2 pohreb

30.3.17 20:45

2 pohreb

Ahoj chtela bych se zeptat tchyni pred 21 lety umrelo miminko pri porodu, kuli jeji psychycke strance v tu chvily nic neresila takze bylo rozpraseno, jen i po tech letech ji to hodne trapi a furt na to mysli prala by si s nim rozloucit nebo aby mel nakej hrob kam by za nim chodila, chtela bych se zeptat jestli neco takoveho jde, chtela bych pro ni neco takoveho zaridit dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18087
30.3.17 20:46

Dávají desky se jménem k rozptylové loučče

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.17 20:48

@ka2ka dekuji, to jde i po tolika letech?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18087
30.3.17 20:51
@kikuska987654321 píše:
@ka2ka dekuji, to jde i po tolika letech?

určitě zkus se poptat na hřbitově

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.17 20:54

Má nějakou rodinnou hrobku? může tam nechat vytesat jeho jméno, není podmínkou aby tam opravdu ležel…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35318
30.3.17 21:15

Nepomohlo by ji treba 1) nechat odslouzit zadusni msi 2) udelat dobry skutek na pomoc jinemu diteti, treba adopce na dalku?
me prijde divne budovat pamatnik, ale zalezi, jak to vnima ona - jako prekvapeni bych ji to nechystala, pro me by to bylo jiste prekvapeni nemile.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.17 21:27

@Pudloslava muzu se zeptat jak je to s tou msi? Ona ma 2 sve deti ale ty jsou velke a tohle na ni posledni dobou doleha, jsem jedina ktere se sverila a prave mi rikala ze by si prala aby za nim mohla nekam chodit nebo se s nim nejak poradne rozloucit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.17 21:28

@el.leanor21 to asi nemaji :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Annapavelkovaml
30.3.17 21:53

A co ji ten pomnicek dat na zahradu?

• Citovat
  • Upravit
30.3.17 22:31

@Annapavelkovaml bydli v byte :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35318
31.3.17 06:03
@kikuska987654321 píše:
@Pudloslava muzu se zeptat jak je to s tou msi? Ona ma 2 sve deti ale ty jsou velke a tohle na ni posledni dobou doleha, jsem jedina ktere se sverila a prave mi rikala ze by si prala aby za nim mohla nekam chodit nebo se s nim nejak poradne rozloucit

Se mší to máš úplně jednoduché, každá mše totiž mže být „na nějaký úmysl“ - za něco se obětuje. Na každého přítomného kněze může být jeden, on se na to celou tu mši myslí a modlí se. Zajdeš za knězem a řekneš, že by sis přála mši za to miminko, domluvíte se, které datum a bývá zvykem něco dát na kostel, ale ne moc. Za křty a svatby se dává tak 1000, tohle bude přiměřené třeba 300, těžko říct. On ti totiž neřekne, kolik je přiměřené, protože on nežádá nic, je to zadarmo, ty dáváš dar na kostel (můžeš též do kasičky) :-) No a při mši, když jsou přímluvy a/nebo na konci se řekne „tato mše je obětována za miminko bla bla…“ (může to být hodně konkrétní, nebo mlžit, to je fuk).

(Přímluvy nejsou nijak pevně dané, když jsou schopní farníci, tak si vymýšlí vlastní podle potřeby, tedy pokud máš střevo, může tam být i extra přímluva já nevím, třeba: „prosíme Pane za Vašíka Koudelu, který zemřel během porodu před 21 lety, přijmi ho do svého království. Prosíme také za jeho maminku, paní Marii Koudelovou, ať se vyrovná s touto ztrátou a s důvěrou očekává setkání na věčnosti“)

Jinak je to normální mše. Je dobré zvolit místo a čas, kdy tam normálmně chodí lidi, ať tam nejste sami (teda jestli nechcete).
V kostele jsou zpěvníky zvané „kancionál“, takové malé silné knížečky, tam na začátku nalistuješ „mešní řád“ a tam máš krok po kroku co říká kněz a co říkají lidi, kdy se třeba vstává… tak abyste věděly, co se děje a mohly se trochu zapojit, možná se pak nebudete cítit jako na divadle.

Podle toho, jak nevěřící vyhledávají svatby v kostele a nechávají si křtít děti, soudím, že i jen ta obřadnost bez víry v obsah, jim cosi dává. Možná by to tchyni pomohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.17 10:39

@Pudloslava moc dekuji to zni zajimave ale s timto to s ni radeji proberu jestli by o toto stalo, tak moc dekuju :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.4.17 19:44

Před 3 týdny jsem porodila mrtvou holčičku..den po terminu. V porodnici mi hned doporučily aby jsme se s ni rozloučily..Nebyla jsem si jistá, ale souhlasila jsem se s tím. Jsem za to rada. Dokonce lituji ted, že jsem jí nevyfotila. Chtěla jsem ji řádně pohřbít. To je to poslední co jsem mohla pro ni udělat. Bilá rakev místo kočárku, který jsem vybírala snad půl roku. Jsem vděčna manželovi, že mě v tom podpořil. A já si po zbytek života nebudu vyčítat, že jsem ji nechala zpopelnit.
Ohledně mše, nejsem si jistá, že to bude možné..Na mši se modli jen za pokřtěné lidi. Třeba u katoliku je to jinak a neřeší se tolik,(jsem pravoslavné viry) u nás je to zakázáno. Nedava se ani křiž nad hrobem..

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama