sám neusne

204
25.11.07 19:29

sám neusne

ahoj, zase jdu prosit o radu:-). Mame 4mesičního prcka, který neumí sám odsebe usnout. 3měsíce byl naprosto v pohodě, kamkoliv jsme ho položili usnul, ted mu to uz nejde. Takze kdyz uz vidim, ze by spinkal, polozime ho do postylky, cimz odstartujem desnej rev, zkouseli jsme i usinani u lahvicky nebo babyvak nebo houpani, jenze se po 10 min. probudi a zacne to znovu..Po precteni knizky Nejstastnejsi miminko na svete, jsem zkousela i poradne ho zabalit, aby nemohl rozhazovat rakama, ale taky nic moc..Mate nejake spešl rady, nebo mame zkusit nechat ho vyrvat? a neni to brzo? dekuju, misa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2104
25.11.07 19:38

Ahoj, nám se taky zlomilo usínání po 3 měsíci. Ze začátku jsem ho pak nechávala vyřvat, až jsem jednou ze zoufalství zapla kolotoč a on u té melodie ztichnul, uklidnil se a pak usnul. Od té doby usíná u kolotoče. Jde sice jen o tu hudbu, nevidí ho, ale funguje to. mám kolotoč od Fisher Price na dálkové ovládání. Hraje asi 5-7 minut a většinou do těch 10 minut je Sebík tuhý. Dneska do 5 minut. Tak asi tak. Držím pěsti at brzo něco nejdeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12312
25.11.07 19:42

Misan , důvěrně znám! U všech čtyř dětí, tedy dnes už jen u dvojčat :) Zuzka s Jindříškem usínali a spali první tři měsíce tak vzorně, že jsem je považovala za přírodní úkaz, ale spolehlivě se časem „zkazili“ :wink: Obecně mi vždycky postupem času pomohlo pečlivé dodržování rituálů (např. koupání, krmení, písnička, postýlka) a pak, když hulákali v postýlce na lesy, chodila jsem k nim v nějakých časových intervalech a chlácholila, písničkou, držením za ruku, někomu pomáhalo podržet i nohy. Pokud řvali hodně moc, tak jsem na chvíli pochovala, v krajním případě vzala k sobě do postele, ale snažila jsem se, aby se z toho nestal zvyk, to spíš pro případ nemoce apod. Starší vždycky spolehlivě zklidnilo kojení, dvojčata na něj nefungujou. A chce to i velikou dávku trpělivosti, protože mimča perfektně vycítí, když potřebuješ, aby co nejrychleji usnuly, to pak bdí třeba do půlnoci :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
460
25.11.07 19:57

To teď máme asi tak měsíc, při usínání horor, akorát malá řve až do 3 do rána. S tou intuicí je to pravda, když mi není dobře, nebo někam druhý den ráno jdeme a potřebuji spát, tak malá vydrží klidně i do rána. Když si udělám kafe a je mi to jedno že budu čumět do noci, tak usne hned.
Vyřvávání nezabralo, bylo to ještě horší a taky bych ocenila nějakou radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16742
26.11.07 07:23

Ahoj tak mi to měli obráceně-první 2 měsíce jsme uspávali a pak začala usínat z ničeho nic sama
A pokud byl nějakej problém, tak jsem nechala vyřvat. Já si tuhle metodu nemůžu vynachválit, prostě u nás vždycky spolehllivě zabrala. A v průběhu roku kdykoli byl nějaký problém-a byl děti nás prostě zkouší tak jsem zase přistoupila k této metodě a nejdéle do dvou dnů byl klid…
A na usínání jsem praktikovala tu metodu 5,10,15m,20-úpokud řva přijít po 5,pak 10 a 15min. A pokud řve dál tak pak chodit už jen po 20min. Nebrat z postýlky jen na ní promlvuit. Já teda hladila a dávala dudlík. Do těch 20 jsme se teda ani nikdy nedohrabali :lol: A do 3dní usínala krásě sama.
Někomu je tahle metoda proti srsti, mě taky jako dobře na duši nedělá když mi tam dítě řvalo ale pomohlo to a to je hlavní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TehotnaTerezka
26.11.07 08:35

ja kdyz jsem byla v tomto veku, tak jsem pry tohle taky delala a mama vubec nevedela co se mnou, az me zkusila davat spat o neco driv, pry jsem totiz byla asi tak unavena, ze uz jsem ani usnout nemohla a jen jsem rvala, tak spani posunula o pul hodinky a byla jsem v pohode :)

• Nahlásit
  • Citovat
9534
26.11.07 08:39

Ahojky já to řeším, že jinechám si hrát dokud na ní nevidím že mžourá očičkama a je hodně unavená pak usne hned.Nenutím ji spát. Někdy si hraje v postýlce než usne i přes hodinu. Je pravda že taky někdy jdeme spát před desátou, ale usne v pohodě až na výjimky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
449
26.11.07 08:51

jejda leilo to se teda máš, že metoda zabrala.

U nás to prozatím dopadlo tak, že se sice uřval k spánku asi po 2 hodinách,ale v noci se často budí a cirkus je tu nanovo..(i 3× za noc) a na to prozatím nemám :( :( jsem hrozný spáč…zatím teda uspává manžel a funguje to spolehlivě do 5 minut, jen se děsím toho až nebude doma,protože když uspávám já tak neusne tak maximálně za hodinu a to mě neba tam s ním ležet,či ho nosit…asi ze mě cítí mléko…tak se chystám ho pomalu odstavit, jenže malej zase bojkotuje UM …začarovaný kruh, poradíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12312
26.11.07 10:13

Pipiauto (úžasný nick!), tak buď můžeš odstříkávat a podávat z hrnečku, nejlépe když v noci dá tatínek a ty jsi mimo dosah, nebo pokud jsi opravdu rozhodnutá odstavit (ne vždycky ale mimčo pak spí líp), tak nacpat mlíčko všude do dokrmů, aby ten příjem 500 ml/24 h měl - kaše, zeleninové kaše s mlíkem (bramborová, brokolicová apod.), hodně jogurty, sýry - žervé, prostě se snažit to nahradit jinde. Časem si třeba na to umělé dá říct, i když je fakt, že moje děti taky odmítaly normální kravské po skončení kojení, tj. ve dvou letech. V devíti měs. se ještě dítě někdy odstavit nechá, kolem roka je to už dost obtížné, pak je lepší vydržet do těch dvou let a pak si to už nechá vysvětlit. Držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
26.11.07 16:23

Dobrý den maminky..:) já sem na to moje malé ukřičené miminko trochu vyzrála:)
Balíme ji do „vánočky“, jako kdysi v porodnicích. Sice nespí celou noc, ale těch 6-7 hodin spí. Otevře oči a pusu jenom, když chce najíst nebo jen napít a pak zase spí. Hlavně ji nikam nezvedám a jen strčím flašku do pusy..:)
Někomu třeba moje rada pomůže, jinému zase ne, ale ráda se o zkušenost podělím..:)
Mějte se fajn.
Radka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1925
27.11.07 13:34

Ahoj, moje dítě taky prvních několik měsíců usínalo samo, dodnes funguje večerní rituál - koupání, mlíčko, pochovat a spát. Přes den je to horší, na každé mimčo asi funguje něco jiného a bohužel jak jsem zjistila, tak i v různém věku jiné metody. Náhodně jsem zjistila, že jí uklidňuje zvuk fénu - když jí bolelo bříško a já jsem s ní v náručí chodila do kopelny nahřívat plínku na bříško, pak jsem se i dočetla, že mimča uklidňuje bílý šum, pořídili jsme ho i na CD.:-)) Skutečně to fungovalo nějaký měsíc, ale teď už jen občas fén, manžel ho uvázal na postýlku, fouká do prostoru, aby se nic nestalo. Jinak nepomáhalo nic, spaní ve společné posteli, chování… Samozřejmě jsme dávali dudlík. Ale teď už jí je 8 měsíců, občas jí nechávám i vybrečet, vidím, že to na mně zkouší, je unavená, mrzutá, jen se brání spánku, ale ve 4 měsících bych to rozhodně nedělala, je to metoda pro pozdější věk, u tak malého mimča mi to přijde surové. A oblíbený plyšáček začal trochu fungovat až tak v 6 měsících, předtím vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
460
27.11.07 22:49

Teď jsme tak měsíc nespaly a praktikovala jsem nekompromisně rituál. Pořádně utahat nějakým mazlením, válením, pást koníčky co nejdéle, otáčet a pod. Kopupání kojení a spát, sice byl hukot asi měsíc jsme chodily spát až k ránu, ale najednou z ničeho nic změna a malá si brouká tak do 22 hod, pak vidím jak je unavená, nakojím, pokládám do postýlky, zhasnu, zavřu a je klid. Když protestuje, dám dudlík a usíná většinou do 10 ti minut. Jsem z toho v šoku, po třech hodinách spánku najednou takový luxus. Budí se až kolem 8 ráno. Ale abych to nezakřikla :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
204
28.11.07 11:54

Ahoj, tak v posledních dnech jsem přišla na toto: nejdriv poznam , ze prcek chce spat, dam ho do postalky-rev, jdu tam po chvili tak ještě 3krat, jestli treba nechce krknout, chvili ho pochovam, je v klidu, dam ho zpět do postylky. A kdyz vidim, ze skutečně uz je pláčem unaveny, tak k nemu prijdu, drzim ho v postylce za ruce, a nahlas DRŽÍM (jako ze říkám drrrr), když pláč zesílí, tak přidám i já, ale většinou hned plač přestane, a jen tak už lezi, tak chvíli jestě drzim za ruce, a pak uz usíná..nevím jestli to je nejake přechodne období, ale zatím zabíra aspon tohle..misa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
204
28.11.07 11:55

Chtěla jsem napsat DRČÍM :D MISA

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
23.12.07 19:43

Tak to my s manželem jsme najeli na vyřvávací metodu, když bylo malému asi 3,5měsíce. První den řval asi třičtvrtě hodiny, druhý den tak 15minut a třetí den jen tak „volal“ pokňourával a když tam nikdo nepřišel, tak sám usnul :D . Od té doby, buď křičí tak do 7minut a pak usne, nebo usne " bez řečí" :wink: . Tak si říkám, ještě že to pochopil tak brzo, protože dýl bych to asi těžko vydržela. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama