10.. Většinou ctvr 11…v létě jsme neustále venku. Baví ji hodně ježdění na kole. Takže ráno v půl 7 vyskočí z postele, školka-po školce klidně 2h jenom jezdí apod. a stejně, že by šla spát v 8? To nehrozí. Babicka s dědou ji měli v létě na dovolené, byli na výletě v Babičině údolí (malá sama bez nošení) ten den usla skoro 10 kiláku a pak celý den lítala před chatkama s ostatníma dětma a usla jim ten den v 11 večer… Ráno nemáme problém s buzením. Když ji jdu probudit v těch půl 7 do školky, je za 5minut venku z postele. Ale o víkendu se sama budí po 9h…kdyby ste se jí večer před tou 20 zeptali, jestli nechce jít ven, tak už by stála u dveří :mrgreen: :mrgreen: Za mě každé dítě je jiné a má jiné potřeby, ale ten spánek je hodně důležitý. Nečekejte, že vám z ničeho nic obrátí a půjde chodit spát v 8 večer, ale dá se to upravit aby nechodila až o půlnoci. Nám pomohla až školka :) Hlavně hodně sip :hug: pamatuji si doby, kdy malá usinala v 1h ráno. Jak sem ji budila brzy ráno, odpoledne nechala spát jen 1h a od 8 si s ní lehla do pokoje. Tma, žádná hudba, TV in-naprostý ticho. Já během 2hodinek vytuhla a malá i v tý tmě byla schopna 4h se převažovat, sedla si a zvatlala nebo si hrála s polštářem apod. a stejně usla třeba až v pul 12 :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat