2. screening co mě čeká?

221
4.1.21 14:03

2. screening co mě čeká?

Dobrý den holky.. Omlouvám se za dotaz..Už to tu určitě 100× bude :D
Ale zeptám se..
Jedu ve 22.tt na 2 screening do Olomouce..
A chtěla bych se zeptat na pár otázek..

1. Ze všeho nejvíc mě zajímá, jestli mi už řeknou pohlaví miminka.. Pokud Teda bude dobře natočené..
  1. Co všechno mi tam budou dělat?

Jestli je to to samé co na 1 screeningu.. (odběr krve a potom vyšetření)

1. Kolik Kč se prosím platí za 2 screening?

Moc vám děkuji za odpovědi :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19022
4.1.21 14:10

Změří miminko, zkontrolují orgány atd. Vše se dělá utz. Pohlaví ti řeknou, pokud bude dobře vidět.

Platí se podle pracoviště, krev se nebere.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20308
4.1.21 14:13

Budou ti delat podrobny utz. Pohlavi uz ti reknou urcite, kdyz se dite nebude schovavat :D co se tyce ceny, tak sem platila stejne jako za prvni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.1.21 14:14

Na prvním jsme byli cca 15 minut, na druhém 45 - kontroluje se přítomnost všech důležitých struktur v mozku a následně orgánů, dítě se přeměřuje. Pohlaví nám řekli - to už říkali od prvního screeningu, asi byl dobře k rozpoznání. Neplatilo se nic, ale jak to mají jinde, nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2022
4.1.21 14:23

Druhý scr by měla normálně proplácet pojišťovna :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19022
4.1.21 14:25
@Rive píše:
Druhý scr by měla normálně proplácet pojišťovna :nevim:

Teď už to tak není. Resp. záleží to na tom, co ti doktor napíše do žádanky. jaký kód zadá. TEdy pokud to není indikovaný výkon.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
965
4.1.21 14:50

@Rive U nás už gynekolog informoval, že pojišťovna proplácí kontrolní ultrazvuk ale spíše v základním rozsahu. Pokud pracoviště nabízí kvalitní, podrobný ultrazvuk, který rozsahem překračuje to co platí pojišťovna, nechají si to zaplatit.
Ještě dva roky zpět nechtěli nic, ale teď už chtějí peníze téměř všude. A je to zhruba kolem té tisícovky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
4.1.21 14:51
@P4ja píše:
Teď už to tak není. Resp. záleží to na tom, co ti doktor napíše do žádanky. jaký kód zadá. TEdy pokud to není indikovaný výkon.

všechny pojišťovny loni i léto proplatí 3 velké screeningy v těhotenství- jde jen o to, ze si dnes maminky zvykly chodit do prenatálnich center (na ty napr.VZP loni přispívala až do výše 3000kc. Takže pokud je schopen vás gynekolog screeningy udělat, proplaci pojišťovna - já napr. měla 3 velké u gynekolozky (13tt,22tt a 31tt) plus jsem dobrovolně šla do prenatalu ve 13 a 23tt(ten byl v prenatalu úplně zbytečný ale když to VZP proplatila, tak proč ne)..takže 3 velké UTZ jsou hrazeny pro KAŽDOU maminku:-) pokud vás gynekolog nemá potřebné vybavení, mel by vypsat zadanku a platit maminka nemá..pokud má, mel by provést on + se doporučuje i placené prenatalni centrum:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19022
4.1.21 15:41
@NicknackEK píše:
všechny pojišťovny loni i léto proplatí 3 velké screeningy v těhotenství- jde jen o to, ze si dnes maminky zvykly chodit do prenatálnich center (na ty napr.VZP loni přispívala až do výše 3000kc. Takže pokud je schopen vás gynekolog screeningy udělat, proplaci pojišťovna - já napr. měla 3 velké u gynekolozky (13tt,22tt a 31tt) plus jsem dobrovolně šla do prenatalu ve 13 a 23tt(ten byl v prenatalu úplně zbytečný ale když to VZP proplatila, tak proč ne)..takže 3 velké UTZ jsou hrazeny pro KAŽDOU maminku:-) pokud vás gynekolog nemá potřebné vybavení, mel by vypsat zadanku a platit maminka nemá..pokud má, mel by provést on + se doporučuje i placené prenatalni centrum:-)

Tak mně Dr. dělala všechny 3 velké, ale nemá certifikát na NT screening. Takže tam jsem ani neřešila, že bych na něj nešla. A ještě jsem navíc dostala žádanku na ten ve 20tt.

A Krajina jsem psala o tom specializovaném ve 20tt. Ten jsem speciálně zjišťovala, že záleží, jak ho napíše běžný gynekolog. Ne o velkém utz u doktora ve 20tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat