2 Těhotenství a rozchod

Anonymní
10.7.21 19:17

2 Těhotenství a rozchod

Ahoj holky, jsem maminka 2,5 léte holčičky kterou mám s bývalým partnerem. Měla jsem rok nového a právě jsme v 8 měsíci těhotenství a chci se rozejít se svým nynějším partnerem. Jenže nevím jak dál a co bude, jesi mám dát miminko k adopci nebo si jej nechat. Dcera se na miminko těši, ale já nevím jestli sama dokážu zabezpečit dvě děti. S dcerkou jsem bydlela rok sama chodila po brigádach a vím jak bylo těžké abychom se měli dobře. Ochuzovala jsem nás o společný čas který jsem trávila v práci. Nikdy jsem nebrala žádné příspěvky ani nic podobného a nebyla na socialce. Ale vždy jsme se měli dobře. Teď jsem zůstala těhotná, s partnerem s kterým jsem myslela že to bude už konečně fajn, ale zjišťuji že to není ten správný několikrát mě uhodil i během těhotenství (nikdy u toho dcera nebyla) už sem měla i malou modřinu na oku atd.. Nevšímá si mě a dcera má svého tatínka kterého navštěvuje a tohoto partnera nemá ráda, a říká to často i jemu a on se k tomu staví velmi negativně. Věřím že dcera cítí že něco není v pořádku a proto se i tak k partnerovi chová. Jsem už opravdu zoufalá, dcera je na víkend u otce já ležím v její posteli a lituju toho že jsem ji zařídila takový život. Chci aby byla šťastná miluju ji nadevše. Byla chyba dělat si další dítě ale otěhotněla jsem i přes antikoncepci.. A dítě jsem nechtěla těšila jsem se do práce, a že se budeme mít konečně dobře. Jenže neměla jsem koule na to dítě dát pryč, a nevím zdali bych zvládla dát dítě k adopci. Teď si říkám každé dítě s jiným partnerem a ještě s takovým který si mě neváží a chová se ke mě jako k nějakému kusu hadru. Zatím jsem nebyla na matrice a on podle mě ani neví že se na matriku chodí, takže druhé miminko by mohlo být jakoby úplně bez otce. A možná že by si to taky zasloužil po tom všem co mi dělá. Abych zmizela a ani dítě neviděl jenže mám dva měsíce do porodu a nemám kam jít. Poraďte a hned mě neodsuzujte ano vím, můžu si za vše sama ale snad mám ještě naději vše zvládnout, a jít lepší cestou.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22639
10.7.21 19:22

To není tak snadné, pokud on o dítěti ví a chce ho, tak o něj může bojovat, nechat se dopsat do rl i dodatečně, tahat tě po soudech, k adopci ho taky nedáš, pokud by on něj měl o něj zájem. Rodina ti nepomůže?

Příspěvek upraven 10.07.21 v 19:31

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18117
10.7.21 19:25

Zase přes antinu? O dítěti vi, těžko ho zapres. Njn budeš muset maknout no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7573
10.7.21 19:32
@Anonymní píše:
Ahoj holky, jsem maminka 2,5 léte holčičky kterou mám s bývalým partnerem. Měla jsem rok nového a právě jsme v 8 měsíci těhotenství a chci se rozejít se svým nynějším partnerem. Jenže nevím jak dál a co bude, jesi mám dát miminko k adopci nebo si jej nechat. Dcera se na miminko těši, ale já nevím jestli sama dokážu zabezpečit dvě děti. S dcerkou jsem bydlela rok sama chodila po brigádach a vím jak bylo těžké abychom se měli dobře. Ochuzovala jsem nás o společný čas který jsem trávila v práci. Nikdy jsem nebrala žádné příspěvky ani nic podobného a nebyla na socialce. Ale vždy jsme se měli dobře. Teď jsem zůstala těhotná, s partnerem s kterým jsem myslela že to bude už konečně fajn, ale zjišťuji že to není ten správný několikrát mě uhodil i během těhotenství (nikdy u toho dcera nebyla) už sem měla i malou modřinu na oku atd.. Nevšímá si mě a dcera má svého tatínka kterého navštěvuje a tohoto partnera nemá ráda, a říká to často i jemu a on se k tomu staví velmi negativně. Věřím že dcera cítí že něco není v pořádku a proto se i tak k partnerovi chová. Jsem už opravdu zoufalá, dcera je na víkend u otce já ležím v její posteli a lituju toho že jsem ji zařídila takový život. Chci aby byla šťastná miluju ji nadevše. Byla chyba dělat si další dítě ale otěhotněla jsem i přes antikoncepci.. A dítě jsem nechtěla těšila jsem se do práce, a že se budeme mít konečně dobře. Jenže neměla jsem koule na to dítě dát pryč, a nevím zdali bych zvládla dát dítě k adopci. Teď si říkám každé dítě s jiným partnerem a ještě s takovým který si mě neváží a chová se ke mě jako k nějakému kusu hadru. Zatím jsem nebyla na matrice a on podle mě ani neví že se na matriku chodí, takže druhé miminko by mohlo být jakoby úplně bez otce. A možná že by si to taky zasloužil po tom všem co mi dělá. Abych zmizela a ani dítě neviděl jenže mám dva měsíce do porodu a nemám kam jít. Poraďte a hned mě neodsuzujte ano vím, můžu si za vše sama ale snad mám ještě naději vše zvládnout, a jít lepší cestou.

No na šla jsi na vše nějak rychle a ještě to selhání antikoncepce… Soudit Te nebudu, ale nezbývá ti nic jiného než jít hned po mateřské pracovat a dát dítě do jeslí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33016
10.7.21 19:48
@Anonymní píše:

Když opominu fakt, že spíš s mužem, co tě bije, tak si myslím, že bys na to neméla být sama a ON, dárce spermatu by měl své dítě zabezpečit. Abys nemusela lítat po brigádách. I jeho to dítě bude. Máte přiznané otcovství?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
494
10.7.21 19:49

Nechci te soudit, na to podle mě nemá nikdo právo … Ano, vzala si to všechno nějak rychle ale tak každý si svůj život zařídí jinak. Možná si měla smůlu na chlapy, možná špatný vyber :nevim:
Každopádně vím na 100%, ze s člověkem, který by mě mlátil bych NIKDY nezůstala. Stalo by se to jednou a konec. A to hlavně kvůli dětem, měla bych strach o ne. Ubožák co uhodi těhotnou, muže svoji agresivitu klidně obrátit i na ty malé 8o
Držím palce at se rozhodnes dobře a jste v pořádku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15449
10.7.21 19:51

Neumím si představit, jak zapřeš dítě otci, který o něm ví. To k adopci dát nemůžeš. Navíc teda, pokud si nejsi 100% jistá, že dítě nechceš, budeš toho nejspíš do smrti litovat… Máš někoho, kdo Ti pomůže? Rodinu? Opravdu dobrou kamarádku, která by děti někdy pohlídala, abys mohla jít pracovat? Peníze? Podpořil by Tě otec první dcery, nebo jste na kordy…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24425
10.7.21 19:55
@Russet píše:
Když opominu fakt, že spíš s mužem, co tě bije, tak si myslím, že bys na to neméla být sama a ON, dárce spermatu by měl své dítě zabezpečit. Abys nemusela lítat po brigádách. I jeho to dítě bude. Máte přiznané otcovství?

otcovství přiznané nemají, píše, že ještě nebyla na matrice

• zakladatelko - jinak - na matriku se chodí pouze, když otec chce dobrovolně přiznat otcovství, sama tam chodit nemusíš, to nemá žádný smysl
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8670
10.7.21 20:13

Zase selhala antikoncepce? :roll: Vůbec ti to nevěřím …
Když už sis to takhle zařídila, tak to budeš muset zvládnout … Hlavně si hned nedělej třetí s dalším troubou, který ti přeběhne přes cestu …

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10190
10.7.21 20:23
@Šmoulice píše:
Zase selhala antikoncepce? :roll: Vůbec ti to nevěřím …
Když už sis to takhle zařídila, tak to budeš muset zvládnout … Hlavně si hned nedělej třetí s dalším troubou, který ti přeběhne přes cestu …

Přesně. Za dva roky třetí dítě s dalším exotem, protože zas selže antikoncepce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8670
10.7.21 20:30
@karkarka píše:
Přesně. Za dva roky třetí dítě s dalším exotem, protože zas selže antikoncepce.

To už určitě bude ten pravej! :mrgreen: A pak přijde čtvrtej, pátej …. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.7.21 20:50

Ahoj, jsem v podobné situaci, ale on bydlí u me, takže potahne on. Mám příspěvek na bydlení, pridavky na deti a momentálně jsem na nemocenské, brzo me čeká mateřská. Čekám po porodu, at se nějak s detma zabehnu a půjde. Vím, jak se cítíš, myslela jsem si, jak je skvělý člověk, všechno klapalo a po třech měsících těhotenství je všechno v háji. O adopci jsem taky uvažovala, ale to nezvladnu, uz se na miminko těším. Co bych ti poradila, tak se snažit nasetrit, pokud je teda byt jeho, jeho určitě uvést do RL, jako samozivitelka by sis na socialce nepomohla. Teoreticky bys mela dostat porodné, to bys mela aspoň základ na kauci. Vybavení bytu se dá poridit i za odvoz ( pracka, lednička) postele bývají za par korun. Všechno se dá zvládnout, jen se musíš teď snažit co nejvíc nasetrit. Potom budeš mit rodičák, alimenty, pridavky na deti a příspěvek na bydlení. Nebude to super hitparada, ale vyloženě zivorit nebudeš. Musíš teď být silná a zaměřit se na to, čeho chceš dosáhnout. Nebo rodina by ti nemohla pomoct? Půjčit do začátku, abys mohla odejít hned? Hlavně az od nej odejdes, tak si okamžitě zazadej o svěření dítěte do péče, u všech přídavků to po tobě budou chtít. Drž se a nebrec, to ti nepomůže :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.7.21 20:54

První holčičku jsem chtěla s přítelem sem chodila 4 roky a ikdyz sem byla mladá, chodila jsem do práce atd takže to bylo oboustranné rozhodnutí, to že se přítel změnil a začal holdovat alkoholu protoze se dle jeho slov nudil.. A já ho v tom nechtěla podporovat.. Domluvili jsme se a rozešli se, a bylo to spíše s mojí strany protože už sem to nechtěla zažívat neustále ozraly, jezdil pod vlivem i v autě, byl to jen stres pro mě i mě těhotenství a taky po narození malé jsem to vydržela 3,5 měsíce a odešla jsem po vzájemné domluvě. Naštěstí po soudním rozhodnutí se dal do kupy a o malou se teď stará od 1 roku krásně… Ale druhý partner toje něco úplně jiného. Přijde mi že je manipulativni.. A že by do budoucna s těch pár facek a zduchani a bouchani mohli vzniknout něco horšího a navíc budu mít doma dvě malé děti.. A nedej bože aby se jim něco stalo nebo snad něco viděli a zažili. Protože u takových typku asi nikdy člověk neví co má čekat. A já bohužel vbc nevěděla že je něčeho takovyho schopný ale agresivita se začíná stupňovat, a už jen to ják hnusně mluví o moji rodině, bývalém partnerovi který se k dceři chová naprosto v pořádku.. A o mě.. Vyčítá mi bývalého partnera atd vše poté co jsme se sestehovali do společné domácnosti. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.7.21 21:14

A takové výsměch že mi selhala podruhé antikoncepce o tom tady nikdo nemluví 🙏 takže prosím neodsuzujte když tohle není pravda. A poté co jsme se sestehovali já měla vlastní pronájem a šla jsem teď bydlet k němu, měl větší byt pro mě i pro děti byla to lepší možnost já bydlela s dcerkou ve 2+kk. Kde dcera měla pokoj a já spavala na sedačce.. Ale přemluvit mě že má 3+1.a bude lepší když nebudu platit nájem atd. A vybavení mám vše co je v jeho bytě je v podstatě moje pračka, sušička, lednička on měl staré vybavení které si rozprodal a vše s mého bytu šlo do jeho kromě postele a nějakých pár drobností. Je vše moje. Takže v tomhle problém nebude ale nasetreno Teda nemám a rodina momentálně vbc nic netuší nechci je zatěžovat mýma problemama. Myslí si že je vše v pohodě ikdyz není. A těší se na miminko. Budu si muset zajistit pronájem, a přestěhovat se, ale nevím jak bude reagovat on. 😔Protože už jednou jsem mu řekla když mě dal facku že si balím tašku a odejdu a on se mi smál že nemám kam jít že stejně musím u něj zůstat že nemám ani peníze na to abych odešla a s malou sama a těhotná. Naši si prožili mě první tehotenstbi a ví že to nebylo příliš šťastné a já už je nechci zatěžovat. 😔 Myslím že jinej chlap by byl rád že má doma těhotnou holku a že mají společný víkend já sem celej víkend sama a on má svoje plány, dnes jen přišel pohádal se semnou, a šel pryč a jediný na co se těším už od pátku je až bude neděle a vrátí se mi moje srdíčko od táty a budeme zase spolu. Asi mám hold smůlu a přijde mi že až mě ma a je si 100%jistej tak už ho já ani malá nezajímáme. 😔 😔 Je mi s toho opravdu smutno. Jak někteří lidi dokážou otočit a že jsem náleteka, zamilovala se a zase to dopadá takhle.

• Citovat
  • Nahlásit
2391
10.7.21 21:22

Podle emimina každé druhé ženě selže antikoncepce, zvláštní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat