2 měsíční mimi a vyrážka

ED
64
28.11.07 13:11

2 měsíční mimi a vyrážka

Prosím o radu, téměř od narození mé skoro dvouměsíční dcery jí přikrmuji UM a částečně ještě kojím, už asi druhý týden má vyrážku na obličeji. Jsou to takové jako pupínky, někdy trošku jednolité někdy jenom pupínky. Někdy je má hodně červené a někdy úplně bledé, ještě jsem nedokázala vypozorovat, jestli je to teplotou nebo čím-myslím to že někdy je to víc červené a někdy méňe.
Má to trošku i na krčku.
Doktorka nám před týdnem řekla, že má hodně citlivou pokožku ať jí dávám hypoalergenní mlíčko, což dělám, ale nijak se to nelepší.
Koupu jí obden a skoro nemažu, mazala jsem slunečnicovým olejem, ale přišlo mi že to má trošku horší, tak teď raději nemažu, abych viděla jestli se to nezlepší.
Neměl jste někdo podobné trable se svým drobečkem???
díky za každou radu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5483
28.11.07 13:16

Já bych řekla, že jsou to potničky, má je skoro každé miminko, naše Mudra říkala, ničím nemazat, zmizí to samo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
28.11.07 13:58

Pokud tě to uklidní obě moje děti měly kolem 2 měsíců vyrážku, neznámo z čeho která pak sama vymizela. Podle MUDry to je v tomto věku časté a nemusí to mít žádný zdr. důvod ani následky. Snad kdyby to přetrvávalo další měsíc, začala bych to řešit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
28.11.07 14:00

My jsme na tom byly podobně, naší malé se to objevilo asi v měsíci, postupně se to rozlezlo po celém tělíčku a vypadalo to příšerně!!! Doktor nám řekl, že je to kojenecká vyrážka a že máme udržovat pleť pořád mastnou (malá má taky hodně citlivou pokožku, jsme na UM).
Odeznělo to postupně samo, už nějakou dobu ji mažu krémem A-DERMA EXOMEGA a krásně se jí pleť zlepšila, je to nesrovnatelné.
Tak vydrž, jistě to samo odezní jak u nás.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2352
28.11.07 14:43

Ahoj, řekla bych, že se jedná o novorozenecké akné. Mají to skoro všechna mimča v tomhle věku. Jsou to pupínky v obličeji, většinou se rozlezou ještě do dekoltu, na ramínka a někdy i za krk. Holky to měly obě. Dr nám řekla, že to jsou potničky.Raději jsem šla na kožní a tam nám právě dr řekla, že se jedná o novorozenecké akné. Napsala nám Jarischovu vodu a za pár dní byl klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
28.11.07 15:19

Já bych jen dodala, že pokud by se mělo jednat o ekzém či alergii a pokud jste dosud dávali obyčejné UM, nehypoalergenní, tak už nemá smysl s hA mlékem začínat, protože v případě, že by to měla být reakce na bílkovinu kravského mléka, tak s ní prtě už do styku přišlo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9130
28.11.07 15:25

Tak my tuhle vyrazku meli taky asi od 6 tydnu, venku na vzduchu to bylo lepsi, asi za 3 tydny nam sama zmizela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
28.11.07 15:44

Re: 2 měsíční mimi a vyrážka

ED píše:
mazala jsem slunečnicovým olejem, ale přišlo mi že to má trošku horší

Ještě to čtu znovu. Ten slunečnicový olej vynech, nedělává často dobře. Taky jsme s tím měli zkušenost.

Jinak moje dcerka teda je atopička, už dlouho čistá, ale oproti všem letákům začala zhruba už v měsíci. Ale obvykle se začíná projevovat kolem 2-3měsíce.....

Může to být také tím počasím podzimním. Stačí i špatně vychytat oblečení. Přeju ,aby to nic nebylo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
28.11.07 20:50

Obě moje holky se přesně 34 dnů od porodu osypaly příšernýma pupínkama. Starší tehdy byla plně kojená, zkoušeli jsme koupele v černém čaji, hodně větrat a málo oblíkat, kožařka nám nakonec dala roztok septonexu a po měsíci boje to zaschlo a zhojilo se. Šílela jsem, mimi jako by mělo lepru, ještě, že ji to nesvědilo, vlastně o tom nevěděla…
Mladší dcera byla přikrmovaná UM, pediatrička rovnou napsala septonex, trvalo to týden.
Je to dost obvyklé, organismus se prý tímto způsobem zbavuje toxinů. Hlavně nic mastného, spíše vysušovat a desinfikovat, nenechat příliš potit…a počkat, přejde to.
Bára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
29.11.07 18:08

Oni to maji vsechny miminka to jak se vlastne jejich telicko cisti z plodove vody a tak vse nove, Kristynce to zmizelo asi za sest tydnu. ale pry to muze trvat i tri mesice ale jako s prestavkama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.12.07 13:53

Naše holčička měla asi kolem měsíce nějakou dermatitidu. Vypadalo to jako akné, bílé i červené pupínky. Vždycky zmizeli a objevily se jinde. Měla to i ve vláskách. Byli jsme na kožním a používali zinkovou mast, sice vypadala jako indián, ale nakonec to pomohlo. Měla to asi 3týdny. I teď má ale citlivější pokožku. Je to prý hormonální. Jak mi říkala doktorka, miminku to nevadí, nesvědí ho to, ale maminkám se to nelíbí. Určitě se toho brzy zbavíte. XY

• Nahlásit
  • Citovat
90
6.12.07 19:44

Ahoj, je to úplně stejné jako to bylo u nás. Ve dvou měsících měla dcerka vyrážku na obličeji, krčku, někdy uších. Byl jsem nešťastná, ale vypozorovali jsme, že se to objevilo více po každém kojení. Byla alergická na nějakou složku mé stravy. Všechno jsem omezila a pátrala jsem, co to je. Jednalo se o švestky, rajčata, tedy i kečup, špenát, broskve, hroznové víno, jakékoliv tropické ovoce. Může to být i alergie na kravské mléko. Doporučuju pár dnů diety - omezit mléčné výrobky a když už, jíst jen zakysané, z ovoce jíst jen jablka a banány a uvidíš, že za čtyři dny bude dobře. s Mastičkama je to všelijaké. Olej bych taky nedávala, kůži příliš dusí. Nám velice pomohla Haltova mast (nebo tak nějak). Smrdí jako prase, ale pomáhá. Pokud dáváš HA mlíčko, taky dobře. Jestli máš v mléce alergen, aspoň se to proředí. Jo a taky se zeptej lékařky na fenistil kapky. Pomáhají zmírnit projevy alergie, tedy i svědění. Pro tak malé děti je to sice ještě brzo, ale mi to v malém množstvé doktorka schválila a dost nám to pomohlo. Já se taky vyděsila, byla jsem na mrtvici, ale odeznělo to. Neboj, bude to ok.
P.S. a bacha na parfémovanou kosmetiku. Raději teď opatrně s mýdlem a koupáním vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama